Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102601) Essejó válasza gxyb (#102598) üzenetére


Essejó
veterán

Figyu, koaxos 1000/25-ös netem van. Csak a T-s Sagem 3896 AX-es HGW-t használom. Van 3 db asztali gép, 1 Netbook, és 1 HP Mikroszerver rákötve amin 7/24 ben NAS program fut, igen torrent is. A mag-on olyan 38 ezer körüli vagyok. Letöltés olyan 40-60 Mega körüli, a feltöltés az korlátozva 2 Megára.
Tutira az Asus a kevés neked?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102602) murdock25


murdock25
tag

Sziasztok! Nem tudom mennyire illik ide ebbe fórumba, de hátha itt kaphatok rá választ. Adott egy fszt+emelet ház, a fszt-en van egy router+switch, ide jön az internet. A falban fel van vezetve egy helyre LAN, de ahova be lett kötve, ott nincs áram. Van olyan switch, amit az emeleten meg tud hajtani LAN kábelen keresztül árammal egy fszt-i switch? A fszt-en gondolom POE switch kell, de kérdés, hogy az emeletre szükséges switch-ből van-e olyan, ami a POE révén LAN kábelen el tud üzemelni külön áramadapter nélkül?
Ezen belül is konkrétan örülnék, ha TP-Link márkában ajánlanátok valamit, mert főleg TP-Link hálózati eszközök vannak házon belül.

(#102603) Gubek-Einste válasza Essejó (#102601) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi hatótáv nem megfelelő egyetlen eszközzel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102604) Gubek-Einste válasza murdock25 (#102602) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link-nek nincsen ilyen eszköze, Mikrotik-ból van PoE-val táplálható típus.
Sokkal egyszerűbb lenne a fenti helyre áramot vezetni mint PoE-val vacakolni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102605) Alex91 válasza murdock25 (#102602) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , szerintem egy ilyen kellene neked…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#102606) gxyb válasza Gubek-Einste (#102599) üzenetére


gxyb
aktív tag

Kis google után úgy néz ki igazad lesz :)
Köszönöm!

(#102607) Essejó válasza Gubek-Einste (#102603) üzenetére


Essejó
veterán

Wifin nálunk csak a mobilok vannak és 1 tablet. Most kint mobillal az udvaron wifi6-al link
Pedig vagy 3 téglafal van köztem és a HGW között.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102608) murdock25 válasza Alex91 (#102605) üzenetére


murdock25
tag

Köszi, ez jó megoldásnak tűnik. Az injector része a meglévő fszt-i switch-ből viszi az adatot, meg a mellette lévő aljzatból áramot és átrakja az egészet LAN-ra, az falon belül felmegy az emeletre, ott pedig a splitter szétszedi és ad tápot meg adatot egy sima switchnek, miközben megúszom a fali aljzat kiépítését, ami eleve sok rombolással járna, nem beszélve a villanyszerelő díjáról.

(#102609) eldoble


eldoble
aktív tag

Még egy kérdésem lenne, van két hibátlan routerem, mind kettő otthoni, Telekom neten WIFI-t ad AP módban, az egyiket már nem fogom használni, melyiket tegyem félre, a két router: Asus_RT-AX53U v. TP-Link AX20 (AX1800)?

(#102610) dudika10 válasza murdock25 (#102608) üzenetére


dudika10
veterán

Nem kifejezetten gyakoriak, de leteznek poe powered switchek. Pl: [link]

TPLink nem jut hirtelen eszembe, de nem kizart, hogy naluk is talalsz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#102611) mihaczitomi válasza makoss (#98988) üzenetére


mihaczitomi
junior tag

nekem huawei hordoozható Routerem van ( Független ) azzal használom a mobil XXL-es vodafone Csomagot

Minden tekintetben meg vagyok vele elégedve ,sőt Androidos Telefonon van hozzá app ,amivel egy csomó paramétert ,beállítást kezelni tudsz

Pici kijelzőjén látod a töltöttséget,akkor teszed rá töltőre ,amikor merül

Pontos modelltípus Huawei E5785 --320

[ Szerkesztve ]

06 30 962 8221

(#102612) Multibit válasza murdock25 (#102608) üzenetére


Multibit
veterán

Az előző javaslat mellé egy másik PoE IN switch: [link]

(#102613) membrandj


membrandj
nagyúr

Sziasztok!
Az egyik barátomnak keresek mesh megoldást.
■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Ikerház, tégla falak. Alagsor,földszint,tetőtér. Szintenként kb 100 nm2. Összesen 300 nm2.
Minden szinten van legalább 1 lan kiállás, így a szintek közötti kapcsolat kábeles kell, hogy legyen.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Jövőbiztos megoldás kellene, "okos otthon" a cél. Sok eszköz.(tippre 10-20)
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Egyelőre gigabit.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
250-300k a teljes hálózatra.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Mesh rendszer kell.

