Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80601) wwenigma válasza mirci18 (#80597) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A kinai vackokat nemzetközi szerzodes kereteben kell kivinniuk ami kétoldalu, ergo mas orszagokba Magyarországról kuldott és itt fizetett dolgokat is kiviszik mas orszagban ugy hogy azért ott nem kapnak pénzt...de ilyen aprosagok ne zavarjanak. És akkor most nézd meg mennyi pénzt kérnek külföldi levél/csomagküldésért és mas orszagokban mennyit kérnek pl. ugyanabba az irányba...

Engem csupan azert zavar mert nem tudok mas szolgaltatot valasztani ezen iranyban hagyomanyos postai kuldemenynel. Termeszetesen itthon amikor csak lehetséges egy fillért sem fizetek nekik hanem - még ha azonos árban is van - alternativ szolgáltatók közül választok. Ezek utan pedig még körültekintőbben oda fogok figyelni arra hogy elkerüljem a pénzem hozzájuk kerülését...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#80602) mirci18 válasza BullZeye (#80502) üzenetére


mirci18
addikt

Miért lenne jogos?
Folyton mindenki a telefontöltésért rinyál.
Azt a sok kínai vackot amit megveszünk és használunk és bedugjuk a konnektorba azt nem féltjük.
Vagy éppen azokat a műszaki cikkeket amik állandóan be vannak dugva.
Kb ugyanannyi az esélye annak hogy egy telefon kigyullad a lakásban mint egy bármilyen más elektromos kütyü.
A Note 7-et kár emlegetni egy gyártási hiba áldozata sem előtte sem azóta nem volt olyan telefon modell amelyiknél tömeges lett volna a kigyulladás.
Rossz vagy hibás alkatrész bárhol lehet.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#80603) mirci18 válasza Janaboy (#80588) üzenetére


mirci18
addikt

Szerintem igen.
Mivel ez a topikban a legelterjedtebb márka így ezt olvashatod a legtöbbször.
Bár elvileg ezzel a márkával és a termékeivel elég sok gond volt itt mostanában.
Sokat nem tehetsz tekersz tovább.
Ha megnézed a xiaomi és a blitzwolf szó lesz szerintem a leggyakoribb a topikban.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#80604) mirci18 válasza xxxjjjkkk (#80598) üzenetére


mirci18
addikt

Miért látod azt a postán hogy fejlődik vagy éppen azt hogy te érted van?
Jelentős áremeléseket hajt végre.
Nem hajlandó kivinni több féle levéltipust sem ráadásul úgy hogy az eggyik leggyakrabban használt levéltipust szünteti meg egy ellehetetlenítő szabállyal.
Arról nem is beszélek hogy a dolgozóit nem becsüli meg éhbérért dolgoztatja.
S fejlesztések helyett betanított munkásokat alkalmaznak akik ugyan olcsók de szakmai hozzáértésük nulla így lassul ezeken a helyeken ahol alkalmazzák őket a postai levél feldolgozás.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#80605) BullZeye válasza mirci18 (#80602) üzenetére


BullZeye
veterán

"Rossz vagy hibás alkatrész bárhol lehet."

Pontosan, és ezért lenne jó ezeket valamilyen módon megelőzni, okosított okos töltő, ami méri mennyi megy bele, és lecsapja 3Ah után, vagy mittudomén.

Mindenre van megoldás, max még nem találták ki, ettől még nem hülyeség amit kérdez. Az, hogy tömegesen nem fordult elő, még nem 1 videó van fent a neten, ami azt bizonyítja elég veszélyes tud lenni egy ilyen túltöltés. Kínai vackok meg legalább ritkán fognak szétégni ilyen aktív reakcióval, max lecsapják a biztosítékot (vagy leégetik a házat..).

