Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) Doky586 válasza Tido (#17049) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"leetölti, é s utána 100%nál megáll"

Miért, nem ez a normális? Én akkor gyanakodnék hibára ha a letöltés nem áll meg és még 120% nál is folytatódik... Ha valamit félreértek akkor mutass screenshotot..

[ Szerkesztve ]

(#17052) azka79 válasza Tido (#17049) üzenetére


azka79
aktív tag

"rosszul" allitottad be a download stationt

[ Szerkesztve ]

(#17053) Tido válasza azka79 (#17052) üzenetére


Tido
aktív tag

Most nem produkálja a hibát, hogy újraindítottam.
De 100%nál leállt úgy értem, hogy nem megy át visszaosztás jelre, csak egy sárga pipát dob ki, amikor véglegesíti - még a torrent mappában se írja ki - csak a rejtett letöltött mappában. Tehát nem a zöld pipáról beszélek amit akkor ír ki ha letöltött valamit, és nincs beállítva seed!
Azért nem hiszem, hogy beállításbeli probléma, mert a 212j ugyanezzel a beállítással simán megy, a 215j ua beállítás nem jó?!..

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#17054) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

mi a fenetol lehet az, hogy pentekig tokeletesen mukodott a NAS elerese kulso halozatokbol, afp csatlakozassal OSX alol. Ma pedig sehogy sem tudjuk elerni csak helyi halozaton?

A bejelentkezo feluletet a synologys DDNSel eltudom erni safari alol, tehat kint van az interneten. de valmi oknal fogva nem tudom elerni, hogy fel tudjam csatlakoztatni a meghajtokat csak ezt irja:

cmd+k itt pedig afp://kulso ip cimem

hiba tortent a "xxx" kiszolgalohoz torteno kapcsolodas soran. ellenorizze a kiszolg ip cimet vagy annak nevet majd probalkozzon ujra...

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#17055) TBMC válasza TBMC (#17054) üzenetére


TBMC
addikt

ha pedig ftpn problaok csatlakozni ezt kapom: 550 permission denied

pedig eddig az ftp is tokeletesen mukodott kulso halozatbol.

valakinek otlet? :O

markbellus.hu 

(#17056) bosa válasza TBMC (#17055) üzenetére


bosa
tag

Valószínűleg kitiltottad magad arról az ipről.

(#17057) TBMC válasza bosa (#17056) üzenetére


TBMC
addikt

az osszes gepen :F :U

markbellus.hu 

(#17058) bosa válasza TBMC (#17057) üzenetére


bosa
tag

én is jártam így mégpedig az otthoni netem külső ip-jét tettem tiltóra és a miatt nem működött belülről a ddns belépés bejött az oldal de nem engedett be.

(#17059) TBMC válasza bosa (#17058) üzenetére


TBMC
addikt

de engem beenged az osszes gepen (6db) belso halozatrol mukodik minden megfeleloen. :(
Kulso halozatrol a ddns belepes bejon, be is tudok lepni barmit csinalni akarmelyik geprol.

DE kulso halozatrol nem mukodik semmi mas csak a ddns belepes. tehat se ftp, se afp, se webdav..

:F :R

markbellus.hu 

(#17060) TBMC


TBMC
addikt

Mi a budos fene lehet? :O az oruletbe kerget dolgozni kellene tavolrol tovabbra is

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#17061) bosa válasza TBMC (#17060) üzenetére


bosa
tag

Dsm felületén távolról be tudsz lépni ugyanarról a gépről? Vagy csak a login jön be?

