Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102451) B.Ricsike válasza 4Grider (#102449) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Nyilván kipróbálom első körben a Mesh-t vezeték nélkül.
Ha beválik, akkor nincs gond.
Ha nem, akkor meg így is, úgy is vezetékelni kell, szóval....

(#102452) B.Ricsike válasza Capella (#102450) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Meglátjuk, átgondolom, átszámolom a büdzsét.
Minden esetre köszönöm szépen!

(#102453) Alex91 válasza B.Ricsike (#102444) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor ehhez XT8 tul jo lesz :). Esetleg ez: [link] .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#102454) megane76


megane76
csendes tag

Sziasztok, használ valaki TP link archer ax53-at? Mik a tapasztalatok? Megéri az árát?

(#102455) B.Ricsike válasza Alex91 (#102453) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Hosszú tárva tervezek, így inkább a drágább, de jobb. Hátha fejlesztik 2-3 éven belül a hálózatot 5G-re.

(#102456) kpityu2 válasza B.Ricsike (#102455) üzenetére


kpityu2
őstag

Az Asus megoldásában sz a jó, hogy nincs dedikált eszköz, barmelyik AiMesh képes lehet router is meg node is. A Tri1Band drágább, de ott van dedikalt plusz rádió a wifi mesh kiepitesehez. Én a küszöbök meg a parkettaszegő léc alatt vittem a kábelt. Meg a szekrények mögött. Van direkt üreges parkettaszegő is.
Kernel Pánik YT csatornán teszteltek Tp-Link Deco-t is esetleg nézd meg.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102457) memorix válasza megane76 (#102454) üzenetére


memorix
aktív tag

Asus AX57 hasonló router azonban jelerőségben, stabilitásban picit többet tudd és ingyenes minden szolgáltatás rá. A TP Linknél pár szolgáltatás fizetős.

Az Asus AX57 27efT
A TP Link AX53 23eft.

(#102458) Light95


Light95
csendes tag

Sziasztok. Gaminghez kelle router telekomos nettel, 2 db STRONG jelerősítő készülékünk is van. Jelenleg nem 5g képes a szolgáltatás a falunkban, de elvileg idén ki lesz építve, és akkor váltunk 5g-re amúgy is.

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Vastag kőfal, 1-2, mostani wifi is nehezen megy át a szomszéd szobában lévő Smart TV-hez, 7-10 méterre kb., Telekomos STRONG wifi jelerősítő készülékkel.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Igazából nem tudom, de a max ami használatba van a háztartásban egyszerre, az egy PS4 Slim, asztali számítógép, 2 Smart TV, és max 2-3 mobil. Ebből vezetékkel a pc van kötve, egy TV, és esetleg ps4, ha épp nem TV-n távolabbi szobába wifiről.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Minél gyorsabb az árkategóriába, de fő szempont online játékok stabil kapcsolat és ping, pc-n és ps4-en, plusz közben ha valaki nézi smart TV-n Netflixet, stb., vagy egyszerre többen vannak fent wifin és használják, bírja rendesen, lag mentes játék és aggatásmentes Netflix pl., Twitch etc.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
20-40 ezer, ideális kb 30 körül. 40 már nagyon a teteje.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Egyszerre több eszköz kapcsolódása, Stabil online gaming, twitch, Netflix etc., esetleg kőfalon valahogy vergődjön át? :F 2 telekomos STRONG wifi jelerősítő készülék működjön vele. Ha valami hülyeséget írtam esetleg, az azért van mert nem értek a routerekhez, bocsi. :U

Extre kérdésnek pedig ha esetleg megtudnátok mondani hogy telekomnál valamelyik router jó lenne e számomra, akkor lehet onnét venném, ha esetleg valami probléma lenne a beüzemeléssel pl., tudnék kit kihívni. :W

[link]

[ Szerkesztve ]

(#102459) Gubek-Einste válasza Light95 (#102458) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Vastag kőfal,

Csak kábeles kapcsolattal felfűzött mesh lesz a megoldás erre.

