Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) llacee válasza Madwe (#26300) üzenetére


llacee
őstag

Smart tvn nezzuk a youtubeot.Syno ugy jon a kepbe,hogy rajta keresztul mar nem jon reklam minden rajzfilm vagy zene utan, kozben.

(#26302) zedii


zedii
aktív tag

jajj. tud vlki segíteni? ez a bajom:
Filestation-ban eltűntek a mappák, amik korábban ott voltak. ha a DSM-ba a vezérlőpult - megosztott mappát nézem, ott szerepel a korábban létrehozott mappa rendszer. sőt, ha belépek másik felhaználóval, aki szintén teljeskörű jogosultsággal bír, nála minden a régiben megtalálható. ez most így elég nyugtalanító, másrészt a határidős munkám is ezen van, amihez nem tudok a megszokot módon hozzáférni.
(annyi előzmény volt ,h sajnos gépet kellett cserélnem. a win10 -ben hálózati csatlakozóként hozzá adtam a gyakran használt mappákat és minden jól működött. aztán most este ,h visszaültem volna dolgozni, jött a kb szívroham)

mi lehet a baj? mindkét felhasználó azonos jogosultsággal bír a DSM-ben. Ha van vlkinek tippje, megköszönöm!

(#26303) seger válasza ERPY (#26260) üzenetére


seger
addikt

Lg tv-re hol lehet beszerezni?

(#26304) zedii válasza zedii (#26302) üzenetére


zedii
aktív tag

ok ez megoldódott. :P bepipálásra került a felhasználói csoportnál plusz egy szint :U Viszont a Carddav Servert továbbra sem sikerült belőnöm, se mobilra se gépre, ha valaki tud esetleg egy leírást, - ami bővebb, mint a synology súgóé - azt megköszönöm.

:R

(#26305) ERPY válasza seger (#26303) üzenetére


ERPY
őstag

Azt nem tudom. Samum van, ott van a rengeteg telepíthető alkalmazások között.

(#26306) kenny123 válasza Patice (#26281) üzenetére


kenny123
addikt

Aha, ennek még picit utánaolvasok, hálózatból, parancssorból mindig hülye voltam. Ha egyszerűen letörlöm a transmission remote-ot, és újrarakom? Újra tudom rakni 115j-n 6os dsm alatt? :)

Köszönöm!

yo

(#26307) Patice válasza kenny123 (#26306) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az újrarakás nem rossz ötlet még... :K

Azt, hogy DSM 6 alatt ez most hogy megy, azt nem tudom. Nekem DSM 4.1 óta fönt van a TM és eddig mindig ment tovább a rendszerfrissítések után. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26308) Madwe válasza llacee (#26301) üzenetére


Madwe
nagyúr

azt értem, de okos tvnek youtube appjába nem szól bele a syno, hacsak nem a tv internet beállításaiban a syno ip címe a dns server ez esetben, ha jól értem:D?

(#26309) kenny123 válasza Patice (#26307) üzenetére


kenny123
addikt

Menni nekem is ment, csak közben ugye volt egy reset, ami elnyalta a beállításokat..
Letöröltem a transmissiont, de szerencsére nem tudom visszatelepíteni. Synocommunity repot meg sem nyitja a dsm 6, google meg tele van hasonló szarságokkal hogy dsm 6 alá nem lehet telepíteni a transmissiont ( nem értem amúgy, akkor ráfrissítéssel miért megy / ment.. )
Mindegy, szopóroller, majd torrentelek gépen. :( :(

yo

(#26310) Essejó válasza kenny123 (#26309) üzenetére


Essejó
veterán

Nem kellene ugyanúgy engedni, hogy külső forrásból is telepíthessen mint az 5.2-nél?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26311) kenny123 válasza Essejó (#26310) üzenetére


kenny123
addikt

Hogyne, ez is be van állítva, már kb mióta megvan. :)

Viszont valami más gebasz -is- van.. Létezik hogy nem lát internetet a nas? Sem programfrissítéseket, sem pedig szoftverfrissítést nem talál (ellenőrizze a hálózati kapcsolatot hibával.).
Nemrég költöztem, mivel elég hulladék volt itt a jel, vettem egy homeplug szettet, pikkpakk összedobtam (lent routerbe be az egyik, itt fenn a szobába a másik; kábelen vannak a konzolok, meg wifin is hozza a laptopra / telefonra az internetet. ) Közvetlen a helyi dugaszba dugtam egy switchet, és azon van a nas (de ha a switchet kiiktatom sem talál netet. ) Hol lehet a probléma, mit nem látok? :DDD
Köszi a segítséget..

yo

(#26312) Essejó válasza kenny123 (#26311) üzenetére


Essejó
veterán

Ha leviszed a NAS-t és közvetlenül a Routerbe dugod kábellel akkor lát netet? Mert ha igen akkor a Powerline rendszerrel van a gond. Esetleg valamelyik kábel vagy csatlakozó a gáz. Ha jól tudom azonos fázison kell lennie a két adapternek, illetve más egyéb előírások is vannak.