Nekem itthon 2 db Asus AX-3000 V2 van, de úgy gondolom, hogy itt kellene szintenként legalább 2 eszköz. Talán az alagsorban elég 1.

Ő ezeket nézte, de szerintem nem elég.
Linksys Velop AX4200 3-Pack
AmpliFi Alien Router and MeshPoint Range Extender

Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#102614) totomusic válasza membrandj (#102613) üzenetére


totomusic
tag

TUF AX4200.

Nagyon jól megy vele a mesh, AC65P-vel. De mindkettő OpenWRT-n.

(#102615) Patice válasza membrandj (#102613) üzenetére


Patice
nagyúr

Én TP-Link Omada rendszert építenék ki, amit könnyű alakítani, ahogy az igények változhatnak idővel.
Központi egységnek: TP-Link ER7212PC Router
AP-nak EAP610 (de persze ettől van feljebb árban és tudásban is), alagsorba, tetőtérbe szerintem 1 elég. Földszintre lehet optimálisabb a kettő. Így 3-4 darab kellene belőle. (MySoft adja ezekre az 5 év garit).
AP-ból van kültéri is, ha esetleg az is felmerülne.

Az AP-okat plafonra optimális szerelni, de mehet falra is, vagy van kimondottan falra való modell is. Ennek vannak vezetékes downlink portjai is.
Kombinálható szabadon mindegyik.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#102616) eldoble


eldoble
aktív tag

Ezek közül mi a sorrend a WIFI hatótáv szempontjából?
1. ASUS TUF-AX3000
2. ASUS RT-AX58U
3. ASUS RT-AX53U

(#102617) Patice válasza eldoble (#102616) üzenetére


Patice
nagyúr

Mindegyik szoftveresen korlátozva van 100mW teljesítményben az EU szabályozás miatt.
A hatótávot meg a környezet fogja meghatározni, falak száma, anyaga, meg a szomszédok zavaró wifije ugyanazon frekvenciákon.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#102618) eldoble válasza Patice (#102617) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi, akkor gyakorlatilag ez azt jelenti, ugyan azon a helyen, körülmények között, mind háromnak egyforma a hatótávja?

[ Szerkesztve ]

(#102619) Patice válasza eldoble (#102618) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem igen.
Az elérhető sebességben lehet különbség, mert más lehet a proci/RAM, ami a kérések feldolgozását végzi.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#102620) eldoble válasza Patice (#102619) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi. A Mesh eszközök, pl.TP-Link Deco M4 ezt össze tudom hangolni egymással WIFI-s kapcsolattal?

(#102621) membrandj válasza Patice (#102615) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszi! Asus vonalon? Vagy amikt írtam linksys és amplifi azokról vélemény esetleg?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#102622) Gubek-Einste válasza Essejó (#102607) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden környezet más és más, nem lehet ilyen szempontból összehasonlítgatni egymással a kettőt.

Én négy emeletes panelban lakok az L alak közepénél (a lépcsőházban a páratlan lakások az L egyik szárára, a párosok a másik szárára néznek) és a hosszabbik végén is fent marad az otthoni router-en a mobilom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102623) Gubek-Einste válasza eldoble (#102609) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én az Asus használata mellett szavazok, a TP-Link mehet dobozba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102624) Gubek-Einste válasza eldoble (#102620) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van lehetőség kábeles és wifi-s kapcsolatra is mesh esetén de az adott típus dönti el, hogy melyikeket lehet használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102625) Gubek-Einste válasza membrandj (#102621) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus vonalon?
Bármelyik ajánlott kategóriás AiMesh kompatibilis típus megfelelő lehet.
Elsődleges eszköznek inkább egy magasabb sorozatú legyen, pl AX86S/AX86U Pro/GT-AX6000/TUF-AX3000v2/TUF-AX4200, másodlagosnak szinte bármilyen jó lesz.

Vagy amikt írtam linksys és amplifi azokról vélemény esetleg?
Nincsen velük tapasztalat így nyilatkozni is nehéz róluk de alapvetően mindkettő korlátozottabb megoldás lenne mint egy Asus AiMesh.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102626) eldoble válasza Gubek-Einste (#102624) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi.

