Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) Essejó válasza interfész (#26049) üzenetére


Essejó
veterán

Hasonlítsd már össze a procit és a memóriát az asztali gépedével...

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26052) interfész válasza Madwe (#26050) üzenetére


interfész
tag

értem Én nem is seedelni kellene mert az nem veszi el nagyon az erőforrást 44% megy 3 torrentnél de a 1db letöltésre lenne használva mert 120 nettel nem kell egyszerre több... csak furcsa nekem hogy ennyire megfogja a torrent és sebességben is ilyen lassú. de ha ennyi akkor ennyi. köszi

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#26053) Multibit válasza interfész (#26049) üzenetére


Multibit
veterán

Megnézted a konfigurációt (CPU, RAM)? Mit vársz attól? Kb. egy jobb router szintje.

[ Szerkesztve ]

(#26054) Madwe válasza interfész (#26052) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt vedd figyelembe, hogy ez egy nas, nem célja a bika procis nagy letöltés. Kicsi, keveset fogyasztó proci van benne.

Ugyanakkor, miután ez egy nas, ami 24/7 megy, és távolról menedzselhető (vagy portforwarddal webes felületen, vagy vpn-nel, vagy bt klienskapcsolódással) ezért gyk. bárhonnan elindíthatod a torrenteket. Lehet hogy a 25 giga nem 10 perc alatt jön le hanem 1 óra alatt, ugyanakkor azt a letöltést a munkahelyeden, vagy akár a bolygó másik felén is elindíthatod, ahol van neted, s mire hazaérsz, minden ott van használatra készen.

Ha valami épp gyorsan kell pikk pakk, azt érdemes géppel leszedni, de ha vmennyire tudsz előre tervezni, nem kéne ennek a szűk keresztmetszetnek problémát okoznia!

[ Szerkesztve ]

(#26055) Intelligencs válasza Rruuer (#26035) üzenetére

Mindenesetre ettől függetlenül esetleg beakadhatott az indexing processz, amin sem az újraindítás sem a sima re-index nem segít.

Ezt megpróbálhatod:

SSH-n rootként belépve (csak rootként működik!):

cd /var/spool
rm syno_indexing_queue*
killall synoindexd
killall synoindexscand
exit

Majd re-index.

Folyamat teljes leírása angolul.

Másik ötletem, hogy a DLNA-n hozzáadott fájlok száma meghaladja a limitet, amit a tévé tud kezelni, LG tévénél ez pl. 20.000. Ez soknak hangzik, de egyáltalán nem sok, hozzáadod az mp3 gyűjteményedet és/vagy a pictures mappát, és már simán túllépted. Akkor is ez a jelenség van.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#26056) crips15 válasza Patice (#26039) üzenetére


crips15
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon köszönöm a gyors választ. Akkor inkább csere lesz és elkezdem menteni a fontos cuccokat. Ahogy írtad is, olyan HDDnek érdemes használni amin nincsenek fontos cuccok. Ha veszek egy külső hdd tartót ami tápfeszültséggel megy és beleteszem a HDD akkor rá tudom kötni a DS216j-re? Vagy csak my passport típusú hdd-t lehet?
Illetve a csere hogyan legyen?
Előre is köszönöm!
Üdv, Crips

(#26057) Madwe válasza crips15 (#26056) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, external hdd case-be téve rá tudod kötni a nasra, lekezeli.
A csere attól függ hogy vannak a köteteid. Ha 1 lemez meghibásodása elleni védelemmel van vmilyen raid, akkor simán kikapod a hibásat, beteszed az újat s szépen újra felépíti a raidkötetedet.

(#26058) crips15 válasza Madwe (#26057) üzenetére


crips15
csendes tag

Köszi. Igen, Synology Hybrid RAID-el van beállítva. Így akkor mehet a sima csere. :) :)
Nagyon köszi még1x.

(#26059) Magi


Magi
tag

Sziasztok,

Synology DS115j-n (DSM6-tal) lehetséges beállítani időzített ki és bekapcsolást? (Ha igen, akkor milyen módon?)

