Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) Rruuer válasza Multibit (#17750) üzenetére


Rruuer
senior tag

215j

(#17752) Rick4 válasza kenny123 (#17744) üzenetére


Rick4
félisten

Kellene egy olyan nas, ami kb 5-6x jobb prociban. Addig sajnos minden így fog maradni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17753) eric.cartman válasza Rruuer (#17751) üzenetére


eric.cartman
senior tag

ez nem a wifi (usb) stick típusa szerintem...

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#17754) Rruuer válasza eric.cartman (#17753) üzenetére


Rruuer
senior tag

jahh bocs. Nem tudom. Nem otthon vagyok. Csak kiváncsi voltam hogy van e lehetöség ilyenre

(#17755) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Valakinek sikerült beüzemelni firefoxhoz, a dovnload station kiterjesztést beüzemelni?
Ha igen dobjon egy képernyőmentést. Köszönöm. :R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17756) #29810560 válasza Rruuer (#17748) üzenetére


#29810560
törölt tag

Patice + Multibit + 1

A NAS LAN-ra kötésénél felejtsd el a WiFi-t!!! Drót!!! Abból is a gigabites kapcsolat (ha lehetséges)!

(A NAS WiFi-t max. az internet továbbosztására érdemes használni.)

(#17757) Rick4 válasza Mezga Aladár (#17755) üzenetére


Rick4
félisten

Ha ez a synoloader lenne, csináltam neki egy felhasználót, van is kapcsolat, de nem mutat aktív feladatot, még ff restart után sem, holott fel van jelentkezve. :U Szerintem régi a cucc, és az újabb dsm-mel nem működik.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17758) kenny123 válasza Rick4 (#17752) üzenetére


kenny123
addikt

Biztosan az lehet a gaz? :/
Az a problema, hogy nekem tok felesleges a 2-4 helyes nas a drágább kategóriából, max 1*2tb merevlemez nekem bőven több mint elég.
Esetleg ds 115j árában, környéken erősebb procis nas márkám belül?

yo

(#17759) Rick4 válasza kenny123 (#17758) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem épített szerverem van, annál költséghatékonyabb sose lesz. :D Én is jól elvagyok 1 db 3TB-os vinyóval.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17760) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Szerintetek lehetséges a WD40EFRX (80.00A80) hdd-imen a gyári NasWare 2.0-t 3.0-ra (82.00A82) frissíteni?

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#17761) Rruuer válasza #29810560 (#17756) üzenetére


Rruuer
senior tag

oké a wi-fi kilőve!!!!!

(#17762) kenny123 válasza Rick4 (#17759) üzenetére


kenny123
addikt

Mondjuk most gondolkozok. Ha az asztali laptop úgyis megy 0/24ben, amiben azért erősebb proci van. Ugye be van állítva, hogy a saját gépben lássam a diskstation tartalmat is. Ha laptopra telepítem a plex klienst, ott beállítom az elereseket, akkor jobbnak kell lennie nem? Nem egy erő konfig, de több a proci mint 800mhz..:)

Valaki megerősítené a gondolatmenetem?

yo

(#17763) Rick4 válasza eric.cartman (#17760) üzenetére


Rick4
félisten

Az hardveresen is különbözik, nem?

kenny123: De a tartalom továbbra is a nason van, és a plex szerver továbbra is a nason fut, nem? :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17764) eric.cartman válasza Rick4 (#17763) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Nem. HW szempontból ugyanaz.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#17765) 33as


33as
senior tag

Sziasztok, ezzel mit tudok kezdeni, a két folyamat (entry cgi syno core system) reggel óta fut! Hallott már valaki erről? :U

[ Szerkesztve ]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#17766) kenny123 válasza Rick4 (#17763) üzenetére


kenny123
addikt

Épp ez az hogy a plex szervert telepitenem a laptopra, és ott talloznam neki a syno könyvtárat saját gépben. Így talán a laptop dolgozna fel az adatot, a nas csak "közvetítene". Vagy hülyén gondolom? :D

yo

(#17767) Multibit válasza kenny123 (#17762) üzenetére


Multibit
veterán

Ha az asztali laptop úgyis megy 0/24ben
:F
Nem azért vettél NAS-t, hogy ezt ne kelljen művelni???

