Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) Mate válasza McAdam6 (#17449) üzenetére


Mate
nagyúr

Nálam nem jelez semmit. 3.5-2963-as van még mindig.

(#17452) Mezga Aladár válasza Mate (#17451) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam is.
Kb 2 hete frissült.
Ds 211

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17453) McAdam6 válasza Mezga Aladár (#17450) üzenetére


McAdam6
tag

Bocs, elnéztem, az audio/photot frissítette. De ma mégis 11.7MB/s-cel töltött.

[ Szerkesztve ]

(#17454) Doky586 válasza Mate (#17451) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam sem jelez frissítést. 3.4-2490

(#17455) Mezga Aladár válasza Doky586 (#17454) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A 4.3 hoz nem is nagyon lesz. Max ha biztonsági frissítés.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17456) Doky586 válasza Mezga Aladár (#17455) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam is ~1 hete volt az utolsó frissülés.. (nem 4.3 hanem 4.2...)

[ Szerkesztve ]

(#17457) Mezga Aladár válasza Doky586 (#17456) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor tévedtem. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17458) gyiku


gyiku
nagyúr

hi, megoldhato valahogy, hogy tavolrol streameljem a nason levo filmeket? tehan nem letolteni ftp-n es megnezni, hanem letoltes nelkul egybol nezni?

hüllő

(#17459) Borisz76 válasza gyiku (#17458) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha jó a feltöltési sebességed ott ahol a nas van, akkor igen.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17460) Patice válasza gyiku (#17458) üzenetére


Patice
Topikgazda

Persze.
NAS-on Video Station, mobil eszközön DS Video. Utóbbi talán már TV-kre is felrakható.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17461) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Ha megosztok egy mappát/fájlt, akkor hol látom azt h., letöltik(hányszor), és valós időben most ki fér hozzá?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17462) gyiku válasza Borisz76 (#17459) üzenetére


gyiku
nagyúr

100/50, ezzel nem lesz gond. nem mobil eszkozon is megy? pl laptop.

hüllő

(#17463) Multibit válasza gyiku (#17462) üzenetére


Multibit
veterán

Megy az bármin, de:
- stabilan meg kell legyen mindig a feltöltési sebesség (50 Mb/s)
- a célhelyen legalább 50 Mbps letöltési sebesség legyen lehetőleg
- a nézendő film full bitrátája ne haladja meg az 50 Mb/s-t
- miközben megy a stream otthonról, ne nagyon terhelje más tevékenység a vonalat (ha mégis van egyéb terhelés, csak alacsony bitrátás filmek mennek majd akadás nélkül)

[ Szerkesztve ]

(#17464) Chrys_ válasza Magnat (#13461) üzenetére


Chrys_
addikt

BSPlayer-ben hogyan lehet megadni az otthoni címet (van DDNS)? Ha a LAN alatt egy új szervert akarok hozzáfűzni, akkor az adatok megadásánál a címsorban nem fogadja el a HTTPS-t, valamint a :'portszám'-t sem.

(#17465) Chrys_ válasza Chrys_ (#17464) üzenetére


Chrys_
addikt

Lemaradt: az Android-s programról van szó.

(#17466) Mate válasza Patice (#17460) üzenetére


Mate
nagyúr

Ezt jó tudni. Eddig plex-re fizettem elő :D Nézegetve a video station-t elég lesz az is.

