Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102401) MaCS_70 válasza leslieke (#102391) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Mikrotik eszközök azonos szoftvert (RouterOS, Windows alól WinBoxszal konfigurálható, ha nem akarsz CLI-t) használnak, ilyen szinten nincs köztük különbség.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102402) andatti válasza yanna (#102399) üzenetére


andatti
senior tag

Ez engem is érdekelne. Megnéztem az összefoglalót, de ott csak 4G képes routerek voltak felsorolva. (vagy elnéztem valamit)
Én most gondolkozom váltáson, mert 3 év után a mostani routerem sűrűn rosszalkodik. /B535-232a/ Eldobálja a netet, illetve nem ad netet, holott 5G tornyok vannak már csak (Yettel képviselő szerint). Amikor bevittem megreklamálni, azt mondták vegyek másikat, ez már öreg.

b628-350 router-en gondolkozom, de ez nem asztalinak volt írva, hanem hordozhatónak és az 5G-t itt sem tüntették fel, hogy tudná. Azért írok ide a fórumba, hogy esetleg másnak van-e vele már tapasztalata, illetve mennyire ajánlott ez a konkrét készülék.

Mivel Yettel előfizető vagyok, még választható a Alcatel HH71VM router is, de nekem ez kisebb tudásúnak tűnik. Az elméleti maximum letöltés csak a fele (300) a másikénak.

(#102403) Gubek-Einste válasza phulee (#102390) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

mivel járok jobban:
2.) Dobom teljesen a 2233 WiFi 6-ját és mindkét szintre kerül mesh képes router, vezetékes backhaul-al összekötve. Az emeleten nincs szükség plusz portra az eszközön, de a földszinten továbbra is kell a TV és esetlegesen más eszköz csatlakoztatása miatt.
Mindenképpen azzal ha a szolgáltatói eszköz csak modemként működik és a teljes belső hálózatot saját eszközökkel oldod meg, lehetőség szerint mesh-be szervezve. Árban többe kerül ez a megoldás de teljes felügyeleted lenne a hálózat felett és későbbi bővítés/csere esetén rugalmasabban tudnál lépni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102404) Gubek-Einste válasza yanna (#102399) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Még nem nagyon elérhetőek az 5G-s típusok, illetve az áruk is elég magas. Jelenleg főleg szolgáltatók kínálatában kaphatóak ilyen eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102405) phulee válasza Gubek-Einste (#102403) üzenetére


phulee
tag

Világos, köszönöm a választ. Viszont az lehet járható, hogy első körben a földszintre teszek egy megfelelő eszközt és majd később az emeleten is kiváltásra kerül a szolgáltatói eszköz? Így jobban optimalizálható a költségoldal.
Továbbra is inkább az Asus preferált a jobb backhaul támogatás miatt, ha jól sejtem?
Tehát a földszintre mehetne ezek közül valamelyik:
ASUS RT-AX52,
ASUS RT-AX53U,
Esetleg drágábban egy ASUS TUF Gaming AX3000 V2 - ez most 37e.

Aztán később az ONT helyett valami komolyabb, szintén Asus eszköz. Ez így jó lehet?

Köszi!

(#102406) Rhino666 válasza BitRider (#102340) üzenetére


Rhino666
őstag

ASUS = trágya instabil sz@r az összes firmware
TP-Link = stabil, de tök alapvető funkciók hiányoznak vagy vannak paywall mögött

Én olyan szinten berágtam a dobozos routerekre, hogy inkább átálltam Sophos XG Home + Ubiquiti UniFi megoldásra, zsebbenyúlós (mármint a dedikált hardver + AP), de ég és föld a különbség, a büdös életben nem fog dobozos router ilyet produkálni, akárhányszázezer forintért is árulják...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#102407) MaCS_70 válasza Rhino666 (#102406) üzenetére


MaCS_70
félisten

"ASUS = trágya instabil sz@r az összes firmware"

Ezt kifejtenéd?

Csak mert ez szerintem egy nettó baromság, ennél fogva pedig így, konkrét magyarázat nélkül nettó trollkodás.