A Asus_RT-AX53U v. TP-Link AX20 (AX1800) kettő közül azért akartam az egyiket kiiktatni, mert egy új Asus_RT-AX58U-t akartam venni, de ha ennek sem nagyobb a hatótávja mint a két másiknak akkor nem dobok ki 45e forintot.
Ezért jött képbe a Mesh...

(#102627) membrandj válasza Gubek-Einste (#102625) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszi!
Kezdésnek szintenként 1 db ax4200? Később bármilyen mesh specifikus asus készülékkel bővíthető vagy érdemes? xd5 pl?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#102628) Gubek-Einste válasza membrandj (#102627) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kezdésnek szintenként 1 db ax4200?
Igen de elég egy AX4200 is, a többi lehet olcsóbb típus is.

Később bármilyen mesh specifikus asus készülékkel bővíthető vagy érdemes? xd5 pl?
Igen, az AiMesh nagy előnye, hogy bármikor bármilyen kompatibilis eszközzel bővíthető a hálózat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102629) eldoble válasza Gubek-Einste (#102624) üzenetére


eldoble
aktív tag

Ha mégis megvenném a ASUS RT-AX58U-t, akkor a ASUS RT-AX53U-al lehetne mesh hálózatba kötni?

(#102630) membrandj válasza Gubek-Einste (#102628) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszi ismét!
Még 1 dolog. Ha fontos neki, hogy dizájnos legyen a kütyü, akkor melyik az a zenwifi, ami mondjuk az ax3000 vagy ax4200 router sebességét hozza?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#102631) Essejó válasza eldoble (#102629) üzenetére


Essejó
veterán

Igen.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102632) eldoble válasza Essejó (#102631) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi.

(#102633) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok! Az érdekelne, hogy a wifi routerek mennyire sebezhetőek vajon? Van egy TpLink gigabites routerem, amihez 2019-es az utolsó firmware frissítés, de amúgy kapható modell Archer C5 V4. Emiatt kellene aggódom?

Egyébként annyi, hogy rejtett hálózatot, meg mac adress engedélyezési listát állítottam be, illetve külön jelszót az admin felületre.

Ennél tehetek többet?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#102634) bogabi válasza stellaz (#102633) üzenetére


bogabi
senior tag

5 éve nem volt FW frissítés kiadva rá. Nem feltétlen tartalmazhat sebezhetőséget, de 5 év nagy idő ilyen tekintetben. Van otthon - már dobozban - egy Asus RT-N66U, ahhoz pl. a megjelenést követően 9 évig adtak ki FW frissítést. Ezért is tartom jobbnak az ASUS-t, mint a TP-Linket.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#102635) kpityu2 válasza stellaz (#102633) üzenetére


kpityu2
őstag

Hát, én pár éve azért cseréltem a 1043ND-t mert szólt az ESET hálózatvédelme, hogy sebezhetőség van az FW-ben. És arra már nem jött több frissítés. A modern routerekben azért már van mindenféle támadás elleni védelem, de ha nincs már frissítés előbb-utóbb kijön valami biztonsági rés ami már nem lesz javítva. A MAC szűrés és a rejtett hálózat kábé semmiféle védelmet nem jelent. A MAC címet kódolatlanul továbbítják az eszközök, a rejtett hálózatot meg ugyanúgy látja minden eszköz, csak az SSID nem kerül szórásra. A jelszócsere az hasznos. De annyi bigyó lóg már a gépeken, jelentős százalékuk noname kínai, amelyek rutinszerűen mászkának ki-be a tűzfalakon, hogy igazából a router is csak egy ezek között.

Ahogy látom, jelenleg 4 biztonsági rés ismert a te routeredre. CVE Details

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102636) totomusic válasza kpityu2 (#102635) üzenetére


totomusic
tag

Nekem is van 1043ND, mégis friss rajta az FW! Hogy lehetséges ez? Úgy, hogy OpenWRT fut rajta. Mondjuk routerként már gyenge, de esetleg jelerősítőnek, továbbítónak még megfelelő lehet.

