Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) Tido válasza Ispy (#16148) üzenetére


Tido
aktív tag

ÉN DSt, de annak is transmission az alapja. azért nem is értem itt rakjuk fel rá mást, mert ez is eléggé stabil, és jó is, és telefonos alkalmazás is van hozzá.. Nekem 100 körüli seed volt a max, azt vitte simán. Én inkább jó tartalmakat szeretek hosszabb ideig megosztani nézni(ismeretterjesztők, Discovery, BBC, NG)

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#16152) Mezga Aladár válasza hengelhof (#16150) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Formázd le ext3-ra és próbáld ki.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16153) Elemental válasza Tido (#16151) üzenetére


Elemental
addikt

(#16154) lajos75


lajos75
senior tag

Sziasztok!

Ma vásároltam egy Synology DS215J :D
Elsőre nagyon szuper, mindenhol gumi rezgéscsillapítók.
Szuper halk (egyenlőre) ventilátora.
Most telepítem éppen, jelenlegi fogyasztása egy db. 2TB WD Red HDD-val. 10W :Y

(#16155) Magnat válasza Tido (#16151) üzenetére


Magnat
veterán

A Transmissionhoz is van telefonos alkalmazás :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#16156) Ispy válasza Tido (#16151) üzenetére


Ispy
veterán

Én még anno a 110j-n használtam a beépített DS-t, de az egy fos volt (bocsi, privát vélemény), azóta TM-et használok, most már nincsen kedvem átszokni egy másikra, ha nem muszáj, ez eddig tökéletesen tette dolgát.

Ja és van wines progi hozzá (transmission remote gui), webes felületet 0%-ban szoktam használni, egész nap gép előtt ülök, telefont csak akkor veszem elő, ha csörög :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#16157) lajos75


lajos75
senior tag

Segítséget kérnék!
Felraktam a Transmission-t ,és valami miatt letölt 4Mb-ot kb.és leáll.
Ezt mért csinálja?

(#16158) Tido válasza Ispy (#16156) üzenetére


Tido
aktív tag

Hát kinek a pap, kinek a paplan :))
Nekem még gndom nem volt vele, de a számitástechnika egzakt tudomány, ami nálam tökéletesen működik az nálad nem, és viszont :)

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#16159) Mezga Aladár válasza Tido (#16158) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"számitástechnika egzakt tudomány"

Hi-hi, amikor varázsolni kell, nem ezt gondolom. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16160) biker


biker
nagyúr

használ valaki surveillance stationt több kamerával?
Lenne kérdésem...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16161) screeny válasza lajos75 (#16157) üzenetére


screeny
tag

Első hallásra valószínűleg jogosultsági probléma.

(#16162) lajos75 válasza screeny (#16161) üzenetére


lajos75
senior tag

Leírnád kicsit pontosabban

(#16163) Chrys_


Chrys_
addikt

Transmission-t használok. A helyi hálózatos hozzáféréshez a GUI-ban meg van adva a cím, ami hozzá van rendelve egy meghajtó-betűjelhez, amit már előzőleg bemappingoltam.
Ugyanezt hogy lehet beállítani interneten keresztül? A Transmission elérhető, van DDNS-m is, hogy csak a címet kelljen tudni. Azért érdekel, mert a TR-GUI-ban hozzá tudok adni új torrentet a letöltéshez, de a BROWSE nem jó, mivel az a távoli saját meghajtókat látja csak, be kellene mappolni a NAS-t. Azonban úgy működik, ha már ismerem a NAS-n a könyvtárszerkezetet és beírom a letöltés helyét (pl. volume1\Transmission\Download).
Tulajdonképpen a mapping nem megy explorerben neten keresztül, erre kellene megoldás. Próbálkoztam a DDNS cím:25001 -gyel (25001 lett az 5001-ből kívülről nézve).

(#16164) Möhe


Möhe
addikt

Hol lehet a gebasz,ha nem látom a NAS-t a win intézőben? Telefonról/böngészőből elérem,de win alól nem. Router,NAS restart megvolt.