Az elmúlt tíz évben kb. harmonc Asus routerrel foglalkoztam huzamosabb ideig, és jelenleg is húsz körüli eszközpark áll a felügyeletem alatt úgy, hogy ebből néhány 8-10 éve fut probléma nélkül. Elvétve találkozom hibával, komollyal eddig egyetlen eggyel sem. Nem ritkák az egy éven felüli up time-ok.

Volt/van néhány TP-Link is (összesen tán tíz). Azok sem rosszak, de sokkal többször kell(ett) őket újraindítani és míg az tíz év alatt egyetlen Asus sem halálozott el az általam kezeltek közül, TP-Linkből garanciaidőn belül is kettő.

Azt hiszem, van alapom kijelenteni, hogy az Asusok kimondottan magbízható eszközök.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102408) Gubek-Einste válasza phulee (#102405) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Viszont az lehet járható, hogy első körben a földszintre teszek egy megfelelő eszközt és majd később az emeleten is kiváltásra kerül a szolgáltatói eszköz? Így jobban optimalizálható a költségoldal.
Természetesen igen, a lényeg, hogy a későbbi bővítésre is gondolni kell.

Továbbra is inkább az Asus preferált a jobb backhaul támogatás miatt, ha jól sejtem?
Igen de inkább a rugalmasabb hálózat szervezés miatt.

Aztán később az ONT helyett valami komolyabb, szintén Asus eszköz. Ez így jó lehet?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102409) bogabi válasza Rhino666 (#102406) üzenetére


bogabi
senior tag

Amit az ASUS-ról írtál, nettó hülyeség. A Sophos XG Home-ot meg ne hasonlítsuk egy HOME kategóriás 40 ezres routerhez. Almát körtével esete.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#102410) phulee válasza Gubek-Einste (#102408) üzenetére


phulee
tag

Hálásan köszönöm a tanácsokat! :R

Annyi kérdésem még, hogy az általam írt eszközök közül melyiket ajánlanád a földszintre másodlagos eszköznek?

Most láttam 30e-ért garanciával TUF AX3000 V2-t, ennek van 2.5Gbit portja, ami a vezetékes backhaul miatt jól jöhet. Vagy elég lehet akár egy RT-AX53U is? Ehhez csak egy iptv és egy laptop és pár mobil csatlakozna...

Előre is kösz!

(#102411) Gubek-Einste válasza phulee (#102410) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Másodlagosnak elég az AX53U is de ha jó áron be tudod szerezni a TUF-AX3000v2-t akkor vedd meg azt, később át tudod rakni elsődlegesnek és akkor veszel egy másikat ami majd másodlagos lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102412) phulee válasza Gubek-Einste (#102411) üzenetére


phulee
tag

Köszönöm :R

(#102413) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Üdv.
Yettel otthon TV és NET-hez keresek olyan Routert, ami stabilan kiszolgál 4db TV-t és minden okos eszközt a házban (kb 15-20db eszköz, mint telefon, laptok, tablet, kamerák, okosotthon központ)!
Szóval egy bivaly jelerősséget produkáló eszközt keresek! Mely folyamatosan stabilan működik! Nem a legolcsóbbat, de nem is 200ezres nagyságrendet!
Mit javasoltok?
27cm monolit födémem van, ha ez számít valamit!
Köszönöm!

(#102414) HdRew válasza B.Ricsike (#102413) üzenetére


HdRew
őstag

Mekkora helyet kéne beszórjon?

Így elsőre egy Asus GT-AX 6000 megfelelő lenne, most jó áron is van, és lehet rá Merlint varázsolni. De ennél olcsóbban is meg lehet úszni valószínűleg.

Illetve 2 gyengébb router is elég lehet, ha a kábelezés megoldott, és akkor a jel mindenhol egyenlő erősségű lehet, csak Meshbe kell rakni a routereket, ami max. 5 perc Asusnál.

