Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) M3kk válasza TBMC (#16217) üzenetére


M3kk
őstag

Sikerult megoldanod? Ha nem ezt probald ki..

Control Panel - File Services - Advanced Settings - Disable multiple connections from the same IP Address

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#16652) BaLee válasza Chrys_ (#16644) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Közterületet megfigyelni nem lehet jogilag szóval max úgy, ha lakáson belül helyezed el a kamerát nem feltűnő módon.

Másik lehetőség, hogy elrejted, bár ettől még jogilag nem lesz elfogadható :D

Az a baj, hogy éjszaka az legtöbb olcsóbb kamera 850nm-es hullámhosszú IR ledjei messziről kiszúrhatóan vörösen világítanak. Megoldás lehet 950nm-es ledekkel szerelt infrakamera alkalmazása, de ennek utána kell nézni mert ha kaphatóak is, jóval drágábbak.
De szerelhetsz a kamerát megtámogatandó egy ilyen IR sugárzót ami fókuszáltan a kocsi parkolóját világítja meg, akkor már egy zoomos kamera jól fogja látni éjszaka a helyet.

A másik megoldás, hogy jól láthatóan felszerelsz egy álkamerát amin világít egy led, elrettentésnek jó, jogilag is megállja a helyét (mindaddig amíg valaki fel nem nyom és közlik vele, hogy csak álkamera és elterjed, hogy csak az).

[ Szerkesztve ]

(#16653) Doky586 válasza BaLee (#16652) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Közterületet megfigyelni nem lehet jogilag"

Eszerint minden bank törvénysértő mert a bankok bejáratait kamerák figyelik a fallal párhuzamosan az utcán, láthatók a járdán (=közterületen) sétáló emberek.. Rengeteg utat is kamerák figyelnek.

(#16654) Patice válasza Doky586 (#16653) üzenetére


Patice
Topikgazda

Magánszemélynek....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16655) Mezga Aladár válasza Doky586 (#16653) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kocsit sem szabad lopni/rongálni.

ha a kamera közterületre lát
Praktikusan lesz@rom, ha a saját tulajdonom megvédése a cél.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16656) kokosmith


kokosmith
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van-e valami maximum torrent szám, ami felé nem kéne menni Synology DS115j esetén? 100/50 Mbit-es net van ráengedve, korlátozás nélkül. Illetve van-e itt valami speckó beállítás, amit érdemes beállítani, hogy zökkenőmentesen menjen minden.

Illetve vannak-e olyan szolgáltatások vagy trükkök, amivel CPU és RAM-ot lehetne felszabadítani? A NAS torrentre, adattárolásra és filmek nézésére van használva. (nincs szinkronizálás, photo station, ilyesmi használva).

Jelenleg 100 torrent fájl esetén ha belépek admin felületbe, a proci terhelés 80-100%-ot mutat, majd visszaesik 50-60%-ra.

Köszönöm szépen előre is az infókat!

(#16657) Doky586 válasza Patice (#16654) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

OK, akkor alapítani kell egy Bt-t ami már jogi személy (pl Nemzetbiztonság Bt), országszerte akár 10millió taggal és ennek nevében felszerelheti mindenki a saját kameráját a saját házára és saját maga felügyelheti a Bt nevében..

Mezga Aladár: ugye azt tudod hogy a saját házad kapubejáróján álló autó is szabálytalan..
néha büntetnek is érte, de általában ez annyira logikátlan törvény hogy senki se tartja be. a hatóság se..

wcoo: 12583 :D

[ Szerkesztve ]

(#16658) kokosmith válasza Doky586 (#16657) üzenetére


kokosmith
tag

Szia!

Jól feltételezem, hogy a '12583' fejezné ki azt, hogy nincs limitáció, amit nem viselne még el a NAS? Ilyen számon ugyanis nem találtam releváns kommentet a topicban.

A többi kérdésre esetleg valakinek válasz, hogy milyen felesleges szolgáltatásokat érdemes lekapcsolni, hogy a teljesítmény minél jobb legyen?

