Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68401) -Mike- válasza RAiN91 (#68400) üzenetére


-Mike-
addikt

Én ilyet max robogóra vennék fel városban pár km-re. Ezen tényleg nem szabad spórolni vagy divatot űzni belőle, hogy ez menőbben néz ki. Mert pl egy ilyen semmi cipőhöz akkor már farmert veszel, ami már megint a nokomment kategória. Szóval igen, csizma. Minden esetben.

(#68402) Something_ válasza -Mosquito- (#68399) üzenetére


Something_
őstag

Nem volt szerszámom, most már van :D

Habár fékbetéthez nem nyúlnék még..
..de remélem az idommal nem lesz gondom.

El kell kezdeni valahol.

(#68403) polimorf válasza Something_ (#68402) üzenetére


polimorf
tag

A lámpákat lehet polirozni, sérüléstől függően. Persze ha hiányzik belőle darab akkor nem, de ha csak karcos és elég vastag a lámpa anyaga akkor megoldható csiszolással és polirozással.
Mi is szoktuk autóknál (csodákat lehet csinálni pasztával)
Esetleg ha dobsz egy jó minőségű fotót privátban (nagyitható felbontásban) akkor kb. meg tudom mondani, hogy érdemes e polirozni vagy sem.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#68404) Something_ válasza polimorf (#68403) üzenetére


Something_
őstag

Köszi, este lövök egy giga képet Nikon D3300-al :-)

(#68405) Ferdzsoo válasza RAiN91 (#68400) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Kérdezd Hgábort hogy megéri e rendes csizmát venni. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#68406) RAiN91 válasza Ferdzsoo (#68405) üzenetére


RAiN91
őstag

És honnan tudom, melyik jó fajta, ha pl. használtakat nézek?

(#68407) Something_ válasza RAiN91 (#68406) üzenetére


Something_
őstag

Hát ami a csúcs, az a csavarodás ellen védős. De ebből kevés van és drága.

(#68408) RAiN91 válasza Something_ (#68407) üzenetére


RAiN91
őstag

Akkor a 30-50e Ft kategóriában inkább csak minőségbeli eltérések vannak?

(#68409) ath válasza RAiN91 (#68408) üzenetére


ath
senior tag

nemazért, de ~32e adni egy ilyen cipőért szerintem nem éri meg úgy, hogy hasonló árban van jó csizma is:

én erről tudok nyilatkozni, hogy kényelmes és jó, nekem eddig bevált, elégedett vagyok vele.

(#68410) Xaels


Xaels
félisten

Shark Spartan. Egész jól néz ki és a feature lista sem rossz. Biztos nem lesz 100k alatt :DDD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#68411) Something_ válasza polimorf (#68403) üzenetére


Something_
őstag

Teloval lottem:

http://kephost.com/images/2016/05/26/20160526_192439.jpg
http://kephost.com/images/2016/05/26/20160526_192430.jpg

[ Szerkesztve ]

(#68412) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Tehát így most nekiálltnuk nézni asszonynak motort, mi a tök van a piacon? :Y Ugyanannyiba kerülnek a motorok mint 4 éve. (Ez most nem a jobban élünk mint 4 éve :DDD ). Nézem a cbf600-asokat, ugyanaz az évjárat ami nekem is volt úgyanúgy 1 mihály. A vfr-em ugyanúgy 3 mihály. Itt nincsen áresés bakker mint az autóknál!
Öregszik a motorpiac de a régi motorok ára nem esik! CBF500 a régi 10 éves modell 900k, az új 2 éves moddel meg 1.4 mihály. Ez tök nem reál basszus... :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#68413) polimorf válasza Something_ (#68411) üzenetére


polimorf
tag

Ez nagyon gyenge sérülés, ezt simán meg lehet csinálni úgy, hogy meg se mondod hol volt. Max 1 órás munka.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#68414) mindkilla válasza Xaels (#68410) üzenetére


mindkilla
tag

(#68415) tboldi válasza mindkilla (#68414) üzenetére


tboldi
nagyúr

A 300 fontban van, nem euróban. :)

[ Szerkesztve ]

(#68416) mindkilla válasza tboldi (#68415) üzenetére


mindkilla
tag

Igaz történet alapján : D

(#68417) mrhero válasza Something_ (#68389) üzenetére


mrhero
tag

+1 a motorline-nak és a Sidinek.