(#80606) mirci18 válasza wwenigma (#80601) üzenetére


mirci18
addikt

Nem erről beszélek én is.
Amiből nekik nincs pénz a külföldi levelek behozatala pont azt nehezítették meg.
Erről a kétirányú szerződésről nem tudtam de gondoltam magamtól is hogy nem a két szép szemünkért végezték el eddig ezt a fajta postázási tevékenységet.
Ugyanezen az állásponton vagyok én is mint te de sajnos némely dologban megkerülhetetlenek mert vidéken nincs automata ott ha kisebb a súly marad a postán maradó jelzés.
Csak vicces belegondolni hogy a minap megjött egy 300 ft-os tornazsák kintről ingyen de legalább 400 ft lesz itthon továbbpostáznom egy másik címre.
És még számolgatnom is kell hogy a méreteket ne haladjam meg.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#80607) mirci18 válasza BullZeye (#80605) üzenetére


mirci18
addikt

Az a baj hogy elektromos tüzek régen is voltak és most is.
És sajnos a márkás cuccokkal sem lehet biztos az ember mivel azokban is kínai alkatrész van.
De kérdés egy túláram jelentkezésekor például tud e valamit tenni bármilyen eszköz mert még ma is ilyenkor nagyon sok eszköz egyszerűen leég.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#80608) BullZeye válasza mirci18 (#80607) üzenetére


BullZeye
veterán

Halálos gyerekbetegségek is voltak régen, meg most is, de mégis teszünk ellene, hogy az átlagéletkor 30ről felszökjön duplájára.

Túláramra pár túlfeszültség védett UPS a pincébe, és máris minimálisra csökken a hiba lehetősége.

(#80609) mobilizmo válasza BullZeye (#80605) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ember, nem igaz, hogy nem érted. Attól még be van dugva, vagyis feszültség alatt van. Mint most én. Egyetlen igazán hatásos védekezés van, nem használod.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#80610) zsiz


zsiz
őstag

Hogy ne csak az offolás menjen..

Rég írtam már, sok a dolog.. de a csomagok se nagyon jönnek, 7-8 még úton van. Remélem a héten beindulnak.

Opel szelepsapka: [link], jól néz ki, bár fémből van, ami nem biztos, hogy előny.. Volt már, hogy alu szelepsapka úgy rágyógyult a szelepre, hogy fogóval is alig bírtam leszedni. Ezt kicsit bezsírozva tettem fel, hátha akkor nem járok majd így. 4db/csomag, kerül 0.98$-ba. Úton van még ilyen is meg fémszínű is, majd ha megjön eldöntöm melyik marad, a többi meg megy majd valamelyik Opel-es márkatársnak.

Kulcstartó, szintén az új autóhoz :) [link], szintén fém, 4-4,5 cm körül van. Egész jól néz ki kb 400 Ft-ért, itt-ott kicsit mintha sorjás lenne, de nem vészes, szerintem rendben van.

10k db zselés golyó: [link], hydro golyónak nevezik talán. Lényege, hogy pár mm-es golyók, beáztatod vízbe, megszívják magukat vízzel, aztán vázába, cserépbe vágott illetve állítólag akár gyökeres növényeket is lehet tartani benne. Na meg jól néz ki. Csak ehhez vettem egy üvegvázát a tesco-ban :D Ja és nem, nem számoltam meg, hogy darabra megvan-e :N

Lenne egy kérdésem is hozzátok:
Használ itt valaki kínai autórádiót/multimédiát? Igazából 1 DIN kis kijelzős és 1 DIN motorosan kihajló nagy kijelzős érdekelne (esetleg 2 DIN kijelzős is, bár azt nem tudom még hogy be lehet-e rakni valahogy), hogy van-e tapasztalat velük. Bár az előző autórádióm után megfogadtam, hogy többet ilyesmit nem veszek kintről, de itthon elég drágák. (Az előző sima AUX/USB/SD lejátszó volt, de már eleve hibásan érkezett, nem működött jól az SD olvasója, nem is volt valami minőségi, és nem hogy RDS vagy ID tag kijelzés nem volt, de 4 számjegynél nem is tudott többet megjeleníteni. Az órája 1-2 hét után negyed órát sietett vagy késett már nem emlékszem. Távirányítós volt, amit csak közvetlen közelről érzékelt, szóval voltak bajok vele.) Persze "kis pénzért" érdekelne mindez :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#80611) xxxjjjkkk válasza mirci18 (#80604) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

