Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102801) BiP válasza blakey (#102800) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát ez az, higy sok kézen megy át, mégis átment a szűrőn.

(#102802) Vasy09 válasza memorix (#102771) üzenetére


Vasy09
őstag

Ezzel esetleg van tapasztalatod? ASUS RT-AX89X AX6000 Dual Band WiFi 6 Router
Ez is erős lehet vajon 2.4-en? :U

Vagy esetleg valakinek tapasztalat vele kapcsolatban?

Amúgy kettő között vacillálok : RT-AX88U Pro vagy GT-AX6000 :F

Gamertag: Vasy09

(#102803) blakey válasza Vasy09 (#102802) üzenetére


blakey
titán

Mihez kell az erő? 2,4 GHz-en erősnek mondanám az N18U-t, a mostaniak közül az EBM68-at, a GT-AX6000-es átlagos.
AX88U Pro-t választanám (volt GT-AX6000-m), ha csak a kiszemeltek játszanak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102804) Vasy09 válasza blakey (#102803) üzenetére


Vasy09
őstag

Pont most írtam neked az Asus topikban :)

Okosítom a házat és elég sokan lógnak a 2.4GHz-es frekin... 50db éppen most + a többi, ami meg tudja az 5GHz-et. De a rendszer még bővülni fog :K :D
A 88U Pro lenne még a másik jelölt. Maradnék Asus vonalon a mesh hálózat miatt :K

Gamertag: Vasy09

(#102805) Patice válasza Vasy09 (#102804) üzenetére


Patice
nagyúr

Ennyi kliensnél combosabb AP-okat vetnék be és nem konzumer vonalon gondolkodnék, hanem megnézném a cégeknek ajánlott termékvonalakat.
Pl. Ubiquity Unify, TP-Link Omada, Zyxel Nebula

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#102806) memorix válasza Patice (#102805) üzenetére


memorix
aktív tag

Ez azt jelentené, hogy dobjon ki mindent és cseréljen minden routert drágábbra.

EBM68 is kb 100 eszközt ki tud szolgálni, de a szoftverek lehet, hogy nem kompatibilisek a mostani routereivel.

(#102807) Vasy09 válasza memorix (#102806) üzenetére


Vasy09
őstag

Pontosan, nem szeretnék mindent cserélni és több százezret belekölteni... :N :N
Ebből kellene kihozni a maxot :K

Gamertag: Vasy09

(#102808) Patice válasza Vasy09 (#102807) üzenetére


Patice
nagyúr

Amik csatlakoznak (fognak) rá, az nagyságrendileg mennyi?
Ha ezek csak az okos eszközök, akkor fog erre még jönni a többi ember által használt cucc.
Igény kérdése persze, hogy mekkora sebességgel kell menjen az egész hálózat (switch kapacitás), meg hogy milyen netsebességet kell kiszolgálnia (router oldal).
Lehet, hogy az Asus is elbírja, nem próbáltam még.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#102809) memorix válasza Vasy09 (#102802) üzenetére


memorix
aktív tag

AX89X jelentősen gyengébb 2.4ghz -n mint AX88U PRO

Az AX88U PRO 2.4GHz-n picit erősebb mint a GT AX6000 -s.

(#102810) Vasy09 válasza memorix (#102809) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszönöm, ismét! :R
Folyamatosan bújom a netet és ez is szembe jött.. :)
De akkor nem térek el :N

Patice: Még kb 10-15 fog rákerülni. :U Elvileg a 100ba bele fogok férni, de jó volna, ha stabil lenne. :K A 63-ban benne van minden most. :) A mostani netem 500-as, de szerintem ez is bővítésre fog kerülni. :K

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#102811) tha_answer


tha_answer
őstag

Kamuaxes routerek miert vannak ajanlva?

(#102812) woodworm válasza tha_answer (#102811) üzenetére


woodworm
veterán

Már kérdezték, de kifejtenéd bővebben?

