Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) Essejó válasza Darko_addict (#26148) üzenetére


Essejó
veterán

De aztán a Megengedő listába vedd fel a saját IP-det, hogy ha legközelebb is elgépeled a jelszavad, akkor se csukd ki magad. :)

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26152) Sanya válasza nextgen001 (#26146) üzenetére


Sanya
nagyúr

arm cpu-s nas-ra szerintem nincs teamspeak spk csak intel cpu-sra. a 216se szerintem arm magos.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26153) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!
Mennyit számít az egy egyszerű otthoni környezetben egy NAS-nak erősebb hardvere van? DS216j és DS216play közötti különbségre gondolok. Torrentre szeretném elsősorba és hogy elbírjon mondjuk maximum 100 torrentet egyszerre. 20/2-es netem van, így este fullon menne, nappal csak félig leterhelve. Gondolom azt is lehet állítani rajtuk hogy mikor mennyire töltsön le vagy fel nem? Plex vagy VideoStation összegyűjti nekem a NAS-on tárolt filmek adatait és én ott a programban tudok keresni? Itt egy szerkesztős ablak van, akkor itt mégiscsak nekem, felhasználónak kell felvinnem a filmek adatait?

Köszönöm szépen előre is.

(#26154) gyugyo79 válasza atilla100 (#26153) üzenetére


gyugyo79
addikt

A processzor a 2 közt kb. annyiban ad többet a (play) javára, hogy az hardveresen több videó formátumot támogat . Torrent szempontjából kb mindegy egy átlag felhasználónak de abban is jobb a play (Itt már a +512 MB ram is számít főleg amikor más is fut) . A Synology korrektül megadja mire számíts egy termékétől. Hasonlítds össze őket
Play, J . A saját video stationébe gondolkozz csak ezekkel a termékekkel mert a PLEX hez nem lesz a bennük lévő processzora nagy eséllyel soha támogatás és nem mindegy, hogy van egy film transzkódolva (hardveres vagy szoftveres), ha egyáltalán van és nem az fordul elő, hogy el sem indul.

Amit linkeltél kép ott szerkeszteni lehet azt amit talált. Nagyon jól megcsinálták már ezt a kereső részét.
Tudsz te is más néven keresést indítani nem kell a fájl nevét átírogatni és úgy újra próbálni stb. Csak a szerkesztőbe belépsz és keresel más néven esetleg más nyelven stb. Meg persze te magad is kitöltheted az egészet.

(#26155) nextgen001 válasza Sanya (#26152) üzenetére


nextgen001
csendes tag

Úgy látom én is az lesz a hiba.
Ismerősnek is van, Intel Cpu-val és nála jó.

Felraktam a Mumble szervert,ami működik is.
De csak saját hálózaton belül, internet irányából nem elérhető :( .
Nem tudok rájönni mi a baj, pedig a szükséges port nyitva a Nas-on és a Router-en is.
Config File Editor-al tudnám szerkeszteni a szerver beállításokat de nem tudom mert ezt a hibaüzenetet kapom: "Please login as admin first, before using this webpage"
Pedig admin fiókkal vagyok bejelentkezve és a biztonságnál is ki van kapcsolva már minden. :O

(#26156) Essejó válasza nextgen001 (#26155) üzenetére


Essejó
veterán

És újra is indítottad már a szervert?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#26157) Sanya válasza nextgen001 (#26155) üzenetére


Sanya
nagyúr

mert nyitni kell neki portot, ha jól tudom 64738

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26158) Sanya válasza Sanya (#26157) üzenetére


Sanya
nagyúr

a helyes port 64737

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26159) nextgen001 válasza Sanya (#26158) üzenetére


nextgen001
csendes tag

Már olyan mint a szita :)
De még mindig nem érem el kívülről.
Mindkét portot próbáltam. Hálózaton belül csak a 64738 porton csatlakozik.
Nas
Router
Mumble local

(#26160) Thunderbc


Thunderbc
csendes tag

Üdv Guruk!

