Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#129951) Lovasíjász


Lovasíjász
tag

Üdv Emberek!

Egy jó cimbim kért meg lapos vadászatra, és ebben hozzátok fordulnék.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nincs megszabva, de 2 év múlva sem jó, szóval 1-2 hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Alap cél 150.000, a nagyon fáj, de még nem halok bele kategória a max 200.000 Ft.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Alap felhasználás, netezés és társai, valamint 3D progik használata(Maya/3D Smax/ZBrush)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Abszolút zéró játék.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 és ha belefér IPS, ha nem hát nem.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben nem lesz használva, nem kell cipelősnek lennie.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem ragaszkodik hozzá. :)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD előnyben ill. a 8GB RAM, opt. mehajtó sem hátrány
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
A HDMI-t emelte ki, de sztem ez már mindenhol adott.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép.

Előre is köszönöm a válaszaitokat a nevében is!

" Saggitis hungarorum libera nos domine!!! "

(#129952) Fecogame válasza Khelben (#129945) üzenetére


Fecogame
veterán

Ennek a gépnek ha jól látom nem kivehető az akksija. Viszont cserélhető?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#129953) Khelben válasza Fecogame (#129952) üzenetére


Khelben
nagyúr

Minden gépben cserélhető, csak az a kérdés, mennyire egyszerű eljutni a kiszerelésig. Ennél épp egyszerű.

(#129954) B-Clone válasza Lovasíjász (#129951) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Azzal kellene kezdeni, hogy meg nézed a használni kívánt 3D programok gépigényét valamint a támogatott hardverek listáját.
Mondjuk így tippre valószínűleg sokkal jobban járnál egy használt, de garanciális workstationnel mint egy új géppel aminek töredéke a teljesítményük 3d programokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#129955) Raggie


Raggie
őstag

Sziasztok topiklakók!
Menyasszonyomnak kellene lapost vennem, mert a régi 8 éves gépe kezd nagyon meghalni.

(1) egy két hónapon belül meg kéne vennem ,de inkább 1-2 héten belül.
(2) 150ezeret gondoltam(ő ezt is sokallja) de max 165ezerig elmennék. Inkább költök most kicsit többet rá, de ne legyen ipari hulladék, ami egy-két éven belül beszarik.
(3) netezés, néha sorozatok nézése, facebook, word, powerpoint tehát általános otthoni női felhasználás
(4) egyáltalán nem lenne játékra használva.
(5) inkább 13,3-14 kijelzőben gondolkodunk a hordozhatóság miatt, ebből jó az 1366x768 de ha 15,6-os lenne akkor már fullHD kellene
(6) nem minden nap, de azért lesz hordozva a gép, egyetemre, könyvtárba, hétvégére vidékre stb... ezért is gondoltam a kisebb formátumú gépet
(7) oprendszer nem gond, megoldom.
(8) tárhely nem szempont, mert a mostaniba raktam neki SSD-t és azt átköltöztetném az új gépbe is.
(9) félve írom ide, de valami "lányosabban" elegáns külső nem ártana... tehát fehér/piros/valami hasonló szép. :D
(10) inkább újban gondolkodom elsőre, de ha van tényleg jelentősen jobb belsővel és külsővel használtan, akkor azt is megfontolnám.

Valamint így elsőre ezt néztem ki neki, erről van esetleg valami induló véleményetek?!
LINK
Ez a felső határt súrolja, de még éppen beleférne, és még tetszik külsőre is neki...

Üdv, és előre is köszönöm a segítséget!
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#129956) Khelben válasza Raggie (#129955) üzenetére


Khelben
nagyúr

Új gépből csak 15,6-os lesz értelmes ennyiért, HP 250 G5, Dell 5567, Dell 3568.
Használtból természetesen jóval jobb gépeket kapsz és ott már lesz kisebb méret is. HP Elitebook-okat (820, 840) és Dell Latitude-okat (E7240, E7440) érdemes keresni.

(#129957) gabsz227


gabsz227
tag

Sziasztok!

Erről a használt laposról mi a vélemény?
[link]

Nagyszülőknek lenne, filmnézés, office, messenger, böngészésre nagyrészt.

(#129958) Khelben válasza gabsz227 (#129957) üzenetére


Khelben
nagyúr

A kijelzője nem túl acélos, de a célnak megfelel.

