Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) zozy84 válasza Mezga Aladár (#16750) üzenetére


zozy84
senior tag

Akkor csak kicserélem a 2 lemezt, vissza kapcsolom és kész is?
Köszönöm.

(#16752) Borisz76 válasza zozy84 (#16747) üzenetére


Borisz76
veterán

Felmerült bennem egy kérdés :

Ha vissza adod a lemezt az eredeti tulajdonosnak akkor Ő azt miben használja ?

Nas-ban esetleg PC-ben ?

Mert az EXT4 fájlrendszert nem igazán "csípi" a Win :)
Aztán ha simán rádugja a PC-re lehet nem is látja a rendszer....

De ha ért hozzá akkor nem szóltam.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#16753) mesehabbal


mesehabbal
tag

Sziasztok!

Mi a legegyszerűbb módja, hogy egy felhasználó kívülről, a saját jelszavával, hálózati mappaként láthassa a NAS-on megosztott egyik mappát?

Másik kérdés. File Stationben egy mappát kiválasztva és azt letöltve miért .zip-ként akar elmentődni és ezt hol lehet kikapcsolni?

(#16754) #29810560 válasza mesehabbal (#16753) üzenetére


#29810560
törölt tag

1. kérdés:

Úgy, hogy a DDNS névvel csatolod fel a mappát. (pl. A music mappát: \\akarmi.synology.me\music)

... de, ehhez a Windows fájlszolgáltatásnak kívülről elérhetőnek kell lenni. Tehát a Windows fájlszerver portjait engedélyezni kell a DiskStation tűzfalán és át kell engedni a portokat (port forward ezekre a portokra) a routeren is. Leellenőrizni az elérést az Információs központ/Szolgáltatások-nál lehet. Ott a Windows fájlszolgáltatás sornál az Internet hozzáférhető zöld feliratnak kell megjelenni a Csatlakozás ellenőrzése gombra való kattintáskor.

2. kérdés:

Egy mappát hogyan máshogy töltsön le? Több fájl van benne, így kénytelen betömöríteni (zip-be). Majd szépen kicsomagolod. ;)

(#16755) zozy84 válasza Borisz76 (#16752) üzenetére


zozy84
senior tag

Ez úgy volt, hogy volt egy eladó D-Link 320 NAS + 1TB WD Green. Mondta, hogy szinte soha sem használta őket és ha kell 20eft-ért oda adja a kettőt. Áthozta hozzám, hogy használjam pár hónapig ha akarom mert ő úgy sem. Itt ti is mondtátok, hogy azt a NAS-t nagyon gyorsan felejtse el. Aztán vettem inkább egy Synology DS215j-t. Abba beleraktam az 1TB Green-t mert azt mondta hogy azt 10eft-ért oda adja. Meg is vettem volna de most kitalálta, hogy egyben el tudja adni a kettőt 20eft-ért és vissza kérné. Ennyi. Most vettem bele egy 1TB WD Red-et.
Szóval vissza rakja gondolom a D-linkes NAS-ba.

(#16756) tobias40


tobias40
veterán

vki segítsen nekem ebben kérem szépen mert azóta sincs élőképem a kamerán és így nem sokat ér az egész! :F

Azóta már volt két frissítés is a Nas-ra de sem segített! :U

[ Szerkesztve ]

(#16757) Rage47


Rage47
veterán

DS115j bírja a fullHD videó streaminget szerintetek?

(#16758) Mezga Aladár válasza Zebu (#16685) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam nem müxik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#16759) Multibit válasza Rage47 (#16757) üzenetére


Multibit
veterán

Röviden: bírja. Bővebben: lehet, hogy nem bírja. Attól függ, hogy mivel terheled még ezzel egyidőben.

(#16760) azka79 válasza Mezga Aladár (#16758) üzenetére


azka79
aktív tag

a frissítés óta nekem sem hibernál a HDD, és quickconnecten keresztül elérni a dsm-et is elég instabil lett. Köszönjük a frissítést...

(#16761) 33as válasza Rage47 (#16757) üzenetére


33as
senior tag

Szia, bírja nekem az van otthon, mondjuk én nem futtattok torrentet rajta! :)

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#16762) 33as válasza azka79 (#16760) üzenetére


33as
senior tag

Ja.......nekem se hibernál, mondjuk talán jobb is így mert legalább nem pörgeti fel állandóan újból-újból a vinyót! :)

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#16763) zoltan6 válasza 33as (#16762) üzenetére


zoltan6
őstag

hol látjátok azt hogy hibernál vagy nem hibernál?

(#16764) mesehabbal válasza #29810560 (#16754) üzenetére


mesehabbal
tag

Köszi! Megnézem.

