Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80501) windlord válasza MADcat (#80499) üzenetére


windlord
őstag

Szerintem is.
Ne feledj el élménybeszámolót írni róla!
A faszányos, akkor rendelném én is :)

(#80502) BullZeye válasza mobilizmo (#80500) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem mindegy, hogy úgy ég le a lakás, hogy otthon vagy, és legalább az értékek egy részét ki tudod menteni, esetleg eloltani az induló tüzet, vagy arra hazaérni, hogy uram, ez az Ön háza volt?

Teljesen jogos amit ír, és az ötlet sem rossz, hisz vannak áramerősség mérők, ha 500 mAh alá megy 1 percig a töltő, simán kapcsolja ki magát.

De ha majd egyszer nálad is szétrobban egy akksi és lángokba borítja a környezetét, majd visszatérünk a kérdésre, és a note7es fiaskó után azt se tudod mondani, hogy ne vegyél olcsó gagyi szar kínai telefont.

Vízórára is vannak kütyük, amik esetleges szivárgásnál/csőtörésnél lezárják a főcsapot.

(#80503) Vagany válasza MADcat (#80499) üzenetére


Vagany
őstag

Nem ez kéne inkább nektek? Ez mégiscsak Xiaomi:
[link]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#80504) marton.m


marton.m
tag

Szerintetek hogyan keressek rá Ebayen/Alin erre: 10 mm-es csapos fix talp?
Egyszerűen csak görgőket találok.

[ Szerkesztve ]

(#80505) mobilizmo válasza BullZeye (#80502) üzenetére


mobilizmo
addikt

Bocs, de nem nagyon tudod mit beszélsz. Ha az akksi feltöltődött, akkor nincs mit lekapcsolni, ugyanis nem folyik áram, sőt nincs feszültség különbség a töltő és az akksi között (illetve van, de az meg a töltő, simán kihúzod, de nyilván így teszel minden elektromos eszközzel a mikróval, a villanytűzhellyel, a cirkóval és a hűtővel is, ha éppen nem tudod árgus szemekkel figyelni őket, egyszerre mindet). És valóban az akksik csak "úgy" fel tudnak robbanni, de az nincs összefüggésben azzal, hogy töltőn van-e éppen. Egyszerűen minden látható ok nélkül (persze csak látszólag) tudnak zárlatosak lenni. Erről eszembe jutott, hogy ugye te is eltávolítod a telefonodból a gyakorlatilag kibiztosított gránátnak tekinthető akkumulátort amikor nincs a felügyeleted alatt a telefon és legalább egy tűz és robbanás biztos tárolóba teszed? Ne viccelődjünk már.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#80506) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Ilyen érintés nélküli feszültség keresőt keresek ebayen.
Meg ultrahangos tisztítót. Olyan aldiban néha előforduló félét. :)

[ Szerkesztve ]

(#80507) XtremLor válasza Keef_Lee (#80506) üzenetére


XtremLor
őstag

A lidl-ben multheten volt ugy remlik tisztito.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#80508) Keef_Lee válasza XtremLor (#80507) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Voltam ott, de nem láttam, a katalógusban sem emlékszem.
De már akkor is késő, ha úgy volt :)

(#80509) Czimby válasza Keef_Lee (#80508) üzenetére


Czimby
addikt

Nem mindenhol volt szerintem, mifelénk legalábbis nem..
Az érintésnélküli kb 1.5 dollár Ali-n.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#80510) Keef_Lee válasza Keef_Lee (#80506) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Na, megtaláltam.
Jó ez valamire? Van valakinek tapasztalata vele?

(#80511) Kernel válasza DJ Diablo (#80495) üzenetére


Kernel
nagyúr

Sejtettem, hogy ezt a részét félreértik páran, de ez csak a hozzáértés hiánya, és ezt nem lenéző értelemben írom. Hiszen nem kell mindenkinek ismerni az elektronikus készülékek konstrukcióit, miközben már az is szép lenne, ha legalább az Ohm-törvényt ismerné mindenki.

Maradjunk annyiban, hogy a töltést a telefonban stb. lévő töltésszabályzó áramkör kapcsolja le, amikor kell.

A töltőnek nevezett kis dugasztáp nem töltő, hanem egy tápegység. Hogyan lehet egy tápegységet készenléti módba kapcsolni? A nagyobbik tápegység mellé oda kell építeni egy kisebb tápegységet, ami a készenléti figyeléshez, illetve a főtáp elindításához szükséges tápot adja (mint a PC-tápban is és még sok helyen).