(#129959) Raggie válasza Khelben (#129956) üzenetére


Raggie
őstag

Hmm.. köszi a választ. Meglesek egy-két ajánlottat a használtak között, hátha valamelyik megtetszik a páromnak.
A linkelt Acer akkor tuti felejtős? Én csak a billentyűzetre és a könnyen nyíló zsanérra olvastam negatív kritikákat, de ebből inkább csak az első ami lényeges lesz számunkra... csak már annyira megtetszett ez a kis új darab i5-ös procival...

Clint Eastwood FTW

(#129960) Balages74 válasza gabsz227 (#129957) üzenetére


Balages74
csendes tag

Szerintem tökéletes választás. Jó, hogy mindenki a nagyobb felbontást kergeti, de időseknek szerintem jobb a kisebb, nem kell mindent konfigolgatni, hogy ne legyen olyan baromi pici...

Balage

(#129961) Balages74 válasza Raggie (#129959) üzenetére


Balages74
csendes tag

Lehet, hogy IT-s szemmel nem lenne jó megvenni egy Acer-t, de nőknél mások a szempontok :) Én egy haverom feleségének ilyen Acert vettem karácsonyra, egyszerűen imádja :)

Balage

(#129962) Raggie válasza Balages74 (#129961) üzenetére


Raggie
őstag

Igazából azért is gondoltam, hogy jó lehet, mert figyelembe véve, hogy egy igencsak lájtos felhasználás lesz: fő szempont az akksi, a kinézet, a stabil netes élmény és hogy lehessen doksikat szerkeszteni. Ezt talán minden i3-as konfig tudja már, de emellé ez i5-el is kapható éppen még és az pár évet rádobhat a használhatóságra, valamint szép új.

Megértem, hogy pl az említett HP-t és a Dell-elet javasoljátok, de megmutattam őket a páromnak és első szava az volt, hogy ezekből miért nincsen olyan amire jó is ránézni és nem ilyen "nagy szürke tégla". :)

Clint Eastwood FTW

(#129963) B-Clone válasza Raggie (#129962) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Azt is vegyétek figyelembe, hogy ezek az olcsó fehér gépek rettentően könnyen koszolodnak, fakulnak, szürkülnek, sárgulnak.
A HP-ra és a Dell-re rendes hazai 3 év gari van, szemben a 2 év Cseh szervizzel.
Ez is eléggé befolyásolja a hosszú távú használhatóságot. Sokkal inkább mint a nagyobb órajelű proci

(#129964) Raggie válasza B-Clone (#129963) üzenetére


Raggie
őstag

Hát a moderált használat mellett azért remélem 2 évig amúgy is bírni fogja a gép azután meg itthon bármelyik kis laptopszervíz is megcsinálja az esetlegesen felmerülő javításokat.
Legalábbis ebben reménykedem. De mindenesetre a vásárlás előtt erre a garanciális szervíz dologra rákérdezek a boltnál, köszi a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#129965) Khelben válasza Balages74 (#129961) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nőknél nem szempont, hogy kényelmetlen és zörgős a billentyűzet és fél év múlva kezében marad a kijelző, mert eltört a zsanértartó műanyag? Vagy kipotyogott pár gomb? Biztos vagyok benne, hogy ha a kezébe adod az asszonynak az Eliteboko 840-et utána meg ezt az Acert, akkor nem az Acert fogja választani.

(#129966) Balages74


Balages74
csendes tag

Nagyjából mindenkinek:
- igen, a fehérre vigyázni kell mert könnyen koszolódik, de eléggé "csajos". és legalább nem rózsaszín.
- én nem tapasztaltam minőségi problémát vele, ők se a kb fél év alatt, de tény, hogy vigyázni kell rá
- nem, nem szempont. Nekik "szeretniük" kell a gépet. ha nem tetszik az tuti szar is...ha viszont tetszik nekik (ez igen) illetve normális a teljesítménye (ennek az) akkor nyert ügy
Egyébként a cégeknél ahol dolgoztam eddig, HP/Dell üzleti laptopok voltak. Van abban is bőven tervezési/strapabírási hiányosság (széteső zsanárok, leégő VGA, stb) a dupla ár ellenére, bár kétségtelen, hogy valóban általánosságban többet bírnak ki. Most mondjuk egy felsőkategóriás Lenovo-t használok cégesnek, az egyelőre jónak tűnik, de 5x ennyibe is kerül.