2 telekomos STRONG wifi jelerősítő készülék működjön vele.
Ez sajnos nem fog menni, teljesen új eszközök kellenek majd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102460) Light95 válasza Gubek-Einste (#102459) üzenetére


Light95
csendes tag

"Ez sajnos nem fog menni, teljesen új eszközök kellenek majd."

Ha nem működnek az új eszközzel, nem probléma. Csak nyílván jó lett volna ha meg lehetett volna oldani a régi jelerősítővel.

(#102461) megane76 válasza memorix (#102457) üzenetére


megane76
csendes tag

Köszönöm, lehet az Asusal jobban járnék?

(#102462) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Sziasztok!
Adott egy panel és egy digis router ami nem viszi át a wifit az egyik szobából a másikba. Hogyan tudom a legolcsóbban megoldani a problémát? Kb annyi, kell, h böngészni lehessen a másik szobából. Nézegettem ajánlott routereket de nem szívesen dobnék ki rá 20 ropit ha nem muszáj. Használtan van az oldalon amit ajánlanátok? köszi előre is.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#102463) pinnacle válasza Bennyboy (#102462) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szia! Lejárt már a hűséged? Ha igen, most fél évig fél áron akció van. Azért 2 szobát talán lefed a DIGI Wifi 6-os ONT-ja. ZTE ZXHN F6600R az egyik, Huawei HG8147X6 a másik. Nem tudom, melyik a jobb a kettő közül. Én is DIGI-s eszközt akartam, de nekem 4 szobás 81m²-es panelbe kellene, azt meg valószínűleg egyik sem fedi le. ASUS 65P lefedi 100-as csatornán, csak 2-3 naponta újra kell indítani, radar érzékelés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#102464) Dr.NX válasza Bennyboy (#102462) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Írtad, hogy régi digis eszközöd van, ami n-es wifis (2,4 GHz). Ez panelban kárhozatra van ítélve. (Jeltovábbítóval se próbálkozz.)
Ha nem akarsz sokat költeni, nézz egy használt ac-s routert, TP-Linket vagy Asust (kivéve Asus RT-AC1200G+), 6-7 ezer Ft körül.

Elfogadom a sütiket.

(#102465) Bennyboy válasza pinnacle (#102463) üzenetére


Bennyboy
őstag

Lejárt már régen. Akkor bemegyek és utána kérdek. Nekem is ez lenne a legkönnyebb.
köszi mindenkinek.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#102466) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!
Sry, ha nem teljesen idevág, végül is választanon kell két router között, még ha megvennem nem is kell.
Egy ismerősöm szeretné az internetszolgáltató eszközét bridge módba állíttatni, majd egy saját routert használni.
Találtam itthon két használaton kívüli eszközt, a kérdésem az, hogy melyik a jobb (azt odaadnám neki). Raktam rájuk custom FW-t, de már rég volt, nem tudom érdemes-e frissíteni pl.
Köszönöm.

RT-N56UB1 (3.4.3.9L-100_56960f9)
RT-AC1200GU (3.4.3.9L-101_54684f0)

(#102467) memorix válasza jambiyya (#102466) üzenetére


memorix
aktív tag

Szerintem mindkettő felejtős. Inkább vegyen egy új routert.

(#102468) memorix válasza megane76 (#102461) üzenetére


memorix
aktív tag

véleményem szerint igen.

(#102469) Gubek-Einste válasza jambiyya (#102466) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC1200GU az újabb így inkább az legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102470) bagoly71. válasza jambiyya (#102466) üzenetére


bagoly71.
tag

AC57-et használok Padavannal ami ugyan az mint az AC1200GU.
Ez egy most is jól használható router, pl. nálam a torrentezés is arról megy.
Most is forgatnak rá friss Padavant, nézz be a Padavan fórumba.

(#102471) kutga válasza bagoly71. (#102470) üzenetére


kutga
nagyúr

Transmission alól megy a torrent?

Let the Zone take me if I am.

(#102472) bagoly71. válasza kutga (#102471) üzenetére


bagoly71.
tag

Igen.

