Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) eric.cartman válasza Patice (#17850) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Szerintem abban van tárolva ez a beállítás - azt hiszem, hogy a RED-ek firmware-e az maga a NAS Ware... (tehát speciális firmware)

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#17852) Tamarel válasza Rick4 (#17849) üzenetére


Tamarel
senior tag

Ha még csak a green lenne ilyen...
Vadiúj 7mm magas blue 2 hete 4 másodperces értékkel érkezett.

(#17853) Rick4 válasza Tamarel (#17852) üzenetére


Rick4
félisten

Komoly.... :U

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#17854) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Synology NAS-om DS215j és nem tudom életre kelteni a PXE szervert.
Eddig Serva programot használtam erre a célra de most át akarok erre állni mert ez sokkal kényelmesebb lenne számomra.

Létrehoztam egy mappát a volume1 kötet alatt "PXE_root" néven a TFTP gyökérmappának.
Ez alapján próbálom megoldani a problémám, de nem sikerül: [link] Én a 3.1-es menüpontot szeretném megvalósítani.

Tudnál ebben nekem segíteni?

Válaszod előre is köszönöm!

Üdv,

Üdv, Csaba

(#17855) Tsory válasza Nokedli92 (#17854) üzenetére


Tsory
tag

Ezt beállítottad a DHCP szerveren?

"1.The DHCP server provides the client device with the IP address of the TFTP server and network bootstrap program information (e.g. file path, etc)."

Elvileg ezetk a DHCP opciók kellenek:
Option 66 = boot server host name, Option 67 = boot file name, Option 60 = client identifier

(#17856) Nokedli92 válasza Tsory (#17855) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Hát, sajnos nem..

ASUS AC68U routerem van a gyári firmware-vel. Körbenéztem a beállításokban, de nem nagyon látom hol kéne ezt beállítani.
Akkor állítsam be a NAS-on a DHCP-t? Ha ott állítom be akkor a routeren ki kell kapcsolnom ugye? "Boot loader" file-t honnan szedek?

Válaszaid előre is köszönöm!

Üdv,

Üdv, Csaba

(#17857) Patice válasza Nokedli92 (#17856) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha PXE szervert akarsz csinálni a NAS-ból, akkor a NAS-ra érdemes "átrakni" a DHCP funkciót és igen, ilyenkor a routeren kell kikapcsolni.

"Boot loader" file-t honnan szedek?

Ha már PXE szervert akarsz csinálni a NAS-ból, akkor már azt gondolom ezt tudnod kellene, vagy meg kellene lennie. Ha nem, akkor google, hogy a kívánt OP rendszer telepítőjéből hogyan tudsz "csinálni/kivonni" egy bootloader fájlt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17858) Tsory válasza Nokedli92 (#17856) üzenetére


Tsory
tag

A PXE boot-hoz kell egy szerver, ahonnan TFTP-vel letölti az adott kliens az indításhoz szükséges fájlokat. Azt, hogy mit és milyen ip-ről kell letöltenie, induláskor a DHCP/BOOTP protokollon keresztül kapja meg. Ha a routered nem lehet ilyet beállítani, akkor kénytelen leszel a Synology DHCP szerverét használni.

