Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78747) Intruder2k5 válasza sztomi1981 (#78746) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Lehet magonként és nyers erőben - mondjuk BogoMips-ben mérve - rosszabbul teljesítene a MediaTek, ezt nem tudom, nem néztem utána, de ettől függetlenül a gyakorlatban gyorsabb. Bár nem RT-AC66U B1, de egy RT-N18U-m volt korábban, arról váltottam Xiaomi Mi Router 3G-re, illetve van mellette egy ASUS RT-AC57U v1-em is, ami azonos chipset-re épül a Xiaomi-val. Mivel a MediaTek chipset-ben van HW NAT, így 1000-es DIGI nettel terhelve is néhány százalék a SoC terhelése, ezzel szemben a korábbi BroadCom ARM alapú RT-N18U 80-90%-on is tudott pörögni ilyenkor. Illetve az USB HDD-re történő adatmozgatás is gyorsabb, a Xiaomi ~40MB/sec környékén teljesít, még az RT-N18U-val ez inkább 20-22MB/sec volt.

Viszont a Xiaomi-nak nézz utána rendesen, mert mintha korábban arról is írták volna itt, hogy a korábbi MiR3G-hez hasonlóan csak kínai nyelvű fw-je van, de ezt ráadásul moddolni is nagyon nehéz.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.