(#102415) B.Ricsike válasza HdRew (#102414) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Egy 150m2-es egyszintes házba kellene, és a szomszéd panaszkodik arra, hogy nem elég erős a Yettel-es TV és NET, meg szakadozik, meg kihagy, és valószínű inkább az a probléma, hogy csak a saját router-ét használja.
Szóval ezt szeretném áthidalni egy brutál jószággal!
Monolit födém van és 20cm-es Silka falak, szóval van mit áthidalni.

(#102416) kpityu2 válasza B.Ricsike (#102415) üzenetére


kpityu2
őstag

Brutál jószágoknak sincs brutál térereje. Ha mindenhol brutál térerőr akar, akkor mesh kell.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102417) Multibit válasza kpityu2 (#102416) üzenetére


Multibit
veterán

... vezetékkel összekötve a mesh elemeit. Mielőtt valaki másként hinné :)

(#102418) need


need
addikt

Sziasztok..

Elolvastam az ajánlót de nem lettem okosabb..
A hétvégi telekre kellene valamilyen megoldás én ma reggel szembesültem azzal hogy vannak olyan routerek amikbe lehet sim kártyát rakni ami nem is rossz ötlet..
Fentebb viszont ott van Mobilnet megosztásra alkalmas routerek..
Melyik jobb megoldás..?
Mit is akarok..? hogy legyen a telken wifi van pár eszköz ami csatlakozna.. és nem ártana ha volna DDNS hogy távolról is elérjem..
Árban olyan 20-30 K..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#102419) memorix válasza kpityu2 (#102416) üzenetére


memorix
aktív tag

A kábelezés a legjobb megoldás ha garantált sávszéleséget akarsz.

Amennyiben szeretnél a szomszédnak wifi jelet adni akkor minél közelebb kell kerülnie a routernek vagy egy jel erősítőnek az eszközeihez.

ROG GT AX6000, ASUS RT AX6000, ASUS TUF AX6000 egy picit erősebb jele van. Azonban ezekkel se lehet csodát tenni ha sok akadály, nagy távolság van.

Minél távolabb vannak az intenzív sávszélességet használó eszközök a rouertől annnál kisebb lesz a garantált adat átvitel.

(#102420) memorix válasza need (#102418) üzenetére


memorix
aktív tag

Mekkora a telek? Több hektár? Dombos környezet? Van -e ott az utcában valamilyen kábeles internet vételezési lehetőség?

Szerintem a 20-30k most felejtős ha mobil net akarsz.

Mihez kell? Kamerák lesznek rajta?

(#102421) need válasza memorix (#102420) üzenetére


need
addikt

Dehogy..
Kicsit a telek 20*50 m rajta kis vityilló..ja és domb se nincsen.. :D
Nincs kábel meg semmi.. az tuti..
Hogy mihez kellene..?
Van egy sütő berendezésem vagy is annak a vezérlése most bluetoot és a wifi jobb lenne..
Led világítás vezérlés meg pár okos dugó amit távolról indítok mint ha ott lennénk
Kamera..? az nincs de az nyekkes meg tanultam mert az othoni lakásomba van
Erre keresek valami megoldást.. ez a Hot spot dolog meg nekem nem jött be.. a gyerek telefonjára tudok netet varázsolni de másra nem..

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#102422) kpityu2 válasza Multibit (#102417) üzenetére


kpityu2
őstag

Természetesen. :K

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102423) HdRew válasza B.Ricsike (#102415) üzenetére


HdRew
őstag

150m2-es egyszintes házat egy router nem fog beszórni. Remélem, hogy a kábelezés megoldott a házban, mert ide szerintem 3 router kellene, hogy megbízhatóan legyen jel mindenhol.

3db RT-AX57 már elég kell legyen szvsz.

(#102424) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Asusnál írják, hogy nagy lakások illetve nagyon nagy lakások. Utóbbi nem azt jelenti, hogy ez nagyobb lefedettséget tud? Nem tudok szűrni a nagyon nagy lakásokra. Kíváncsi lennék melyik a legolcsóbb ebben a kategóriában.

Vodas CB teljesen lefed egy 100m2-es téglaházat. Kívülről is minden sarkában van térerő. Ha a CB képes erre, akkor az Asus pláne.

