Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102251) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

5g router vásálásán gondolkodom. Yelenleg a yettel tp-link routere van nálam NX510V.
Amit szeretnék.
Legalább 4db LAN port. Nem akarnék még egy routert beállítani. gondolom olyan eszköz nincs ami 8db-ot tud. (eddig egy asus RT-AC88U volt, de ugye ez nem 5g)
Lehetőség szerint minnél jobb antennával, így is elég szar a lakásban a térerő.
Mi ajánlott?

Köszönöm

(#102252) tasiadam válasza Dikri (#102251) üzenetére


tasiadam
veterán

Miert nem egy router es egy switch?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#102253) Dikri válasza tasiadam (#102252) üzenetére


Dikri
tag

Már nem akarok több eszközt. Igy is tele a polc eszközökkel.
Persze ha nagyon nincs ilyen eszköz akkor nem marad más, de már a konektor is agyon van bővitve :) TV, android box, router, XBOX és mozgás érzékelője, NAS, stb....

(#102254) Essejó válasza Dikri (#102251) üzenetére


Essejó
veterán

Gondolom Wifit használsz a lakásban.
Akkor egy olyan TP Link routert kell keresned ami EasyMesh képes. Ezt a lakás egy távolabbi pontjára teszed, és kapcsolodik az NX510V-vel és szórja távolabbra is a wifit. link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102255) MaCS_70 válasza Dikri (#102253) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tökéletesen megértem az álláspontodat, szívem szerint én is minél kevesebb dobozt, és főleg még kevesebb, a dobozokat összekötő kábelt szeretnék kezelni -- még ha nem is látom őket.

Az eszem azonban azt mondja, hogy külön switch. De facto a router nevú eszköz switchét sem használom, pont elég lenne egy LAN Ethernet port.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102256) Alex91 válasza MaCS_70 (#102255) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , akkor itt a routered... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#102257) MaCS_70 válasza Alex91 (#102256) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez tényleg szép!

Más kérdés, hogy falra nem szerelnék routert -- több októl sem.

De ha nem lenne őrült nagy pénzkidobás, szívesen venném külön a router / switch / AP szentháromságot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102258) Spec


Spec
őstag

Csak egy elméleti, elvi kérdésem lenne... Olvasom többeteknél, mint vezér probléma, hogy egy nagyobb lakás, családiház esetében a jobb lefedettség érdekében wifi mesh rendszerben gondolkodtok, és ehhez akár 2-3 mesh router beszerzését és beépítését is tervezitek.
A legtöbb esetben arról van szó, hogy van már eleve egy router, ami mondjuk a ház 80%-át lefedi, de a teraszon, a kertben, a garázsban, a gyerek emeleti szobájában már nincs kielégító jel.
A kérdésem, hogy csak én érzem felesleges túlzásnak erre még 1-2 db 40-70e Ft-os router beszerzését, kikábelezését, és beüzemelését? Az ilyen "black spot"-ok lefedésére 4-5e Ft-os repeater/extender elhelyezése a megfelelő helyen is tökéletesen kielégítő lehet.
Persze azt megértem, hogy aki full sebességen akar a garázsban wifin Warzoneozni, annak indokolt lehet, de ez egy elég szűk célszegmens lehet szerintem.
Szóval a kérdésem, hogy ez a megoldás legtöbbször miért nem merül fel opcióként? No offense, csak tényleg érdekelne a dolog, mert sok esetben szeritnem tök feleslegesen áldoznak egyesek vagyonokat egy mesh rendszerre, azért hogy a sufniban is legyen full jelerősség wifin. Ár/érték arányban - szerintem - nem ad annyi pluszt, mint azt sokan gondolják.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#102259) MaCS_70 válasza Spec (#102258) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez egyéni szempontok kérdése.

Fontos, hogy ezek a bizonyos holtterek mennyire fontosak sebesség és váltás szempontjából.

