Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102151) Multibit válasza pinnacle (#102149) üzenetére


Multibit
veterán

Az Asust - és bármilyen más routert - nem tudsz a 100-as csatornán tartani, ha a közelében időjárás radar van.
Az, hogy bármilyen router lefed-e egy 81 m2-es panel lakást, nem lehet előre megmondani. Főleg mert nem az alapterület az elsődleges befolyásoló tényező. A környezeti viszonyok, a kliens(ek) és a beállítás többet befolyásol.
Próbáld ki a wifi6-os szolgáltatói eszközt routerként (ha nem zavar, hogy a hálózatodat nem Te tartod kézben)! Lehet, hogy kiszolgálja az igényedet. Ha nem felel meg, még mindig megteheted, hogy bridge módba teszed és raksz utána egy saját routert. Hogy pontosan milyet, az csak próbálgatással derül ki. Az áldott jó wifi már csak ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#102152) pinnacle válasza Multibit (#102151) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Az lesz, hogy kipróbálom, csak még ennek az optikai kábel toldásnak kell utána járni.
Szolgáltatói routerrel, milyen gond lehet? Gondolom így is azt tudnak rólam, amit csak akarnak.

(#102153) Multibit válasza pinnacle (#102152) üzenetére


Multibit
veterán

Szolgáltatói routerrel, milyen gond lehet?
Nem biztos, hogy mindent tud, amire szükséged van (pl. kimenő forgalom szabályozása). De nagyobb gond, hogy a szolgáltató bármikor rátolhat egy frissítést, amivel felülvágja a beállításaidat.

(#102154) Gubek-Einste válasza racskobalazs (#102141) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX58Uv2/AX59U/TUF-AX3000v2/TUF-AX4200 lenne ajánlott ebben az árkategóriában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102155) pinnacle válasza Multibit (#102153) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

Akkor abban kérem a segítségeteket, hogy ha a lefedettség a szempont, egy 81 m2-es panel lakásban, akkor milyen ajánlott router van 30k-ig? Ha ez csak drágábban oldható meg, az is jó, 50k-ig.

Feljebb írták, hogy OpenWRT a legolcsóbb frissítés az AC65P-hez. OpenWRT-vel jobb lenne a lefedettség?
Asus 65P jó lenne a 100-as csatornán, de onnan kidobják, a 42-n meg gyenge. Milyen más beállítás vagy csatorna hozhatna jobb eredményt?

(#102156) baro32 válasza pinnacle (#102155) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia ha ez neked segítene :

Igaz csal Telekom 500-as netem van de mint látod a 2000-el is el boldogulna wifin.
2éve vettem az ASUS TUF AX5400-as-t akkor még csak egy Intel AC-9650 kártyás laptopom volt de a mostani már wifi6-os Intel AX211-es.
Most már menne a 6GHz-es sáv is csak azt meg már ez a router nem tudja :W
Ezt a router 50ezerért vettem boltból és a padláson van fent vályog paraszt ház.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#102157) kpityu2 válasza pinnacle (#102155) üzenetére


kpityu2
őstag

Két ASUS RT-AX52 kijön 40-ből. [link] Összekötöd vezetékes mesh-nek és szépen lefedi a területet.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102158) pinnacle válasza baro32 (#102156) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi baro32, kpityu2!

Igen, néztem az összefoglalóban, hogy a kettő ASUS RT-AX52, a legolcsóbb mesh, de a feleségem nem engedi, hogy router tegyek a hálószobába. Nekem az kellene, hogy valaki megírja, Asus 65P után vett egy másik routert és jobb lett a vétel. pl. ASUS TUF-AX3000 -ra azt írják, hogy Nagy hatótáv, 90nm lakást probléma nélkül lefed. Ilyen kellene panelben.
2 beton fal után van probléma, (ha nem a 100-as csatornán vagyok) persze vannak ajtók közben.
Huawei-re azt írták, hogy kisebb lett a hatótávja, majd megkérdezem a Vodás D3.1 Wi-Fi milyen. Vodánál azt mondták, ha majd teljesen átveszik a DIGI-s ügyfeleket, lehet tőlük is kérhetek routert. Semmi extra igényem nincs, csak a stabil vétel, meg, hogy tudjak letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#102159) Dare2Live válasza pinnacle (#102158) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

akkor rakd hálószoba melletti szobába. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#102160) kpityu2 válasza pinnacle (#102158) üzenetére


kpityu2
őstag

Esetleg nézhetsz valami pofásabbat, hátha megenyhül. A TP-Link mesh dobozai egész kulturált kinézetűek. persze ezek drágábbak is. De mindenképpen olyat nézz ami wired backhault is tud. Sajnos olyan nincs, hogy "nagy hatótáv". A wifi teljesítmény törvényileg szabályozva van. Hogy a reklámban mit írnak az egy dolog, a "nagy" különben is relatív fogalom. :P

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102161) Essejó válasza kpityu2 (#102160) üzenetére


Essejó
veterán

Ezért vesznek páran Kínai routert, ott nincs benne az EU korlát.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102162) dudika10 válasza Essejó (#102161) üzenetére


dudika10
veterán

Es aki ilyet uzemeltet egy tarsashazban, azt meg kellene szeretgetni egy peklapattal. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#102163) balu1977 válasza dudika10 (#102162) üzenetére


balu1977
senior tag

Miért?

