Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68951) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Melyik fajta láncolajat érdemes használni? Ti milyet használtok :R

[ Szerkesztve ]

(#68952) Geresics válasza bigdady (#68951) üzenetére


Geresics
addikt

Mindenki mást mond. Kinek ez vált be, kinek az. Én úgy vagyok vele, hogy nem sajnálom azt a kis pluszt, amit egy-egy márkásabb cuccért kérnek, ennyit megér nekem a motorom. Jelenleg Liqui Moly lánctisztító spray-t, és REPSOL láncspray-t használok, de korábban jó volt a Castrol láncspray is... Pár hozzászólással korábban olvastam valakitől, hogy a MOL spray-je nem maszatol annyira, mint a többi. Szerintem ha spray-zés után vársz legalább 30 percet, akkor egyik sem fog maszatolni... Szerintem.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#68953) Kolondrum válasza bigdady (#68951) üzenetére


Kolondrum
félisten

Rapsol, mol srb. Mind ragadt és felverte a felnire. Ha nem kenem akkor meg idővel még szorulnak a szemek. Mondom úgy hogy havonta jelenleg 2000km megy bele.

(#68954) HSM válasza bigdady (#68951) üzenetére


HSM
félisten

Nekem a teflonos Yamalube eddig a legjobb. Nem a legolcsóbb, de nagyon jól fennmarad, nem kell sűrűn újrafújni.

(#68955) Lomha 8V válasza bigdady (#68951) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Nekem személy szerint a Valvoline White Synthetic Chainlube vált be eddig a legjobban. Amit szerintem mindenképp kerülj el, az a Procycle Weißes Ketten Spray, rohadt drága és semmit sem ér.

(#68956) Chrys_ válasza bigdady (#68951) üzenetére


Chrys_
addikt

Én ezt kaptam ajándékba a MIVV-től: MA FRA CHAIROAD.
Nem tudom, hogy ezt használjam, vagy vegyek az előbb ajánlottak közül.

(#68957) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Repsol, Castrol az egyik legxarabb láncspray. Tavasszal 1600ft-ért volt akciós Mol teflonos láncspray 3db be is táraztam.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#68958) bigdady válasza Lomha 8V (#68955) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz az ötleteket :)

Nekem eddig ilyen volt fent, ez az amit te is irsz? Mert mindkét dolog rá van írva amit mondtál :) (procycle nincs mondjuk, az más?

Most petroleummal lefujtam, majd lidl lancspray, most szárad, várok vele egy fél órát

[ Szerkesztve ]

(#68959) demars válasza emre (#68898) üzenetére


demars
addikt

Köszi a linkeket. Meg is rendeltem a lánc pucoló szettet. :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#68960) D1Rect


D1Rect
félisten

Ugye egy Aprilia RSV 1000R (2004-2006)-et nem szabad megvenni?
Nagyon olyan érzésem van, hogy egy méretes szopóroller van a burkolat alatt.

(#68961) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Mol-nál wd40 motor chain lube van. Ez lenne vagy saját márkás? (Olyanról nem os hallottak)

(#68962) Geresics válasza D1Rect (#68960) üzenetére


Geresics
addikt

Miért lenne szopóroller?
A típussal kapcsolatban itt érdeklődj, lehet, hogy a konkrét példányt is ismerik: RSV fórum :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#68963) D1Rect válasza Geresics (#68962) üzenetére


D1Rect
félisten

Öreg+olasz+sport. :DDD

(#68964) Bogyó bá' válasza D1Rect (#68963) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez a három dolog így együtt legalábbis gyanakvásra ad okot..... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#68965) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Hálistennek köcsög lorenzo kiesett,gyerünk markezzzzz,gyíí gyííí ;] :C

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#68966) V.Stryker válasza FIREBLADE78 (#68965) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az elmúlt napokban történt megnyilvánulásaid után arra gondoltam megkérdem, hogy gyógyszert váltottál? :B :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68967) pityaa23 válasza V.Stryker (#68966) üzenetére


pityaa23
senior tag

Nekem is feltűnt, hogy valami nincs rendben. :D Beszólogat, nem tetszik neki semmi, másik fórumon dettó, meg még részegeskedik is, hát ejnye-bejnye! ;]