Konkrét példa nálam: a ház egyik sarkában van az "iroda". Sokat járok ide ki-be, ezért fontos az automatikus átállás az egyik AP-ról a másikra, különösen, hogy a központi egység eleve "elér" idáig, tehát magától nem fogja eldobni a telefon / notebook. Időnként szükség van emellett nagyobb fájlok átvitelére, így nálam kényelmi, másnál létfontosságú lehet a sebesség, amit a repeater ugye megfelez.

Az ideológiailag helyes megoldás egyébként is a kisebb teljesítményű, de több AP használata lenne, bár én még nem láttam olyan embert, aki visszavett volna a wifi teljesítményéből.

A repeater (aka extender) egy szükségmegoldás. Akkor használjuk, ha pontosan tudjuk, hogy mik a hátulütői, és tudjuk, hogy ezek miért nem zavarnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102260) Dikri válasza Essejó (#102254) üzenetére


Dikri
tag

Lehet félre érthető voltam, a wifi jel tökéletes a lakáson belül. A problémásabb a yettel hálozat térereje. max 75% de általában kevesebb.

(#102261) MaCS_70 válasza Dikri (#102260) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mi az a 75%???

A mobilnet térerejével kapcsolatban viszont van egy komoly probléma: a mobilnetes "antenna" és a wifis AP elhelyezése kibékíthetetlen ellentétben áll egymással. A közös eszköz használata óhatatlan és komoly kompromisszumot igényel, ezért beltéri kombi eszköz használatát én legfeljebb parádésan jó mobilnetes vétel esetén látom elfogadhatónak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102262) Alex91 válasza Spec (#102258) üzenetére


Alex91
félisten

A roaming miatt, mondjuk...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#102263) Spec válasza Alex91 (#102262) üzenetére


Spec
őstag

Igen, ez valóban lehet egyéni preferencia kérdése. Mondjuk nálunk otthon 3 wifi ssid is van (2,4G, 5G hálózat, + repeater is külön). Még sosem éreztem hogy átállni egyikról a másikra akkora érvágás lenne, hogy ezért megérje beruházni egy 70e-s routerra pluszban, de biztos van akinek ez megéri.
Ha gyenge/nincs jel, akkor eleve átáll magától a repeterre, ha meg a 2,4G-5G között akarok váltani, azt meg kézzel is el tudom végezni.
Egyébként az itt rendszeresen ajánlgatott Asus routerek többsége tudja is ezt szépen szabályozni, ízlés szerint be lehet állítani, hogy mikor melyik hálózatra álljon át automatikusan, milyen jelszinten. Magukon az okoseszközökön is lehet állítnai, hogy milyen wifi hálózathoz kapcsolódjanak automatikusan.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#102264) 4D4M válasza Spec (#102263) üzenetére


4D4M
aktív tag

azt meg kézzel is el tudom végezni
~
Pontosan ez az, amit egy >70k routerrel el akar kerülni az ember. Egyszerűen nem akar tudni róla, nem akar erre figyelmet fordítani. Nem akar lefagyást...csak egyszerűen el akarja felejteni, hogy van.
...és – ami a legfontosabb – mindezt a feleségétől sem akarja hallgatni (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#102265) Dikri válasza MaCS_70 (#102261) üzenetére


Dikri
tag

A lakásban a router ír ekkora térerőt. Sajnos a sima mobil telok térereje sem maxos.
Találtam egy routert, persze horror áron van. Ajánlott ez egyáltalán?
https://mikrotik.com/product/chateau_5g_ax

(#102266) dudika10 válasza Spec (#102263) üzenetére


dudika10
veterán

9Jellemzoen nem extra 70 hanem extra 20 000 forintrol beszelunk (plusz kabelezes, ami azert manapsag mar nagyon sokszor elo van keszitve, es egyebkent sem akkora kihivas, mint sokan gondoljak).
Ezzel szben egy repeater is 5-10 000 forint.

