Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) holden72


holden72
tag

Sziasztok,
DS111-rol szeretnek feljebb lepni DS116-ra.
Az atkoltozesnek mi a menete?
Egyszeruen leallitom a regi NAS-t kiveszem a HDD-t, es atteszem a masikbaes indit?
Ennyi lenne?
Nagyon koszonom!

(#26852) WARZ


WARZ
tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok NAS témában.
Egy hete vettem egy DS116-ot és full kezdő révén elég hamar sikerült üzembe helyezni illetve telepíteni!
Simán elérem ezzel a quickconnect.to-val, de egy bajom még is van!
Jobb felső sarokban a rendszerben ha rákattintok a widgetek ikonra és az kidob mindenfélét, de amit itt nem értek az az, hogy mit jelent a kapcsolódó felhasználók? Jelenleg én és a tesóm tudja a felhasználóit és a jelszót. Most amikor beléptem ismételten megnéztem, hogy hányan vannak csatlakozva és 4db felhasználót ír mikor csak én vagyok egyedül fenn rajta elvileg.!
A kérdésem, hogy mit is jelent itt ez a Kapcsolódó felhasználók száma?
A másik, hogy közben fut a torrent nem tudom, hogy ez most bekavar e?!
A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#26853) Sanya válasza WARZ (#26852) üzenetére


Sanya
nagyúr

ha nem kijelentkezéssel, hanem böngésző bezárással lépsz ki, akkor marad benn több felhasználó.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26854) Sanya válasza holden72 (#26851) üzenetére


Sanya
nagyúr

elvileg ennyi lenne. A probléma a arm vs x64 váltással lehet, de azokat majd újrahúzza.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26855) daniel2121 válasza Borisz76 (#26845) üzenetére


daniel2121
senior tag

Csak nem elfogyott a hely?

(#26856) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Mediaszerver appon keresztul wifin nézek jo ideje filmeket tv-n.
Viszont mostanában a filmeket nem engedi tekerni a nas azt mondja a fajl nem ismerheto fel es csak ujra az elejéröl játsza le újra. Mi lehet az oka? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#26857) holden72 válasza Sanya (#26854) üzenetére


holden72
tag

Köszönöm!

(#26858) WARZ


WARZ
tag

Lenne még egy kérdésem :)
Miért van az, hogy ha a nasról akarom letölteni a filmet a gépre akkor sokkal lassabban jön le pl.: 650kb/s
mint mondjuk ha google driveból 1.5MB/s ?
Tesómnak jön rendesen maximális letöltéssel, de nekem ez nem megy miért?

(#26859) kaciokos válasza WARZ (#26858) üzenetére


kaciokos
őstag

Az a kérdés, hogy ahol a NAS van, milyen a feltöltési sebesség. Amúgy direkt írtad a két számot két különböző mértékegységgel?

(#26860) WARZ válasza kaciokos (#26859) üzenetére


WARZ
tag

Igen és remélem jól írtam a kis és nagy betűt! :)
Ott ahová be van dugva a teszt szerint 5Mb/s a feltöltés!

[ Szerkesztve ]

(#26861) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Ios-en Nplayert használ vki synology nas-sal?
Látja a nast de nem lép be csak operation is in progresst ir. :F Pedig ugyanazon ip-vel lépek be uazon a porton mi t a többi pl ds app-al de nem lép be. :F

[ Szerkesztve ]

(#26862) HIJ válasza bigdady (#26861) üzenetére


HIJ
őstag

Nem lehet hogy Webdav -on akarsz kapcsolódni? Mert nem régen át került a DSM -ben a Webdav egy külön telepíthető szolgáltatássá. Akkor nekem is megszűnt a kapcsolat, de aztán feltettem és megy azóta is...

(#26863) Guidourfi


Guidourfi
csendes tag

Sziasztok,
Szükségem lenne egy 3TB-os WD Red vinyóra. Sajnos most black friday-on sehol nem találtam. Tudtok javasolni valamit hol keressek ahol esetleg kedvezményesen hozzájuthatok?

Illetve Annyit szeretnék még kérdezni,hogy ezek a merevlemezek mitől másabbak a többinél? Rájuk van írva hogy Nas-hoz.

Köszi. -Z-

(#26864) bigdady válasza HIJ (#26862) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem. Smb megosztásként akarok kapcsolódni.
Az a fura hogy a scan netwotk nem is lát semmit. Pedig többi app igen

[ Szerkesztve ]

(#26865) Borisz76 válasza Guidourfi (#26863) üzenetére


Borisz76
veterán

Autó és autó között is van különbség...miért ne lenne HDD és HDD között is.

