Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69401) #79335424 válasza D1Rect (#69400) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerinted nem volt fura a kérdés? A téma az volt, hogy hova vigyük az asszonyt romantikus-kajálós programra, hogy kedve legyen a motorozáshoz. Na, most képzeld el, hogy odaérünk a tuti helyre, és elkezdjük kicsomagolni a szenyókat! Nekem más elképzelésem van a felejthetetlen, romantikus-kajálós gurulásról.

[ Szerkesztve ]

(#69402) D1Rect válasza #79335424 (#69401) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, ő eddig szendvicset vitt és érdeklődik, ha nem szendvicset vinne, mennyi lenne?
Szerintem tök jogos a kérdés.
Senkinek nem ajánlgatta a szendvicsét, csak érdeklődik az alternatíva felől. ;)

MOD: Sőt, az is lehet, hogy ő boldog ember(hint: nincs asszony :D )

[ Szerkesztve ]

(#69403) #79335424 válasza D1Rect (#69402) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez asszonyfüggő is. Nekem egy igazi szöszim van, aki korlátlan mennyiségben tudja befogadni a kényeztetés minden formáját. Nála nem érdemes szendvicsezéssel próbálkozni. :)

[ Szerkesztve ]

(#69404) V.Stryker válasza #79335424 (#69398) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Csak azt ne felejtsd el - hogy bár számodra ismeretlen érzés és ezt most nem bántásnak szánom - de ha van két gyereked, mint nekem vagy Xaels-nek, akkor már a másodállás vagy a hetekig külföldön dolgozás kiesik. Mert vagy látod a gyerekeidet felnőni és részt veszel a nevelésükben vagy másodállás, hogy néhány hétvégén és az évenkénti 1-2 nyaraláson dőzsi legyen. Szóval gyerekek mellett már kompromisszumot kell kötni és ebbe beletartozik néha a szendvicsezés is. És ez nem kellemetlen.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#69405) #79335424 válasza V.Stryker (#69404) üzenetére


#79335424
törölt tag

Neked. Én viszont nem vagyok hajlandó ilyen kompromisszumokra. Többek között ezért sincs gyerekem. Nekem ez az életmód a fontosabb.

(#69406) Burt1793 válasza #79335424 (#69405) üzenetére


Burt1793
veterán

A szendvics nem számít. :B

Ezen a fórumon ennyire nem kell megismerkedni szerintem. :D Mindenkinek más fontos, van akinek a család, van, akinek egy tál meleg étel minden nem, ez van.

(#69407) #79335424 válasza Burt1793 (#69406) üzenetére


#79335424
törölt tag

OFF -ba tesszük ezeket a hsz. -eket, pedig nem is annyira OFF -ok. Különböző életmódot élő, felnőtt férfiak írják le a tapasztalataikat a motorozással kapcsolatos lehetőségeikről. Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy minden oldalon visszaköszön a család, gyerek témakör. Nagyon is meghatározó részei és függőségei egy motoros életének, nem lehet tőlük elvonatkoztatni.

(#69408) demars válasza canniball (#69395) üzenetére


demars
addikt

Én nézegetem a használt dobozokat, elég sokat látni képes motoron, vagy jófogáson. Mi tud tönkre menni egy dobozon? Rögzítési pontok? Pár karc nem érdekel.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#69409) Bogyó bá' válasza demars (#69408) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Elrepedhet, kikophat az a zárrész, ami a platnihoz rögzíti, elhagyják az egyik kulcsát, elszakad belül a lekötő gurtni, ilyesmi....

Ősszel mikor én vettem a fentebb említett E460N-et, akkor 25 +2,2 postáért lett volna használtan "kicsit karcos", ugyanilyen 1 db kulccsal. Inkább a vadiújra szavaztam. (15-20-ért vettem volna használtat, de ennyiért már nem. Nézegettem a kínai, filléres Monokey dobozokat is, de egy másik fórumon egy srácnak ilyen ugrott le a platniról menet közben egy kátyúnál, és törte benne pozdorjává a több százezer forintos DSLR fényképezőgépét. Így lemondtam róla. :( Amúgy itt van: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#69410) Kolondrum

Gurultam egyet este, ismét valaki felborult most épp az Árpádon. 3-asHatárHegyen azért nem gyenge dolgokat építettek fel. :D
[link]

(#69411) Grillo válasza Geresics (#69381) üzenetére


Grillo
senior tag

Én is így jártam a héten, csak Amarokkal. Inkább kerültem egy 10est, mint a 6k km-es autót beássam...