Nem ordogtol valo dolog a repeater, a kerdes, hogy mi a cel. Ha valaki pl azt mondana, hogy van egy okos kazanja vagy egy napelemes rendszere, es az egyetlen dolog amit szeretne, hogy ezeknek legyen internet hozzaferese, arra egy repeater jo megoldas lehet. Masoknak nem annyira valoszinu.

[Dikri] a kollega azt akarta mondani, hogy venni kell egy kulteri modemet ami a mobil toronyhoz kepest lehet idealisan elhelyezve es egy belteri wifis eszkozt, ami a wifis kliensekek szamara lehet jol elhelyezve. A ket dolog eros ellentetben all, igy egy eszkozzel vagy egyik vagy masik, esetleg mindketto lesz kompromisszumos.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#102267) kpityu2 válasza Spec (#102258) üzenetére


kpityu2
őstag

Ma már mindenki mobillal mászkál és szereti, ha a vécétől a konyháig minden hol van rendes sávszélesség. Mesh esetén egyetlen nagy, egyenletes lefedést biztosító wifi hálózat van a lakásban. ASUS esetén meg nem is kell egyszerre kiépíteni a dolgot, egyenként is hozzácsaphatsz egy node-ot a hálózathoz ha valahol nincs elég térerő. És egy jól kiépített wired backhaul hálózat esetén az egyes node-oknak nem is kell max. teljesítményen dolgozni, hogy meglegyen a lefedettség, sőt még az a jó, ha kevésbé lógnak bele egymás zónájába, mert egyértelműbb a váltás és nincs interferencia. Szóval kényelmesebb a mesh.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102268) Essejó válasza Spec (#102263) üzenetére


Essejó
veterán

Milyen 70ezres? Egy 2-3 db-os Mesh-hez, ez már tökéletesen elég, persze kábeles backhaullal.
Ha még az udvarra is kell stabil wifi, akkor oda egy outdoor Wifi AP a Tp-től.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102269) Essejó válasza Dikri (#102260) üzenetére


Essejó
veterán

Azt valószínűleg egy kültéri vevővel és beltéri routerrel tudod csak orvosolni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102270) Spec válasza Essejó (#102268) üzenetére


Spec
őstag

Nem én találtam ki, nekem nincs is mesh rendszerem otthon. Az itt olvasottak alapján írtam. Amiket itt ajánlgattak routereket erre a célra, vagy éppen akik kérdeznek, hogy van nekik már egy és ahhoz venne még egyet, azok mind a 40-70e-s árkategóriába esnek. Van aki egyenesen 100-150e-s árlimitet írt hogy annyit szán az otthoni mesh rendszerének a kiaalakítására. Olvasgasd vissza a posztokat, én csak ezért írtam.
De mégegyszer mondom, nem offenzív jelleggel írtam, és elfogadom, hogy akinek ez megér ennyi többlet költséget, az csinálja, hajrá. Én csak az okokra voltam kíváncsi. A felhozott indokok alapján én még most is azt mondom, hogy ez a plusz "kényelem" nem éri meg ezt az extra költséget, de ez az én személyes nézőpontom, és maximálisan elfogadom, hogy van akinek megéri.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#102271) Essejó válasza Spec (#102270) üzenetére


Essejó
veterán

Én is csak a T által adott Sagem 3896-os AX-es HGW-t használom, jellemzően 5 GHz-en, most épp az udvaron mobillal.
A mobilok és 1 db tablet kivételével minden kábelen megy

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102272) QuippeR válasza Spec (#102270) üzenetére


QuippeR
tag

Valaki két hét alatt keres meg 100-150e forintot, más meg egy munkanap alatt. Nyilván más módokon fogják költeni is a pénzt.