Bár a port forwardolással február óta szenvedek TM kapcsán.

(#16765) Rage47 válasza 33as (#16761) üzenetére


Rage47
veterán

Ja, én torrentet futtatnék és filmeket/képeket tárolnék rajta. Unom már a routerbe pendrive dugdosást. Akkor valami drágábbat kell néznem úgy érzem.

(#16766) Multibit válasza Rage47 (#16765) üzenetére


Multibit
veterán

Ha kellően visszafogod a torrentet, nem lesz gond. Mondjuk én semmiképpen nem vennék egylemezes NAS-t!

(#16767) 33as válasza zoltan6 (#16763) üzenetére


33as
senior tag

pl: itt

itt is látszik, hogy frissítés előtt még hibernált utána meg nem!

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#16768) Mezga Aladár válasza 33as (#16767) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Csak a csomag frissítés látszik a logból. :)
Szóval nálad sem megy a lemez hibernálás.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#16769) 33as válasza Mezga Aladár (#16768) üzenetére


33as
senior tag

Igen, nem megy, de lehet nem is baj legalább nem parkol a lemez minden fél egy órába! :)

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#16770) tobias40 válasza tobias40 (#16756) üzenetére


tobias40
veterán

Még annyit ehhez a problémához hogy a plugin nem települ fel és ez lehet a gond!
Elindul a telepítő nem fut végig.Hol látom azt hogy egyáltalán már fent van-e a plugin és ezért nem akar újra települni vagy hogy mi lehet a baja? :U

Vki segítsen már nekem is,beírtam a gondomat vagy ötször de senki nem reagál rá.
Gondolom mert nem tudjátok a választ de ötletek is jók lennének hogy ti az okosak mit tennétek a helyemben hogy újra legyen élőképem.. :R

(#16771) zozy84


zozy84
senior tag

Kicseréltem a 2 HDD-t.
Most is ezt mutatja. Nincs kötet 2.

(#16772) Doky586 válasza zozy84 (#16771) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi a célod? Minden a legnagyobb rendben.

(#16773) Oberthur


Oberthur
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni!
Lecseréltem a 214se nasomat egy 215j-re, de a 215j nem megy le standby ba!
Mi lehet az oka?
A 214 -et ha nem használtam akkor "kikapcsolt" és csak a kék led világított, de most a 215j 3 napja folyamatosan csak megy!

A merevlemez hibernálás 20 percre van állítva de semmi! :-(

Mi lehet a probléma?

Oberthur (HP 15.2/8GB/240GB SSD + Oneplus 6T + Gear Fit 2 + XBOX One S)

(#16774) Dragon27 válasza próbakocka (#16707) üzenetére


Dragon27
senior tag

Köszi a PLEX infót :R a syno store-ban szoktam nézni....
Mr. Janó igen igazad volt :C :R

Most telepítettem csak nem teszteltem,. mert szenvedek ezzel a samba megosztással [link] Végig néztem ezt a Samba előadást csak az a gond hogy nem értek hozzá. :O
[Samba1]

[Samba2]

[Samba3]

Ezt nem tudom beállítani: [link] :O

[ Szerkesztve ]

(#16775) zozy84 válasza Doky586 (#16772) üzenetére


zozy84
senior tag

Nem kellene 2 kötetnek lennie ha 2 HDD van?
Automatikusan átmásolt mindent az új HDD-re? Így ha kiveszem a régi HDD-t akkor a másikon ugyan lesz?

(#16776) JaniS válasza Oberthur (#16773) üzenetére


JaniS
senior tag

A legújabb frissítés felpakolása óta nálam sem megy a hibernálás. Ez egy bug lesz, mások is ugyanígy vannak vele.

(#16777) Oberthur válasza JaniS (#16776) üzenetére


Oberthur
tag

Köszönöm a választ, már majdnem vittem vissza cserére!

Oberthur (HP 15.2/8GB/240GB SSD + Oneplus 6T + Gear Fit 2 + XBOX One S)

(#16778) Tido válasza JaniS (#16776) üzenetére


Tido
aktív tag

Nekem ment a hibernálás, ha nem ment semmi háttérben, torrent, indexelés, stb..

Oberthur: szabad érdeklődni miért cserélted le? Szülőknél aktuális egy csere(usbstation2), és gondolkozom, hogy melyik legyen.

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#16779) llacee válasza Tido (#16778) üzenetére


llacee
őstag

512Ram az sokat szamit

(#16780) Oberthur válasza Tido (#16778) üzenetére


Oberthur
tag

A csere azért volt mert kellett egy NAS-t vinnem az egyik cégünkhöz azonnal, így az otthoni ment oda! :-)

De nem bántam meg a cserét, mert a Ds215j sokkal gyorsabb mint az előd 214se!