(#102473) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Egy ASUS AC57U routerem van, ennél keresek egy fokkal jobb hatótávú ax-es routert (lehetőleg Asust). A jelenlegin 3 LAN eszköz lóg, és kb. egy tucat vezetéknélküli eszközt szolgál ki, stabil, csak egy hibája van, a ház másik felében gyenge, szakadozik a jel (még a 7-8 méterre lévő Xiaomi Mi Range Extender is alig látja)... A keret 40k... Az Asus AX59U most akciós, de ha jól sejtem, a belső antennákkal az sem egy hatótáv bajnok, vagy tévedek!?

"So say we all"

(#102474) Multibit válasza TaliGa (#102473) üzenetére


Multibit
veterán

még a 7-8 méterre lévő Xiaomi Mi Range Extender is alig látja
Ami mutatja, hogy nem jól használod a range extendert.

(#102475) Dr.NX válasza TaliGa (#102473) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Mivel az AC57U is AiMesh-képes, ezért érdemes lenne azt beállítani a range extender helyett, de ne a hatótáv legszélére tedd, ahogy a kolléga is utalt rá. Még jobb, ha vezetékkel tudod összekötni, mert akkor nem feleződik a sebesség.
AX59U is jó lehet, a sugárzási teljesítmény maximálva van. Az hogy melyik router mit tud, úgyis a helyszíntől függ.
Az eszközöknek ugyanúgy vissza is kell "kiabálniuk", szóval hiába "erős" a router, ha pl. a mobiltelefon már nem tud két téglafalat átvinni.
Online vedd, hogy a 14 napos elállással élni tudj, ha mégsem válna be.

Elfogadom a sütiket.

(#102476) kiir válasza Dr.NX (#102475) üzenetére


kiir
tag

Csak az AC57U v3 AiMesh-képes, a korábbiak nem.

[ Szerkesztve ]

(#102477) TaliGa válasza Multibit (#102474) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Egy lakásban nyilván csak adott helyekre teheted, és esetünkben két konnektor esik "útba" egy 3méterre, és egy 7-8-ra, tehát sok választás nincs...

"So say we all"

(#102478) Essejó válasza TaliGa (#102477) üzenetére


Essejó
veterán

Hosszabbító, régi találmány ám :DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102479) Multibit válasza TaliGa (#102477) üzenetére


Multibit
veterán

Csak, tudod az a "baj", hogy a repeater használatának vannak szabályai. Nem, nem a konnektorok helyére gondolok ;] Ha nem tudod a megfelelő helyre tenni a repeatert, akkor ne használd. Különben is a rosszabb megoldás. Helyette küzdj meg egy korrekt mesh rendszerért (kábeles kapcsolattal)!

(#102480) TaliGa válasza Essejó (#102478) üzenetére


TaliGa
aktív tag

A nappali közepén pláne jól mutat :DD

"So say we all"

(#102481) TaliGa válasza Multibit (#102479) üzenetére


TaliGa
aktív tag

VAGY, ahogy bátorkodtam felvetni, vennék a mostani router helyett egy olyat, ami pöttyet jobb hatótávban, és máris megoldodna minden :))

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#102482) Papaj x


Papaj x
tag

Üdv mindenkinek!

Volt téma kérdés nálam, hogy milyen 4G/LTE rotert vegyek, ami nem pénz kidobás, illetve mondjon bárki a csoportból olyat, amit bátran ajánl. Nagyjából magamban beszélgettem...

Hozzávetőleg 2 hete szereztem be egy Netgear Nighthawk AX4 LAX20 típust, s erre fel szeretném megosztani az egyéni tapasztalataim.

Nálam fő probléma az volt minden ilyen 4G/LTE routernél (többek között az ajánlott típusok közül is), hogy a dual band kb. szerintem csak ráírva volt, 1-2 naponta eldobta a hálózatot, lekéréseket, stb stb.. Nem szeretnék bele menni/vitázni..

