Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69351) V.Stryker válasza yodamastah (#69350) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szopó akkor ha nem volt annyi esze, hogy kössön utasbiztosítást.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#69352) yodamastah válasza Laraxior (#69321) üzenetére


yodamastah
őstag

Ki mondta hogy bárminek le kell érni közúton. Én szerintem itt mindenki azt pofázza hogy aki csak teheti menjen pályázni és ott gyakoroljon/állatkodjon. Közúton közlekedni kell és nem rinyacsíkot eltüntetni.

Az meg hogy külföldi túrán lapon kéne menni, ez hogy jött elő? Attól még hogy 50%on megyünk kanyarban a kanyargás is élvezetes, nem csak a táj nézése. Én motorozás közben amúgy a motorozásra figyelek nem a tájat nézem. Még akkor is ha lassan megyünk. Ha a tájat akarom nézni megállok.

[ Szerkesztve ]

(#69353) yodamastah válasza imibogyo (#69327) üzenetére


yodamastah
őstag

A csík összehasonlítással az is a gond hogy nem ugyanakokra majrécsík van mindenféle felnivel/gumival. Felraksz egy 5.5ös felnire egy 200/55 d211 dunlopot, és előbb ér le a blokk oldala mint elfogyjon a csík. Ha meg 180/55 pirellit raksz fel pl, akkor amikor eltűnik a rinyacsík, még 10 fokot lehet dönteni a gépet. De pl ha egy 125ös gépet nézel amin virsli gumi van, a virsli guminál kisebb döntési szöghöz nagyobb kanyarsebesség gartozik.

(#69354) canniball válasza Kolondrum (#69347) üzenetére


canniball
nagyúr

Mert az ER-t nem a tengelynél kell emelni? :F
A gumit meg miért ne lehetne kivinni a széléig, mi baj van azzal a motorral?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69355) Kolondrum válasza canniball (#69354) üzenetére

Road3-at valaki már próbálta és nem ment ki a szélig, vagy csak nem merte jobban. Méghozzá ez pályás történt.
Van emelő szemnek helye, de a kipufogó is ott végződik, alá ugyan alá lehet tenni, de nem tudod felemelni. Ehhez olyan emelő kell ami nem a szemném emeli fel hanem a villánál.

(#69356) Jakab66[hun] válasza tboldi (#69344) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Nagyon köszönöm! :R

Akkor keresgélek tovább! (Baja környékén szerettem volna össze hozni egy kis csapatot endúrózgatni, krosszozgatni.) :K

Gipsz Jakab

(#69357) canniball válasza Kolondrum (#69355) üzenetére


canniball
nagyúr

Igaz másmilyen gumim van (Diablo Rosso), de a méret azonos és hasonló a két gép, nekem mégis csak 1-1.5cm van a széléig (és ez most ofc nem az előbbi ki tud többet téma, csak nem értem). Mégis ekkora eltérés lenne gumi és gumi között? Az előző látom neked is Pirelli volt, azzal jobban tudtad dönteni?
Akkor neked valami spéci kipufogód lesz, ahogy nézem a neten a képeket az emelőszemnek a lánckerék és a féktárcsa elejénél van hely a (gyári) kipuff vége meg onnan eléggé messze van.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69358) Kolondrum válasza canniball (#69357) üzenetére

Nem spéci csak ritka. Ezen a néven más küllemmel is fut. Amiért ritka az a belső felén olvasható matrica miatt lehet.
Pedig gumicserénél csak alá lehetett tenni, emelni már nem mert azonnal beleért. Centikre végződik az emlőszem helyétől.
A pirellit sokkal nehezebben lehetett dönteni. Teljesen más a futása a motornak.

