Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69851) #79335424 válasza canniball (#69845) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hát persze, a telefon! Köszi a tippet, ez eszembe se jutott! Tééényleg ennyire hülyének nézel?

(#69852) tboldi válasza Kroni1 (#69850) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sornégy annyira nem gyere be, a 2 hengeresek karakterisztikában (legyen az sor, V, vagy boxer) sokkal közelebb állnak hozzám. Nem vagyok az a típus, aki folyton a revlimit közelébe pörgetné a motort. Jobban szeretem, ha alulról húz.
A boxerhez már csak azért is vonzódom, mert imádom az ilyen műszaki különlegességeket, amik eltérnek a megszokottól. :)

(#69853) Something_ válasza canniball (#69845) üzenetére


Something_
őstag

En ugye melobajarasra hasznalom, marciustol november vegeig. Ha esik, ha fuj, ezzel megyek. Nem emlekszem volna, hogy hu de elaztam volna labugyileg vagy csak nem vagyok finnyas vagy fene tudja. Vagy az rr labtartasa miatt nem esik ra az eso :D

Par napja irtatok, hogy 2 honapot lehet hasznalni perforalt bort. Hat nekem AS Atemem van, elegge perforalt, de nem fagytam meg szet annyira, hogy ravegyem magam egy teliesebb borre. Nyilvan 3 fajta vekony alaoltozot hordok felul, plusz alul egy termogatyat. Habar egyszer teli gatyaban elgondolkodtam, de vegul nem vettem, mert nem tudtam valasztani :D

Szerk: ja de, egyszer durvan beazott a labam, de azert mert akkor Bpt elontotte a viz nagyon durvan. Habar akkor is csak azert, mert le kellett raknom a labam es a fektarcsa kozepeig ert a viz a kerepesi uton :D

Szerk2: lehet az en peldam nem mervado neked, mert mint ahogy emlitettem en max 30 percet vagyok egyhuzamban motoron. Habar palyanapon pedig 7 orat, de akkor az eso nem esik :D de akkor sem rohad bele a labam, max elzsibbad :D

[ Szerkesztve ]

(#69854) canniball válasza Something_ (#69853) üzenetére


canniball
nagyúr

Ja igen, arról meg is feledkeztem hogy egy burkolt motor mennyivel másabb ilyen szempontból mint egy naked...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69855) demars válasza FIREBLADE78 (#69849) üzenetére


demars
addikt

Ugyan ez jutott eszembe :DDD
Korábban dobott fel ide képet valaki, ő még nagyobb volt.
tboldi: hol teszteltél?

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#69856) Kolondrum válasza FIREBLADE78 (#69849) üzenetére

Nekem mindig az ült, hogy a kolléga ilyen kis gizda nagy motorral. Bocsi!!!! :D Mint kiderült képen a szúnyog sem szúnyog. :D

Szóval egy csapással végez veled. :D

[ Szerkesztve ]

(#69857) tboldi válasza demars (#69855) üzenetére


tboldi
nagyúr

Leier - Győr, Szauter Ferenc út 9.

Többiek: 194 cm és kb. 120 kiló vagyok, szóval... :D

szerk.: Itt egy kép a GS-sel is, az sem tűnik olyan hű de nagynak alattam. :)) (Éppen pislogtam.)

[ Szerkesztve ]

(#69858) Geresics válasza tboldi (#69857) üzenetére


Geresics
addikt

Pislogtál, mi? Neked még nem mondták, hogy ne motorozz betépve? ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#69859) Grillo válasza Geresics (#69858) üzenetére


Grillo
senior tag

Ekkora embernek? Nem merték... :DDD

(#69860) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Noh, ma megjött a BT023-as szettem, az elsőm már elég gatya volt, a hátsó még használható, de gondoltam akkor már párba cserélem.

Jah és vettem egy Xrider-t, kíváncsi leszek rá, valamelyik nap felapplikálom majd. Csinálni fogok valamilyen esztétikus, gyorsan oldható konzolt a tank két első csavarja alá.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#69861) Kroni1 válasza tboldi (#69852) üzenetére


Kroni1
veterán

Akkor jó, én is jobban kedvelem az alul ébredő erőt, mint a felső tüzijátékot.. Csupán abból indultam ki, hogy a két boxer közül a sportosabb RS tetszett jobban, ezért gondoltam. Pedig a GS is jól áll neked, sőt! De persze azt kell venni ami tetszik, az mindennél fontosabb! Amúgy mennyit mentél velük? Mit éreztél különbségnek? RS-t én még nem próbáltam, de ránézésre nem annyira filigrán mint a vérbeli sportmotorok, az üléspozició-kényelem talán az S1000RR és a GS közt lehet féluton. Eldüntötted, h melyiket veszed?