Másik lehetőség, hogy csak egy tápáramkör van (laptoptáp, dugasztápok), de annak áramfelvétele terhelés nélkül jelentéktelen. Ez esetleg tovább csökkenthető még a burst-technikával is.

Azt senki nem gondolhatja komolyan, hogy a kis 5 V-os dugasztápba, a főtáp mellé oda kellene építeni egy még annál is kisebb készenléti tápegységet. Sőt javasoljuk szerintem a tervezőknek, hogy még azt is ki kellene kapcsoltatni. Mondjuk, egy harmadik tápegységgel.

(#80506) Keef_Lee

non contact ac voltage detector

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#80512) MADcat válasza windlord (#80501) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Persze! Sima ügy.
De nézem ezt 885-öt is, ez csak az nfc-vel tudhat többet? Már mindegy mondjuk. :)

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#80513) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!

Minosegi telefontolto kabel (usb) ami 3 meteres van olcsobb mint a 4 dodos ugreen?

(#80514) dugesz77 válasza Keef_Lee (#80510) üzenetére


dugesz77
őstag

Ezekből meg az állítható érzékenységeket lehet inkább ajánlani. Azzal kényelmesen megkereshető a fázis ér érintésre és akár a falban lévő vezetéket is meg lehet találni fúrásnál nehogy elfúrd(persze áram alatt lévőt). Itthon sem drága 1500 körül már jókat árulnak vill.szer/barkács boltokban. Aki ebből él az meg 6-8 ezrest használja úgy is.

(#80515) D0zeR


D0zeR
tag

Aliexpressen van a fa öntözgetős játék és szint lépéskor 3 napról számol vissza egy kocka amiben dollár jel van ha megvárom mi történik? Mert eddig rányomtan és eltűnt.

(#80516) Keef_Lee válasza dugesz77 (#80514) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Igen, de én 1890-ért találtam ugyanezt a tudásút itthon. Állítható érzékenységűt még nem is láttam. Csak néha lenne használva. Egyszer már vettem egy fém és fesz. keresőt az OBI-ban, pont az elfúrás ellen. Hát nem mutat az MM kábelnél sem semmit a vakolatom keresztül.
Szóval ez, ha ráteszem a szigeteletlen kábelre és mutat, már akkor is elégedett leszek :)

[ Szerkesztve ]

(#80517) andrisms válasza D0zeR (#80515) üzenetére


andrisms
aktív tag

Általában pontokat kapsz pluszban. Legalábbis nekem mostanában ez volt. Az első fámnál még más volt, egy 3x3as táblán lehetett választani egyet.

Más: Rock 3portos autós töltő még mindig nagyon korrekt áron, Rock-store-ból 100 kreditért -2dollárt kapsz, így össszesen 1,44dollár !!
[link]
Már vettem 3at, pedig csak egy autóm van. :C

(#80518) Imy válasza andrisms (#80517) üzenetére


Imy
veterán

Ezt tényleg nagyon megéri, én 2 portos xiaomit vettem, annak az egyik portja QC2... Habár iphonehoz meg oly mindegy, hogy milyen. :D És kb 2-3x ha használtam egy év alatt..
Kocsiban van beépített navi, tehát navigáláshoz nem kell nekem telefon.

[ Szerkesztve ]

(#80519) Czimby válasza andrisms (#80517) üzenetére


Czimby
addikt

Hol kell beváltani a kreditet, honnan tudhatom mennyim van?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#80520) dugynok válasza Czimby (#80519) üzenetére


dugynok
senior tag

Akkor 0. A termék adatlapján lehet kupont váltani kreditért.

(#80521) dugesz77 válasza Keef_Lee (#80516) üzenetére


dugesz77
őstag

Nekem ezzel a "nem kell drága,csak alkalmanként használnám" mindig az a gondom,hogy pont itt nem helyes dolog fillérezni. Itt egy megbízhatatlan műszerrel az életed kockáztatod. Egyszer ne jelezze az áram alatt lévő vezetéket :U Nekem egy 300 Forintos kamu CE megjelölésű műszer nem megbízható. Nem olyan rég vásároltunk az üzletben volt vagy 5 féle az alap műszerek 1500 körül az állítható 3-4 ezer az elmüsök meg a 7000 forintost használják. Pont MM falnál próbáltuk az állíthatót az fal+30 cmről már jelezte a vezetéket legérzékenyebbre állítva ,érzékenységből vissza véve szinte rajzolható volt a vezeték helye tapétára. De nem ez a szakmám,van itt hozzáértőbb akinek biztos lesz még tapasztalata ezekkel a műszerekkel kapcsolatban még.