(#69412) kisninja válasza #79335424 (#69407) üzenetére


kisninja
őstag

Hát igen család lassan lesz motor viszont szerencsére lányom majdnem minden hétvégén itt van. Nekem ő az első nem tudom még hogyan motorozom vagy ha lesz új nő.... :D

Azt hiszem megvan a kiszemelt motor 2006 os kawasaki z750s kék. 25k km el.holnap lesem meg.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#69413) StoneBridge válasza Kolondrum (#69410) üzenetére


StoneBridge
senior tag

A tűzoltó miért intett?
HHH fele nem voltál a Czirbolya utcában? Na ott vannak villák. Csipaké is ott pusztul félkészen. Érdemes megnézni.
Szeretünk arrafele kirándulni az asszonnyal. Szép környék.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#69414) Kolondrum válasza StoneBridge (#69413) üzenetére

Motoros oktatóm volt.
Arra nem voltam, talán majd elnézek.

(#69415) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Pénteki nap, Hungaroring.

Mentem a 899-el, amit el is neveztem gyorsasági radiátornak. Meg lehet rajta dögleni, annyira rosszul megoldott a hőelvezetése. Nem utcára való. Kár, mert szvsz az egyik legszebb V2-es gép a piacon. Alacsony fordulaton ideges, rángatózik, fordulatra persze kisimul.

Másik gyönyörű gyorsasági, a nagytesó. Vele nem lehetett menni, de tömör gyönyör volt látni, illetve hallani is többet belőlük egyszerre elmenni a hosszú egyenesben.

Dario Marchetti pályázott az egyik géppel, nagyon nyitott figura, kérdezgettem a gépről, meg hogy miért ennyire elhasznált a jobb fele a guminak: több jobbos, plusz a Supercorsa SP nem tapad meg eléggé a gép ereje alatt és emiatt sok volt a powerslide. :U ;]

Még mentem haverom ZX6-R-jével, ami egy nagyon kifinomult és kényelmes speed, nagy is volt a kontraszt a 899 után.
Az MT-m meg jólvan, köszöni. Beszámoló off. :)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#69416) KoVee84 válasza StoneBridge (#69415) üzenetére


KoVee84
senior tag

melyik zx6r? mikori?

(#69417) StoneBridge válasza KoVee84 (#69416) üzenetére


StoneBridge
senior tag

2015-ös 30. évfordulós kiadás.
Nagyon rendben van a gép.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#69418) canniball válasza StoneBridge (#69415) üzenetére


canniball
nagyúr

"Alacsony fordulaton ideges, rángatózik..."
V. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69419) StoneBridge válasza canniball (#69418) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Sorkettőm nem ilyen. Megőrülnék, ha városban ilyen tulajdonságai lennének. :D
Csak érdekel, mert nem próbáltam, de egy SV is ilyen pl.?
Aztán fene tudja, lehet sport módban ilyen, nem volt időm másban próbálni a 899-et.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#69420) amdk7 válasza StoneBridge (#69419) üzenetére


amdk7
aktív tag

Háát, igen. Én SV1000-el mentem egy kisebb karikát, de az is "ideges" természet alacsony fordulaton...
De én úgy éreztem, hogy megszokás kérdése, ha az lenne, biztosan össze tudnánk kovácsolódni. :)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#69421) canniball válasza StoneBridge (#69419) üzenetére


canniball
nagyúr

Gondolom nem annyira mint a 899, de igen, ilyen.
Viszont engem igazából csak veztech tréningen zavart amikor űberlassú feladatot kellett csinálni, na ott olyan volt mintha egy kapálógépen ültem volna. :D Városi tempónál nem zavaró; bár lehet csak hozzászoktam.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69422) Geresics válasza canniball (#69421) üzenetére


Geresics
addikt

És akkor én mit mondjak az egy 660-as hengerrel? :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#69423) Kroni1 válasza amdk7 (#69420) üzenetére


Kroni1
veterán

Így van, csak megszokás kérdése. Egy sor4 után átülve úgy tűnik, hogy dadog a motor V2 vagy Boxer esetén is, olyan érzés mint amikor a s4 már lefulladás közelében van. De aztán idővel rájön az ember, hogy itt ez a természetes és bizony nem fog lefulladni, mert ott alul is van kellő nyomaték!

