Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69601) yodamastah


yodamastah
őstag

Az is kérdés mi maradt a geometriabol amikor beleszallt abba a valamibe ami miatt az egész elejet újra kellett építeni :)

(#69602) imibogyo válasza mm89 (#69557) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem, sajnos... Mióta "vidéki nettel" vagyok (x < 15 mbit) én is baromi lassúnak érzem. Amíg Pesten laktam 100+ mbit-es netekkel, addig nagyon élveztem használni. Viszont annyi mindenen erre van bekötve (kezdve rengeteg PH-s linkelésemmel), hogy már csak ezért nem váltok. ;)

(#69603) emre


emre
veterán

Na ezt hívom én teljes átépítésnek. :D
De nem bírta a kiképzést.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#69604) Kolondrum

Ezt a kabátot mivel mosnátok? A tegnapi túra betett neki iszonyat büdös lett. :Y

PLUS Roller Red

A Textil kabát 600 D Heavy Duty poliészter anyagból készült. 4 évszakos használatra. Airvent-cipzár elöl és hátul. 3M fényvisszaverő az első és hátsó oldalon Kivehető thermo bélés Z-liner membrán. A maximális biztonság érdekében beépített könyök, váll és gerincprotektorok XS-3XL méretekben

Olvastam ezt is azt is. Mi az igaz? Mosógép vagy kézi?

[ Szerkesztve ]

(#69605) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#69604) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kézi mosás van előírva (de én géppel mosom, "kézi mosás" programon): 30 fok, előmosás nélkül, öblítőszer használata nélkül. szerk: folyékony mosószerrel! A régi Cordurát is ezzel mostam, átlag 2 havonként, és bírta gond nélkül nálam 3 évig, pedig azt már használtan, viseltes állapotban vettem.

Az összes protektort viszont ne felejtsd el mosás előtt kiszedni belőle, majd száradás után vissza tenni beléjük. Ezt a részt utálom a legjobban az egész folyamatban.... :O

(#69606) kcsa: a régi göncben nem volt, a mostani Shox-osban van kivehető vízálló-szélálló bélés, azt még nem mostam. (meg nem is szeretném). A "többi" része meg ígyis-úgyis átázik, mert mindenütt hálós betétek vannak benne.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#69606) kcsa válasza Kolondrum (#69604) üzenetére


kcsa
veterán

Kb. ahogy Bogyóbá leírta. Annyival kiegészíteném hogy első mosásnál még annyira nem feltűnő, de második után már mindenhol át fog ázni, szóval ha ez gond, impregnálni is kell valamivel.

(#69607) bigdady válasza Kolondrum (#69604) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én a nyárimat slaggal szoktam :)

(#69608) kcsa válasza Bogyó bá' (#69605) üzenetére


kcsa
veterán

De az övé nem hálós, ahogy néztem a képeket.

(#69609) imibogyo válasza emre (#69603) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen..... "Jól"sikerült..... ;] :P

Bár gondolom az állatkodás (egykerekezések utáni "odavágás") tett be szegény villanyaknak. Nem a megváltozott geometriára és így a megváltozott terhelésre volt méretezve szegény váz. Legalábbis nekem ez jön le a képről. De ha tudsz háttérinfót szívesen olvasom, hogy mi történt. :K

(#69610) runner 125 válasza emre (#69603) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem is tagadhatná le a "motor", h magyar ember szülöttje...

Kókány, gány, maszek, jóvanazúgy hegyek, oszt' megy a csodálkozás ha kettétörik az egész kacat.

Darwin díjat neki.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#69611) BoB válasza runner 125 (#69610) üzenetére


BoB
veterán

A legnagyobb bűne mégsem ez, hanem ... mekkora majrécsík van már hátul? :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#69612) V.Stryker válasza Kolondrum (#69604) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én meg kivesze ma protektort a kordurából és bekúrom 40 fokon a mosógépbe, oszt kész... max nem öblítem öblítő szerrel. Kb. ennyi óvintézkedést teszek

A bőrt meg... a bőrrel nem kell csinálni semmit. :DDD Majd leszakad rólad ha nem bírja. :DDD A jó kosz meg lekopik.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#69613) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

A 2. kerületben keresnék megbízható helyen garázst, parkolóhelyet motorom számára. Esetleg beszállnék meglévő garázsba, ha megoldható.