(#17062) TBMC válasza bosa (#17061) üzenetére


TBMC
addikt

be, igen. barmit tudok csinalni a dsm feluleten tavolrol (akarmelyik gepen)

markbellus.hu 

(#17063) TBMC válasza TBMC (#17062) üzenetére


TBMC
addikt

berosalok.

miutan par oraja bongeszem a kicseszett dsm beallitasait mi a fene lehet es az oruletbe kergetem magam, beleptem a router beallitasaiba, es elszornyulkodve latom a mac/linux fileszerver portok nincsenek a tcp es udp nyitott portok kozott.

ez hogy a fenebe tortenhet meg? pentekig tokeletesen mukodott minden, nem nyultam semmihez az eg vilagon. es miert csak a file szerveres portokat torolhette vajon?

egyszeruen nem ertem, ertetlenul allok a dolgok elott :(

markbellus.hu 

(#17064) Patice válasza TBMC (#17062) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ellenőrizd le, hogy a DDNS-nél mennyire friss a bejelentett IP címed... A mostani viharos idő alatt nem csodálkoznék, hogy hálózati problémák adódtak.

Második ötlet: DDNS újra regelése a MyDS centerben..

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17065) bosa válasza Patice (#17064) üzenetére


bosa
tag

Ha távolról be tud lépni dsm-be akkor nem ddns szolgáltató probléma és nincs is kitiltva az ip. Ilyenkor max port beállítás vagy pedig router nyüg lehet.

(#17066) TBMC válasza bosa (#17065) üzenetére


TBMC
addikt

viszont ami meg erdekes az ftp tovabbra is 550 permission denied (szerk: filezilla, es forklift alol is)

a fileszerverek tokeletesen mukodnek de az ftp tovabbra sem, pedig a portok nyitva... erdekes eddig minden gond nelkul mukodott

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#17067) Multibit válasza TBMC (#17063) üzenetére


Multibit
veterán

Elnézve az - azóta törölt :) - beállításaidat, két dolog jutott eszembe, amit javasolok neked:
- Ne bízd a NAS-ra a routered beállítását!
- Ne a standard portokat nyisd meg a routerben!

(#17068) TBMC válasza Multibit (#17067) üzenetére


TBMC
addikt

a nassal csak csekkoltam, nem o allitja be, en allitom az APt es a routert is :K

jomultkoraban valtoztattam portokon viszont kavarodasokba torkollott, igy visszatertem a standerdekre.

vagy elegendo lenne csak nemely portokon valtoztatni? :B

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#17069) MrCsiT válasza Mezga Aladár (#17042) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ezt továbbra sem értem:

4x2TB SHR-re azt írja, hogy "2 TB Used for protection 6 TB Available space" , viszont
4x2TB Raid1-re viszont azt írja, hogy "6 TB Used for protection :Y 2 TB Available space" -itt komolyan 2 TB maradna használható?

Ezt az SHR-t Ti használjátok, esetleg, van valakinek olyan tapasztalata, hogy valóban kiesett volna hdd, és megmaradtak az adatai?

TBMC: HA jót akarsz magadnak, az összes lehetséges portot elteszed van +10000-el arrébb, mint a gyári port. Bárhogy is, próbálkoznak Syno eszköz ellen. Én már 2x láttam olyan jelentést, hogy a Mail Serverem elutasított Indonéziai csatlakozási kísérletet, pedig, próbálok minden portot elállítani a gyáriról.
Nem könnyítem meg a próbálkozók dolgát. :)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17070) MrCsiT válasza TBMC (#17068) üzenetére


MrCsiT
addikt

szerk. idő lejárt

Amikor hagytam, hogy a NAS állítgasson a routeremen, nálam is voltak anomáliák, annak ellenére, hogy elvileg ismeri a routeremet a NAS. Jó az az előző tanács, hogy ne hagyd a NAS-nak, hogy állítgasson.

Ha meg arra vagy kíváncsi, hogy elérhető-e adott port a net felől, vannak online port checker oldalak, amik megnézik neked, mi van nyitva, de lehet, valaki ajánl konkrétat is.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17071) MrCsiT válasza Mezga Aladár (#17042) üzenetére


MrCsiT
addikt

Nézegettem a 2 lemezes vs 4 lemezes NAS kérdéskört.