Alapvetően egy subnetbe egy DHCP szerver oszt címeket, kivéve a magas rendelkezésre álló technológiák használata esetén (pl. split scope, failover cluster, DHCP failover) Azért nem jó mindkét DHCP szervert bekapcsolva hagynod, mert amikor a kliens IP-t kér, akkor mindkét szerver válaszol neki, ebből a kliens kiválaszt egyet, és elindul a bérleti idő. Ekkor csak az a DHCP szerver fogja tudni, hogy az adott IP foglalt, akitől bérli a kliens. Így a másik szerver ki tudja osztani a nála szabadnak látszó IP-t, így címütközés jöhet létre. A legegyszerűbb kerülő megoldás erre, hogy kettévágod a tartományt (split scope), és az egyit szerver oszt pl. 192.168.1.1 - 192.168.1.100-ig, a másik 192.168.1.1.101-192.168.1.200-ig, 192.168.1.201-től meg megtartod fix ip-knek (def. gateway, szerverek, NAS). Így nem lesz címütközés, és bármelyik DHCP szerver leáll, a másik ki tudja szolgálni a kéréseket. Ez a megoldás akkor jó, ha van elég szabad IP, mert legrosszabb esetben az egyik DHCP szervernek ki kell tudnia szolgálni a teljes tartományt. Nálad ez a megoldás nem lesz jó, mert a routered nem tudja a szükséges DHCP opciókat, így otthon ki kell kapcsolnod a routerben a DHCP szervert, vagy fel kell raknod valamilyen alternatív firmwaret (pl. DD-WRT, OPENWRT stb.)

(#17859) Tsory válasza Patice (#17857) üzenetére


Tsory
tag

PXE-t mire akarod használni? Én eddig csak oprendszer telepítésre használtam Windows szerver alatt (WDS).

Induláskor a kliens letölt egy egyszerűsített op. rendszert, Windows alatt ezt a szerepet a WINPE tölti be (Windows Preinstallation Environment), ami elvileg külön is letölthető, vagy kiszedhető a telepítő lemezből. Windows telepítéskor ez indul el először, itt tudsz verziót választani, ez alól tudsz partícionálni stb. Linux alá is vannak hasonló megoldások pl. PXELINUX.

PXELINUX

Tehát PXE boothoz kell:

DHCP a megfelelő opciókkal, ez közli a klienssel, hogy melyik szerverről melyik fájlt kell letöltenie.
TFTP szerver a szükséges boot és konfig fájlokkal, jogosultságokkal (a kliensnek olvasnia kell a boot image-t)
PXE képes kliens

További olvasnivaló:

[link]
[link]

(#17860) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Sziasztok!
Tanàcsot szeretnék kérni tőletek! Nagyon nagyon ùj dolog nekem mèg a nas, eddig sosem kellett, nem is foglalkoztam a témàval. Most eljött az idő egy otthoni,megbízhatò nas kellene, ezért gondoltam a synologyra. Kérdés, legyen egy hasznàlt ds214se 38e körüli àron, vagy inkàbb egy ùj ds115j hasonlò àrban?! Tudàsban szerintem elegendő lenne a 115j is, de tetszik a dupla lemezes dolog. Egyàtalàn melyikkel kellene kezdeni? Vagy inkább egy meg jobb tudàsù, régebbi modell?
Ha igen, ki mit ajànlana?!
Felhasznàlàs jellegét tekintve, torrentezés, film/sorozatok tàrolàsa, lejàtszàsa tv-n, mobil eszközökön, ill.ezek mellett 2 db kameràt is szeretnék ràtenni, biztonsàgi megfigyelés, esetlegesen mozgàs esetén üzenet küldésével.

(#17861) eric.cartman válasza BrandonXXV (#17860) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Ha tetszik a 2 lemezes felállás, akkor én személy szerint a 213J-t (ilyet már csak használtan kapsz szerintem) vagy a 215J-t ajánlanám. Utóbbi 50eFt-ért mát megvehető itt-ott. (az 214SE verzióban szerintem kevés a RAM egy kicsit...)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#17862) BrandonXXV válasza eric.cartman (#17861) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Na igen,meg ha màr egyszer veszek, akkor az jòféle legyen, szolgàljon sokàig :) ds215j is tetszetős

(#17863) BrandonXXV válasza eric.cartman (#17861) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Találtam egy ds213j-t használtan, 35-èrt. Hátrányban lennèk az újabb ds215j-vel szemben, ami ugyan garis lenne,meg új, de az ára is több 55 körül találtam. A különbözetből már egy wd red is kijönne nagyjábòl...