[link]

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26313) llacee válasza Madwe (#26308) üzenetére


llacee
őstag

Mar irtam h az a dns van manualisan beallitva..

(#26314) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!

Vásároltam ipon-nál egy synology nast. Viszont nem volt hozzá magyar hálózati adapter.. Jártatok már így? Csak UK csati van hozzá.. Ilyenkor ki a hibás? Egyáltalán nem volt feltüntetve hogy nincs magyar adapter hozzá..

Üdv: Csabee.

(#26315) Mr Bond 007 válasza Csabee. (#26314) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nézz utánna hogy a tápja kompatibilis-e a 230v-al (általában az) majd ha igen, akkor csak egy konnektor átalakítót kell venned. (nem nagy tétel, a normálisabb is kijön 1000 alatt) Ha viszont nem az, akkor gyorsan vissza a feladónak, a webshop jogok lejárta előtt. (kivéve ha számlára vetted, akkor necces lehet)

[ Szerkesztve ]

(#26316) Csabee. válasza Mr Bond 007 (#26315) üzenetére


Csabee.
nagyúr

De nem értem. Magyarországon magyar cég miért nem magyar táppal adja? Múltkor mikor vásároltam tőlük ugyan ilyet, akkor magyar táppal adták...Kész kabaré. Vehetek átalakítót hozzá persze, de akkor még én fizessek rá mert átvertek?

Üdv: Csabee.

(#26317) kenny123 válasza Essejó (#26312) üzenetére


kenny123
addikt

Valószínűleg egy fazison van a dolog, mert másra leadja a netet fenn is (2 konzol, laptop, telefon). És sima konnektorban van, nem elosztóban. :F

yo

(#26318) noorbertt válasza Csabee. (#26316) üzenetére


noorbertt
őstag

Egyszerűen hívd fel őket és kérd számon.
Ne itt háborogj.
Angliában is van egy nagy cég ahonnan mindenféle elektromos készüléket lehet venni és egy két dologhoz EU s csatlakozó van ilyenkor vagy panaszolsz 1, kapsz átalakítót 2, pénz vissza vagy veszel apróért átalakítót. (bár ide nem kell mert simán kijatszhato :) )

(#26319) gyugyo79 válasza Csabee. (#26316) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem ők nem is hivatalos viszonteladók. Lista itt. Az ilyentől bármilyen termék esetén bármire számíthatsz és utána kell járni, hogy megéri-e az esetleges kockázatot az amit az áron esetleg nyersz. Nem csak most hanem ha később pld. ha baj van és a magyarországi szerviz nem foglalkozik veled.

[ Szerkesztve ]

(#26320) MrCsiT válasza Csabee. (#26314) üzenetére


MrCsiT
addikt

Vidd vissza, hogy húzzák arra a szervükre, ami néha kemény, aztán neked meg adjanak egy kevésbé szürke importból származó, a magyar szabványoknak megfelelően működő terméket!

..még hogy TE vegyél mindenféle átalakítókat külön pénzért?! Lol..

noorbertt megoldása is működhet, de ha személyesen vetted, akkor én biztosan vissza is vinném, de egyből el is állnék a vásárlástól.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#26321) MrCsiT válasza MrCsiT (#26320) üzenetére


MrCsiT
addikt

..a dobozt alaposan megnézted? Biztosan nincs abban átalakító? ..csak mert, visszagondolva, az én NAS-omnál is 2 részből kellett összerakni a csatlakozót. Igaz, az magyar szabványos lett a végén :DDD

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#26322) Csabee. válasza MrCsiT (#26321) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Enyémhez volt eu és uk csatlakozó. De ehhez csak uk van. A papírfecnim is csak uk csatit mutat, ergo nem magyar..

Üdv: Csabee.

(#26323) Essejó válasza kenny123 (#26317) üzenetére


Essejó
veterán

És minden más jól látja a NAS-t csak épp annak nincs netkapcsolata. Azért csak kipróbálnám közvetlenül a Routerre dugva.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26324) Tamarel válasza Essejó (#26323) üzenetére


Tamarel
senior tag

Esetleg statikus beállítása van és el van írva a gateway ip címe?

[ Szerkesztve ]

(#26325) kenny123 válasza Essejó (#26323) üzenetére


kenny123
addikt

Igen, minden aminek látnia kell, latja. :D Laptop, med media lejátszó NFS szerveren.
Este lecipelem, ha lesz ra erőm.

yo

(#26326) Tesztelo.hu válasza Csabee. (#26314) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Valószínűleg véletlenül UK típust importáltak. Vidd vissza, majd kicserélik.