A 4 lemezesnél, nem csak maga az eszköz ára jóval magasabb ( majdnem duplája, 58k vs 104k )(215j vs pl. 414j) , hanem a fogyasztás is 13,42 W vs 36,7W :Y , így azért meggondolandó, hogy a jobb helykihasználás ezt a felárat megéri-e? :F

Valójában, nekem elvileg elég a 215j otthonra.. :U

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17072) Tamarel válasza MrCsiT (#17071) üzenetére


Tamarel
senior tag

És az olcsó? :)
58ért vettem a 115j-t winyóval együtt. A fontos adatok tükrözése is megvan, a laptop és a nas között.

(#17073) llacee válasza MrCsiT (#17069) üzenetére


llacee
őstag

4x2TB az 2TB igen, ha Raid1-ben van.Csak abban az esetben nem, ha két kötetet hozol létre: 2x2TB Raid1 Volume1 és ugyan ez még1x Volume2

(#17074) MrCsiT válasza MrCsiT (#17050) üzenetére


MrCsiT
addikt

Előző hsz-em mail server részére választ tud valaki?

Tehát hogyan érem el, hogy a mailuser@enyimsyno.synology.me címemre is kapjak leveleket, ddns használata mellett? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17075) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Továbbra is keresek roundcube skint, ami mobilon is kezelhetővé tenné a Mail Station-t, de a roundcube.net 100$-os árát mellőzném. Senkinek nincs letöltve ilyen, ami ingyen van valahonnan, és megosztaná?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17076) Borisz76 válasza MrCsiT (#17069) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Igen én SHR-t haszálok 2 lemezes védelemmel.
Még nem volt HDD hibám - kopp..kopp..kopp...- ezért nem tudok nyilatkozni.

A 4 lemezes SHR ( 1 HDD hibatűréssel ) az olyan mint a RAID5...kicsit másképpen mert az SHR esetében nem szempont az egységes lemezméret.

Raid5 ( Wiki ) :
A tárolható adatmennyiség "a legkisebb kapacitású meghajtón tárolható adatmennyiség" * ("meghajtók száma" - 1) lesz. (Pl. 4 db egyenként 1 TB -os HDD RAID 5-be fűzésének eredményeként egy 3 TB kapacitású logikai meghajtót látunk.)

Ha hosszútávra tervezel akkor a 4 lemezes nas-t javaslom.
Hamar kinőheted a 2 lemezes változatot....és akkor hiába veszel új HDD-t ha nem tudod hová betolni.
Kezdésnél használod 2 lemezzel SHR 1 lemezes védelemmel.
Biztonság letudva....
Később viszont ha kell a plusz tárhely csak veszel 1-2 ugyanolyan lemezt ...

A 2 lemezes változatban csak úgy tudsz nagyobb tárhelyet varázsolni ha 2 db nagyobb kapacitású HDD-t veszel és egyenként cseréled őket.

Tehát a javaslatom 4 fiókos NAS , kezdésként 2 lemezzel ( 2-3-4 TB-s , ez a TE döntésed ) SHR1-ben.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17077) Mezga Aladár válasza MrCsiT (#17071) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azt vedd ami neked a legjobb.
Nálam ds211, kettő lemez, alap kötetek.
A fontos dolgok sk képek/videók és zenegyűjtemény, naponta backup egy külső lemezre.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17078) momoxp


momoxp
tag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni! A synology szerveremen van egy honlap. Ez szépen működik is! Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudnék olyat csinalni hogy egy oldalt csak otthonrol lehessen elérni külső hálózatról ne!?

(#17079) Multibit válasza momoxp (#17078) üzenetére


Multibit
veterán

Zárd be a routerben a 80-as portot!

(#17080) MrCsiT válasza momoxp (#17078) üzenetére


MrCsiT
addikt

Multibit: Ha bezárja a 80-ast a routerben, akkor azzal nem az egész külső netet zárja ki, azaz semmi nem fog menni? :U

Ha azt csinálná, hogy a Syno-n a http és https portokat eltenné a default portról, és azokat nem forwardolná a routerben a NAS-ra, így nem lenne elérhető. Bár akkor meg, belülről sem. :DDD
Szóval jó kérdés, mi is a megoldás. :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17081) Grougon válasza momoxp (#17078) üzenetére


Grougon
tag

Nas-on:
Vezérlő pult - biztonság - tűzfal

Ott hozz létre egy olyan szabályt hogy a web stadiont csak az adott ip cím tartományból lehessen elérni.

