Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68651) Something_ válasza -Mike- (#68650) üzenetére


Something_
őstag

Jaja, mindketten szerdára terveztük, erre hétfőn jött az a kcsg volvo :D

Fireblade: ööö, ha el lett volna törve, akkor nem lehetett volna polírozni :D Szóval nem értem a kérdést. Pár napja raktam be 1-2 képet a sérülésről, ekkor ajánlotta Runner Kicsee-t. Ha érdekel (úgy sem érdekel:D) akkor lapozz vissza párat.

(#68652) FIREBLADE78 válasza Something_ (#68651) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

ok,csá ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#68653) AndrewTdi válasza mrhero (#68643) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Innen rendeltem, innen volt a legolcsóbb. másnapra ideért.

(#68654) Kroni1 válasza mrhero (#68643) üzenetére


Kroni1
veterán

Na én is akartam írni, csak mások meg annyira dicsérték, hogy azt hittem velem van a baj!

Szóval nekem is volt ilyen LiDL féle aláöltözőm, hidegben egyszer hazafelé felvettem de ott már éreztem, hogy a szövése nem az igazi, szúr, kellemetlen a bőrömnek. Aztán egy kevésbé hideg napon gondoltam h kipróbálom, de már otthon le is vettem és féláron el is adtam, mert nagyon nem volt kellemes érzés benne lenni, egy meleg napon meg biztosan megőrültem volna benne! Meg sem közelíti egy HellyHansen vagy hasonló minőségi aláöltöző minőségét. Hidegben még egy Dechatlonos 3ezer Ft-os is jobb választás, melegben meg én mondjuk hálós ruhát veszek, aláöltözőt sosem.

(#68655) Geresics válasza Kroni1 (#68654) üzenetére


Geresics
addikt

Hmm... érdekes-érdekes... Eddig csak jókat olvastam róla...
Protektoring alá mindenképp kell valami, mert az rohadtul irritálja a bőröm önmagában!

Szerk.:
voltam kipróbálni egy új BMW R1200GS ADVENTURE-t! 1,5 órán keresztül játszottam vele! :K

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#68656) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

MT-10.
Brutális lett.
Az árát szerintem elcseszték (4.8m), valahova a konkurencia alá kellett volna belőni. Ebben az árkategóriában már S1000R kapható extrákkal, ami lehet még pengébb gép is.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#68657) Laraxior válasza stereodead (#68615) üzenetére


Laraxior
titán

580-ért elviheted az enyémet.. Open Road fest után :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#68658) canniball válasza Laraxior (#68657) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt inkább priviben!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68659) Horvi válasza AndrewTdi (#68653) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi a linket engem is érdekelt a dolog mert mindenhol kb ilyen olajzöldet meg pirosat találtam :DD

Amúgy ma véletlenül nem jártál a Ferenciek tere felé fél9 körül? Láttam egy f@sza fehér Z1000-t döngetni a sorok között :DD

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#68660) dugynok


dugynok
senior tag

Aki sokat túrázik ország szerte és szeretne (és tud) segíteni a közösségnek itt a lapcsaládon egy kis nyereményjátékkal egybekötve:

A nagy LTE frekvencia vadászat

(#68661) #79335424 válasza dugynok (#68660) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez is egy hülye motoros agyszüleménye. :)

(#68662) baboss


baboss
őstag

Én vagyok a figyelmetlen, vagy kifogom a figyelmetlen sofőröket. A busz leszoritott a főuton miközben sávot váltott, kijönnek elém a főúton, rosz féklámpa indeksz nélkül lekanyarodik elöttem jobra, stb.

[ Szerkesztve ]

(#68663) togvau válasza Bogyó bá' (#68617) üzenetére


togvau
senior tag

dehogy is... pont úgy amortizálódik mint a gs, vagy bármi más.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#68664) V.Stryker válasza baboss (#68662) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

nem... az emberek tök idióták a napokban a sok front és a meleg miatt. :W

Én ma a Vito -val voltam és a buszos így is rám húzta, pedig biztos látott, csak neki mindegy volt. :W

Mi lett a kamerával,hogy bontod?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68665) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Srácok!