(#102164) memorix válasza pinnacle (#102158) üzenetére


memorix
aktív tag

A Huawei olcsóbb routerei nem a nagy hatótávról ismertek, hanem az olcsóbb ár fekvéstől, szofveresen jellemzően kevesebb beállítással bírnak mint az asus, tp-link társa. A supportja pedig nem olyan jó mint az asus ,tp-link -nek.

TP-link, asus modellekben érdemes gondolkodni ha az ár/teljesítmény/support is fontos.

Jellemzően az olcsóbb modellekben a hatótáv, sebesség visszább van véve egy picit. Az interneten rá lehet keresni hogy 10, 30,40 láb távolságra, 1 fal -l esetleg 2 fallal mit teljesít egy router. (A cikkekből nem derül ki jellemzően milyen fal típus volt az eszköz és router között)

Látom a 100 -s csatorna a kedvenced. Nem csak ott van élet.

A legjobb sebességet a kábeles csatlakozással lehet elérni. A wifi -n felcsatlakozott eszközöknél a sebesség nem garantált. Erősen függ a környezeti és esz eszközök/adapterek router lehetőségeitől. támogatott szabványaitól. Egyes tp -link, asus routereknél is fel lehet tölteni a kina sw -t ahol a hatótáv nincs korlátozva.

Olyan leírást nem fogsz találni ami konkrétan , garantáltam megmondja, hogy fog teljesíteni a router nálad. Kísérletezéssel lehet megállapítani, hogy a falak, router és eszközök elhelyezkedése mennyire kritikus, vagy elfogadható tartományba van számodra..

kérem néz rá erre a cikkre: https://www.blacktubi.com/review/tuf-ax4200/

(#102165) Patice válasza balu1977 (#102163) üzenetére


Patice
nagyúr

Mert aki ilyet használ, annak jó lesz, viszont az összes szomszédjának szarabb az interferencia miatt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#102166) dudika10 válasza balu1977 (#102163) üzenetére


dudika10
veterán

Mert a sajat lakasod lefedese egy keszulekkel nem lehet nagyobb prioritas mint a szomszed wifijenek nem zavarasa 1 wattnyi elektroszmoggal.

Ha en eszrevennem, hogy azert szarakszik a wifim, mert a szomszed kinai firmware-rel az EU norma tizszeresevel szemeteli az etert, biztosan atmennek es udvariasan megkernem, hogy ne tegye.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#102167) memorix válasza dudika10 (#102166) üzenetére


memorix
aktív tag

van olyan eszköz amivel lehet blokkolni a wifi jelet , elnyomja a wifi tartományba azokat. Vannak nem baráti programok is pl aireplay ,stb... amikkel támadást lehet indítani routerek ellen és telítésbe DOS és egyéb támadásokat végre lehet hajtani akár egyes routerek ellen. További tippeket nem adok ezzel kapcsolatban.

(#102168) dudika10 válasza memorix (#102167) üzenetére


dudika10
veterán

Koszi, de meglehetosen jol ismerem a lehetosegeket. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#102169) balu1977


balu1977
senior tag

Redmi AC2100 ez kínai? :D
Nekem ilyen van. :DDD

(#102170) memorix válasza balu1977 (#102169) üzenetére


memorix
aktív tag

majdnem minden router kinai vagy tajvani (kinai)

(#102171) pinnacle válasza Dare2Live (#102159) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! Lakás közepén lenne a legjobb a router (csak át kellene kábelezni a lakást, na attól kapna hülyét a feleségem, meg tényleg, hogy nézne ki), most kb. az 1/6-ban van. 100-on miben más egyébként, nagyobb a hatótáv? Azon még a 2,4GHz-nél is jobb. Egyébként honnan lehet tudni, hogy mi dobja ki onnan? Már két napja 100 (106)-on van. Már régebben sem értettem, lehet nem is meteorológiai radar kavar be, mert azok más frekvencián üzemelnek.
Házunkban is volt valami "illegális" radar, erősebb volt a jele az íróasztalomon, mint a 2 méterre lévő saját routeremnek. Most nézem lehet ez a 165-ös csatornának volt köszönhető. Szerencsére már eltűnt.