Sokat jelent a dupla proci és a 512MB ram is!

Oberthur (HP 15.2/8GB/240GB SSD + Oneplus 6T + Gear Fit 2 + XBOX One S)

(#16781) Doky586 válasza zozy84 (#16775) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így jó ahogy van, Minden megvan mindkét lemezen tükrözve.

(#16782) JaniS válasza Tido (#16778) üzenetére


JaniS
senior tag

Előző firmware-rel ment, azóta semmi nem változott, leállítottam mindent a háttérben, mégsem hibernál. Több ötletem nincs... Olvastam még néhány felhasználóról, aki éppen így járt, ezért gondolom, hogy bug. De szívesen tévednék. :)

(#16783) 33as válasza JaniS (#16782) üzenetére


33as
senior tag

100% hogy bug, nekem semmi sem megy a háttérbe a 115j-n, mert csak filmek vannak rajta meg egy kis zene!

Mondjuk nekem red hdd van benne, az meg működhet végtelenségig. :))

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#16784) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

segitsegeteket szeretnem kerni!

adott lenne egy samsung UE32EH5300 tv + egy synology ds 215j NAS.

(a NAS konfiguralva van megfeleloen, mindent elerek belso ill kulso halozatrol is, minden be van allitva a gepeket lilletoen) viszont, TV-n szeretnem lejatszani az esetleges media tartalmakat a NAS rol. lehetseges ez?

a tv jelenleg a routerbe UTP kabel segitsegevel csatlakozik.
A smarthubon az all share play app ra kattintva latja a NAS-t a tv, a videokbon belul. majd kivalasztom a nas-t ezen menupontban, felkinalja a kovetkezo mappakat: music, photo, video.

viszont itt mind egytol egyik ures. gondolom mert aguest hozzaferes le van tiltva a nas-on?! hogyan tudok belepni az en felhasznalommal a tv rol a nasra? hogyan tudom elerni hogy mukodjon minden megfeleloen tehat a tv rol le tudjam jatszani filmeket/videokat?

koszonom elore is!

:R

markbellus.hu 

(#16785) zozy84 válasza Doky586 (#16781) üzenetére


zozy84
senior tag

:R

(#16786) Patice válasza TBMC (#16784) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem a guest hozzáférés kell neki...

Gondolom a média szervert felraktad, mert az hozza létre ezt a 3 könyvtárat.

Ha ezekben a mappákban vannak a tartalmak, amiket a TV-n nézni akarsz, akkor indexelni kell őket. Ha más mappában, akkor azokat is föl tudod venni és azokat is indexeltetni kell.

Ez a Vezérlőpult --> Műsortár alatt van :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16787) rlazol válasza #29810560 (#16754) üzenetére


rlazol
addikt

én is megpróbáltam, de hibát jelez.
lehet, h nagyon láma kérdés, de https nem kell elé? esetleg portmegadás?
ami fura, h jelszót nem is kér.

az info központom így néz ki:

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#16788) // Chaka //


// Chaka //
tag

Nem vagyok IT szaki, de történelmi okokból egy időre megrendszergazdultam. A mai jelenség, amiért helpet kérek. Egy DS214+ NAS-unk van, folyamatosan frissítve. Reggeltől alig lehetett használni az internetet (T-valami, 20/1MBit/s), így hát elkezdtem hibakeresni. A router internet sessioons listáját 95%-ban a NAS foglalta el: ugyanarra a japán IP címre próbált kapcsolódni, a 110-es porton keresztül. A levelezési naplója szerint nem leveleket küldött. Ha egy windows-os PC tette volna, azt mondanám, hogy valami összeszedett csúfság kezdeményezett adatforgalmat, de Synology NAS-nál ez rágalomszámba menne... vagy nem?
Ui.: a port forward listából kiszedtem a 110-est, és megszűnt az effekt, de azért kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#16789) Multibit válasza // Chaka // (#16788) üzenetére


Multibit
veterán

Ui.: a port forward listából kiszedtem a 110-est, és megszűnt az effekt
Ebben az esetben nem inkább így szól a dolog: egy japán IP címről próbált valaki a 110-es porton keresztül a NAS-ra csatlakozni?

(#16790) Patice válasza // Chaka // (#16788) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én azért lehet nyitnék ennek a kérdésnek egy ticket-et a hivatalos supportnál...