Kéne egy kis segítésk, tanács.

Van egy közeli ismerősöm, aki Németországban dolgozott, ideiglenesen hazajött, de most derült ki,hogy nem kell visszamennie. Kint van a nevén egy kis 125ccm-is motor, rendszámmal mindennel. Most szeretné hazahozni. Mi a teendője, hol kell kezdeni és mennyibe fog neki ez kerülni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68666) baboss válasza V.Stryker (#68664) üzenetére


baboss
őstag

Meglett javìtva, usb csatit cseréltek rajta. Vettem hozzá 1 motoros szettett, ìgy már a csatlakozó ami a powerbanról megy rá, stabilan áll.

(#68667) V.Stryker válasza baboss (#68666) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

ja jó, csak előbb még árultad, de látom már javítva. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68668) mrhero válasza AndrewTdi (#68653) üzenetére


mrhero
tag

:R köszi, meg is rendelem

@Kroni1: pontosan. Tisztább, szárazabb, biztonságisabb érzés :D

[ Szerkesztve ]

(#68669) c4bB válasza V.Stryker (#68665) üzenetére


c4bB
csendes tag

ha van rajta műszaki akkor csak honosítani kell,vizsgaállomáson,ez 8k huf körül van.
új rendszám,forgalmi,törzskönyv 20k huf.
a regadó évjárat és teljesítmény függő,vannak neten kalkulátorok.
ha bemegy egy okmányirodába,elmondanak neki mindent,ez a legegyszerűbb.

(#68670) canniball


canniball
nagyúr

Egész éves rendőri akció a Mecsekben és a Mátrában

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68671) AndrewTdi válasza Horvi (#68659) üzenetére


AndrewTdi
addikt

De, én lehettem. mentem budaörsre.

(#68672) Horvi válasza AndrewTdi (#68671) üzenetére


Horvi
őstag

Élőben még szebb az a gép :DD

Hello darkness, my old friend...

(#68673) AndrewTdi válasza Horvi (#68672) üzenetére


AndrewTdi
addikt

kösz! imádom!
Amugy ugyanez a véleményem. Annó amikor még nem vettem meg, a zöld felé húztam. kép alapján a fehér nem nyerte el a tetszésem. Azért mentem csak el megnézni ezt a fehéret, mert nagyon kivételes állapotban és áron volt. Aztán amikor megláttam élőben, a legelső gondolatom az volt, hogy "basszus, nem kell zöld! ez kell!"

[ Szerkesztve ]

(#68674) Horvi válasza AndrewTdi (#68673) üzenetére


Horvi
őstag

Nekem azért a zöld még mindig a szívem csücske de most rákeféltem ezzel a fényezés dologgal. A tiedet mennyivel egyszerűbb lehet fényezni :DD

Hello darkness, my old friend...

(#68675) AndrewTdi válasza Horvi (#68674) üzenetére


AndrewTdi
addikt

gyöngyházfehér :DDD

(#68676) Horvi válasza AndrewTdi (#68675) üzenetére


Horvi
őstag

De gondolom neked nem mondták a fényezők, hogy bocs de ezt a színt nem vállalom :DD

Hello darkness, my old friend...

(#68677) AndrewTdi válasza Horvi (#68676) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Hát azt nem. De ha a tied ezt mondta, válts fényezőt!

(#68678) Horvi válasza AndrewTdi (#68677) üzenetére


Horvi
őstag

Három helyről kaptam eddig ezt vissza :DD

Hello darkness, my old friend...

(#68679) demars válasza Horvi (#68678) üzenetére


demars
addikt

Keresd az autó ápolás topicban kicsee-t, vagy dodie mestereket (lehet, hogy rosszul írtam a nick nevüket, telefonról vagyok)!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#68680) Horvi válasza demars (#68679) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi a tippet rákérdezek a dologra. Bár most a Kawaszatinál azt mondták, hogy elvállalják a dolgot.

Hello darkness, my old friend...