(#102273) Spec válasza QuippeR (#102272) üzenetére


Spec
őstag

Nyilván aki 1 nap alatt keres 100-150e Ft-ot, az nem az a réteg, aki kezébe veszi a dolgot, hogy kiépítsen egy mesh rendszert a házában, és nem fog itt érdeklődni, hogy hova milyen routert rakjon. Letojja nagy ívben, és inkább szól a "Józsinak" akinek van egy nagyon szuper, profi cége ami ezzel foglalkozik, és valami + Áfáért a "Józsi" szépen megoldja, hogy még a pincében is full térerő legyen. Emberünk meg csak rohangászik a házban az zsír új ájfónjával, és örül, hogy még a slózin is tudja nézni 4k-ban a p.hubot. Na mind1, hosszú, ez már nem ide való téma, hagyjuk is. Alaposan körül jártuk a témát, és köszi az észrevételeket! :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#102274) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.
Rokonnál most fognak Telekom1000 Pro-s netet kötni, ahova biztos fog kelleni +1db router vagy valami Mesh hálózat, ezért inkább titeket kérdeznélek mit ajánltok?
- Kb 50évvel ezelőt épült családi ház, falak vastagságát nem tudom pontosan.- kb 100nm-t kellene lefedni a wifi hálózatnak (2.4Ghz elég)
- Eszközök amiken a netet használná:
LAN-on: 3 db Tapo kamera, 1 db NAS, 1 db asztali gép
Wifi: 2 db telefon, 2 db TV
Szolgáltatás modem/router nem hiszem, hogy 100nm-t lefed, ezért valami Mesh hálózat kiépítésén gondolkodom neki, Asus (AiMesh) vagy TP-Link( OneMesh vagy Deco) téren. Ami nagyon fontos, nem kell kihasználni az 1000-es sávszélességet elég, ha töredéke megy rajta!
Árban Mesh hálózat kiépítésre használtan újonan olyan 30-40k-t szánna, első körben mengézzük mekkora részt fog lefedni a Thome router.
Amiket néztem neki:
- használt Asus AX 55 router( 2db) vagy 1 db AX92U, AX58U2
- használt vagy új TP-Link AX20, AX50,AX50/55
- használt vagy új TP-Link Deco M4
Igazából ha Deco-t vennék vagy routert és LAN port kellene, Switch-el megoldom ha szükséges.
Ezenkívül miben lehetne még gondolkodnom?
Azt most hagyjuk, hogy minek köt 1000-es netet ha kisebb is elég lenne :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#102275) kpityu2 válasza Spec (#102270) üzenetére


kpityu2
őstag

ASUS RT-AX52 most 19 ezer, kettő darabbal már lefedsz egy átlagos lakást, tehát 38 ezer. Ha épp akció van akkor még néhány ezret lefaraghatsz belőle. Nyilván neked kell eldöntened, hogy megéri-e, vagy jó neked a 10 ezer forintos Tenda is. Nekem is sokáig egy 1043ND volt egy extenderrel, csak a tévé előtt ülve már akadozott a Youtube. 10 évvel ezelőtt nem zavart, most már igen.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102276) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a jelenlegi Wi-Fi routert egy modernebb és gyorsabb darabra.

Jelenleg egy UPC/Vodafone modemhez egy TP LINK TL-WR940N Wi-Fi router van kötve és azon keresztül csatlakozunk vezetékmentesen az internetre, az összes készülékkel (3 db mobil, 2 db laptop, 1 db tablet, 1 db TV, 1 db NAS, 1 db TAPO kamera). Később lehet, hogy egy PS5 is lesz.

A fentiek alapján és hosszútávra, melyiket érdemes megvásárolni:
- Asus RT-AX57
- Asus RT-AX58U.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#102277) nyesix


nyesix
senior tag

36.590 Asus RT-AX 59U [link]

(#102278) Dr.NX válasza nyesix (#102277) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Rossz a linked, helyesen:
Asus RT-AX59U

Elfogadom a sütiket.