(#102637) kpityu2 válasza totomusic (#102636) üzenetére


kpityu2
őstag

Hát, ami nekem volt arra már csak egy régi vargalex verzió ment fel, kicsiproci-kicsiram. Egy nem túl sikeres Tenda kitérő után csináltam egy két eszközös AiMesh hálózatot új routerekkel, így a legtávolabbi sarokban is van rendesen wifi.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102638) Multibit válasza kpityu2 (#102635) üzenetére


Multibit
veterán

jelentős százalékuk noname kínai, amelyek rutinszerűen mászkának ki-be a tűzfalakon
:K
Ezért kell őket beszorítani egy külön VLAN-ba, ahonnan csak az internetet érhetik el.

(#102639) Essejó válasza eldoble (#102632) üzenetére


Essejó
veterán

link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102640) eldoble válasza Essejó (#102639) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi.

Ez jó lehet így:
Az itt és a router topicban kapott infók, segítségek alapján alapján az alábbi rendszert gondolnám megcsinálni, működhet ez, esetleg van jobb logikusabb?
Adott a Telekomos net koaxon jön be és IPTV is van.

A fő digitális elosztó, HGW egy Sagemcom F@st 3686AC, ami a földszint 1-es területén adja WIFI-t.

Az emeleten van ASUS RT-AX53U Router, kábellel a HGW-re kötve, AP módban ott adja a WIFI-t.

A földszint 2-es területen van a TP-Link Archer AX20 AX1800, kábellel a HGW-re kötve, AP módban adja a WIFI-t, ennek kicsi a WIFI hatótávja ehhez a területhez, ez helyett gondoltam a Xiaomi Mesh System AX3000 (2-pack)-t, úgy, hogy :
Az egyik Xiaomi AX3000 routert UTP kábellel kötném a HGW-hez, ez lenne akkor a fő darab, a csomag 2. darbját pedig WIFI-vel ehhez a 1. Xiaomi fő darabhoz.
Ez így ok. lehet?

[ Szerkesztve ]

(#102641) Essejó válasza eldoble (#102640) üzenetére


Essejó
veterán

Részemről nem használok mesh-t, mert az egész lakást, és a kert jó részét is lefedi a T-s Sagem 3896 AX HGW.(földszintes lakás) De rendeld online, akkor van 14 nap elállásod ha mégsem válna be.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102642) eldoble válasza Essejó (#102641) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi, akkor így működőképes elvileg műszakilag? (ha nem lesz a várt lefedettség, akkor is lehet megtartom, el tudom majd használni/ajándékozni a családban)

(#102643) stellaz válasza kpityu2 (#102635) üzenetére


stellaz
addikt

+ #102634 bogabi

Köszönöm.
Akkor jól értem, hogy érdemes lecserélnem valami uptodate cuccra?

A hálózaton csak kínai mobilok vannak + pc + Ipad + egy chromecast audio. A xiaomi ventilátort inkább nem kötöttem rá :D

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#102644) Essejó válasza eldoble (#102642) üzenetére


Essejó
veterán

Elméletileg igen. De én a kábel híve vagyok, ezért tuti kábelezném a két Xiaomi-t is.:D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102645) Essejó válasza Essejó (#102644) üzenetére


Essejó
veterán

Elméletileg igen. De én a kábel híve vagyok, ezért tuti kábelezném a két Xiaomi-t is.:DDD
Emlékeim szerint jókat írtak róla az ÁK véleményeknél.
Ezt nem magamnak akartam válaszolni.:DDD

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102646) eldoble válasza Essejó (#102645) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi. A második Xiaomit azt gondoltam hordoznám két terasz között és ott kábelezni tényleg bonyolult lenne, fúrni, csatornázni (azt már nem merném megcsinálni ...).

(#102647) Essejó válasza eldoble (#102646) üzenetére


Essejó
veterán

link
Próbáld egy ablakba tenni.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102648) eldoble válasza Essejó (#102647) üzenetére


eldoble
aktív tag

Igen, gondoltam én is valami ilyesmire, de jó hír amit linkeltél.

(#102649) DVlad válasza MaCS_70 (#102188) üzenetére


DVlad
őstag

Ciao!

Most érkezett el a vásárlás ideje (a vezetékezés elkészült az 5400 és a leendő második router között).
Azt szeretném kérdezni, hogy van különbség az Asus RT-AX53U és az ASUS (AX1800) RT-AX52 között?
Illetve, ugye jól gondolom, hogy jobb eredményt érnék el, ha még egy 5400-at vennék?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#102650) memorix válasza DVlad (#102649) üzenetére


memorix
aktív tag

tuf ax 4200 gyorsabb mint a TUF AX5400--s. A TUF 5400-s kifutott széria. Még TUF AX6000 van.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.