Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68101) Horvi válasza runner 125 (#68099) üzenetére


Horvi
őstag

Nemááááár :DD Irigykedem. Én asszem egy ideig nem fogok motorozni... :O

Hello darkness, my old friend...

(#68102) demars válasza runner 125 (#68099) üzenetére


demars
addikt

Szép karika. Legyen jó időtök!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#68103) -Mosquito- válasza -Mike- (#68097) üzenetére


-Mosquito-
őstag

A holnapi program. :)

runner:

Messze van.. Holnap Bajáról jönnek fel,hogy Lillafüreden guruljunk együtt. :)

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#68104) Geresics


Geresics
addikt

Kis segítségre volna szükségem! :R
Olyasvalakit keresek, aki tud nekem egyedi MotoCross mezt készíteni!

Terepezéshez használnám (protektoringre húznám rá), ezért feltételezem, hogy nem jó egy "focimezekkel" foglalkozó cég megkeresése.
Van saját logóm, illetve saját betűtípusom - amiket magam rajzoltam, és ezeket szeretném rárakni. Van egy kedvenc számom (83) is, amit még nem tudok, hogy egyáltalán felkerüljön-e a mezre, vagy az már nagyon zsúfolt volna, mert a logót szeretném inkább minél hangsúlyosabbra.

Aminek mindenképp rá kellene mennie:
- nagy méretű logó
- webcím saját betűtípussal
- név saját betűtípussal
- a karokra is kellene valamit rakni, hogy ne maradjon olyan üres. Pl. mindkét oldalra a logó vállhoz, és egyik oldalra a név, másikra a webcím, vagy valami ilyesmi...

Színekben még töröm a fejem, de a motor szürke/fekete, de inkább a fekete a hangsúlyos, pláne amikor felrakom a fekete tankborítást. A bukóim pedig kiba'-ronda zöldek, cserébe 5km-ről látszódnak, ezért a neonzöld vagy neonsárga színt mindenképp szeretném, hogy megjelenjen a fekete mellett, mert fontos számomra, hogy jól látható legyek - ezzel biztosítom a túlélésem a forgalomban! :D

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#68105) FIREBLADE78 válasza -Mike- (#68097) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Egri kölyköknek könnyű. Régi 5-ösön szoktam "kanyarogni". Van 5 kanyar :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#68106) Something_


Something_
őstag

Tudtok ajánlani Bp-n olyan helyet ahol fóliáznak normális árban és jól dolgoznak? Az farokidomot és a tankot akarom befóliáztatni, hogy ne karcolódjon.

Plusz bukógombáknak kellene műanyagossal vágatnom helyet, szóval ha tudtok jó szakembert, akkor ne tartsátok magatokban.

Nem utolsó sorban a lámpát megpróbálom kipolíroztatni, hátha menthető, múltkor asszem Runner mondta, hogy van valami tuti embere, remélem budapesti :-) Nem akarom küldözgetni.

[ Szerkesztve ]

(#68107) Geresics


Geresics
addikt

Mi is az a MotoVlog? Milyen stílusú videókra lehet számítani? Ezekről beszélek röviden a mai videóban:

https://youtu.be/bHfpaykePS8

Ne feledkezzetek el feliratkozni a YouTube csatornára, és kövessetek facebookon, hogy mindig értesüljetek a friss videókról, képekről! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#68108) runner 125 válasza Something_ (#68106) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lámpapolír ügyben őt keresd, hivatkozz rám.

Mike

Hm, jól hangzik.

demars

Kösz, úgy tűnik az lesz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#68109) Something_ válasza runner 125 (#68108) üzenetére


Something_
őstag

Köszi, ő amúgy budapesti? Nincs kitöltve az adatlapja.