@stereodead: Végigjártam az összes nagyobb és néhány kisebb boltot anno.
Motorline
Fokt
Shox
Bázis
Euromotor
Superzone
Kelomotor
+ 1-2 kisebbet, amikre nem emlékszem már.

Végül 70-80k-ig nem találtam olyat, ami megfelelt volna minden kritériumnak és vettem egy olcsó Probikert ideiglenesen. Messze a sidik voltak a legkényelmesebbek, de ez szerintem olyan mint a sisak vásárlás, több márkát és típust érdemes felpróbálni, ha már egy vagyont rászán az ember.

Brahiból felpróbáltam néhány utcai cipőnek kinéző protektoros cipőt. kényelmetlenek voltak és nem éreztem, hogy biztonságban lenne a lábam bennük. Szerintem felejtős kategória.

[ Szerkesztve ]

(#68418) FIREBLADE78 válasza emre (#68372) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ez univerzális? :)
Nem tudom,hogy jó e az enyiméhez.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#68419) Something_ válasza polimorf (#68413) üzenetére


Something_
őstag

Na ennek orulok. Meg ma felkeresem a sracot, akit Runner ajanlott.
Nem birtam magammal, neki kezdtem, idaig jutottam.

Holnap leoperalom az elso sarvedot es ranezek a labtarto konzol reszhez, hatha kell meg valami.
Kiszedem az oraegyseget is es megforrasztom vegre a napi szamlalot, azota nem jo kb miota megvettem, rr betegseg 600rr.net szerint.

(#68420) FIREBLADE78 válasza Xaels (#68410) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Angliából lesz :D
Fasza. Karbon is. Van benne napszemcsi.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#68421) togvau


togvau
senior tag

Ilyen a kipufogó alapon (nem az én művem), így elég jó hangja van.
Van hozzá egy visszacsináló dugó, egy gyűrű ami ráfekszik azokra a lyukakra, kivéve persze a középsőt nagyo, az éjszakai hazaérkezésekre, mert nem díjaznák a szomszédok a nyitott hangját.

Árthat a motornak, ha így vagy úgy van?

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#68422) -Mosquito- válasza Something_ (#68402) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Persze, nincs semmi baj ezzel. :) Látom szét is dobtad a gépet. :DDD Patent egyébb csecse becse kell akkor innen. Patentcentrum

Feree:

Kinti gépeket már drágábban lehet behozni, így az itteni gépek is drágultak.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#68423) Chrys_ válasza Doki16 (#68375) üzenetére


Chrys_
addikt

És ma meg is volt vele az első 200+ km :)
Én 100+ kmh mellett már nem is hallom a motort a szélzajtól. Ez minden sisaknál ilyen, vagy a Nolan N86 túl zajos, ahogy itt is már említették?

(#68424) Ferdzsoo válasza Chrys_ (#68423) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Minden ilyen! Füldugó!
Mindig. mindenképp! Városon kívül természetesen...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#68425) Doki16 válasza Chrys_ (#68423) üzenetére


Doki16
addikt

Minden sisak ilyen. Ami tenyleg jo lehet az mar a nagyon nagyon draga kategoria. Hasznalj alpine worksafe vagy motosafe fuldugot. Nekem nagyon bevalt a szelzaj ellen. A motorra meg feldobsz egy leovince vagy akrapovic dobot es mindjart jobb hangja lesz :D Olaszbol vettem hozza leovince dobot kifejezetten ehhez az injektoros blokkhoz ami a tiedbe is van es gyonyoru szep lett a hangja tole.

Nem tudom merre laksz de ha erdekel osszefuthatunk es meghallgathatod. (Hacsak nem tenyleg nemetbe vagy, mert addig ki nem megyek :) )

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#68426) runner 125 válasza Ferdzsoo (#68412) üzenetére


runner 125
nagyúr

Télen és ősszel volt 2,3-ért is 14k-t futott fehér 1.2-es itthon. Nincs mese, itt a szezon, fel is kúszott az áruk.