(#17768) kenny123 válasza Multibit (#17767) üzenetére


kenny123
addikt

Azért megy 0/24 mert ez egy pár éves kiszuperalt laptop, szimplán netezesre és zenére, semmi egyéb. Azért vettem nast hogy ne azt a hulladékot terheljem meg a sok letöltéssel is, illetve a nast a média lejátszó is megkívánta. Ha lenne rajta wake on lan, akkor nem menne 0/24 de így sem zavar. Fene ugráljon ott keresgelve tv mögött a bekapcsolo gombot stb. :D

yo

(#17769) gbors válasza 33as (#17765) üzenetére


gbors
nagyúr

Teljes folyamatnevet írd be lszi'.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17770) Multibit válasza 33as (#17765) üzenetére


Multibit
veterán

Mindkettő normális folyamat. Az első külső (USB) eszköz használatakor fut. A második a rendszer riporting része.
Mit csinálsz éppen a NAS-ra lógatott külső eszközön (HDD, printer)?

[ Szerkesztve ]

(#17771) Multibit válasza 33as (#17765) üzenetére


Multibit
veterán

Saját screenshot:

Az első nem ketyeg állandóan, csak ritkán üt be.

(#17772) Borisz76


Borisz76
veterán

Nálam pedig így fest :

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17773) Rick4 válasza kenny123 (#17766) üzenetére


Rick4
félisten

A plex szervert érdemes fizikailag ugyanazon gépre tenni, ahol a műsor is van, ne lassítson már a hálózati adatátvitel. De tegyél egy próbát ugyanazzal a fájllal itt is meg ott is, gondolom egy filmnyi hely van rajta.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17774) Multibit válasza kenny123 (#17768) üzenetére


Multibit
veterán

Azért megy 0/24 mert ez egy pár éves kiszuperalt laptop, szimplán netezesre és zenére, semmi egyéb.
Nagyon úgy néz ki, hogy felelslegesen megy. Gondolom nem netezel és hallgatsz zenét nonstop ;] Azaz, csak áramzabáló!

(#17775) Borisz76 válasza Multibit (#17774) üzenetére


Borisz76
veterán

A nas is be van kapcsolva 7/24 és mégsem nézek róla folyamatosan filmet....

Mondjuk a torrent az megy... :B

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17776) Mate


Mate
nagyúr

Használ valaki Download Station-höz crhome kiegészítőt?

Frissítés óta nem működik. Azt mondja, hogy "A Download Station telepítőcsomag nem futtatható vagy túl régi."

(#17777) kenny123 válasza Rick4 (#17773) üzenetére


kenny123
addikt

Hálózat annyira nem probléma.
Telepitettem a plex szervert windows alá, betallóztam neki a hálózati meghajtót és ahogy gondoltam, sokkal gyorsabban röcc-pöccre indulnak a sorozatok, úgy hogy nem a NAS dolgozza fel őket.
Viszont most az a problémám, hogy kivülről nem érem el a szervert. Minden portbeállitás frankó, a tűzfalat próbából kinyomtam, az sem blokkol semmit. Már 3x áttúrtam a plex remote connect weboldalhoz kapcsolódó súgót, de semmire nem jutottam.
Valakinek ötlet? upnp routerben engedélyezve., stb.

Multibit: Alaphangon nem fogyaszt, vagyis inkább alig.

[ Szerkesztve ]

yo

(#17778) Borisz76 válasza Mate (#17776) üzenetére


Borisz76
veterán

Én ezt használom.

Kb 2-3 hónapja tettem fel.

Mod :

Lehet rosszul értelmeztem ?
Mert én a Chrome-hoz használom a DS kiegészítőt....te pedig fordítva írtad.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17779) crissprivat válasza Borisz76 (#17778) üzenetére


crissprivat
senior tag

Ezzel a kiegészítövel az a baj,hogy csak 100 feladatot képes mutatni. És szerintem ennél több fut a legtöbbünknél.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#17780) Mate válasza Borisz76 (#17778) üzenetére


Mate
nagyúr

Rosszul írtam. Én is azt használom, amit te és nem működik.

szerk.: Letöröltem és visszaraktam nason a ds-t és most jó.