(#17864) pomk válasza BrandonXXV (#17863) üzenetére


pomk
őstag

Nekem DS213j van 2014.03. óta. Kifogástalanul működik. 1-2 probléma volt vele, de vagy szoftveres dolog volt, vagy az én hibámból történt. 2 lemezes, bár nekem csak egy van benne. Én főleg letöltésre, visszatöltésre, adattárolásra használom. Volt, hogy 100 torrent is futott rajta párhuzamosan és mellette filmet néztünk róla Media playerrel belső hálózaton keresztül. Meg sem kottyant neki.
Ha a hardvere elég arra amire neked kell, szerintem jó választás! Én anno 44-ért vettem.

(#17865) DonCosta


DonCosta
tag

Sziasztok!

Épp megvenni készülök egy Synology DS214se-t.
Egy első generációs D-link DNS320-at váltana.
Az a kérdésem, hogy szerintetek, hogy lehet legegyszerübben átköltözni a winyókkal, úgy hogy az adatok is megmaradjanak.

Jelenlegi felállás: 2TB HDD (kb 50%-ig tele) és egy kicsi 250-es másik HDD a biztonsági mentéseknek.
Ha jól tudom simán betéve a winyót formázni fogja az új NAS (synology). Van arra mód hogy ezt kihagyjam, vagy szükséges egy másik lemez amire ki tudom menteni az adatokat?

Üdv: DonCosta

(#17866) Patice válasza DonCosta (#17865) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, formázni fogja a vinyókat a NAS.

Szükséges lesz egy másik lemez vagy egy gép megfelelő mérető HDD-vel a művelethez.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17867) eric.cartman válasza BrandonXXV (#17863) üzenetére


eric.cartman
senior tag

én a 213J-t venném 35-ért ;)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#17868) BrandonXXV válasza eric.cartman (#17867) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Nekem is arra fájna a fogam jobban,de úgy néz ki, ma elkel.... :W

(#17869) DonCosta válasza Patice (#17866) üzenetére


DonCosta
tag

Köszönöm a gyors választ.
A másik NAS-nál is ez volt az eljárás, de reméltem itt ki lehet hagyni ezt a kört. Így aktuálissá válik egy új HDD vásárlása is.

(#17870) DonCosta


DonCosta
tag

Aktívan olvasom a fórumot visszafele.
Egy olyan hozzászólásba botlottam miszerint "a belső diszkek nem tudnak külön-külön aludni, azt meg nem akartam, h napi 1 mentés kedvéért daráljon egész nap az 500-as lemez" Ez valóban így van?
Nálam a jelenlegi off-os NAS kijelzi mikor melyik lemez pörög. Azt feltételezném, hogy amikor nem jelzi nem pörög. Ilyen esetben mi értelme a két visszajelző lednek?
Biztos hogy jó ez az infó és a 214SE így működik, hogy amikor egyik dolgozik a másik lemeznek is pörögni kell?

(#17871) Mezga Aladár válasza DonCosta (#17870) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen. A ledeknek státusz jelzö funkciója van. zöld ok, sárga figyelmet igénylő probléma.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17872) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Az, hogy a ds213j-ben 1 magos 1,2 GHz-es proci van, a ds215j-Ben meg 2 magos 800 MHz-es az nem előny/hátrány a 215-nek? Vagy ez nem észrevehető különbség? Az egy vagy a két magos felállás a jobb?!

(#17873) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Mivel totál kezdő vagyok, a 2 lemezes nas működik 1 lemezzel is,vagy mindenképp 2 db vinyót kell beletenni?!

(#17874) crissprivat válasza BrandonXXV (#17873) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen,müködik gond nélkül.
Ja és a kétmagos a jobb ;)

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#17875) BrandonXXV válasza crissprivat (#17874) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Kifejtenéd, miért jobb a 2 magos?

