Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102351) woodworm válasza kezo0 (#102347) üzenetére


woodworm
veterán

Ott van a fejlécben, Firmware version.

(#102352) Dr.NX válasza BitRider (#102350) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az összefoglalóban ott vannak az ajánlott modellek árkategóriánként.
20 ezer Ft környékén: Asus AX1800U = AX53U
TP-Linkből AX23 vagy AX53, ami belefér a keretedbe.

Elfogadom a sütiket.

(#102353) BitRider válasza woodworm (#102351) üzenetére


BitRider
aktív tag

Igen.

kezo0: Kifejezetten írtam is a V3 szériához, hogy az a legújabb hivatalos firmware verzióját jelenti, ami 3.0.0.4. De semmiképpen sem V2, ilyet nem is említettem. Tök fölösleges kavarni, nem bonyolult, amit leírtam, csak el kéne tudni olvasni, vagy ha ez nem sikerült, nem kell reagálni.

Dr.NX: :R

[ Szerkesztve ]

(#102354) Alex91 válasza BitRider (#102353) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, ha regi, xar FW-n van, akkor mit csodalkoztok...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#102355) Tompika777 válasza BitRider (#102346) üzenetére


Tompika777
senior tag

Nekem van TP-Link meshben.
Ahogy írták is, az easy mesh még nem túl régen jött csak ki, a OneMesh meg csak Wifi-n megy és csak egy router lehet a rendszerben. Az öszvérségről annyit, hogy a routerem tudja az EasyMesh-t, az egyik hatótávnövelő megkapta egy frissítéssel az EasyMesh képességet, a másik nem, így az OneMesh-be maradt a routerrel...
A tapasztalatom az, hogy TP-Link meshben korántsem zökkenőmentes a váltás az eszközök között, van hogy pl. Whatsapp videóhívás közben, ha átvált routerről a hatótáv növelőre akkor kifagy a hívás.
Barátomnál Asus routerek vannak AiMesh-ben, és ott ilyen nem fordul elő.

(#102356) BitRider válasza Alex91 (#102354) üzenetére


BitRider
aktív tag

Olvasd el legyél szíves az előzményeket! A 3.0.0.4-gyel instabil volt a rendszer, ezzel meg, amit az ASUS-osok küldtek, rendbejött a hálózat, cserébe lassú. Ezzel kezdtem. Nem poénból fogom lecserélni, és nem kívánom hatodjára is leírni.

Tompika777: Nem baj, egyhelyben dolgozás van a felső szinten, nem lesz váltás. :) Viszont azt hogy érted, hogy csak egy router lehet a rendszerben? Akkor két EasyMesh képes AX23 pl. nem jó megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#102357) kezo0 válasza woodworm (#102351) üzenetére


kezo0
addikt

OK, én folyamatosan kerestem azt a "v" betűt, amire a kolléga hivatkozott, de ezek szerint folyamatosan csak a fw első számjegyére utalt... Én meg már korábban írtam, hogy a 3.0.0.4.388_23630 az utolsó. Ezek szerint ez "v3", csak ez ugye önmagában semmit sem mond, mivel ezen belül különös jelentőséggel bír a 388, ahol egy nagy ugrás volt a fejlesztésben a korábbi 386-os sorozatú verziók után. Azt mondani, hogy a "v3" en bloc szar, baromság, de mindegy is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102358) BitRider válasza kezo0 (#102357) üzenetére


BitRider
aktív tag

Leírtam, hogy a V3 a legújabb 3.0.0.4-es firmware-t jelenti. A legújabb firmware pedig az, ami a hivatalos support oldalról jelenleg elérhető. Ha nem tudod értelmezni, amit leírtam, akkor valóban legyen már mindegy neked, köszi! Teljesen fölöslegesen pörögsz valamin, amit más elsőre is megértett.

(#102359) kezo0 válasza BitRider (#102353) üzenetére


kezo0
addikt

Na figyelj, szerintem állj le a beszólogatással, mert velem rossz lóra teszel ezzel, és egyébként sem kompatibilisek ezek a hegyeskedő megnyilvánulások a fórum szabályzatával. Arra reagálok, amire akarok, te meg szépen higgadj le. Írtam, hogy részemről lezártam, tedd azt te is.
(Tényleg v3-at írtál korábban, rosszul emlékeztem, de szerintem ez tök mellékes, mert a v betűről volt szó, ami nincs odaírva sehova sem, én meg arra kérdeztem rá, ehhh.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102360) trafipax


trafipax
tag

Sziasztok!
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Most épülő házamba (~100 nm) 1 szint 10 es tégla válaszfalak szeretnék új LAN/Wifi hálózatot kiépíteni.
Cél a 2.5 Gbps LAN hálózat.
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Szolgáltató egyelőre 1Gbps Vodafone(nincs alternatíva, csak Ők vannak). Az általa biztosított routert csak bridge módban gondolnám használni.