[ Szerkesztve ]

(#69359) Xaels


Xaels
félisten

Budapesttől 1-2órányira tudtok valami jó, romantikus kajáldát ahova elvihetem asszonyt első túrára?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#69360) D1Rect válasza BoB (#69334) üzenetére


D1Rect
félisten

"De azért a nagy mellénnyel vállalom hogy béna vagyok és kapja be aki azt mondja hogy gyakorolnom kellene, az más tészta."

Ilyet én nem olvastam, de erősen "csoportos vérszívásnak" tűnt a majrécsíkos dolog.
Igen, tanuljon meg mindenki normálisan motorozni, de más az, ha valakinek vezetéstechnikai tréninget ajánlunk, esetleg könyvet/filmet( ;) ) mint a szurkapiszka.

(#69361) canniball válasza Kolondrum (#69358) üzenetére


canniball
nagyúr

A spécit úgy értettem hogy nem gyári méret, hanem hosszabb annál. Ezek szerint ráhibáztam. Fura lett volna ha gyárilag úgy alakítják ki az emelőszem helyét hogy rossz helyre esik. Cseréld le a kipufogót és megoldódik a probléma. ;)

Gumi témában igazad van, rosszul kérdeztem, az előző kockás gumival nekem is sokkal sz@rabb volt dönteni, az újjal "tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés", pedig ugyanolyan került fel. Akkor úgy kérdem, hogy azon is ennyi szűz rész volt a széléig? (Gondolom azt még az előző tulaj koptatta.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69362) -Mosquito- válasza Xaels (#69359) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Akarsz-e második túrát is vele?? ;]

~1h
Párkány [link] Itt jó a duma és Ft-ban is fizethetsz.
Esztergom [link] Az út helyenként rossz.
Visegrád [link]

~2h
Szilvásvárad [link]
Lillafüred [link]

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#69363) Kolondrum válasza canniball (#69361) üzenetére

A gyári nem lóg ki a motor síkjából. Alul van és téglalap alakú. Ezt átlóban kihozták a motor oldalába a szem mögé rögtön. Erre való, ez nem kérdés, meg van a leírása. Semmi pénzért nem cserélném le, imádom a hangját és nagyon szép darab. A gyári alig használt el van csomagolva.

A korábbi nem nagyon volt döntve az előző tulajnál. Eleve kockásan vettem. Gyakorlatilag én kezdtem el koptatni a szélét. Az a gumi amúgy még az első tulajnál került rá ő mondta.

Amúgy, csak mellékesen benne van tegnap óta 300km kb. Elmásztam olyan helyekre ahol tudtam, hogy a pirelli miket csinált és ez 10x jobban tapad. Ezt már el sem tudom forgatni, meg sem lep 66Nm-el. Aztán a hátsó féket sokkal sokkal intenzívebben lehet használni és sokkal több kosz kell az útra, hogy megcsússzon eközben. Aztán a vészfékezést fékútján nagyon komolyan lerövidítette. Talán csak azért, mert nem, kopott, de az is lehet, hogy ennyit számít a difi. 2015 30. hetében gyártott spannyol. Úgy mint az első.
A fehér aszfalton a pirelli még az elején is csúszott a legkisebb gázra kanyarban. Ez nem, vagyis ahol néztem abban a kanyarban nem mászik. Nem mintha kanyarban kövér gázt szokás adni, de mondom nézzük meg mit mutat.
Van ez a körfogalom az M0 végén, komolyan mondom szinte kéri, hogy lassan döntsd rá az ívre. Nem kell rángatni, csak megkérem, hogy dőlj. Úgy érzem hamarosan kinézek én is pályára. Csak kíváncsiságból. Amint itt a bukó cső és melóban is lesz szusszanás.

[ Szerkesztve ]

(#69364) canniball válasza Kolondrum (#69363) üzenetére


canniball
nagyúr

Új gumi, új élmények. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69365) Kolondrum válasza canniball (#69364) üzenetére

Átt azóta Honda CB1000R-nek nézem. :DD Vagy Kawa Z1000 (2008), oly mind1.