[ Szerkesztve ]

(#16659) Multibit válasza kokosmith (#16658) üzenetére


Multibit
veterán

Nincs pontos szám, ha erre vagy kíváncsi. Már csak azért sincs mert nem a torrentek száma az, ami önmagában terheli a NAS-t. Sokkal inkább az összes torrent által használt sávszélesség! Tehát Te magadnak kell kikísérletezni, hogy mennyit bír az amúgy elég szerény vas. Vissza kell venni a sávszélességet (down/up) és a kapcsolatok számát!

(#16660) kokosmith válasza Multibit (#16659) üzenetére


kokosmith
tag

Értem, köszönöm szépen a segítséget! Ha netán valakinek vannak viszonylag megfelelő beállításai hasonló vasra, azt szívesen venném :) Ha nem, akkor eljátszom vele.

(#16661) Tido válasza kokosmith (#16660) üzenetére


Tido
aktív tag

Vki egy erős NASra régen írta, hogy elérte a maxot, én 20e körülire emlékezem. De röviden a seed nem terhel sokat, inkább a memóriát eszi, a letöltés tudja megizzasztani a gépet. Egyébként sok helyen többes szorzót kapsz ha sokáig bent vagy, erre meg pont jó a NAS, hogy 0-24ben menjen

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#16662) Patice válasza Tido (#16661) üzenetére


Patice
Topikgazda

1200 volt az...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16663) lajos75 válasza kokosmith (#16656) üzenetére


lajos75
senior tag

Nálam egy Synology DS215j van jelenleg (100/80 Mbit-es net)
Jelenleg 120db. Torrent fut.
Gond nélkül.

Az hogy admin felületbe belépve a proci terhelés 80-100% mutat, az nálam is előfordul, viszont ha mobilon lépek be akkor sokkal kevesebbet mutat kb. 20% :F

Torrent feltöltésről egy kis Grafikon :D
5nap alatt =750GB :DD

[ Szerkesztve ]

(#16664) kokosmith válasza lajos75 (#16663) üzenetére


kokosmith
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

(#16665) berbatov2 válasza kokosmith (#16664) üzenetére


berbatov2
senior tag

En a download stationon kivul mindent leallitottam, igy 9-10 MB vel jon. Bar ez is furcsa mert ahogy ranezek bongeszobol egybol visszaesik.

(#16666) llacee


llacee
őstag

Frissitettem az 5.2 re es borzasztoan belassult a rendszer.DownloadStationbe belepve tobb mint 1percet homokozik mire kiirja azt a 30 torrentet aminek java resze pausen all.Postgre task 20-40% dolgozik.. nem ertem miert.Csak dlna,ds,vpn,samba megy eddig fasza sebesseggel Ds213.

(#16667) llacee válasza Grougon (#16646) üzenetére


llacee
őstag

Harom fele lencsevel van a 12mm jo ilyen tavra.Nekem is ez a tipus van mar 2eve.Teljesen jo, kiveve esoben :)

(#16668) Grougon válasza berbatov2 (#16665) üzenetére


Grougon
tag

webes gui elég sok erőforrást felél amíg betölt, de miután megnyitottad egész kulturált.

(#16669) Oneforall


Oneforall
csendes tag

Sziasztok!

1.) Chrome OS-re nincsen Synology Assistant. Elérhetem a Synology NAS Web-es felületét Chrome OS alatt a Chrome böngészőbe beírva az ip címét (Synology Assistant nélkül)?

2.) A Chrome OS alatt is látszik az ugyanazon a hálózaton lévő NAS file rendszer?

3.) Windows 7 alatt a Chrome böngészőhöz hozzáadtam a Synology Download Station kiegészítőt, szépen látszanak is a letöltések. Nálam úgy működik, hogy egy adott mappát néz a DS, és ha oda torrent file kerül, akkor letölti egy másik könyvtárba. A Chrome-ban a kiegészítő segítségével hogyan kell ezt elérnem? (Az eddig meglévő letöltéseket nem így csináltam.) Mit kell beállítanom, hogy rendben letöltődjön?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#16670) Kékkutya válasza Oneforall (#16669) üzenetére


Kékkutya
csendes tag

1. igen, de a portot is meg kell adnod, pl: http://192.168.1.101:5000
2. elvileg igen
3. nyomsz egy jobb egeret a torrent fájl linkjére és a felugró repülőmenüben a Synology Download Station valamelyik opcióját (azonnali letöltés v. részletes mód) választod.