(#17082) momoxp válasza Grougon (#17081) üzenetére


momoxp
tag

Hát ö akkor lehet hogy máshogy kellene megközelítenem.
Csináltam egy mappát így, ugye a honlap az a "web" meghajtón van tehát [ web\inc\ ]
ha az "inc" mappaban lévő index.php megnyitom akkor be kell jelentkezni ekkor nyitja meg azt az oldalt ami form.php ha nem jelentkezekbe az index.php-n akkor az form.php oldal tartalma nem jelenik meg.

A kérdés az hogy le lehet e tölteni valahogy a web mappa tartalmát kintről a nasra való bejelentkezés nélkül?

(#17083) Möhe


Möhe
addikt

Hali.

Melóhelyről szeretnék hozzáférni a NAS-hoz. Át kellene másolnom pár adatot. TC-vel melyik portot kell megcéloznom, illetve otthon kinyitnom?

(#17084) Elemental válasza Möhe (#17083) üzenetére


Elemental
addikt

Én ftp-t használok melóhelyen flashfxp-vel.

De, ha csak most kell, akkor bejelentkezel a nas-ra, és a File Stationnal is lehet a gépre másolni, csak az kicsit körülményesebb.

[ Szerkesztve ]

(#17085) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

DS212+ NAS-on beléptem a phpMyAdmin-ba, majd a Server connection collation opciót átállítottam utf8_general_mysql500_ci-re. Majd ez a hibaüzenet fogadott:

"Error
MySQL said: Documentation
#1273 - Unknown collation: 'utf8mb4_general_mysql500_ci'"

Most már nem jelenik meg a phpMyAdmin weboldal - csak a hibaüzenet. A DSM-ben ha leállítom, majd újraindítom a phpMyAdmin-t, akkor amikor el szeretném érni a phpMyAdmin weboldalát, először még kéri a belépéshez szükséges felhasználói nevet és jelszót. De miután belépek, újra az error üzenetet kapom. Gyakorlatilag most nem tudom visszaállítani az opciót, amit elállítottam.

Mit tudok ezzel kezdeni? Gondolkoztam rajta, hogy a DSM-ből uninstallálom, majd újrarelepítem a phpMyAdmin-t, de félek tőle, hogy az SQL adatbázisomat törölni fogja.

Az a problémám, hogy nem látom az adatbázis és a phpMyAdmin konfigurációs file-jait a NAS file-rendszerén, ezért nem tudok biztonsági mentést készíteni róluk és belenyúlni hátulról.

Egyébként azért kezdtem állítgatni a phpMyAdmin beállításait, mert a NAS nem jól jeleníti meg a .php weboldalak speciális (ékezetes) karaktereit. A .html kiterjesztésű oldalakkal nincs gond. De ha php file-t használok, akkor ilyen krix-krax-okat látok:

[ Szerkesztve ]

(#17086) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Ha egy WD Red 2TB elméleti olvasási sebessége 120+MB/s de egy pl. 215J 111 MB/s-el képes olvasni, akkor jól gondolom, hogy
- nem a hdd, hanem a NAS a szűk keresztmetszet sebesség terén?
- ez esetben viszont, akkor ha SSD lenne a HDD-k helyén, akkor sem lenne gyorsabb?

Ha így van, akkor olyan NAS, ami tud link aggregation-t, a 2 db hálózati kártyán már képes lenne többet forgalmazni, de
- csak eltérő kérésekre?
- vagy 1 db pl. PC-re másoláskor is gyorsabb lenne? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17087) Mezga Aladár válasza MrCsiT (#17086) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

1, a megadott olvasási sebesség csak a lemez elején és folyamatos nagy fájl esetén érhető el.
2, ebben az esetben a gigabites hálózat korlátoz le.
3, igen a link ag. sebesség növekedést tud.
4, több lekérés esetén értelemszerűen lassabb a rendszer. Ez egy bivalyerős pc esetében is így van.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17088) MrCsiT válasza Mezga Aladár (#17087) üzenetére


