Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) Madwe válasza atilla100 (#26350) üzenetére


Madwe
nagyúr

Routeredben vedd fel a dhcp poolban fix ip címre h mindig ugyanazon a címen legyen.

Nason:
Vezérlőpult
-Hardver és tápellátás
autom. ujraind. táp... pipa
wol pipa
-Frissítés és visszaá. - frissítési beállítások - itt ütemezd be neked tetsző időre sztem.
-Megosztott mappánál hozz létre megosztási mappákat
-Feladatidőzítőnél hozz létre lomtárürítési ciklust (ha engedélyezted a lomtárad megosztási mappáknál)
-Biztonság kb minden pipa (kivéve a böng. komp. javítása). Automatikus blokkolást szabd szűkre (pl 3 hiba 30 perc alatt) de vedd fel a fő géped ip címét a megengedő/blokkoló listán az engedélyezettek közé - nyilván ehez az kell h routeredben a fő gépednek is fix ip címet adj) h ne zárhasd ki magad a nasból :D

Csomagkezelési központban nézz körül mik azok amik neked kellhetnek. Ugyanitt frissítés - beállítások - ütemezd megintcsak.
De egyébként sztem érdemes eleve a vezérlőpulton minden lehetőséget végignézni...

[ Szerkesztve ]

(#26352) atilla100 válasza Madwe (#26351) üzenetére


atilla100
tag

QuickConnect ID-t merre találom?

(#26353) zedii válasza atilla100 (#26350) üzenetére


zedii
aktív tag

szia!

itt elég jól össze van szedve. :K

(#26354) Madwe válasza atilla100 (#26352) üzenetére


Madwe
nagyúr

Még pár dolog:
vpult-hálózat-dsm beállításoknál sztem adj meg másik portszámokat a dsmnek 50.000 felett vhol. alatta mind pipa.
biztonságnál tanusítványnál hozz létre lets encrypttel egy saját aláírást majd állítsd is be! h httpsen ne panaszkodjanak az eszközök.

Quickconnectet a vezérlőpult quickconnect részen tudod beállítani a neked tetszőre. azonban ahoz kell rendelkezz synos reggel.

(#26355) zedii válasza gyugyo79 (#26345) üzenetére


zedii
aktív tag

értem. az a baj, h nálunk sajnos jellemző az áram kimaradás

(#26356) atilla100


atilla100
tag

40-45 perce telepíti a Synology az ajánlott csomagot. Mennyi idő kell neki összesen? Photo station, Video Station, Audio Station, Médiaszerver, hyper backup, cloud, download station. Ezeket rakja fel most, mennyi idő kell neki erre? QuickConnect ID-t merre találom?

Most elaludtak a ledek, talán valami alakul. :) :) :))

[ Szerkesztve ]

(#26357) Madwe válasza atilla100 (#26356) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezek telepítése közben nem indul újra, láthatod mivel hol tart. Quickconnectet már írtam, vezértlőpult quickconnect, de kell hozzá syno account.

(#26358) atilla100 válasza Madwe (#26357) üzenetére


atilla100
tag

Köszi, csak azt írta hogy várakozás mindegyiknél közbe a led-ek se mentek így újraindítottam. De most meg tudok visszalépni rá. Se a find.synology oldal se a diskstation:5000 se találja. Ilyenkor hogy tudok fellépni rá?

(#26359) Madwe válasza atilla100 (#26358) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mire írta h várakozás? a telepítésre? ott a várakozást azért írta mert épp töltötte le őket s sorban csak 1et telepít de kb pár perc alatt meglett volna mindegyikkel... hogy indítottad újra? software-esen vagy nyomtad a kikapcs gombot? hát fene se tudja lehet bekavart neki h épp telepít csomagot te meg újraindítod :D

gondolom még nem vetted fel akkor routerben fix ip címre...

[ Szerkesztve ]

(#26360) atilla100 válasza Madwe (#26359) üzenetére


atilla100
tag

Böngészőbe mindegyik programnál írta hogy várakozás.Alapbeállításokat csináltam, admin felhasználó quickconnect. De már 40-45 perce. Közben ledek is elaludtak. Gombbal kikapcsoltam, majd be. De most hozzá se férek. Még routerbe semmit se állítottam. Resetelhetem? Ugyanúgy visszaáll alap beállításra mint a router?

