Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) medium84 válasza Tamarel (#17899) üzenetére


medium84
aktív tag

Nekem elég ennyi visszajelzés. Így nincs értelme a 240-es netnek, vissza is mondom 50-re.

(#17902) MrCsiT válasza BrandonXXV (#17877) üzenetére


MrCsiT
addikt

Én épp 213j-ről váltottam 215j-re: sokkal gördülékenyebb a 215j-n a DSM, és az alkalmazások használata, gyorsabban reagál egy-egy kérésre.
Egyetlen furcsaság van, hogy nálam míg a nasra írásnál a gyári 87 MB/s helyett ilyen 90-112 MB/s az írási sebesség, addig a nasról olvasáskor, a gyári max. 112 MB/s helyett, belakás után, azaz, mikor felmásoltam a Raid1 kötetre a fájljaimat, és kb. 50% kihasználtságon volt, csak 55-85 MB/s-el tudtam olvasni. Mostanra 70% körüli a kötet kihasználtsága, és ugyanazokat a fájlokat 85-110 MB/s -el tudom leolvasni.
Indexelés ki van kapcsolva a megosztott mappán, amiről másolok, így a jelenség érthetetlen számomra.
Viszont, pl. a Mail Station távolról elérése böngészőből jóval gyorsabb, mint a 213j esetén volt. Azt gondolom, ennek épp a 2 mag az oka, hiszen míg az egyik mag kiszolgálja a felhasználói kéréseket, a másik tud foglalkozni a háttérfolyamatok elvégzésével.
Nem bántam meg a váltást, annak ellenére, hogy a 213j is kiszolgált, és hibátlanul adtam el, a 215j gyorsabb és újra van garim a nasra, bár szerencsére az eddig sem kellett

patice:. A 17896-os hsz első mondatát elmagyaráznád kérlek, mert nem értem? :F

más, kérdés: egy 213/215j-n, 100/100-as net és gigabit hálós környezetben, a Downolad Station-nek milyen sebesség, ami a maximuma lehet? Lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha vmi 10 MB/s környéki lenne a max. letöltési sebesség, amit láttam a DS felületén. :F
Van,valami tuti publikus szerver, ahonnan nagy sávszélességgel lehet letölteni? Ezzel kizárnám azt, hogy a forrás a lassú.. :U

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17903) BrandonXXV válasza MrCsiT (#17902) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Ez jó hír, én is a ds215j mellett döntök, talán a héten meg is lesz.
Kérdésem, hogy milyen ip kamerát ajánlatok, ami megbízhatóan működik vele? Beltéri kellene, semmi extra, csak kábeles verzió érdekel.

(#17904) crissprivat válasza BrandonXXV (#17903) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nekem a benti az ILYEN.
Elégedett vagyok vele. Mind a nappali,mind az éjjeli felvételek szépek. Beüzemelése óta (kb.fél éve) gond nélkül müködik. Lehet falra is szerelni,de polcon is stabilan elvan. Ajánlom.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#17905) BrandonXXV válasza crissprivat (#17904) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Köszi, ránézek :R

(#17906) pomk válasza crissprivat (#17904) üzenetére


pomk
őstag

Privát célra beltérben hova és mi célból szereltek kamerát?

(#17907) crissprivat válasza pomk (#17906) üzenetére


crissprivat
senior tag

"Legyetek éberek,a tolvajra nem lehet felkészülni."

Hát ezért.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#17908) pomk válasza crissprivat (#17907) üzenetére


pomk
őstag

Hmm...jogos. De mire mégy a felvétellel amin látsz egy maszkos férfit aki kipakolja a nappalid? Biztosítónál követelmény, vagy miért?

[ Szerkesztve ]

(#17909) Patice válasza pomk (#17908) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mondjuk távolról értesítheted a zsarukat, hogy a kamerádon látod a betörőt és menjenek ki elkapni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17910) Mezga Aladár válasza Patice (#17909) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez az év vicce volt!

