Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102701) Alex91 válasza memorix (#102700) üzenetére


Alex91
félisten

En azt a tuf-ot se mondanam szepnek! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#102702) memorix válasza Alex91 (#102701) üzenetére


memorix
aktív tag

A TUF AX4200 router kis helyen elfér és jól el lehet rakni olyan helyre, hogy ne legyen szem elött.

Ami picit jobban kinéz az a Asus AX88U. Azonban annak az ára nem baráti.

Sajnos a AX92U kivonták. Annak a kinézetével nem volt semmi gond.

Utóbbi időben a feltűnő . hivalkodó, Ledes karácsonyfa kinézetű routerek vannak divatban. A Wifi 7 -l remélem ezek a divat hóbortok is elmúlnak majd.

Mostanában a TP Link hoz ki érdekes dizájn routereket pl TP-Link Archer BE550, TP-Link Archer GE800 Review: Gaming Optimized Wi-Fi 7, TP-Link Deco BE65 Review: WiFi 7 BE11000 Mesh WiFi System ezek legalább nem ledes futófények.

[ Szerkesztve ]

(#102703) blakey válasza Dare2Live (#102699) üzenetére


blakey
titán

Rossz a link, de a GT-AX6000-es erősebb (jobban terhelhető, jobb USB-s sebességekre képes), az, hogy általános felhasználásra jobb-e vagy sem már más kérdés. Saját tapasztalatból írom, és továbbra sem azt írom, hogy az AX4200-as ne lenne jó, sőt (most már tényleg le fogom írni a saját tapasztalataimat), de azért a GT-AX6000-es egy nagyon erős router, ha nem zavart volna a külseje, akkor valószínűleg nem cseréltem volna le.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102704) blakey válasza memorix (#102702) üzenetére


blakey
titán

Ízlésről értelmetlen vitatkozni, pl. AX4200 vs. AX88U Pro kb. ugyanaz. Nekem az AX4200 külseje teljesen rendben van, élőben jók az arányok, a színek használata is pont annyi, amennyi még nem bazári.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102705) Multibit válasza Dare2Live (#102699) üzenetére


Multibit
veterán

:K
Elég jó CPU lehet a két TUF-ban. Számolási teljesítményben (OpenVPN) lenyomja a nagytesót - ha lehet hinni a tesztnek.

(#102706) Gubek-Einste válasza maciajeges (#102683) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintetek ér 1,5X annyit az Asus?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102707) blakey válasza Multibit (#102705) üzenetére


blakey
titán

Lehet hinni, mert a Mediatek ebben jó és érezhető, hogy van, amiben erős, pl. a VPN és a stabilitás mindenképp jobb a TUF-AX4200-ason, mint a GT-AX6000-esen, legalábbis én ezt tapasztaltam, de a GT-AX6000-es érezhetően nagyon erős.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102708) yamoussouk88


yamoussouk88
újonc

Sziasztok.

Tudnátok javasolni egy 5g (sim) képes routert telekom mobilnethez? Max 10 eszköz csatlakozna hozzá. Jó lenne 2,4 és 5ghz is. 30-40000 körülire gondoltam.

Köszönöm

(#102709) Tompika777 válasza yamoussouk88 (#102708) üzenetére


Tompika777
senior tag

5g és 30-40 ezer? Szerintem kicsi a sansz rá

(#102710) Matthewus


Matthewus
őstag

Sziasztok!

Az alábbiak alapján milyen router vásárlását javasolnátok?

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Panellakás ~50m2, előszobában lenne lerakva, szobákhoz közel
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
1 PC rákötve, 1 NAS rákötve, 1 TV rákötve, 1-2 mobil, esetenként 1 laptop Wifin keresztül, 1 Echo dot. Wifi 6-ot a céges laptop és mobil tud.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Telekom 500-as net, amint elérhető lesz szeretnék 1000-es optikaira váltani. TV előfizetés is lesz, amennyiben számít
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
30 ezer körül, max. 50 ezer
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Rendszeres frissítések, hosszú terméktámogatás

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#102711) memorix válasza Matthewus (#102710) üzenetére


memorix
aktív tag

TUF AX4200 review

Asus TUF 4200 kb 45-46eft , folyamatosan ugrál az ára 45-50eft, naponta érdemes nézni...