Ha egy merevlemezt "NAS" felirattal látnak el , akkor elviekben az 24/7 , azaz a folyamatos működésre ajánlanak. Ami egy " asztali / desktop " vinyóról nem feltétlenül igaz.

Hálózati adattárolóba érdemes " NAS " -ba ajánlott HDD-t tenni.

( Bár én beszélek ....nálam pont Desktop vinyók pörögnek a NAS-ban ) :))

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#26866) Sanya válasza Borisz76 (#26865) üzenetére


Sanya
nagyúr

A régi nasomban laptop merevlemezek pörögtek. A mostaniban meg 4db 3 terás wd blue.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26867) MrCsiT válasza csizo (#26835) üzenetére


MrCsiT
addikt

Az asztali gépeden indíts el egy total commandert adminként.
tallózd be a
c:\Windows\System32\drivers\etc\
útvonalat, majd ott a hosts nevű, kiterjesztés nélküli fájlon nyomj F4-et, ezzel szerkesztés módba lépsz.
Új sorként vedd fel, hogy pl.
192.168.1.15 enyimnas.dyndns.com

ahol

- az IP értelemszerűen a NAS-od belső hálózati címe, amit a routerben a DHCP-nél a NAS MAC address-e szerint hozzárendeltél (UGYE?! ) , hogy mindig ugyanazt az IP-t kapja.
- a név meg a NAS-od DDNS neve.

Mentsd el, és ezt követően, elvileg ha belülről megszólítod a NAS-t, akkor nem megy a külvilágba, hanem belső hálózaton keresi a géped majd.

Ha ez sem segít, a NAS hátulján a reset gombot kell talán 10 másodpercig nyomni (amíg nem sípol és indul újra az eszköz). Ekkor elvileg az alap 192.168.1.1-es címen eléred.

Esetleg, akár fentiek előtt, töltsd le a Synology Assistant alkalmazást, telepítsd, és ha a hálón elérhető a NAS, az meg fogja találni neked..

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#26868) Orcsi válasza Borisz76 (#26865) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Én is ezt hittem és vettem két 4tb REDet most az egyiket vihetem gariztatni mert elkezdett bad sectoros lenni... nagy a para.... most mentek minden fontosat a régi 2tb nasomra.... :F

Same shit, different day!

(#26869) McAdam6 válasza Guidourfi (#26863) üzenetére


McAdam6
tag

Nincs jó tapasztalatom a redekkel, hamar megjelent pár bad sector: a NAS kiselejtezi a diszket (menthetsz le mindet, majd reformat), de azért még gariban nem cserélik... Inkább vettem Seagate-t.

(#26870) akisbandi


akisbandi
aktív tag

Sziasztok,

Szétesett a kötet a nason és a fontos dolgokat a syno time backup segítségével lementettem több hdd-re (1 lemezes).

Az lenne a kérdésem, hogy ha az assistanttal újra felteszem a pat fájlt, teljesen újrakonfigurálom a rendszert, mintha nulláról indulnék és végül visszateszem a backupba lementett adatokat, akkor nem lesznek jogosultsági gondjaim ezekkel a fájlokkal?

(#26871) biker


biker
nagyúr

furcsa a red bad sectorosodás. Nekem is kiírta a nas, hogy van bad sector, az időzített ellenőrzés szerint. lenyomtam egy friss tesztet, akkor meg azt mondta, hibátlan.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#26872) lajos75 válasza biker (#26871) üzenetére


lajos75
senior tag

Hard Disk Sentinel kell egy teljes felületi tesztet csinálni és akkor majd meglátod hogy mégis csak van rajta szektorhiba :D
Csak egy hátránya van a teljes felületi tesztnek, hogy törli a HDD tartalmát !!!

(#26873) Chal


Chal
addikt

Sziasztok!

Van itt aktív Surveillance Station felhasználó? Gyakorlati tapasztalat és vélemény érdekelne. Idősebb szülőknél lenne elhelyezve, volt már nekik mindenféle szirszarjuk, kínai megoldások, csináltam nekik Zoneminder szervert, kipróbáltunk sokmindent. Igazából mindegyik pilótavizsgás volt nekik, vagy nem működött jól. Viszont az igénye meg adott, és ha a Synology hozza itt is azt a minőséget és egyszerűséget szoftverben amit egyéb területeken, akkor az se számít, hogy heroin árban lesznek a licenszek, egye fene, csak működjön. 4-5 kamerához kéne amúgy, és a mobilappot is használnák.