A 2015-ösre pályázom továbbra is, németeknél árulják már őket 9-10k euro körül. Meglátjuk h alakul a szabadidőm és a munkám, ha mindkettő jól, jövőre lehet váltok.

Vegyél neki egy 800-as Viffer-t, az miért nem jó? :)

Chrys_

Grat hozzá, aztán csak óvatosan.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#68427) runner 125 válasza Something_ (#68419) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mit mondott, ki tudja szedni?

Jól állsz, és látom ott a szerszámos szett a háttérben. :) Az ép idomokat pattintsd el, kepesmotoron pikk pakk elmennek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#68428) Chrys_ válasza Doki16 (#68425) üzenetére


Chrys_
addikt

MIVV Suono már meg van rendelve, jövő héten hétfő-csütörtök között érkezik szintén olaszból. Tényleg Németország, Bayern. Ma láttam meg igazán, milyen szép helyek veszik körbe a városom :)
Füldugót beszerzek mindenképpen. Megnézem a helyi motoros üzletben, ha nem is lesz nekik az említettekből, de valamit veszek.

runner: nem ész nélkül megyek :) Parkolóban kezdtem, gyakoroltam vele a rutinvizsga feladatait. Aztán kb. 1h városi vezetés, majd kimentem vele országútra. Persze nem egyből 100-zal, csak óvatosan. Olvasgattam itt a kanyartechnikáról, meg megnéztem az ajánlott youtube-s videót is már, próbáltam ezek szerint vezetni.

(#68429) Something_ válasza runner 125 (#68427) üzenetére


Something_
őstag

"Jó mély erős karcoknak tűnnek. Ennek ellenére egy próbát abszolút megér."

Hetfon er ra, akkor kiderul :-)

Jo a szerszamos cucc, koszi a tippet.

Nincs ep idom, meg a hatso ules is kiszakadt :D

(#68430) Chrys_ válasza Doki16 (#68425) üzenetére


Chrys_
addikt

A Motosafe-ről éppen azt írják, hogy jó a motorzaj ellen, de a szélzajt nem igazán szűri. Veszek egyet, és letesztelem magam. Ha nem jó, visszaküldöm.

(#68431) tboldi válasza Chrys_ (#68430) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én nem ezt tapasztaltam, mármint, hogy a szélzajt nem szűri. :)

Párszor már körbejártuk a dolgot itt a topikban. Ha gondolod, keress vissza!

[ Szerkesztve ]

(#68432) Doki16 válasza Chrys_ (#68430) üzenetére


Doki16
addikt

Hidd el hibatlan a cucc. Joparan hasznaljuk itt a topicban. Pont az a lenyege, hogy a szelzaj altal genereralt frekvenciat jobban szuri mint a motor hangjat.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#68433) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Frissen leállított meleg motornak neki mérnetek menni ezzel a pénz bedobós magas nyomású mosóval? Ez a sok marha macera, ezzel még pikk pakk meglenne.

(#68434) #79335424 válasza Kolondrum (#68433) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én semmiképpen. Kávé, és fórumozás a kúton, amíg lehül a blokk.

[ Szerkesztve ]

(#68435) Kroni1 válasza Doki16 (#68432) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem az a bajom ezekkel a dugókkal, hogy egész napos használatnál már fáj tőle a hallójáratom, szerintem én vagyok érzékeny rá, mert csináltattam a microsonic-ban saját fülformámra kiöntött darabot és az is kényelmetlen több óra után. A legjobban nekem a puha 3M-es füldugó jött be. Nem drága, egy pár asszem 130Ft a gyógyszertárban, előnye, hogy az is 37dB-t tompít, tehát nagyon jól véd a halláskárosodás ellen, hátránya, h tökölni kell vele berakáskor, fontos h jól rakra be őket az ember, meg hogy időnként cserélni kell, mert ha koszos lesz, nem tapad már be olyan jól..

(#68436) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Tegnap elérkezett a nap a gumicserére! :DDD

Szombaton így már friss gumival megyek a kawa által szervezett veztech napra.