igen látom: mpl, 30éve az első értelmes lépése a postának, vagy megfizeted azt, hogy bemész a helyi postára a csomagodért, vagy elmész a konkurenciához, a piac diktál, az lesz, amire igény van, ezt hívják kapitalizmusnak, az is egy következmény, hogy nem viszik ki az xy méretnél nagyobb küldeményeket, ha megnézed a csomagok számának növekedését, meg a postás táskájának méretét, akkor meg is lesz a megoldás. Az egész csomagért fizetsz 300ftot, de elvárod, hogy fullos szolgáltatást kapj.
És ez inkább a dolgozók megbecsülése, minthogy, hozza ki mindenkinek az a paraszt, azé fizettem, igen, csak a 70%át visszaviszi, ahol tudja, hogy otthon vannak úgy is kihozza. Ha már ennyire megbecsülöd a dolgozókat, néha nem ártana beszélni is velük.

"És sajnos a márkás cuccokkal sem lehet biztos az ember mivel azokban is kínai alkatrész van."

Az ilyen, és ehhez hasonló mondatokat... áh, hagyjuk nem elektronika szakkör ez, hogy elmagyarázzam. Azt veszel amit akarsz.

"De kérdés egy túláram jelentkezésekor például tud e valamit tenni bármilyen eszköz mert még ma is ilyenkor nagyon sok eszköz egyszerűen leég."

Erre mondjuk mondhatnál egy példát, ami nem konstrukciós hibából adódik persze. Persze a CE jelzés megléte feltétel. Vagy szimplán a villámra gondoltál? Az kicsit más téma.

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#80612) spidersoft válasza xxxjjjkkk (#80611) üzenetére


spidersoft
senior tag

MPL: nekem eddig össz-vissz két csomagot hozott ki (egy matracot meg egy mosógépet), a többiért be kellett menni a postára. Hívott a futár, hogy ott hagyta a postán, majd bemegyek érte. Több ilyen csomagom volt már...

Posta és a kis csomagok: a dolog max. városban/nagytelepülésen életszerű. Ha elfér a kosárkájában az a napi max. 4-5 kis csomagocska, amit a rendelgetős néhány embernek ki kell vinnie, akkor jobban jár, ha kiviszi, mert az értesítővel amúgyis ki kellene mennie, és azt még meg is kell írni.

Túláram: mennyi az a túláram? Ha egy eszköz masszív rövidzár, akkor az jellemzően leküldi a kismegszakítót. De láttam már konnektort vidám lángocskával égni a falban, mégse oldott a 16A-es, mivel nem volt akkora áram, hogy lenyomja, de pont elég ahhoz, hogy szépen lassan felmelegítse, majd meggyújtsa a műanyagot. Szerencsére pont időben érkeztünk a helyiségbe, és nem lett komolyabb baj... Egyik cimboránál a lekapcsolt, visszajelzőt nem tartalmazó villanykapcsoló volt úgy 40°C-os... mondtam neki, hogy azt kábéazonnal nézesse meg valakivel, mert ebből hamarost baj lesz. Az efféle előjöhet bármitől... konnentor vagy villanykapcsoló esetén kontakthibából is: oxidos, vagy meglazult konnektorérintkezők (ha könnyen beszalad a dugvilla, már gyanús). Láttam már számítógépet *lángot fújni*: elszólta magát a táp, a ventilátor még fordulatban volt és kigyújtotta az épp elpukkant kondenzátorból kirobbanó papírt. Ha ez nem egy nyitott helyen, hanem pl. erkélyablak mellett, függöny előtt történik, akkor az kellemetlen. No, az se küldte le az automatát. Az első konyhai tévénk utolsó perceit úgy töltötte, hogy világított benne egy ellenállás. Ha nem CRT, hanem valami agyonzsúfolt lapostévé lett volna, az is csinálhatott volna cifra dolgokat. Szóval ez a túláram védelem szerintem nem egy egzaktul kiszámítható dolog... szerintem is a készülékek áramtalanítása az egyetlen kiszámítható védelem.