Köszönöm

Sziasztok

[ Szerkesztve ]

Magi

(#26060) Gabis


Gabis
őstag

Köszönöm mindenkinek a tanácsot.
Azonban ahogy nézem a 216 és a 216+II között durván egy 10-es az árkülönbség.
Ennyit azért gondolom megér a több memória és az Intel processzor. :U

(#26061) gbors válasza Magi (#26059) üzenetére


gbors
nagyúr

A DSM5-tel nem tudott ilyet, valószínűleg a 6-osban sem változtattak, mert ez praktikusan egy letiltott feature a NAS olcsósága folytán.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#26062) Rruuer válasza Intelligencs (#26055) üzenetére


Rruuer
senior tag

úgy oldódott meg hogy töröltem a média szervert és újra feltettem, fenese gondolta ezt :W :W :W

(#26063) Proxy2 válasza Patice (#26036) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Valahogy így. :)

De azért van itthon 10Gb is.
[Mellanox NIC]
[CCR1009-8G-1S-1Splus]

Proxy5

(#26064) AMDPista válasza Madwe (#26043) üzenetére


AMDPista
tag

köszi

de akkor csak saját hálózatról érem el, nem?

azt szeretném, hogy én is bárhonnam elérjem úgy, hogy ne töltse le a NASról, hanem mintha ott nyitnám meg. és a tesóm is így szeretné
tehát a NASon ey közös mappa, amiben a fájlokat (word, excell) én is és ő is tudja módosítani úgy,, hogy ne kelljen letölteni

intézőben hálózati meghajtóként fel van véve, de azt csak saját hálózatról érem el

na nem igazán vagyok ebben otthon, gondolom ez látszik :B

[ Szerkesztve ]

(#26065) AMDPista


AMDPista
tag

sziasztok

NASt mivel tudom tesztelni?

köszi

(#26066) Essejó válasza Proxy2 (#26063) üzenetére


Essejó
veterán

Mondom én, hogy nálad fut fusiban a Microfos kelet európai szerver farmja. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26067) Gabis


Gabis
őstag

Még nincs meg a NAS ezért bocsánat ha ostobaságot kérdezek. :B
Céges környezet, dokumentumok kezelése korlátozott jogosultságokkal.
Hogyan lenne érdemes használni?
Felcsatolom a mappákat hálózati meghajtóként a gépekre és ott nyissák meg szerkesztésre, vagy használjam a Cloud Station Drive-ot a gépekre feltelepítve és mint a Dropbox, Onedrive stb. szolgáltatásoknál a PC-ken is meg lennének az anyagok amit szinkronban tart a NAS-al? :U
Huhh a végére bekavarodtam. :)

Más: Elsőnek a DS216+II-t néztem ki de azon törpölök, hogy lehet egy DS116 is elég lenne backupolva felhőbe, külső winyóra és/vagy hálózati gépre. :U

(#26068) Tyler Durden

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy ds214-es NAS-om, amiben kinőttem a tárhelyet. 2x1TB van most benne JBOD-ban, ezt cserélnélm 2x3 TB-re, mi ennek a menete? Szimplán backupoljam le ami kell és mehet is a disk csere? Abban az esetben, ha mind2 disket cserélem a NAS beállításai nem vesznek el?
Előre is köszi a válaszokat.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#26069) Mr Bond 007 válasza Gabis (#26067) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Céges környezetbe mindenképpen 2 lemezes nast, és raid1-et! (Plusz egy külső backup hdd) Gondolj bele ha behalna az az 1 hdd hogy folyik tovább a munka? Ezért se javasolnám a cloud station driveos megoldást. Annak asszem net is kell a synceléshez. (Max akkor jöhet jól ha kinti dolgozónak kell hozzáférnie, de akkor már inkább vpn) Az se mellékes hogy az 1 lemezes nas procija elég harmatos, és nem lesz kellemes a szitu ha engedélyezed a titkosítást, meg a vpn-t ha kell. Ezeket figyelembevéve inkább a ds216+ felé nézelődnék az évek múlva is kapja majd az új funkciókat és van benne bőséges erőforrás tartalék ami 2-3 év múlva fog jól jönni.