[ Szerkesztve ]

(#102712) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Hi
van egy tplink ac1200 v4 routerem, amit szeretek.
De már 15 eszköz van rajta, és pl az 5ghz már nem stabil rajta. Tudnátok egy erősebb, jobb routert ajánlani? 20-30k között. Giga lan mindenképp kellene.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#102713) bogabi válasza memorix (#102711) üzenetére


bogabi
senior tag

Lehet ezt a AX4200-ast falra szerelni? Most 58Uv2 van a falon, de bizsereg a tenyerem... :)

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#102714) blakey válasza bogabi (#102713) üzenetére


blakey
titán

Lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102715) Dare2Live válasza blakey (#102703) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Így remélem jó.
[link]
De itt a teljes teszt. [link]

Ami a fő hátránya a tuf 4200/6000nek az a file share ahol "csak" 150/30at tud. De a userek túlnyomó részénél nincs rádugva SSD/HDD de ha igen akkor a 150/30 megint 99%nak elég. Akinek meg pro munkára kell az NASt vesz.
Összességében nagyon nehezen értelmezhető a 45K helyetti 85Ks "dupla" ár. Annak a szűk rétegnek akinek meg kell a 4x4 vagy dupla 2.5Gb annak meg ott a tuf AX6000 65Kért.

Ezt a külső vonalat én nem értem. Lent a lábamnál a sarokoban.

A véleményedre kiváncsi lennék nincs gyakorlati tapasztalatom a ROG GT szériával, specek, tesztek alapján írom amit írtam.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#102716) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Rokonnak keresek routert az alábbi feltételekkel:
- 80-100nm (Ytong vastagabb falak)
- Átlag felhasználó: csak netezik, illetve stream (Disney, Netflix)
- Eszközök: 2 db TV, 1 telefon 1 db tablet
- Netsebesség 100Mbit/sec, de most fog Digi 500-ra váltani.
- Ami fontos: nem kell hogy az új netet maxiimálisan kihajtsa, inkább lefedettségben legyen jó
- Max 30k

Amiket nézegettem:
- Asus AX53U / AX55 /AX57 új/használt + AX mesh 2.ik router mondjuk egy AX52
- Tp-Link AX17 2db
- Tp-Link AX17 + AX12
- TP-Link AX23 / AX53 újonan vagy használtan.

Ami érdekesség részemről, hogy ha TP-Link AX12/AX17-ről hivatalson oldalon nem találtam mi a különbség, de lehet az, hogy AX12 router nem Mesh kompatibilis?
Jelenleg a pénz az ami elég kevés rá tudom én is, viszont szerintem mindenképp olyan routert vennék ami Mesh támogatott.

Van bármi más jó ajánlat, amive jól járhatok?

Ethernet portokra nem lesz semmi sem dugva, csak netezik, szóval én belépő vagy középkategória fele mennék, hátha egy középkategóriás ledefné ezt a nm tartományt, az jó lenne.

Segítséget előre is köszi.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#102717) kpityu2 válasza stigma (#102716) üzenetére


kpityu2
őstag

Nekem ASUS AX53U van, de az AX52-ben eléggé friss SOC van, ma már azt választanám belépő szinten. Az USB port néha jól jön, de nálam ritkán van rá szükség.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102718) Speeedfire válasza Speeedfire (#102712) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Rendeltem egy ASUS RT-AX57 AX3000 Dual Band WiFi 6-ot.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#102719) stellaz


stellaz
addikt

ASUS routerral kapcsolatban nézegetem a vásárlói véleményeket és egy ilyenbe futottam bele:
"A gyári szoftverben több funkciót (AiProtection, a forgalomelemző, az alkalmazáselemző, az Adaptive QoS szolgáltatás és a webes előzmények) csak akkor lehet használni, amennyiben hozzájárulok a Trend Micro-val történő adatmegosztáshoz. Mi van? ?? ? Még ha névtelenül is, a mai világban? ? És az Asus ettől elhatárolódik. Persze ki lehet kapcsolni az adatmegosztást, de akkor a funkciók is kikapcsolódnak. Szerintem ez egy óriási hiba az Asus részéről. Persze ezen funkciók nélkül is lehet használni a routert a mindennapokhoz. De érdekes lenne, ha vennék egy egy TV-t, csak éppen nem tudnám időzíteni a ki- és bekapcsolást, vagy az időzített felvételt nem használhatnám, ha nem osztom meg az adataimat. Ez vicc! !! Vagy én értek félre vmit? Persze a router ettől még jó és a szoftvere is jó lenne, ha feltétel nélkül lehetne használni."