(#80613) mirci18 válasza xxxjjjkkk (#80611) üzenetére


mirci18
addikt

1-Az hogy a postai dolgozók nincsenek megfizetve nem tehetek róla.
2-Az hogy eddig több ember munkáját végezte egy postás az már a dolgozók baja.
Nem én kértem.
3-Lehet hogy csak párszáz forint egy levél postázása de egy postás nem egy levéllel szaladgál így ha nem hozza ki nekem a címemre számomra értelmet veszt a postai díj kifizetése.Szóval ez az okfejtésed nettó baromság.
4-Majd ha az ajánlott levél nem 2.5 cm-es max vastagságra lesz meghatározva és nem egy postaládára hivatkozva nem hozzák ki mikor eddig sem hagyhattak ajánlott levelet a postaládádban majd ha ezek nem lesznek elkezdem sajnálni a postát.
Amíg ezek nem lesznek amíg azt látom hogy a szolgáltatásokat nyírbálják árakat emelik a dolgozókat szivatják addig nem fogom sajnálni sem a postát. S nem fogadom el azt hogy ők jogosan találtak ki új szabályokat.
5-Parasztozásról meg annyit. Ki a nagyobb paraszt aki elvárja hogy helybe jöjjön a levél vagy az a postai nagyfőnök aki ugyan 5 millió fölött keres de egy sima postás megáll 80 e ft-nál. És szivatja a saját dolgozóit. Elveszik a prémiumjaikat szakképzett dolgozók helyett 6 általánost végzett iq betyárokat dolgoztatnak a nagy elosztókban.
Az a posta aki direkt visszatartotta a postai küldeményeket karácsonykor úgy hogy folyton azt hazudta hogy minden rendben van semmi sem történt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#80614) xxxjjjkkk válasza mirci18 (#80613) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

komoly gondok vannak nálad a szövegértelmezéssel, úgyhogy részemről a vitát lezárom, te nyertél

spidersoft: miután csak úgy a túláram meg leég volt a téma, így nehéz meghatározni, hogy mire gondol
a lakástüzek jó részét, az elektromos hálózat hibái okozzák

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#80615) pela03


pela03
csendes tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki ilyennel?
Rendeltem több terméket. (3).
2-nél kiírta, hogy fizetve, a 3.-nál meg azt, hogy feldolgozás alatt.
Ez mit jelent? A számláról levonta a pénzt. Több sikeres rendelésem volt már, de ilyennel még nem találkoztam.

Köszi.

Üdv

(#80616) Imy


Imy
veterán

Festo hengerhez hasonlo gumi hengert hogy talalok az e-bayen? Kicsi legyen, kb 10cm szeles. Rubber cilynder nem talal.

(#80617) Kernel válasza BullZeye (#80605) üzenetére


Kernel
nagyúr

Régóta megoldott, ezért találták ki a kétlépcsős védelmet. Amit ez nem véd ki, azt már semmi:

1. lépcső: a telefonban (vagy bármiben) lévő töltésszabályzó, az előírt CC/CV karakterisztikával, folyamat végén C/10 áram elérésekor teljes lekapcsolással. Az akkuból kivezetett termisztor segítségével a hőfok figyelése töltés és terhelés közben egyaránt.

2. lépcső: az akkuba integrált védelem. Ez akkor lép életbe, ha a töltésszabályzó, illetve fogyasztóáramkör meghibásodna. Túláram ellen mindkét irányba, túlfeszültség, túlmerítés, túlmelegedés esetén az áramkör megszakítása egy belső FET-kapcsolóval.

Mindettől független a külső tápegység (ami nem töltő, csak laikusok annak nevezik), abba már nincs értelme további Ah-mérő vagy egyéb dolgokat építeni, műszakilag semmi értelme.