Balage

(#129967) Tikakukac válasza Balages74 (#129966) üzenetére


Tikakukac
titán

Amikor saját pénzből kell a szeretett gépbe beletolni a Deákokat garin kívül meg ugranak be szervizbe a drágák már azon belül is, akkor hidd el, olyannyira fogja szeretni a legdivatosabb nő is a csontfekete működő ezer éves thinkpadokat, hogy el sem hiszed. Anyáméknál csupa nő van odabent, teljes Acer flotta van, de mindenki a 40k-s TP-vel meg elitebookkal megy ha dolga van, mert a szír új gépek szemetek :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#129968) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok! Édesanyámnak szeretnék egy laptopot vásárolni. Előre is köszönöm a segítséget!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A héten
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100 000 FT
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Internetezés elsősorban, néha talán 1-2 film
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Min 15'
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Min 500GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera esetleg
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Igen, újat szeretnék

[ Szerkesztve ]

(#129969) Exdre


Exdre
újonc

Sziasztok!

A közeljövőben többet kell távol lennem otthonról, így szeretnék egy laptopba invesztálni, hogy folytatni tudjam szabadidős és esetenként munkai feladataim ellátását.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 Hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
250-350k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Az asztali gép lecserélése. Filmezés, programozás, virtualizáció, régebbi játékok futtatása.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Régebbi játékok, LoL néha WoW, a max felbontás nem érdekel.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", Full HD, csak IPS kijelző érdekel.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Otthoni használat.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win7 vagy win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD + HDD combo, ram min 4GB de 8GB lenne a optimális
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új gép. Tervben van külföldi használat is, fontos lenne hogy külföldön való garancia miként érvényesíthető.

Tudnátok ajánlani valami megfelelő gépet a fentiek alapján?
Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#129970) Balages74 válasza RedHarlow (#129968) üzenetére


Balages74
csendes tag

Mennyi idős édesanyád? Nem a konkrét kora érdekel, hanem hogy mennyire van benne a géphasználatban, menniyre zavarja ha nem azonnal történnek a dolgok? Erre amit leírtál nem kell komoly gép ha megfelel egy gyenge proci (8 giga ramot viszont tennék bele ha megoldható), de a 100e Ft új gép azért nagyon behatárolja a dolgot. Egyébként az enyém is ilyesmit használ, de mivel nem a mai kor gyermeke, teljesen meg van elégedve vele.

Balage

(#129971) Raggie válasza Tikakukac (#129967) üzenetére


Raggie
őstag

Az én párom az iPhone 4S telefonját imádja még mindig, annak ellenére, hogy már kb használhatatlan, kilép minden applikációból és fél nap alatt lemerül... Próbáltam neki Oneplus X-et vagy bármilyen "nőiesebbnek" nevezhető mostani normál telefont ajánlani, de nem kellett neki, mert ronda és amúgyis az ővét szereti. Ilyen "páciensnek" kell laptopot választanom... :)

Ettől függetlenül nem azért írom ezeket, hogy direkt a szar notebook-okat ajánljátok mert "nőnek jó lesz az is", csak azért, hogy átlássátok a teljesen más súlypontú szemléletet ami jelenleg a szempontokat adja. Pontosan ez most a helyzet nehézsége, hogy az igényes belső és az igényes külső közötti egyensúlyt megtaláljam úgy hogy ne félmilla legyen ettől a laptop ára! :D

Clint Eastwood FTW

(#129972) Tikakukac válasza Raggie (#129971) üzenetére


Tikakukac
titán

Én átlátom, nálunk 2 fiú gyermek született a komplett családfába a mostani generációban, az összes többi lány. És nekem ide kell telefont meg notikat venni :B Tökre érthető az érzelmi kapocs is. Egészen addig, amíg nem okoz rendes bevétel kiesést, brutál számlát vagy totális használhatatlanságot, addig marad is. Utána hirtelen köd fel és azért a rohadt 10 éves TP is olyan lesz, hogy venned kell második tarcsiba amíg lehet, mert kijelenti a nő, hogy nem lesz más gépe, mert ezt szereti. 10 éves, kocka Thinkpad, 3 kilóval. Kezdjünk egy probookkal, azt nők is szeretik, mert elég letisztult, nem drága és mindenféle méretben van. Szerintem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#129973) #25157120


#25157120
törölt tag

Üdv a fórum népének!