[ Szerkesztve ]

(#26070) gyugyo79 válasza Mr Bond 007 (#26069) üzenetére


gyugyo79
addikt

Jó az ha megengedheti magának a cég és tényleg fontosak az adatok. De itt már leginkább külső behatások elleni a védelem, pld. leég az egész telephely stb. Én tudok olyan céget ahol csak egy betörés után lett a szerverszoba ajtaja extra védelemmel ellátva és fektettek ilyen dolgokba mert addig fel sem merült, hogy ilyen dolgok előfordulnak és milyen fontosak is ezek az adatok.

[ Szerkesztve ]

(#26071) seger válasza AMDPista (#26064) üzenetére


seger
addikt

Vpn kapcsolattal megtudod oldani!

(#26072) Gabis válasza Mr Bond 007 (#26069) üzenetére


Gabis
őstag

Köszönöm a segítséged. Marad a DS216+II.

(#26073) Madwe válasza AMDPista (#26064) üzenetére


Madwe
nagyúr

De a távoli gépeken be tudsz lépni a hálózatodba, ehez vpn kell. Nason be kell állítani a vpnt (ehez telepísd a csomagok közül a vpn servert) valamint kell egy ddns cím is ahol mindig elérhető leszel kívülről (control panel - external access/külső hozzáférés részen tudod ezt megtenni, ez a cím lesz majd amit a kliensgépeden domainnévnek adsz meg), tűzfalon a kellő portokat kinyitni, kliensgépen meg felvenni a vpn kapcsolatot s ha az adott hálózati meghajtó kell, akkor elötte belépsz oda. Innentől kezdve ha távol is vagy, vpn miatt olyan mintha a belső hálózaton lennél, így működik a mappád is.

(#26067) Gabis A meghajtó csatolása jobb, mert stabilabb, de ami fontosabb, h jobban lekezeli azt, h épp kinél van nyitva az adott file. Ez CS esetén a szinkron ideje miatt összeütközéseket tud okozni. A CSnek nem látom előnyét, miben lenne jobb mint a hálózati meghajtó csatolása?

A raid nem biztonsági mentés! ha 2bayeset veszel, akkor se sumákoljátok el a backupot egy másik hddre - ami lehetőleg másik fizikai helyen legyen, mint az eredeti!
Biztonsági mentésre 2 módot javasolnék:
Folyamatos szinkron, így hiba esetén rögtön visszaállíthatóak az adatok.
Csúsztatott szinkron, pl hetente 2x, este, így meg pl ha vhogy ransomwaret sikerülne írniuk a nasra, akkor se lenne gond. Erre célszerűbb a Hyper Backupot használni, de annak a céleszköze egy másik syno nas kell legyen, így ez drágább megoldás.

A raid értelme a hot swap kb, ha az 1. lemez meghalt vagy haldoklik, attól még működik a rendszered a 2esről s van időd kicserélni simán az egyest menet közben. Egyfajta mini High Availability :D

(#26070) gyugyo79 Nade ha 1bayest vesz s lehal a hdd, akkor amíg nincs kicserélve a hdd, setupolva s utána adatok visszaszinkroniizálva, addig senki se éri el az aedatokat. Nálunk ezért insta fejvesztés járna :D

(#26068) Tyler Durden
Első körben adatok kimentése valahova.
Második körben a dsm lementése - ehez a control panel - update and restore részén kell a configuration backupnál backupolnod, majd miután az új lemezek bekerültek, ugyanitt restoreolnod a kimentett adatokat.

Egy javaslat: Az új lemezeken ne használj JBODot, ha fontosak az adataid :D

[ Szerkesztve ]

(#26074) gyugyo79 válasza Madwe (#26073) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én a + 1 ugyan olyan vételére értettem (Természetesnek vettem, hogy adat védelemre és backupra 1 lemezest nem veszünk az otthonra való "játszani"). Aminek az előnye pld ha tönkremegy a fő rögtön beállítható a backup és nem kell másik NAS-t vadászni (Ami 1-2 év múlva nagy eséllyel már másik típus lesz jó esetben hasonló procival) amin még életre kell kelteni az előző rendszert.