(#17876) crissprivat válasza BrandonXXV (#17875) üzenetére


crissprivat
senior tag

Lényegében a kétmagos proci két feladattal tud egyszerre foglalkozni. Két ember rövidebb idö alatt lapátol be a pincébe 5mázsa szenet,mint egy és még nem is fognak annyira elfáradni,mert megoszlik a munka.
De ha nem fogsz több feladatot adni a gépnek egyszerre,akkor böven jó az 1 magos is. Nem fogja leterhelni. Megbirkózik vele. De olvasom,hogy kamokat is akarsz rá. Akkor inkább vegyél egy kétlemezest. PL 215j.
Elsö lemezre mehetnek a filmed,mentések stb.,a másikra meg kamerák. Nálam így van.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#17877) BrandonXXV válasza crissprivat (#17876) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Igen,hasonlóan gondolom én is majdan. Az nem "gond", hogy a 2 magos, magonként "csak" 800 MHz-es, míg a másik igaz csak egy mag,de 1,2 GHz ?

(#17878) gbors válasza BrandonXXV (#17877) üzenetére


gbors
nagyúr

Egyforma architektúra a két CPU, úgyhogy bátran szorozd meg a magok számát az órajellel egy relatív teljesítmény-összevetéshez.
Mondjuk egy 1600-as mag bizonyos esetekben jobb, mint 2x800, de NAS-nál ez kevésbé jellemző - bár nem kizárt, hogy pl. a maximális írás / olvasásba belejátszik.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17879) crissprivat válasza BrandonXXV (#17877) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nem gond. Hidd el,jobban jársz vele.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#17880) llacee válasza gbors (#17878) üzenetére


llacee
őstag

Nalam van egy 213 sima 2ghz es egy 214 sima 2x 1ghz.Ugyan azok futnak a sebessegukben sem talalok kulonbseget, ellenben arban hasznaltan jobb egy 213as.

(#17881) medium84


medium84
aktív tag

Sziasztok!

Synology DS115j, Toshiba DT01ACA200

Kérdésem, hogy melyik miatt tudok csak ~6 MB/s-mal torrentezni? Ha SSD-s notin próbálom, felmegy 22 MB/s környékére is. Szóval a NAS vagy a HDD gyenge?

Köszi!

(#17882) eric.cartman válasza medium84 (#17881) üzenetére


eric.cartman
senior tag

portnyitások megvoltak???

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#17883) medium84 válasza eric.cartman (#17882) üzenetére


medium84
aktív tag

persze

(#17884) eric.cartman válasza medium84 (#17883) üzenetére


eric.cartman
senior tag

akkor passz - nekem 30MB/s-el hasít a letöltés :(

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#17885) medium84 válasza eric.cartman (#17884) üzenetére


medium84
aktív tag

DS214+, ahogy látom, a 115j egy "kicsit" gyengébbecske

(#17886) eric.cartman válasza medium84 (#17885) üzenetére


eric.cartman
senior tag

szerintem ezt annak is tudni kell... (20MB/s-et biztosan!)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#17887) Gsx-rr válasza llacee (#17880) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Viszont azert csak jobb egy uj garanciaval!

(#17888) moooooo


moooooo
csendes tag

Sziasztok! 5.2es dsm-hez keresek működőképes ncore plugint, sajnos külföldről van a ds112-esem, nincsen hozzá termék regisztrációs kártyám, úgyhogy itt tudom feltenni a kérdésemet csak :)

(#17889) Multibit válasza medium84 (#17881) üzenetére


Multibit
veterán

A DS115j nagyon szerény vas! Ezen kívül vedd figyelembe, hogy:
- az a Toshiba mennyire van tele
- a torrent több szálon ír a HDD-re

(#17890) Ablakos válasza moooooo (#17888) üzenetére


Ablakos
őstag

Jól teszed! Jobb itt a support, mint a hivatalos helyen.