(#69424) Polemius válasza Horvi (#69220) üzenetére


Polemius
aktív tag

Nekem nem lett bajom, csak a térdem-vállam éreztem kicsit. Lassan mentem.
Köszi a linket! Majd teszek fel képet, és örülnék, ha mutatnál majd előtte-utána képeket.

SymbianOS:
Remélem telóval meg mással nincs gond azon kívül, amit eddig látok (az is elég).
Próbálgatni nemigen tudom, mert a kormány eléggé elhajlott (örültem, hogy lassan haza tudtam evickélni vele), és a legközelebbi vízszintes, egyenes szakaszig kb. 15 km-t kellene megtenni.

(#69425) Horvi válasza Polemius (#69424) üzenetére


Horvi
őstag

Az a lényeg, hogy neked nem lett bajod. Előtte utána képet a tankról tudok feltenni mert azt pont ma hoztam el tőlük. Amint eláll az eső kimegyek a garázsba és lövök pár képet.
A többi elem meg marad olyan amilyen a szezon végéig.

Hello darkness, my old friend...

(#69426) HSM válasza StoneBridge (#69419) üzenetére


HSM
félisten

Pedig a sor2-d is gyakorlatilag V2, csak nem a hengereket, hanem a főtengelyt ékeltél el. ;)

A K8 SV650 is ilyen, 1800rpm alatt felejtős, rángat, tiltakozik, 1800 és kb. 2800rpm között óvatos gázkezeléssel már sima, és 3000 felett lesz tökéletes. :K A nagyon lassú kanyarokat leszámítva nincs ebből gond amúgy semmi az ég világon városban sem. Gáz nélkül is megy egyesben (a maga módján), szval abszolút élhető.

(#69421) canniball: Én városban a sor4 motorokat nem szerettem annyira, az ember felváltogat, aztán erő semmi, főleg fordulat nélkül, fordulaton meg nekem kellemetlenebb a hangjuk a V2-nél.

(#69427) Kolondrum válasza StoneBridge (#69419) üzenetére

Ernő is hajlamos erre. Vagy hajtod vagy nyűgös. főleg ha 50- el kell menni. Minimum 80 és kisimul.

(#69428) FIREBLADE78 válasza StoneBridge (#69415) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Na akkor megvilágosodtam miért rángat az enyém is 2-3asban,mert szar olasz ;] :DD mv gyártotta

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#69429) amdk7


amdk7
aktív tag

Csak halkan jegyzem, meg, hogy a megoldás nem az, hogy 80-al menjünk bármi áron a V vagy Sor 2-vel. Hanem, hogy megtanuljuk kezelni a gázkart. ON-OFF -nál persze, hogy rángat, hisz van akkora motorfék, hogy nah...

Asszonynak is ER6N van, az is ilyen, ha elzárja a gázt...
- Pár kanyar után szerintem megtanulható, hogy nem nyitni-csukni kell, hanem tartani és finoman kezelni. különben baj lesz. ;) A Sor4 azért toleránsabb.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#69430) Kolondrum válasza amdk7 (#69429) üzenetére

Ernőnek van egy típus hibája. Rángatós. Ha úgy teszek amit mondasz rángat, mikro rángatás jellemzi. És nem, nem rossz. Persze van, hogy nem, amilyen a napja. De mivel hajtom nem érdekel. Linkeljem ennek a fórumát?😂

[ Szerkesztve ]

(#69431) mm89 válasza Kolondrum (#69430) üzenetére


mm89
őstag

Nem hatodikban kell szenvedtetni szegényt a városban...
Nem sebesség kell neki, hanem fordulat

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#69432) tboldi


tboldi
nagyúr

Du. jött az SMS, hogy kész a jogsim, holnap megyek is érte. Gyorsak voltak. :)

bogyo112: Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#69433) Bogyó bá' válasza tboldi (#69432) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Gratulálok!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#69434) Kolondrum válasza mm89 (#69431) üzenetére

Heehh azt hiszed nem forgalom meg? Tök mind1 a fordulat. Akárhogy játszol kis sebességet kis rángatással tart, de ezekkel mind tisztában voltam, még sok egyéb dologgal. Persze nem mindegyik ilyen. Videón én pontosan tudom mikor ilyen, de olyan apró hogy ott nem jön át, érzed.
Ennek az a jó ha tempót megy. 80 mint írtam már kellemes.
Na engem ez eddig érdekelt. :R

[ Szerkesztve ]

(#69435) Kroni1 válasza Kolondrum (#69430) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez a sor4-es FZS600-assal is igy van, pedig azt gondolná az ember hogy az simán jár.. De alapjáraton ls alacsony fordulaton az is olyan egyenletlenül tornássza magát előre hogy csak na. A Kawasaki ER5-ös annak ellenére hogy 500-as sorkettes sokkal simábban járt, azért tudom mert anno olyanon vizsgáztam.