(#102813) BiP válasza Vasy09 (#102810) üzenetére


BiP
nagyúr

Mi ez a sok eszköz, ami lóg rajta?
Korábban mintha azt írtad volna, hogy okosotthon miatt. Ezek wifis szenzorok, vagy hogyhogy ilyen sok?

(#102814) blakey válasza woodworm (#102812) üzenetére


blakey
titán

Az is ő volt. :) Szerintem beragadt valami vagy csak trollkodik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102815) Vasy09 válasza BiP (#102813) üzenetére


Vasy09
őstag

Igen, mert utólag okosítok ( :U ), így egy csomó okos relét kötöttem be (sonoff). Meg van pár kapcsoló is :K

De ugye ezek mellett alapból is ott vannak a telók, tablet, laptopok, TV, konzolok, mosogatógép, klímák, fűtőpanelok.... :U

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#102816) stellaz válasza Vasy09 (#102815) üzenetére


stellaz
addikt

Mosogatógép!? :Y

Egyébként nem jelent ez túl sok elektromágneses sugárzást egy helyen?

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#102817) blakey válasza Vasy09 (#102815) üzenetére


blakey
titán

A túl sok okoscucc sem jó. Lehet, hogy teljesen átgondolnám a hálózati kiépítést és elkülöníteném az okoscucc kiépítést, azaz egy teljesen független hálózathoz csatlakoztatnám és a többi eszközt egy másik hálózaton lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102818) tha_answer válasza woodworm (#102812) üzenetére


tha_answer
őstag

Az ajanlott routerek kozt van olyan ami a nagyobb hatotavu frekvencian nem tudja az ax-et megis axes routernek van irva.

(#102819) kpityu2 válasza tha_answer (#102818) üzenetére


kpityu2
őstag

Elmondod végre, hogy melyikkel van gondod?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102820) BiP válasza Vasy09 (#102815) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, nekem pont ezért nem lesz egy ideig fűtőpanel.
Sógoromtól kaptam erre a télre kölcsön egyet, de ez offline verzió. Elképzeltem, hogy nekem kéne kb. 5-6darab. De csak akkor van értelme, ha közösen vezérelhető, az meg annyiba kerül, hogy nem éri meg váltani. Plusz ugye hálózatra kötni, melyiknek van kezelhető kütyüje vagy appja, stb.
De szerintem ezeknek az adatforgalma elenyésző.
A sok okosrelé az más, gondolom azok gyakran küldözgetnek infót. (még ha nem is sokat)

(#102821) kentucky válasza kpityu2 (#102819) üzenetére


kentucky
őstag

A TP-Link AX12 lesz az. Tőle függetlenül vicc, hogy ilyen routert a TP-Link kimer adni…

(#102822) BiP válasza kentucky (#102821) üzenetére


BiP
nagyúr

Mi a gond vele?

(#102823) southernsun


southernsun
tag

Sziasztok!
Az alábbi környezetbe szeretnék szüleim házába WIFI ügyben fejlesztést végrehajtani. Ehhez szeretnék ajánlást, tanácsot kérni!

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva? KB.100nm alapterület, földszint - emelet - tetőtér, szintek között 50cm vasbeton, gázszilikát külső falak, tégla válaszfalak 1-2-max3 falon keresztül kell menni! Az emeletek között kábellel szeretném összekötni az eszközöket, ha több eszköz szükségeltetik!
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop? 8-9 jelenleg, de legyen némi tartaléka rendszerben!
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz? Jelenleg TARR 250, de legyen tartalék a rendszerben, ha komolyabb net lesz!
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj! Passz, hasamra üthetek, de fogalmam sincs mi az ára egy ilyen fejlesztésnek. Annyit szeretnék elkülteni amennyi szükséges.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben? ASUS-t preferálom mint márkát. Korábban ezzel a márkával jó tapasztalataim voltak. A mostani rendszerből semmit nem szeretnék megtartani,
Nem lesz se szerver telepítve, se torrentezés nem lesz rajta. Olyan rendszert szeretnék ami Wifi lefedettség szempontjából tudja ezeket a körülményeket stabilítás szempontjából biztosan. Azt nem kell feltétlen tudnia, hogy több falon kersztül, meg a kert végében is hozza a max sebességet.