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17911) eric.cartman válasza Patice (#17909) üzenetére


eric.cartman
senior tag

...persze a reakciójuk sebessége erősen kétséges sajnos :(

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#17912) crissprivat válasza pomk (#17908) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nem követelmény. De ha netán betörés történne,azért mégis van egy kiindulási alap. És nem is biztos,hogy harisnyával a fején járkálna.
Amúgy meg,ha kamot helyezel el házon kívülre,vagy belülre,azt jelezned kell egy figyelmeztetö táblával. Ezt ne felejtsétek el.
De ne offoljuk szét a synology topikot kamerákkal.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#17913) Patice válasza Mezga Aladár (#17910) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nagy a hőség. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17914) BrandonXXV válasza pomk (#17908) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Hozzánk kb.1 hete próbáltak meg bemenni, szerencsére sikertelenül. Ujjlenyomatot nem hagytak, valószínűleg kesztyűben voltak, ennyire már nem amatőrök, de pl. az arclenyomatát ott hagyta az ajtón, ahogy hallgatózott, van-benn valaki. Így a DNS-ét is ott hagyta, amiből mintát is vettek. Magyarán,ha bejutott volna, akkor az arca tuti látszott volna... Hidd el, az átlag besurranó tolvaj,betörő, nem annyira figyel oda a maszkra.
Amint nyílik az ajtó,megy a zsebedben lévő telóra a riasztás...
De ez már tényleg nagyon off!

(#17915) MrCsiT válasza crissprivat (#17904) üzenetére


MrCsiT
addikt

Hol adják ezt Mo-n a legtöbb garral, mennyibe kerül, és milyen karbantartási igénye van (ha van), valamint mennyi a várható üzemóra adata a terméknek karbantartás ( vagy tönkremenés :DDD ) előtt? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17916) crissprivat válasza MrCsiT (#17915) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nem vagyok magyarországi,úgyhogy az ottani helyzetet nem ismerem.
Én 108€-ért vettem,karbantartása nincs,legfeljebb firmware frissítés és idönként leporolni ;)
Mit értesz üzemóra adat alatt?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#17917) BrandonXXV válasza crissprivat (#17916) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Ebben van mikrofon és hangszóró is, ha jól látom. Ezek szerint, ha mozgás van és riaszt, akkor azt hangjelzéssel is teszi ?!

(#17918) Rruuer


Rruuer
senior tag

Hy all. Mert csúszik a kép meg a hang ha madia serverröl nézem a filmet a tv-n?

(#17919) crissprivat válasza BrandonXXV (#17917) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hangszóró nincs benne. A riasztást megadott emailre küldi,fotóval csatolva.

Ha érdekelnek az IP kamerák,inkább ITT kérdezgess. Ne legyen offolva a topik.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#17920) Mezga Aladár válasza crissprivat (#17919) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

ip kamera on itt. Szervesen kapcsolòdik a syno rendszeréhez.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17921) supercow


supercow
őstag

Vettem egy DS414-est, 2 db 4 tb wd red van benne, SHR módban, frissítette magát 5.2-re stb. Rátoltam mindent a DNS323-ról ésa gépemről, 92% megtelt ;]
Nénhány napig semmi gond, aztán egyik reggel az egyik WD a log szerint leállt, kijött a hibaüzi a write cache dologgal, kikapcsoltam és újraindítottam, most minden ok. Ez gyakran fordul elő? Jobb bekapcsolva vagy maradjon kikapcsolva?
Ez az első Synology gépem. Ha eladom a DLinket akkor veszek bele még hdd-t.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#17922) BrandonXXV válasza crissprivat (#17919) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Igen, ott is jelen vagyok, csak ez a topik jobban pörög jelenleg...

(#17923) Mezga Aladár válasza supercow (#17921) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez a cashe valami éberségi üzenet. Nekem is volt. Kacsold vissza a casht ha a lemezed támogatott.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17924) Tsory válasza Mezga Aladár (#17923) üzenetére


Tsory
tag

A write cahce-t inkább csak akkor kapcsoljátok be, ha van szünetmentes táp a Syno alatt.

(#17925) llacee válasza Mezga Aladár (#17910) üzenetére


llacee
őstag

Nálunk azért is kijöttek, mert a kültérin, ami az előkertet figyeli láttam, hogy egy kis csoport "pakisztáni" kukkol befelé egy ideje az utcáról, amig nyaraltunk.