(#26327) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!
Hamarosan érkezik a DS216j NAS-om. Érdeklődni szeretnék hogy első beállítás során mire kell figyelni? Hogyan kell rendesen beállítani a készüléket?

(#26328) Essejó válasza kenny123 (#26325) üzenetére


Essejó
veterán

Cipel? Erő?
Bocsi azt nem írtad, hogy egy 12 lemezes DS3615xs-t kell sétáltatnod. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26329) noorbertt


noorbertt
őstag

Szeretnem felrakni az owncloud szerbert dockerbol ( https://hub.docker.com/_/owncloud/ ) csak sajnos elakadok amikor elinditom a setup oldalt (megadom az admint es az adatbazit) akkor valamiert nem erzekeli a mariadb adatbazist. phpMyAdminban csinaltam kulon owncloud usert es semmi, de root-ot is megadtam mar neki szoval nem az lesz a gond.
Beirtam mar ip cimmel is az eleresi utat de localhost sem segitett.. Valami otlet? SQLite eseten gondnelkul mukodik..

(#26330) Patice válasza noorbertt (#26329) üzenetére


Patice
Topikgazda

Docker Hub-os dolgok futtatásához kell a Docker csomag is a NAS-ra. Ez asszem csak Intel procis vasakon megy jelenleg, de javítsatok ki ha tévedek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26331) noorbertt válasza Patice (#26330) üzenetére


noorbertt
őstag

docker működik rendesen, weblap is onnan megy nálam

(#26332) Patice válasza noorbertt (#26331) üzenetére


Patice
Topikgazda

Milyen NAS-od van?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26333) noorbertt válasza Patice (#26332) üzenetére


noorbertt
őstag

xpenology :p
Akkor itt választ ne várjak ha jól sejtem :)

(#26334) Madwe válasza noorbertt (#26333) üzenetére


Madwe
nagyúr

A kérdést azért kaptad, h megtudjuk intel vagy arm nasod van e. Ha xpenozol, akkor intel, ergo azon biztos fut.

Sajnos a konkrét problémában én sem tudok segíteni...

[ Szerkesztve ]

(#26335) Mr Bond 007 válasza noorbertt (#26329) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Esetleg ha van, nézd meg a docker image-nél ahol leszeded hogy van-e opció a csomagon belül. (legördülő menü a nevében) Sokszor lehet választani milyen db szerverrel együtt akarod letölteni (pl azzal vagy anékül kell az image és később te pakolod fel mellé) vagy verziót tudsz választani (latest,beta stb). Sok image alapból tartalmazza ezeket is ha kiválasztod. Nem kell feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#26336) noorbertt válasza Mr Bond 007 (#26335) üzenetére


noorbertt
őstag

Adatbázissal kapcsolatban nincs semmi, verziót lehet válogatni igen. itt az a baj hogy valamiért nem éri el az adatbázist, valószínűleg ott rontok el valamit

(#26337) zedii


zedii
aktív tag

216play -hez milyen szünetmentest ajánlotok? mert a syonlogy honlapján amit ajánl az nem túl sokféle, és 100e körül ár az irtó magas, részemről, amit erre költenék. Szóval tudtok vlmit ajánlani, ami fixen működik 216play-el?

köszönöm

(#26338) Madwe válasza zedii (#26337) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szvsz az olcsóbb (100.000 alatti) szünetmentes tápok többet ártanak mint használnak, emiatt már kb 7 éve nem is fordult meg a kezem között. (lecsapja a biztosítékot, ingadozva adja az áramot, hamar meghal benne az akku, akár ki is gyulladhat, villám ellen ugyanúgy nem véd mintha nem lenne stb.)

[ Szerkesztve ]

(#26339) gyugyo79 válasza zedii (#26337) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem otthon egy sima 500 VA-s APC mögött van a router, swich, synology és még nem volt olyan hosszú áramszünet amit ne vészelt volna át (össze sincs kötve a Synology -val ...). Az ára 20. 000 Ft.
Teljesen jól működik és otthonra elég.

[ Szerkesztve ]

(#26340) gyugyo79 válasza Madwe (#26338) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezek szerint 7 évvel ezelőtti technikával van tapasztalatod és erre alapozod ezt az állításod ?