A hozzáértők véleményét szeretném kérdezni ezzel kapcsolatban, hogy ez mennyire jogos kifogás?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#102720) Spec válasza stellaz (#102719) üzenetére


Spec
őstag

Túl van ez lihegve/reagálva. A TrendMicro csak olyan adatokat használ fel, ami kell a szűrés működéséhez. Nyilván ha nem kerül nekik megküldésre pár alapvető netes forgalmi adat, pl. a felkeresett oldalak IP-je, url-je, stb. akkor a szűrés se tud működni. Nem értem mi ezzel a gond? Ez egy Asus-on kívül álló, 3rd party kapcsolt szolgáltatás, ezért van a figyelmeztető üzenet. Adatvédelmi okokból, és teljesen korrekt módon. Jobb lenne, ha nem is lenne ilyen lehetőség? Ez egy plusz szolgáltatás. Aki szeretné használni, az vegye igénybe, akit meg zavar, az ne fogadja el, és ne is használja.
Inkább örülni kellene, hogy az Asus routerek egyszeri megvásárlásával ezek a szolgáltatások járnak hozzá alapból, teljesértékűen, külön díj nélkül.
Nem kell fizetni érte, mint mondjuk a Tp-link routereknél, ahol havi díjas a normális parental controll, és forgalom szűrés. Ami alapból van, az kb. kuka kategória. Szerintem ezek szuper szolgáltatások, én aktívan használom is őket, és hazsnosnak is találom.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#102721) stigma válasza kpityu2 (#102717) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi az infót, ránézek mindenképp estefele, illetve mégegyszer ránézek az 1 hsz-re, hátha felfedezem valamit. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#102722) stellaz válasza Spec (#102720) üzenetére


stellaz
addikt

ok, köszi, csak szeretnék tájékozott lenni a témában

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#102723) január válasza memorix (#102652) üzenetére


január
csendes újonc

Köszi a választ!
Tavaly március/április magasságában jelent meg a Tuf 4200. Évente ad ki új routert az Asus? Vagyis érdemes várni 1 hónapot az újra?

Vacillálok a TUF 4200 és a TUF 6000 között. Nem sok összehasonlító tesztet találtam, itt egy: https://www.blacktubi.com/review/tuf-ax4200/ . 2.4GHz-en és 5GHz160MHz -nél van számottevő különbség. Ha ez a sebesség különbség valós akkor inkább a nagyobbat veszem.

(#102724) totomusic válasza január (#102723) üzenetére


totomusic
tag

Meg kell venni a TUF AX4200-at. Bár nagyon megakadt a lemez nálam, de kivételesen jó router a mediatek chippel és az OpenWRT-vel. Ráadásul a fogyasztása is kedvező úgy, hogy a 2.4 Ghz-es és 5 Ghz-es wifi is be van kapcsolva. És nyilván jó a jele is. Elég jó.
~4.8 wattot fogyaszt, alapjáraton.

Annyi hátránya van, hogy csak WAN porton van 2.5 Gbit, LAN portok 1 Gbitesek, de a mai kínálatban ez még megfelelő.

(#102725) memorix válasza január (#102723) üzenetére


memorix
aktív tag

Igen, ebbe a tesztbe olvasható mi a különbség a két router között. Mind a kettőben azonos CPU/RAM van. Az eltérés az antennák, és sebesség tekintetében van.

Ha AX6000 nézted ki, akkor érdemes lesz megvenni. Ha elég a picit gyengébb AX4200 az is jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#102726) memorix válasza totomusic (#102724) üzenetére


memorix
aktív tag

Nem azt a piaci segments célozták meg a TUF AX4200-l. Nem hinném, hogy vidéken sok 2.5 gbites vagy 10 gbites elérhetőség lenne...

(#102727) január válasza memorix (#102725) üzenetére


január
csendes újonc

Az Asus évente kiad új routereket azonos szegmensben, mint ahogy az Apple minden évben kiad új Iphone-t?

(#102728) memorix válasza január (#102727) üzenetére


memorix
aktív tag

Nem, nem jellemző.

Szerintem most a Wifi 7 -re fognak koncentrálni...

(#102729) Dare2Live válasza január (#102723) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nincs éves frissítés. A tuf 4200 új router vszeg sokáig jön rá hivatalos frissítés.

Akinek ennyire fontos a sebesség/ping (medias meló, gamer, van telekom 2000/1000es net) az UTPvel kösse be gépét a 2.5Gbpses portra és ne érdekelje mit megy a router 2.4ghzen... esetleg nagyon extrem esetben lehet nézni 10Gbpses routert.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#102730) Chrystall


Chrystall
senior tag

Olyan problémám van, hogy régi UPC Technicolor modem nem tudja rendesen kiszolgálni Wifin az eszközöket mióta megvan az okostv. Etherneten megy minden egyszerre de Wifin nem, szóval nem a díjcsomagunk a gond. És nem is a jelerősség a probléma, erről is már megbizonyosodtam. Valahogy a modem nem tudja egyszerre szórni mindenfele kellő sebességgel a jelet. Valaki tudna ajánlani routert ami jobb mint ez a vacak UPC modem ilyen szempontból? Mik manapság azok a routerek amik már igen jónak számítanak, nem pedig ilyen vacak cucc? 2 emeletes házunk van, téglafalakkal (10 - 30 cm vastagak).