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
ASUS rendszerben gondolkozom + 1-2 mash egységgel, + egy minimum 8 portos 2.5Gbps switch
CAT6 vezeték lett behúzva mindenhova.
A belső hálózaton LAN-on 1 desktop 1 Laptop és 1 NAS és egy Xbox van állandóan.
(a desktop és a NAS felkészítve a 2.5 Gbps- re.)
Wifin 2 TV 2 laptop 3 telefon és 4-5 okos eszköz. (Streaming,youtube,Netflix és társai)
Későbbiekben még Wifis kamerák is (4db) is becsatlakoznak a hálózatba.

Kérlek ehhez a setuphoz ajánljatok nekem olyan ASUS routereket aminek a legalább 1 LAN portja 2.5Gbps és stabilnak/ jónak mondható.
Tudom hogy a 2.5Gbps kicsit overkill, de ha már egyszer új minden akkor hosszabb távra gondolkozom és amúgyis a LAN eszközök és a NAS között sok a szinkron feladat.

Köszi!

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#102361) Alex91 válasza kezo0 (#102357) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, mert amin van az .386-os, es valoban volt olyan firmware amivel pl. az 5 GHz elment. Nem tudom, hogy mikortol mukodik a rajta levo firmware-rel a rendszer? Napok, hetek, honapok? Melyik "V3"-as volt rajta amit lecsereltek erre? A .388-as egyaltalan volt rajta?

Megertem, hogy tele van a t*ke vele, gondolom nem akarja napokig a hibat keresni rajta... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#102362) BitRider válasza Alex91 (#102361) üzenetére


BitRider
aktív tag

Írtam, hogy a legújabbat jelenti, ami tavaly július óta változatlan. Eddig fogalmatlanok voltatok az előzményekkel kapcsolatban, most meg, mire ez kiderült, már csak trollkodtok.

[ Szerkesztve ]

(#102363) kezo0 válasza Alex91 (#102361) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam a korábbi 386-os verziókkal sem volt olyan jelenség, hogy elment volna bármelyik sáv.
De vigyázz, mit írsz, mert ha nem tetszik neki, akkor már troll vagy! :W

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102364) bogabi válasza BitRider (#102362) üzenetére


bogabi
senior tag

TE vársz itt megoldást a TE problémádra - amire kaptál is ajánlásokat, de azt nem várd, hogy majd MÁS megoldja HELYETTED a TE problémádat. Ha nem akarod felhasználni az itt kapott tippeket, akkor vegyél valamit, aztán majd megoldod a SAJÁT problémádat MAGAD. Ennyire magas lóról leszólni itt a segítő közösséget, hát nem szokás. Oldd meg MAGAD.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#102365) Tompika777 válasza BitRider (#102356) üzenetére


Tompika777
senior tag

Azt, hogy egy router lehet a rendszerben a OneMesh-re írtam... Elvileg az EasyMesh-ben már router-router között is megy a mesh kapcsolat és nem csak Wifi-n, hanem kábelen is,van róla videó. Erről nekem nincs saját tapasztalatom, itt a fórumon sem olvastam, hogy valaki tesztelte volna,mivel inkább Asus vonal felé megy mindenki a kiforrottság miatt.

(#102366) Alex91 válasza BitRider (#102362) üzenetére


Alex91
félisten

Csak mikozben te irtad, en is irtam :DD . Szoval a valaszom utan olvastam...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#102367) Alex91 válasza kezo0 (#102363) üzenetére


Alex91
félisten

Volt gond, mert a kovetkezo FW leirasaban megemlitettek, hogy javitottak az 5 GHz-et...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#102368) BitRider válasza bogabi (#102364) üzenetére


BitRider
aktív tag

Én csak ajánlatokat vártam típusra, amire azóta megkaptam a választ. A többi értetlenség nem részemről érkezett. Zártam a témát.

(#102369) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Sziasztok,
Tudtok ajánlani olyan router, amiben dual SIM foglaltat van?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#102370) bogabi válasza BitRider (#102368) üzenetére


bogabi
senior tag

Hallelúja

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#102371) 4D4M válasza leslieke (#102369) üzenetére


4D4M
aktív tag

Mikrotik SXT LTE6

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#102372) BitRider válasza bogabi (#102370) üzenetére


BitRider
aktív tag

Csak megnyugtatásul: a két RT-AX92U-t egy másik ügyfelemnél fogom beüzemelni úgy, hogy azokat resetelem és a hivatalos legújabb firmware-re frissítek. Más szolgáltató, más hálózat, és én is úgy gondolom, hogy működniük kell, így semmi nem vész kárba és senki sem fizet rá fölöslegesen a dolgokra. Jelen esetben meg kipróbálom a két Archer AX23-at újrakábelezés és tesztelés után és majd referálok róla, hogy miként működnek.