DIGI-s Huaweire azt írták, hogy kisebb lett vele a hatótáv, Voda D3.1 WiFivel van tapasztalat? Azt mondták ha átveszik a DIGI ügyfeleket, lehet azt is kérhetem majd. Tényleg a Mesh lehet a legjobb, ez is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#102172) dudika10 válasza balu1977 (#102169) üzenetére


dudika10
veterán

Ha EU-ban vetted es nem kinabol rendelted, valamint nem raktal ra kinai firmwaret, akkor betartja a szabalyokat. Nem a gyartas helye szamit, hanem az, hogy mit gondol magarol az eszkoz, hol van a vilagban.

Talan leforditva sincsenek jellemzoen a kinai fw-ek, de majd valaki kijavit, nekem minimalis tapasztalatom van csak ebben a temaban.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#102173) balu1977 válasza dudika10 (#102172) üzenetére


balu1977
senior tag

Padavan van rajta. :D

(#102174) totomusic


totomusic
tag

Írogatjátok itt a kínai illetve az elavult FW-ket, erre kiderül, OpenWRT-vel is meg tudom emelni a teljesítményt, kis trükközéssel. :R

(#102175) balu1977 válasza totomusic (#102174) üzenetére


balu1977
senior tag

Jó reggelt! :DD

(#102176) totomusic


totomusic
tag

Mindez sikerült AC65P-nél illetve TUF AX4200-al is. Egyelőre 2.4 Ghz-en.
794 mW úgy kiadott magából, mint a sicc. Természetesen le is teszteltem egyből mindkettőt, tényleg erős lett. :DD

Viszont nem hagyom így, mert egyelőre a 100mW is elég.

(#102177) szpalikai válasza memorix (#102146) üzenetére


szpalikai
újonc

Köszi, valamelyiket megpróbálom

(#102178) woodworm válasza dudika10 (#102166) üzenetére


woodworm
veterán

A félreértések elkerülése végett az EU-ban is engedélyezett a megfelelő frekvenciákon az 1000mW. Tehát mielőtt lenyomod a szomszédot, azért tájékozódj.

(#102179) kpityu2 válasza memorix (#102170) üzenetére


kpityu2
őstag

A kommunista kínaival nem az a baj, hogy kínai, a tajvani ebben a kontextusban nem azonos a kínaival.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102180) amargo


amargo
addikt

Sziasztok,

Milyen jelismétlőt érdemes venni? Fontos az egyszerűség és megbízhatóság. Egy intézményben lenne lerakva, ahol semmihez nem lehet nyúlni, tehát csak olyan megoldás jöhet szóba, ahol ugyan azt az ssid-t szórja tovább. (egy régi tp-link a router)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#102181) dudika10 válasza woodworm (#102178) üzenetére


dudika10
veterán

Persze, TPC-vel 100-as csatorna felett, nelkule csak 500mW es DFS support nelkul vissza 100mW-ra.
Ez pont azt jelenti, hogy a touternek egyutt kell tudnia elni.
C banden meg 4W-al is sugarozhat ha van licensze.

Nem muszaj erteni amit irok, ha nem akarod. :B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#102182) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Sziasztok!

Az alábbi paraméter szerint keresek router:
Yettel SIM kompatibilis,
2,4 GHz wi-fi,
min 3 LAN port,
Programozható újraindítás (vagy beállítási lehetőség, hogy ha “elveszett” a mobilnet, akkor induljon újra)
Távoli elérés (nyaralóba lesz)

Ha TP-Link és Deco app kompatibilis az király lenne ,de nem feltétel, elfér még egy app a telón. :)
Köszönöm.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#102183) DVlad válasza MaCS_70 (#101675) üzenetére


DVlad
őstag

Azt szeretném még megkérdezni, hogy a második (RT-AX1800) router honnan kapja a jelet? Az első routerből kell vezetékezni (ez nagyon megbonyolítaná a helyzetemet) vagy mindkettőt a vodafone modemből?
Előre is köszönöm!

(#102184) nyesix


nyesix
senior tag

ha egy régi UPC-s (fehér connect box)-ot nem állítok bridge üzemmódba, de az egyik LAN portája rádugok egy másik routert, akkor mindkettő Wifi-t fog sugározni? És ha a második router LAN portjára teszem az asztali gépet, akkor az elsőt (http://192.168.0.1/) is látni fogja, és a másikat is? :U

(#102185) Essejó válasza nyesix (#102184) üzenetére


Essejó
veterán

Ha a második routert nem AP módban hanem routerként csatlakoztatod, akkor dupla nat-od lesz ami úgy rémlik nem tanácsolt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102186) nyesix


nyesix
senior tag

milyen hátránya van, ha nem szeparálom a 2,4 és 5GHz -es csatornákat, hanem csak egy SSID-t adok nekik?
Mik a tapasztalatok/javaslatok?
:R

[ Szerkesztve ]

(#102187) Multibit válasza nyesix (#102186) üzenetére


Multibit
veterán

Megfordítom a kérdést. Mit hiszel, milyen előnyt remélsz ettől?
Az egy elég jelentős hátrány, ha probléma esetén nem tudod, hogy melyik sávra kapcsolódik a kliens.