(#16165) Patice válasza Möhe (#16164) üzenetére


Patice
Topikgazda

Valami változott? Állítottál valamit?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16166) Möhe válasza Patice (#16165) üzenetére


Möhe
addikt

Nem.
Pár napja másoltam volna PC-re,de csak sokadik próba után tudtam teljesen átvinni gépre az adatot. Most meg semmit nem találok hálózaton.

[ Szerkesztve ]

(#16167) Chrys_ válasza Möhe (#16166) üzenetére


Chrys_
addikt

Parancssorban be tudsz lépni valamelyik könyvtárba?

(#16168) Möhe válasza Chrys_ (#16167) üzenetére


Möhe
addikt

Nem is próbáltam....az hogy is megy? (hónapok óta nem nyúltam hozzá, ment rendesen)

(#16169) Patice válasza Möhe (#16166) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én ezen infók alapján Win oldalon néznék szét. Arra nem jött frissítés, vagy nem raktál új programot?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16170) Arolotifar válasza Möhe (#16166) üzenetére


Arolotifar
őstag

Pár napja én is ezzel szívtam... Kínomban mindent frissítettem a Javatól a kutyafüléig, újraindítottam a gépet, a routert, modemet, a végén még a szervert is, de továbbra sem történt változás.
Aztán másnap reggel, mintha semmi nem történt volna, újra láttam mindent.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#16171) crissprivat válasza biker (#16160) üzenetére


crissprivat
senior tag

Helo.
Nekem 4 kamerát kezel. Kérdés?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#16172) Borisz76 válasza crissprivat (#16171) üzenetére


Borisz76
veterán

Hány éves a buszsofőr ? :DDD

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#16173) lajos75 válasza lajos75 (#16157) üzenetére


lajos75
senior tag

Tudna valaki abban segíteni, hogy hogyan is kell pontosan beállítani (telepíteni) a Transmission-t hogy működjön is :D :W
Tegnap óta szívok vele, és az istenért sem akar működni jól. :F

(#16174) Chrys_ válasza Möhe (#16168) üzenetére


Chrys_
addikt

kb így, de nézz utána: cd \\NAS\Data. Ahol Data egy megosztott könyvtár. NAS meg értelemszerűen a név.

net use parancs pedig segít mappolni a rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

(#16175) biker válasza crissprivat (#16171) üzenetére


biker
nagyúr

Egy partnerem szeretne kamera megfigyelő rendszert.
Egy video rögzítő + 8 kamera árából kijönne egy DS414 + 8 dlink kamera + 8 kamera licenc
Mennyire megbízható? Mozgás érzékelés korrektül működik-e? ha van egy rahedli anyag, akkor is gyorsan lehet keresni? HA mozgás érzékelés figyelés be van lőve, és érzékel, akkor tud e menteni állóképeket adott ftp címre?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16176) crissprivat válasza biker (#16175) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nálam mind a 4 kamera folyamatosan vesz 720p-ben. A megadott értékek szerint ment mindent szépen a syno. A mozgásérzékelést próbáltam,küldte is az értesítést fotóval csatolva a megadott email címre. Szóval működik,de nálam ki van kapcsolva,mert túl sok a mozgás a kamoknál,így nem győzne üzengetni. A gyorsasággal nem nagyon vagyok megelégedve,de nagy a valószínűsége,hogy a laptopom nem bírja a kiképzést,amikor ráengedem a 4 kamera élő képét. Pár perc után maxon a venti és el kezdenek szétesni az élő képek. Maga a szoftver amúgy áttekinthető,logikusan felépített,szépen,megbízhatóan működő és szinte másod percre lehet benne keresni a felvételek közt. Röviden ennyit tudnék mondani.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#16177) biker válasza crissprivat (#16176) üzenetére


biker
nagyúr

Köszi!
A mozgásérzékelést nem lehet időhatár szerint automatizálni? Pl 17-08 óra köztre?
Vagy kép adott részére limitálni?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16178) crissprivat válasza biker (#16177) üzenetére


crissprivat
senior tag

Majd délután megnézem,de nem emlékszem ilyen lehetőségre.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#16179) Petykó78 válasza lajos75 (#16173) üzenetére


Petykó78
tag

Szia! Használd a keresőt, pl: [link]
Amúgy -ha csak nem vagy szerelmes TM felületbe- nem érdemes szöszmötölni vele nem beljebb azzal sem. Jó a gyári DS is, kipróbáltam mindkettőt.