(#68968) Bogyó bá' válasza pityaa23 (#68967) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Gyógyszerre inni sosem volt jó ómen.... ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#68969) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Csak beleéltem magam a versenybe. Annyira nem részegeskedek,ittam 3 üveg sört :C. Az más kérdés,hogy megvágott kicsit,mert nem iszok mostanában.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#68970) Geresics válasza D1Rect (#68963) üzenetére


Geresics
addikt

Nem minden rossz, ami Olasz ám! :N
Ha ez öreg, akkor minek hívnál egy 10 évvel idősebbet? ;]
Sport pedig... őőő... izé... na jó... mindenre nekem sem lehet válaszom! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#68971) Archer válasza D1Rect (#68960) üzenetére


Archer
őstag

"Nagyon olyan érzésem van, hogy egy méretes szopóroller van a burkolat alatt." - és ezt mire alapozod? Komolyan már annyira fárasztó az ilyen. Gondolod, ha egy japán ezreshez (de mondhatnának a 600-ast is) komolyabban hozzá kell nyúlni, az 100Ft-ból megoldható? Annál is ugyanúgy otthagyod a gatyádat is. Ami használva van, MINDEN elkopik, elromlik idővel. Autószerelőnél voltam egy ideig, vittek oda mindent némettől a francián keresztül a japánig. Ma már semmit nem 20 évekre gyártanak, tök mindegy, hogy milyen embléma van rajta.

Osztrák Rotax blokk, futómű Showa, Sachs vagy Brembo, fék Brembo, elektromos cuccok Denso, igazából itt sem úgy van, hogy az Aprilia gyárt mindent otthon a sufniban, úgy legózza össze különböző beszállítóktól mint bárki más. Összeszerelés az olasz, az tény de japánoknál (Hondát tudom legalább is) is csak a presztízs modellek készülnek még japánban, az olcsóbbakat már ott is mindenféle dzsunka gyárban rakják össze. Szervizben japánoknál is drágán dolgoznak szóval nagy csodák itt sincsenek, ami a leglényegesebb pont, hogy az előző tulaj(ok) mennyire viselték gondját a gépnek, hogy nyelezték hidegen és hasonlók. Bármelyik japánból, németből akármiből is ki lehet fogni betegágyat ha egy nemtörődöm sóher f@sz volt az előző tulaj.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#68972) #79335424 válasza Geresics (#68970) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Nem minden rossz, ami Olasz ám!"

+1
Pl. a capuccinojuk egész jó. A design -hoz is értenek. Csak járművet nem kéne gyártaniuk. :N

(#68973) Geresics


Geresics
addikt

Volt szerencsénk részt venni a Dél-Dunántúli Motoros Egyesület szervezésében 2016 május 21-én megrendezett "V. Szezonnyitó Gurulás és Motoros nap" eseményén! Remek volt a hangulat, jól éreztük magunkat!
(TANULSÁG A VÉGÉN!)

S01E05 Szezonnyitó gurulás és motoros nap

A felvonulás útvonalát megtalálod itt:
https://goo.gl/maps/yMVPomjkABF2

HA TETSZETT, OSZD MEG BÁTRAN! ;)
Ne feledkezzetek el feliratkozni a YouTube csatornára, és kövessetek facebookon, hogy mindig értesüljetek a friss videókról, képekről!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#68974) Lomha 8V válasza bigdady (#68958) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Ez vált be nálam, ami a képen van. A Procycle egy másik gyártmány, azt szokták ajánlani, gondolom mert drága mint a pusztulat. De nem ér semmit.

(#68975) Bogyó bá' válasza #79335424 (#68972) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Big like!
+ sok(kkk).... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#68977) D1Rect válasza Archer (#68971) üzenetére


D1Rect
félisten

Lehet csak én vagyok előítéletes, de valahogy furának hat a "megbízható olasz technika" kijelentés.
Amikor megjelent szerelem volt első látásra az RSV, most meg elérhető közelségbe került, de nincs kedvem ráfaragni.

(#68978) V.Stryker válasza AndrewTdi (#68976) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hol veszed?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68979) AndrewTdi válasza V.Stryker (#68978) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Itt vettem 2db-ot amikor Mosqi mondta, hogy 1700-ért volt akcióban. nekem pont jó is volt Gödöllőről.