Laptopot szeretnék venni, és nagy dilemmában vagyok, főleg hogy bejöttek az 1050-es videokártyák, és eléggé noob vagyok ezen a téren (is).
Az árban a célirány a 300 ezres kategória, plusz30 ezer, mínusz bármennyi. Igen, inkább asztali gépet vennék én is, csak sajnos nem tudom cipelgetni, bár a mini-pck egyre jobban tetszenek, mindegy..
Mivel modellezésre kéne, szeretnék intel i7-es procit, és minél jobb VGA kártyát, nvidiát. + DDR4 memória, min.8 giga. SSD nem lényeg, sosem zavart ha többet kellett várni, de majd bővítem ha akarom. Na meg, mivel nekem most egy fanos gép van, szerintem a 2 fan is követelmény.
Eddig tiszta ügy azonban, ha erre rákeresek, kiad sok sok találatot.
Pl. van már kétszárzererért Asus X550VX, még tetszik is semmi extra, i7-6700HQ gtx 950M... ez nem tudom mennyire érné meg, már elég elavult a kártya, és csak egy fan van benne, ami nem a legjobb ha napi 18 órát megy.
A három kilós mezőnnyel vagyok gondban.
Most egy 5-6 éves HP-m van, simán vennék megint ilyet, de nem igazán látni normálisabb 2fanos újabb felszereltséggel ( HP omen= ugyanúgy néz ki mint a pavilion, csak 400ezer ft.)
Dell Inspironok is tetszenek, de pl. a Dell 7567 valami miatt, megint csak 450 ezernél kezdődik, same konfiggal mint az acer vx 15 vagy a lenovo y520.
Acer VX 15 / Lenovo Y520 - mindkettő gtx1050Ti és i7 7700HQ , eddig ezek a befutók.
Vagy: olcsóbban van lenovo y700, régebbi konfiggal. A lenovotol azért tartok mert hallok rémhíreket a szervizelésével, és a minőségével szemben is.
És azt vettem észre, az árképzés néha totál értelmetlen, a most kijött 1050 /1050Ti videokártyás gépek ugyanannyiért vannak sok helyen mint a régebbi gtx960M -es konfigok, ezt nem értem.
És hiába lenne nekem elég egy szolídabb gép kinézetre, két fannal, de az összeset amiben újabb proci és vga van, már rásütik hogy 'gamer', kicicomázzák világít stb, és mocsok drága, habár általában ua. gagyi műanyag az egész.
Szóval a kérdésem: mit érne meg venni 300 ezres léptékben, ami sok használat mellett is kibír vagy 3-5 évet ? Lehetőleg minnél jobb procival és vga-val.
Megéri az újabb, 1050-es vidi kártyát venni? És ha igen, akkor megéri a pénzét az 1050Ti ?
Vagy inkább várjak pár hónapot, hátha lesznek jobb vételek?
Szívem szerint Dell 7567et vennék, csak sajnos az más árkategória.

(#129974) Yany válasza #25157120 (#129973) üzenetére


Yany
addikt

Pedig ez a Dell még éppen belefér: argep

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#129975) Tikakukac válasza #25157120 (#129973) üzenetére


Tikakukac
titán

Huha hát mondjuk itt gugli segít, mert csapongunk inkább az alap dolgokat kéne tisztázni.

Viszont látom ez az 1 venti vs 2 venti kicsit ráfeszülős. Ne tedd. A hűtés lehet egy raklap kaki attól, hogy 10 ventit beleraksz. Vizezni is szoktak úgy, hogy 20 ventit beraknak aztán cserébe lesz jó hangos meg lesz jó értelmetlenül kavarós. Csak egy nyomoronc ventinek van minimum 3 paramétere ami fontos. Ezzel bezzeg senki sem törődik. Olyan ez, mint a memória egy videokártyán, ott is a mérete érdekel mindenkit maga a chip nem. Öreg hiba. Első körben ezeket a valahonann vett berögződéseket kell kiölni ha már ennyire tudományosan akarod körüljárni a témát.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#129976) B-Clone válasza #25157120 (#129973) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Nagyon nagyon nagyon rossz irányban indultál el.
Mivel modellezésre kell a gép, a GTX 900-as szériás VGA-k kiestek mert a mobil verziókat szinte egyik program sem támogatja. 10-es szériából is a legtöbbjük csak 1060-tól felfelé.
Ráadásul a létező legrosszabb megoldásokat nézed az Y520 és a VX5 vonalon. Vacak biliműanyag gépek, zéró merevítéssel, gagyi billentyűzettel, kijelzővel, 25 perces akksi idővel és olyan vállalhatatlan hűtéssel, hogy ennyi erőből i3-as gépet is vehetnél.
Ezek a gépek nem véletlenül kerülnek ennyibe az új hardverrel is. Olcsó húsnak ebben az esetben rettentően híg a leve.