Hogy miért, szerintem azt nem köszönnék meg, ha elmagyaráznám. Azért meg minek, hogy megint leugassanak arcátlanul, pusztán azért, mert válaszolok egy kérdésre. Majd még én kérjek elnézést...

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#80618) DJ. Ru$y válasza Imy (#80616) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Rubber roller? Ez? Vagy ez, itt vannak méretek.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80619) spidersoft válasza Imy (#80616) üzenetére


spidersoft
senior tag

(#80620) bul07


bul07
nagyúr

Na ilyen ebay-es eladót se láttam még[link] ;]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#80621) BullZeye válasza mobilizmo (#80609) üzenetére


BullZeye
veterán

Te ne mérted,vagy nem akarod érteni.
Ha a töltő mér 3Ah-t, és utána LEKAPCSOLJA magát, akkor az akkumulátor NEM kap feszültséget, se áramerősséget, se túlfeszt, semmit, így esélye sincs felpúposodni, ezen mit nem lehet érteni?

Ennél sajnos képtelen vagyok jobban lebutítani, tényleg sajnálom, ha továbbra sem érted amire gondolok. Részemről kiszálltam, és bocsi az offért a nevükben is.

(#80622) XtremLor


XtremLor
őstag

Vettem egy termeket teszteltem/nyustoltem, es kiderult nem volt hibatlan, lehet a hiba fel se tunt volna mindenkinek, de nekem van egy masik ugyan abbol a szeriabol, igy ismerem jol. Irtam az eladonak, abban maradtunk hogy marad a return , es visszakuldom, feladtam neki 3munkanap alatt meg is kapta, ez volt 2 hete. Az ebay rendszere elvan cseszve, az elado nem igazolta vissza hogy megkapta, az uzenetekre nem valaszolt, nem volt semmi lehetoseg. Ugyet nem tudtam nyitni, mert a return nyitva volt, azon belul pedig semmi sincs hogy kozvetlen az ebay vegye at, ekkor jott a customer service irtam neki levelet hogy mi a gond, annyira kepben voltak engem mindenkeppen a "Request details"-ba akartak iranyitani ahol keresem meg a " Ask us to step in and help" gombot. Egy a gond ez Return volt aminel nincs egyik se. :DDD Megirtam nekik, nem volt valasz. Kezdjuk elorol, ugyan ezt megismeteltek, visszakuldtem nekik hogy is nez ki, felesleges korok voltak, nem csinaltak semmit. Ekkor viszont megtalaltam a forumon hogy volt regebben live chat, az uk oldalon meg is talaltam, aktiv is volt, leirtam mi a problemam, 20perc alatt meg is oldottak elbiraltak az ugyet. 2h belul jott a pp uzenet.
A jovoben ha mas is belefutna, live chat-el kezdjen, mivel hiaba levelezik nem er semmit, csak a napok mennek elfele.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#80623) 206 cc válasza BullZeye (#80621) üzenetére


206 cc
senior tag

Igazán nem akarok beleszólni a vitába! Egy apró kiigazítás ,ahhoz nem kell töltés alatt lennie egy akkunak,hogy zárlat alakuljon ki. Mivel maga tárol energiát így elég ha hiba lép fel a működés közben attól is alakulhat ki szikra ,tűz,stb.stb...l

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#80624) Donki Hóte válasza 206 cc (#80623) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Arról nem is beszélve, hogy egy töltő hiába olyan okos, hogy befejezi a telefon csepptöltését is, fizikailag nem tudja magát lekapcsolni a 230 V-os hálózatról, ha pedig nincs fizikailag lekapcsolva, akkor bármilyen itt korábban felvázolt katasztrófa bekövetkezhet :P

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#80625) dugesz77


dugesz77
őstag

Kicsit túltoltuk érzésem szerint a pirotechnikai szakkört :D
Extra parásoknak egy LiPo töltőtasak+márványlapon/kőlapon/járólapon való töltés. De nehogy már savas autó akkuról+stepdown dc-dc konverterről kezdjünk el mobilt tölteni :U

(#80626) Zeki


Zeki
nagyúr

Az enlighten nevő kínai lego elég gáz minőség, ráadásul pár darab hiányzott is belőle.
Jó pár darabot pillanatragasztani kellett hogy egyben maradjon.A sárga tömlő meg a csatlakozásánál egyből szétnyíródott.
A keresés kedvéért: enlighten 908 tűzoltó autó.