Vettem egy DS414-est az egyik kollégától hardveraprón. Alap otthoni média szervernek, éjszaka torrentezésre, később IP camera...
Az internet nállam T-mobil internet, adatforgalom korlátos, de éjszaka korlátlan. (A Download Station is csak ekkor megy)
Egyszercsak arra lettem figyelmes, hogy elfogyott az adatforgalmam! A 20GB általában a hónap végéig simán kitartott, azonban most 10 nap alatt elfogyott!!! :F
Végig bogarásztam a beállításokat: quickconnect ki, külső hozzáférés egyedül a BT-nek, frissítés éjszaka, google
Semmilyen új eszköz nem lett a NAS-on kívül csatlakoztatva a rendszerhez. El kezdtem néha-néha ránézni napközben mikor senki sem használta, volt amikor szépen hibernálva szuszogott, de volt amikor pörgette a winyókat, és olvasott. SENKI nem kért tőle adatokat! :Y legalább is én nem, az tuti. :W

Mi a tök lehet? Ki lép be ebbe a szaros NASba?
Lehet indexelni ezt valahogy? Sajnos a routerem nem túl okos (ASUS 4G N12), nincsenek benne ilyen lehetőségek. (ezen a tűzfal be van kapcsolva)
Nem akarok neten keresztül adatokat elérni a NASról. Hogyan állítsam meg ezt a random internetes adatforgalmat?
Az EZ-Internet varázslónál a Web Station, Photo Station, Web Mail lófaszt ki akartam venni, de nem engedte...

Nem vagyok egy nagy hálózati guru, de ez akkor sem normális, hoggy valaki random cseszteti a NAS-omat adatforgalmat generálva!
A legújabb firmware van rajta.

Köszönöm a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#26161) crips15 válasza Patice (#26142) üzenetére


crips15
csendes tag

Szia
Szerencsére sztem semmi baja. Lefuttattam a smart tesztet és a másik hdd telepítése után hibátlan működést írt ki. :) Remélem egy darabig nyugi lesz. :) Köszi a segítséget.

(#26162) claire78


claire78
senior tag

Synology Drupalban tud valaki segíteni?
Hogyan tudom az oldalt elérhetővé tenni?
Köszönöm. :R

(#26163) toshiba300


toshiba300
tag

Sziasztok!

téma 1 : Windows 7 asztali gép + 216j backup. Cloud Stationnal beállítottam az egyik partíciót. Elvileg befejezte a backup-ot, de ha ránézek a DSM-ben, csak a mappastruktúra van felmásolva, és a fő mappák tartalma. A probléma az, hogy az almappákban lévő fileokat nem látja, csak üres mappákat látok mindenhol. Valami ötlet, hogy mi lehet a probléma?

téma 2 : 216j sajnos nem támogatja ezt: https://www.synology.com/en-us/dsm/app_packages/DocumentViewer, A google docs-os gyorsnézet pedig valamiért nem működik. Esetleg valami alternatív megoldást tudnátok ajánlani az ms office dokumentumok megtekintésére?

(#26164) gyugyo79 válasza toshiba300 (#26163) üzenetére


gyugyo79
addikt

A cloud stationbe nézted (ott nem látszanak a fájlok még adminnal sem ha másik userel csináltad és azt választottad, hogy nem módosíthatja/láthatja más) vagy file station és mindezt úgy hogy egy a fájlok láthatóságára jogosult userel léptél be (itt már admin látja a fájlokat de legjobb ha azzal a userel nézed akivel a backupot csináltad)?

(#26165) Madwe válasza Thunderbc (#26160) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az ez-internetet ha lehet felejtsd el. Ha csak torrentezni akarsz rajta, de webes felületet nem akarod online elérni, illetve vpn stb sem kell, akkor azt a pár portot forwaldold a nas felé és kész.

Mikor a kezedbe került a nas, újratelepítetted a dsm-et, vagy a meglévőt használtad tovább? érdemes friss telepítést csinálni, előző tulaj ki tudja mit hogyan írt át terminalban...

Logokat be tudsz állítani, telepísd fel az app storeból a log center, s elég sok infot tudsz rajta bogarászni!