Ami neked kell az egy workstation. Nvidia Quadro vga-val, amiket direkt ilyen munkára találtak ki. Normális, fémház, masszív merevítés, jó ips kijelző, fasza billentyűzet, jó hűtés.
A probléma ott kezdődik, hogy újonnan ezek 5-600 ezernél kezdődnek, viszont kevesebb mint a feléért már vehetsz garanciálisan használt vagy gyártó által újracsomagolt példányokat.
Dell Precision M3800 például, vagy Lenovo Thinkpad P széria, esetleg HP Zbook, igazából itt van választék bőven. Egyik sem fog világítani neked a szivárvány minden színében, meg nem "menő" gamer kinézetük van, de jó sokáig tudnak a munkaeszközöd lenni, és nem baszod ki őket fél év után a kukába, ahogy az általad felsorolt gépekkel valószínűleg tennél.
[csak hogy legyen itt példa ]

[ Szerkesztve ]

(#129977) MattM


MattM
tag

Sziasztok, elérkezett az idő hogy a 10 éves asztali gépem helyett vegyek egy notebookot, leginkább 2 típus között gondolkozok a 13 colos 2012-es Macbook Pro és egy Thinkpad X1 Carbon személyében kerlek ezeket is vegyétek figyelembe :))

(1) Augusztus vége/szeptember eleje
(2) 200.000
(3) Első sorban sok tabos netezős, illetve CAD-CAM tanulmányaim során gyakorlásra, és itt jön nekem a kérdés, hogy erre a macbook jó lenne-e.
(4) Nem játszanék rajta
(5) 13-14 col, technológia nem igazán számít
(6) Hetente többször is vinném magammal, utazás közben nem használnám
(7) Volt már macem de sajnos tovább kellett adjak rajta és régóta szeretnék mégegy macos-es szerkezetet de megvagyok a windowsal is
(8) 256 gigás SSD, 8 gb ram, optikai meghajtó nem szükséges
(9) -
(10) Csak használtan vennék akár gari nélkül is.

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#129978) spanglee001


spanglee001
addikt

1. kb 3 hét múlva esedékes a vásárlás
2. maximum 600k
3-4 Csak játék, namegy facebbok de azt mondanom sem kell :DDD Battlefield 4/1, rocket league, cs:go, gta5
itt megjegyezném, nem értek laptopokhoz, asztalin 27" 2k felbontás g-sync és 144 volt az fps, mindenképp 60hz kijelző felettit szeretnék g-syncel, gondolom 17'' a legnagyobb notebook, oda elég lehet az fhd szerintem.
nem fontos az ultra, de ne lowon menjen, egy jó medium-high között a kijelző maximális frissítési rátáját stabilan tartsa
5. 17" szerintem a matt a jobb, mivel már nem annyira hárdkór gamerkednék (laptopon viccnek is rossz :DDD ), már nem fontos a tn panel, megfelel az ips is
6.lesz hordozva bőven, hordozás közben nem lesz használva.
7. win 8.1 talán ha anomália mentesen megy a win10 akkor az, de valahogy nem bízom 10-ben egyelőre.
8. optika nem kell, tárhely van itthon 2 db 500as ssd-m az jó lenne ha belemenne legalább egy. a ram elég a 8giga egyelőre költséghatékonyág szempontból, aztán később kap még 8at, persze ha a keretbe befér jó a 16gb
9. display port jó lenne ha van, jó a használt, de újszerű hibátlan és garanciás gép is.

egyéb: én is keresgélek olvasgatok, de amik jók adatokra, az tesztekben throttlingol, túlmelegszik, vagy valami tuti van vele sajnos :F

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#129979) B-Clone válasza spanglee001 (#129978) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Laptopszalonnál van refurb Alienware az talán a legjobb választás. Újban Asus g752 van gsync-el ennyiért.
Meg érne benézned a gamer notebook topicba. Ott képben vannak az épített laposokkal, Clevokkal és minden finomsággal

(#129980) Lovasíjász válasza B-Clone (#129954) üzenetére


Lovasíjász
tag

Köszi az útbaigazítást... a workstationok elég húzósak. :Y ..mármint árban. Esetleg valami ami nagyjából hasonló konfig lenne? Ahogy néztem az izmos VGA lenne az egyik alap.