(#80627) xxxjjjkkk válasza Donki Hóte (#80624) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

A töltő az egy 5V os pwm táp lényegében.
A töltőelektronika a telefonba van, ahogy a védelem is, azthiszem ez alól az iphone kivétel, de csak a védelem szempontjából.
Csepptöltést nem igényel a liion, de a fennt említett okok miatt, nem is tudna lekapcsolni, még ha akarna sem.
Még szerencsére nem találkoztam olyan pwm táppal, ami vígan füstölögne, és nem veri a biztit. De olyannal se, hogy hirtelen a 2A-s töltő 25öt ad le, és grillezi a telefont.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#80628) WestBam válasza zoltan6 (#80569) üzenetére


WestBam
senior tag

Szeretettel várunk az elemlámpa topikban :K
A 14500-as akkuknak kicsi a kapacitása, ha a hosszú üzemidő a célod akkor NiMH AA akkuból keress minél magasabb kapacitásút. 14500-ból reálisan kb. 800mAh nyerhető ki, a 2800mAh NiMH akku pedig szinte minden áruházban megtalálható. Legutóbbi blogbejegyzésem számodra éppen aktuális ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#80629) Land


Land
veterán

Üdv!

Melyik BT-t is tudó aksis hangszóró a legjobb 10.000 Ft-ig? 5+ óra lejátszást tudjon. Aliexpress, ebay stb játszhat. Ha ennyiért gagyik vannak, nyugodtan írjátok meg. Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#80630) haten válasza Land (#80629) üzenetére


haten
tag

Hangzásra szerintem JBL Go és Xiaomi Mi Speaker, bár nem tudom akksis-e.

[ Szerkesztve ]

(#80631) Skillet


Skillet
addikt

Akciókamerát érdemes kintről? Nem akarok gagyit, de valami normálisabbat esetleg jobban megéri kínából, pl sjcam? Van még más márka, amit érdemes lehet?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#80632) retesz147 válasza Skillet (#80631) üzenetére


retesz147
addikt

Pont most nézem, szerintem ma veszek.
Ajánlottak: 50USD alatt Eken H9
100USD Körül:
Hawkeye Firefly 6s
Gitup Git2 és a Git2P (ezt most 100USD alatt megvehető aliról)
SJ5000X Elite.

Egy kis kompromisszum van mindegyikben, bár folyamatosan javítgatják a szoftvereket.

Nálam lehet a 100USD Git2P Pro lesz a befutó.

Az adott topicocban tegnap puhatolóztam, ott visszaolvasgathatsz.

Más, de kapcsolódik hozzá:
Akciókamerák fent szoktak akadni a Vámon? Csak, hogy tisztába legyek a költségekkel.
Mert eléggé a budget végét súrolom vele. :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#80633) Czimby válasza Land (#80629) üzenetére


Czimby
addikt

Aksit úgy érted, hogy ne elemről menjen vagy úgy hogy powerbank is legyen egyúttal?

Ha csak sima Bt amiben aksi van akkor a Xiaomi square Box 5e Ft körül nagyon minőségi cucc.

