Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) varázsgömb válasza Mezga Aladár (#17199) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Itt elakadtam: Router felület. Valami hasonlót keress, és a mac cím alapján rendelj hozzá egy ip címet.

Milyen/minek a mac és íp címéről van szó?
Beszélnél velem úgy, mint apa a hülye gyerekével? :U

[ Szerkesztve ]

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#17202) Mezga Aladár válasza varázsgömb (#17201) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Minden hálózati kártyának van egy egyedi címe, ez a mac cím

00-22-FB-CF-77-AD

Ilyen karakter sor.
A router dhcp client list opcióban a mostani ip cím alapján be tudod azonosítani a pc és a dsm mac címét.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17203) Süvi válasza Süvi (#17196) üzenetére


Süvi
őstag

Azóta sem kapcsolt ki.
Valakinek volt már hasonló problémája?
Mit lehetne tenni?
Köszönöm

(#17204) varázsgömb válasza Mezga Aladár (#17202) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Ok, ezek megvannak, csak a további lépéseket nem tudom hogyan csináljam, nem értem.
Azt az ip cím hozzárendelést. Hol, milyen címet? Mindkettőhöz ugyanazt?

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#17205) Mezga Aladár válasza varázsgömb (#17204) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nézd meg most milyen ip-t kap a pc és a nas.
Majd írd be ide.

Két különböző cím, tudod mint a lakások címe.

(#17203) Süvi Nagy levegő és konnektorból kihúz. Ez SAJÁT felelősség.

Nálam is volt ilyen h., beakadt, én ezt csináltam.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17206) Süvi válasza Süvi (#17203) üzenetére


Süvi
őstag

Mezga Aladár: Köszönöm, meg is próbálom:

A készüléket áramtalanítottam, majd ismét bekapcsoltam, most már pörgette a lemezt és úgy tűnik, hogy minden rendben.
Nem tudom, hogy mi lehetett a gond, lehet, hogy volt napközben egy rövid áramszünet, és nem tudott normálisan leállni :F Fura, mert semmi nincs a naplóban.

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#17207) varázsgömb válasza Mezga Aladár (#17205) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Persze, tudom az ip címüket.
A client listában egymás alatt van a mac és az ip cím, ami hozzájuk tartozik.
Csak még mindig nem tudom hová írjam őket.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#17208) Mezga Aladár válasza varázsgömb (#17207) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Dhpc address reservation.

Ilyet keress majd új és ott megadod a mc/ip címet.
Írd már ide, mik most az ip címek.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17209) Immy válasza Mezga Aladár (#17184) üzenetére


Immy
őstag

Szeretnék 5 kamerát rákötni, torrentezni, vpn-en becsatlakozni, DNLA-n full HD filmet lejátszani. Meg még amire lehet :)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#17210) Mezga Aladár válasza Immy (#17209) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

És mi a probléma?
Az 5 kamera kivételével mindent tud.
Akkor vegyél egy nagyobb vasat.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17211) varázsgömb válasza Mezga Aladár (#17208) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Őőőő. Szabad így mindenki előtt kiírnom azokat az ip címeket? Biztonságos ez?
Ezt nem inkább priviben kellene?

Közben megtaláltam a hozzárendelést, megcsináltam, próba jön.

[ Szerkesztve ]

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#17212) varázsgömb válasza Mezga Aladár (#17208) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Már csak a win szolgáltatások ellenőrzése, és az újra indítások vannak hátra.
De ez már átcsúszik holnapra.
A párom elaludt, és nem akarom a sípolásokkal, csipogásokkal felébreszteni, mert akkor morcos lesz. :D

Nagyon köszönöm az eddigi fáradozásod!!! :R

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#17213) Dragon27 válasza varázsgömb (#17211) üzenetére


Dragon27
senior tag

Látom megtaláltad .......