MrCsiT
addikt

Azaz, ha vennék egy link aggregation-t tudó NAS-t, és a 2 db hálózati csatolót bekötném a router-be, akkor a helyi hálón lévő asztali PC-re történő másoláskor is meglenne a link aggregation-t tudó eszközök 200+MB/s sebessége? :F

más: Senki nem használja a Mail Station-t Windows Phone-on? Nálam használhatatlan, rosszul jelenik meg, míg a Digi, szintén roundcube-os Mail Station-je hibátlan.
Másnál nincs ilyen gond, vagy hogyan oldja meg? Nem használja a Mail Station-t mobilon?
A roundcube skint - ami támogatna mobilt is - már kérdeztem, de senki nem felelt, sajnos.. :U

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17089) Mezga Aladár válasza MrCsiT (#17088) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Támogatnia kell a routernek.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17090) Multibit válasza MrCsiT (#17080) üzenetére


Multibit
veterán

Ha bezárja a 80-ast a routerben, akkor azzal nem az egész külső netet zárja ki, azaz semmi nem fog menni?
Nem. Azt írta a kolléga, hogy weblapot üzemeltet, amit eddig kívülről is el lehetett érni, de most ezt a lehetőséget szeretné megszüntetni. Ezek szerint eddig a routerben meg volt nyitva a befele forgalom számára a 80-as port (feltételezve, hogy http volt használatban). Ha most bezárja a 80-ast, csak a bejutás lesz ezen a porton megakadályozva, a nagyvilág elérhető marad. Azaz, a 80-as port forward-olását kell letiltani.

[ Szerkesztve ]

(#17091) MrCsiT válasza Mezga Aladár (#17089) üzenetére


MrCsiT
addikt

eh.. hallottam valahol, hogy egy bölcs mondás szerint, minden válasz újabb 2 kérdést vet fel.. update:lol. eszembe jutott, hogy egy Sith lovag is ezt mondta :DDD ;)
Ez is éppen egy ilyen eset, hiszen
-egyrészt köszönöm szépen a válaszod, :R mivel egy olyan kérdéskör felé terelt, ami eddig képben sem volt. :N
-másrészt azonnal kérdés lett, hogy
1. az én routerem tud-e ilyet? (Asus RT-N66U-m van, még keresem a választ, elsőre úgy tűnik, csak custom firmware tudná ezt)
2. ha tud, mégis hogyan? :)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17092) vond válasza Mezga Aladár (#17089) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Sőt, a céleszközöknek is támogatnia kell, és azokhoz is mindegyikhez két-két kábelt kell elhúzni. Szvsz akkor van értelme ennek a link aggregation-nek, amikor egyszerre több - sima gigabites - helyről akarunk írni/olvasni, így a router és a NAS között nem a gigabit osztódik, hanem a duplázott gigabit (ideális esetben persze).

MrCsiT: Nekem úgy rémlik, hogy az LA-s routerek elég ritkák és drágák. Pár éve olvasgattam a témában. Lehet, hogy azóta már más a helyzet. De az is lehet, hogy rosszul emlékszem. :B

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#17093) Mezga Aladár válasza MrCsiT (#17091) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Alapvetően ezt a kiszolgálókra találták ki h., több lekérésnél se duguljon be a hálózati kapcsolat.
Érdekességnek jó, de nem hiszem hogy a ds sorozat ezt maxra ki tudná hajtani.

vond Úgy tűnik az update 2-vel használható és stabil az 5.2-es.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17094) Borisz76 válasza MrCsiT (#17091) üzenetére


Borisz76
veterán

Az én nasomon ( 2415+ ) 4 db port is van.

Elkezdtem kutakodni a Link A. után.
Kiderült, hogy switch-et és hálókártyát is venni kell ha ki is szeretném használni.
Viszont a beruházás sokba fájt volna...így letettem róla.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17095) vond válasza Mezga Aladár (#17093) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! :R Lehet, hogy valamikor felnyesem.