(#68110) runner 125 válasza Something_ (#68109) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#68111) BoB válasza Geresics (#68107) üzenetére


BoB
veterán

Elmélkedős vlog lesz? Dehát ilyet a csopperesek szoktak csinálni, akik unatkoznak menet közben :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#68112) Geresics válasza BoB (#68111) üzenetére


Geresics
addikt

Nem, nem lesz (nagyon) elmélkedős, csak anno a "helyzetjelentős" videóban ígértem, hogy mihamarabb tisztázva lesz ez a téma is, és most pótoltam eddigi elmaradásom! :DDD

Az a helyzet, hogy annyi ötletem van, hogy mikről csinálok videót, hogy nem is tudom hogyan lesz ennyi időm! :D
Mert motorozni még okés, de megcsinálni a videókat mindig 10x annyi ideig tart (és ez nem túlzás)! Ráadásul célul tűztem ki, hogy a minőségen is kívánok javítani, szóval lesz dolgom bőven! :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#68113) tboldi


tboldi
nagyúr

Ezzel tökéletesen tudok azonosulni, főleg a sárgával kiemelt résszel. :)

[ Szerkesztve ]

(#68114) canniball


canniball
nagyúr

Dobozos kérdés: azon túl, hogy a platni és a doboz is legyen monokey/monolock honnan lehet tudni, hogy melyeket lehet összepárosítani? Eddig azt hittem csak ez a kettő fajta van, most derült ki számomra hogy ezeken belül is van többféle példány.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68115) vlevi válasza canniball (#68114) üzenetére


vlevi
nagyúr

Minden gyártónak saját rendszere van.
Monolock a Givi saját felfogatási rendszere, kisebb teherbírású dobozokra.
A Monkey szintén Givi, de masszívabb, mint az előző.
A Kappa dobozok, tartók csereszabatosak a Givivel.
Ezenfelül ott van (a teljesség igénye nélkül) Nonfango, Krauser,... mind saját felfogatási rendszerrel.
És persze a gyári dobozrendszerek, mint pl. a Yamaha FJR-nek saját dobozszettje van, ésratöbbi.

Motorja válogatja, mire van szükséged ahhoz, hogy feldobozold. Oldaldobozokhoz szinte biztos, hogy kell tartókonzol, mert ez egyik motoron sincs, kivéve, ha gyári dobozokkal vetted a motort.
Topcase-nél nagyobb túramotorokon (pl. DL-650, BMW GS, például) a topcase helye már megvan, de a platnit még meg kell hozzá venni, amire a dobozt be lehet pattintani. Más motorokon a hátsó dobozhoz is szükség van tartókonzolra.

[ Szerkesztve ]

(#68116) canniball válasza vlevi (#68115) üzenetére


canniball
nagyúr

Szóval ezt is "szerencsésen" túlbonyolították...
Akkor hogy én is értsem: ki van nézve a konzol és a hozzá passzoló "Monokey M3" fedőnevű platni; erre bármilyen Monokey dobozt rá lehet pattintani vagy kifejezetten a "Monokey M3"-ra passzolót kell keresni? Mert a dobozok mellett ilyen "szűkítést" nem láttunk.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68117) Kolondrum válasza -Mike- (#68097) üzenetére


Kolondrum
félisten

Köszi, kimarad holnap. Ez a lánc nagyon durva már. Talán a holnapot kibírja. Komolyan ezt tart vissza.
Ilyet még nem láttam láncnál. Szinusz hullám van benne és akárhogy akarom nem hajlik a szemek nagy része. Basszus.

[ Szerkesztve ]

(#68118) Geresics válasza canniball (#68116) üzenetére


Geresics
addikt

...illetve még figyelj a teherbírásra! Némely doboz teherbírása csak 3-6 kg! Az lósz@r szerintem! :W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#68119) BoB válasza Geresics (#68118) üzenetére


BoB
veterán

Ez nem csak doboztól függ. Pl. nálam az F800R hátsó platnitartó csak 6kg-ot bír el. Akár gyári, akár utángyártott, mert a hátsó váznyúlvány és a felfogatási pont ennyit bír...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#68120) Geresics válasza BoB (#68119) üzenetére


Geresics
addikt

igen, és ehhez még jön a sebességindex is! :DDD
Az milyen már, hogy egy motoros dobozra ráírják, hogy max. 130 km/h? :Y

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#68121) kcsa válasza tboldi (#68113) üzenetére


kcsa
veterán

A sárga részen azért jól szórakoztam. Addig szórakozás, amíg nem velem történik :)

(#68122) tboldi válasza kcsa (#68121) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is jót röhögtem rajta, mivel én is átéltem ugyanezt, teljesen magamra ismertem benne. Persze továbbgondolva már inkább szomorú a történet.