(#68681) imibogyo


imibogyo
veterán

Csak update-elem a dolgot! Sikeresen szét szedtem a karburátorsort és sikerült a "szorulását" is megjavítanom. Most már szépen járnak a pillangószelepek is, minden részét kitakarítottam. Sikerült helyrehoznom a vízpumpa deklijét is, amibe nemes egyszerűséggel belerohadt a gumicső csatlakozója. Oszlopos fúrón kitakarítottam a lyukat és mehet a helyére az új csatlakozó. Ha így haladok, remélem hétvégén megpróbálhatom beindítani a gépet, vagy legalábbis jövőhéten. :B

(#68682) Something_


Something_
őstag

Mekkora szopó összerakni/felrakni a fejidomot, egyedül bzi nagy szívás. Felraktam, de kb nem haladtam semmit, mert rám sötétedett. Holnapra hívtam segítséget, mert inkább leszedem, mert káosz az egész.

De már látom az alagút végét, fasza lesz.

Ferrari-Troli piros, hasítani fog :D Csak legyen már kész..
..pikkpakk elmennek a munka utáni szerelős órák és jön a sötét.

(#68683) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Nos ki akarom cserélni a protektorokat a kabátomba és nadrágomba.

Kétféle megoldást látok.
1. SAS TEC protektorokat teszek be mindenhova.
2. Vagy veszek forcefield protektoringet + könyök térd csípő váll protektor SAS lesz.

Cordura kabátom van a gerincprotektor benne 38,5cmX29cm ilyen piskóta alakú.

Néztem a videón az amcsi légzsákinget, nem rossz cucc, csak a kioldása fura nekem kb minden motorról leszállás esetén kioldanám.

[ Szerkesztve ]

(#68684) mrhero


mrhero
tag

Voltam ma kakucson és úgy érzem elkapott a gépszíj.. :D Dőlésszöget hatékonyan lehet mérni kormányra szerelt telefonnal?
Egyébként is tervezem egy ideje, hogy veszek egy konzolt, hogy lássam is ne csak halljam a gps-t.

@Mosquito34, milyen kormányra szerelhetőd van pontosan (telefonhoz)? Visszakerestem a fórumban és valami olyasmit szeretnék, mint a tied.

@emre: te végül milyet vettél?

(#68685) -Mike- válasza mrhero (#68684) üzenetére


-Mike-
addikt

Minek az? Hogy nézegesd kanyar közben és utána füves legyen a moci oldala? Nézegesd egy-egy menet után a gumit hogy mennyire voltál jó.
Képet kérünk mi is a gumiról, majd mi leírjuk mekkora volt a szög. ;]

(#68686) yodamastah válasza mrhero (#68684) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem a dőlésszöget kell mérni hanem a köridőt :)

(#68687) mrhero válasza -Mike- (#68685) üzenetére


mrhero
tag

majrecsikbol par mm maradt jobb oldalon, bal labtarto leert 1x-1x. van 1-2 fasza applikacio, amit kiprobalnek palyan ugy,h nem zsebben van a telo, nem kozben akarom nezegetni hanem utolag megnezni akar kanyarokra lebontva.

(#68688) Geresics válasza mrhero (#68684) üzenetére


Geresics
addikt

Van egy amerikai srác, akinek a videóit szoktam nézni, és épp nemrég csinált egy 2 perces videót a telefontartókról. Ő mondjuk terepezéshez használja, nem pályázáshoz, de ha ott nem esik ki, akkor gondolom Neked is jó lehet! :)
Nekem nem ilyen van, hanem a kínai becipzározós, de az nem látszik annyira, és álló motornál egyszer 20 perc után kiírta a telefon, hogy nagyon melege van, és addig nem működik tovább, amíg le nem hűl... :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#68689) Polemius válasza V.Stryker (#68665) üzenetére


Polemius
aktív tag

Tudtommal, ha valaki hivatalosan, papírozva (kijelentkezve) élt huzamosabb ideig külföldön, akkor van valami kedvezményes mód hazahozni a kint vásárolt járművét (de egy ideig nem adhatja el azt hiszem).
Részletekre nem emlékszem, de érdemes rákérdezni hivatalnál (NAV?).