[ Szerkesztve ]

(#17781) Borisz76 válasza crissprivat (#17779) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen, írtam már korábban én is, hogy 101-nél megállt a "tudomány" :)

Ettől függetlenül kifogástalanul működik !!!

Ma is adtam torrentet a DS-nek ezzel a módszerrel.... a 222. feladatot :D és megy !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17782) Mezga Aladár válasza crissprivat (#17779) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerintem nem. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17783) #29810560 válasza Borisz76 (#17775) üzenetére


#29810560
törölt tag

"A nas is be van kapcsolva 7/24 és mégsem nézek róla folyamatosan filmet..."

OK! ... hogy, nem forgalmazol rajta/róla - torrent kivétel - adatot, de ha nem megy/menne folyamatosan 24/365-ben távolról/az Internetről pont akkor nem éred/érnéd majd el amikor a legjobban kellene, ha éppen ki van kapcsolva.

Az Internet WOL-hoz meg ugye ARP-binding képes router kell, meg Magic Packet küldés. :K

.. vagy egy nagymama otthon, aki telefonhívásra megnyomja a bekapcsológombot. :D

(#17784) crissprivat


crissprivat
senior tag

Hali.
Ha Finder-ben (mac) megnyitom a syno sur.stationt,akkor brutál sok "exec" fájl van a mappájában.
Ezeket lehot következmény nélkül törölni? Vagy mi a megoldás?
Köszi.

Amúgy erröl lenne szó.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#17785) kenny123 válasza kenny123 (#17777) üzenetére


kenny123
addikt

Valakinek ötlet? :F

yo

(#17786) MrCsiT válasza #29810560 (#17783) üzenetére


MrCsiT
addikt

..és akkor mi van, ha pl. Asus routered van, amit meg tudsz szólítani a net felől - mármint a webes felületét biztosan - és akkor abban van felvéve, hogy WOL-t küldjön a NAS-nak? :)
Egyszer mintha néztem volna ezt, és akkor, működött. :U

kenny123: kívülről hogyan szólítod meg a klienst? A NAS-t, magát,azt eléred? A NAS tűzfalán is engedélyezted a csatlakozást, vagy csak a routereden?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17787) kenny123 válasza MrCsiT (#17786) üzenetére


kenny123
addikt

Hogyan szólitom meg? Gyári plex ios appal szeretném. :D
A nast elvileg elérem kivülről, de nem kapcsolódik össze.
NAS: Jelen esetben csak a Transmission fut rajt, plex, stb cucc kilőve.
PC: Sajátgépben ugye látom a nas tartalmát (NFS talán? ), ezt betallózom a PC-re telepitett plex szerverre, és hálózaton belül működik is. Portok nyitva a routeren ami érdekes lehet, illetve a windows tűzfal sem gátol semmit.

Amikor a plex szerver közvetlen nasról futott, elértem hálózaton kivülről is a cuccokat, cserébe sokkal lassabban indultak a sorozatok / filmek, és ezért váltottam a PC-s kliensre, mert igy "nem a nas dolgozik" a fájlok továbbitásával, vagy mi. S habár amig a plex a nasról futott nem kellett engedélyezni semmit, csak a routeren, tehát feltételezem most sem kellene most sem? :DDD

yo

(#17788) Patice válasza crissprivat (#17784) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ezek adatbázis (.db ~ data base) és konfigurációs (.conf) fájlok. Valamilyen alkalmazásnak a gyökeret jelölted meg alap könyvtárnak (én a Surveillance Station-re tippelek) és azért vannak itt. Ha törlöd őket, akkor elveszhetnek a SS beállításaid szvsz.