(#102824) tha_answer válasza kentucky (#102821) üzenetére


tha_answer
őstag

Nem csak az...

(#102825) Gubek-Einste válasza southernsun (#102823) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elsődleges eszköznek Asus AX58Uv2/AX59U/TUF-AX3000v2/TUF-AX4200, másodlagos eszköznek Asus AX53U/AX55/AX1800U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102826) Apachee80


Apachee80
csendes tag

Sziasztok,

Milyen megoldást javasoltok az alábbira?
(Esetleg Asus zenwifi xd5? Ha igen, hány darabos? Ehhez kell még vmi extrább router, vagy elég ha rádugom őket a szolgáltatóira?)

Előre is köszönöm!

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Emeletes családi ház. 70+70nm, tégla falak, vasbeton födém. Az optika a vasbeton lépcső alá érkezik be, szóval innen nem sok wifi jut ki. Innen indul az utp csillagpontosan kb minden helyiségbe kiépítve. Ezekre építeném a wifit.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
kb 20 eszköz, fele WiFi 6.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Telekom Gigaerős Optika
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
50-100k
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Alapvetően csak hobby szinten játszunk. Inkább net, streaming, torrent stb

(#102827) Patice válasza Vasy09 (#102810) üzenetére


Patice
nagyúr

Megértem, hogy nem szeretnéd lecserélni a jelenlegi routereidet.

A kapcsolatok dobálása mögött általában számítási teljesítménybeli korlát áll. A routerek akkor kezdik el eldobálni a kapcsolatokat, amikor nem tudják már kiszolgálni őket.

Nem tudom, hogy az Asus-nál a Mesh fenntartása mennyi erőforrást visz el, de gyanítom minél több node van, annál többet igényel a fő routertől.

Esetleg még az lehet a megoldás az esetedben, hogy a router feladatokat "kiszervezed" egy erre dedikált eszközre, az Asus-ok csinálják a Mesh-t, az internetet, NAT-olást, routingot pedig egy külön eszköz.

Én egy miniPC-t állítottam be erre a feladatra, amin jelenleg pfSense fut, de lehetne rajta más Router OS is, pl. OPNsense, OpenWRT, stb.
Ezek egyben tűzfalak is, és meg lehet oldani velük a VLAN-ozást, teljes hálózati reklámszűrést és még sok minden mást is.

Ha van affinitásod saját routert építeni, akkor én csak ajánlani tudom ezt a megoldást.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#102828) zst válasza Patice (#102827) üzenetére


zst
tag

Szia Patice!

Kicsit bele offolok. :)

Én is most tervezek egy saját router megépítésébe, OPNsense alapokon. Tudnál írni róla kis véleményt akár privátban, hogy mennyivel jobb egy ilyen eszköz a rendszerben, mint egy gyári TP-link, vagy Asus? Jelenleg a Telekom Technicolor 2235 a fő router az emeleten, és egy TP-link AX90 az AP a földszinten (meglepő, de az AX90 belövi az egész házat wifivel, még az emeleten is bőven van jel, pedig nem kicsi a ház). Engem nem igazán érdekel a Mesh, lenne ez az épített router mint "mindenes", aztán 2 AP a wifinek , 1-1 emeletre, földszintre. A többi kábel, switchekkel. Csak kíváncsi lennék az előnyeire, hátrányaira.