Ha kell a Powerbank feature is akkor Bliztwolf F3

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#80634) mobilizmo válasza BullZeye (#80621) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem lebutítani kellene, hanem felokosítani. Attól, hogy kiemeled vastagon a 3 Ah-t, meg a lekapcsolját, még nem érted. Mint följebb más is írta, az akkumulátoroknak tök mindegy lekapcsolod-e a töltőt, maga tárolja a töltést, arról nem is beszélve hogy kémiai úton, vagyis halmozottan hátrányos helyzetű. Amúgy általában meg fel kellene fogni, hogy gyakorlatilag bármilyen elektromos berendezés ami be van dugva (feszültség alatt van), hiába van akár ki is kapcsolva (kivéve azok amik ténylegesen fizikailag le vannak választva, de ilyenek manapság már alig léteznek) tényleges, mérhető kockázattal járnak.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#80635) PainKiller13 válasza mobilizmo (#80634) üzenetére


PainKiller13
őstag

Igen és erre való a lakásbiztosítás..

(#80636) Skillet válasza retesz147 (#80632) üzenetére


Skillet
addikt

Valahol a kettő között lenne jó. 50$alatt szerintem csak hitványok lesznek, a 100$ körüli összeg meg eleve sok, és akkor még simán belefuthat egy vámolásba. Akkor meg plusz egy 10-11 ezer forinttal (300 most a dollár) lehet számolni. A vége 40e lenne. Én olyan 20 körül áldoznék rá, szerintem.
Lehet inkább itthonról veszek egy sjcam sj4000-et.
23 körül mozog.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#80637) tlala


tlala
addikt

Lassan elektromos ijesztgetős topiknak kell átneveznünk ezt. :)

(Anyám jut eszembe, aki időnként felhív, hogy éppen milyen borzalmas esetet látott a Fókuszban, és vigyázzak nagyon. :)) )

(#80638) Czimby válasza Skillet (#80636) üzenetére


Czimby
addikt

Jól logikáztad ki, legutóbb én is erre jutottam.(Kollegának rendeltük motorozáshoz itthonról)
Esetleg még ha találni valahol EU raktárban Xiaomi Yi-t az is jó.
Nincs kijelző ugye, csak a Wifi, de a képe szebb mint az SJ-nek szerintem.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#80639) retesz147 válasza Skillet (#80636) üzenetére


retesz147
addikt

Firefly 60ért láttam valahol.

Igen, engem is taszít az ár kicsit, mert még ugye +akksi+sd+esetleg tok.
Viszont a YT videók alapján azt is láttam, hogy gyro nélkülit nem akarok, mert azokban nagyon remeg a kép sétáláskor pl vagy mozgáskor.

A gyros-sak közül meg az álltalam említettek a jók.

YT-on sok video van, néz körül.

Valakinek akadt már fent vagy csúszott át a vámon akciókamera?

Xiaomi 13 eu dev...

(#80643) sambenez válasza retesz147 (#80639) üzenetére


sambenez
addikt

Én eddig 3 kamerát vettem. Mind a 3 átcsúszott.
Egyébként a git2 pro jó választás, SJ4000-nél mérföldekkel jobb és a Yi-nél is sokkal jobb. Nem csak képminőségben.
A Pro meg azért pro mert van hozzá tok+ egy kazal kiegészítő.
Egyébként a Yi árához érdemes hozzáadni a sok kiegészítőt mert semmit nem adnak hozzá.

Nekem az volt a szerencsém, hogy volt előtte SJ4000, és annak a tartozékait tudtam hozzá használni. A Git2-be meg pont olyan akksi kell mint az SJ4000 akksija, így most meg azokat is tudom használni.

(#80647) retesz147 válasza sambenez (#80643) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi!
Én most a P-s azaz a Panasonicos senzorossal szemezek, mert az az olcsóbb most.
Azt mondták, hogy fehéregyensúlyban talán gyengébb picit a Sonynál és a színei is kicsit másak.

Erről van neked infód esetleg?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#80650) sambenez válasza retesz147 (#80647) üzenetére


sambenez
addikt

Banggood-on a P 119$, a Pro 122$ jelenleg, és a P verzióhoz ha jól láttam nincs semmi a csomagban, míg a Pro az tartalmaz nagyon sok kiegészítőt. A vízálló tok általában mindenkinek kell, ennek az árával érdemes számolni azonnal a P esetén.

Git2P
Git2 Pro

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.