[ Szerkesztve ]

(#17214) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Karácsonykor vettem egy zyxel 10K-s nast tesztelni az elképzeléseimet. Bevált, bár iszonyatosan gyenge gép volt. Így hát "csináltam" egy synology Nas-t.

Az első kérdésem torrenttel kapcsolatos lenne.

Zyxel-en Transmission volt. Most gyári download station-t kezdtem el használni. Eddig mindenben jobbnak tűnik mint a transmission (pl. minden egyes felhasználónak külön kezeli a torrentjeit), de egy valamire nem jöttem rá. Miként lehet megadni neki, hogy adott torrentet hova mentsen le? Pl. Sorozatok, filmek, programok stb. Mindent ugyan oda pakol.

Amennyiben nem lehet megoldani, felmerül a kerülő út. Transmission-ba belehet állítani, hogy minden bejelentkezett felhasználó csak a saját torrentjeit lássa?

[ Szerkesztve ]

(#17215) Zebu válasza BullZeye (#17194) üzenetére


Zebu
addikt

Nem tudsz ilyet.

Én az ilyesmiket cloud sync-be teszem és megy a onedrive-ra. Bahh má több, mint 112GB...

(#17216) Zebu válasza varázsgömb (#17212) üzenetére


Zebu
addikt

Belső IP mehet bárhová a neten :)

(#17217) varázsgömb válasza Zebu (#17216) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

:)

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#17218) BullZeye válasza Zebu (#17215) üzenetére


BullZeye
veterán

De gondolom az megint plusz havi díj, hogy onedriveba 100 gigát rakj. :)
Azt hittem ez azért nem új dolog, zyxelnél simán meg lehet csinálni ezt. Sajnálom.

(#17219) Patice válasza BullZeye (#17218) üzenetére


Patice
Topikgazda

Lehet, hogy a Zyxellel ez megoldható volt, de szerintem az csak szimpla "Linuxos varázslás" volt, hogy "Raid1" be rakott X GB-ot és a többit egybe "formázhattad".

De amúgy van megoldás a Synology esetében is. Tök egyszerű. Többen csináljuk/használjuk ezt a módszert.

Synology-ra simán kötsz egy külső vinyót (külső házban, vagy dokkolóban), amire beállított időközönként tud a NAS biztonsági másolatot csinálni a fontos dolgokról. Csak meg kell adni mely könyvtárakat mentse, időzíted, kész.

Én pl. úgy használom a funkciókat kombinálva, hogy van az asztali gépemben is vinyó az adatoknak. A fontos adatokat egy könyvtárba rakom, amiről a Cloud Station-nel folyamatosan és automatikusan másolat készül a NAS-ra. Így máris megvan két helyen.

Aztán a NAS a rá kötött vinyóra éjszakánként, napi mentést csinál ugyan erről a fontos dolgokat tartalmazó mappáról. Így már megvan 3x.

Ha még biztosabb akarsz lenni, akkor csinálhatsz offline másolatot is ritkább időközökkel.

Más pl. megcsinálta azt is, hogy két NAS-t vett és az egyiket a szüleinél helyezte el pár száz km-rel arrébb és a két NAS keresztbe szinkronizál egymásról, így fizikailag két távoli ponton van a biztonsági mentés, amit tovább lehet biztosítani helyi másolatokkal.

Szóval csak másképp kell látni a lehetőségeket és máris nem olyan rossz a kép.

Ui.: egy NAS-nál csak egy jobb dolog van. Kettő (vagy több :)) ) NAS. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17220) azka79 válasza Zebu (#17215) üzenetére


azka79
aktív tag

onedrive nem problemazik a sorozatok es filmek miatt? En is gondolkodtam hogy fel pöttyinteném a tarhelyre, van 10TB om.