(#102279) Dr.NX válasza nyesix (#102277) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Köszi amúgy, ez jó találat!

Azért remélem a kiszállításban segítenek, legalább a lakásig vigyék fel:
Súly 459 kg
:DDD

Elfogadom a sütiket.

(#102280) Essejó válasza Dr.NX (#102279) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor ez Orosz gyártmány ;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102281) Oraculus válasza nyesix (#102277) üzenetére


Oraculus
tag

Szia. Nekem szántad ezt a típust?

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#102282) Gubek-Einste válasza stigma (#102274) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AX55 jó megoldás lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102283) MaCS_70 válasza Spec (#102273) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Nyilván aki 1 nap alatt keres 100-150e Ft-ot, az nem az a réteg, aki kezébe veszi a dolgot, hogy kiépítsen egy mesh rendszert a házában, és nem fog itt érdeklődni, hogy hova milyen routert rakjon. " ...

Ez azért egy elég rosszindulatú bejegyzés lett. Ráadásul egyáltalán nem igaz mint általánosítás. Az ismeretségi körömben az ebben a nagyságrendben vagy fölötte keresők éppenhogy odafigyelnek a műszaki részletekre és igyekeznek megfontoltan, a hozzájuk méltó igényességgel dönteni. Akkor is, ha óradíjra lebontva gyakran olcsóbb is lenne megvenni a drágábbat.

A 70ezres meglátásod is téves. Éppenhogy nagyon sokat elemezgetjük, hogy a 20-30e Ft körüli eszközök is nagyon jól működhetnek. (Nem mellesleg: próbálj meg Asusból, ami ugye elég népszerű márka, nem mesh eszközt venni, illetve ha sikerül, nézd meg, mennyit nyertél vele!)

És mellékesen egy kis matek a saját példámmal:
Nálam a mesh kiépítésekor egy kb. 50e Ft értékű eszköz lett a node. A repeaterek NEM jelentenek teljes értékű megoldást, úgyhogy a számomra elfogadható legolcsóbb megoldás olyan 15e Ft lett volna, Ausuból kb. 25e Ft, de az már ugye mesh, tehát nem játszik. Tehát megspóroltam volna kb. 35e Ft-ot.
Ez a kiépítés node-oldalon mondjuk négy évre szól, ami nagyon reálisnak tűnik a fejlődést látva. Ez annyit tesz, hogy havonta megspóroltam volna nem egész két gombóc fagylalt árát. Ennyit nekem megér az, hogy nem kell szívnom a beszakadó kapcsolati minőséggel, kézzel állítgatnom a csatlakozást vagy mindig figyelnem, hogy mondjuk egy telefonhívás közben merre járok (általában mászkálok).
Ha nem a lehető legolcsóbb at veszem, hanem a legolcsóbb megfelelő Asust, akkor már az egy gombóc/hó értéknél tartunk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102284) Spec válasza MaCS_70 (#102283) üzenetére


Spec
őstag

Nem tudom mi ebben a rosszindulatú. Igen, általánosítás, sztereotipizálás, ezt aláírom. Az én ismeretségi körömben lévő emberek, akik ebben a jövedelemsávban, meg felette mozognak, viszont pont alátámasztják ezt. Sőt az ennél jóval szerényebb jövedelműek is. Jó részük még azt sem tudja mi az a mesh, nem hogy igénye lenne rá. Valószínűleg ez attól is függ kit milyen emberek vesznek körül. IT/telekommunikáció/média szektorokban mozgó emberek között nagyobb lehet az aránya azoknak, akik erre igényesek, érzékenyek. Minden más területen meg kevésbé.
De szerintem alaposan túltárgyaltuk már a témát, és leírtam, hogy az összegeket se én találtam ki, hanem a korábbi témával foglalkozó posztok, ajánlások alapján írtam. Azt is leírtam, hogy elfogadom, ha valakinek erre van igénye, és áldoz rá. Én nem tartozom közéjük, de ez meg az én dolgom. A zsebekben, és a jövedelemszintekben se én kezdtem túrkálni, nem én hoztam fel ezt se. Részemről lezárhatjuk a témát. :R

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#102285) Bobby81


Bobby81
tag

Euronics-ban a TP-Link Archer AX72 jelenleg 36.999 Ft.