(#68690) Bogyó bá' válasza Polemius (#68689) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Úgy tippelem, hogy csak a vagyonszerzési illetéktől mentesül.... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#68691) Polemius válasza Bogyó bá' (#68690) üzenetére


Polemius
aktív tag

Meg talán vám alól, ha EU-n kívüli. Gondolom a regisztrációs adót nem lehet megúszni...
De azért a vagyonszerzési illeték is szemmel látható mértékű.

(#68692) -Mosquito- válasza mrhero (#68684) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Sms-ezni nem akarsz menet közben? :D 220volt

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#68693) emre válasza -Mosquito- (#68692) üzenetére


emre
veterán

Arra külön ember kell. :D

Más:

Nem nagyon vagyok képben pályázással kapcsolatban.
Szóval a kérdésem az lenne hogy hol vannak kis hazánkban amatőrök számára elérhető versenypályák?
Amiről tudok, az az Euroring, Kakucs, Pannónia ring meg persze a Hungaroring.
Mindössze az a bajom, hogy ezek nekem kicsit messze vannak. :( (Kaposváron lakok)
A Pannoniaring van a legközelebb, 190km, de időben ez is 2,5 óra.

Csak mert erősen gondolkodok azon, hogy a papírok nélküli ezres FZR-emet nem eladásra készítem fel, hanem inkább pályára. Valószínűleg úgy sem kapnék érte 200 felett. Elbontani nem akarom, nekem meg a hibátlan motorikus állapota miatt többet ér.

A másik kérdés, hogy mit érdemes átalakítani az utca állapothoz képes?
Nem tuningra gondolok, hanem pl az index-ek leszerelése.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#68694) -Mike-


-Mike-
addikt

10órától lehet jelentkezni a 06.10-i hungaroringi nyílt napra, két kategóriában is, 25perces menetek. 1menet 6e HUF. Aki akar/tud kattintson, gyorsan betelnek a helyek. [link]

Úgy tudom erre a napra van meghirdetve a Ducati Magyarország által szervezett heppening Ducati Day néven, délután lehet ők vannak a pályán, ami talán ingyenes lesz (?).

(#68695) runner 125


runner 125
nagyúr

Úgy döntöttem hétvégén meghirdetem a motort, próba szerencse elven. Ha elmegy, eladom, ha nem, megtartom. Szóval, ha valaki ilyet keres, vagy ismerőse, ne tartsa magában.

Amennyiben elviszik átülök az 1.2-esre.

Akárhogy számolom, ha rakatok bele PC V-t, és veszek dobozszettet, már majdnem ott vagyok árban.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#68696) -Mosquito- válasza emre (#68693) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Vannak kisebb gokart pályák ahová fel lehet menni motorral is, bár ott max 2-ben tudsz közlekedni. Igaz ezek nem olyan jó állapotúak mint mondjuk a nagyobb pályák. Baja környéken is van egy. Keresőt használd,illetve a többiekek is van némi infójuk hova,merre érdemes menni. [link], [link]

Mike:

Persze, hogy péntek. :O Csak bőrben lehet ilyenkor felmenni?

runner :

Nem értelek.. :F Plusz rá kell dobni min, 500-1M, hogy kb olyan legyen ami neked is megfelel és ha nix, doboz akkor azért is kell keményen csengetni. Tedd csak fel, majd hívogatlak szám nélkül, hogy süldő malac vagy trabi csere/beszámolsz-e? :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#68697) FIREBLADE78 válasza emre (#68693) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Kecskemét gokart pálya. Keress gokart pályát,hátha van közelebb. Idomot szoktak alakítani,tükör és egyéb szarságokat levenni. Na meg egy jó gumi, proknak plusz felnivel van,hogy ne kelljen szórakozni.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#68698) Laraxior válasza emre (#68693) üzenetére


Laraxior
titán

GSX-F... mi más :DDD ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#68699) AndrewTdi válasza -Mosquito- (#68696) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Én úgy tudom csak bőrruha a jó.

(#68700) #79335424 válasza FIREBLADE78 (#68697) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kaposvár -> Kecskemét? :F
Úgy rémlik, hogy azok nem éppen szomszédos települések.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.