[ Szerkesztve ]

(#80522) andrisms válasza Czimby (#80519) üzenetére


andrisms
aktív tag

Itt leírtam régen: [link]

(#80523) LallerHUN


LallerHUN
tag

Sziasztok!

Rendeltem Aliexpressről és rendes regisztrált china csomag volt. A TN működött rendesen. A magyar posta oldala is látta, és mikor írta hogy postán átvehető akkor már vártam az értesítőt hogy bemehessek érte. De már 3 napja semmi értesítő nem jött pedig a postás le-föl cikázott az utcában minden egyes nap. Ekkor gondoltam hogy nem várok tovább nehogy úgy járjak hogy visszadobják, ezért fogtam és kinyomtattam a posta nyomkövetési oldalát hogy már átvehető a csomag és azzal a lappal besétáltam a postára és úgy kértem ki. Mondtam hogy nem kaptam értesítést már 3 napja és elfogadták! 😊 Simán odaadták a csomagomat bár előtte sokat tanakodtak 😀

Csak tippként írtam le, hogyha esetleg több napja nem kaptok értesítést és a posta honlapján tudjátok követni a csomagot akkor érdemes ezt bejátszani. 😉

(#80524) balazs1956 válasza Kernel (#80511) üzenetére


balazs1956
senior tag

Én ilyet használok vasaló, elektromos kávéfőző stb esetén.
Egyszerű mint a faék. 1 gombnyomás, 15 perc ,2, 30 perc, 3 1 óra, 4 2 óra, 5, 4 óra, 6 8 óra, és kikapcsolja mindkét ágat.
Úgy hírdetik, hogy nulla watt fogyasztás.
Egyszer lehet ki kéne mérni, van- e saját fogyasztása.
Nekem nagy biztonságot ad ezeknél a veszélyes nagy fogyasztóknál, de lehet, hogy egy telefon töltésénél is jól jöhet.
Várom a szakértők hozzászólását.

(#80525) huniross


huniross
tag

Szakkör warning!!

(#80526) Kernel válasza huniross (#80525) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hagyjuk már ezt a szöveget, kezd baromi unalmas lenni, és főleg egy 15 hozzászólásos újonc inkább ne szólogasson be!

Itt a PH- fórumon mindig is tomboltak az off nácik.

Csak egy példát mondjak, az Index-fórumon az a felfogás, hogy a topik van a fórumozókért, nem a fórumozók a topikért. Lefordítva: ha a topik törzsközönségét nem zavarja a címtől való eltérés, a moderáció nem avatkozik be.

Most azon lehetne vitatkozni, hogy itt kik vannak többen.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#80527) mimey


mimey
tag

+1, Kernel
Én is így gondolom. Általában csak olvasom a topikot. Akinek nem tetszik, scroll... Ráadásul tök laikusként érdekel is a téma, de ezért nem fogom olvasni a hobbyelektronikát. Majd szól a TG vagy modi, ha soknak találja.

[ Szerkesztve ]

(#80528) beg válasza mimey (#80527) üzenetére


beg
veterán

Nem kell messzire menni, tegnap előtt szóltam. Megint. És újra és újra meg kell tennem de már bevallom nagyon unalmas mindig ide kilyukadni. Lehet feszegetni a határokat de kérdés hogy érdemes-e.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#80529) beg válasza Kernel (#80526) üzenetére


beg
veterán

Furcsa hogy általában te viszed mellékvágányra a topikot mégsem tetszik a rendszer. A hobbi elektronikákból meg pl. a zseblámpások vannak átirányítva máshova. Akkor ez most hogy van? :U Ott nem fér el az off csak itt?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#80530) Czimby válasza andrisms (#80522) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi! Emlékeztem, hogy irtad már, de nem találtam. Köszi ismét!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#80531) mimey válasza beg (#80528) üzenetére


mimey
tag

Nagy respect a munkádért! Eszembe sem jutott Téged kritizálni, csak megjegyeztem, hogy például személy szerint én sokat tanultam az ilyen beszélgetésekből, mert helyretesznek félreértéseket vagy helytelen laikus gondolatokat. Nyilván az ésszerű határokon belül.