[ Szerkesztve ]

(#102425) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok egy elméleti kérdésem lenne. Van egy asus gt ax 6000 res routerem merlin firmware el. Rá van kötve egy mini linuxos server amin van egy immich (dockerbe) többek között. Dyndns re a router szépen beregelt megy is minden. Elérem kintről a szervert (kinyitottqm a portokat routeren szerveren is) felvettem a portforwardot az immich is működik. Viszont ha kb 1 giga feletti videót akarok immichen keresztül backupolni akkor egyszerűen, megakad. Lényeg el sem kezdi 0% nál megáll. Kisebb videókat stb feltölti. Ami érdekes, hogy ezt akkor csinálja ha külső ip címet vagy dyndns es címet írok be .. Ha egy hálózaton vagyok és a server közvetlen ip címét írom be és úgy csatlakozok akkor működik minden jól. Szóval az lenne a kérdésem hogy itt portforward esetén elképzelhető e hogy bármilyen max body size vagy bármi egyéb van mint egy nginx es reverse proxy esetén routerben? Any idea ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#102426) Tompika777 válasza pinnacle (#102424) üzenetére


Tompika777
senior tag

Marketing duma... Az EU-ban a maximális kimenő rádiós teljesítmény limitálva van.

(#102427) Tompika777 válasza Pocok256 (#102425) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ez itt off topik

(#102428) Pocok256 válasza Tompika777 (#102427) üzenetére


Pocok256
veterán

Tényleg bocs ha van mod akkor rakja át pls

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#102429) Dr.NX válasza Pocok256 (#102428) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Mod sem tudja átrakni, meg eleve hova kéne átpakolni.

Elfogadom a sütiket.

(#102430) bogabi válasza HdRew (#102423) üzenetére


bogabi
senior tag

Van úgy, hogy de. Elrendezés és falak anyaga, ami számít. Nem azt mondom, hogy ez általános, de nem is lehetetlen. Nekem egy AX58Uv2 fed le 140 nm-t.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#102431) kpityu2 válasza Pocok256 (#102428) üzenetére


kpityu2
őstag

Asus kérdés, annak van topicja. De szerintem az SNBForumson keresgélj, tippre reverse proxy limit.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102432) blakey válasza pinnacle (#102424) üzenetére


blakey
titán

Ha a CB képes erre, akkor az Asus pláne. - nem. a CB még a "régi időket" erősíti, azaz gyárilag nincs "agyon korlátozva", a mai routerek már igen, hiába veszel 200e-ért egy routert, "lefedettségben", nem lesz jobb egy 20e-eshez képest, viszont a távolabbi ponton stabilabb lesz és szoftver/hardver páros is jobb. Már végig jártam a ranglétrát, drága routert venni sem feltétlenül éri meg, mert néha sz@r a szoftver vagy épp van egy olcsóbb, ami jobban teljesít. Nekem is CB-m van, de modem módban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102433) B.Ricsike válasza kpityu2 (#102416) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Ilyenkor bánom, hogy nem tanultam tovább az informatikát..... Mi az a mesh? :)

(#102434) B.Ricsike válasza HdRew (#102423) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Meglátjuk, szerintem elégnek kellene lennie.
Ma átvittem az irodámból a Yettel Net-et ide az új házba, és egy helység volt csak, ahol gyengébb volt a jel, szóval úgy gondolom, hogy egy jó minőségű Routerrel ezt meg lehet ugrani.

Mindenhol átlag 110Mbit/s a letöltés, és 40Mbit/s a feltöltés.

Egy szoba van, amiben ezek az értékek a harmadára csökkentek.

(#102435) B.Ricsike válasza B.Ricsike (#102433) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Közben utána olvastam.
Ez jó lehet, és ha jól látom, vezeték nélküliek ezek is, vagyis van belőle olyan is.

Igazából ha jól értem ezek vezeték nélküli routerek, amik a központtal kommunikálnak, a központ pedig a fő router-rel van vezetékkel összekötve?! Jól értem?