(#102731) Gubek-Einste válasza Chrystall (#102730) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102732) Chrystall válasza Gubek-Einste (#102731) üzenetére


Chrystall
senior tag

A csomag: 150mbps (jelenleg elég, ha a TV-n kívül a többi eszköz Ethernetről megy, csak Wifinél van probléma, ha minden arról megy)
Eszközök: 4 mobileszköz 1 okos TV
Falak: tégla (10-30cm vastagok), max légvonalbeli távolság 15m, 2 szint, szomszédok légvonalban 25 méterre legközelebb
Pénz: jó lenne letudni 30 ezerből de max 50 ezer

Az elhelyezkedésről annyit, hogy jelenleg is van amúgy odafenn Netgear jelerősítő, de sajnos nem ér semmit ha megy az okostv, mert ugyanúgy belassul, mintha közvetlen a modemhez csatlakoznék.

(#102733) Dr.NX válasza Chrystall (#102732) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az összefoglalóból néhány ajánlott modell:
30 ezer Ft felett: Asus AX59U/TUF-AX3000 V2/TUF-AX4200

A "jelerősítő", ami csak jeltovábbító valójában, felezi a sávszélességet a visszafelé történő kommunikáció miatt. Érdemes lehet az elhelyezésén változtatni és nem a fő router hatótávjának szélére tenni, ha most ott van.

Elfogadom a sütiket.

(#102734) Pero


Pero
senior tag

hello,
ötleteket szeretnék gyűjteni, 3szobás panelba keresek jobb opciót a jelenleginél.
gigás Digi mellé. jelnleg Tp-link R605 és egy poe switchen keresztül egy EAP245v1 APm van. (azért ez a megoldás mert a kábeles központ, illetve az optimális Wifi forrás nem esik egy helyre)
szóval mostanában elkezdett velem szórakozni a rendszer. random időközöként 1-2 eszköz nem kap netet, wifin fenn vannak de net nincs.
korábban ára miatt sem, illetve a gyengébb jelerősségek okán sem let unifi.
szóval a kérdés merre tovább.
alaprajz: (zöld karika=AP;piros tégla= kábeles/ ONT)

(#102735) Multibit válasza Pero (#102734) üzenetére


Multibit
veterán

poe switchen keresztül egy EAP245v1 APm van
Tartsd meg a jelenlegi ökoszisztémát és vegyél még AP-kat a szükséges helyiségekbe!

(#102736) Pero válasza Multibit (#102735) üzenetére


Pero
senior tag

a lefedettség tökéletes, közel maxos jelerősségem van a lakás minden pontján. nekem a router a gyanús, de őszintén, ez a tp-link "nem a legélesebb kés a fiókban".

(#102737) Spec válasza Pero (#102734) üzenetére


Spec
őstag

Én mondjuk az ONT-t kivenném a gardróbból. Gondolom ott viszonylag kevesett tartózkodtok, és ha az előszobába kerülne át, ami gondolom nem okoz gondot átrakni a fal másik felére, akkor spórolnál egy falnyi leárnyékolást. Akár a szolgáltatót is meg lehet kérni, hogy kábelezze át.
Máris javulna a helyzet szerintem. Jelerősség/besugárzás szempontjából a fürdő és WC melletti sarokban lenne a legjobb helye, az AP-t meg ennek megfelelően át lehetne rakni távolabb, mondjuk az egyik szobába.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#102738) Pero válasza Spec (#102737) üzenetére


Pero
senior tag

ONT bridge módban van, nem szór Wifit, viszont az össze kábelem koaxokat is beleértve oda mennek. de wifi szempontjából ONT lényegtelen.

(#102739) Multibit válasza Pero (#102736) üzenetére


Multibit
veterán

Az egy vezetékes router. Van konkrét bajod vele? Mi utal arra, hogy a router nem bírja?

1-2 eszköz nem kap netet
Ezek az eszközök hol vannak a lakásban? Ott van probléma a wifi stabilitással. Tök mindegy, hogy mit mutat az indikátor.

[ Szerkesztve ]

(#102740) Multibit válasza Spec (#102737) üzenetére


Multibit
veterán

Nem mindegy, hogy hol van az ONT? Ha kihozza onnan és befogja wifi-zni, sajnos nem lesz egységes wifi hálózata.