[ Szerkesztve ]

(#26361) llacee válasza zedii (#26341) üzenetére


llacee
őstag

Miert nem veszel felujitott hasznalt APCt.Ezek gyakorlatilag ujak.Paneltol kezdve minden cserelve van benne.Van sok ilyen ceg es normalis szinuszost "bagoert" megvehetsz.En igy vettem Apc smart 1000rest, mondjuk akksim volt hozza.A microservert es ket synot switchet router ap-kat tobb mint 100 percig visz.

(#26362) Madwe válasza atilla100 (#26360) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, admin jelszavát újra meg kell adnod, de pl adatokat nem vesztesz (mondjuk gondolom még nincsenek rajta )
Ha javasolhatom hard rebootot ne adj neki soha, csak ha nagy gond van. Attól h a led nem világít még mehet. Első körben mindig böngészőből indísd újra. Ráadásul a gombbal nem is leállítod, hanem gyk. áramszünetet generálsz. Ez okozhat ilyen hibát is, amikor épp telepít módosít vmit s leállítod így már fel se tud többet állni, de eleve a hdd-k is könnyen sérülnek így. Nagyon rossz szokás. Ilyet csak akkor csinálj ha weben se éred el s teljesen kifagyott a nas...

[ Szerkesztve ]

(#26363) atilla100 válasza Madwe (#26362) üzenetére


atilla100
tag

Én voltam a hülye, gépre volt kötve UTP kábellal, de innen nem kap netet, csak látom a géppel. Azaz a programokat le se tudta tölteni. Már tudok admin felületeln lépkedni, de holnap dugom rá routerra, addig pihen. Köszi az infót a hard resettel kapcsolatban. Igyekszem kerülni. Sajnos újoncként nem volt más ötletem.

(#26364) Essejó válasza atilla100 (#26363) üzenetére


Essejó
veterán

Gyakorlatilag jó módszer a nas féltéglásítására. :W

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26365) justice84 válasza Mr Bond 007 (#26349) üzenetére


justice84
tag

Ez erős túlzás csak tudni kell használni. Illetve tisztába lenni a nas határaival.

(#26366) Mr Bond 007 válasza justice84 (#26365) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Több mint 8-10 különböző hardveren próbáltam már az évek alatt. Nastól kezdve tv-n át pc-kig mindenhol szarakodott valami. Hol ez hol az. Nem kell ezt tudni használni, csak szerencsésnek kell lenni hogy épp neked ne szarakodjon. Volt ahol simán ment gond nélkül, de a legtöbb helyen csak a bajt csinálta. Érdekes módon a Kodi hibátlanul teszi a dolgát, míg a plex úgy berottyant a hd station alatt (hdmi-n keresztül ez nyomja a tv-re a filmeket qnapnál) hogy a nast is újra kellett indítani mert beállt. Xpenology-n dettó. (pedig az vmware alatt ment a pc-n mikor anno próbálgattam) Mac-os, win, linux, mindenhol szarakodott rengetegféle konfigon.

Tudnék még írni bőven, de ez nem az a topik. Szóval nem! Ez közel sem erős túlzás! Másrészt elég sokan vannak hasonló véleményen, lehet nem véletlenül... :U

[ Szerkesztve ]

(#26367) agabe válasza zedii (#26341) üzenetére


agabe
addikt

En a sajat 214SE-re neztem, mondjuk APC 650CI ott van a listaban, es 40ezer alatt megkaphato pl [itt], de ezen kivul lehet ott meg mas is, mert eleg hosszu a lista.
Nem hiszem, hogy 216play nagyon mast igenyelne ;)

[ Szerkesztve ]

(#26368) gyugyo79 válasza Mr Bond 007 (#26366) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezt nem értem, hogy lehet összehasonlítani a PLEX-et és a Kodit ? Teljesen más a két program alapfunkciója így mégis, hogy lehet összehasonlítani a 2 -őt perzse, hogy a Kodi a jobb abban amire ki lett találva ...

(#26369) Mr Bond 007 válasza gyugyo79 (#26368) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Talán mert mind2 ugyanabból a kódból származik, csak elágaztak anno? :U Az egyik mégis jó, a másik meg egy bughalom..