(#16180) zoltan6 válasza lajos75 (#16173) üzenetére


zoltan6
őstag

a gyári is Transmission,nem lesz gyorsabb ezzel sem.

(#16181) lajos75 válasza Petykó78 (#16179) üzenetére


lajos75
senior tag

Először is köszönöm, hogy próbálsz segíteni :R
De ha már linkeltél valamit segítség képen akkor azért azt te is elolvashatnád! :)

Mert hát ugye az utolsó mondatát Idézném "Természetesen ezután sem működött még jól a letöltés" :W

Transmission-t azért szeretném használni mert nekem sokkal kényelmesebb, mivel használom hozzá a Transmission Remote GUI-t :)

(#16182) crissprivat válasza biker (#16177) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nos belekukkantottam. Az észlelést vagy a kameráról vagy pedig a sur.stationról lehet beállítani. A sur.stationban lehet részt kiválasztani a felvételen,hogy hol is érzékeljen. De itt külön lehet érzékenységet és küszöbértéket is beállítani. Idö szerint nem találtam opciót.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#16183) biker válasza crissprivat (#16182) üzenetére


biker
nagyúr

Köszi! Akkor úgy néz ki, jó lesz.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16184) crissprivat válasza biker (#16183) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nincs mit.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#16185) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

hogyan tudnam azt korlatozni hogy egy felhasznalo csak egyszer tudjon belepve lenni?
windowos gepekrol csatlakozva halozati meghajtobol hasznaljak a NAS fileokat es a gond az, hogy neha neha valamiert ujra csatlakoznak a gepek (de csak azok amik windowst futtatnak az OSXesek nem) igy mikor egy excel filet modositanak es szeretnenek ramenteni folyton kiirja, hogy 1 masik felhasznalo mar hasznalja azt.

Pedig u.azon felhasznalo van ben valamiert megegyszer, es addig nem tud menteni amig a DS kezelo feluleterol ki nem rugom a regebben csatlakozottat.

elore is koszi!

:R

markbellus.hu 

(#16186) Petykó78 válasza lajos75 (#16181) üzenetére


Petykó78
tag

Igaz, bocsi. Elnéztem, a következő lépést kellett volna linkelnem. Legalább végigjárod azt az utat, amit én is :) Na itt a matéria, ez alapján csináltam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16187) lajos75 válasza Petykó78 (#16186) üzenetére


lajos75
senior tag

Köszi :) de már ezen is túl vagyok :(

(#16188) Petykó78 válasza lajos75 (#16187) üzenetére


Petykó78
tag

Feladom... Nálam is 215j van, ez alapján működött.

(#16189) Borisz76


Borisz76
veterán

Korábban volt kérdésem :

Download Station esetén !

Mi van az esetben ha beállok seed-elni ?
Tehát az anyag megvan, bemásolom a "Cél" mappába és aztán betöltöm a torrent fájlt.
Ezt követően ellenőrzi, hogy ténylegesen megvan e az anyag 100%-ra aztán ha minden okés akkor semmit sem tölt le csak beáll seed-elni.
Ez esetben is megjelenik vajon a "@download" mappában ?
Tehát az ilyen módon hozzáadott torrenteket is el lehet mozgatni ?
Ez nem világos számomra !

Válasz :
Kijöttem megint németbe és most ki tudtam próbálni.
A "cél" mappából áthelyeztem máshová a fájlokat.
Ami nem kellett töröltem.
Mindezt a pc-n csináltam Total Commander segítségével.

A DS-ben viszont megy tovább a seed.. :)

Ha kell a hely akkor onnan is törölni kell a cuccot.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#16190) lacima


lacima
tag

Sziasztok!

