Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) Borisz76 válasza Lee-der (#16850) üzenetére


Borisz76
veterán

Tegnapi restart óta megy folyamatosan a nas.
A ma hozzáadott torrentet pedig simán indította.....
Nem értem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#16852) SanyiSay válasza ggg666 (#16846) üzenetére


SanyiSay
aktív tag

Megnéztem, nálam is hibátlan a rádiólejátszás is.
Mindenféle lejátszóra küldi és a saját készülék is lejátsza.
DS Audio és Audio Station is.

(#16853) pulpi


pulpi
csendes tag

Sziasztok

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Azt szeretném, hogy az otthoni gépfelhasználást teljesen kiváltani, mert mostmár csak arra használom hogy egy egy filmet letöltsek rárakjam vinyóra és TV-n lejátszam. Annyit összeszedtem a forum HSZ-ekből hogy nekem NAS-ra van szükségem. Amit rákötök a routerrel és azon tudok torrentet letölteni. Na és a torrentet viszon iPaddal szeretném belinkelni a NAS-ba. Erre a kérdésre az iPad topicban nem tudtak válszt adni, hogy pontosan hogy is lehet ezt, mi kell hozzá.
Odáig eljutok hogy leszedem a torrentet, de a Safari nem tudom hova rakja. Egy másik böngésző megoldja a problémát. Vagy ehhez külön program kell?
Illetve hogy a TV-men van DLNA és akkor közvetlen le tudnám játszani a TV-n a filmeket. A NAS és TV szinkronizálás lehetséges? Mert itt olvastam hogy pl az LG TV-k nem támogatják a NAS-t. Nekem Samsung van azokkal megoldható?

Köszi

(#16854) Mezga Aladár válasza pulpi (#16853) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16855) Grougon válasza pulpi (#16853) üzenetére


Grougon
tag

vagy ha egy fix nagyobb torrent oldalt használsz akkor ott a könyvjelzők RSS feedjét berakod a NAS-ba és amit könyvjelzőzöl ott azt le tudod simán tölteni DS downloaddal.

(#16856) Doky586 válasza pulpi (#16853) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Azt szeretném, hogy az otthoni gépfelhasználást teljesen kiváltani, mert mostmár csak arra használom hogy egy egy filmet letöltsek rárakjam vinyóra és TV-n lejátszam."

Természetesen megoldható. A meglevő PC-t eladod vagy elajándékozod valakinek.. Az internet-előfizetést lemondod..

Veszel egy BluRay asztali lejátszót amit hdmi-vel TVre kötsz és naponta veszel egy filmet hozzá a MM-ben.. :Y

[ Szerkesztve ]

(#16857) #29810560 válasza pulpi (#16853) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Mert itt olvastam hogy pl az LG TV-k nem támogatják a NAS-t."

Ezt hol olvastad? :F

Nekem LG LA620S-ZA TV-m van és "sima" DLNA platformon tökéletesen együttműködik a Synology NAS-al. :K
... de, a NAS-on futó Plex Media Server-el is tökéletes az együttműködése.

(#16858) csizo13 válasza pulpi (#16853) üzenetére


csizo13
tag

Nekem régebbi LG-m van, LM640, de simán játszik minden filmet routeren keresztül a nasról (214p). Van egy Egreat lejátszóm is, mert azt hittem az valami csodát művel, gyönyörűbb kép,stb.., de teljes mértékben szükségtelen. Szerintem elég lehet neked egy router is vinyóval, amivel filmezel.

(#16859) Zebu


Zebu
addikt

Le a kalappal a Synology support előtt. Az ember rálépett a cuccra, kiderítette mi a gond, majd kijavította a hibát amit az 5.2-vel leszállítottak. Ami majd a következő release-be kerül bele. Szóval nálam már jó. :D

Nagyon komoly.... ilyet még nem tapasztaltam.