(#17467) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Hogyan tudok teljes factory resetet csinalni a DS214-en?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#17468) Borisz76 válasza Archttila (#17467) üzenetére


Borisz76
veterán

How to reset your Synology NAS

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17469) jozsi252


jozsi252
veterán

Van valamilyen lehetőség arra hogy Transmission-nál RSS-t használjak? Akár egy külső program segítségével, vagy felejtős teljes mértékben?
Sokszor jó lenne ha pl. napközbe telefonról ( iOS ) be tudnék rakni torrenteket a kliensbe.
Vagy más lehetőséget tudtok rá?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#17470) Archttila válasza Borisz76 (#17468) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

koszonom! Ha jol ertelmezem reset 4 masodpercig nyomvatart, (network settings/password) sipolo hang utan 10 sec-en belul ujabb 4 sec nyomva igy teljes reset lesz a vegeredmeny. (network settings/password/OS)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#17471) Intelligencs válasza Mezga Aladár (#17461) üzenetére

Főmenü / Napló központ / Napló keresése, a legördülő menüben pedig állítsd be a fájlátvitelt. Akkor látni fogod, hogy melyik fájlhoz ki és mikor nyúlt hozzá.

The Amiga, Born a Champion

(#17472) M3kk válasza jozsi252 (#17469) üzenetére


M3kk
őstag

Igen, Flexget.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#17473) Doky586 válasza jozsi252 (#17469) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Vagy más lehetőséget tudtok rá?"
Igen. úgy hívják hogy Download Station, és tökéletesen kezeli az RSS-t és Transmission alapú.

(#17474) jozsi252 válasza Doky586 (#17473) üzenetére


jozsi252
veterán

Az a baj Download Station-el hogyha akarok hozzáadni torrentet, akkor be kell jelentkeznem gépről a webfelületre. Igen tudom hogy van figyelt mappa, de ott nem tudom beállítani hogy xy dolgot xy mappába töltse le. Kategorizálva vannak a dolgok, szóval az semmiképp sem jó hogyha csak 1 mappába töltődnek le a dolgok.
TM GUI -val meg ugye nagyon egyszerű ezt beállítani.

Meg ha már Download Station-re áttérek, akkor nem kell RSS mivel akkor a torrent oldalnál ha rámegyek egy adott torrentre, akkor alapból kiírja hogy rakja-e be a DS-be az adott torrentet.

(#17472) M3kk
Megnézem hogy működik pontosan ez a Flexget. Köszi!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#17475) Doky586 válasza jozsi252 (#17474) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"ha már Download Station-re áttérek, akkor nem kell RSS mivel akkor a torrent oldalnál ha rámegyek egy adott torrentre, akkor alapból kiírja hogy rakja-e be a DS-be az adott torrentet."

Mi az hogy az RSS-hez nem kell RSS ?????? :F
Ne kavard össze az RSS-t a figyelt mappával.
Nekem a Download Station-el nem kell bejelentkeznem a NAS-ra mert a torrent-oldalon csak megjelölöm mit töltsön le RSS-el és azt a DS le fogja tölteni manuális bizgálás nélkül.

Download Station-nek is van egyébként a bejelentkező oldaltól független GUI-ja, de az is webes alapú. Szerintem még jobb is mint egy exe alapú gui.

[ Szerkesztve ]

(#17476) jozsi252 válasza Doky586 (#17475) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem keverem össze a kettőt.

Ha iPhone-ra letöltöm a DS Download appot, akkor alapból xy torrent oldalnál ha rámegyek 1 torrentre, akkor alapból kiírja hogy nyissa-e meg a torrent filet a DS Download-al.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#17477) Doky586 válasza jozsi252 (#17476) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

RSS-hez nem kel semmilyen appot letölteni..
Telefonon csak a torrentoldalon nézelődsz webböngészővel és bejelölöd mit akarsz letölteni. És kész. Innentől neked semmi dolgod. Otthon várni fog a letöltött cucc. Nem kell ehez semmilyen app, se a telefonra, se PCre.