(#16671) Arolotifar


Arolotifar
őstag

DSM 5.2-5565 Update 1 elérhető: [link]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#16672) Tido válasza Arolotifar (#16671) üzenetére


Tido
aktív tag

Minden további nélkül felment, de első meglepetés, hogy újraindult - pedig ezeknél a kisebbeknél mostanság nem szokott - a másik, hogy vagy 6 perc volt amíg sikerült minden neki, a szokásos 1-2 perc helyett.

ui nem tudja vki, hogy a DSben hogy leeht elővarázsolni, hogy kiírja az arányt is?

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#16673) Parson


Parson
addikt

sziasztok,

Eszközök:
- DS212j
- APC BACK-UPS BE550G-GR

Problema:
- par napja miota fenn van a legujabb DSM frissites, a DS minden nap min 1x szol. hogy az UPS lecstlakozott, aztan meg vissza:

Kedves felhasználó!

DiskStation csatlakozása a UPS-hez megszakadt. Ellenőrizze a kiszolgáló-beállításokat.

Üdvözlettel:
Synology DiskStation

Mas is talalkozott ezzel a jelenseggel? :F
Kicsit aggaszt, hogy naponta 1x-2x ezt csinalja ujabban.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#16674) Multibit válasza Tido (#16672) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem a szokásos módon gyors volt a reboot folyamat. Nem tudhatjuk, hogy mit mókoltak a fejlesztők, "kis" update esetén is szükséges lehet az újraindítás.

szerk:
Most a DS rövidítést hogyan használjátok, mit jelent? Én eddig úgy vettem észre, hogy DS = Download Station :U

[ Szerkesztve ]

(#16675) Grougon válasza Multibit (#16674) üzenetére


Grougon
tag

vagy disk station.

(#16676) Multibit válasza Grougon (#16675) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, gondoltam, csak így zavaros.

(#16677) Parson válasza Multibit (#16674) üzenetére


Parson
addikt

A DS a DiskStation röviditese... Synology DS.
A DownloadStation-t meg lehet hogy van aki röviditi DS-re, de en a gyarto elnevezeseit követem inkabb, es ott ebbe meg nem futottam bele.
Amugy meg ha vmi nem tiszta, kerdezz ra batran. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#16678) Konflikt válasza Parson (#16673) üzenetére


Konflikt
addikt

kicsit tekerj vissza.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#16679) Tido válasza Multibit (#16674) üzenetére


Tido
aktív tag

Nálam a DS a downloadstation. ha a gép, akkor NAS, ha rendszer DSM :)

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#16680) Parson válasza Konflikt (#16678) üzenetére


Parson
addikt

Köszi! :R Ezek szerint nem az en gepemben van a hiba... elsö körben. Remelem egy DSM frissites megoldja majd.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#16681) CactuS válasza CactuS (#16633) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hátha másnak is lesz ilyen gondja, így leírnám ide is, hogy végül mi lett a jó megoldás (legalábbis az utóbbi néhány napban már nem volt gond vele):

Windows host file > IP DS név. Azóta hibátlanul megy. (mondjuk ha cmd-ben megpingeltem a DS-t névvel, akkor is sikerült a névfeloldás és kidobta a helyes IPt, de már mindegy, a lényeg, hogy működik. :B )

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#16682) Oneforall válasza Kékkutya (#16670) üzenetére


Oneforall
csendes tag

Köszi szépen, kipróbálom.

(#16683) patow


patow
senior tag

Heló és bocsi ha nagyon lámát kérdezek,a digis zte routere lehet nas-t rákötni? , és milyen tapasztalatok vannak róla.