[ Szerkesztve ]

(#26370) Sanya válasza llacee (#26361) üzenetére


Sanya
nagyúr

honnan vetted?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26371) zedii válasza agabe (#26367) üzenetére


zedii
aktív tag

hát igen, viszont a play-nél nincs ott :-( Mondjuk bennem sem merült fel, h ha a 713+ kezeli jól a mostani APC-t akkor a 216play-nek majd baja lesz vele. jó lenne tudni ,h biztosan támogatja-e, mert így eléggé lutri volna megvenni.. :U

(#26372) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!
Ds216j Nas beállításával foglalatoskodom még. Quickconnect.to/NAsneve oldalon el is érem akkor akárhol a NAS-t ha így be van állatva akkor jó is? Port forward-ot még nem állítottam, az is kell neki?

Létrehoztam 1 mappát DSM-ben a NAS-on és Synology Assistant-al behívtam meghajtónak windows-on, csak így lehet behívni minden gépen hálózati meghajtónak?

Köszönöm szépen a előre is a segítséget.

(#26373) zedii válasza atilla100 (#26372) üzenetére


zedii
aktív tag

szia!

intézőben: jobb klikk a mappán hálózati meghajtó csatolása

(#26374) Essejó válasza atilla100 (#26372) üzenetére


Essejó
veterán

Mármint hogy hívtad be az Assistant-al a winen hálózati meghajtónak?

Sajétgép Számítógép Ez a gép - Verziófüggő, hogy nevezik, azon jobb klikk és hálózati meghajtó csatlakoztatása.

Választasz neki egy betűt, megadod az útvonalat és kiválasztod azt a mappát a hálózaton amit meghajtóként csatolni akarsz.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26375) atilla100 válasza Essejó (#26374) üzenetére


atilla100
tag

Így csináltam, a lényeg ugyanaz lett szerintem :) Mindegyik gép külön hozzá kell adnom kézzel?

Meghajtó feltérképezése (CTRL+D gombkombinációval)

(#26376) agabe válasza zedii (#26371) üzenetére


agabe
addikt

Es szerinted play-re csak az a par lenne jo amit felsoroltak ?
Egyreszt tuti nem, masreszt annyira nem specifikus egy szunetmentes, hogy ne lenne a megfelelo kiepitesu jo barmeilyen NAS-hoz.

(#26377) zedii


zedii
aktív tag

Ha új merevlemezzel egészítem ki a meglévő és már üzemelő NAS-t, és nem akarom azokat összekapcsolni, hanem azt szeretném, h minél több tárhely legyen, akkor kötet kiterjesztése vagy lemezcsoport létrehozását kell választanom?

(#26378) copi3r


copi3r
újonc

Sziasztok!
Laptopomról wifin keresztül kb 26 MB/s sebességgel tudok másolni a DS916+ NAS-omra, de a NAS-ról a laptopra csak kb 7.5 MB/s -al megy. Konfig: Laptopban Edimax AC 450 wireless usb adapter, wifi router: Archer C2600, ehhez lan kábelen van kötve a NAS. Minden eszköz gyári beállításon van.
Ez így normális ? :F

(#26379) zedii válasza agabe (#26376) üzenetére


zedii
aktív tag

nem gondolnám.. igazából azt hittem, h kezelni fogja a meglévő APC-t, mint ahogyan azt a másik 713-as nas is kezeli.. de sajnos nem ismerte fel.. épp ezért akartam megtudni, hátha vlkinek van ilyen és használ hozzá vlmilyen ups-t.

(#26380) llacee válasza Sanya (#26370) üzenetére


llacee
őstag

Sosups

[ Szerkesztve ]

(#26381) zedii válasza zedii (#26377) üzenetére


zedii
aktív tag

na keresgéltem, de nem jutottam ötről a hatra. :O Egy merevlemezem volt eddig, arra létrehoztam egy fiókot. most jött meg a másik hdd és be akarnám tenni mellé, de azt nem szeretném, h amit elsőre tettem be annak az adatai elvesszenek, és azt sem szeretném, hogy az új merevlemez tükrözve legyen. Cél a minél nagyobb hely kialakítása volna. tud vlaki valami linket vagy megoldást, hogy hogyan adjam hozzá? :R

(#26382) atilla100


atilla100
tag

DS216j torrentezés közbe eléri esetleg meghaladja a Synology által kiadott 14,85W-os fogyasztást (Pl akkor is 14,85 wattot fogyaszt ha csak fut a torrent és nem is viszi senki)? Mire kell figyelni hogy azért kordában tartsam a fogyasztását?

[ Szerkesztve ]

(#26383) Bobbacsi válasza zedii (#26381) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Használd a Kötet létrehozása funkciót.
Nálam így van :
[kép]

(#26384) zedii


zedii
aktív tag

ok, köszi.