Persze ez csak azokon a torrentoldalakon működik amik RSS-re fel vannak készítve, és előzetesen a DS-t bekonfiguráltad hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#17478) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Elakadtam az alábbival:
vannak fotók, amik felhasználói azonosítást követően, Photo Station 6 alatt elérhetőek. (épp 2 napja frissült az alkalmazás, azt tapasztalom, nálam gyorsult is). Amellett, hogy megnézi az adott felhasználó a képet, videót, igény lehet arra is, hogy letöltse.
A képek "általános" photo mappában vannak, nem personal-ban.
Nem találok "letöltés" opciót, az a gondom. :F
Ugye az nem igaz, hogy meg tudom osztani a képet/videót általam teljesen ismeretlenül hangzó képmegosztókkal is, de letölteni nem lehet a webes felületről? :W
Ha mégis ez a helyzet lenne, akkor a felhasználó, belépve a NAS-ra web-en keresztül, File Station-el tudja majd csak letölteni ami megtetszett neki?
Azonos felhasználónévvel hány "db" ( ;] ) felhasználó jelentkezhet be, erre van valami korlát? :F

Más: a DDNS szolgáltatás, egy DS215j-vel ugye ugyanúgy használható, mint a 213j-vel? Azért merült fel a kérdés, mert egy weboldal a DDNS-hez "nem"-et írt a 215j-nél, ami szerintem vélhetően csak "úgy maradt." :F

sok szmájli, lárifári :U

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17479) Patice válasza MrCsiT (#17478) üzenetére


Patice
Topikgazda

DDNS-hez tudok csak hozzászólni.

Ha két gyári NAS-od van, akkor max. 3 eszközt tudsz beregisztrálni ugyan ahhoz a MyDS fiókhoz. A Synology saját DDNS-e a NAS sorozatszámát rögzíti.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17480) jozsi252 válasza Doky586 (#17477) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen tudom hogy nem kell hozzá semmilyen app, de ha már átkényszerülnék DS-re, akkor a DS app telón csak segít hogy épp hogy áll a letöltés. Tudom hogy az RSS hogy működik, az eredeti kérdésnél maradva, azt nem tudom hogy milyen módon lehet TM-nél aktiválni, de akkor ahogy te is írtad sehogy.
Akkor felejtős számomra.

Amúgy mióta fent van az 5.2 mintha kevésbé terhelné le a procit hogyha töltök le max sávszélességgel. Nemrég ugye említettem a NAS vásárlását hogy DS114 helyett veszek mást.
Kicsit még várok hátha kijön a DS215 mondjuk egy DS214play hardverral.

iPhone 13 Pro Max

(#17481) MrCsiT válasza Patice (#17479) üzenetére


MrCsiT
addikt

Tehát akkor, ha eladom a régi NAS-t, törölnöm kell magamnál a DDNS regisztrációját. Ez hasznos infó. :R
..amúgy azt kérdeztem volna, hogy a DDNS mint szolgáltatás használható-e a 215j-vel, de így erre is megadtad a választ.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17482) f8enter


f8enter
aktív tag

Hol találok leírást ehhez a "böngészőben megjelölöm és otthon vár a letöltött torrent" cucchoz? Nem ismerem az rss működését. Jól értem, hogy ezzel mobil böngészőn kiválasztok valamit egy oldalról, amit valamilyen metódus alapján "felkap" otthon a Download Station, és lehúzza?

(#17483) BullZeye válasza f8enter (#17482) üzenetére


BullZeye
veterán

Androidos telefonnál simaliba transmissionnel, IOSnél kell RSS-el ügyködni, amit flexget tud.

(#17484) jozsi252 válasza f8enter (#17482) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha Download Station-t használsz és iOS-es kütyüd van, akkor csak a DS download appot szedd le az AppStore-ból. Ha rámész egy torrent oldalra, majd a torrent letöltésére, akkor feldobja a DS download appot, és ott be is rakja egyből a kliensbe, így nem kell RSS-t állítgatni.
Ez a jobb megoldás, mivel RSS nem mindegyik oldalon van.

iPhone 13 Pro Max

(#17485) Mezga Aladár válasza Intelligencs (#17471) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha a file station, fájlhivatkozások megosztása menüpont alatt generált linkel tölt le valaki tőlem, azt semmilyen naplóban eddig nem találtam.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17486) #29810560


#29810560
törölt tag

Sziasztok!