(#68123) Something_ válasza tboldi (#68113) üzenetére


Something_
őstag

Olvastam en is, elment a kedvem a kozuti motorozastol mig olvastam a beszamolot, hogy egy gyoker faszfej miatt ilyen es ehhez hasonlo helyzetbe kerulhetek..

[ Szerkesztve ]

(#68124) Bogyó bá' válasza Geresics (#68118) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A monokey rendszer alapvetően 10 kg teherbírású,a Monolock meg egy robogóra való bukósisaktartó, 3-5 kg teherbírással.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#68125) canniball válasza Geresics (#68118) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, az megvan, köszi!
Csak a felfogatás maradt még nyílt kérdés.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68126) -Mike- válasza Something_ (#68123) üzenetére


-Mike-
addikt

Én a múltkor egy fehér bmw x5 után mentem a körforgalomban, elhagyta a körforgalmat majd satu fék és visszakanyarodott szabálytalanul, na mondanom sem kell kigyorsítás közben igen csak kapaszkodni kellett. De az ilyenek miatt sosem megy el a kedvem, nem született még meg az a gyökér aki miatt eladnám a drágaszágomat. ;]

(#68127) Kolondrum válasza -Mike- (#68126) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az irányjelző nem használása nagyon gyakori probléma lett, miközben ennek olyan alap dolognak kell lenni mint a levegővétel. GYakran megfordul a fejemben, hogy ha nincs kint akkor az okkal nincs vagy elfelejtette.
Sőt, a nem arra megy amerre néz téma is gyakori. Volt h dudáltam h bakker még nem nem nézem rám én el nem megyek előtted.
Belőlem személy szerint sokat kivesz a pesti közlekedés. 1 óra pesten terhel annyira mint egy Kékestető Dunakanyar 2x kb. Hál égnek én olyan korán járok dolgozni, hogy a jónépek még alszanak, csak este kell kibírni bent azt a pát km-t.

[ Szerkesztve ]

(#68128) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Az szép amikor az ember vezetéstechnikai tréningen kap defektet? :U :N

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#68129) Something_ válasza Kolondrum (#68127) üzenetére


Something_
őstag

Jah, ha az a fasz, aki kifordult elem indexelt volna es elnezett volna balra, akkor nem csap el..

.. de nem akarta feltartani a forgalmat, mert jobbrol kiengedtek..

[ Szerkesztve ]

(#68130) Something_ válasza Ferdzsoo (#68128) üzenetére


Something_
őstag

Az se rossz, amikor az ember a vezetestechnikai trening kozepen veszi eszre, hogy folyik a frissen szimeringelt teloja :D

(#68131) zeon.hu válasza Something_ (#68130) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A telefonodban van szimering?? :DD

#?*@&!

(#68132) A_Kupec válasza Bogyó bá' (#68124) üzenetére


A_Kupec
újonc

Profi válasz volt :Y

(#68133) HSM válasza Kolondrum (#68127) üzenetére


HSM
félisten

Igen, erről beszéltem én sokszor, hogy ezért nem érdemes a tapasztalatot a km-ekkel arányosítani. A pesti közlekedésben 30-50km-enként tuti történik valami "váratlan", egy túrán ehhez képest akár 600km-t lenyomsz anélkül hogy bármi kéretlen "izgalom" történne...

[ Szerkesztve ]

(#68134) #79335424 válasza Kolondrum (#68127) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megszokás kérdése. Én "csak" egy fél évet futárkodtam (naná, hogy ősztől, tavaszig), de több barátom is évek óta nyomja, és még semmijük sem volt eltörve (bár, az egyiküket csúnyán elütötte egy biciklis).

[ Szerkesztve ]

(#68135) Something_ válasza runner 125 (#67600) üzenetére


Something_
őstag

Szarakodik valami az automba, haverom atjott, hogy atdobjuk az akkujat az enyembe, nem talaltam meg a 10es kulcsot, kb 1 orat szenvedtunk mire atdobtuk.
Eljottem egy tesztkorre es kajaert a lidlbe, erre meglattam a polcon 1 db powerfix szerszamkeszletet. Hat landolt is a bevasarlokocsiba.