(#26159) nextgen001 Bocs, nem olvastam vissza, de azt leellenőrizted, hogy rendes ipv4 címet kapsz a szolgáltatódnál? Sokszor már ipv6osat adnak, illetve van, hogy ugyan ipv4eset, de natoltat, így távolról semmilyen eszközöd nem érik el, ha nincs rendesen beállítva... Általában nincs... :D

[ Szerkesztve ]

(#26166) noorbertt válasza Madwe (#26081) üzenetére


noorbertt
őstag

12:37 WARNING: this cipher's block size is less than 128 bit (64 bit). Consider using a --cipher with a larger block size.

Androidon ext kapom mikor csatlakozok az alap openvpnre.

(#26167) Madwe válasza noorbertt (#26166) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tehát akkor csak van alapból is benne titkosítás, furcsálltam volna nélküle...

(#26168) toshiba300 válasza gyugyo79 (#26164) üzenetére


toshiba300
tag

Cloud stationbe nézem, adminnal.

(#26169) noorbertt válasza Madwe (#26167) üzenetére


noorbertt
őstag

Jó lenne némi állítási lehetőség gui alatt. Pl kulcs kezelése ,mert jelszó és user páros elég gyenge

(#26170) Madwe válasza noorbertt (#26169) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez igaz. De akkor már eleve onnan induljunk ki, h ipsec, ha fontos a biztonság, sztem. Persze ahogy most nézem kulcs ott sincs, de attól függetlenül még mindig jobb, mint az ovpn. SSHval turkálva egyébként elképzelhetőnek tartom, h be lehet állítani neki...

[ Szerkesztve ]

(#26171) MrCsiT válasza nextgen001 (#26159) üzenetére


MrCsiT
addikt

Nem jók a képek, azért nem megy. :DDD

Az egyik képen, ami a NAS-é, nem annak kellene látszódnia, hogy "Router beállítása" (bár ÉN még ilyen képet sem tennék fel netre), hanem annak, hogy "Tűzfal beállítások" : ott kell, mint alkalmazást - és azon keresztül, az annak beállított, kiajánlott portokat - engedélyezni, hogy kívülről csatlakozhasson a NAS-hoz.

..valójában, a router beállítása, csak a 3. lépés:
1. app telepítés
2. tűzfal beállítása
3. router..
( 4. teszt..)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#26172) Madwe válasza MrCsiT (#26171) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert? a kép alapján megtudtuk egy ismeretlen ip cím portforwardjait, sokat ér:D

De jól csinálta, portforwardokat kell felvenni. Ha a nas tűzfalát nem használja (alap esetben full open, s amúgy se ér sokat) akkor ott nem kell semmit se állítania. Az egyetlen hibát akkor követte el, ha a nason felvett portforwardokon túl ugyanezt megtette a routerén is.

Illetve kérdés h milyen ip címet kap a szolgáltatótól? rendes ipv4et, vagy csak antoltat(nem fog vele menni) vagy ipv6ot (ezzel se fog) Vagy esetleg a ddns kiszolgálójával van a hiba, ha ddnst használ mert nincs fix ip címe.

[ Szerkesztve ]

(#26173) heroldbalu válasza Madwe (#26172) üzenetére


heroldbalu
tag

IPv6 nál nem tudna port forvardotállítani nem ?

Synology, iPhone

(#26174) momoxp


momoxp
tag

Sziasztok!
Ma vettem egy új típusú Samsung UHD Smart tvet. A Nasomra 212j-re feltettem a Media szervert, indexeltettem a mappakat, látja is a tv a nast, egy ideig, valtozo hogy meddig 10-5-7 perc aztán eldobja és amíg a Nason a Media szerverbe nem allitok el barmit meg vissza addig nem is látja. Mi lehet a gond?

(#26175) noorbertt válasza Madwe (#26170) üzenetére


noorbertt
őstag

Szerver es kliens configba be kell tenni ezt: cipher AES-256-CBC

Kulcsos azonositast tudod esetleg hogyan kell mahinalni?