[ Szerkesztve ]

(#17891) Patice válasza moooooo (#17888) üzenetére


Patice
Topikgazda

Van ilyen is már hogy nCore plugin? :U

Én eddig csak Chrome-hoz felrakhatóról tudok, ami berakja kontextus menübe a megfelelő menüpontot, amivel azonnal indítható a Donwload Station-nel a letöltés.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17892) moooooo válasza Patice (#17891) üzenetére


moooooo
csendes tag

Találtam olyat, amit a download stationbe kell feltenni a keresők közé. Na de ugyanúgy php-t tölt le vele.

(#17893) Patice válasza moooooo (#17892) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ezzel nincs tapasztalatom.

Én leszedem a torrent fájlokat, aztán TM-be berakom és megadom a megfelelő mappákat, hogy hová töltse. Lehet több idő, de minden oda kerül, ahol lennie kell és a médialejátszók ugyan ott fogják megtalálni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17894) Nokedli92 válasza Tsory (#17858) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm a gyors szájbarágós válaszokat!

Én arra gondoltam a leírtak alapján, hogy mivel nem szeretnék a routeren módosítani firmwaret, ezért a NAS-on fogom beüzemelni a DHCP szervert. A bootloadert kell még majd kitalálnom hogy hogyan oldom meg.

A Windows példányokat külön mappába kicsomagolva a fileokat helyeztem el Ilyenkor egy multibootloadert kell betallóznom a NAS-nak?

(#17857) Patice Köszönöm a tájékoztatást!

Válaszotok előre is köszönöm!

Üdv, Csaba

Üdv, Csaba

(#17895) Rick4 válasza Patice (#17891) üzenetére


Rick4
félisten

Nálam a gép letöltési mappája nem a gépen, hanem a nason van. Akárhol bóklászok, a nekem tetsző fájlra kattintok, a gép letölti a megfelelő mappába, a download station be van állítva, hogy ezt a mappát figyelje, amikor egy ilyen fájl odakerül, elindul a letöltés, ami film mappába megy. Minek ezt még jobban megvariálni?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#17896) Patice válasza Rick4 (#17895) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem két lemezes NAS-om van és mindkettő külön kötet, hogy ha az egyik behal ne vigye magával a másikat. Emiatt az egyik lemezen vannak a filmek, a másikon a zenék (+ persze egyebek is). A letöltések manuális letöltési helyének megadásával nem kell válogatnom, hogy az adott média melyik mappában lesz. Van az új letöltéseknek külön mappa a médiás mappákon belül és így tudom, hol keressem a dolgaimat.

Eleinte én is így csináltam akár DS-sel, akár TM-mel, hogy a figyelt mappát felcsatoltam hálózati mappának és csak oda töltögettem le a torrenteket és indultak is a letöltések. Nekem túl kusza volt egy mappában minden + a médialejátszók scraper-einek is jobb, ha nem keverednek a különböző tartalmak. Meg a zenékről csinálok automatikus biztonsági mentést (saját hülyeségem) és úgy nehéz megcsinálni, ha egy mappában vannak.

Szóval az egész csak miattam van így. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17897) Rick4 válasza Patice (#17896) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, az más. :D

Nekem minden megtalál mindent abban az egy mappában. Mármint a letöltés mappában csak a letöltések vannak, a nagyméretű fájl persze a film mappába megy. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#17898) medium84 válasza Multibit (#17889) üzenetére


medium84
aktív tag

nincs itt rajtam kívül senkinek 115j?

(#17899) Tamarel válasza medium84 (#17898) üzenetére


Tamarel
senior tag

De, csak nekünk se több.
Ennyit tud egy harmadlagos funkciójában nyújtani, ami a fogyasztásához és az alternatívákhoz képest még így is nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#17900) gbors válasza medium84 (#17898) üzenetére


gbors
nagyúr

De, viszont 30M-s netem van mellette, annak hozza a maximumát.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.