(#17787) kenny123:

De, kell pár dolgot engedélyezned, hiszen magát a szervert most egy másik gépen futtatod, ergo kéne ennek a gépnek egy "fix ip-t" adni a routerben és a megfelelő portokat erre az IP-re forwardolni. Hogy melyeket, azt nem tudom. Google a barátod. :K

Ráadásul Windowsos gép. Ezeken sosem egyszerű a távoli elérés beállítása. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17789) crissprivat válasza Patice (#17788) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen,a Surveillance mappámban vannak. De egyre több van belölük. Pár hónapja csak pár drb. volt.
Most meg már elég sok.
Köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#17790) biker


biker
nagyúr

a syno mail servert használja valaki aktívan? Mennyire megbízható? 3 mailbox lenne majd rajta, de most is 18GB imap levelezésük van szerveren :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17791) tempx


tempx
tag

Sziasztok!

Egy DS215j vásárlásán gondolkozom. Nekem fontos lenne a titkosítás viszont úgy láttam, hogy a synologynál nincsen volume encryption mint a QNAP-nál csak shared folder encryption. Tudnátok segíteni, hogy ez milyen kompromisszumokkal jár?

Berkahatok mindent egy nagy encrypted folderbe és utána úgynúgy használok minden funkciót vagy vannak korlátozások?

Tudok automatikus mentéseket ütemezni és azokat elmenteni encrypted folderbe?

Köszönöm a segítséget

(#17792) Mezga Aladár válasza tempx (#17791) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17793) tempx válasza Mezga Aladár (#17792) üzenetére


tempx
tag

Köszönöm ezt már olvastam de a kérdéseimre nem adott választ csak hogy hogyan kell beállítani.

(#17794) Mezga Aladár válasza tempx (#17793) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Berkahatok mindent egy nagy encrypted folderbe és utána úgynúgy használok minden funkciót vagy vannak korlátozások?
Tudok automatikus mentéseket ütemezni és azokat elmenteni encrypted folderbe?

Pontosan ugyan úgy használod a mappát mint a nem titkosítottat.
A 215j tartalmaz hardveres titkosítót.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17795) Blaise válasza biker (#17790) üzenetére


Blaise
veterán

Én üzleti levelezést tuti nem bíznék rá, üzleti Office 365 fillérekért van, amiben benne van az Exchange Online is.

(#17796) Rruuer


Rruuer
senior tag

hali! tűzfalban engedélyezve, vírusirtó nincs, lanba bedugva, bekapcsolva...ki mit mond erre?

(#17797) MrCsiT válasza Rruuer (#17796) üzenetére


MrCsiT
addikt

1. nincs IP címe a NAS-nak;
2. tűzfalban mit is engedélyeztél pontosan, és a LAN-ra, vagy a PPPOE-re?
3.. és milyen tűzfalban? A NAS tűzfalán, vagy a routereden?

Elsőre, pingeld meg a NAS-t, már, ha adtál neki fix IP-t a hálózatodon. Ha nem felel a ping-re, de Te eléred web-en, akkor állítsd be, hogy felelhessen:)
gépeden, amiről webezel hosts-ba add meg, hogy nasip [szóköz] nasnév, úgy egyszerűbben meglesz.

Ám, ez a DS Finder min fut? Mobilon? Ha igen: a mobil wifi-n kapott IP-t , csatlakozott? Elvileg az IP címe és a NAS-é azonos hálózatba esnek?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17798) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van valami fájdalommentes/kényelmes módja egy megelehetősen sok torrentet tartalmazó DS213 downloadstationről átköltöztetni a seedelendőeket egy XPEnology HP szerverre?

Egyenként nem szeretném másolás után ujra megkereseni a torrenteket és végigellenőriztetni.

Van esetleg más megoldás?

(#17799) tempx válasza Mezga Aladár (#17794) üzenetére


tempx
tag

Köszönöm, encrypted DS215j teljesítménnyel van valakinek tapasztalata?

Itt https://www.synology.com/en-global/products/performance#2_bay nem találtam DS215j-t RS214-ben is van HW encryption engine és R: 33 MB/s / W:14 MB/s értékek elég riasztóak.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#17800) Mezga Aladár válasza tempx (#17799) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egy kétmagos 800mhz procitól ez is szép teljesítmény.
Ez most a leggyengébb a kínálatban.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.