(#26341) zedii válasza Madwe (#26338) üzenetére


zedii
aktív tag

itthon is és a cégnél is apc szünetmentes tápok dolgoztak, elég megbízhatóan. eddig szerencsére egyikkel sem volt probléma. 30 és 100e közötti ár sávban voltak készülékek. most vettem egy EATON Ellipse PRO 650 tip. -t (kb 50e) de olyan maró szagot áraszt ki magából ,h megy vissza a boltba, mert ezt a lakásban nem tudom és nem is akarom tárolni. Ez a tipus a synology UPS támogatás c. oldalán volt. Mivel ez az EATON nem nyert a többi APC meg túlmutat azon a költségen, amit erre szántam, ezért merült fel a kérdés ,h esetleg a hivatalos listán felül van-e olyan UPS ami ez a max 50e körüli árkategória és megbízhatóan együtt működik a 216play-el

(#26342) zedii válasza gyugyo79 (#26339) üzenetére


zedii
aktív tag

szia! nekem APC Back 350-em van, de sajnos nem támogatja a NAS ezt a típust. fura ,h közbe a másik NAS meg igen .

amúgy ,ha nincs összekötve a nas-al, akkor hogy tudja leállítani? :F

(#26343) claire78 válasza zedii (#26342) üzenetére


claire78
senior tag

Sehogy. :)
Nekem is egy APC van és több éve hibátlanul teszi a dolgát.
A legolcsóbb APC NAS-hoz 25E Ft. Bőven jó.

(#26344) Madwe válasza gyugyo79 (#26340) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, ezért is tartottam fontosnak kiemelni h 7 éve nincs tapasztalatom. Lehet már van jó termék olcsóbban is, nekem nincs vele tapasztalatom, illetve mi nem tehetjük meg h kisérletezzünk a hálózati eszközeinkkel. Ha van olcsóbb jobb (írták páran h van) akkor hajrá.

(#26345) gyugyo79 válasza zedii (#26342) üzenetére


gyugyo79
addikt

Sehogy, azt sem tudom kezeli e rendesen meg sem néztem az az igazság, hogy nem is érdekelt.A NAS előtt ezen csak a switch és a router volt simán mellé raktam a Synologyt nálam nem jellemző szerencsére a hosszabb áram szünetek jellemzően 1-2 mp kimaradások vannak inkább ezek miatt raktam az eszközök elé szünetmentes többek közt van a TV - Műholdvevő - Htpc előtt is egy másik. Még sose volt olyan, hogy a szünetmentes ne bírta volna áthidalni a problémát.

(#26346) McAdam6 válasza zedii (#26337) üzenetére


McAdam6
tag

Nekem egy 700VA-s Eaton 3S-re van kötve a NAS, router, switch, RaspberryPi, TV, Med8er, teljesen jó, felismeri a NAS, hálózati UPS-is megy.

(#26347) gyugyo79 válasza Madwe (#26344) üzenetére


gyugyo79
addikt

Úgy korrekt akkor ha leírom, hogy ÉN semmit sem ajánlok márka és tipus szinten. Sajnos akár évente változhat ugyan az a típus így ami nekem 4 éve jó az nem biztos, hogy annak aki most vesz is 4 + évig bírja majd. Nekem a komolyabbak mellet több száz ilyen egyszerűbbre van rálátásom és pld. az APC -nél pont volt olyan széria aminél az egyik évjáratból vettből mind megadta magát 2 év pár hónaposan míg van 4 + éves ami vígan teszi a dolgát a mai napig.
Az árban is amit írtam 20 az inkább nettó ár.

Amit megint tudni kell, hogy az olcsóbbak máshogy működnek mint a drágák, és másmilyen jelet is adnak ki (nincs szinuszjel) ezért bármit nem is lehet utánuk rakni.

Nem örök életű befektetés de jó esetben elég hosszú távú egy ilyen DE akkumulátort cserélni kell bennük akkor is bizonyos időnként a drágább jelzi az akku állapotot az olcsóbb nem akkumulátorból is van drágább és olcsóbb jobb és rosszabb én a Yuasa akkukkal meg vagyok elégedve de nem biztos, hogy ezek a legjobbak ár/teljesítményben jó eséllyel nem bírják annyival tovább mint egy olcsóbb ...

A lényeg, hogy akinek kell olvasson kicsit utána annak fényében amire használná de nyugodtan vegyen mert csak haszna van amiket írtál hibákat még egyel sem találkoztam.

Pont a komolyabbaknál szoktak előfordulni hibák de ott is tömbnyire azért mert a felhasználó nem tudja mire való a villanyszerelő inkompetens stb. és nem azért mert a szünetmentes rossz.

(#26348) McAdam6 válasza McAdam6 (#22260) üzenetére


McAdam6
tag

Fejlődik, most próbálgatom az Emby-t, a TV-m jobban szereti, mint a Plex-et.

(#26349) Mr Bond 007 válasza McAdam6 (#26348) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Plex-nél kb minden jobb..

(#26350) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!
Most telepítem a DS216j készülékemet. Milyen alapbeállításokat végezzek el majd rajta? Tudnátok esetleg ebben segíteni?

Köszönöm szépen előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.