(#102436) kpityu2 válasza B.Ricsike (#102435) üzenetére


kpityu2
őstag

Van egy router és ahhoz csatlakozó node-ok amelyek kibővítik a wifi hatótávot. Annyi a különbség a sima AP-khez vagy extenderekhez képest, hogy van roaming, tehát a hálózat maga kezeli a wifi rádiók közötti váltást, a készüléked egyetlen nagy wifinek látja az egészet. Elvileg wifi kapcsolattal is kapcsolódhatnak a node-ok a fő routerhez, de nagyon-nagyon nem ajánlott. Ezért terjed el az Asus mesh megoldása, mert ott bármelyik mesh képes router lehet fő router is meg node is vezetékes "backhaul"-al, és akár egyesével is bővítheted a hálózatot. A legolcsóbb mesh képes Asus eszköz jelenleg az RT-AX52.
Nekem két RT-AX53U van, remekül lefednek egy 3 szobás lakást.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102437) B.Ricsike válasza kpityu2 (#102436) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Igazából már ott elakadtam, hogy node! :D
Az AP-ről már nem is beszélek! Extender meg pláne! :D
Elnézést, de az elmúlt 10-15 évben elszaladt mellettem ez a világ. 2004-ben érettségiztem Informatikából, akkor még nem használtunk ilyen kifejezéseket! :)

Szóval a lényeg hétköznapi nyelven!
Van a szolgáltatómtól kapott, jelen esetben Yettel Router-em.
Vásárolok egy Mesh Wifi routert, ami tegyük fel 2 vagy 3 részből áll! (Pl Asus Zenwifi vagy Tp Link Deco)
Ezekből az egyik rész gondolom egy Fő router, amit az én szolgáltatómtól kapott Yettel routerhez csatlakoztatok mondjuk vezetéken keresztül! A maradék 1 vagy 2 részt pedig a lakás különböző pontjain elhelyezem! Ezek a részek pedig vezeték nélkül csatlakoznak a fő routerhez, ami kiosztja nekik is a jelet, és ezek is önálló routerként üzemelnek, maximális jelerősséggel?!
Jól gondolom?

(Vagy erre írtátok, hogy jobb, ha ezeket a külön részeket is vezetékkel kötöm össze a fő routerrel? Erre nincs lehetőség egyébként!)

[ Szerkesztve ]

(#102438) kpityu2 válasza B.Ricsike (#102437) üzenetére


kpityu2
őstag

A node-ok nem önálló routerek, hanem a fő router kiterjesztései. És mint mondtam, nagyon-nagyon ajánlott, hogy vezetékkel kapcsolódjanak a fő routerhez, mert különben ugyanazon a wificsatornán társalognak a fő routerrel mint amivel a jelet szórják, ez pedig felezi a sávszélességet és nem is lehetnek túl messze sem a fő routertől, mert akkor nekik is gyenge lesz a jel.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102439) B.Ricsike válasza kpityu2 (#102438) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Tiszta és világos!
Bár jelen esetben akkor már, ha úgyis kábelezek, egyenesen a TV-khez is húzhatom az utp-t a Yettel routerből, és akkor nem is kell Mesh! Bár igaz, így a net attól még gyenge marad, ez csak a TV-t oldaná meg.

Az te Asus RT-AX53U-id is kábellel vannak összekötve?
Azok úgy néznek ki, mint két normál router. Vagy azok is csak tudják a Mesh-t?

(#102440) Alex91 válasza B.Ricsike (#102437) üzenetére


Alex91
félisten

Tri-band mesh, vagy esetleg lehet probalkozni powerline-nal (Asus ZenWifi XP4 pl.) ha nem akar/tud valaki kabelezni… Mondjuk nem olcso egyik megoldas se.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#102441) pinnacle válasza Tompika777 (#102426) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Tompika777, blakey! Azt hittem a drágább, "nagyon nagy lakások" routernek nagyobb a lefedettsége. Ha ez az EU-ban egységes értékre van korlátozva, akkor tényleg felesleges drágábbat venni. Egyébként csak kíváncsiságból van olyan táblázat ami mutatná korlátozás nélkül milyen erővel sugároznának? Ez az EU-s határ tényleg felesleges, vagy káros lehet felette? Gondolom ezért is jó az OpenWrt, mert ott USA-t beállítva nagyobb a teljesítmény. Gyári firmware-ben erre nincs lehetőség?
Most jutott eszembe, hogy régebben a CB a kert végében is volt térereje, de idővel ez megszűnt. Gondolom frissítették EU szabványra. :D