(#16860) Tido válasza Zebu (#16859) üzenetére


Tido
aktív tag

kihozhatnák már mihamarabb a javítást - ha most a hibernálásról beszélünk :)

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#16861) Mezga Aladár válasza Zebu (#16859) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Te vagy a beta tester.
Most nézik van-e mellékhatása.
Ezt az sk nassal is meg csinálta.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16862) Zebu válasza Tido (#16860) üzenetére


Zebu
addikt

Igen arról.

Jah lehet tester vagyok, de még ilyen gyors reakciót egyik supporttól sem kaptam.

Egyébként a windows file services kikapcsolásával jó lesz. Ha kinyomod, akkor a hibernálás menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#16863) Mezga Aladár válasza Zebu (#16862) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem a gyorsasággal van gond hanem a trehányságukkal.
Kijött az 5.2 nem lehetett elérni kívülről, megkaptuk a patch-et lehalt a hibernálás.
Ezek nem egyedi hanem tömeges hibák. Ha letesztelik a szoftot, akkor még a kibocsátás előtt kiderül.
Miután sokaknak nem játékszer, hanem kis vállalati rendszer, működő infrastruktúrával, pénz keresettel, ez nem játék.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16864) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

1-2 hete ez a jelenség fogad :

Megyek dolgozni éjszakára és kikapcsolom a gépet.
Nem hibernálással / altatással !
Mire reggel hazaérek megy a PC !

Bios-ban nem engedélyeztem az ébresztést.
Más proginak / eszköznek sem a Win 8.1-ben ( 64 bites ).

Esetleg a NAS ébresztheti a PC-t ?
Ha igen akkor hol tudom megnézni a beállításokat ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#16865) Doky586 válasza Borisz76 (#16864) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A bios az a kikapcsolás tipusú ébresztést vezérli.
Az altatásból való ébresztésre a win beállításait kéne módosítanod az eszközkezelőben. (pl hálókártya)

[ Szerkesztve ]

(#16866) Mezga Aladár válasza Doky586 (#16865) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

+ vannak lapok ahol a biosban nincs ilyen opció csak az eszközkezelő lan kártya energiagazdálkodás fülön.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16867) Borisz76 válasza Doky586 (#16865) üzenetére


Borisz76
veterán

Altatást és hibernálást NEM használok.

Sosem piszkáltam ezeket a lehetőségeket ( Tehát minden alapbeállításon van ).

És mégis este kikapcsolom ...reggelre bekapcsolva fogad :F

Ezért kérdezem, hogy a NAS esetleg okozhat e hasonló jelenséget ?

Ha nem akkor máshol kell szétnéznem.

Mézga Aladár

Megnéztem és nálam is ezek a "pipák" vannak.
Lehet teszek egy próbát az ébresztés engedélyezésével...illetve a kikapcsolásával.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#16868) Mezga Aladár válasza Borisz76 (#16867) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

+1 lehet áramingadozás volt, akkor a bios/power m./ac részét nézd meg

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16869) Elemental válasza Borisz76 (#16867) üzenetére


Elemental
addikt

"Ezért kérdezem, hogy a NAS esetleg okozhat e hasonló jelenséget ?"

NAS NSA :D

(#16870) Borisz76 válasza Mezga Aladár (#16868) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha áramkimaradás van akkor a rádiós órám villogva fogad itthon :)
És az NSA is küldi a mailt, hogy nem rendeltetésszerűen lett leállítva és újraindult.
De ilyesmi nem fordult elő több mint fél éve !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#16871) Sanya válasza Borisz76 (#16870) üzenetére


Sanya
nagyúr

nekem szünetmentes van az NSA előtt :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16872) azka79 válasza Mezga Aladár (#16863) üzenetére


azka79
aktív tag

Ja, jó lenne ha figyelmesebben tesztelnének.

(#16873) Borisz76 válasza Sanya (#16871) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha már szünetmentes....