Nem lehetetlen, hogy NAS-okra is írnak vírust. Volt már rá példa Synologynál is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16791) // Chaka // válasza Multibit (#16789) üzenetére


// Chaka //
tag

Hmmm, mintha azon az IP címen egy levelező kliens próbálná beolvasni a leveleit a szerverünkről?

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#16792) // Chaka //


// Chaka //
tag

... visszaállítottam a port forward-ot. Egyelőre elmúlt a dolog. Ha előjön újra, készítek róla egy screenshot-ot.

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#16793) // Chaka // válasza Patice (#16790) üzenetére


// Chaka //
tag

Ha nem boldogulok, akkor kilincselek a synology-nél, de egyelőre nem szeretnék farkast kiáltani.

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#16794) Mezga Aladár válasza // Chaka // (#16788) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A logokat érdemes lenne megnézni, hátha valami kiderül belőle.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#16795) Chrys_


Chrys_
addikt

A DX513 rack bővítő egy DS412+-szal hogy működik együtt? A "külső tárolóként" azt jelenti, hogy a lemezek nem kerülnek bele a DS412+ már meglévő kötetébe, csak mint külső meghajtó látszódnak? Esetleg lehet a DX513-ban külön kötetként összehozni őket (RAID5-ben)?

(#16796) rlazol


rlazol
addikt

16787-re vki? :U

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#16797) Patice válasza Chrys_ (#16795) üzenetére


Patice
Topikgazda

Lejátszó.hu-ról:

Ha a DX513-at a DS710+, DS1010+, DS1812+ és újabb 2, 5 és 8-lemezes DiskStationök kiegészítéseként használjuk, akkor azok belső kötetéhez is hozzá tud épülni a külső házban lévő valamennyi winchester, habár azok fizikailag külön RAID tömbben lesznek (mint a bővítő egységeknél mindig). Így, ha a belső RAID5 rendszerünket akarjuk bővíteni, a DX513-ban is RAID5-öt kell létrehoznunk (azaz ott is le lesz kötve egy lemeznyi tárhely a biztonság miatt). A bővítés után már csak együtt használható a belső és a DX513-ban lévő lemezek által közösen alkotott kötet, az nem bontható szét.
A többi Synology NAS-hoz csatlakozva a belső meghajtó mellett egy új logikai kötetként jelenik meg a DX513-ban formázott lemeztömb. Az aktuális Disk Station Manager operációs rendszer segítségével bármiféle telepítés vagy extra beállítás nélkül használható a DX513 minden Synology-val, plug-n-play módon, SATA-II sebességgel. Mint az eddigi USB-s vagy eSATA lemezeknél, a DX513-hez is beállítható, hogy hány perc inaktivitás után állítsa le a lemezeit.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16798) TBMC válasza Patice (#16786) üzenetére


TBMC
addikt

Köszönöm, már látok is mindent.

A kérdésem még az lenne, mi a fenétől kockásak a filmek ha elindítok így az allsharen belül?
Fullhd filmeket illetően. Ha az imac van összedugva hdmin a tv vel tökételes minőségű, igy viszont olyan mintha kb 480p-t néznék.

előre is köszi!

:R

markbellus.hu 

(#16799) Patice válasza TBMC (#16798) üzenetére


Patice
Topikgazda

Jó kérdés.

Ilyenkor ha jól tudom a TV beépített médialejátszója játssza le a tartalmakat, ami nem túl híres a képminőségéről.

Ezzel szemben egy Apple gép Kodi-val mondjuk elég komoly képminőséget tud, sokan pl. ezért vesznek meg egy Mac Mini-t, hogy az legyen a HTPC/médialejátszó, mert nem csak filmre optimális megoldás, hanem zenére is (egy külső DAC-kal). :K

Minden felbontás esetén kockás a kép?

Allshare-nek nincs valamilyen beállítása, ami a minőségre vonatkozik?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16800) TBMC válasza Patice (#16799) üzenetére


TBMC
addikt

kerestem a beallitasokat, a nason illetve a tvn is mindenhol. sehol nem leltem meg csak hasonlot sem :(

a tv 1080p re van allitva.
a filmek pedig 720 illetve 1080pben vannak. poen kedveert leszedtem egy rossz minosegu dvdripet is.
a vicc az, mindegyiknek egyforman ocsmany sz*r a minosege :(

haat lehet akkor marad tovabbra is a hdmi kabellel valo lejatszas :U

meg egy kerdes: a movie mappat amit betesz a media szerver, lehet esetleg a lokaciot a /home ala iranyitani?
mert /home alatt van egy torrent mappam ami telis tele van filmekkel es azt szeretnem indexeltetni vele, hogy az legyen lathato a tv-n, marmint a komplett tartalom

:R

markbellus.hu 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.