Főképp a gyakorlati tapasztalat érdekel a mindennapokban, a konkrét vasat majd kinézem ha pozitív a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#26874) seger válasza Chal (#26873) üzenetére


seger
addikt

Én 1 kamerával (dahua 2MP) haszáltam, teljesen tökéletes! Most egy olcsóval (1MP), de messze nem olyan jo mint a dahua!

(#26875) Chal válasza seger (#26874) üzenetére


Chal
addikt

A mobil app-ot használtad? Az felhőn keresztül is tud működni, vagy direkt külső hozzéférés kell neki a NAS-hoz? Ez utóbbi sajnos megvalósíthatatlan, mert dupla NAT mögött lesz az eszköz. Nagy dolgokra amúgy nem kell gondolni, heti kétszer egyszer szeretnének nézni 1 percre ha pl. mozgásra riaszt valamelyik kamera. A belemélyedősebb visszanézések localban történnének PC-ről.

(#26876) Orcsi válasza McAdam6 (#26869) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Szia, hogy érted hogy gariban nem cserélik?

Ha bad sectoros akkor muszály, vagy ez is olyan mint a pixel hiba... Egy kettő még belefér?

Same shit, different day!

(#26877) dAnky


dAnky
aktív tag

sziasztok gondolkodom synology nas server vásárlásán. Most egy wd my cloudom van. a bajom hogy erre közvetlen nem tudok torrentezni. nekem olyan nasra lenne szükségem ami a következő képen működne: telefonról ha nem vagyok otthon letöltök egy filmet közvetlen az otthoni nas serverre, innen pedig bármilyen eszközről le szeretném játszani akkor is ha nem vagyok otthon hanem mondjuk máshol tartózkodom. Azért szeretném ezt a megoldást mert a tabletemen és a telómon is kevés a tárhely. Internet sebességével nem lenne gondom 500megás upc-m van. Valamelyik synology nasal ez kivitelezhető lenne? fontos lenne az egyszerű kezelhetőség is és a gyorsaság is mert a mostanira wifin keresztül 3000(7gb) kép átmásolása 6 órát vesz igénybe ami vicc kategória... tehát csak elindítom a torrenten a letöltést ami közvetlen már a nasra töltené és én onnan is nézném vissza. Tudtok ajánlani valamit? köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#26878) Borisz76 válasza dAnky (#26877) üzenetére


Borisz76
veterán

Syno NAS esetében az elképzelésed egy "alap" funkciónak számít.

Elviekben mindegyik modell tudja....mert maga az " operációs rendszer " ( DSM ) erre fel van készítve.

A kérdés inkább az, hogy mennyit és milyen sebességgel "töltögetnél ".
Nem mindegy , hogy milyen CPU és mennyi memória van a vasban.

Nas Választó
Kijelölt NAS-okat össze tudod hasonlítani.

A gyors működéshez kell a jól bekonfigurált Gigabites portokkal rendelkező router amire vezetékkel kapcsolódik a NAS.
Esetleg Switch beiktatásával lehet további portokat nyerni....ha sok cuuc van amit a hálózatra akarsz kötni.

Amúgy az alap torrentező progi a Download Station

Hasznos olvasni valókat a Tudástár-ban találsz még.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#26879) dAnky válasza Borisz76 (#26878) üzenetére


dAnky
aktív tag

Alt. Ilyen 1.5gb filmek max full hd filmek amik olyan 12gb kornyeken vannak. A sebessegbe annyi lenne csak a lenyeg hogy akadas nelkul is megtudjak rola nezni egy filmet akkor is ha nem vagyok otthon. Illetve kepek tarolasara lenne hasznalva szoval en kb 1tb vinyoval szerelnem fel. A lenyeg meg ha mondjuk egy kepet megakarok rajta nezni akkor azt ne fel perc gondolkodassal hozza be hanem 1mp gondolkodassal

(#26880) csipuka válasza Chal (#26873) üzenetére


csipuka
senior tag

Nekem 2 kamera van rakotve a Surveillance Station-ra:
1. Logitech C920, aminel egy RPI2 a motion progival figyeli a mozgast
2. a masik egy Yi Home
Mindketto mukodik a DS Cam alatt a #2-nek van sajat appja es azzal gyorsabban megnezem barhol. Ha otthon vagyok, vagy beVPN-ezek a NAS-ra akkor meg a tinycam-al lehet nezegetni a kamerakat.

