Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133) ízirider válasza YuriY (#128) üzenetére


ízirider
tag

Hi, igen az MTU-> Maximum Transfer Unit<- a maximalis csomagmeretre vonatkozik, byteban, Ezt a legegyszerubben pingelessel lehet kideriteni, tehat mennyi a maximalis csomagmeret ami meg epen oda vissza el tud menni a kapcsolatodon.
Bővebben: link bovebben itt, es van is egy tablazat amiben ossze van foglalva, hogy mekkora MTU-t ajanlanak, amugy ha nem akarsz vacakolni vedd le 1400ra az biztos jo lesz DSLnel es hasznald ugy. De amugy ha ez a gaz szerintem a gepeken is le kellene venni az MTU-t.


En is probalkoztam ezzel azt hittem ez a baja a routeremnek SURECOM 4904SX, mert folyton lecsatlakozik uj IPt ker es ekkor olyan 30sec megall a net. A logja is eleg erdekes tele van ienekkel: PPPoE IPCP receive, PPPoE IPCP send egy csomoszor ez aztan kap uj IPt es megy tovabb. Bar nemtudom mi lehet mert egy ideje elkezdett villogni rajta a DSL aktivitast jelzo led akkor is ha az osszes gep ki van kapcsolva, lehet h a szolgaltatom pingeli egyfolytaban es attol akad ki :F
Mindeneset mukodget a dolog de megegyszer nem vennek ilyen fajtat :(
Mondjuk legkozelebb mar csak egy switchet veszek inkabb es majd az egyik gep routol :C

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.