(#16684) Gsx-rr válasza patow (#16683) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Lehet! Barmire tudsz amin van lan csatlakozasi lehetoseg!

[ Szerkesztve ]

(#16685) Zebu


Zebu
addikt

HDD hibernálás működik nektek? Nekem úgy tűnik mintha az 5.2 óta nem menne

(#16686) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

Az új frissítést akartam feltenni, de a DS 231J - nem tudom weben keresztül elérni. Otthonról VPNen keresztül igen, de weben keresztül otthonról se. Tegnap még ment.
Az utóbbi napokban rengeteg "failed to recieve external IP" hibaüzenet volt, de ezen felül semmi. Mi lehet a gond?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#16687) allein


allein
addikt

Üdv. Tapasztalt valaki olyat, hogy valamelyik böngészővel nem éri el távolról a NAS-t? Safari alatt nem érem el, Chrome-ról pedig igen :F

Az másik téma, hogy a Safari még mindig nem olyan jó mint amilyen volt Yosemite frissíttés előtt.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16688) rlazol válasza allein (#16687) üzenetére


rlazol
addikt

nekem Chrome, Fiorefox. IE, Safari se éri el. :F

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#16689) allein válasza allein (#16687) üzenetére


allein
addikt

Chrome, Firefox, Explorer rendben van. Safari nuku :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#16690) vond


vond
MODERÁTOR

Hát, ahogy olvasom itt a visszajelzéseket, nem biztos, hogy fel kellene tennem az 5.2-es DSM-et a munkahelyi DS1813+-ra. Szerencsére most minden rendben működik (5.0-4528 Update 2 van jelenleg).

Napi szinten 20-30 ember dolgozik a NAS-on tárolt adatokkal. Nem szeretném, ha jönnének a problémák, mert az még nálam is kellemetlen lenne otthon, nemhogy egy munkahelyen, ennyi felhasználóval.

Csak az a kérdés, hogy melyik verzióra merjek majd frissíteni a jövőben? :F

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#16691) fPApi válasza vond (#16690) üzenetére


fPApi
őstag

Ha így veszed, akkor egyikre sem. Én mindig frissítem (már évek óta) és egyszer sem volt bajom.

(#16692) rlazol válasza vond (#16690) üzenetére


rlazol
addikt

a múltkori óriás gond (amikor vírussal zsaroltak egyes felhasználókat) én nem merek nem frissíteni.
Most viszont szopóroller, mert nem tudom távolról elérni. Még a SN-t se tudom, hogy egy ticketet leadjak! :W

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#16693) vond válasza fPApi (#16691) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Eddig én is így voltam vele, és igyekeztem mindig frissen tartani a rendszert. De most beleolvastam a topikba és annyi problémával szembesültem, hogy eléggé elbizonytalanodtam.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#16694) Mezga Aladár válasza vond (#16690) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ide jellemzöen azok írnak akinek prpblémái vannak. Ha az 5.0 tartod meg akkor sincs baj, biztonsági frissítések lesznek hozzá. Nálam 5.2 nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16695) Patice válasza vond (#16693) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nálam a legutóbbi 5.2 + Update 1 is fent van tegnap estétől. Nincs semmilyen gondom.
(Max. kezd kicsit terheltebb lenni a NAS, mert a DIGI megint emelt a netemen. :D Kezdtem 20/10-zel, lett 50/30, most meg 100/50... :C )

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16696) Elemental válasza rlazol (#16686) üzenetére


Elemental
addikt

MyDS-t megnézted?

(#16697) rlazol válasza Elemental (#16696) üzenetére


rlazol
addikt

köszönöm itt leaglább megvan a SN.
miért nem érem el az adataim??? :W

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#16698) Elemental válasza rlazol (#16697) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem régebben volt gond, a távoli eléréssel, akkor azt csináltam, hogy a myds-ben töröltem a regisztrációt, majd ugyanazzal a névvel újra regeltem, és megjavult.

(#16699) Zebu válasza Zebu (#16685) üzenetére


Zebu
addikt

Erre valaki?

(#16700) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

A ds211-nél eltávolították az 5.2 update-tet

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.