(#26385) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Mióta frissült a synology ds download, azóta iphoneról nem tudok betenni fileokat a nasra mert nem jön fel az a lehetőség hogy a torrentet a ds get. (Új néven) kezelje.. ez mitől van?

Üdv: Csabee.

(#26386) Essejó válasza atilla100 (#26375) üzenetére


Essejó
veterán

Természetesen ahány gépen el akarod érni, mindegyiknél hozzá kell adnod mint hálózati meghajtó.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26387) #82729984


#82729984
törölt tag

Sziasztok,

Vásároltam pár napja egy synology 216j nas-t, de már megbántam, ahhoz képest hogy milyen jókat olvastam róla, életem legszörnyübb rémálmába cseppentem mintha az önálló életre kelt skynet költözött volna be hozzám.

Na szóval a kérdéseim (és előre is bocs a stilusért de már totál felhúzott ez a sz@r):
-hogy a retkes p.csába lehet letiltani a konvertálást? Nekem erre semmi szükségem, de cserébe kikapcsolhatatlannak tünik. Még ha azt is mondom neki hogy örökös késleltetés, az első reboot után visszaáll arra hogy 1 óra után folytatja...
-láttatok-e már olyat hogy nem indexeli a videókat? Egyik napról a másikra egyszerüen megállt ez a dolog, felmásolok rá egy filmet ahogy eddig (sambán) ugyanoda ahová eddig és semmi. TV-n nézném a filmet DLNA-n keresztül, a régi filmeket mutatja, az újakat nem (volt már 2x reboot, de azután sem változott semmi sem). Olyat is csináltam hogy azt a filmet amit mutat lemásoltam egy másik alkönyvtárba (hátha a fájllal van a baj), de ezt sem mutatja.
-photo station default folder változtatás? Komolyan mondom agyam eldobom hogy olyan triviális dolgok nincsenek benne amiknek akkor is alapnak kéne lennie ha egy 3 éves ovodás fejlesztené a szoftvert...

Szóval összeségében nekem 3 dologra lenne szükségem:
a, tudjon onedrive syncet ->ez az egy ami hiba nélkül megy
b, dlna menjen f@szán ->lásd fenti problémát
c, el tudjam érni sambán ->ez megy, de semmi szükségem arra hogy fél évig konvertáljon 200 GB képet a nagy semmiért.

Ha újratelepítem és leszedem róla a photo stationt, video stationt és a többi felesleges hülyeséget, akkor vajon lebeszélhető a konvertálásról?

Lassan ott tartok hogy visszaküldöm (14 napon belül vagyok) és veszek más gyártótól nem ajánlott tipust, hátha az nem akar rámtukmálni mindenféle felesleges sz@rt ámde képes arra amire egy nas való...

(#26388) #82729984 válasza #82729984 (#26387) üzenetére


#82729984
törölt tag

"-láttatok-e már olyat hogy nem indexeli a videókat?"

Csak hogy megválaszoljam magam:
rm -rf /var/spool/syno_indexing_queue.tmp
synoservicectl --restart synoindexd

És voalá, már megy is. De hogy ez hogy tud úgy beragadni hogy reboot után sem javul meg...

(#26389) Sanya válasza #82729984 (#26387) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem lehet a konvertálást leállítani, mert akkor nem megy a photo station.
Photo station uploader ( gyári program)-rel rakd fel a képeket. és akkor nem konvertál, mert a pc megcsinálja.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26390) #82729984 válasza Sanya (#26389) üzenetére


#82729984
törölt tag

De nekem nincs szükségem a photo station-re simán sambán érem el a képeket.

Photo station uploader -> már próbáltam, ezzel meg az a baj, hogy van kb. 60 ezer képem, és egy i7 6200u procin is nagyjából 5-600-al végez óránként... De továbbra is ott vagyok, hogy nekem erre semmi szükségem nincs, ahhoz hogy sambán elérjem a cuccaimat nem kell photo station.

(#26391) vond válasza #82729984 (#26390) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Vezérlőpult » Műsortár » Indexelt mappa

Próbáld meg kivenni a "photo" könyvtárat, hátha... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26392) Patice válasza #82729984 (#26387) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Syno DSM-je arra van kitalálva, hogy az első beállítás után nagyon ne kelljen vele foglalkoznod, ezért elég sok saját alkalmazás egymástól függ.