[ Szerkesztve ]

(#68437) Geresics válasza AndrewTdi (#68436) üzenetére


Geresics
addikt

Egy 6-8000 km még benne van 100 alatti tempóval! ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#68438) kcsa válasza AndrewTdi (#68436) üzenetére


kcsa
veterán

Ha kicsit még kint hagyod a napon, szépen felkeményedik és még pár évig jó lesz az ;]

(#68439) Lomha 8V válasza Geresics (#68437) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Ha tud úgy motorozni, hogy kicsit mindig dönti maga alatt a gépet, akkor több is. :DDD

(#68440) emre válasza FIREBLADE78 (#68418) üzenetére


emre
veterán

Biztos nem univerzális, de az eladó termékei között motortípusra keresel valószínűleg találsz megfelelőt.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#68441) Doki16 válasza Kroni1 (#68435) üzenetére


Doki16
addikt

Igen embere valogatja, hogy kinek jon be a cucc. Nekem apro a hallojaratom ezert a motosafe-el kuzdenem kell egy par percet mire normalisan bekerul a helyere, de szerencsere tobb ora utan sincs semmi bajom vele. Egy ido utan mer fel sem tunik. Nalunk a cegnel ez a neoncitromsarga 3M fuldugo van de attol 1 ora alatt mar faj a fulem.

Egy worksafet meg ki fogok majd probalni, mert a motosafe mar kezd elhasznalodni es azert kicsit draga :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#68442) canniball válasza Chrys_ (#68430) üzenetére


canniball
nagyúr

Félreolvastad, pont fordítva. ;)

Andrew!
Első blikkre azt hittem, hogy az én tavalyi gumim/képem került elő. :D

Doki16!
Ha van EP-kártyád a WS-t arra is meg tutod venni.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68443) BoB válasza Kroni1 (#68435) üzenetére


BoB
veterán

Nem csak te vagy így vele, én sem viselem el a kemén füldugókat. Azokat csak munkahelyen használom ha ki- be kell rakni. Egész napos használatra, alvásra csakis a puha füldugók.

Egyébként meg 8000 forintért egy kemény füldugót... csodaszerek nincsenek de mindenki arra költi a pénzét amire akarja :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#68444) canniball válasza BoB (#68443) üzenetére


canniball
nagyúr

No offense, de a szilikon mióta számít keménynek? :F
(És csendben megjegyzem: már nem egyszer kitárgyaltuk, hogy a Worksafe fele annyiba kerül.)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68445) demars válasza BoB (#68443) üzenetére


demars
addikt

A cégünknél elég sok poszton kötelező a hallásvédő használata, rendelkezésre áll kétféle füldugó is. Az egyik egy sima henger alakú, kissé kemény érzete van. A másik puhább kerekített az egyik vége.
Egy idő után mindegyik kényelmetlen lesz sajnos. Nekem van saját minőségibb füldugó (munkavédelmi) de azzal is ez a helyzet. Befülled a füljárat és nagyon zavaró lesz.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#68446) canniball


canniball
nagyúr

Segítsünk Dobos Rékának!
Bár már csak pár nap van hátra, de "sok kicsi sokra megy" alapon akár egy marék kupak is segíthet.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68447) FIREBLADE78 válasza canniball (#68446) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Szegény csajszi. Nem értem ezeket a kupak gyűjtő akciókat. Ezeket beváltják pénzre vagy mi a szösz?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#68448) ath válasza FIREBLADE78 (#68447) üzenetére


ath
senior tag

felvásárolják őket igen, pl ők, kilónként kb 30-50 ft között, utána pedig újrahasznosítják

(#68449) Something_


Something_
őstag

Nem motorozik ma valaki a 18. kerületbe 17 óráig? :-)
Lábtartó konzol kellene és a bontó csak hétköznap 10 és 17 óra között van nyitva :S
Én meg 9től 19 óráig dolgozom.

(#68450) BoB válasza canniball (#68444) üzenetére


BoB
veterán

Fülbe helyezhető igazán kemény füldugó nincsen, ezért gondoltam mindenkinek van annyi sütnivalója hogy rájön ez alatt a kifejezés alatt azokat értem amik nem tágulnak a fülben.... :F

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.