(#26881) seger válasza Chal (#26875) üzenetére


seger
addikt

DsCam-al tökéletes nekem. Jelez ha mozgás van, dscam-ból is akár visszanézhető a felvétel. Nat mögött nem tudom hogy fog menni....

(#26882) dAnky válasza Borisz76 (#26878) üzenetére


dAnky
aktív tag

melyiket ajánlanád akkor nekem ezekre a célokra? Ha lehet akkor azért ár/érték aránya jó legyen. Egyébként néztem a DS16J típust illetve a DS115J típust. Ugye a 2. típus fele annyiba kerül. Nekem az is elegendő lenne vagy kellene a komolyabbik típus? Inkább akkor ha sokkal jobb a DS16J akkor inkább azt venném meg mert nem szeretnék úgy járni mint a WD MY CLOUD-al...

(#26883) Chal válasza seger (#26881) üzenetére


Chal
addikt

Köszi. Közben megnéztem az appot, meg a doksiját is, sajnos ebben még nincs cloud funkció, direktben csatlakozik a NAS-hoz.

(#26884) McAdam6 válasza Orcsi (#26876) üzenetére


McAdam6
tag

HDSentinel szerint 1 badblock áthelyezve a tartalék területre, ez még nem indok a garis cserére.

(#26885) seger válasza Chal (#26883) üzenetére


seger
addikt

Minden kamerának van saját szoftvere.... nem kell hozzá nas!

(#26886) Chal válasza seger (#26885) üzenetére


Chal
addikt

Van, mind a hatnak :) Kicsit körülményes lenne. Illetve a portforward ugyanúgy kéne ehhez is. Egyszerűbb akkor már a Synologyban központosítani, és VPN-el megoldani a mobil nézelődést. Valószínűleg ez lesz a végleges megoldás nálam.

[ Szerkesztve ]

(#26887) Guidourfi válasza McAdam6 (#26869) üzenetére


Guidourfi
csendes tag

Nekem van most egy 3TB-os Red a nat-ban de kell mellé egy másik. Egyedűl nem sokat ér. Seagate-ból van kifejezetten Nas-hoz vagy a Barracuda?

(#26888) nilrem


nilrem
tag

WP alkalmazásokból kívülről nem érem el a NAS-t. Webes felületről elérem WP-n. Lan-on működnek az alkalmazások. Mi lehet a gond?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#26889) McAdam6 válasza Guidourfi (#26887) üzenetére


McAdam6
tag

ST4000VN000 például.

(#26890) alma18


alma18
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi probléma kapcsán:

Van néhány magán jellegű videóm, melyet szeretnék megosztani néhány ismerősömmel. Ezeket a videókat feltöltöttem a youtubra, azonban néhány zene miatt szerzői jog megsértésével cseszeget, ami miatt eléggé ideges vagyok. Ekkor jött a nagy ötlet, hogy inkább a NASomról megosztanám az ismerősökkel, ezt azonban sajna nem tudom, hogy kell csinálni. Tudnátok ebben segíteni? Elsősorban a videó megnézése lenne lényeges számukra, a letöltés csak másodlagos.
Köszönöm szépen!

(#26891) Borisz76 válasza alma18 (#26890) üzenetére


Borisz76
veterán

Talán működik...én még nem próbáltam :

1. File Station-ban elnavigálsz a kívánt mappához / fájlhoz.
2. Jobb klikk rajta és a legördülő menüből : Fájlhivatkozások megosztása.
3. Küldheted csak a NAS-on lévő USER-nek vagy bárkinek.
4. Időkorlátot is lehet beállítani.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#26892) Aethel


Aethel
aktív tag

Üdv Nektek!