[ Szerkesztve ]

(#102373) leslieke válasza 4D4M (#102371) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

köszi, mellé kell egy wi-fi routert is vennem, ugye?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#102374) 4D4M válasza leslieke (#102373) üzenetére


4D4M
aktív tag

Router feladatokat ellát, de wifi nincs benne – szerencsére, mert ennek kültéren van a helye.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#102375) leslieke válasza 4D4M (#102374) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem benti kellene elsősorban, de ez is jó, csak akkor tennem kell mögé WiFi-t, mert szinte minden vezeték nélküli.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#102376) 4D4M válasza leslieke (#102375) üzenetére


4D4M
aktív tag

Nyilván működik bent is, csak a végeredmény gyengébb/lassabb kapcsolat. Ha közel a torony, akkor élhető lehet bent is.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#102377) leslieke válasza 4D4M (#102376) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Össze tudom kötni kábellel a két eszközt, lehet ez kint, telibe látna a toronyra. Csak nem akartam dupla kütyüt és a padlásra mászni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#102378) 4D4M válasza leslieke (#102377) üzenetére


4D4M
aktív tag

Keresgélhetsz még akkor, de azt azért érdemes szem előtt tartani, hogy nem érdemes a LTE eszköz közelébe Wi-fi eszközt tenni és az LTE eszköz esetén kedvezőbb, ha irányított antennával rendelkezik – aránylag ritkán viszik el a tornyokat (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#102379) leslieke válasza 4D4M (#102378) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A mostani 2in1,, és azért havonta sajnos legfagy egyszer és nem olyan jó móka csak egy újraindítás miatt 2x1,5 órát leutazni.

Írtam PÜ-t.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#102380) 4D4M válasza leslieke (#102379) üzenetére


4D4M
aktív tag

Erre annyit lehet mondani, hogy a mikrotik önhibájából nem fog lefagyni és nem fogja eldobni a netet, de ahhoz, hogy erre esetedben is lehessen alapozni, az kellene, hogy kiderüljék mi okozza a jelenlegi modem esetén a hibát. Pl ha csak azért történik, mert tp-link, akkor valószínűleg előrelépés lenne. Ha a szolgáltató oldal miatt történik, akkor meg nem tudsz mit tenni.

Válaszoltam (:

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#102381) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Újabb kérdés:
esteleg olyan wi-fi router, ami ha érzékeli, hogy elment a mobilnet, akkor újraindítja magát?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#102382) leslieke válasza 4D4M (#102380) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Alcatel, Yettel adta az előzetes mellé.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#102383) stickermajom válasza leslieke (#102381) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem az összes Mikrotik pingeti a 8.8.8.8-at és kieséskor letiltja és engedélyezi az interface-t, kvázi erőltetve egy újracsatlakozást. Reboot ugyanúgy megoldható lenne.

(#102384) leslieke válasza stickermajom (#102383) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszönöm, ez jó megoldásnak tűnik nekem is!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#102385) MaCS_70 válasza leslieke (#102381) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Mikrotikben van watchdog, amelyikben beállíthatod, hogy ha nincs netkapcsolat, akkor inítsa újra.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102386) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok,

Digi 1000 netem van, a sajat Huawei eszkozuket hasznalom wifire, de gondok vannak vele, mobilon lassan frissul le a gmail, nagyon nehezen toltodnek be a kepek, lassan ternek eszhez applikaciok. Szeretnem bridge modba allitani es egy sajat wifi routert hasznalni. A lakas kb 50nm, van egy repeater mar, gipszkartonfalak vannak jellemzoen. Nincs nagy igenyem, csak megbizhatoan mukodjon.

Tudnatok ajanlani wifi routereket a fentiek ismereteben?

Koszonom!

(#102387) memorix válasza Askformore (#102386) üzenetére


memorix
aktív tag

TUF AX4200 elég lesz ha van játék, nagyobb mennyiségű letöltés, kb 46-50eFt
Ha kisebb az igény Asus AX57, kb 32eFt környéke

(#102388) Askformore válasza memorix (#102387) üzenetére


Askformore
senior tag

Koszonom, de valami olcsobb megoldas nincs esetleg? Nekem a legalapabb is jo, csak a mobil es a ceges laptop van a wifin, gepre utp kabellel van radugva a net.

(#102389) Essejó válasza Askformore (#102388) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor esetleg nézz be az összefoglalóba.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102390) phulee


phulee
tag

Sziasztok!