A feljebb említett típust streamre, kamerarendszerhez, tv, telefon, plusz router, stb stb-ként használom. Jelenleg kb 120/30 Mbps az elérhető sebesség a Yettel kártyával, de sok eszközzel is próbáltam speedtestet mérni egyidejűleg (miközben obs-t, 1440p videót, stb-t használtam a fő gépemen), egyszer nem okozott problémát a lekérések tekintetiben, s vígan elvoltam. Így bátran ajánlom ezen típust, aki nem akar kínylódni az egyes 4G/LTE routerekkel (jelzem, ez kb. a 10. 4G routerem...).. :R :R

A terméket Én jelenleg használtan vettem, de ha jól láttam 70e körül elvileg már újonnan is elérhető, minden pénzt megér, "alap" felhasználónak bőven...

Összegezve. A Netgear Nighthawk AX4 LAX20 több mint ajánlott, s nem lesz vele bajod. :)

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#102483) Essejó válasza TaliGa (#102481) üzenetére


Essejó
veterán

Ezek szerint nem tudod, hogy az új routereknek az Eu által korlátozva van az adóteljesítménye 100mW-ban.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102484) Gubek-Einste válasza TaliGa (#102481) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden környezet más, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy az adott eszköz az adott helyszínen mire is képes, előre nem lehet megmondani.
Mint mások is rávilágítottak az igazi megoldás egy több eszközös rendszere rendes kiépítése lenne mint egyetlen "erősebb" típusnak a beszerzése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102485) TaliGa válasza Gubek-Einste (#102484) üzenetére


TaliGa
aktív tag

:R :R :R

"So say we all"

(#102486) Aurig@ válasza Essejó (#102483) üzenetére


Aurig@
őstag

Olvastam már róla én is, viszont így akkor nagy parasztvakítás az újonnan kiadott routerek specifikációja.
Sokan azért vesznek vagy szeretnének új routert, hogy a lefedettséget kissé növelni tudják.
De így, hogy max. 100 mW lehet a teljesítmény, sok értelme nincs a 30+ ezres készülékeknek. Attól mert stabil, meg van rajtuk 6-8 antenna, nem lesz nagyobb lefedettség.
Ennyi erővel, bőven maradhatnának az árak 20-30 ezer közt, hiszen teljesítményre ugyan az lehet mindegyik.
Vagy mindenképpen külföldről kell rendelni.
Erősen kétlem, hogy az olyan eszközöktől, amik esetleg 25-50%-al nagyobb teljesítményre képesek, többen halnának bele a sugárzás okozta következményekbe.
/Sajnos az EU minden szent szart szabályozni akar. Lassan kitalálják az agyoniskolázottak, hogy együnk kevesebb babot, mert a finggal több metán jut a légkörbe, ezáltal elősegítjük az üvegházhatás kialakulását. Ekkora barmokat, hihetetlen./

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#102487) blakey válasza Aurig@ (#102486) üzenetére


blakey
titán

De így, hogy max. 100 mW lehet a teljesítmény, sok értelme nincs a 30+ ezres készülékeknek. Attól mert stabil, meg van rajtuk 6-8 antenna, nem lesz nagyobb lefedettség. - nagyobb nem, de a legtávolabbi ponton jobb, stabilabb, magasabb lesz az elérhető sebesség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102488) kezo0 válasza Aurig@ (#102486) üzenetére


kezo0
addikt

Nem feltétlenül csak egészségügyi okból korlátozzák a teljesítményt. Pl. az sem árt, ha sűrűn lakott területeken (mondjuk lakótelepeken, a panelrengetegben, ahol akár 15-20 idegen SSID-t is "láthatnak" az eszközeid a saját routered jelén kívül) a szomszédod jele nem nyomja el a tiédet.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102489) Essejó válasza Aurig@ (#102486) üzenetére


Essejó
veterán

Nem igazán az adóteljesítmlny miatti elhalálozás a szempont, hanem ahol nagy a wifisűrűség ott ne zavard a szomszédokat.
Ha pl beállítható, hogy helyileg hol üzemel, és USA vagy Kína -ra állítod ott egyből 1000 mW a rádió teljesítménye. Ezért vesznek páran Kínai, nem az EU-ba szánt routert.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102490) totomusic


totomusic
tag

Felesleges 1000 mW-ra állítani. Ahogy kínai routert venni, na azt meg pláne felesleges venni. Ráadásul olyan vevő is kell. Egész egyszerűen nincs értelme. Viszont tényleg vannak olyan szolgáltatói eszközök, amelyek nem tudom, hogy mennyivel nyomják magukból a 2.4 Ghz-es jelet, de, hogy nem 100mW-al, az egyszer biztos! Szomszédban van ilyen, bár engem nem zavar.