Ezt a cuccot ismeri/használja valaki? :F

PCTV tripleStick (292e)

Alapvetően a Synology NAS-hoz venném, DIGI FTA DVB-C TV adások vételére.
... de, ha abba nem lesz jó, akkor egy notebookban fog kikötni. :K

(Csak szeptemberben venném meg, mert akkor lesz bekötve a DIGI DVB-C TV szolgáltatása.)
... de, addig is jó lenne néhány infó/tapasztalat mielőtt fejest ugrok a rendelésbe. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17487) f8enter válasza BullZeye (#17483) üzenetére


f8enter
aktív tag

Androiddal használom, lementem a webről a .torrent filet, aztán megnyitom (alapértelmezetten a DS Downloaddal), ami felnylja és beteszi a letöltési sorba.
Ha nem töltöm le böngészővel, hanem közvetlenül a DS Downloaddal nyitom meg az adott oldalon a filet, akkor egy pár kb-os filet tesz a letöltési listába, és nem a valódi tartalmat tölti le.

(#17488) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Az miért lehetséges, hogy reset után (2x4mp-es hosszú) létre hozat velem egy felhasználót, de admin-t már nem. Emlékszem amikor először bekapcsoltam volt admin, ahhoz kért pass.-t, most viszont default-ba tiltva van az admin...
Persze engedélyezni tudom stb csak meg akarom érteni, hogy miért nem ugyanazokon a műveleteken visz végig reset után mint első bekapcsoláskor.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#17489) BullZeye válasza f8enter (#17487) üzenetére


BullZeye
veterán

Transmissiont hasnzálok, ott ilyen bajom nincs.

(#17490) Parson válasza MrCsiT (#17478) üzenetére


Parson
addikt

A PhotoStation-ben van a beallitasok között opció arra, hogy letölthetöek legyenek a kepek. Csak be kell pipalni. Pont mostansag teszteltem, mert vendegek voltak nalunk, es a keszült fotokat nekik engedelyeztem nezegetesre, es letöltesre is.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#17491) MrCsiT válasza Parson (#17490) üzenetére


MrCsiT
addikt

Köszönöm szépen :R , amúgy 10 perce találtam meg, épp adminként nézegettem a beállításokat. :K
..és rákérdeztem support-nál is, igencsak furán néznek majd. :B
..de azért, a modulok dokumentáltsága szerintem hagy maga után kívánni valót.
Arról nem is beszélve, hogy Windows Phone-ra még mindig nincs se DS Cloud, se DS Note. :W

hogy informatívabb ON is legyek: van valakinek tapasztalata 213j -ről 215j-re váltásról? Mennyire érezhető a 2 mag?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17492) bigdady válasza jozsi252 (#17474) üzenetére


bigdady
nagyúr

En iphonon/ipaden a synods appot használom és akkor nem kell szutykolodni a torrent hozzáadásával meg böngészővel. Megnyitod a torrent fajlt ezzel,es otthon elindul a letöltés. Ennyi.
Sőt utana oda helyezed vele a seedelt torrentet ahová akarod.
De van benne böngésző is ha ugy akarod vagy RSS is

https://itunes.apple.com/us/app/synods/id385468726?mt=8

[ Szerkesztve ]