Köszi!
W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#69614) yodamastah


yodamastah
őstag

Jól nyomja a kékhold, 3 gumiból egyet fordítva sikerült felrakniuk :D Most mehetke holnap vissza :W MIndezt 7200ft-ért úgy hogy motort szerelni nem kellett :Y

[ Szerkesztve ]

(#69615) BoB válasza yodamastah (#69614) üzenetére


BoB
veterán

LOL? Tudsz képet mutatni?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#69616) yodamastah válasza BoB (#69615) üzenetére


yodamastah
őstag

Minek? Fordítva van fent a hátsó, nincs azon semmi fotózni való. :)
Két tökegyforma hátsó felnit vittem, és nem sikerült egyformán felrakni rájuk a gumikat :D

[ Szerkesztve ]

(#69617) BoB válasza yodamastah (#69616) üzenetére


BoB
veterán

Mert megnéztem volna mennyire nyilvánvaló, még nem láttam ilyet hogy fordítva teszik fel...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#69618) canniball válasza yodamastah (#69614) üzenetére


canniball
nagyúr

Háromkerekű lett a motorod? :Y :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69619) yodamastah válasza BoB (#69617) üzenetére


yodamastah
őstag

Igazából rengeteget raktam fel fordítva a hátsókat. De most 2x is elmondtam hogy irányba kérem. A féktárcsára be is rajzolták maguknak a forgásirányt hogy jó legyen. Csak éppen egyik erre másik arra :D

(#69620) yodamastah válasza canniball (#69618) üzenetére


yodamastah
őstag

2 hátsót használok, kevesebbet kell mászkálni a gumishoz. Meg hátsót kb 5 perc alatt tudok cserélni. Sokáig csináltam azt hogy volt egyiken a kopott a másikon amin van több hús és azt raktam fel amire épp szükség volt.

(#69621) BoB válasza yodamastah (#69619) üzenetére


BoB
veterán

Ja, de akkor ez pályagumi, és ránézésre mintából nem mondod meg a forgásirányt ha jól értem. Így már más azért.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#69622) yodamastah válasza BoB (#69617) üzenetére


yodamastah
őstag

Tessék.Ha jól megnézed látni a fordítva bejelölt nyilta a féktácsán :) De nincs semmi gond, péntek délutáni műszak 32 fokban elnézhető :) Csak most mehetek vissza megint :O

De a mintából látni a forgásirányt, és rajta van a nyíl is az oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#69623) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok netrsiken kötöttem biztosítást az küldött egy vissza igazolást azóta semmi. Ennyi elég ahhoz hogy átírassam ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#69624) Something_ válasza kisninja (#69623) üzenetére


Something_
őstag

Elég az alkuszi.

Neked kell majd aláírnod a megbízást, majd feltölteni online fax-ba az adásvételit, megbízást és ööö asszem forgalmit. Utolsóban nem vagyok biztos, de le van írva minden.

Aztán ha ezek megvannak, majd valamikor kapod a csekket.

(#69625) kisninja válasza Something_ (#69624) üzenetére


kisninja
őstag

Köszi aláírni már nem kell mert van már egy biztosításom velük. És tudom hülye kérdés de akkor elég a rendőrnek az is hogy van egy megrendelés visszaigazolásom ? :R

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#69626) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#69605) üzenetére

Köszi all, már szárad. :D

(#69627) canniball válasza yodamastah (#69620) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy úgy! Akkor megnyugodtam. :)

kisninja!
A rendőrök nem kérik a csekket, egy ideje látják "online" hogy van-e biztosítás.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69628) dugynok válasza canniball (#69627) üzenetére


dugynok
senior tag

Kérdés, hogy mikortól látják. Első körben csak egy ajánlattétel van, amit a biztosítónak 15 napja van elbírálni. Volt is ebból riport a HirtTv/Panaszkönyv műsorában, csávó ezen idő alatt balesetet okozott, biztosító meg egyből visszautasította a szerződést...

(#69629) canniball válasza dugynok (#69628) üzenetére


canniball
nagyúr

Na látod azt nem tudom...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69630) demars


demars
addikt

Sziasztok!

