Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102301) HdRew válasza optimuslg (#102299) üzenetére


HdRew
őstag

Ezt egy olcsóbb router is tudja abszolválni, de egyébként a ps5 jobb, ha kábelen tudja kapni a jelet.

Mekkora teret akarnál lefedni? Mekkora sávszélességű a net?

(#102302) optimuslg válasza HdRew (#102301) üzenetére


optimuslg
tag

80nm, 1000mb-es
A lényeg hogy a Tv-kről elérni az usb fájlokat és a wi-fi gyors legyen.

https://www.tiktok.com/@szupicuccok.hu?_t=8ghoMDyulxw&_r=1

(#102303) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok szakik.

Remélem tudtok segíteni.
Két országban lévő routert szeretnék összekötni egymással.

Tehát a szolgálatóti boxok mögé szeretnék tenni 1-1 routert, és azt szeretném, hogy az egyik legyen a vpn szerver, másik a kliens, tehát minden eszköz ami a kliensre kapcsolódik, úgy kell látszódjon, mintha az a szerver országában lenne.
Megoldható ez valahogyan?

Ami feltétel még, legalább WiFi 6os legyen.
Milyen eszközök ajánlottak?

Mind a két oldalon milyen előfeltételek szükségesek, gondolok itt arra, hogy egyik se legyen NAT mögött, kell e fix ip, stb .. :R
Minimum sebesség a szerver oldalon?
Azt hiszem most 200/200 van...

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#102304) BitRider


BitRider
aktív tag

Milyen fő router-t ajánlanátok arra, hogy normális mesh rendszert üzemeltethessünk?

Most két ASUS RT-AX92U dolgozik, amiből az egyik bridge módban szopja a netet egy asszem DIGI-s optikai jelosztóról (Huawei HG8143A5). Egyelőre gond van a stabilitással, és még nem tudom, hogy mi okozza. A jelosztót is próbálom cseréltetni a szolgáltatóval.

[ Szerkesztve ]

(#102305) MaCS_70 válasza Kronk (#102303) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Asus routerek gyakorlatilag mind tudják az OpenVPN és WireGuard szervert és klienst.

Ha a szerveroldalon nyilvános az IP-cím, akkor máris létrejöhet a kapcsolat.

A WireGuard elvben könnyedén tud site2site kapcsolatot is, de ezt én még nem próbáltam.

Előfizetésként mire gondoltál? Milyen szolgáltatásra lenne szükséged?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102306) Gubek-Einste válasza BitRider (#102304) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyi alapján valamilyen Asus-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102307) Kronk válasza MaCS_70 (#102305) üzenetére


Kronk
őstag

Pontosan mi az a site2site?
Itthon Telekom 2/1Gbit van, a szerver oldalon 200/200 Mbit
Egy dologra van szükségem, ha erre az eszközre csatlakozok, úgy nézzen ki a külvilág számára, mintha a másik országban lennék :)

http://totesz.myminicity.com/

(#102308) bogabi válasza Kronk (#102307) üzenetére


bogabi
senior tag

A site2site esetében két eltérő hálózatot kötsz össze (pl. két telephelyet, házat, stb.), míg server-kliens esetében egy felhasználót kötsz össze a telpehellyel. Általában a s2s állandó kapcsolat, míg a kliens eseti (de ez nem feltétlen igaz minden esetben).

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#102309) Kronk válasza bogabi (#102308) üzenetére


Kronk
őstag

Nekem állandó kapcsolat kell, folyamatosan úgy kell látszódnia a laptop ip címének, mintha az adott országban lenne.

http://totesz.myminicity.com/

(#102310) kpityu2 válasza Kronk (#102309) üzenetére


kpityu2
őstag

Az egyik gépet exit node-nak kell konfigolni, az lesz a kapu a külvilág felé. Egyébként ezt csinálják a sima VPN szolgáltatók is, csak ott az exit node az ő gépük.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102311) Kronk válasza kpityu2 (#102310) üzenetére


Kronk
őstag

A routerre gondolsz, hogyan kell azt beállítani?