Amúgy annak idején én is gondolkodtam a Link Aggregation-ös megoldáson, mivel a munkahelyi 1813+ 15-20 munkaállomást szolgál ki.

Ezen is 4 LAN port van, így akár két hálózatba is beköthetném LA-val. De aztán végül nem éreztem szükségét, mert elenyésző azoknak az eseteknek a száma, amikor egyszerre 3-4-5+ ember is ír/olvas róla. A sima gigabit elégnek bizonyult. ~110 MB/s-mal is gyorsan le- illetve felérnek a cuccok, így nem nagyon "ütköznek" egymásba a felhasználók.

A folyamatos munkát meg nem engedem a kollégáknak, kivéve, ha valami kis terhelésű feladatot akarnak órákig végezni (pl. 2-3 mbps H.264 videók nézése).

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#17096) Patice válasza vond (#17095) üzenetére


Patice
Topikgazda

Amúgy a LA-t nem lehet úgy megkerülni "kicsit", hogy pl. a munkahely esetében több kisebb hálózatot hozol létre és a NAS lenne az "átjáró"? Így képzelt elméletem szerint mindegyik kis alhálón meglehetne a gigabit közeli sebesség de mégis látnák a közös tartalmat. Egymás forgalmát meg nem zavarnák.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17097) vond válasza Patice (#17096) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pontosan így építettem ki a rendszert. :)

Az egyik hálózaton van 10-12 softcore user, a másikon meg 7-8 hardcore. ;]

És megy is szépen mindkettőn a ~110 MB/s-os átvitel. Akkor lassul be, ha ugyanarról a hálóról támadja meg egyszerre több felhasználó. De mondom, így, hogy folyamatos nagy terhelést nem engedek nekik, elég ritka, hogy összefussanak és akadályozzák egymást.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#17098) menledge


menledge
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségért fordulnék hozzátok, sajnos elég kevés az informásicó, de ha mondjátok, hogy mire lenne mégszükség utána járok. Probléma, egy cégnél elérjük a servert, de van egy munkatárs aki helyileg nem itt van és nem éri el. Win 7 oprendszer, nincs tűzval, egy tplink és egy thompson routeren keresztül próbálja elérni. Hiba: A windows nem tud kapcsoaltot létesítni.. Ipcím...

Bármi ötlet erre?

Nagyon köszönök bármiféle segítséget.

(#17099) Patice válasza menledge (#17098) üzenetére


Patice
Topikgazda

Win hálózati megosztásban engedélyezve van a külső hálózatról történő csatlakozás? Van hozzá jelszó?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17100) M3kk


M3kk
őstag

MrCsiT, Mezga Aladár, vond es Borisz76:

Az LACP LA 1 NAS - 1 PC kozott, a kabelek szamatol fuggetlenul nem fog 1gbps nel tovabb menni. A LA arra van kitalalva, hogy 1 NAS - x PC, es ha pl 2 portos, 2 kabeles NASt allitasz be LA val, akkor a 2 PC az egyenkent tudnak hasznalni 1-1 gbps -t.
Sokat probalgattam, sokat kutakodtam, sok configot kiprobaltam, de 1 NAS - 1 Gep kozott nem sikerult a gigabitet tulszarnyalni.

Elvileg a SMB3 ban van alapbol multi-channel, ami azt jelenti, hogy erzekeli a linkek szamat (mezei switchen kerestul is), es 1-1 masolas eseten is tulszarnyalja a gigabitet. Windowsnal ez mar a 8/8.1 ben benne van alapbol, a DSM 5.2 be tettek SMB3 at.. Windows - Windows kozott sem volt meg idom kiprobalni, viszont SMB3 al aktivalt 5.2 DSM el - Win8.1 2 Intel Gigabit kartyaval tovabbra sme kepes a gigabitet meghaladni.

A legnagyobb felreertes (ami sokaig nalam is az volt), hogy szinte mindenki azt hiszi, hogy a LA az a NAS es 1 eszkoz kozott is noveli a sebesseget, pedig nem :).

[ Szerkesztve ]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.