Megköszönném a tapasztalatod. :R

(#102829) FlashLed


FlashLed
senior tag

Sziasztok!
Pici segítségre lenne szükségem. Adott egy jó nagy kétszintes családi ház. A házat és az udvart be kellene szórni WI-FI-vell, 1G/25 Telekomos net adott a házban. Én ezt úgy tervezném megoldani, hogy 4 fix long range ap vezetéken, és a vakfoltokat mesh eszközökkel átidalni. (sajnos a vezetékezés nem kivitelezhető, nem mennek bele).
Szerintetek ez egy normális elgondolás? Egyáltalán tudnak így működni ezek az eszközök? Illetve esetleg típusokat tudnátok írni erre az elképzelésre?
Köszi előre is.

The Mechanic

(#102830) stellaz


stellaz
addikt

Gondolkozom, hogy az 500-as digi előfizetést (ez nálunk a legnagyobb digiből) egy 1000-es telekomra cserélem. Azt jól látom, hogy ahhoz egy külön modemet is kell használni még a wifi router előtt? Vagy ez már maga a wifi router is? Ha igen, akkor volt egyáltalán értelme új routert vennem?

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#102831) Multibit válasza stellaz (#102830) üzenetére


Multibit
veterán

1000-es telekomra
Ez így nem pontos. Létezik koaxos 1000-es és optikai 1000-es is. Az utóbbiról tudok nyilatkozni, nekem optika van. Egy eszközt kapsz. Ez modem és wifi router egyben. Általában jó véleménnyel vannak róla. Ha nincsenek különleges igényeid, használhatod routerként.

(#102832) stellaz válasza Multibit (#102831) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#102833) BiP válasza Multibit (#102831) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt csak alá tudom támasztani. Nekem optika van, a digi egysége modem és router egyben. Nekem még nem wifis, de újabban már olyat adnak. Gondolom Telekom is. (anno Telekomom volt ~10éve, koaxos, de akkor is már routeres modemet adtak, pedig még csak 50 és 120Mbit volt.).

(#102834) memorix válasza Apachee80 (#102826) üzenetére


memorix
aktív tag

Vegyél 2 db TUF AX4200 -t. Vagy 1 db TUF AX6000 és 1 db TUF 4200 -t.

(#102835) Gubek-Einste válasza Apachee80 (#102826) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elsődleges eszköznek Asus AX58Uv2/AX59U/TUF-AX3000v2/TUF-AX4200, másodlagos eszköznek Asus AX53U/AX55/AX1800U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102836) Vasy09 válasza Patice (#102827) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi szépen neked is és mindenkinek! :R :R

A vége lehet, hogy az lesz majd, hogy egy külön hálózatot kell kiépítsek az okos cuccoknak... :K :K
Viszont most adok még egy esélyt az AX88U Pro-nak :K Aztán meglátjuk.

Affinitásom mindenhez is van, csak a tudásom csekély még hozzá :DDD , de majd utána olvasok ennek is és ha más nem , összehozom majd. :K

Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítő hozzászólásokat, illetve tanácsokat mindenkinek. :R

Gamertag: Vasy09

(#102837) Multibit válasza Vasy09 (#102836) üzenetére


Multibit
veterán

A vége lehet, hogy az lesz majd, hogy egy külön hálózatot kell kiépítsek az okos cuccoknak...
Elég a külön VLAN ;] Ja, a játék routerek legtöbbje még nem tud ezzel mit kezdeni. Ez sajnálatos.

(#102838) Patice válasza zst (#102828) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem nem off a routeres topikban egy kicsit beszélni az épített routerekről, úgyhogy inkább itt nyilatkoznék, hátha másnak is jól jön.
Jelenleg egy HP T620 plus vékonyklienst használok erre a célra pfSense-el, mert ebbe a gépbe a gyári VGA kártya helyére be lehetett rakni egy low-profile 4 portos hálókártyát.
Hardveraprón találtam egyszer olcsón, nem hagyhattam ki. :))

pfSense-nek amúgy van itt aktív topikja, ott sok infót szívhatsz magadba erről a témáról.
Most már pár év aktív használat után szerintem van elég tapasztalatom vele, hogy at mondhassam, hogy nekem nagyon bevált otthonra.