(#26075) Madwe válasza gyugyo79 (#26074) üzenetére


Madwe
nagyúr

Arra első körben elég egy sima külső hdd is, ha ezen akar spórolni a cég, azért 20k kiadás csak belefér. De az igazán szép megoldás egy másik nas használata, az már nyilván költségesebb, de ha van olyan fontos az adat, keres is annyit a cég h megérje :D

(#26076) Varszegig válasza Madwe (#26073) üzenetére


Varszegig
veterán

A CS akkor jó, ha olyan az igény, hogy néha offline is akarnak dolgozni, majd ha van net, akkor összeszinkronizálódik. Amiből persze lehetnek szinkronizálási konfliktusok. Azaz lehet olyan élethelyzet, amikor az a jó, de folyamatos online cspatmunkára valóban a vpn a jobb.

(#26077) Madwe válasza Varszegig (#26076) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ja, ha offsite, akkor lehet előnye, bár akkor is jobb a vpn szvsz, ott meg nemhogy stabilabb, de még biztonságosabb is :) De én a kérdésből úgy ítéltem meg, h local elérést kérdezett ráadásul, ahol nem igazán látok a CS mellet pro érveket, csak kontra.

(#26078) Tyler Durden válasza Madwe (#26073) üzenetére

Filmeket tárolok rajta főként, semmi kritikus nincs rajta. Raidben nem szivSN használnám, hogy bukjam a tárhely egy részét./vagy lehet állítani, hogy csak bizonyos dolgokat tükrözzön?/

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#26079) Madwe válasza Tyler Durden (#26078) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem lehet. De akkor kezeld külön kötetként őket, ha nem akarsz raidet. A JBOD egyetlen előnye, h a két kötetet egynek látja, azaz nem 2x1TB tárhelyet lát, hanem 1x2TB-ot. Viszont hátránya, h ha az egyik lemezed kiesik, akkor a másik is használhatatlan lesz! S 2 kötet esetén pl megadhatod a fontos fileokat tartalmazó mappádat, h azt tükrözze le a másik hddre, akkor mégegy fokkal beljebb kerültél :)

(#26080) Tamarel válasza dni (#26019) üzenetére


Tamarel
senior tag

Sikerült belőni az OVPN-t, Let's Encrypt-et a Synologyn, szépen hasít.

Ha alapbeállításon van, akkor épp most tettél ki egy üvegcsövet az internetre. Működik, de mindenki látja és azért hasít mert nincs lekódolva.

(#26081) Madwe válasza Tamarel (#26080) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kódolatlan vpn lenne az alapbeállítás synologyban? Ezt nehezen hiszem... Főleg h ovpn, nem is egy mezei pptp esetén... Persze aztán lehet igazad van, synon sose néztem a vpnt, mert tűzfalból oldjuk meg...

[ Szerkesztve ]

(#26082) Tyler Durden válasza Madwe (#26079) üzenetére

Jaja ezt vágom, régen a 2x 1TB miatt jó 5letnek tűnt, de most szerintem különálló kötetként fogom kezelni. Köszi szépen a segítséget :R

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#26083) MrTwister válasza Patice (#26036) üzenetére


MrTwister
őstag

:R Ja így már leesett, köszi!

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#26084) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
Ma megrendeltem a DS216+II-t (életem első NAS-a). :B
Lenne pár kérdésem.
A WD red sorozat még mindig ajánlott kategória? Végig lehet futtatni a 216-al valami ellenőrző progit, hogy az elején kizárjam az esetleges hibás HDD-ket?
Ha kívülről szeretnénk majd elérni akkor VPN a legjobb megoldás? Ehhez kell nyitnom portot a routeren? Jelenleg egy T-s ONT-s (ha jól emlékszem Huawei HG8245) eszköz mögött egy Asus RT-N18U router van, ami egy 24 portos Switchre van kötve. :R

(#26085) Coolby84


Coolby84
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni (elnézést, biztos volt róla szó, de most nem tudok visszaolvasni).

Van egy Synology 212+, benne egy kötet, ami most tönkrement. Bad sectoros, még azért elérhető. Kimentettem mindent egy külső vinyóra és most vettem egy WS Red-et. Hogy kell költözni, hogy minden beállítás maradjon és a legfontosabb, hogy a photo station ne daráljon végig megint több ezer képet. (Emellett jó lenne ha minden egyéb beállítás is megmaradna). Egyelőre úgy tűnik bad sectoros vinyóról is tudok akár menteni.