(#68980) V.Stryker válasza AndrewTdi (#68979) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Közben megtaláltam azt a helyet, ahol a motorolajat is venni fogom...ott ezehaccá. :)

Most már kicsit bánom,hogy megvettem a Motul motorolajat, de most már belerakom, aztán következőre lesz MOL.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68981) Archer válasza D1Rect (#68977) üzenetére


Archer
őstag

Pont ez az, hogy az olasz technika már rég nem tisztán olasz, ők is innen-onnan veszik hozzá össze az alkatrészeket. Úgy tudom, itt senkinek nem volt ilyen motorja, magyar és külföldi oldalakon utána kell járni, hogy milyen hibák fordulhatnak elő az adott évjáratnál, nem kell élből elvetni, mert a sok okos azt mondja, hogy az olasz az szar.

mod: viszont volt régebben egy ilyen hozzászólásod: "Eredetileg én is 500K-t szántam motorra, kb. ugyanezekkel a paraméterekkel mint te, de én feladtam.
Inkább megtoldom a keretet kicsit, de van választék."

Ha csak kicsivel toldod meg, annyiért épkézláb motort ezekből nem kapsz még, az szinte biztos.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#68982) #79335424 válasza Archer (#68981) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem Te viszont nem éltél még olyan országban, ahol szieszta van. Azzal a mentalitással kitűnően lehet design -t álmodni. Viszont járműveket összerakni....

(#68983) D1Rect válasza Archer (#68981) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért kérdeztem, hátha tud valaki valamit mondani.
A saját fórumán meg úgyis elfogult véleménnyel találkozik az ember.

Olyan ~1,5m körül nézegettem ezeket.

(#68984) Archer válasza #79335424 (#68982) üzenetére


Archer
őstag

Valóban nem éltem. Olasz autóm volt egy ideig, nem volt szarabb, mint a többi. 600-as Hornet is olasz, még sincs vele több gond, mint a többivel.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#68985) Geresics válasza #79335424 (#68982) üzenetére


Geresics
addikt

Ez egy baromság, már bocsánat... :W
Az egekig magasztalt Yamaha pl. az XT660-ban ugyan az a blokk van, mint az én Aprilia Pegaso Trail-emben. Ja, hogy az jó, mert japán? Tévedés, mert Minarelli gyártmány (ami a Yamaha család olasz tagja). Sok ilyen van még...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#68986) #79335424 válasza Geresics (#68985) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem mondod? Egy időben az AMF megszerezte a HD részvények többségét, és kezébe vette a kormányt. Többek között kisköbcentis HD -kat gyártott Olaszországban. Ma a Harley sötét korszakaként emlegetik az AMF fennhatóságának időszakát.

(#68987) kcsa válasza #79335424 (#68986) üzenetére


kcsa
veterán

Ha meg nem veszik meg, megszűnik a márka. Szemetek :D

(#68988) Something_


Something_
őstag

Na elso gurulas masfel honal utan :-) Meg nem felejtettem el motorozni, habar volt/van bennem egy kis felsz azota. Remelem elmulik.
Lottem par kepet a Hosok teren teloval.

Tovabbi kepek google drive-ban: [link]

(#68989) vlevi válasza FIREBLADE78 (#68965) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ó hogy szakadjon rád egy ....!
:DDD :O
Most értem haza, és azt terveztem, hogy megnézem felvételről.
Neked is motoroznod kellett volna, hoyg ne tudj ikyeneket írni :)

(#68990) FIREBLADE78 válasza vlevi (#68989) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Voltam,de utána :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#68991) Something_


Something_
őstag

11:40-nél mutatom hol csaptak el, pont kifordul egy autó.

(#68992) Kolondrum válasza Something_ (#68988) üzenetére


Kolondrum
félisten

Komolyan volt félsz? MEglep tőled ez a mondat.
NA csak kész lett. MEnnyi ideig épült baleset után?

Itt csaptak el? Én azt kérdezem, hogy még csak 1x? Én erre ha tehetem nem jövök annyira nem érzem jól magam a forgalomban. Folyton az van, hogy hol jön ki hol jön ki? Akad pár ilyen hely.