http://totesz.myminicity.com/

(#102312) kpityu2 válasza Kronk (#102311) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha a routeren fut a VPN szerver/kliens akkor azt. De nekem pl. egy passzív minipécén fut a Tailscale. Keress rá a gugliban a "VPN exit node" szavakra.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102313) Kronk válasza kpityu2 (#102312) üzenetére


Kronk
őstag

Ha előttem lesznek a routerek, megnézem majd.
Már csak az a kérdés, hogy melyik a legjobb erre?
Asus RT-AX57, AX58u, vagy 58U v2? :F

http://totesz.myminicity.com/

(#102314) dudika10 válasza Kronk (#102313) üzenetére


dudika10
veterán

De mit akarsz konkretan csinalni? Nemetorszagban torrentezni? Netflixen a magyarorszagi sorozatokat nezni? Miert nem hasznalsz egy NordVPN-t pl?

Illetve azzal fontos tisztaban lenni, hogy az elerheto sebesseg drasztikusan csokken VPN eseten, erdemes erosebb hardware-t valasztani, hogy kevesbe csokkenjen (foleg openvpn-nel).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#102315) Kronk válasza dudika10 (#102314) üzenetére


Kronk
őstag

Van egy céges gépen, amit papíron nem használhatok csak "A" országban, gyakorlatilag bárhonnan működik, de nem engedélyezett, és nem akarom, hogy lebukjak.
A céges gépre nem tudok feltenni VPN szoftvert, mert azt sem szabad.
Tehát az egyetlen megoldásnak azt látom, ha egy, az adott országban élő ismerőshöz leteszek egy routert, beállítom rajta a WireGuard-site2site vpn, illetve az exit node-ot is ha kell, itthon is beállítom a szükséges dolgokat, és ha a laptop csatlakozik a routerhez, reményeim szerint úgy fog kinézni, mintha az "A" országban ülnék, ez a feladat :B

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#102316) dudika10 válasza Kronk (#102315) üzenetére


dudika10
veterán

Ez esetben ez egy mukodo megoldas, igen. De azert azt megjegyzem, ha valaki igazan akarja, meg tudja momdani, hogy a gep VPN mogott van.

Szerk.: ja es a vpn providerek is bekonfiguralhatoak a routerben, nem feltetlenul kell egy ismeros routere legyen a server. Persze ez esetben mar adatbazisbol lehet vadaszni pl. a surfshark szervereinek IP-jere, ha valaki kivancsikodik utanad.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#102317) Satrafuckar válasza Kronk (#102315) üzenetére


Satrafuckar
tag

az én tapasztalataim szerint ha mobilneten keresztül csatlakozol, akkor valamiért a SIM-et kibocsátó országban látszol lenni, független attól h épp hol vagy.
(nem mint elsődleges megoldás gondolok erre, csak a témához kapcsolódik)

(#102318) kpityu2 válasza Kronk (#102315) üzenetére


kpityu2
őstag

Azért mérd fel a lebukás árát, mert elég egy pici baki és márt kint is vagy a neten natúr valóságodban. És az olyan apróságokról, mint az időzónák eltérése még nem is beszéltem.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102319) MaCS_70 válasza Kronk (#102315) üzenetére


MaCS_70
félisten

Leszámítva a jogi következményeket:

A VPN-szolgáltatókat felejtsd el, nincs szükséged rájuk, ráadásul könnyen szűrhetők, ha nagyon akarja valaki. És pénzbe kerülnek.

Sit2site-ra nincs szükséged.

A megfelelő országban futó eszközön (ideális esetben: router) fusson egy VPN szerver. A jóval kedvezőbb erősorrásigénye miatt a WireGuard az ajánlott, mondjuk egy Asus routeren.

Az Általad használt routeren mehet a kliens. Az Asusokon könnyen beállítható, hogy melyik hoszt használja a VPN-t, a többieket tehát nem zavarja.

A sebesség nyilván a kapcsolatban előforduló szűk keresztmetszet lesz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102320) Kronk válasza MaCS_70 (#102319) üzenetére


Kronk
őstag

Melyiket javaslod?
Asus RT-AX57, AX58u, vagy 58U v2? :F

http://totesz.myminicity.com/

(#102321) MaCS_70 válasza Kronk (#102320) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mire, milyen egyéb terhelésre melyiket javaslom? Fontos lenne simerni a pontosabb paramétereket.