(#26176) istvan170


istvan170
aktív tag

Mac topicban kérdeztem, de nagyon nagy a csend...
Esetleg innen valaki?

https://prohardver.hu/tema/a_nagy_mac_topic/hsz_25364-25364.html

(#26177) Madwe válasza heroldbalu (#26173) üzenetére


Madwe
nagyúr

Pont az lenne a gond, h belső IPv4 címeken ez megy, de ha a szolgáltatótól kapott ip címe ipv6os akkor nem fog menni!

(#26178) seger válasza momoxp (#26174) üzenetére


seger
addikt

Tv wifin vagy kábelen van? Nekem akkor volt ilyen mikor wifin volt! Igaz nem samsung hanem LG

[ Szerkesztve ]

(#26179) momoxp válasza seger (#26178) üzenetére


momoxp
tag

Kábelen van, wifin is ez van. Azt nem tudom h a video station megoldas lehet e.

(#26180) Patice válasza momoxp (#26174) üzenetére


Patice
Topikgazda

Próbáld meg a Média szerver beállításaiban a hirdetési időintervallumot rövidebbre rakni. Beállított időközönként küld egy "jelet" a Médiaszerver, hogy elérhető a belső hálón, hogy lássák a DLNA-s eszközök a megosztásokat és a tartalmukat.

Talán túl hamar kéri a TV ezt és a NAS-on még túl hosszú idő van beállítva.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26181) Madwe válasza momoxp (#26174) üzenetére


Madwe
nagyúr

Smbt vagy nfst nem tud az "okos"tv? a dlna-val csak a baj van általában, a mási kettő meg betonstabil...

(#26182) claire78 válasza claire78 (#26162) üzenetére


claire78
senior tag

Senki nem üzemeltet weblapot NAS-on?? :(

(#26183) Madwe válasza claire78 (#26182) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem drupalos forumokon több sikerrel jársz. Tippre a htaccessben kell molyolni, de drupalhoz nem értek annyira. Hol akad el a folyamat? Ezt nézted már?

[ Szerkesztve ]

(#26184) Mr Bond 007 válasza istvan170 (#26176) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem olvastvam végig, de itt erről diskurálnak: KATT Meg itt is: KATT

[ Szerkesztve ]

(#26185) claire78 válasza Madwe (#26183) üzenetére


claire78
senior tag

Szia!
Igen, néztem. Nem is drupal-lal van gondom, hanem az eléréssel. Ha megnézed a videóban is végig belső hálón van.
Lehet egyébként Wordpress is, azt nem tudom hogyan lesz az oldal kívülről elérhető..?

(#26186) Madwe válasza claire78 (#26185) üzenetére


Madwe
nagyúr

Jaaa, hát az csak portforward. Nem tudom mennyire részletesen kell neked, ha nason akarod akkor control panel, external access, router configuration, routered megadod, majd create, built in app, s gyanítom lesz ott drupal is, ha az nem akkor a webstation. De gyanítom a 80as port kell neki. Mindezt routereden is megteheted ha nem a nason akarod.

Ha ezzel megvagy, akkor külső elérésnél alapesetben a drupal fog bejönni, ha a dsmet akarod elérni (s ahoz is csináltál portforwardot) akkor azt a www.azencimem.hu:5000-es porton éred el (vagy 5001 ha httpst engedsz csak, vagy saját porton ha átállítottad - ezt javaslom amúgy)

[ Szerkesztve ]

(#26187) claire78 válasza Madwe (#26186) üzenetére


claire78
senior tag

Azt gondoltam a 80-as port-ot alapban átengedi a router..
Köszi, eddig megvagyok. Meg is van az oldal, de így elég hülyén néz ki: xxxxx.synology.me/wordpress.
Hogyan tudom ezt finomítani? Csakis ha veszek valami domain nevet?

[ Szerkesztve ]

(#26188) Madwe válasza claire78 (#26187) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem a /wordpress nélkül is mennie kellene. De igen, ha szebb címet akarsz, azt meg kell vegyed, s be kell állítani h az otthoni ip címedre mutasson. Ehez viszont fix ip címet kell kérj otthonra, mert ddns-el nem tudsz szép domainneveket használni, tudtommal.