Egyébként szerintem részedről esetleg az S1000XR is megérne egy misét, ugyan S4 de mivel az RR blokkját kissé áthangolták, a ~200LE helyett "csak" 160 körül van, emiatt meg a rövidebb áttételezés állítólag alul mégjobban húz. EKO-nak is 1200 Boxerje van, de miután kipróbálta csak annyit mondott, hogy a XR egy hibátlan motor.

[ Szerkesztve ]

(#69862) Archer válasza canniball (#69845) üzenetére


Archer
őstag

Szerintem menj el a Motorline-ba, próbáld fel őket, és amelyik tetszik meg van rá pénzed, vedd meg, rosszul egyikkel sem jársz. ST már majdnem ott van árban, mint a Mag 1 vagy a Vortice, ha ennyit rászánsz, én inkább már azok közül választanék, de a Roarr sem tűnik rossznak, talán az a legújabb az összes közül.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#69863) tboldi válasza Kroni1 (#69861) üzenetére


tboldi
nagyúr

10-10 km-t mentem velük, ennyi fért bele abba a 15 percbe, amit kaptam egy motorra.

Holnap/holnapután terveztem megírni a tapasztalataimat, abban majd kitérek a kettő közti különbségekre is.
Eldönteni meg még bőven ráérek. Sok motor van a kalapban. Szeptemberben lesz a tárgyalás, aztán lehet egyezkedni a MABISZ-szal. Titkon remélem, hogy a köv. szezonban már lesz valami alattam. :)

Az S1000XR sem rossz biztos, de annyira nem mozgatja a fantáziám a korábban leírt okokból. Egyetlen élményem vele kapcsolatban, hogy az AMTS-en nem bírtam a jobb oldaláról felszállni, mert túl magas volt. Akkor még két mankóval jártam, a bal lábamra még nem terhelhettem, muszáj volt a másik oldalról próbálkoznom. Viszont az R nineT egyáltalán nem jelentett problémát. :D

(#69864) canniball válasza Archer (#69862) üzenetére


canniball
nagyúr

Persze, megyek majd próbálni, csak gondoltam ha bármelyikkel kapcsolatban tudtok érvet vagy ellenérvet, akkor meghallgatom.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69865) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Valaki Kakucsra, ma délután?
Nálam tervben van.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#69866) Bogyó bá' válasza StoneBridge (#69865) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

40 fokban?! :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#69867) AndrewTdi válasza canniball (#69864) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Mikor mész? megyünk együtt?

(#69868) StoneBridge válasza Bogyó bá' (#69866) üzenetére


StoneBridge
senior tag

35° ;]
Tapadással nem lesz gond. ;)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#69869) Bogyó bá' válasza StoneBridge (#69868) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Árnyékban. De hol van ott árnyék?! :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#69870) Xaels válasza Bogyó bá' (#69869) üzenetére


Xaels
félisten

Ha ügyesen döntesz a motor ad ;]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#69871) canniball válasza AndrewTdi (#69867) üzenetére


canniball
nagyúr

Részemről nincs ellenvetés, megy privi.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69872) Kroni1 válasza tboldi (#69863) üzenetére


Kroni1
veterán

Akkor van még időd bőven, ha lesz nyáron megint BMW roadshow arra is menj el mindenképp! Én tavaly a mátrába a Wallis Bp-nek köszönhetően ki tudtam próbálni a szerpentinen egy-egy hosszabb karikára az F800GSA-t és az R1200GS LC-t is, ott sokkal jobban kiderül melyik motor milyen, mint Győrben egy 15perces egyenes úton motorozás alatt.

Sztem, az ne legyen mérvadó, hogy mankós időszakban mit éreztél.. A GS Adv az XR-nél jóval magasabb jószág, ha azzal nem volt most nagy gond, akkor az XR-el sem szabadna, a te méreteidhez meg pláne! Még Vajnáné Tímea is képes volt meglovagolni, mármint az XR-re gondolok.. :) Az 1200RS ülésmagassága 82cm, az XR meg 84cm, mindössze 2cm-el magasabb, mondhatni alacsony motor! A GSA állítható ülése 89-91cm ami ezeknél jóval magasabb.. Mellesleg nekem és másoknak is sokan javasolták, hogy adjunk egy kis időt a magas üléspoziciónak, mert ha megszokja az ember akkor rájön, hogy nagyon jó tud lenni, sokkal élvezetesebb vele a kanyarvadászat, mint az alacsony üléssel! És tényleg igazuk lett!