(#17926) tobias40 válasza llacee (#17925) üzenetére


tobias40
veterán

Ilyenkor nektek úgy van beállítva hogy a mozgásra bekapcsol a mozgó felvétel és küld egy képet email-ban?
Ilyenkor a mozgó felvétel mikor áll le?(és csak újra mozgásra indít felvételt?)
Ha kutya vagy nagyobb testű állat megy el a ház előtt akkor is riaszt?
Érzékenységet hogyan állítjátok hogy ne riasszon minden "hülyeségre"?(ha pl. egy bogár vagy légy száll a lencse elé vagy lencsére akkor is riaszt,nem?
Magyarul van vmi optimális beállítás nektek erre?
Nekem folyamatos felvételre van állítva a kamera és így nincs riasztás.és a bejárati kaput nézi az utcán.

Köszi előre is a helpet... :R

(#17927) crissprivat válasza tobias40 (#17926) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nekem is folyamatosan vesznek. De ha elmegyünk otthonról,akkor bekapcsolom az esemény észlelést. Nem választok riasztási területet,hagyom fullon. Amúgy ezt csak a benntire használom,a külsöknél nem alkalmazom a riasztást. Vannak kutyusok is,akik nagyon éberek és nem nagyon szeretik az idegeneket ;)
Amúgy nem kell offban írni a kamerás dolgokat.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#17928) tobias40 válasza crissprivat (#17927) üzenetére


tobias40
veterán

Ha bekapcsolod az esemény észlelését úgy hogy folyamatosan vesz a kamera,akkor is küld emailt fotóval ha van mozgás?(érzékenységet lehet állítani hogy pl. mekkora tömegre,magasságra stb. riasszon?)
És utána megy tovább is a folyamatos felvétel?

(#17929) Multibit válasza llacee (#17925) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem rosszul láttad. Azok "svédek" lehettek :D

(#17930) crissprivat válasza tobias40 (#17928) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen,akkor is küld fotót. Lényegében felvétel közben csinál egy fotót,de maga a felvevés nem szakad meg.
Érzékenységet is tudsz állítani,plussz meg tudod határozni,hogy a felvétel melyik része legyen mozgásmegfigyelés alatt.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#17931) crissprivat válasza Tsory (#17924) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nekem van szünetmentes. Miben segít a cache?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#17932) Patice válasza Multibit (#17929) üzenetére


Patice
Topikgazda

Vagy "dakoták", a miniszterelnöki törzsből. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17933) llacee válasza tobias40 (#17926) üzenetére


llacee
őstag

Nekem video felvétel nincs.Van egy kerítés melleti zóna (nem szabályosan kicsit az utca),amin ha mozgás van csinál 4 képet 3 sec eltolással + 1db mail.
Ha már az előkertben van 2-es zónán, akkor sűrübben.Így lényegesen kisebb helyet foglal és a synology-ban pedig szinkronizás egy skydrive-al, így ha sikeres lenne a betörési kísérlet és a nas-t is vinnék, van róla kopi felhőben.

képeket sokkal könyebb feltölteni máshovás és kezelhetőbbek is.Kb egér görgővel végignézem az egész nap történéseit 2 perc alatt, videónál ez nehézkes.

Nem beszélve a fals risztásokról, pl hóesés, napozó darázs az objektíven, stb.

Kisállat portréból is van jónéhány (két macskánk van), de ez nem baj, mert ha nem jön haza este visszanézem mikor volt még meg és elöl vagy hátul ment el (kell keresni.) :DD

[ Szerkesztve ]

(#17934) Tsory válasza crissprivat (#17931) üzenetére


Tsory
tag

Gyorsabb lehet a fájelérés, nem kell neki a lemezre várni. Először csak a cache-be írja az adatokat, majd ha "ráér", akkor írja ki a lemezre. A cache mérete nem szokott túl nagy lenni (8-64 MB), ezért nem minden esetben segít, de általában javítja a teljesítményt.

(#17935) crissprivat válasza Tsory (#17934) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen,már értem,hogy miért csak azoknak ajánlod,akinek van szünetmentes.
Nekem 2x3TB wd red van a synoban. Nézegettem a DSM-ben,hogy bekapcsolom a cache-t,de nem találom.
Merre kellene navigálnom?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#17936) crissprivat válasza crissprivat (#17935) üzenetére


crissprivat
senior tag

Már megvan :B

Tároláskezelö / HDD,SSD / Általános

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#17937) MrCsiT válasza MrCsiT (#17902) üzenetére


MrCsiT
addikt

"Lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha vmi 10 MB/s környéki lenne a max. letöltési sebesség, amit láttam a DS felületén." -írtam korábban.