Elég tartalmas hetem volt (kis pihenést leszámítva). Sikerült a héten vennem hátsó konzolt, haza fele pedig egy dobozt is. Tegnap pedig megérkezett a hátsó emelőm is. Sajnos be kellett jönnöm éjjelre dolgozni, így nem volt időm felszerelni a dobozt és az emelőt sem tudtam kipróbálni.
Viszont a platni rögzítésével bajban vagyok. Egy saját készítésű konzolt vettem ami nem "csővázas", hanem fém lemezben végződik. Erre kell rögzítenem, felfúrnom a platnit. Amit adtak csavarokat, íves rögzítőket szerintem nem lesz jó. Ha más megoldással fixen rögzítem az megfelelő lehet?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#69631) Kolondrum

Én még meló előtt felrakom a bukocsövet. :DD

(#69632) Kolondrum

Nem sétagalopp feltenni mert a váz egy elemét is cseréled.
Sztem nem olyan csúnya!
[link]
[link]
[link]
1923 és 2020g azaz kb 4 kiló plusz súly.

(#69633) Geresics válasza Kolondrum (#69632) üzenetére


Geresics
addikt

Jól néz ki, csak valahogy olyan fura... Ha megfogod a motort, és szépen lefekteted, akkor a vas ér le először?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#69634) -Mike- válasza Kolondrum (#69632) üzenetére


-Mike-
addikt

Jaja, ess már el vele lássuk hol ér le először.
Köszi.
;]

(#69635) Geresics válasza -Mike- (#69634) üzenetére


Geresics
addikt

A motort szépen finoman is le lehet ám dönteni a kis kacsód segítségével... :W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#69636) Laraxior válasza Kolondrum (#69632) üzenetére


Laraxior
titán

Szép tiszta... van ez a motor használva rendesen? :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#69637) Kolondrum válasza Geresics (#69633) üzenetére

Nézd meg.

[link]
[link]
[link]
[link]

Laraxior! Havi 1000-2000km megy bele. Runnerre tiszteletére lemostam, azóta nem esett. Meg hát: [link]

[ Szerkesztve ]

(#69638) tboldi


tboldi
nagyúr

Huh!

Túl vagyok a tréning első etapján. Eddig is tudtam, hogy van még hova fejlődnöm, de most döbbentem rá csak igazán, hogy mennyire. :Y De azért büszkeséggel tölt el, hogy a sérült lábam ellenére sem én voltam a legbénább. :B :D
Leginkább a szlalomozással voltak nehézségeim eleinte, de úgy érzem, ezalatt a rövid idő alatt sokat javultam. A végére a csillag alakzatban elhelyezett bóják között már hibátlanul terelgettem a motort. A vészfékezéses feladatokkal nem volt különösebb gondom.

10/10 would go again :D

És még egyszer köszönöm az oktatómnak a lehetőséget, hogy használhattam a motorját. Nem kért érte semmit, de egy kisebb ajándékcsomagot készíttettem anyummal neki. :R

[ Szerkesztve ]

(#69639) ath


ath
senior tag

Ez a felujitott 24-es tenyleg nagyon jo, bar helyenkent meg koszos. A Felsotarkany-Lillafured meg elkepeszto elmeny elsore!

(#69640) -Mosquito- válasza Kolondrum (#69632) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ez nem valami faxa.. Hűtő alatt/előtt össze kellett volna kötni gyárilag, mert így az első komolyabb eldölés/csúszásnál rá fog hajolni az idomra/blokkra.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#69641) Kolondrum válasza -Mosquito- (#69640) üzenetére

Erre más is rávilágított, de naivan azt hiszem ennek oka van. Amúgy nem nagy művészet lenne összekötni.
Neten van egy videó ahol ezzel estek csak már nem találom.

(#69642) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Bocs.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#69643) demars


demars
addikt

Ma felkerült a doboz. Sikerült stabilan rögzíteni a platnit.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#69644) vlevi válasza BoB (#69461) üzenetére


vlevi
nagyúr

Valaki nem tudja, hogy az az Africa Twin DCT-s-e?