RnineT? Na azon te úgy nézhetsz ki mint egy elefánt pocketbike-on! Annyira pici az a motor hozzád, hogy ha elviszed egy hosszabb túrára nem hiszem, hogy túl sokáig jól éreznéd magad rajta. Én hozzád hasonló testalkatú vagyok, 183cm és "csak" 110kg, de egy rövid próba alatt - a GS királyi kényelme után - azt éreztem, h egy kismotoron kuporgok. Persze szép motor és a műszaki tartalma rendben van, de ha neked akkor az R1200R szerintem egy kicsit modernebb motor mint az RnineT, talán jobb választás..

[ Szerkesztve ]

(#69873) Kolondrum

Nem bírtam ki. Levettem a kabátot. Rosszullét keringetett. Pólóba csapattam hazáig.
A bukó cső forró volt olyan meleg van. Azt nem lehetett megfogni.

[ Szerkesztve ]

(#69874) Burt1793 válasza Kolondrum (#69873) üzenetére


Burt1793
veterán

Amíg kering valami körülötted nincs baj, de ha bogarak kerülgetnek, akkor már igen. ;]

(#69875) canniball válasza Kolondrum (#69873) üzenetére


canniball
nagyúr

Vegyél egy nyári/szellős kabátot, abban könnyebben elviselhető ez a kánikula.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69876) Bogyó bá' válasza canniball (#69875) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintetek melyik az elviselhetőbb (csak az előbbit próbáltam szerdán, de nem tökéletes ilyen melegben): hálós betétekkel ellátott cordura kabát Lidl-es aláöltözővel, vagy ugyanez a kabát aláöltöző - és minden egyéb - nélkül? :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#69877) Geresics válasza Kroni1 (#69872) üzenetére


Geresics
addikt

Volt alkalmam kipróbálni az R1200GS Adventure-t 1-1,5 órán keresztül (aszfalton, földesúton, és homokos úton is mentem vele). Ahhoz képest minden olyan, mint egy moped! ;] Visszaültem róla a Pega-ra, és azt hittem valaki kicserélte egy robogóra! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#69878) tboldi válasza Kroni1 (#69872) üzenetére


tboldi
nagyúr

Persze, hogy nem mérvadó, csak érdekességképp írtam, ahogy az R nineT-t is. :)

Eddig a túraendurók vonzottak, és most sem zárkózom el tőlük, de szívem szerint most inkább valami sportosabb járgányt (naked vagy túrasport) választanék.
A kipróbált GS-en alacsonyított ülés volt amúgy. A eladó srác szerintem alulról súrolja a 170-et, neki még így is csak az egyik lába ért le, lábujjhegyen. :D

Az ajánlást meg köszönöm, majd figyelem, hogy mikor/hol mi lesz. :R

(#69879) canniball válasza Bogyó bá' (#69876) üzenetére


canniball
nagyúr

Lehet csak én vagyok így vele de a cordurába én pőrén pikk-pakk beleizzadok, így nálam ez nem opció és ha a cordura nadrágot húzom fel valamit mindenképp kell vennem alá. Ebben a melegben pedig szerintem semmi nem lesz tökéletes, legfeljebb jobban vagy kevésbé elviselhető.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69880) tboldi válasza tboldi (#69878) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ehhez kapcsolódva: [link] :DDD

(#69881) #79335424


#79335424
törölt tag

Minden tippet öszönök kesztyű ügyben! Megnéztem 2 Lidl -t, egy Aldit, meg egy Interspar -t, de sehol semmi. Úgyhogy kénytelen voltam telefonos segítséget kérni, és vettem egy "alap" Bering bőrkesztyűt.

Más.
Nemsokára indulnék Budapestről, Harkányba. "Matricát" veszek, de szeretném elkerülni az "okoskamerákat" (nem a gyorshajtás miatt). Van vkinek útvonal ötlete? Most az odajutás a cél, nem a tájbambulás.

(#69882) BoB válasza Bogyó bá' (#69876) üzenetére


BoB
veterán

Én melegben csak egy pamut pólót veszek dzseki alá, nadrág alatt meg csak egy alsónadrág van semmi más.

Somatom: Lejárt a műszaki? :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#69883) Bogyó bá' válasza BoB (#69882) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A nadrág nem ragad rád ilyen hőségben ha nincs alatta semmi?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#69884) dugynok válasza Kolondrum (#69873) üzenetére


dugynok
senior tag

Már amikor találkoztunk láttam, hogy kicsit kába vagy... A pb nálad volt végig? Nem sült meg?

(#69885) #79335424 válasza BoB (#69882) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen is, meg nem is. A vizsga megvan, csak nem volt hozzá hely a forgalmiban. Itt kezdődtek a bonyodalmak, mert ezután kiderült még "némi svédcsavar" az ügyintézés során. Szóval, akadt némi kibogozni való a számítógépes rendszerben. Most viszont hétvége van, és gyáva motorosnak nincs túrája (vagy, valami hasonló)!