A WireGuard egészen konszolidált igényű, de azért számolgat rendesen, ami tudtommal inkább CPU-intenzív igényeket támaszt. Ez viszont az RT-AX57 előnyét jelenti az AX58-assal szemben.

De a többiek ebben okosabbak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102322) Kronk válasza Kronk (#102320) üzenetére


Kronk
őstag

Illetve nem tudom az számít-e, hogy a szerver oldali router nem pppoe kapcsolattal fog kapcsolódni a nethez, hanem egy router mögött lesz második routerként, és csak sima DHCP, vagy statikus IP címe lesz... :F

http://totesz.myminicity.com/

(#102323) Dare2Live válasza MaCS_70 (#102321) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

wireguard megy a TUF AX4200/AX6000en is?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#102324) Capella válasza Dare2Live (#102323) üzenetére


Capella
senior tag

A TUF AX4200-on tuti megy. :K
A másik nekem nincs, nem tudom. Valaki majd megírja, vagy az adatoknál rákereshetsz.

(#102325) blakey válasza Capella (#102324) üzenetére


blakey
titán

A két router gyakorlatilag ua.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102326) BitRider


BitRider
aktív tag

A most elérhető TP-Link-ek közül melyikeket ajánlanátok? Két egységre van szükségem:

#1 ez kezeli az 1 gigabites optikai netet is a DIGI helyett (bridge mód)
#2 ez UTP kábelen üzemelne egy másik emeleten a wifit erősítendő

1 NAS, 1 NVR, pár kamera, 2 asztali gép és pár telefon lógna a belső hálón. A lényeg, hogy stabilan és normálisan kezeljék egymás közt az azonos SSID-ket (2,4 és 5 GHz). Ehhez a repeater módra kell szűrnöm a TP-Link oldalán (Multi-mode: RE)? :F

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#102327) Gubek-Einste válasza BitRider (#102326) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért csak TP-Link jó?
Neked mesh hálózatra lenne szükséged.
Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102328) BitRider válasza Gubek-Einste (#102327) üzenetére


BitRider
aktív tag

Hát, nem szánnának rá sokat: 25 ezer / darab, de ha nagyon kell, 35-ig elmehet az egyik, vagy mindkettő. Több csak tényleg nagyon indokolt esetben lenne reális.

Nagyot csalódtunk as ASUS RT-AX92U-kban. Most tudtam megnézni tüzetesen és ott valami olyan probléma volt, hogy iszonyat instabilan működött a legújabb firmware-rel (v3-as sorozat), és még az előző rendszergazdának kellett az ASUS-tól új firmware-t kérni, így most valami v9-es cucc megy rajtuk. Már nem szakadnak állandóan, cserébe a sebesség lett hazavágva. Nem szívesen kísérleteznék ezekkel, főleg, hogy azóta sincs a
3.0.0.4-nél újabb FW rájuk, így mindenképp cserélném ezeket.

Biztos vannak jobb ASUS-ok is, de ha lehet, kerülném őket. Más esetben sikerrrel állítottam be Telekom-os WiFi mellé kábellel TP-Link routert access pointként ugyanazzal a két SSID-vel, ott nem volt gond a routerek közti váltással. Érdekel persze a mesh, de csak ha tényleg haszna lenne.

[ Szerkesztve ]

(#102329) memorix válasza BitRider (#102328) üzenetére


memorix
aktív tag

Asus RT-AX92U van, nincs vele probléma.

Meshbe van rajta Asus AC66B1 és TUF AX4200 , igy is atom stabil. Kábellel vannak összekötve a Meshez. Az eszközök Wifin mennek. Ha csak az Asus AX92U megy akkor sincs probléma. DIGI optikám van és nincs ezzel probléma.

Meshbe érdemes Asus venni. A TP Linknél egyes szolgáltatások fizetősök.