(#68136) BoB


BoB
veterán

Szerintem ez fogja vinni a 2016 legnagyobb balf@sza díjat: [link] :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#68137) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mekkora mákom volt, hogy kódorogtam egy kicsit. Kiváló most épülő út. [link]

(#68138) tboldi válasza BoB (#68136) üzenetére


tboldi
nagyúr

Elszaladt a ménes. :D

(#68139) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ma megkapta a gépezet hátulra is az új Pilot Road 2-t. Most gyári mértetben - 150/70 R17.... hát ezzel is többet csal az óra gps-hez képest, mint vártam... Óra 60km/h, GPS 56km/h. Gondolom ez csak engem zavar ugye? :D

Breki ismét rendes volt, mint mindig, szívesen is járok hozzá. De most elültette a bogarat a fülembe, hogy a Motul -t is hamisítják és már a nagykerek, mint a Bárdi sem tudja garantálni az eredetiséget. Most esz a fene, hogy épp most vettem egy kannával a közeledő olajcseréhez. Mit gondoltok?

bob.zxr: Apám ilyenkor röhögve mondaná:"Kell is tehénnek gatya." :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68140) vlevi válasza BoB (#68136) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nehéz lesz überelni, az biztos :D

(#68141) Kolondrum válasza V.Stryker (#68139) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én tegnap méregettem és vagy a telefon rossz, vagy mérhetetlen a különbség az óra és a gps között.
Ma nagyon sok rendőrrel futottam össze.
[link]
Amikor ellentétesen jöttem épp előzésből érkeztem ide..

(#68142) vlevi válasza Kolondrum (#68141) üzenetére


vlevi
nagyúr

"épp előzésből érkeztem ide.."
Már majdnem megkérdeztem, hogy miért voltál te előzetesben? :DDD

(#68143) canniball válasza BoB (#68136) üzenetére


canniball
nagyúr

Az komoly mutatvány volt...

Symbi!
És merre van ez az út?

Tóték!
Erre valaki?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68144) Doki16


Doki16
addikt

Nem rég értem haza a Soltvadkerti motoros felvonulásról. Volt ott bárki közületek? Én még ennyi állat kipufogóval rendelkező motorost nem láttam egy helyen. Volt egy pár chopperes akik mindenkit bealáztak. Konkrétan a saját nem túl halk motoromból semmit nem halottam :D

Egy két képet csináltam az indul előtti pillanatról. [link] [link] [link]

Igazság szerint csak fagyizni mentem le, de pont belecsöppentem egy nagy fesztiválba. Pont akkor indult a felvonulás amikor odaértem. Én meg gyorsan beálltam egy miért ne alapon :) Persze pont ma kellett otthon hagynom a sisakkamerát.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#68145) Kolondrum válasza vlevi (#68142) üzenetére


Kolondrum
félisten

[link] - de nem felém nézett. :DD

Állítólag jött valami fejes a kékesre és az út szélét felszórták fehér kaviccsal. Az utóbbi biztos, szépen rajta van az úton.

(#68146) Kolondrum


Kolondrum
félisten

IDE GYERTEK KI! Még nincs kész, helyenként rajta a föld meg a friss aszfaltozás utáni redva, de nagyon jó lesz. Én megvárom az új gumit meg, hogy kész legyen és jövök. Most oda vissza bejártam békésen. Hely: Parádsasvár - Kékes között.
[link] - még 20 perc.

(#68147) ALI_G


ALI_G
veterán

sziasztok,
van valakinek gps-es nyomkövető a motorban?

(#68148) V.Stryker válasza Kolondrum (#68146) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

ELég jónak néz ki, bár egy 14km-es szakasznak elég messze van. :D Viszont lehet arra talán valami izgalmas karikát is szervezni.... Cserháton át vagy mit tudom én .

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68149) runner 125 válasza Something_ (#68135) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jól tetted, hibátlan szett.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#68150) -Mosquito- válasza Kolondrum (#68146) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nagyon nincs még kész,kb az 1/4 részét aszfaltozták le mai állás szerint. Jó lesz de van jobb is. A Lillafüredi, Galyatetői, Mályinka szakaszt tegyék rendbe. Stb, stb.

Na a Bajai ismik haza érték 865km-t gurultak. :D

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.