(#102188) MaCS_70 válasza DVlad (#102183) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az ökölszabály az az, hogy a router előtt maga az internet van. Maga a nem bridge-be tett szolgáltatói eszköz is még az internet része, ott tehát még nem találkozhatsz a saját hálózatoddal.

A saját hálózatodat használni, elágaztatni tehát csak a routerrel kezdődően bent tudod.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102189) stickermajom válasza Multibit (#102187) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor MAC alapján beazonosítja, ezt nem nevezném hátránynak.

(#102190) Gubek-Einste válasza amargo (#102180) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router van használva?
Kábelezés megoldható?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102191) Gubek-Einste válasza leslieke (#102182) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az összefoglalóban említettek nem jók?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102192) nyesix válasza Multibit (#102187) üzenetére


nyesix
senior tag

Előny lehet, hogy nem kell választanom, hogy melyik sávra csatlakozzon, egy olyan eszköznél, ami tudja mind a két sávot. Megoldja a terhelés eloszlást a router (gondolom). Vagy ajánlás vagy javaslat hogy miket érdemes a 2,4 re és miket az 5GHz re tenni? ( Tv, telok, noti, tablet, konyhai gépek, stb...)

(#102193) Multibit válasza nyesix (#102192) üzenetére


Multibit
veterán

Megoldja? Akkor a világon több ezer "hülye" mérnök feleslegesen dolgozik a mesh és vezérelt AP rendszerek roamingján. Te tudsz valamit. Segíts nekik!

(#102194) leslieke válasza Gubek-Einste (#102191) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Dehogynem, csak épp nem tudom, melyik programozható vagy indul újra ha elmegy a mobilnet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#102195) amargo válasza Gubek-Einste (#102190) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm az ötletet,, itt tényleg (szerintem) csak reperter jöhet szóba (iskola) én mint szülő vagyok itt annyit tudok, hogy a tanárok szenvednek, mert nem ér el a jel, így nem is tudnak megfelelően anyagot leadni. Csak 2.4GHz van, az is talán N (még nem néztem meg jobban)

Gondoltam rá, hogy egy régi tp-link-em erre a célra berakom, 10 éve nincs használatban.. pont ez is a baja, az FW is ilyen korú. 10e környékén van egy reperter.

Ami eszközöm van az meg mind drágább (mikrotik, ubiquiti). Ezért gondoltam, hogy veszek egy sima tp-link re220-et csak ez belső antennás, de egyetlen termet kell lefedni (kb 30nm). Megnézem a 230-as dugókat hol vannak, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#102196) DVlad válasza MaCS_70 (#102188) üzenetére


DVlad
őstag

Grazie mille!
De a Voda cucc az eleve egy router is, csak ki van kapcsolva a wifi benne (ezt kértem, mikor telepítették a régi fehér upc helyett), mert az Asus-t használom wifi szórásra.
Nyilvánvalóan nem értem igazán, de szeretném.

(#102197) nyesix válasza Multibit (#102193) üzenetére


nyesix
senior tag

Ok, és a debugoláson kívűl milyen elönnyel jár a szeparált két sáv? (Upc s régi fehér connect boxon kb fél-egy éve jött egy új fw, ami után már csak egy ssid t vol hajlandó sugározni. Ezért gondoltam hogy inkább elönyei lehetnek ennek a megoldásnak, mint hátrányai. De ha nem, hát nem.... ) :R

(#102198) nyesix válasza nyesix (#102197) üzenetére


nyesix
senior tag

Vagy az egyértelműen jobb, ha sz az eszköz, ami tudja mindkét sávot, inkább az 5GHz esen van, mivel az gyorsabb és valószínűleg kevésbé zavart, telített? :F

(#102199) Essejó válasza nyesix (#102197) üzenetére


Essejó
veterán

Valószínűleg kapott egy alapértelmezett Band Steering bekapcsolást.
Nekem az S22+ rendre eldobta a Wifit amíg ki nem kapcsoltam, és lett külön SSID-vel 2,4 és 5 GHz

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102200) Multibit válasza nyesix (#102197) üzenetére


Multibit
veterán

Teszteld a saját környezetedben! Ha tapasztalsz hátrányt, tiltsd le a band steering-et! Nincs univerzális, mindenkinél működő módszer.

szerk:
Bocs, korábban azt hittem, hogy több eszköz között kell vándorolnod!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.