Köszönöm

Coolby

(#26086) Tamarel válasza Madwe (#26081) üzenetére


Tamarel
senior tag

Pedig az. Feldob még egy ip headert, amit boldog-boldogtalan leszed és nézi az adataid.
Az azonosítás csak annyit ad, hogy biztosan a másik fél küldte.

(#26087) Madwe válasza Gabis (#26084) üzenetére


Madwe
nagyúr

WD Red sztem még mindig az egyik legjobb vétel nasba, de cáfoljatok meg, ha már nem igaz.
A dsm fel se fog települni, ha nincs rendben a hdd! Ezen ne aggódj:)

Kintről vpn a legjobb igen, ahoz kell portforward bizony, az h melyik az a vpn tipusától függ, de vmi útmutatót ad, vagy majd kérdezz.

(#26085) Coolby84 Pedig pont ma került elő, de sebaj, itt van mégegyszer :D
...a dsm lementése - ehez a control panel - update and restore részén kell a configuration backupnál backupolnod, majd miután az új lemezek bekerültek, ugyanitt restoreolnod a kimentett adatokat.

(#26086) Anaghmar Az igen, de konkrétan nincs benne cipher alapból? Ennek így semmi értelme... OpenVPN még mindig, ugye? mert pptpből még csakcsak kinézném, az a lusta ember vpnje, de Opennél nem. IpSeces meg tudtommal nem is mehet cipher nélkül, mert az is kell a kézfogáshoz...

[ Szerkesztve ]

(#26088) Coolby84 válasza Madwe (#26087) üzenetére


Coolby84
tag

Köszi. És photostation indexelese is megy így vele?

(#26089) Gabis válasza Madwe (#26087) üzenetére


Gabis
őstag

A kiszemelt kettő 1TB WD 3.5" SATA-III 64MB Red NAS winchester (WD10EFRX).
Az megoldható Hybrid Raid alatt, hogy mondjuk 500GB lenne tükrözve a maradék 1GB szabadon használható? :B

(#26090) seger válasza Gabis (#26089) üzenetére


seger
addikt

Miért annyira fontos a tükrözés??
Utóbbi időben mindenki raid-et akar...

Ha annyira tükrözni szeretnél miért nem szinkronizálod át a fontos adatokat a másikra? Így két külön kötetet használnál és jobban ki tudod használni a tárhelyet is! És a fontos adataid is biztonságba vannak, sőt szerintem sokkal nagyobb biztonságban!

[ Szerkesztve ]

(#26091) Gabis válasza seger (#26090) üzenetére


Gabis
őstag

Igazából csak az érdekelt, hogy megoldható e. A tárhely nem annyira fontos mint a biztonság. Ha meg szinkronizálom, ugyanannyi helyet vesz el a másik meghajtóról is. Több év alatt sem gyűlt össze 100 GB-nál több anyag, szóval szerintem hamarabb szűnik meg a cég mint, hogy elfogyjon a tárhely. :K

(#26092) Madwe válasza seger (#26090) üzenetére


Madwe
nagyúr

na akkor mégegyszer, sokadszorra:

a raid az nem biztonsági mentés. attól, h ugyanabban a hardwareban, valószinű 2 egyidőben vett ugyanolyan szériás tipusú hddn megvannak az adataid, attól még nincsenek biztonságban. De a raidnek nem is célja az adatmentés.

Ha adatmentés kell, akkor máshol tárolt másik merevlemezre mentsd ki időnként/szinkronizáld az adataidat.

A raid lényege, h a rendszered érintetlen marad akkor is, ha épp lehal az egyik lemezed. Tudod közben használni, adatokat macerálni stb, s a rossz lemezt amint lesz új hot swappable kicseréled, úgy, h közben folyamat elérted az adataidat. Lehet raidet csak adatmentés miatt használni, de nem arra való, s abban nem is a legmegbízhatóbb. Elég ha egyszerre halnak le csak úgy, vagy kapnak áramütést, áramszünetet, kigyullad a ház, ellopja a betörő stb.

(#26089) Gabis Elméletileg lehet úgy particionálni a lemezeket, mintha Patice mondta volna a múltkor, de nem tudom.