Köszi előre is!

" Saggitis hungarorum libera nos domine!!! "

(#129981) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!

Tervezünk notebookot venni az öcsémnek, aki ősztől egyetemre fog járni gépészmérnök szakra.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A következő 1-2 hétben.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Maximum 150 ezer Ft.
(3) Felhasználás?
Internetezés, Office, zenehallgatás, filmnézés, plusz ha valami specifikus program kell majd a gépészmérnök szakon, akkor az fut majd rajta.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem a játék a lényeg. Ha a Hearthstone elmegy rajta az jó, de nem ezen a gépen fog komoly játékokat nyomni.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Lehetőleg matt legyen a kijelző és inkább a 13-14 inches képátlóban gondolkodunk. A Full HD felbontás nem lenne rossz, de nem tudom, hogy az mennyire számít extrának ekkora keretösszegnél.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hurcolná otthon és az egyetem/kollégium között.
(7) Operációs rendszer?
Nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
120/256 gigabyte-os SSD és 8 (esetleg 16) gigabyte RAM. Az optikai meghajtó nem létfontosságú, ha van jó, ha nincs, az se baj.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI és D-sub legyen rajta. Display Port jó ha van, de a hiánya kibírható.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Használt üzleti gépet szeretnénk.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#129982) B-Clone válasza Lovasíjász (#129980) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Nincs. Vagy használt workstation vagy asztali gép.

Minden egyéb esetben magadat szopatod csak sajna. Sajnos ez a laptoposdi méreg drága biznisz csak a filléres pillepalack vackokkal elhitetik a vásárlókkal, az ellenkezőjét.

Hozzá teszem egy normális kereskedő vagy esetleg a gyártó által felújított WS hiába használt, esélyeseb jóval tovább szolgál majd mint egy hasonló árú de új konzumer gép.

[ Szerkesztve ]

(#129983) Lovasíjász válasza B-Clone (#129982) üzenetére


Lovasíjász
tag

Köszi szépen a választ..., bár ilyeneket nézegettem, de akkor ezek szerint hiába...

1[link]

2[link]

Majd közlöm a tényeket... :R

" Saggitis hungarorum libera nos domine!!! "

(#129984) Peddy789 válasza Lovasíjász (#129983) üzenetére


Peddy789
őstag

Ezek a dell refurbished xps13 9350-ek elgondolkodtatoak. Milyen hatranyokkal kell szembenezni? A bill kiosztasban van US? Az 1 ev garanciat kilehet tolni valahogy tobbre? Maga a konstrukcio jol latom hogy mar 2 eves? Nem regi az egy kicsit? Az i5 os verzio 234ezerert eleg bajnok arnak tunik :/

Az asus ux410hez hogyan viszonyul ez a refurbished 9350 ? Eddig ugye az volt a kiszemelt. Meg mondjuk anyi nem tetszik hogy nincs rajta windows.. en szivesen fizetek azert hogy egy hasznalatra kesz bohockodas mentes gepet kapjak

[ Szerkesztve ]

(#129985) B-Clone válasza Peddy789 (#129984) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Jobb mint az Asus. Az 1 év gari egy kis felárért bővíthető, a 2 éves konstrukció is Skylake alapú a kaby alapú gépek 15%-al combosabbak csak.

[ Szerkesztve ]

(#129986) DrDobos válasza Peddy789 (#129984) üzenetére


DrDobos
őstag

Engem is megfogott nagyon ez a dell xps 13 refurbished gep, es ugyanezek a problemaim mint neked, ezért nem tudom mi legyen..:D

Samsung Galaxy A55 5G

(#129987) Khelben válasza Peddy789 (#129984) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az UX410-hez képest mindenképp jobb választás.

(#129981) Ðávid : 150-ből már ki lehet fogni Dell E7440-et vagy HP Elitebook 840-et fullhd ips kijelzővel.