Az alapértelmezett photo, music, video mappa akkor jön létre (by rendszer), amikor a Csomagkezelőben a Médiaszervert felrakod. A Médiaszerverrel együtt az indexelés is "bekapcsolódik", azaz, ha a Photo mappába képeket, a music mappába zenéket, a video mappákba videót fogsz rakni, akkor ezeket fogja indexelni. Az indexelés alatt megváltoztatható, hogy mely mappákat figyelje, indexelje és az indexált mappák DLNA-n meg is fognak jelenni.

A képek konvertálása alapvetően nem a Photo Station-nek kell, hanem azért, hogy DLNA klienseken és mobil alkalmazásokon is gördülékenyen legyen a képek megmutatása/betöltése, ami nagy felbontású képek/nagy fájlméret esetén idegesítően lassú lehet. Ezért a DSM indexképeket gyárt, amit szintén a HDD-kre ment.

Vond fórumtárs javaslata a megoldás - nem kikapcsolhatatlan a szolgáltatás - az Indexelésnél szedd ki a gyári photo mappa indexálását és meg is vagy.

A rendszer újrarakásának sok értelmét nem látom, csak legyél egy kicsit türelmesebb ezzel a vassal, mert nem egy erőgép. Azaz ha kiszedted a photo mappát az indexálás alól, akkor pár perc szerintem kell neki, hogy "észhez térjen" (leállítsa a folyamatot és szépen kitörölje az összes, szétszórt kis képet a HDD-kről).

A képek konvertálásának késleltetése és az új videók indexálása is összefügg, mivel kvázi ugyan az a folyamat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26393) #82729984 válasza vond (#26391) üzenetére


#82729984
törölt tag

Nem, úgy tünik erre nincs hivatalos megoldás (már az internet mély bugyraiban járok :D). Ellenben találtam egy workaroundot:

vi /usr/syno/bin/convert_1024.sh
for $arg(@ARGV) {
if($arg eq "640x640") {
if($old_arg eq "-size") {
$arg = "1024x1024";
}
if($old_arg eq "-thumbnail") {
$arg = "1024x1024";
}
}
push @new_args, $arg;
$old_arg = $arg;
}
exec "/lib/hddapp/usr/syno/bin/convert", @new_args;

chmod +x /usr/syno/bin/convert_1024.sh
cp /usr/syno/bin/convert-thumb /usr/syno/bin/convert-thumb.orig
ln -sf /usr/syno/bin/convert_1024.sh /usr/syno/bin/convert-thumb

Ez egyelőre igéretesnek tünik, mert 10 ezer képet konvertált vele kb. 20 perc alatt.

(#26394) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Kivülről hogyan érhetem el a photostationt? idegen számítógépről.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#26395) psg5 válasza psg5 (#26394) üzenetére


psg5
veterán

De csak a photostationt a Nas többi részét ne.

F.K.T.

(#26396) ERPY


ERPY
őstag

Boldog tulajdonosa lettem egy DS116-nak. Nagyjából megvagyok a kezdeti lépésekkel. A kérdésem az volna, hogy van valami értelmesebb, telefonról is teljes funkciójában vezérelhető torrent kliens? Transmissiont próbáltam, annak nagyon örültem volna ha működik (eddig azt használtam), de sajna hiába települ fel nem indul. A gyári az oké, még jó is lenne, de telefonról annyira alap hogy nagyon.
A másik kérdésem, hogy vírusírtót érdemes feltenni? Vagy milyen fontosabb védelmi dolgokat érdemes beállítani? Ha valaki válaszol annak köszönöm szépen, ellenben sokat is olvasok, de vagytok itt páran akik kenik-vágjátok a témát.

(#26397) Sanya válasza ERPY (#26396) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mi a bajorok a beépített download stadionnál, valamint a mobiltelefon is felrakható ds get-tel?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26398) MrTwister válasza Sanya (#26397) üzenetére


MrTwister
őstag

Bajorok a letöltő stadionnál???? Aha találós kérdés! Áááá megvan, szurkolók állnak sorban a sörcsapoló mellett a Bayern-München meccsen, hogy letöltsék a hideg nedűt a torkukon! Talált vagy nem? :DD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#26399) Patice válasza MrTwister (#26398) üzenetére


Patice
Topikgazda

A google fordítónál csak a prediktív szövegbevitel a tutibb. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26400) Csabee. válasza Csabee. (#26385) üzenetére


Csabee.
nagyúr

A safariból már nem megy, de a ds get böngészőjéből már megy!

Üdv: Csabee.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.