Szerintem ennyiért jó vétel és a feladatra megfelelő.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#102286) lipido válasza Bobby81 (#102285) üzenetére


lipido
senior tag

Asus ax 59u is ennyi, emagon. Amelyik szimpibb :R

(#102287) Satrafuckar


Satrafuckar
tag

sziasztok!

egyre többet rosszalkodik az archer c7, e helyett keresek valami stabilat, megbízhatót.
nem tudom márkában mi a jó, a tp-linket kicsit kezdem megunni. Pár évente vennem kell egy ujabbat mert instabil, dobálja a kapcsolatot, olyan mintha előregednének egy idő után, itt sorakozik már 4 régi tplink WR1043ND-től az archer c7-ig)

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Családi ház 2 szint kb 200m2, tégla falak, monolit födém, kertes övezet, kevés szomszéd
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
wifin kb 2-3 laptop plusz 3-4 telefon, nincs AX egyelőre (+ kábelen/dock még 1-2 laptop)
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
1gbit
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
jó lenne 20-30-ból megúszni, semmi bajom a használttal, csak legyen stabil és megbízható
nincs szükség csillagászati sebességekre, nem töltünk le 4k filmeket vagy ilyesmi
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
1.) stabilitás. ne dobálja el a kapcsolatot, ne kelljen ujrainditgatni, csak tegye a dolgát ahogy kell, semmi több. 3 ember homeofficol folyamatosan, sok call, vpn, remotedesktop, stb, ezek ne akadozzanak szakadozzanak.
2.) Lehetőleg hosszu távon tegye a dolgát, ne kelljen 2-3 év mulva megint újabbat beszerezni.
3.) usb esetleg nas kiépítéséhez, de ez nem muszáj

gyors kutatásom eredménye (csak ár alapján) használtan 20 körül pl asus RT-AC68U vagy netgear X6 R8000, esetleg ujonnan Xiaomi AX3200 (nincs usb).

nem tudom melyik márka a jobb, hatótávban van e különbség (5ghz hatótávja most éppen pont kevés), az antennák száma mennyit számít, stb.

minden infót, tanácsot köszönök :)
:R

(#102288) totomusic válasza Satrafuckar (#102287) üzenetére


totomusic
tag

Valami Asust kellene venned, vagy AC65P-t (ha még van valahol) vagy TUF AX4200-at, igaz, az drágább. Olcsóbbat nem szívesen ajánlanék, de nyilván vannak olcsóbb Asusok.

TP Linknek igen is vannak jó eszközei, ilyenek az okos LED-es lámpái, fogyasztásmérői, VIGI kameráinak egy része... De, mint router... na olyat én sem vennék többet.

(#102289) stigma válasza Gubek-Einste (#102282) üzenetére


stigma
addikt

Hi, rendben köszi gyors válaszod, ebbe az irányba indulok akkor el. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#102290) pinnacle válasza pinnacle (#102144) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet kiderült, hogy miért dobál le az ASUS 65P a 100-as csatornáról, radarra hivatkozva. 4 napja kikapcsoltam az energiatakarékosságot, azóta nincs probléma. Nincs semmilyen radar a XIII. kerületben, csak fals riasztást ad takarékos üzemmódban.

[ Szerkesztve ]

(#102291) ziyan


ziyan
tag

Sziasztok!

Milyen mesh-t ajánlanátok, ha a második mesh vezeték nélkül lenne összekötve az elsővel? Sajnos csak így lehet megoldani.
Most két Strong 1600 van, a jelerősség oké, de eléggé elavult cucc, 2017-es a legújabb firmware rá... és nem túl gyors. A két eszköz kb. 5 méterre van egymástól, de egy szinttel lentebb kell adniuk.