(#17221) Patice válasza azka79 (#17220) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem Zebu a fontos adataira gondolt. Annak meg kicsi a valószínűsége szerintem, hogy pont a sorozatok és filmek lennének a fontosak neki.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17222) Intelligencs válasza vond (#17180) üzenetére

Biztos ez? Korábbi hozzászólok közül valakinek még a 60 megás netjét sem hajtotta ki. Nem másolásra gondoltam, hanem torrentezésre, ami sok szálon történik, sokkal megterhelőbb a procinak. Apámék DS111-ese jó ha 40-50 mbit/s-mal tud torrentezni, pedig ott is 120-as net van.

The Amiga, Born a Champion

(#17223) vond válasza Intelligencs (#17222) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem, nem biztos. Az igaz, hogy amit írtam, az elméleti (és úgy bőven tudnia kell), de azért a 215J már elég erős is ehhez szerintem.

Egyébként a szülőknél minden egyéb feltétel is teljesül, hogy "kihajtsátok" a 120-as netet? Gondolok itt a megfelelő sebességű seed-re, az ideális kliens beállításokra, az internetelérés stabilitására, stb.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#17224) Patice válasza Intelligencs (#17222) üzenetére


Patice
Topikgazda

"...ami sok szálon történik, sokkal megterhelőbb a procinak."

Pont ezért kell a gyengébb vashoz lekorlátozni a szálak számát és akkor gyorsabban is tud tölteni, bár egyszerre nem túl sok torrentet, de pont ezért lehet 24/7-ben üzemeltetni. Azt is lehet korlátozni, hogy egyidejűleg hány letöltés lehessen. Ezt is vissza lehet fogni 2-3-ra akár és akkor szépen egymás után le tudja szedni őket. Van ideje, ha 24/7 megy. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17225) Zebu válasza Patice (#17221) üzenetére


Zebu
addikt

Pontosan! Családi képek és egyéb fontos eseményekről készített filmek vannak ott, pl esküvő, ballagás meg ilyenek, amikkel nem problémáznak. :) Jahh 100TB havi 500 HUF ha jól emlékszem.

Bármi egyéb egyszerűen pótolható.

Korábban én is több lokáción és merevlemezen oldottam meg. Most úgy látom a felhő megbízhatóbb. Ezt nehezebben lopják el :)

[ Szerkesztve ]

(#17226) Intelligencs válasza vond (#17223) üzenetére

A DS111-es egy viszonylag régebbi modell, 1,6 GHz-es proci van benne, ami csak egy szálon megy. Szóval teljesen normális, hogy ez csak ennyit tud. A DS215j-ben két proci van, igaz, csak 800 MHz-esek, viszont sokkal újabb architektúra. Szóval ezért gondolkodom, hogy vajon mennyit tudhat, egy barátom szeretne ilyet venni.

Faterék NAS-a tutira jól van beállítva, mert már itthon is teszteltem. Ugyanabban a környezetben, ahol az én 213+-om röhögve viszi a torrentet 120 mbittel, 50-60%-os prociterheléssel, ugyanott a DS111-es annyit tud, amit korábban írtam.

@Patice: Persze, tudom, szüleimnél le is korlátoztam 40 megára a letöltést, hogy biztosan ne akadjon meg a filmnézés akkor se, ha épp megy a torrent. Mi tudunk várni, én még akkor kezdtem a netezést, amikor egy mp3-amra fél órát kellett várni, hogy lejöjjön a 14.4k-s netemmel... :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#17227) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok!

2 féle nast keresnék, és szeretnék segítséget kérni tőletek, hogy melyik verziót ajánlanátok. Természetesen Synology :)

1, Adatmentésre, tervrajzok tárolására. Raid mirror, jó lenne gigabit lan.
2, Nagy mennyiségű fotó tárolására /1GB vagy több/, Raid mirror, Gigabit lan, Ha létezik olyan, akkor amazon cloud támogatás.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

What else?

(#17228) Intelligencs válasza ATM_automata (#17227) üzenetére

Szerintem a DS215j lesz a te kütyüd. Mindent tud, amit szeretnél

A saját NAS-omon pedig megnéztem neked, a Syno backup alkalmazásában a public cloudnál szerepel az Amazon.