Közben, bepótolva némi átváltási hiányosságot, azt találtam, hogy

az Mbps és a MB/s között 8 az osztószám (merthogy 1 byte, az 8 bit), vagyis akkor a 100 Mbps -es letöltési sebességű netemmel,

100/8 = 12,5 MB/s

a max. letöltési sebesség, ami elérhető.

Jól számoltam? :F

update: ez megerősített. :D

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17938) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Na ma meg is lett a DS215j NAS-om :)) Most állítottam össze, kapott 2 db 4 Tb WD RED-et is, meg egy gigabites swichet is be kellett illesztenem a rendszerbe. A kamerát megrendeltem, az majd jön és az is rákerül a rendszerre.
Addig is, bekapcsoltam, végigmentem az alapvető beállításokon. Most ismerkedek vele. Van valami, amit érdemes beállítani már a legelején manuálisan?! Tudom is én, IP cím vagy valami?!

(#17939) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Oké, új "probléma". Az miért van, hogy annak ellenére, hogy 2 db 4 tb-os vinyó van a NASban, akkor is csak 4 tb szabad helyet látok?! Nem 8 tb-nak kellene lenni?

(#17940) Bobbacsi válasza BrandonXXV (#17939) üzenetére


Bobbacsi
veterán

[link] RAID Kalkulátor
Biztos SHR-ben vannak.
4TB-használható+4TB védelemre használt.

[ Szerkesztve ]

(#17941) BrandonXXV válasza Bobbacsi (#17940) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Az az, köszi. Igen, SHR-ben vannak. Ezt hogyan tudom módosítani, már ha érdemes módosítani?

(#17942) Bobbacsi válasza BrandonXXV (#17941) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Szerintem ha lehet ne módosítsad :)
A kezdet kezdetén csinálhattál volna olyat ,hogy külön kötetként állitod be a vinyókat,akkor lett volna 8TB-helyed,de adatvédelmed meg nem lenne.Nekem pl most ilyen :
Nem SHR-ben vannak hanem külön kötetként .

[ Szerkesztve ]

(#17943) Elemental válasza Bobbacsi (#17942) üzenetére


Elemental
addikt

Kérdés, hogy kell-e otthonra kukázni 4t-t a filmek meg a zenék miatt.

(#17944) BrandonXXV válasza Bobbacsi (#17942) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Még a kezdet kezdetén vagyok :) Ma vettem a NASt és a vinyókat most tettem bele. Bekapcsoltam és már eleve SHR fogadott a kezdeti beállítások után. Sehol nem kérdezte, milyen töböt szeretnék.

(#17945) BrandonXXV válasza Elemental (#17943) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Pontosan, ha véletlen elszállna 4 tb film, hát, akkor elszállt... Persze fényképek, nyaralós videókat nem szeretném elveszíteni ilyen esetben...

(#17946) eric.cartman válasza BrandonXXV (#17945) üzenetére


eric.cartman
senior tag

ekkor és ezért kell az érzékenyebb cuccokról (akár USB-n) biztonsági mentéseket csinálni néha...

(amúgy azt gondolom, hogy Syno NAS esetén, hibátlan WD Red vinyókkal, szünetmentes táppal tuti egészen minimális a katasztrófa esélye...)

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#17947) Bobbacsi válasza eric.cartman (#17946) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Igy igaz :) Nekem rá van téve egy 1TB-os WD Element az USB portra és arra mentem a fontosabb dolgaimat.

(#17948) Bobbacsi válasza BrandonXXV (#17944) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Lehet ugy kellett volna kezdened hogy csak az egyik vinyót rakod be.Ezután elkezded böszen olvasni a súgót ,hogy milyen megoldások vannak további vinyók hozzáadásánál :)

[ Szerkesztve ]

(#17949) BrandonXXV válasza eric.cartman (#17946) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Igen, van is erre elkülönítve egy usb külső vinyó is :)
Szóval, hogyan is tudnám megváltoztatni az SHR-t, külön kötetekre? Tároláskezelőben a kötetnél, csak az eltávolítás gomb aktív, míg a létrehozás, kezelés gombok nem.

(#17950) eric.cartman válasza Bobbacsi (#17948) üzenetére


eric.cartman
senior tag

vagy mikor az elején megformázza SHR-re (mert ezt tette egy barátom 215J-je is kapásból - kérdés nélkül), utána tudod törölni és létrehozni Raid0 kötetet :)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.