[ Szerkesztve ]

(#68993) Something_ válasza Kolondrum (#68992) üzenetére


Something_
őstag

Április 18-án elcsaptak. 2,5 hét után voltam baleset előtti állapotban.
Árpilis 28-án rendeltem meg az idomot Aliexpresstől. Közben pár apróságot ebayről, azok is megjöttek.
Május 25-én érkezett meg az idom hozzám. Kb 5-8 munkanap volt mire EMS postával feladták és kb 3-5 munkanap volt mire vámolták Mo-n.
Június 3-án készült el a motor a jelenlegi állapottal, még kell pár csavart rendelnem, plusz egy hátsó ülést, mert van rajta szakadás. Mindent én és az egyik barátom törött kézzel csináltunk. Nem rossz ez a kínai idom, sok volt a sorja, de basszus, minden stimmelt, nem volt vele para. Nyilván nem hibátlan, vannak festékmegfolyások, de hát 142e ft (ebből 35e a vám és áfa) volt, plusz 15e-et visszautalt a kínai, mert mondtam, hogy sorjás, plusz a fejidomra nem kértem honda feliratot :D A fejidomnál vannak szar részek, ram air nyilásnál pl, de majd ránézek később.
Szerelésnél egyedül a fejidommal szívtam, mert életemben nem csináltam ilyet, és én fsz, leszereltem a fent maradó idomokat, beraktam felcímkézve a csavarokat, viszont fingom nem volt, hogy mi merre megy :D De kész lett.

A félsz talán miatta volt, azért már nem mindegy a testi épség:

[ Szerkesztve ]

(#68994) Xaels válasza Something_ (#68993) üzenetére


Xaels
félisten

Hátsó ülést minek akarsz újat rendelni ha csak egy kis szakadás van rajta? Vidd el kárpitoshoz és olcsón újrahúzatod.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#68995) Kolondrum válasza Something_ (#68993) üzenetére


Kolondrum
félisten

REndkívól gyorsan megoldódott a dolog. Innen nem látszik sorja meg ilyen, nekem innentől tetszik a motorod, eddig olyan üresnek tartottam küllemre.
A félsz dolgot már értem, azt mondják mindenkit elér, de én minél többet tartózkodom itt pesten és látom a környezetem annál jobban nem is folytatom...

(#68996) Ferdzsoo válasza Something_ (#68991) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Hogyan csinálod hogy ilyen jó hangminőséged van a kamerával? Exra mikrofon? :U
Illetve milyen kamera?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#68997) Something_ válasza Xaels (#68994) üzenetére


Something_
őstag

A jobb oldali szakadás már azóta rajta van, mióta megvettem. A bal oldalán van egy nagyobb szakadás, ugye arra dőlt a motort és tolta a földön az autó. Ha adsz egy kárpitos kontaktot, akkor megköszönöm és felkeresem.
Ebayről az ülzés kb 10-12e ft. Amúgy kaptam most hozzá üléspúpot :C

SymbianOS: hát igen, egész gyors volt, de azért másfél hónap kiesett..
..a rendőrség még szerintem 2 hónapot elpöcsöl, aztán talán 3 hónap múlva kapok pénzt a biztosítótól.

Feree: AS200. Most 1080p-n és 30 fps-en volt. Nem hallgattam még vissza a felvételt, de plexi mögött van. Plusz beszereztem hozzá egy gyári tapadókorongos állványt. Nincs még semmi mikrofon, habár találtam valamit itthon még zacsiban, majd lehet beüzemelem.

Jaaa és ha valakit érdekel, PÉNTEKEN kakucs, ha az idő is úgy akarja.

(#68998) -Mosquito- válasza Ferdzsoo (#68996) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Plexi mögött van ott nincs akkora szélzaj a kam AS200. Lehet még be is kapcsolta a szélzajcsökkentés. (wind) Nálam is csendes pedig a sisak tetejére teszem.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#68999) Xaels válasza Something_ (#68997) üzenetére


Xaels
félisten

Motorkarpit.hu
Nekem az Eliminatorra ő csinálta és a komplett újrahúzás 17k volt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#69000) Ferdzsoo válasza -Mosquito- (#68998) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem is az van, nekem is plexi mögött, és olyan szélzaj van semmit nem hallasz a motorból. Majd rakok fel vidit.
Vagyis már csak meg kell vágni...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.