The Amiga, Born a Champion

(#17229) BullZeye


BullZeye
veterán

DDNS-t eddig routerben használtam, de látom hogy synology vezérlőpultban is be lehet állítani, melyiket érdemes használni?

Valamint milyen portokat nyissak ki routeren, hogy ne legyenek problémáim?

(#17230) BullZeye válasza BullZeye (#17229) üzenetére


BullZeye
veterán

Hát nem vagyok elájulva. Szoftverről ódákat zengtek az emberek mindenfelé, ehhez képest szinte mindenhez vagy kell csomagtelepítő forrás, vagy SSHn lehet csak felrakni, mert alapból nincs benne semmi jó.

WD My Cloud-ra pikk pakk felkerült transmission és Flexget, ezzel meg már fél órája szenvedek. Lehet túl sokat vártam tőle, kár érte, de így gyakorlatilag ugyanaz a felület mint eddig...putty, bízom benne, hogy minden más része jobb lesz, és nem csak hardveres upgrade volt.

easy_install parancsot pl hogy tudom életre kelteni? Előzőleg elég volt python setuptools telepítése, most azt írja:

easy_install transmissionrpc
-ash: easy_install: not found

[ Szerkesztve ]

(#17231) BullZeye válasza BullZeye (#17230) üzenetére


BullZeye
veterán

Megoldódott, az indító fájlban voltak speciális karakterek a copy paste miatt.

Most már új hibaüzenet van:

Synology> easy_install flexget
Bus error (core dumped)

(#17232) mettek


mettek
addikt

sziasztok.
Egy 1 lemezes ds115-ös nas-t használok egy 2 terrás wd red vinyóval. A winchester ténylegesen 1,7 tb. Ma kiírta hogy megtelt a vinyó....nagyon csodálkoztam is. Megnéztem mappánként az adatokat, összeadva max 850 gb az összes adatom de azt írja hogy 1500 gb foglalt és 100x gb szabad miután pár dolgot töröltem.

Na ez hogy lehet? A vinyóval nem stimmel valami vagy esetleg valami beállítás okozhatja ezt?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#17233) Borisz76 válasza mettek (#17232) üzenetére


Borisz76
veterán

Cloud Station okozhatja.
Olvasgass.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17234) Patice válasza mettek (#17232) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem felraktad a Cloud Station-t és nem állítottad át a gyári 32-es számot mondjuk 1-re. Így mindenből, amit a CS mappájába raktál csinált 32 db fájlt....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17235) mettek válasza Borisz76 (#17233) üzenetére


mettek
addikt

köszi de nekem ebből nem egyértelmű hogy mit is kéne tennem, beállítanom, törölnöm hogy ne legyen ennyi foglalt helyem...

(#17234) Patice
ez utólag módosítható? ha igen hol?

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#17236) Borisz76 válasza mettek (#17235) üzenetére


Borisz76
veterán

Majd Patice segít mert én nem tettem fel és nem is ismerem.
Én is csak annyit tudok amit a fiúk itt leírtak.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17237) mettek válasza Patice (#17234) üzenetére


mettek
addikt

megtaláltam a cloudban ezta 32-es számot, átállítottam 1-re de most a felhalmozott adatot hogy tudom törölni?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#17238) Patice válasza mettek (#17237) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az jó kérdés. Szerintem idővel fog felszabadulni a hely. Szépen törölgeti majd. Egy kicsit várj és mondjuk ma este nézd meg megint, mennyi szabad helyed van.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17239) Zsee75


Zsee75
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Kaptam egy NAS-t. laptopról minden tökéletesen működik.
Telefonon is működik a Ds file. A DS download is elindul, látom a letöltéseket meg minden, de telefonról nem tudok letöltést indítani, próbáltam már a böngésző résznél is meg a hozzáadásnál is meg ha torrentre rákattintok egyből előhozza a DS downloadot, valami pici filet letölt majd kiírja a file-ra hogy hiba. Mi erre a megoldás?
Köszi

(#17240) Mate válasza Mate (#17214) üzenetére


Mate
nagyúr

Erre valakinek ötlete? :B

(#17241) mettek válasza Patice (#17238) üzenetére


mettek
addikt

megoldottam. A csomagkezelési központban töröltem a cloud station programot így visszakaptam a helyet, mind a 800 gb-omat :)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#17242) Grougon válasza Mate (#17214) üzenetére


Grougon
tag

simán amikor hozzáadod a torrentet a célmappánál azt adod meg ahova menteni szeretnéd.