Akinek Telekomja van azok folyamatosan panaszkodnak a routerekre, sebeségre és még kitudja mire. Nem lehet, hogy a szolgáltatónál van valami?

Router logot nézted amikor probléma volt, van -e bejegyzés valami hibáról, szolgáltatói kiesésről?

(#102330) kezo0 válasza BitRider (#102328) üzenetére


kezo0
addikt

Az AX92U-nak nálam (és másoknál is) az égvilágon semmi baja, hibátlanul, nagy wifi-lefedettséget biztosítva működik hosszú ideje. Az utolsó firmware: 3.0.0.4.388_23630, és ez sajnos valószínűleg tényleg az utolsó, mivel az Asus – több más termékkel együtt – időközben beszüntette ennek a modellnek a támogatását.
Az a „v3” meg „v9”, amiket írsz, fogalmam sincs, hogy micsoda.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102331) BitRider válasza kezo0 (#102330) üzenetére


BitRider
aktív tag

Az instabil bajokra az ASUS küldte a v9-et (nem én intéztem). Nem kívánok vele kísérletezni pont emiatt sem, mert nincs rá újabb firmware azóta sem – és nem véletlen kellett annyit szopni a support-tal, hogy végül valami stabilabb cuccot küldtek rá.

memorix: Nem Telekom jelosztóra van dugva, hanem bridge módba rakott DIGI-re, ahogy írtam is. Szóval elhiszem, hogy nálatok jó, de én meg elégetem/megtaposom őket és valamivel pótolnom kell. Amúgy eladjuk őket, ha el lehet ilyen félhivatalos FW-vel.

A szolgáltató szerint semmi gond a hálózattal – nyilván ezzel kezdtem, hogy velük beszéltem –, nincsenek újracsatlakozási kérelmek sem, kifejezetten stabil (mióta a v9 megy). Egyszerűen a belsó háló hal le néha úgy, hogy áramtalanítani kell, hogy rendbejöjjön, meg úgy szar a beállítás, ahogy van. De akkor sem akarok ezekkel a custom ASUS ROM-os izékkel szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#102332) memorix válasza BitRider (#102331) üzenetére


memorix
aktív tag

Mivel 2 db AX92U -d van. Cseréld meg a 2 egységet. PIci állítgatással megoldható.

Mesh be backhaul vannak kábellel összekötve?

Amúgy a kábellel nem lehet baj? Jártam már úgy hogy egy sima kábel csere megoldotta a problémát a DIGI router és AX92U között.... nem minden kábel tartós.... azóta csak minőségi kábeleket veszek...

[ Szerkesztve ]

(#102333) BitRider válasza memorix (#102332) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nem szeretnék ezekkel szórakozni, így meg se nézem. Nem zárom ki az ASUS-t, csak jobban preferálnám, ha nem az lenne. De az AX92U-kat nem fogom cserélgetni, se egyéb zsonglőrködést nem végzek velük. Ezt majd az új tulajokra bízom.

A kábelek ellenőrzése és újrakötögetése lesz a következő művelet, de már új routerekkel érkeznék. Ott vagyok a linkelt oldalon és rendelném az általatok ajánlott cuccokak ahelyett, hogy itt ismételgetem magam.

[ Szerkesztve ]

(#102334) BitRider válasza BitRider (#102333) üzenetére


BitRider
aktív tag

Annyira rájöttem, hogy a TP-Link esetén EasyMesh cuccokra kell rászűrni, az az újabb szabványuk, így ezek maradtak.

[ Szerkesztve ]

(#102335) Tompika777 válasza BitRider (#102334) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ha mindenképp TP-Link, akkor esetleg egy AX72 pro-AX55 vagy AX55 pro páros megfelelő lehet... Ezek tuti EasyMesh képesek

[ Szerkesztve ]

(#102336) BitRider válasza Tompika777 (#102335) üzenetére


BitRider
aktív tag

De miért pont ezek 3x annyiért? Azok is EasyMesh képesek, amiket most linkeltem, csak ~20 ezerért / darab. Az AX23 tűnik a legújabbnak és tudja, amit kell a specifikációk alapján egyéb – most nem szükséges – extra nélkül (2,5-ös háló stb).