DS116-l lenne olyan problémám amire sok keresgélés után sem tudtam rájönni hogy oldható meg..
Adott egy Sony Bravia "okos" TV, ami kábellel össze van kötve (gigabites router) a NAS-l és a kisebb, 4-5 gigás mkv fájlokat gond nélkül meg tudom nézni de a nagyobb 20~50 gigás daraboknál csinál egy olyat hogy egy darabig, pár percig tökéletesen lejátsza, akadásmentesen aztán egyszer csak beáll a kép meg a hang mint a cövek.
Bele lehet tekerni, de ugyanúgy beáll pár másodperc lejátszás után. Probáltam a gyári videómegosztót illetve a Plex-et is, de mindkettőnél ugyanaz van.
Aztán olvastam erről az NFS illetve SMB elérésről, de valahogy nem igazán tudtam rájönni hogy tudom elérni ezekkel a tartalmat. Bekapcsoltam a NASban vezérőpulton amit kell ám nem tudtam rájönni hogy a TV-vel mit kell kezdjek.
Érdekes hogy PC-n keresztül elérve a NAS-t, szépen lejátsza a videót. Illetve ha USB kulcsra másolom a filmet és úgy dugom a TV-be szintén lejátssza gond nélkül. Ahogy figyeltem a NAS-t nem terheli meg a film lejátszás az elejétől kezdve sem szóval kétlem hogy "nem bírná".
:F

(#26893) Patice válasza Aethel (#26892) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az "okos" TV-k általában csak DLNA-val képesek elérni egy NAS-t, és csak ritka kivétel az, amikor Samba vagy NFS megosztást is tudnak kezelni.

A hibajelenség alapján én vagy a TV-re tippelnék, hogy ott nem OK valami. TV-n friss a firmware?

Ui.: Ezekben az esetekben nem a NAS játsza le a videót, hanem csak az adatot szolgáltatja. A dekódolást a TV végzi, akár hálózatról, akár pendrive-ról eteted.

Sajnos a TV-k beépített lejátszója is ugyan úgy bug-os lehet mint bármilyen más ilyen készülék. Ajánlott esetleg egy külső médialejátszó beszerzése, ha nem oldódna meg ez a gond pl. a TV FW frissítésével.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26894) Aethel válasza Patice (#26893) üzenetére


Aethel
aktív tag

Köszönöm az infót, így már tisztább a dolog.
A legfrissebb van rajta, pont egy hónapja frissült kb.
Akkor valószínűleg marad egy darabig a külső pendrivera másolgatás. De érdekes hogy úgy lejátssza, hálózatról meg behal.
Köszi még egyszer a gyors fejtágítást! :R

(#26895) MrCsiT


MrCsiT
addikt

A legutolsó MailPlus Server és Mailplus alkalmazás frissítés óta (én 25-n csináltam meg), fene se tudja miért, de a MailPlus kliens képtelen az új leveleket felolvasni a webes felületen a szerverről. Csatlakozás sikeres, be is tölt leveleket.. épp csak nem mindet. 11.25 utániakat nem látom a MailPlus-ban, a korábbiakat gond nélkül.

Ugyanehhez a MailPlus szerverhez van felvéve csatlakozás asztali gépen Outlook alól, ugyanarra a felhasználóra, akivel a MailPlus-ban nézném meg a leveleket, és az Outlook-ban szépen látom is a későbbi leveleket, de a MailPlus-ban nem.

Mi lehet ezzel, és hogyan tudnám megjavítani, van valami ötletetek? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#26896) bardati


bardati
tag

Van valakinek Qnap NAS-a, tudna érdemben nyilatkozni hogy a jogosultság kezelése és a külső hálózatról való manage-elés illetve az elérési idők szempontjából stabil és megbízható gépek-e?
Köszi a segítséget

Bardati

(#26897) alma18 válasza Borisz76 (#26891) üzenetére


alma18
tag

Szia! Koszonom szepen a segitsegedet. Ezt en is megprobaltam, azonban kivulrol nem tudtam racsatlakozni. Ezek szerint a modszer jo lehet es a port forwardingommal lehet gaz. Ehhez mas portot kell allitani, mint pl a download stationhoz?

(#26898) Sanya válasza bardati (#26896) üzenetére


Sanya
nagyúr

felteszed a qnap topikban?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26899) Borisz76 válasza alma18 (#26897) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem tudom mert sosem próbáltam azt a megosztási módszert és a portokat sem állítgattam.
Erre majd valaki más tud érdemben válaszolni.....talán.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#26900) paolinho


paolinho
őstag

Sziasztok!
Beruháztam egy DS216play-be, amihez egyelőre egy 4 Tb-os WD Se áll rendelkezésre. Ilyen tárkapacitással szerintetek milyen hasonló vinyót lenne érdemes a meglévő mellétennem párnak? Ideális lehetne esetleg egy Red, vagy Black?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.