Tervezem én is...jelenleg a "bámészkodós" résznél járok.

Milyeneket érdemes megnézni ? ( Synology 2415+ , 12 db HDD )

Vagy úgy is kérdezhetném, hogy mik azok a tulajdonságok amik ténylegesen számítanak egy szünetmentes tápnál....:

Teszem azt a teljesítmény, áthidalni képed idő hossza, usb port(ok), stb...stb.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#16874) Mezga Aladár válasza Borisz76 (#16873) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Paks 2? :D

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16875) Borisz76 válasza Mezga Aladár (#16874) üzenetére


Borisz76
veterán

Ahogy kinézek az ablakon a hegy túloldalán van egy szélgenerátor.
3 db 30 méteres lapáttal :)

Szerintem rákötöm a gépest....

Közben azért kerestem is :

Támogatott szünetmentesek listája....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#16876) Mezga Aladár válasza Borisz76 (#16875) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Viccet félretéve.
Ha csak leállítani akarod biztonságban, akkor olyan teljesítményű kell ami elbír 100/120W fogyasztást 10 percig, kb ennyi lehet max a nasodnak a fogyija, ha minden megy.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16877) Doky586 válasza Borisz76 (#16873) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"mik azok a tulajdonságok amik ténylegesen számítanak egy szünetmentes tápnál"

Minnél drágább annál jobb !!
Egy 100eFt-os ups-nél biztos jobb egy 500eFt-os ups... :P

(#16878) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Itt egy újabb hiba, sftp-n nem tudok távoli mappát felcsatolni. Eddig ment.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16879) Lee-der válasza Mezga Aladár (#16878) üzenetére


Lee-der
tag

Neked nem volt lassu sftp-n keresztul?
Nekem nagyon lefogta a NAS procijat es kb. 1-2MB/s volt a sebesseg. Ds213j

Drum & Bass Fo'eva' <- Music starts @ 170BPM

(#16880) Sanya válasza Borisz76 (#16873) üzenetére


Sanya
nagyúr

én találtam egy 12 éves szünetmentest otthon, ami csak soros porton kommunikál, azóta volt vagy 10-15x áramszünet, de még nem merült le egyik alkalommal sem :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16881) Mezga Aladár válasza Lee-der (#16879) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

De lassú.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16882) Tido válasza Zebu (#16862) üzenetére


Tido
aktív tag

Ez eddig oké, de akkor hogy férsz hozzá a fileokhoz? SFTP, FTP, WEBDAV?

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#16883) 33as válasza Tido (#16882) üzenetére


33as
senior tag

Sehogy! Én azért is hagyom had menjen, szerintem nemsokára jön a javítócsomagunk! :U

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#16884) TheProb


TheProb
veterán

Üdv!

Sokat panaszkodtam, hogy kb folyamatosan 100%-on ketyeget a cpu-m, akármit csináltam, kapcsoltam ki.
Most csináltam 1 factory resetet, megnézem így mi a helyzet. Jól tudom hogy a biztonásági mentéssel csak a beállításokat mentettem le? Visszaállíthatom ezeket vagy inkább csináljak ténylegesen mindent előről a biztonság kedvéért?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16885) #29810560 válasza Borisz76 (#16873) üzenetére


#29810560
törölt tag

Én kedden vettem egy UPS-t. Mert egy hét alatt 2-szer volt áramszünet az előző héten és eléggé megviselte a NAS-t. Másfél napig konzisztenciát ellenőrzött az egyik áramszünet után. Ekkor besokalltam és elmentem venni egy szünetmentes tápegységet.