Hogy miben tud többet egy gyári megoldásnál?
Első és legfontosabb - ez egy miniPC, azaz jóval nagyobb a számítási kapacitása, mint egy konzumer eszközben, mindegy milyen márkájú routerről beszélünk.
És hogy mihez kell ekkora számítási teljesítmény?
Pl. tűzfalszabályok, csomagszűrés, reklámblokkolás, VPN szerver, stb.
Nagyon sok kiegészítővel lehet pimpelni az alap rendszert és ehhez proci-erő és RAM is szükséges.
Minél több kliens, minél nagyobb internet sebesség, annál több kell mindkettőböl.

Az én gépemben 4 GB RAM van, ezzel simán megy egy alap routing, NAT-olás, portok kezelése, DNS, és reklámszűrés. Csomagok szűréséhez szerintem már kevés lenne, de épp tervezem az upgrade-et egy N100-as minigépre. Ezt néztem ki.

Amit el tudok mondani a használatáról: atomstabil, soha nem dobálta a kapcsolatot, bármikor léptem be a felületre azonnal reagált, bármennyi eszköz van éppen a hálózaton, nincs emiatt szűk keresztmetszet.

Szóval aki ilyesmire adja a fejét, annak csak ajánlani tudom. De vigyázat! Ha kipróbálod, akkor utána már nem lesz kedved visszaváltani gyári eszközökre. :D

Mögötte nekem is több switch és TP-Link Omada AP-ok vannak, tehát a pfSense-es gép csak a routolást intézi.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#102839) Multibit válasza zst (#102828) üzenetére


Multibit
veterán

Patice szavaihoz a következőket fűzném.
Az épített (DIY) router elsősorban a szoftverről szól. A vas legtöbbször valamilyen x64(x86) alapú lap, Intel, vagy AMD CPU-val. A használható szoftverek köre meglehetősen széles. A tűzfalak lehetnek layer3-as, layer7-es megvalósításúak. Akinek CLI jön be, az is talál magának megfelelőt, de a legtöbb router-szoft rendelkezik GUI-val.
Korábbi tapasztalatom, hogy az ellenkezők sokszor téves, vagy csúsztatott érvekkel próbálják indokolni, hogy miért nem. Pl. hogy a napi működés folytonos maintenance-t igényel, vagy, hogy jaj, parancssoros felületet nem akar (ezt egy fórumtárs hozta elő a legvadabb Xiaomi topikban). Mindkét kifogás nettó hülyeség.
Ami igaz, hogy hálózati alaptudás és angol nyelvismeret nélkül nem érdemes belefogni. Valamint - igényektől függően - drága lehet. Itt hangsúlyozni kell az igényeket, mert, ha valaki nagyon akarja, megúszhatja olcsón is.

(#102840) zst


zst
tag

Patice
Multibit

Köszönöm a válaszotokat. :R :R :R
Pont ezek a dolgok miatt szeretnék belevágni én is. Funkciók, stabilitás, teljesítmény stb.
Biztos vagyok abban, hogy sokkal nagyobb lehetőségek vannak benne, mint egy gyári eszközben. És én még jövőállóbbnak is látom ezt a dolgot. Kb csak a hálókártyát kell cserélni benne nagyobb sebességűre és kész is. Max az AP csere, ha nagyon szükséges.

Rengeteg jó tutorial van youtubon, szóval a kezeléstől nem félek elsőre. :)

Akkor ebből Hardverapró böngészés lesz. :D :D

(#102841) tha_answer válasza zst (#102840) üzenetére


tha_answer
őstag

"jövőállóbbnak is"
azt csak hiszed. a gyari support lealltaval a cve serulekenysegekkel nem art ha szamolsz. (nem, os szinten nem mindig lehet mitigalni, kell neha hozza gyari microcode is, stb)

" Kb csak a hálókártyát kell cserélni benne nagyobb sebességűre és kész is."
i350-nel alabb ne add ha dedikalt nic akarsz. de hiaba csereled ki 10gs kartyara ha a procid microkodjat nem updatelik espervagy keves lesz a craft. a proci tudjon hardveres aes-ni-t es hardveres randomgeneratort legalabb.

megegy: az edge device csak edge dolgokkal foglalkozzon.