(#69366) Xaels válasza -Mosquito- (#69362) üzenetére


Xaels
félisten

Köszönöm.

Ezt neki kell eldöntenie. De nem akarom elvenni a kedvét ha már vállalkozik egyáltalán arra, hogy felül mögém. Így is nagyon kis félős. Múltkor elbeszélgettem vele, merre tankolás után mikor kanyarodtam ki a főútra majdnem lerakta a lábát mert azt hitte elborulunk és bár nem volt para. Megmondtam neki inkább húzza fel a térdét ha ilyet érez, ha borulunk ne kerüljön a forró kipu alá a lába.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#69367) #79335424 válasza Xaels (#69359) üzenetére


#79335424
törölt tag

Attól is függ, hogy mi a fontosabb. Az evés, vagy a romantika. Ha az evés, akkor Esztergomban a Csülök Csárda is remek (a tepsis csülök a kedvencem). Aztán Érden a Steak House (Chateaubriand), Pakson a halászcsárda a régi 6 -os mellett, meg még van egy pár. Ezeknek csak egy hátrányuk van. Nehéz hazavezetni. :)

[ Szerkesztve ]

(#69368) -Mosquito- válasza Xaels (#69366) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Akkor inkább az 1h-ra vinném,egy lájtos gurulás/kajálásra. Előtte tartanék egy használti bemutatót utasnak,mit/hogy csinaljon ne csináljon a motoron gurulásnál. Szerintem ide vidd el,ha bírjátok a röhögést na meg pincérek dumáját. :D [link]

Somatom:

Csülökcsárda nálunk kihúzva, óriásit csalódtunk! :(((

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#69369) dugynok válasza -Mosquito- (#69368) üzenetére


dugynok
senior tag

Köszi, megvan a szülinapi ajándékom asszonytól :)

(#69370) Xaels válasza #79335424 (#69367) üzenetére


Xaels
félisten

Is-is :D Érd túl közel van, Paks meg túl messze. :DDD

(#69368) Mosquito34 vittem már egy párszor, de csak ilyen max 20km-es városi útra és előtte nem csinált még ilyet. Egyszerűen nem tudja megszokni/élvezni. Gondoltam most a jó időben kimegyünk egy lazább vidékre hátha jobban elkapja mint az autók között cikázás.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#69371) Geresics válasza Xaels (#69370) üzenetére


Geresics
addikt

Szinte biztos, hogy jobban fogja élvezni. Az asszony is addig reklamált, míg Pécsről el nem vittem megnézni a Dunát. Mohácson már vigyorogva szált le a motorról! :D

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#69372) imibogyo válasza yodamastah (#69353) üzenetére


imibogyo
veterán

Ebbe már bele sem akartam menni... Felesleges. Meg tudtam volna még mást is mit válaszolni, de tényleg felesleges. Inkább játszom a fiaimmal, annak több értelme van... :D

(#69373) mm89


mm89
őstag

Jókat szoktam mosolyogni az eszmecseréken mostanában. Jól meg tudtok ütközni egy-egy témán :)

Csak röviden leírom a véleményem én is a majrécsíkról. Utcán ha valaki felelősségteljesen közlekedik, nem fog eltűnni. Ennyi :D

Közben összeollóztam egy keveset a szerdai kecskeméti pályázásró:
Youtube videó

meg egy kép :)
kép

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#69374) baboss válasza -Mosquito- (#69368) üzenetére


baboss
őstag

Hogy tetszett az középkori parasztétterem ?, polimorf mondta, hogy te már voltál ott.