(#17493) kormi0312


kormi0312
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Eltűnt egy DS213j raid0-ás kötetéről az összes adat. Belépési jelszó bonyolult, TP-LINK WDR 3600 routerra van rákötve. Azon a virtuális szervereknél beállítva az alábbiak:
ID Service Port Internal Port IP Address Protocol Status Modify
1 5000 5000 192.168.0.109 ALL Enabled Modify Delete
2 445 445 192.168.0.109 ALL Enabled Modify Delete
3 80 80 192.168.0.109 ALL Enabled Modify Delete
4 16881 16881 192.168.0.109 ALL Enabled Modify Delete
A NAS-on a windows fájlmegosztás bekapcsolva, adminisztrátor írhat olvashat a kötetre.
8 megosztott mappa van a hálózaton, abból 5 tartalma teljesen eltűnt - legalábbis úgy látszik és 3 tartalma részlegesen. A részlegesnél a mappaszerkezet látszik, de bennük már semmi.
Azért gondolom, hogy valami vírus féle okozhatja, mert amikor a részleges tartalomeltűnéses mappánál megpróbálnám a total commanderben kilistázni hogy melyik almappa mennyi helyet foglal, akkor ugyan úgy homokórázik mint amikor tele volt.
Szerintetek vissza lehet e állítani az eredeti állapotot úgy mint egy pendrive-nál vagy memóriakártyánál vagy azok az adatok végleg kuka?
Vírusok hogy juthatnak a net felől a nas-ra? hogy kell beállítani?

köszi előre is a segítséget!

(#17494) Patice válasza kormi0312 (#17493) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Vírusok hogy juthatnak a net felől a nas-ra?"

Mivel szépen kinyitottad a 80-as portot a NAS-ra a net felől ezért nem hiszem, hogy túl nehéz dolga volt valakinek nálad.

Admin (jogú) felhasználón kívül kinek van még joga a NAS-on turkálni?

Ezeket a portokat szinte mind át lehet rakni egyéni magas számú portokra, ahol nem olyan könnyű a bejutás.

Cselekedj gyorsan! De kapásból leakasztanám a netről a NAS-t ideiglenesen, amíg meg nincs a hiba/vírus/kiskapu, stb....

Amúgy webes felületen be tudsz lépni a DSM-be?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17495) Mezga Aladár válasza kormi0312 (#17493) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egyetértek Patice kollégával.
Nettöl le, logokat gyorsan átnézni ki fért hozzá a fájlokhoz, megnézni tároláskezelőt(mit ír a tömb állapotára) smart értékek elemzése.
Utána írj h., mit találtál.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17496) kormi0312 válasza Patice (#17494) üzenetére


kormi0312
senior tag

Admin jogoknal van iras olvasas. Webes feluletrol be tudok lepni a dsm-be. Myds.me domain keresztul tavolrol is. Most lekapcsoltam a nast, meloban vagyok. Vissza lehet hozni vhogy az adatokat vhogy?
Segitsetek legyszi hogy kell beallitani h tudjam hasznalni androidos mobilrol is a tavolban es belso halon is lassam a nas meghajtoit es szabadon tudjam modositani?!

Ezek a portbeallitasok hogy lennenek a legcelszrrubbek?

Koszi elore is.

(#17497) kormi0312 válasza Mezga Aladár (#17495) üzenetére


kormi0312
senior tag

Hibatlan a kotet. Smart ertekek rendben voltak.
Logoknal amit neztem csak ip cimeket talaltam. Azokat h tudom azonositani h az enyemek foleg ha telefonon keresztul is beleptem?!
Koszi a segitseget elore is!

(#17498) Mezga Aladár válasza kormi0312 (#17497) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha otthonról akkor belsőhálózati cim lesz jellemzően 192.168.x.x, ha nem nyúltál a routerhez.
A telefonod ip címét neked kell tudni. De ha mobilnet akkor az minden le/fel csatlakozáskor változik.

Logokban volt olyan h., delete? Lehet h., megsérült a tömb fájlrendszere és most megy az ellenőrzése, azért lassú.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17499) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Sziasztok!

Van egy 414J NAS-om. USB-n keresztül szeretnék csatalakoztatni egy Logitech C920-as kamerát.
Ez megoldható?

Előre is köszi a választ!

(#17500) #29810560 válasza WolfLenny (#17499) üzenetére


#29810560
törölt tag

Szerintem nem. A Synology (DSM) IP kamerákat támogat, USB portosakat nem.
Amennyiben rádugod a NAS USB portjára a kamerát, nem történik semmi. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.