Max 100k környékéig gondolkozok. Először a Xiaomi AX3000T-t néztem a jó vélemények miatt. Jobban járnék vajon mondjuk két RT-AX59U-val?

[ Szerkesztve ]

(#102292) Alex91 válasza ziyan (#102291) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ez… Haromsavos jobb ebben az esetben, ha valoban jot szeretnel! Ez most jo aron van…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#102293) Satrafuckar válasza totomusic (#102288) üzenetére


Satrafuckar
tag

köszi! :R
mi a "lényeg" a MU-MIMO? antennák száma? 2x2 vs 3x3 ?

egy ilyet is látok közben RT-AX55; az általad javasolt tipusok sajnos nemigen elérhetőek se ujonnan se használtan :\ de keresgélek még

(#102294) Dr.NX válasza Satrafuckar (#102293) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

23 ezer Ft körül van a legolcsóbb USB-s Asus, tegyél valamelyikkel egy próbát:
Asus AX1800U = AX53U

Elfogadom a sütiket.

(#102295) memorix válasza Satrafuckar (#102287) üzenetére


memorix
aktív tag

A TUF AX 3000 (37eft) és TUF AX 4200 -s nek (46eft) nagyon stabil a jele az utóbbi erősebb router nagyobb lefedettséggel bír és erősebb ha több fal van. Azonban az elmúlt 3 hétben emelkedett az ára a routernek... nagyon sokan ezt választották (top 4) ... a probléma csak az nem a 30eft kategória ez.

Az Asus RT.AX57 router 27eft- Talán ez is elegendő lehetne neked.

[ Szerkesztve ]

(#102296) totomusic válasza memorix (#102295) üzenetére


totomusic
tag

Vagy választják továbbra is. Mondjuk ezek közül csak a TUF 4200-at ajánlanám, a másikat akkor, ha feleannyiba kerülne.

Amúgy rájöttem, hogy OpenWRT-t lehet Wifi kliensként is alkalmazni, így több varázslatokat is kipróbáltam vele. :D
Illetve sikerült egy WR1043N routert működőképessé tenni vele, viszont ilyen egy fő routernek már messze nem alkalmas.

(#102297) bajcc


bajcc
csendes tag

Sziasztok,
2 emeletes, 70nm alapterületű + 30nm terasz, vasbeton födémes házhoz vennék külső antenna nélküli mesh wifit. A node-okat össze tudom kötni kábellel.
Egyszerre általában 10-15 eszköz van a wifi hálózaton, nem használunk kábelt és routerbe dugott usb eszközt sem.
Ami szimpatikusnak tűnik árban is 70-80e körüli árnak örülnék) az egy 2 node-os Asus Zenwifi XD6 vagy XD5, olvastam jókat az XT8-ról is, viszont nem tudom kihasználnánk-e/megéri-e árban a pluszt.
A fenti 3 modellből melyikkel járnék a legjobban? Vagy valami teljesen mást nézzek? Köszi!

(#102298) fokukac válasza fokukac (#102250) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ma mértem 2,4 Ghz-en 260 Mbit-et is.
Így már tényleg van értelme az ax-nak. :K

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#102299) optimuslg


optimuslg
tag

Üdv:
Ezt [routert] néztem ki.
PS5 Tv-k MacBook, telefonok stb... lenne használva és nasra (torrent) usb vinyóval szeretném.
Bírná a router, vagy tudtok jobb megoldást 40k körül ami ezt tudná? köszönöm.

[ Szerkesztve ]

https://www.tiktok.com/@szupicuccok.hu?_t=8ghoMDyulxw&_r=1

(#102300) Alex91 válasza bajcc (#102297) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ezt is megneznem…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.