[ Szerkesztve ]

(#102337) memorix válasza BitRider (#102336) üzenetére


memorix
aktív tag

Mekkora a ház/lakás amit le akarsz fedni?
Kábelezve van a kapcsolat a két router között?
Milyen és mennyi fal van a két router között?
Mi az elvárás a Meshtől? Milyen eszközöket és mennyit kell kiszolgálnia?
(NAS, Streaming, TV, TV Box, laptopok, Tv, okos eszközök, kamerák, stb)

(#102338) BitRider válasza memorix (#102337) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nem túl nagy a ház + kábelezve van a két szint között. A mesh-től az elvárás annyi, hogy stabilan nyomja a netet... nem nagyon van mocorgás a két szint között, így nem lenne sokszor jelváltás a források között.

A két router közt ugye egy szint van (de eltolva egy-két plusz fallal), a vastagságról fogalmam sincs (új építésű). Az AX92U jelerőssége 2/5 volt a másik szintről nézve. Mindenesetre a lefedettséggel biztos, hogy nem lesz gond, mert olyan a szobák elhelyezkedése, hogy a két router környékén van szükség jelre.

WiFi: 2 laptop, 2 telefon, 2-3 egyéb eszköz (pl. kazán)
LAN: 1 NAS, 1 NVR, 1 asztali gép

A kamerákat nem tudom egyelőre, hogy min vannak. De az egyéb cuccokat megoldom switch-el, ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#102339) MaCS_70 válasza BitRider (#102331) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezzel az AX92 instabilitással meg v9-es FW-rel valami nagyon nem kerek. Nálam is kifogástalanul működik a sajátom és egy, a felügyeletem alatt álló példány is. Volt egy éven túli up time is egy olyan AX92-esen, amelyik lényegében izzásig hevítve fut -- szóval nincs instabilitási típushiba.

Az Asus terméktámogatása ráadásul mérföldeket ver a TP-Linkére.

Az elmúlt 10 évben nálam kb. 30 Asus routerből egy sem romlott el, hét TP-Linkből viszont egy elromlott, egy pedig olyannyira elengedte m agát, hogy AP-tá kellett lefokozni.

Ha mesh kell, én mindenképpen Asust választanék.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102340) BitRider válasza MaCS_70 (#102339) üzenetére


BitRider
aktív tag

Értem, de mégsem. Nekem kifejezetten pozitív eddig a balansz a TP irányába, pedig mindkettőből volt több.

Próbáltam visszaolvasgatni itt, meg kifejezetten típusokra is rákeresgéltem, de sehol nem jött konkrét válasz, csak annyi, hogy válassz ASUS-t... öhö, ok. De hogy mitől jobb egy ASUS mesh, az nem derült ki. Nekem nem kellenek mélyremenő beállítások és módok, csak működjön rendesen az SSID repeat és ennyi.

Vagy akkor inkább így kérdezem: szívtatok már kifejezetten EasyMesh-es TP-Link eszközökkel, amik az utóbbi 3 évben jelentek meg?

[ Szerkesztve ]

(#102341) BitRider válasza BitRider (#102340) üzenetére


BitRider
aktív tag

Viszont kb. nulla ráfordítással kijön a sokkal újabb TP-Link (amire még mindig várom az ajánlást), úgy, hogy ez támogatott, az ASUS meg beragadt ezekre a szar firmware-ekre, szóval jelen esetben nem kérdés, hogy váltás lesz.

Elhiszem, hogy máshol hasít, itt elhasalt. Nyilván a kábeleket ha tudom még újra is húzom, mert gyanúsak, de a váltás elkerülhetetlen, még ha további 8-an is írjátok, hogy mennyire jó... :)

[ Szerkesztve ]