[ Szerkesztve ]

(#69375) demars


demars
addikt

Ma hozok el egy konzolt, hátsó dobozhoz. Milyen dobozt érdemes venni? Kappát ajánlották mert olcsóbb mint a Givi és ugyan olyan jó. Olvasataim szerint monokey rendszerű tartósabb, tehát olyat nézek. De hogy tudom megkülönböztetni?
Esetleg ha valaki tud eladó dobozt platnival, csavarokkal jó áron jelezzen nekem!
Köszönöm

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#69376) emre válasza demars (#69375) üzenetére


emre
veterán

Nekem hepco oldaldobozok vannak, van szóval az a legjobb :D

De ha javasolhatom mindenképp dupla falu hátsó dobozt vegyél.
Jófogás, és a Sportmotor megfelelő oldalait már átnézted ez ügyben?

ez egyébként szinte ingyért van konzollal együtt

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#69377) -Mosquito- válasza Xaels (#69370) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Sejtettem, hogy nem volt még hosszabb úton. Biztos meg fogja kedvelni csak ne szurd el. :)

baboss:

Vagy 4-5x voltam már ott. Kaja, duma, hangulat mindig jó szokott lenni. Többen mentek érdemes előtte asztalt foglalni.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#69378) canniball válasza demars (#69375) üzenetére


canniball
nagyúr

A Kappa és a Givi teljesen ugyanaz (legalábbis azok a termékeik amiket eddig néztem), csak más rajt a logó és a Givi valamivel drágább. Viszont épp nemrég kerestünk dobozt és meg kellett állapítanom, hogy itt pont nem igaz az árra vonatkozó megállapítás.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69379) Bogyó bá' válasza canniball (#69378) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én is erre jöttem rá anno: a Kappa a drágább... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#69380) BoB válasza -Mosquito- (#69377) üzenetére


BoB
veterán

Mennyi pénzt szoktatok ott hagyni egy ilyen helyen? Én mindig inkább vittem szendvicset a pénzt meg benzinbe toltam :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#69381) Geresics


Geresics
addikt

Mai jó tanács! :))

NE FÉLJ!

Kicsit sajnálom, hogy épp egyedül voltam! :DDD

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#69382) -Mosquito- válasza canniball (#69378) üzenetére


-Mosquito-
őstag

+ Bogyo

Nem tom, hogy ti hol/mit néztetek de a Kappa mindig is olcsóbb szokott lenni. Tavaly intéztem havernak Kappa dobozt/platnit 84eft volt. Giviből ugyan az csak a doboz lett volna 95eft!

bob:

Kb 3-4eft.

Geresics:

Pedig most kezdődött volna a kaland. Mackó ilyen helyen simán átmegy a GS ADV-ve de más is.. :D

Jah, teganap elindult BIKE-R Magadanba elkisértük Hatvanig.
Iratkozzatok fel, lájkoljátok nehogy lemaradjatoka hírekről. :)) [link]

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#69383) baboss válasza -Mosquito- (#69377) üzenetére


baboss
őstag

Köszi az infót. :R

bob.zxr
Én is mindig csomagolok, de ez más, a volt páromat akarom elvinni egy kis kikapcsolódásra. Motorozás egy jó kajálással összekötve. Az árakat amikor megláttam padlót fogtam, nem olcsó, de szerintem ilyen helyre nem minden nap megyek. :K Elküldtem a linket neki, hogy mit szólna hozzá, a válasza az volt amire számítottam.
"Inkább vigyem egy kínaiba kajálni az olcsóbb." Mire én, miért lenne olcsóbb, Kína sokkal messzebb van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69384) Ferdzsoo válasza -Mosquito- (#69382) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jézus f@szom!
Respect! :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#69385) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#69382) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Givi dobozoknak sikerült találnom egy viszonylag olcsó (szürkeimportos?) forgalmazóját, a Kappának meg nem: lehet ez adta a különbséget. Tavaly az E460N-t 34k-ért tudtam megvenni boltból, számlásan, Givi garjeggyel, a hozzá legközelebb álló Kappa viszont (másutt) több mint 40k-ba fájt volna. :F

szerk: ráadásul ebből a boltból véve ingyen volt a futár és egy ajándék Repsol láncspray-t is adtak mellé (ez utóbbi mondjuk nem a kedvencem).