Reméltem, hogy wifi 6-al le tudom váltani az összes vezetékes eszközt, de ez nem jött össze. Lehet, hogy wifi 7-el sem fog. Viszont ahol nem kell max. sávszélesség, arra pont tökéletes a wifi. Asus eszközökkel, CFW-el.

(#102491) Essejó válasza totomusic (#102490) üzenetére


Essejó
veterán

Lakhat valaki olyan helyen hogy igenis kell neki. Szomszédok több széz méterre, de kint a fejőházban meg a kamerákat el akarja érni wifivel.
Egyébként SzVSz a lankábelt (aka otthoni optikát) a wifi sosem lesz képes 💯%-ban kiváltani.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102492) need


need
addikt

Sziasztok..

Próbálok neki futni újból a dolgoknak mert elsőre nem jött össze..
A hévégi telekre keresek valamilyen megoldást amivel lehetne wifim.. amibe bekerülne egy sim kátya tehát olyan routert keresek.. néztem az ajánlót de okosabb nem lettem tölle..
Hogy mire is kellene..? Még annyi hogy a mobil net azon a környéken elég jó.
Van egy sütő berendezésem vagy is annak a vezérlése most bluetoot és a wifi jobb lenne..
Led világítás vezérlés meg pár okos dugó amit távolról indítok mint ha ott lennénk
Kamera..? nem az nyekkes meg tanultam mert az othoni lakásomba van
Erre keresek valami megoldást.. ez a Hot spot dolog meg nekem nem jött be.. a gyerek telefonjára tudok netet varázsolni de másra nem.. Nem letöltögetni akarok meg streamelni
Én amit találtam ilyet pl. TP-LINK TL-MR6400 4G ROUTER ez erre a feladatra megfelelne..?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#102493) Capella válasza need (#102492) üzenetére


Capella
senior tag

Meg.

(#102494) kpityu2 válasza need (#102492) üzenetére


kpityu2
őstag

A legtöbb szolgáltatónál van mobilwifi. Én pl. 6 éve használok egy ilyen kis zsebroutert. Saját aksija van, USB-ről tölthető. A szolgáltató adta az előfizetéshez.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102495) leslieke válasza need (#102492) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kamera..? nem az nyekkes meg tanultam mert az othoni lakásomba van

Mi a gond ezzel? Nekem Yettel internettel és szolgáltatói Alcatel routerrel szépen működik a kamera távolról.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#102496) need válasza kpityu2 (#102494) üzenetére


need
addikt

Ez merőben új nem is hallottam még ilyet utána nézek köszi a tippet...
Neki van külön sim kártyája vagy a telefonodról osztod meg neki a netet???

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#102497) kpityu2 válasza need (#102496) üzenetére


kpityu2
őstag

Külön SIM kártya, előfizetéses. Használtan is lehet kapni függetlenítettet. De mivel nincs külső antennája, nem nagy a hatósugara. Kábé olyan mintha mobilról osztanád, csak ez rendes router.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102498) need válasza kpityu2 (#102497) üzenetére


need
addikt

Akkor tulajdonképpen annyi ez az előny hogy hordozható.. ha jól gondolom meg nyilván olcsóbb mint egy router..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#102499) kpityu2 válasza need (#102498) üzenetére


kpityu2
őstag

Igen. Meg az, hogy aksiról is működik szükség esetén. Én ilyen kórházi mobilnetnek vettem a csak wifi tablethez.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102500) need válasza kpityu2 (#102499) üzenetére


need
addikt

Köszi a segítséget és a választ :R :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.