(#26093) Mr Bond 007 igen, most a Jbodot kell dícsérni, h 2017ben mindenki azt használja :K

[ Szerkesztve ]

(#26093) Mr Bond 007 válasza seger (#26090) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"Miért annyira fontos a tükrözés??"
Mert céges környezetbe szánja. Lásd fentebb.

Lemaradtam vmiről? Most az a menő ha oltjuk a raid-et? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26094) MrTwister


MrTwister
őstag

"Elég ha egyszerre halnak le csak úgy, vagy kapnak áramütést, áramszünetet, vagy kapnak áramütést, áramszünetet,kigyullad a ház, ellopja a betörő stb."

Elég ha egyszerre halnak le csak úgy - megoldás 1-2 hónap különbséggel veszel más-más gyártási hónapú hdd-t, de azért szerintem az elég ritka, hogy egyszerre álljanak meg csak úgy maguktól hiszen ahhoz pontosan ugyanolyannak kellene lenniük még atomi szinten is, ugyanúgy kellene kopniuk ezredmikrométerre pontosan stb és ez pedig tuti ki van zárva a természet törvényei és az emberi tökéletlenség miatt(mint gyártó és tervező).

vagy kapnak áramütést, áramszünetet, - szünetmentes táp

kigyullad a ház, ellopja a betörő - akkor már nem mindegy, ha ég a ház akkor vele ég a biztonsági mentés hdd is vagy mindenki nagymamánál spájzban uborkásüvegben tárolja a backup hdd-t? :DDD

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#26095) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok
Mostanában azt csinálja DS download (216j)hogy megfagyott, (kimerevednek a fel/fel töltés adatai) és ha mobilon pl egyet szüneteltetek akkor az összegre kiirja hogy hiba és persze egyenként kell a folytatás gombra nyomni hogy elinduljanak... Gáz... Már újra indítottam tegnap. Akkor vettem észre először mikor nem volt benn egy torrent se a webes (kölcsönzöbe)
Volt ilyen valakinek, vagy mitől lehet ez..?
Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#26096) MrTwister válasza G-Bali (#26095) üzenetére


MrTwister
őstag

...a webes (kölcsönzöbe)-ből biztos olyan khm. felnőtt tartalmat "kölcsönöztél ki és attól" merevedik(ki) szegény nasod...fúúúúúúú tudom szar poén volt, gyorsan megyek a sarokba kukoricára térdepelni :DDD

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#26097) gyugyo79 válasza MrTwister (#26094) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem minden lehetőséget el kell mondani. Korrektebb amikor minden el van mondva és az érvek és lehetőségek alapján meg dönt az aki veszi. Aki napi százezreket vagy többet bukhat ezen az lehet, hogy hazaküldi és beviteti heti egyszer Gipsz Jakabbal a backup HDD-t a "befőttes üvegbe" vagy nem rest rögtön 2 NAS-t venni és cserélni őket párban ha bármelyik tönkremegy minthogy bevállalja a rizikót (Olyan is van ahol párosával vesznek hasonló megfontolásból szervert ami jelentősebb tétel, hogy legyen kettő és az azokon futó virtuális gépeket tudják variálni baj esetén és nem meglepő de már kellet nekik).
Persze el lehet sok mindent bagatellizálni de én láttam 10 napos DELL Szerver is behalni Pénteken 16:00 -kor és majdnem infarktust kapott a cég vezetője amikor a DELL közölte, hogy a 1 napos kiszállás majd Hétfőn indul ők nem tehetnek róla, hogy a szerverre Szombat, Vasárnap is szükség lenne ...

(#26098) Multibit válasza MrTwister (#26094) üzenetére


Multibit
veterán

Poénkodhatsz a nagymamával, úgy látszik, fogalmad sincs, hogy mitől biztonsági az a mentés! Többek között attól, hogy fizikailag más helyen van, mint a mentett adat.

[ Szerkesztve ]

(#26099) G-Bali


G-Bali
senior tag

Valami hasznosabb hozzaszolás.... :U

(#26100) Patice válasza G-Bali (#26099) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hány torrent fut összesen? Korlátozva van a peer-ek száma? Korlátozva van a le- és feltöltés sebessége?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.