Itthon használok már régóta Synology NAS-t és nagyon meg vagyok vele elégedve. Most használnánk cégesen DS214+-okat adatbázisok tárolására. Ezzel kapcsolatban lenne olyan kérdésem, hogy több ezer fájlt kellene róla elérni véletlenszerűen mennyiben számít itt a NAS CPU teljesítménye vagy inkább a merevlemezek és a hálózat meghatározó? Maga az adatbázis pár száz MB. Adatbázis tárolásra nem tennék be egy rendes szervert.

Laci

(#16191) McAdam6 válasza Borisz76 (#16189) üzenetére


McAdam6
tag

Ez tetszik a DS-ben, ha lejött a cucc, a letöltési mappából elmozgathatod az anyagot, a seed addig menni fog tovább, amíg a DS-ből nem törlöd. Ilyet Transmissionnal nem tudom, hogy lehet beállítani.

(#16192) gbors válasza McAdam6 (#16191) üzenetére


gbors
nagyúr

Egyébként nekem úgy tűnik, hogy a letöltési mappában csak valamilyen filerendszer-link módszerrel jeleníti meg az anyagokat, mert extra helyet nem foglalnak. Ügyes.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16193) rjg válasza McAdam6 (#16191) üzenetére


rjg
őstag

Szerintem ugyanúgy. TM Gui-ban jobb kattintás a torrenten és Set Location. Utána a seed gond nélkül folytatódik.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#16194) campers


campers
tag

Sziasztok!

213j-hez szeretnék beltéri, jó felbontású kamerát. A kérdésem, megoldható, hogy távolról (mint a ptz kamerák esetében) tudjuk változtatni a kamera állását? Forgatni, dönteni, stb.
Tudnátok javasolni pár konkrét típust?

(#16195) coreska válasza campers (#16194) üzenetére


coreska
aktív tag

Foscam FI9821W
Lehet távolró mozgatni, és 720p-s.

(#16196) Tido válasza coreska (#16195) üzenetére


Tido
aktív tag

Teljesen OFF, de hogy ennek a kamerának magyar szemszögből milyen hülye neve van :DD

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#16197) coreska válasza Tido (#16196) üzenetére


coreska
aktív tag

Hát igen. A neve elég elrettentő. :DD

(#16198) pyth


pyth
tag

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni. Jelenleg van egy DS 112j-m amiben 1TB HDD van. Főként filmek zenék és fotók tárolására használom, de van rajta php és sql adatbázis amit nem szeretnék elveszteni. Egy 214-be szeretnék átköltözni, az új DS-be kerül egy uj 3TB vinyó amire szeretném átköltöztetni az 1Tb teljes tartalmát és ha ez sikerült akkor az 1TB vinyót csak biztonsági mentések tárolására használnám. Úgy gondolom RAIDre nincs szükségem, akár a PC-n akár a NAS-on lévő legfontosabb fájlokról készült biztonsági mentéseket tartanám csak a régi 1 TB vinyón.
Hogyan tudom ezt kivitelezni? Félek tőle hogy a régi 1. kötetként használt vinyot beteszem a 214-be 2. kötetként az galibát okoz.
Esetleg az járható út hogy az új 3 TB HDDt teszem csak be, erre telepítem a DSM-et és az előzőleg a 112j-röl lementett konfigurációs biztonsági mentést visszatöltöm és utána csak átmásolom a régi HDD tartalmát?
Arra nincs lehetőségem, hogy az egész 1 TB biztonsági mentést csináljak ha balul ütne ki valami...

(#16199) Patice válasza pyth (#16198) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha egyszerre lesz ott nálad a két NAS, akkor kösd őket egy routerre és készíts a kisebbről biztonsági mentést a nagyobbra hálón keresztül. Elindítod, aztán lejátszák egymás között. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16200) pyth válasza Patice (#16199) üzenetére


pyth
tag

Ezt a Biztonsági mentés és replikáció alatt a Hálózaton keresztüli bizt mentés pontot választva tehetem meg?
Ezek után ha beteszem a régi vinyot akkor az leformázza magának 2. kötetként? És ezzel készen is lennék?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.