EATON 3S 700 DIN

Nekem kb.15 percet bír ki. Táplál egy DS414Slim NAS-t, egy HP monitort (75W), egy routert, két switchet egy telefont és egy Philips retrofit LED-es lámpát (12W), hogy még lássak, ha elmegy a delej. :)
Kipróbáltam. Miután feltöltődött 100%-ra kihúztam a csatlakozóját a konnektorból. Nagyon intelligensen lemenedzselte a szimulált áramszünetet.
Nagyon elégedett vagyok vele. Azóta NO PARA! ;)

Mindenképpen olyat vegyél, ami USB porton tud kommunikálni a Synology NAS-okkal, mert különben nem élnek a DSM vezérelte UPS funkciók. Az áthidalási idő csak ár/akkumulátor kapacitás kérdése. No meg persze a terhelésé. Szerintem 8-15 perc a SOHO piacra/otthonra bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#16886) Multibit válasza Borisz76 (#16873) üzenetére


Multibit
veterán

mik azok a tulajdonságok amik ténylegesen számítanak egy szünetmentes tápnál
Időközben kaptál tanácsokat másoktól, én már csak egy dolgot említek pluszban. Ha kizárólag kapcsoló üzemű táppal bíró eszközök vannak a PSU-ra akasztva (szgép, NAS, router, switch, stb.), akkor a "normál" szünetmentes is megfelel. De ha akár egy lineáris tápos készülék is rákerül, akkor már szinuszos szünetmentesre van szükség, és ezek jóval drágábbak!

(#16887) Zebu válasza Mezga Aladár (#16863) üzenetére


Zebu
addikt

De legalább folyamatosan foglalkoznak vele. Nem hónapokkal később kapsz választ, illetve javítást.

(#16888) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Van 100 mappám mappánként kb 300 képpel. Az összes képet szeretném egy mappában tárolni ömlesztve. Van ötletetek hogyan lehetne ezt pár kattintással és nem mappánként egesével kimásolgatni? :U

(#16889) Mezga Aladár válasza Zebu (#16887) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mint amikor a szaki a lakásban a jól működő vízrendszert elkb@assza, de utána lelkiismeretesen foglalkozik vele.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16890) Doky586 válasza bigdady (#16888) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Total Commanderben bal ablakban a 100 mappa fölé állsz majd ctrl_B és *-al mind kijelölni, jobb oldalon a célmappa és F6.. mind a 30 000 db file áthelyeződik oda könyvtárak nélkül. Ha a forrás és a cél egy megosztott mappában van akkor egy perc és megtörténik, ha nem egy megosztáson van akkor akár égy óra is kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#16891) bigdady válasza Doky586 (#16890) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi. A cél az lenne hogy feltegyem az összes fotómat google photos-ba igy egy áthúzással nas-ról, de ennyi kép áthúzásánál lefagy a tc :(
Ha pedig pc-ről indítom egy másolást egy új mappába (nas-ról nas-ra) nagyon sok idő. Ezt a másolást nas-on nem tudom vhogy megoldani saját fájlkezelővel vagy hasonlóval?

[ Szerkesztve ]

(#16892) Zebu válasza Mezga Aladár (#16889) üzenetére


Zebu
addikt

Azért az alkalmazás fejlesztést nem hasonlítanám ehhez. :)

(#16893) Mezga Aladár válasza Zebu (#16892) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igaz, mint hasonlat azért jó volt.
Jobban oda kellene figyelniük, mostanában szinte rendszeressé váltak a hasonló hibák.
Miután zárt hardver rendszerben dolgoznak, sokkal "könnyebb" dolguk lenne mint pl a microsoft-nak.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16894) Tido válasza Zebu (#16887) üzenetére


Tido
aktív tag

Mezga Aladárnak annyiban igaza van, hogy régen syno frissítés simán felrakta mindenki elsőre, mi baj lehetne?...
Mostanság meg már mindenki azt várja, hogy ki az első vállalkozó, neki jó lesz-e... Én sem merek frissíteni már távolról, mióta -valószínű a cloud miatt - nem állt fel a rendszer a telepítés után bootolásnál..
És add hozzá, hogy ez gyári app, nem utólagosan máshonnan felrakott dolgok...