A portforward nem port átengedés, hanem irányítás. Pl ha lenne otthon 2 nasod is ( h csak nasos példánál maradjak, de lehet akár az is, h te a 80as portra a laptopoddal akrasz válaszolni) honnan tudná a routered, h melyikre küldje a 80as porton érkező lekéréseket? alapesetben sehova se küldi, kivéve, ha megmondod neki, h hova tegye :D

[ Szerkesztve ]

(#26189) claire78 válasza Madwe (#26188) üzenetére


claire78
senior tag

Wordpress nélkül a web station jön be, h telepítve van.
Ok, világos, ez nem jutott eszembe. Port forward is megvan, h átirányítás. ;)
Egyébként a Web Station az mire jó? :)

(#26190) momoxp válasza Madwe (#26181) üzenetére


momoxp
tag

Oszintén szolva nem tudom, hogy tud e mást. Elvannak ajulva a smart tvktol aztan van hozza 2 hasznalhato app

(#26191) momoxp válasza Patice (#26180) üzenetére


momoxp
tag

Hazamegyek kiprobalom, 920 az alap de miben van megadva?

(#26192) Patice válasza momoxp (#26191) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha jól emlékszem másodpercben.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26193) momoxp válasza Patice (#26192) üzenetére


momoxp
tag

Na talán jó lesz, ha minden igaz.
Köszönöm szépen!

És még egy kérdés. Ahova letöltök azt a mappát beraktam indexbe.
ha letöltök egy újat azt automatikusan újraindexeli a szerver?

(#26194) Patice válasza momoxp (#26193) üzenetére


Patice
Topikgazda

Röviden: ha oda Donwload Station-nel töltesz, akkor asszem igen. Ha TM-mel, akkor nem.

Bővebben: link1, link2.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26195) momoxp válasza Patice (#26194) üzenetére


momoxp
tag

Igen Én Donwload Station-t használok, valóban indexelte.
És úgy tűnik hogy megoldódott a szerver eldobás is, 5 másodperces frissítéssel.

(#26196) Patice válasza momoxp (#26195) üzenetére


Patice
Topikgazda

Köszi a visszajelzést! :R Így gyarapodtunk még egy gyakorlati tapasztalattal.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26197) momoxp válasza Patice (#26196) üzenetére


momoxp
tag

:DD Elkiabáltam. :) de most több mint 1 órán keresztül nem dobta el a kapcsolatot. De vissza csak úgy jön, ha belépek gépről a dsm-be ott elindítom a Médiaszervert és bármit módosítok rajta. Hát ez nagyon fura.

(#26198) seger válasza momoxp (#26197) üzenetére


seger
addikt

Tegyél 1 próbát azzal hogy a tv-n fix ipcímet állítasz!

(#26199) nextgen001 válasza MrCsiT (#26171) üzenetére


nextgen001
csendes tag

Képeken nem látszik semmi csak a kinyitott port.

Ha valaki rutinos és be akar törni a gépedre annak nem kell semmi. Itt az üzenet váltásból kinyeri az Ip címed.

Nas-on jól állítottam be mindent otthoni hálózaton elérem Mumble és a Ts3 szervert is.

Ts3 szerver ami települt és
futtatni tudtam istenért nem akart hálózaton kívülről működni. Pedig portot is cseréltem rajta a végén ahogy a Mumble szervernél is. Nagy valószínűséggel a Júpiszi modem szórakozik velem. (nem találtam fejen pörgő hányó smile ikont)

Közel 2 hét keresgélés fórum olvasgatás után se jutottam előrébb.

Köszönök minden segítséget,de használom a Nas-t amire való úgy tökéletesen működik.

Megoldom máshogy a Voip szervereket.

(#26200) Mocsokba


Mocsokba
tag

Sziasztok!

Problémám a következő. NAS (216j) -ra felkerül egy új, film, kép, bármi, de nem látom. Újra kell indexeltetni. Ha PLEX alkalmazáson keresztül szeretném a filmet megnézni, ott egyből látszik.

Mit kell még állítsak? Miután legelőször beállítottam, működött rendesen, most pár hete nem jó.

Üdv:

Üdv: Mocsokba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.