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#69386) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#69385) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lemaradt: idén már drágább lett 1500,- forinttal. De az ingyen kiszállítás és a láncspray továbbra is áll, tehát nem egy párnapos készletkisöprésről volt szó: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#69387) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#69385) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Hivatalos számlást garist hasonlítunk össze akkor min kb 10-50eft lehet a difije van pluszban a Givinek. Biztos vannak fordított esetek/kivételek is de az igen ritka és akkor sem biztos nem ennyit ver árban rá a Kappa. Ingyen futár az sokat nyom a latba ezt nálad jól tudjuk. :DDD

Baboss:

Jövő héten megyünk ki Zakopaneba. Kaja, leves csülök/golonka 40-50dkg,köret 2db sör, süti jattal 50-70 Zlotyi ezt x72 akkor 3600-5040Ft Zakopane fő utcájában a Krupowkiban. Drága lenne? Nem hiszem. :N

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#69388) Geresics válasza -Mosquito- (#69382) üzenetére


Geresics
addikt

Ez csak most indult? Már olyan rég olvastam róla, azt hittem már rég el is rabolták félúton! ;]
Köszi a megosztást, én már fel is iratkoztam! :R
Eszméletlenül szép ez az új Africa Twin! :Y
Azért beszédes a kép: gyári dobozok helyett más megoldás, ill. ha jól látom, akkor a sokak által kritizált túra plexi helyett az állítólag sokkal jobbra sikerült gyári plexivel megy ekkora útra! A következtetést le is vontam magamnak! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#69389) -Mosquito- válasza Geresics (#69388) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Reméljük sokat tanulsz belőle és ezt majd tudod kamaztoztatni is. :D Addig is.. [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#69390) canniball válasza -Mosquito- (#69382) üzenetére


canniball
nagyúr

Givit a Shoxnál, Kappát úgy rémlik az Euromotornál és a Kelomotornál néztük.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69391) -Mosquito- válasza canniball (#69390) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Konkrétan melyik dobozokról van szó?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#69392) canniball válasza -Mosquito- (#69391) üzenetére


canniball
nagyúr

40-45l körüli monokeyt kerestünk.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69393) -Mosquito- válasza canniball (#69392) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Most barkochbázunk? :))

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#69394) Geresics válasza -Mosquito- (#69389) üzenetére


Geresics
addikt

Ezzel a gumival? :Y
Bátor! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#69395) canniball válasza -Mosquito- (#69393) üzenetére


canniball
nagyúr

Dehogy. :) Ennyi volt a kitétel. Megvolt a konzol, kerestünk hozzá az imént említett paraméterekkel bobozt. Pontosabbat nem tudok mondani, nem nekem kellett, csak próbáltam segíteni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69396) -Mosquito- válasza -Mosquito- (#69382) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Onroad cikk. [link]

Canniball :

Ok. :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#69397) togvau válasza baboss (#69374) üzenetére


togvau
senior tag

Én is voltam ott, hétvégén nagy tömegre lehet számítani (sok motoros).
A kaja elég olcsó és jó (3 ezer forint körüli áron jó nagy adagot adnak, átlagos férfi jóllakik vele, nő pedig kizárt hogy egyedül meg tudja enni), olyan savanyúkáposztát adnak szinte minden fogáshoz, hogy nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#69398) #79335424 válasza BoB (#69380) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért rohadok havonta két hetet egy német kamionban, hogy amikor motorral elgurulok valahova, akkor ne kelljen nézegetnem az árakat, meg szendvicseket csomagolnom.

[ Szerkesztve ]

(#69399) Kolondrum válasza #79335424 (#69398) üzenetére

Én is hasonlóan vagyok a másodállással. :R

(#69400) D1Rect válasza #79335424 (#69398) üzenetére


D1Rect
félisten

Front van? Olyan morcosak vagytok egymással. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.