(#17243) Mate válasza Grougon (#17242) üzenetére


Mate
nagyúr

Tuskó voltam. Valóban, ha nason adom hozzá, felteszi a kérdést. Én viszont chrome kiegészítőt használok, de közben ott is megtaláltam a lehetőséget.

Még 2 kérdésem lenne.

Eredményes pár perc volt. Pár napja szenvedtem 1-2 beállítással, de most mindet megtaláltam :D

Tudtok mondani esetleg 1-2 oldalt, gyűjteményt külső appokról?

(#17244) Grougon válasza Mate (#17243) üzenetére


Grougon
tag

legjobb módszer ha berakod könyvjelzők(ncore pl) közé a torrentet majd a nason rss-be a könyvjelzőket. Így mobilról is tudsz letöltést elindítani elég egyszerűen és nem kell kiegészítőkkel bajlódni.

(#17245) Mate válasza Grougon (#17244) üzenetére


Mate
nagyúr

Chrome plugin egyszerűbb :) Ott csak jobb klikk és indítás.

(#17246) Borisz76 válasza Mate (#17245) üzenetére


Borisz76
veterán

Erről esetleg bővebben írnál ?
Nem ismerem ezt a megoldást.
Milyen plug-in -ről van szó ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17247) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Srácok, a DS214 és a DS215 széria között mi a lényeges különbség? Korábban a DS215j-t ajánlotta egy kolléga, árban lehet az sok lenne az egyik nas-nak, így szétnéztem és akkor láttam a 214se-t.

What else?

(#17248) Mate válasza Borisz76 (#17246) üzenetére


Mate
nagyúr

Erről. Másik topicban ajánlották, nekem eddig bevált :)

Csak kikeresem a torrentet amit le akarok tölteni és a torrentfájl letöltése helyett jobb egérgomb, download station és azon belül letöltés vagy letöltés beállítások. Ha simán letölteni akarod alapértelmezett mappába akkor előbbi, ha más helyre, jelszavas a fájl stb. akkor utóbbi.

(#17249) Borisz76 válasza Mate (#17248) üzenetére


Borisz76
veterán

Most megérdemelnék egy virtuális vállon veregetést :D
Elsőre sikerült beállítanom és tényleg nagyon jó !!!

Köszönöm szépen ! :R

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17250) Tido válasza ATM_automata (#17247) üzenetére


Tido
aktív tag

attól függ mire akarod használni. sima torrent, filmnézésre elég a 214se, én már bánom, hogy nem azt vettem másodiknak (215j lett helyette), mert nem érzem gyorsabbnak a 212j-mhez képest, és ráadásul mivel ez utóbbi nagyobb memóriás az sem játszik, hogy ezt visszavigyem, és kisebbet vegyek helyette, mert migrálni nem tudom - és nincs 2 TBnyi szabad tárhelyem, no meg az IPON sem tudom, hogy hogy áll az ilyen 14 napon belüli cserékhez
Én Wake on Lan támogatás miatt vettem csak ezt, de mivel egyik lemez ki lesz cserélve WD REDre, az sem érdekes már, mehet 0/24ben.

bár lehet sebességet befolyásolja a második hibáz HDD ami benne van, de nekem akkor is néha lomhábnak tűnik a 212jmhez képest, bár igaz, azt főleg itthoni hálón piszkálom, a 215j-t pedig távolról

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.