(#80532) MADcat válasza Kernel (#80526) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Bocsánat, de ph nagyúrként több jogod van bármiben is? Nem hinném. :N

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#80533) Ciccuka válasza Kernel (#80526) üzenetére


Ciccuka
veterán

Egyet tudok érteni veled. Ugyanezt tapasztalom sajnos én is.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#80534) Kernel válasza beg (#80529) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ne viccelj, ez érdekes logikai / gondolkodási problémát vet fel nálad. Igen, néha betévednek a hobbielektronikás témába zseblámpás kérdések. Amire tudok, válaszolok is.

Ha nem tudok, és az a gyanúm, hogy más sem fog, viszont eszembe jut, hogy zseblámpás topikban volt szó ilyesmiről, ott vannak hozzáértők is, akkor javaslom a fórumozónak, hogy talán kérdezze meg ott. Csak az ő érdekében, mert hátha kap választ is. Nem azért, mert engem zavar, nekem mindegy lenne.

Hogy ezt képes voltál szóvá tenni, az jó esetben csak a húsvéti italozás hatása lehet nálad, rosszabb esetben komoly baj van.

(#80532) MADcat

Szintén hiba van a logikai gondolatmenetben, egyikből nem következik a másik, nem erről volt szó, képzelegsz. A rangot pedig nem kértem, odaadom neked, vidd...

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#80535) bandigyerek


bandigyerek
senior tag

Jó műsor! És olcsó! Nem kínai, de egye ros'seb... :DD

(#80537) BaginZe


BaginZe
tag

Sziasztok !

Már két autós töltővel is "lyukra futottam" Opel Astra H-nál. Tudna esetleg valaki ajánlani olyat, ami hajlandó működni opel szivargyújtóban is?

Köszi.

(#80539) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Rendelt valaki most a húsvéti ünnep alkalmából gearbest-ről ?
Elephone ELECAM Explorer S 4K Action Camera le van akciózva 40 dodoért, most berendeltem ennyit remélem megért.
Láttam róla tesztet de nem túl részletes volt, átszámolva 12,2k lesz a cucc.

(#80540) D0zeR válasza andrisms (#80517) üzenetére


D0zeR
tag

És ha nem nyomok rá 3 napon belül akkor nem ad semmit?

(#80541) andrisbandi válasza ADAM1337 (#80539) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ha megsarcolják, az plusz 27%+ ügyintézési díj 2.500 Ft.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#80542) BullZeye válasza #45553408 (#80538) üzenetére


BullZeye
veterán

Húgomtól kaptam karácsonyra egy számomra ismeretlen autós töltőt. WayteQ 995 GPSt tökéletesen tölti is, viszont amikor telefont használnám rajta a telefon (jiayu S3s) szép lassan de folyamatosan merül, így nap végére lemerülget a telefon. Ez az autó hibája (Skoda Fabia 2016), vagy a töltőé? Érdemes berendelni valami másik dual USB-s autós töltőt? Erre is az van írva, hogy 2,1A, de láthatóan ennyit nem ad le.

(#80543) ADAM1337 válasza andrisbandi (#80541) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Még így is jó áron van, annyit megér még úgyis csak 15k boltba ugyanez 23k árgépen, amire szállítás is jön, vagy elugrok érte autóval az is pénz+idő.

(#80544) sambenez válasza ADAM1337 (#80539) üzenetére


sambenez
addikt

Meglepne ha nem interpolált lenne a 4K felvétele.
Nem tudom mit vársz tőle, de félek csalódás fog érni.

(#80545) andrisms válasza D0zeR (#80540) üzenetére


andrisms
aktív tag

Sosem vártam meg, gondolom nem ad 3 nap után.

(#80546) DJGABI válasza sambenez (#80544) üzenetére


DJGABI
addikt

a 4k interpolált, 2,7k-t tud natívba a szenzor. de a minősége tényleg nem valami kiemelkedő. kezdésnek jó lesz. 1080@60, 720@120fps-t tud, eljátszogatni azért lehet vele.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#80547) xxxjjjkkk válasza DJGABI (#80546) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

borzasztó ez az interpolált szakkör, nincs erre megfelelő topic?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#80548) Saccco válasza xxxjjjkkk (#80547) üzenetére


Saccco
nagyúr

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#80549) e.vid válasza BaginZe (#80537) üzenetére


e.vid
senior tag

Üdv,

én egy ilyet használok: [link]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#80550) DJGABI válasza xxxjjjkkk (#80547) üzenetére


DJGABI
addikt

ja várjál, de van [link] :DDD

komolyan ha ekkora s*ggfájás van beszélgetésekből (egy alapvetően anno bloghoz nyitott témában!) akkor legyen full vasszigor a la best buy topic és tényleg csak az akciók kerüljenek be [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.