[ Szerkesztve ]

(#69886) BoB válasza Bogyó bá' (#69883) üzenetére


BoB
veterán

Van benne egy hálós bélés az nekem elég. Valamennyire biztos ragad de nem éri el az ingerküszöböm különben már kitaláltam volna valamit rá.

De amúgy egyszerűbb kipróbálnod :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#69887) Kolondrum válasza dugynok (#69884) üzenetére

Utánad még mentem olyan 50km-t. Leadtam holnapra feltöltik hogy jó e.
Arra már rájöttem,hogy napon piros lámpa az halál.

(#69888) yodamastah


yodamastah
őstag

Megjártuk kecsót. Nem mondom hogy nem vagyok kikészülve :D

(#69889) pityaa23 válasza Kolondrum (#69873) üzenetére


pityaa23
senior tag

Nekem megolvadt a Sidi csizmám talpán a ragasztó és egy benzinkúton vettem észre hogy lifegnek... :D Szerencsére nem mindenhol engedett el, így nem okozott problémát, csak hát na. :D 35 fok az kemény.

(#69890) Kolondrum válasza pityaa23 (#69889) üzenetére

Hajnalban vagy este lehet motorozni. Ki ossza a véleményem? Lszrm igazam van. Pont. :C

(#69891) canniball válasza pityaa23 (#69889) üzenetére


canniball
nagyúr

Az a kemény, hogy egy Sidi talpán elenged a ragasztó! :Y
Milyened van pontosan és mennyi idős?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69892) Kolondrum válasza canniball (#69891) üzenetére

Nekem az a kabátom amit kérdeztem hogyan kell mosni, jelenleg olyan 20 helyen lyukas. Ahol hajlik ott kilyukad. 26k volt de semmit sem ér, Belül is szakad szét. Pedig nem hegyet mászok benne.

dugynok! MEnnyit mentek havi szinten?

[ Szerkesztve ]

(#69893) dugynok válasza Kolondrum (#69892) üzenetére


dugynok
senior tag

Én 5 éve vettem egy Akito kabátot Háda turiba gerinc és könyök protektorokkal 5 ezerért. Igaz, én 15 fok körül veszem csak fel, de sehol nem szakad.
Asszonynak 10 ezerért olyan bőrkabátot, hogy csak lestem, mikor megláttam....

[ Szerkesztve ]

(#69894) Something_ válasza yodamastah (#69888) üzenetére


Something_
őstag

Következő héten, hétköznap délután szeretnék kijutni kakucsra. Nem csatlakozol? Vagy esetleg más valaki? :-)

(#69895) canniball válasza Kolondrum (#69892) üzenetére


canniball
nagyúr

Egyrészt (és természetesen nem sértésnek szánom) a 26k-s kabát egy másik kategória mint egy olyan csimma. Másrészt nagyon belenyúlhattál, ilyet én még senkitől sem hallottam...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69896) Kolondrum válasza canniball (#69895) üzenetére

Hát bele, vagy az van ami bennem már felötlött más témában is. Én rengeteget megyek. Az a kabát nagyon sokat van rajtam fel fel ha 2 percnél többet állok valahol. Nálam minden nagyon gyorsan elhasználódik a rendszeres és sok igénybevételtől.

[ Szerkesztve ]

(#69897) Something_ válasza canniball (#69895) üzenetére


Something_
őstag

Visszatérve a tegnapi témához. Melóhelyen 2 klíma van, elég jó 70 nm-erre. Kijárok cigizni, bzi meleg van, majd meghalok.
Ma motorral fél 5kor kellett elindulnom a város másik felére, nagyon nem volt kedvem, mert gondoltam, hogy elájulok.
De meglepetésemre teljesen jó volt, nyilván az aláöltöző vezette az izzadságot, de semmi olyan nem történt perforált bőrben, mint pl Symbivel.

(#69898) yodamastah válasza Something_ (#69894) üzenetére


yodamastah
őstag

Péntek lehetne, de ilyen melegben aszem egy ideig nem megyek motorozni :D Nagyon be vagyok rozsdásodva egyébként. Egy 45ös kört alig bírtam összerakni. Monduk a koncentrációmmal is komoly gondok voltak, 1x le is mentem a pályáról :O

[ Szerkesztve ]

(#69899) ath válasza Something_ (#69894) üzenetére


ath
senior tag

én a szerdában gondolkozom nagyon erősen.

(#69900) Something_


Something_
őstag

Nekem jó lehet a szerda és a péntek is, habár csak előtte lévő napon derül ki kb.

Yoda: mindjárt megsajnállak a 45-ös köröddel :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.