(#102342) kezo0 válasza BitRider (#102341) üzenetére


kezo0
addikt

Azért írjuk, hogy jó az AX92U, mert könnyen lehet, hogy nálad sem azzal van a probléma. És ha így van, akkor majd esetleg csodálkozni fogsz, ha a nem "beragadt szar firmware-es", vadiúj TP-Linkekkel is ugyanolyan problémák lesznek, mint az addigra elégetett/megtaposott - vagy jobb esetben eladott - Asus-ok idejében. De te tudod. Mindenesetre továbbra sem derült ki, hogy a "v9" ill. a korábbi "v2" mire vonatkozik nálad. A firmware-t nem ilyen "v-akárhány" módon jelölik, de akkor ez micsoda? Hol jelenik ez meg a router beállító menüjében?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102343) woodworm válasza kezo0 (#102342) üzenetére


woodworm
veterán

Az fw build számáról beszél. A béták számozása mindig 9-essel kezdődik. Ezek szerint kaptak egy tesztverziót.

(#102344) HdRew válasza BitRider (#102341) üzenetére


HdRew
őstag

Segíteni próbálnak/próbálunk neked mindannyian, ha adhatok egy tanácsot, az lenne, hogy ne menj a fejed után.

Nekem is volt már több asusom, mind tökéletesen teszi a dolgát.

Esetleg rakj fel rá Merlint, vagy lépj be a router oldalára és mutasd meg nekünk, hogy mit látsz, mert így egyelőre inkább user errort saccol mindenki, mintsem router gondot.

Szép napot!

(#102345) 4D4M


4D4M
aktív tag

Bár nem másztam bele mélyebben, de annyi kiegészítést hozzátennék a fentiekhez, hogy az AX92U smart connect bekapcsolása mellett nálam is többet bénázott az elfogadhatónál – nem különösebben zajos falusi környéken. Lehet, hogy lehetett volna reszelgetni a beállításokat, de nem volt kedvem nagyon.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#102346) BitRider válasza kezo0 (#102342) üzenetére


BitRider
aktív tag

Neked fáj, hogy nem akarok ASUS-olni, vagy mi?
Mindeközben az eredeti kérdésemre senki se bír válaszolni...
Kérdeztem, hogy miben jobb egy ASUS mesh, meg hogy melyik TP-Link megfelelő, de ezek szerint közötök sincs a témához, csak ugyanazt szajkózzátok, ami minimum sérült értelmezési képességeket feltételez.

[ Szerkesztve ]

(#102347) kezo0 válasza woodworm (#102343) üzenetére


kezo0
addikt

Jó, de hol látom én ezt a build számot megjelenni? Nem emlékszem, hogy valaha is láttam volna ilyen v betűs számot a router menüjében.
BitRider kolléga azt írta, korábban v2-es firmware volt a routeren. Azt honnan olvasta le?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102348) Dr.NX válasza BitRider (#102346) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Azért javaslunk Asust és nem TP-Linket, mert az EasyMesh egy majdnemhogy béta fázisú dolog. Az elmúlt fél évben kezdték kiadni a korábban OneMesh eszközökre a frissítéseket, de ettől még egy öszvér, a kábeles backhaul sem működik.
Ezért nincs is vele tapasztalat, mert aki itt kérdez, annak nem fogunk olyat ajnálani ami vagy jó vagy nem.
https://dongknows.com/tp-link-easymesh-wi-fi-system-review/
De nyugodtan vegyél TP-Linket és majd számolj be róla, legalább lesz tapasztalat.

Elfogadom a sütiket.

(#102349) kezo0 válasza BitRider (#102346) üzenetére


kezo0
addikt

Nem fáj, csak segíteni szerettem volna, hogy ne költs feleslegesen pénzt. De ahogy írtam, te tudod. Részemről kiléptem a beszélgetésből. (integető emoji)

(Vegyük úgy, hogy a személyeskedő megjegyzést arra vonatkozóan, hogy kinek milyen az értelmezési képessége, nem olvastam…)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102350) BitRider válasza Dr.NX (#102348) üzenetére


BitRider
aktív tag

Köszönöm az első értelmes választ. De ASUS-ra sem kaptam ajánlatot egyelőre, miközben rendelném a cuccot. Leírtam a feltételeket, ezeket az ASUS-okat pedig le fogom cserélni.

kezo0: Megengeded, hogy költsem az ügyfél pénzét, megválva a frissítetlen, problémás routerektől? Köszi, igazán kedves.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.