(#102741) Spec válasza Pero (#102738) üzenetére


Spec
őstag

Jah értem, akkor félre értettem a dolgot. Úgy valóban én is azt javaslom, hogy vagy tegyél még pár AP-ot, és/vagy cseréld le a routert is egy jobbra, mert tényleg az is lehet a gyenge láncszem. Ez az olcsóbb megoldás.
Kicsit húzósabb megoldás, ha lecserélsz mindent egy mesh rendszerre, kábeles backhaul-al. Pl. két RT-AX59U erre tökéletes lenne, még nem is annyira okádék kinézetű. Nagyjából 75e-ből kijönnek, ha kifogod akciósan, akkor olcsóbban is.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#102742) Pero válasza Multibit (#102739) üzenetére


Pero
senior tag

a nagy szobában szokott előfordulni, viszont ami fura, hogy hiába állok be az AP-mellé 1-2 méterre úgy, h direktben látom az AP-t akkor sem tér magához a kapcsolat. 19 eszköz van Wifin, így nem gondolom h az AP lenne túlterhelve.

(#102743) Multibit válasza Pero (#102742) üzenetére


Multibit
veterán

Vegyél egy AP-t a nagyszobába! Ez akkor is hasznos lesz, ha később erősebb routerre váltasz. Pl. erre: [link] . Nincs vele tapasztalatom, csak látom, hogy ez a következő - lehetséges - lépcsőfok.

(#102744) stellaz


stellaz
addikt

ASUS RT-AX59U AX4200 és a TUF 4200 között van érdemi különbség az antennán kívül?

MM-ben most az előbbi 37 ezerért van. A jelerősséggel nálunk nem szokott gond lenni, ilyen szempontból ideális helyen van a router.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#102745) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

Segítségetekkel, infóitokkal végül is azt döntöttük, hogy a TP-Link Archer AX-20 at lecserélem egy Asus TUF AX4200-ra (meg is rendeltem), mert a AX-20-nak kicsi volt a hatótávja.
Erre egy összehasonlító oldalon azt látom, hogy a TP-link-nek jobb az antennája, kissé ez megijeszt.
Remélem nem járok rosszul?


https://routerchart.com/compare/asus-rt-ax58u-rt-ax58u-383,asus-tuf-gaming-ax4200-tuf-ax4200-502,tp-link-archer-ax20-ax20-407

[ Szerkesztve ]

(#102746) Spec válasza eldoble (#102745) üzenetére


Spec
őstag

Az újabb routerek rádió erőssége már eleve limitálva van az EU-ban, úgyhogy amit be tudsz szerezni kis hazánkban, és nem szürke importos, vagy nem Ali-ról rendelt noname, az jó eséllyel gyengusabb lesz, mint a régebbiek. Cserébe kisebb eséllyel kapsz agyrákot :)

"In accordance with the standards, the maximum power for a 2.4 GHz network is set at 20 dBM, for a 5 GHz network 24 dBM. The standards were introduced with the aim of limiting the influence of the electromagnetic field on the human body."

Én egy kb. 8 éves Huawei szolgáltatói eszköz mellé tettem be egy új Asus AX58U v2-t. Érezhetően gyengébb a jele, de nem okoz gondot, mert így is 3 szobával arrébb is még elfogadható a jel erősség ("2 csík") stabilan, és sebességben meg jobb mint a szolgáltató eszközéé "3 csík" erősséggel. Nem dobálja le, stabilabb a sebesség. Szóval nem minden a jelerősség.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#102747) eldoble válasza Spec (#102746) üzenetére


eldoble
aktív tag

Csak nekem a stabilitással semmi gondom nem volt, a TP-link AX20 két csíknál tökéletesen működött, stabil volt gyors.
Na, mindegy most hoztam haza a TUF 4200-at, kipróbálom, de ezek szerint kisebb lesz a hatótávja mint a TP-linknek, majd jövök kérdezni, hogy hogy növeljük meg ezt a gyenge TUF 4200 hatótávját ...

(#102748) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Egy TPLIink Archer AX73 (ver 2) mellé kellene egy mesh eszköz, és az AX23-at nézte ki az ismerős, de ha jól olvasom a TPLink oldalán, akkor csak router és extender között működik a Onemesh. Ez igaz?

"So say we all"

(#102749) Tompika777 válasza TaliGa (#102748) üzenetére


Tompika777
senior tag

Igaz, a OneMesh csak router és extender között működik.
A TP-Link féle EasyMesh már működik elvileg a kompatibilis routerek között is

(#102750) TaliGa válasza Tompika777 (#102749) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Akkor elvileg működhet (easymeshben)?

"So say we all"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.