Az.
Ma voltszerncsém menni vele huszonvalahány km-t.
Hát, mitnemondjak, már eleve hendikeppel indult nálam a dct, mert kocsiban sem vagyok az automata híve, de motoron végképp.
Norml modban annyira alacsonyan akarja tartani a fordulatot, hogy 50-nél már felrakja 6-ba, a körforgalomba 4-esbe fordul be, kijövetelkor, gázadásra vált vissza, de még akkoris, hármasban csak csattog, rázkódik szerencsétlen az alacson fordukat miatt.
Van rajta 3 fokozatú sport mód, akkor már engedi jóval feljebb forogni, de az se az igazi,m ert akkor meg ottt sem vált fel, amikor én már tudom, hogy nem fogok tovabb marhulni, és mehet a 6. fokozat. Kézzel bele lehet nyulni az automata által választott fokoazatokba bármikor, de ha a dct-nek erről mas a véleménye, rövid idő mulva úgyis átvált abba a fokozatba, ahova szerinte tenni kell.
Nekem, ami marhára nem tetszett benne, hogy mindent másképp kell csinálni, mint edidig. Mivel lassitasnal nem vált vissza, ezért nincs motorfék, és mivel nem vált vissza, a kanyarkijraton fog gázadásra visszaváltani.
Az se tiszta nekem, hogy mit csinalok akkor, amikor alacsony sebességnél manőverezésnrl, amikor a gödröket kerülgetem, és legszivesebben belekuplungolnék a dologba, ez az okoska pedig inkább felrakja 2-esbe...
Van manuális modja is, ahol gombokkal váltasz fel-le, de akkor már inkább maradjunk a rendes hagyományos vátónal.
Annyit nem volt a seggem alatt, hogy minden uzemmodjat végigpróbálgassam, de iserve magamat, ha saját motorom lenne, azzal se probalgatnam vegig. Öregvagyokénmáehhez. A szamitogepet, telefont se babrálom már hetekig, csak azért, hogy mindent átállitsak rajta. Azzal is ugy vagyok, hogy ha defaulton jó, akkor használom, de ha nem, akkor otthagyom.

De akinek nem tetszik, választhatja a teljesen hagyományos váltósat is.

(#69645) Burt1793 válasza vlevi (#69644) üzenetére


Burt1793
veterán

Én is így tapasztaltam, szeret hatosban menni, de ott a sport mód, azért azzal is beváltja a hatost egy idő után, illetve nagyobb sebességnél konstans haladásnál (városba meg úgyse nagyon való egy ekkora motor). A full manuális mód nem rossz, nagyon gyorsan vált, jó helyen van a -/+ gomb.
Tényleg elég zavaró az, hogy 80-nál hatosban elég nagy gázadásra is nyomatékból megy, nem vált vissza, kicsit bele is remeg, de ilyenkor egyáltalán nem nehéz rányomni egyet, vagy kettőt a mínusz gombra, hisz a manuálisnál több mindent kell csinálni (kuplung, váltókar... :D).
Van aki szereti az automatát, igazából érthető, de én is a manuálisat választanám.

(#69646) Kolondrum

Tegnap megtámadott egy szamár menet közben. Én odaléptem ijedtemben a 72 lónak és elmenekültem. Később megálltam és a szamár az út közepén várt vissza. Eskü megtörtént!😂

(#69647) tboldi válasza vlevi (#69644) üzenetére


tboldi
nagyúr

A tegnapi tréningen volt egy DCT-s NC750X. Az is elég utálatosan viselkedett a bóják között. Illetve azt is lefigyeltem, hogy a tulaja nem bírt normálisan elindulni vele (de lehet, hogy csak user error). Vagy nagyon finoman, de akkor forgalmi akadály lesz, vagy pedig egy bazi nagy rántással kezd el gurulni.

(#69648) Burt1793 válasza tboldi (#69647) üzenetére


Burt1793
veterán

Tréningen lassú szlalomozásnál automatával fékezni kell konstans gázadás közben, lehet, hogy nem mondták el neki. Az Africa Twin jól indul DCT-vel, nem rángat (mondjuk eléggé új).

(#69649) vlevi válasza tboldi (#69647) üzenetére


vlevi
nagyúr

Biztos vannak olyan helyzetek, amikor a dct elvérzik. Az ilyen, nagyon lassu, csuztatott kuplungos araszolgatást a sorok között pl nem tudom hogy lehet megcsinálni?
Bólyázás, nyolcasozás is érdekes kehet, amikor felvált kettesbe.
Terepről pedig az jutott eszembe, amikor megállsz egy emelkedőn, és nem tudsz ujraindulni. Ilyenkor leállitott motorral berakod sebességbe, és a kuplungot használva a hátsó kereket fékezgetve legurulsz, de dct-vel ezt is hogyan?
Pénzt biztos nem adnék érte (a dct felárát nem fizetném ki soha, inkább elmotoroznám), de lehet, ingyen sem kéne.

(#69650) Geresics válasza tboldi (#69647) üzenetére


Geresics
addikt

az NC750-ben a DCT első változata van, az Africa Twinben pedig a DCT"2"

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.