(#69436) bigdady válasza Kroni1 (#69435) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szerintem ég és föld egy sor 4 után felülni egy sv-re. Sokkal dadogósabb, igényli a fordulatot nagyon

[ Szerkesztve ]

(#69437) -Mike- válasza tboldi (#69432) üzenetére


-Mike-
addikt

Áá, ráért volna még, hova ez a kapkodás. ;]

(#69438) HSM válasza bigdady (#69436) üzenetére


HSM
félisten

Annyira azért nem... Mint írtam, 3000-től már tök simán jár és húz keményen. :)
A sor4 600-ak simán járnak kis fordulaton, de erejük sincs nagyon úgy. :N

(#69439) tboldi válasza -Mike- (#69437) üzenetére


tboldi
nagyúr

:D

(#69440) Kroni1 válasza HSM (#69438) üzenetére


Kroni1
veterán

Egyetértek. A V2-es Transalp is érzésre úgy tűnt, hogy dadog, és mindjárt lefullad, de csak érzésre, mert közben úgy ment fel az emelkedőn gond nélkül hogy csak na, a Fazeren ugyanott kuplunggal is játszanom kellett egyesben. Szóval hozzá kell szokni, de mikor rájön az ember hogy hol a határ akkor meg lehet szeretni ezt a tulajdonságát is a kéthengernek.

(#69441) mrhero válasza Kolondrum (#69430) üzenetére


mrhero
tag

a láncod milyen állapotban van? az is produkálhat ilyen tüneteket.

(#69442) HSM válasza Kroni1 (#69440) üzenetére


HSM
félisten

Én nagyon szeretem, hogy ilyen kicsit "nyers" természetű. :K

(#69443) kisninja


kisninja
őstag

Szerdán megyek a motorom ért, 30km kell elhoznom.... Nagy gáz ha még nem jött meg a jogsi ? :D
tboldi: hány munka nap alatt jött meg ?

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#69444) Horvi válasza kisninja (#69443) üzenetére


Horvi
őstag

Végül is nem azzal megy, szóval nem gáz. Kivéve ha kiint a rendőr mert akkor bevonják mielőtt megkapod :DD

Hello darkness, my old friend...

(#69445) FIREBLADE78 válasza Horvi (#69444) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Azt hazudja,hogy otthon maradt. Úgyis vóki-tokin megkérdi,hogy van e és kiderül,hogy van. Ennyi. :D
Egyszer igazoltattak kocsival,mondja a diszpécseres gyökér,hogy nincs jogsim. Mondom az igen :D. Aztán többszöri tanakodásra sikerült megtalálni a mátrixban.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#69446) tboldi válasza kisninja (#69443) üzenetére


tboldi
nagyúr

Múlt hét hétfőn voltam ott, ha azt is beleszámoljuk, akkor 6.

(#69447) bigdady válasza kisninja (#69443) üzenetére


bigdady
nagyúr

Biztit koss azert

(#69448) vlevi válasza FIREBLADE78 (#69445) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem biztos, hogy van.
Azért nem küldik ki azonnal az uj jogsit, mert van egy idő, amit kivárnak, amíg a vizsga után az uj jogositvan jogerőssé válik. Való igaz, hogy nincs olyan, hogy ez ne történne meg, de ügyvitelileg akkor is kivárják, és ez idő alatt még nincs meg a jogositvanyod.

(#69449) Kolondrum válasza mrhero (#69441) üzenetére

Régivel nagyon rángatós volt. Újjal csak mikró rángatások vannak.

(#69450) Horvi válasza Polemius (#69424) üzenetére


Horvi
őstag

Kértél összehasonlítást a tankról.
Előtte:

Utána:

A tank nincs lefényezve, így ezzel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy mivel lenne érdemes megvédeni a rozsdától addig míg a fényezésre sor kerül?

Hello darkness, my old friend...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.