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#16895) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

2 lemezes kétmagos NAS-t szeretnék használni, RAID-ben, tükrözve.
Az alábbiaknak kellene látnia a rajta lévő adatokat: 2 PC és 2 Samsung smart tévé, mind UTP-n csatlakoznak most routerhez vagy switch-hez.
Ezen kívül wifin laptop, okostelefon, tablet jöhet szóba hosszabb távon, más nem jut eszembe.

Elsősorban filmek és képek elérése a fontos a belső hálózat számára, de külső elérés is szükséges, ahol leginkább képek, házivideók illetve dokumentumfájlok elérését szeretném konfigurálni megfelelő jogosultsági szintek beállításával.
Néha torrentet is használok, és szeretek többszörösen visszaosztani.

Ami extraként felmerülhet: utca felé kamerát teszek fel előbb-utóbb és azt kellene rögzítenie a NAS-nak. Rémlik, hogy 1 kameráig ennek nincs akadálya, de azért kíváncsi vagyok, hogy is van ez.

A kiforrott és felhasználóbarát szolgáltatások miatt a Synology termékeit favorizálom, én sem szeretnék vele szoftveresen foglalkozni, csak egyszer legyen beállítva aztán hadd menjen.

Régebbi modellek szóba jöhetnek vagy CPU és/vagy RAM miatt új kiadások az ajánlottak?

Milyet érdemes? Itt az aprón is többet hirdetnek, takarékossági és megbízhatósági okokból elsősorban az itteni kínálatot részesíteném előnyben..

A felvetésem tükrözöm a NAS topicba is aztán a kettő tapasztalatát ötvözve döntök.

Előre is kösz! :R

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#16896) Zebu válasza Mezga Aladár (#16893) üzenetére


Zebu
addikt

Persze értem. Kb hasonlók, mint az apple. Zárt rendszer, mégis csúszik be hiba. Minél komplexebb annál neccesebb.

Fejlesztőkkel dolgozom, mindig lemegy rendesen a R&I és a DEV, QA teszt, mégis előjönnek hibák. Labor mindig tök más... Pedig elvileg nem :)

(#16897) cd930 válasza cd930 (#16895) üzenetére


cd930
aktív tag

Pedig azt hittem, összeszedtem a gondolataimat..

Ami lemaradt:

Mekkora CPU és RAM ajánlott?
Az egymagos procik érezhetően kevesek a fent vagy az alábbiakban leírt átlagos feladatra vagy elegendő egy 209+ vagy 210+ ?

A tévéken a NAS-on lévő 3D filmek lejátszhatók? Milyen formátumokban és méretben?

A letöltött torrent fájlok tömörített állapotból (pl. rar, iso, sima dvd) is lejátszhatók?

20+ éve a Prohardveren

(#16898) Mezga Aladár válasza Zebu (#16896) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kapkodnak h., a konkurencia előtt tudjon a cucc valami pluszt. Vagy hiányzik valaki a team-ből.
Pedig így több usert vesztenek.
A 4.3 korszakig talán egy komolyabb hibára emlékszem, az nfs tallozó hiba.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16899) zoltan6 válasza Mezga Aladár (#16898) üzenetére


zoltan6
őstag

és milyen igaz a 4.3 verzió még az androidra is :DD ,minél újabb verziót adnak ki valamiből annál rosszabb lesz,pld.utorrent,skype,android,synology,google chrome,stb. :(

(#16900) Tamarel válasza zoltan6 (#16899) üzenetére


Tamarel
senior tag

Ez nem kapkodás, csak szemléletmód-váltás.
Az eddigi biztosra menetel helyett elfogadni egy kis kockázatot mert így arányaiban jobban rövidül a fejlesztési idő.

Kb mindenhol ez megy, a konzervatív hozzáállás helyét átvette a kockázatkezelés.
Pár év és jön a következő menedzsment-hype, felesleges aggódni ezen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.