[ Szerkesztve ]

(#102442) B.Ricsike válasza Alex91 (#102440) üzenetére


B.Ricsike
őstag

A szakember sem olcsó, aki kivési és bekábelezi!
Aztán egy festő, aki lejavítja és lefesti újra.
Nem beszélve idő és energia!
Nem az ár a legfontosabb, 100eFt-ot ma mások egy havi cigire is elköltenek.
Ha ez működik, akkor nem sajnálom azt a pénzt, mert rengeteg energiát és dühöt spórolna meg! Az meg megfizethetetlen.
Ráadásul egy már bútorozott házban most festés után nekiállni vésni..... halál!

Csak az riszt meg, hogy itt is mindenki a vezetéked megoldásra esküszik!

Ha van jó megoldás vezeték nélkülibe, ami tényleg jó és jól működik, akkor nem sajnálom rá a pénzt! Csak mondja valaki, hogy ez a legjobb és tuti beválik! Akkor már rendelem is!

[ Szerkesztve ]

(#102443) Alex91 válasza B.Ricsike (#102442) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , esetleg ez, de garanciat senki se fog arra adni, hogy a te esetedben is jo lesz… Mekkora sebessegu a neted?

(Ennek itt nagyon jo ara van, csak nem tudom mikorra szerezhetik be… [link] )

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#102444) B.Ricsike válasza Alex91 (#102443) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Nem nagy sebességű, sajnos csak 4G-s Yettelt tudok kötni.
130Mbit le és 40Mbit feltöltés egyelőre átlagban.

(#102445) totomusic


totomusic
tag

Az a baj a vezeték nélküli megoldással, hogy nem biztos, hogy 1 Gbit megvan... Leginkább nincs meg. Ez természetesen a Wifi 6-ra igaz, Wifi 7 a 320 Mhz-es sávszélesség miatt ez fejlődni fog, és most nem arról beszélek, mikor közel van két wifis eszköz.

Én a hibrid megoldásra voksolok. Ház fele vezetékes, másik fele wifis.

[ Szerkesztve ]

(#102446) Capella válasza B.Ricsike (#102444) üzenetére


Capella
senior tag

Két Asus routerrel olcsóbban kijönnél.
Fő routernek ez: Asus TUF-AX4200
A node lehet ez: Asus RT-AX53U

[ Szerkesztve ]

(#102447) B.Ricsike válasza Alex91 (#102443) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Viszont nekem leginkább a TV miatt kell az erős jel! Yettel vezeték nélküli TV miatt.

(#102448) B.Ricsike válasza Capella (#102446) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Amennyiben ugyanannyira hatásos, akkor nekem OK.

(#102449) 4Grider válasza B.Ricsike (#102442) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha ragaszkodsz a wifihez, nem véletlenül említettem az eredeti topikban a mesh-t, amit a yettel egyik routere is támogat. Ráadásul a wlan tekintetében jobbik TP-Link-es routerrel teszteltél, tehát nem valószínű, hogy egyetlen adóval meg fogod tudni oldani a normális wlan lefedettséget. Meg persze a kábelt sem véletlenül írtam, mert a kábel tuti (úgy kb. 70 méterig), a wifi meg nagy, több szobás házban zsákbamacska (egy adóval). És még egyik másik tv wlan adapterével is ráfázhatsz, míg az ethernet az ethernet port...

[ Szerkesztve ]

(#102450) Capella válasza B.Ricsike (#102448) üzenetére


Capella
senior tag

Asus TUF-AX4200 vs. ZenWiFi AX XT8
Van némi különbség, meg nyilván lehetnek pro és kontra érvek.
Szerintem jó lesz.
100 ezer fölött nem biztos, hogy adnék ki pénzt, főképp 130/40 Mbites nethez.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.