Az alábbi kérdésben kérném a tanácsotokat:

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Kétszintes családi ház, belül tégla válaszfalakkal, illetve kb. 30 cm monolit vasbeton födém a szintek között. Kiépített Cat5e hálózat adott és szépen teszi a dolgát.
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Telekom 500/150 optikai net van, Technicolor FGA2233-as ONT-vel, ami az emeletre került és jelen ez adja a teljes házban a WiFi6-ot.
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Az ONT-re csatlakozik 1 NAS, 1 desktop, valamint 2 Telekom Androidos TVBox.
Wifi 6-on 2 laptop, 3 telefon, illetve a napelem központi egysége, utóbbit leszámítva minden eszköz AX-es.

Az ONT-t nem tervezem cserélni, a sebesség mindenhol megfelelő és stabil. Egyedüli gyenge pont a földszint WiFi-je, ami időnként megszakad, illetve elgyengül (köszönhető az x tonna vasnak a födémben).
Az világos, hogy a Technicolor 2233-al nem tudok Mesh hálózatot kialakítani, de mivel járok jobban:
1.) Megtartom az emeletre az 2233-t, mint Wifi6 AP-t és mellé a földszintre teszek egy plusz AP-t (korábban itt egy 1043ND volt, de elment mellette a kor). A földszinti eszközre szükséges vezetéken kapcsolódnia a TVBox-nak is.
2.) Dobom teljesen a 2233 WiFi 6-ját és mindkét szintre kerül mesh képes router, vezetékes backhaul-al összekötve. Az emeleten nincs szükség plusz portra az eszközön, de a földszinten továbbra is kell a TV és esetlegesen más eszköz csatlakoztatása miatt.

A meglévő vezetéken csatlakozó eszközöket nem szeretném bolygatni, WiFi ténylegesen csak a mobil eszközök miatt szükséges (telefon, laptop).

Segítséget előre is köszönöm!

(#102391) leslieke válasza MaCS_70 (#102385) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mindegyikben?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#102392) Askformore válasza Essejó (#102389) üzenetére


Askformore
senior tag

Koszi, akkor egy Tenda AC8 megfelelne nekem vajon? :)) Nem ertek sajnos a temahoz, a beuzemelestol is elore felek.

(#102393) Essejó válasza Askformore (#102392) üzenetére


Essejó
veterán

Inkább valami AX-es routert néznék, és nem feltétlenül Tendát

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102394) Dr.NX válasza Askformore (#102392) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ki is vettem az összefoglalóból, az akkor volt érdekes, amikor tízezer forint alatt volt.
A legolcsóbb ax-es router a Mercusys MR70X, eMAGnál 13 ezer ft.

Elfogadom a sütiket.

(#102395) memorix válasza Askformore (#102388) üzenetére


memorix
aktív tag

A ASUS RT-AX1800U AX1800 Router 22900 FT körül kapható
A ASUS RT-AX52 Router 19900Ft körül kapható
A ASUS RT-AX57 Router 27900 kapható


TP-Link Archer AX12 Router 16900 FT
TP-Link Archer AX17 AX1500 Router 18900 Ft
TP-Link Archer AX10 AX1500 Router 25847 Eft
Jellemzően 27eft alatt az alap routerek vannak. Ha nő a letöltendő adat mennyiség,több eszköz csatlakozik ,NAS, Tottren lesz akkor ezeknél előfordulhat hogy a Wifi jel alacsony lesz, vagy kimaradozhat. Mivel ezeknél a belépő modeleknél a RAM és CPU teljesítmény alacsony.

A közép Kategoria 27-55eFT körül van. Ettől feljebb meg már minden egyéb ...

[ Szerkesztve ]

(#102396) Askformore válasza memorix (#102395) üzenetére


Askformore
senior tag

Koszonom mindenkinek.

Nincs tervben semmi ilyesmi, egyidoben maximum 2 mobil es egy laptop lenne a halozaton (illetve egy klima).

Tp-link Archer Ax12 es az Asus RT-AX52 kozott van lenyegi kulonbseg? Megfelelne a Tp-link is, vagy +3000-ert inkabb az Asus?

Esetleg a fent emlitett Mercusys MR70X is elegendo erre az alap felhasznalasra?

(#102397) memorix válasza Askformore (#102396) üzenetére


memorix
aktív tag

Tp Linket vagy Asus javaslom. Az asus routerekkel van tapasztalatom, a varázslójával pár perc a beállítás. TP link -l nincs tapasztalatom.

(#102398) stickermajom válasza leslieke (#102391) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem gondolom hogy modellspecifikus funkció lenne. Itt a manual: [link]

(#102399) yanna válasza Dr.NX (#102394) üzenetére


yanna
őstag

Az 5G-s mobilinternet routerek listája nem értek meg még bővítésre? Nincs még annyi tapasztalat?

(#102400) leslieke válasza stickermajom (#102398) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szuper, köszi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.