(#102842) tha_answer


tha_answer
őstag

"20 ezer Ft alatt: Mercusys MR60X, TP-Link AX12/AX17"
ezek a kamuaxes formedvenyek miert is ajanlottak?

sot, ez is az, bar ez legalabb 4x4-es, de ettol fuggetllenul ez is kamuaxes: Xiaomi AX3200

szoval akik itt a szakmai eceszgeberek, miert is ajanlott ipari szemet?

mas az ha vmi nincs 5ezer huf ujonnan es meg kell oldani vmit jogyorsan, jovanazugy modon (mercusys ac10, de mar az sem 5k huf, kozel 10k-ert ipari szemet az is...) es mas az mikor hosszutavra akar vki vmit. akinek nincs ra plusz par ezrese, az maradjon a szolgaltatoinal inkabb.

tehat miert kell 15 eves technologiat ajanlgatni, foleg hosszutavra???

[ Szerkesztve ]

(#102843) Dr.NX válasza tha_answer (#102842) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Szerintem azt én írtam bele, mégpedig azért, mert 20 ezer Ft alatt ezek vannak, amik ax-esek, még ha "kamuaxesek" is. Zombulni jó lesz az is. ;]
Te mit ajánlasz ebben az árkategóriában?
Szívesen beleírom, ha valami értelmeset írsz.

Elfogadom a sütiket.

(#102844) BiP válasza tha_answer (#102842) üzenetére


BiP
nagyúr

Most már egyre jobban érdekel, pontosan mit értesz kamu AX-es alatt. Nem tudja a szabányt, vagy papíron tudja, de fos teljesítménnyel?
Eddig csak azt hallottuk, hogy kamu, most legalább típusokat is írtál. Lassan, de haladunk.

#102845 roti86 : Lehet, remélem kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#102845) roti86 válasza BiP (#102844) üzenetére


roti86
őstag

Szerintem arra gondol, hogy a 2.4-es része nem tudja az AX-et. csak az N szabványt. Nem mintha láttam volna még 2.4-es eszközt AX szabvánnyal, de biztos csak én vagyok lemaradva.

(#102846) kentucky válasza roti86 (#102845) üzenetére


kentucky
őstag

van azért, bőven Xiaomi AX3600,1800 GL-MT6000, nekem ezek voltak/vannak és ezek simán tudják.

(#102847) roti86 válasza kentucky (#102846) üzenetére


roti86
őstag

igen, pontosítok: nem a routerre gondoltam, hanem a kliensekre. Nálam jellemzően okoseszközök lógnak 2-4-es hálózaton, azok meg simán elketyegnek, nem kell nekik az AX, nem is használnák ki.

[ Szerkesztve ]

(#102848) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Sziasztok!
Melyik a legerősebb Wifi jellel rendelkező 4/1-es router? Kinek mi a tapasztalata? Köszönet. :R

(#102849) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Tudnátok-e olyan routert ajánlani, ami alapvető NAS funkciókat is tudna stabilan? (vezetékes kapcsolattal).
- Torrent kezelés
- Médiaszerver (alapvetően 1080P-s tartalmakhoz)

Alapvetően Asus-ban gondolkodnék, de ha lenne jobb vétel, szívesen meghallgatom. Minél olcsóbb annál jobb, de természetesen az ár/érték arányban legyen fókuszban. Egyéb extra igények nincsenek. (Sem wi-fi hatótávra, sem komolyabb sávszélességre).

Köszi előre is.

(#102850) blakey válasza Móncsa (#102848) üzenetére


blakey
titán

Mi az a 4/1-es router? A Wifi jelerőssége EU szinten szabályozva van, így gyakorlatilag nincs különbség az újonnan kapható routerek között. Mindegyik ugyanaddig "lát".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.