[ Szerkesztve ]

(#129988) DrDobos válasza Khelben (#129987) üzenetére


DrDobos
őstag

Ez az XPS 13 mennyiben marad el a HP ProBook 430 G4tol? :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#129989) Peddy789 válasza B-Clone (#129985) üzenetére


Peddy789
őstag

A 2 evre bovitett garit a bolt adja vagy a delltol is lehet venni? Nekem annyiban arnyalt a dolog hogy hollandiaban hasznalnam. Szoval ha gond van vele vszeg visszakell repulnom vele es ugy gariztatni. De elso honapot magyarban lesz hasznalva. Meg ilyen kategorianal csak remenykedhetek hogy nemlesz semmi nagyobb gond vele.
Ha en nagyobb ssdt rakok bele az befolyasolja a garanciat? A 8 giga memoria nem cserelheto de gondolom az csak elegendo lesz a kozeljovoben. Mondjuk az asztali gepem is 8 giga es van hogy elfogy :/

(#129990) huncutka1029 válasza Balages74 (#129966) üzenetére


huncutka1029
addikt

Itt az én irodai HP probookom..
a takarítónő az asztalomat törölgette, és megemelte a dokkolóról.
Reccs.. Ennyit a profi nagy gép, V.S. biliműanyag... Pedig nem fehér...

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#129991) Tikakukac válasza huncutka1029 (#129990) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha profi gépet keresel az az elitebook lesz ;)

Megnézném amúgy hogyan sikerült ezt megoldani, nekem van egy ládám mindenféle remek sztoris alkatrészekkel, de ilyet sok-sok év alatt sem sikerült senkinek produkálni. Pedig nálam a kocsival áthajtott gépek is rendszeresen megfordulnak :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#129992) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
altalanosba jaro keresztfiamnak szeretnek laptopot hogy gyakorolja a programozast, semmi extra...
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Azonnal! :) még ma
(2) A gépre szánt összeg forintban? 40-60e huf
(3) Felhasználás? gyerek kis programozas gyakorlas, office, , netezes max..alap
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? ami belefer ebbe az osszegbe
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? nem
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) nem kell, win 7et teszek majd ra
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? amit ki lehet hozni, de lehet veszek hozza egy ssdt
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nincsen , ami van az jo
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csakis hasznalt ennyi penzert! ha leghet minimal garanciaval!

előre is koszonom a segitseget!

(#129993) Lionela


Lionela
csendes tag

Hosszan nézelődés után kinéztem 2 laptopot, amik közül valahogy döntenem kellene.

Az egyik egy ASUS N552VW a másik egy Asus G551VW.

Hardveresen majdnem ugyanolyan (core i7, 16 gb ram, 1 terra 7200-as winchi), mindkettő aluminiumvázas, és az áruk is hasonló.

A különbség:

Az G551VW-ben az Nvidia GTX960-as videókártya 4 gb-os, míg az N552-ben csak 2 gb.
Az N552-ben viszont van 128 gb SSD is (amit ugye a G551-be is betehetek, igaz pluszpénzért)

Kinézetre a N szériát preferálom, a G-s fekete nekem kicsit agresszív, pláne a vörös billentyűzetvilágítással.

Kérdés:

Mennyire számít a videokártyánál a memóriaméret? Mekkora különbséget jelent ez játéknál, videószerkesztésnél?
Csak mert ha minimális a különbség a 2 gb és a 4 gb között, akkor inkább a N szériát venném meg. Nem igényem a játékok max kinézeten való játszása, ha közepes minőségben akadálytalanul futnak, én már boldog vagyok.

A boltos mindenképp rá akart beszélni a G-re, mondván az jobb, de nem értem miben, ha mind belsőleg, mind külsőleg valójában ugyanaz mint az N széria, csak minimális változtatásokkal.

(#129994) bazsimano válasza bazsimano (#129992) üzenetére


bazsimano
őstag

lejart a szerk ido!

ez szerintetek?
vagy
ez

v
ezek

igazandibol jo lenne ha ti adnatok egy jo tippet...mert latom h apron van egy par...csak eleg sok van...nehezebb a valasztas..laikuskent en annyira nem tudok valasztani...azert ha tudnatok egyet ajanlani amit Ti is megvennetek az lenne a legjobb :D
elore is koszonom!

(#129995) huncutka1029 válasza Tikakukac (#129991) üzenetére


huncutka1029
addikt

hááát, nem tudom, hogy csinálta reggel ezzel várt..
Nem minden nap viszem haza.... ;] Nem különösen izgat, mert nem a sajátom, hanem céges...egyébként működik, a kijelző nem sérült. De amúgy is monitorral használom
Majd szólok az IT-nek, hogy cseréljék ki..
Ezt csak amolyan "érdekesség" gyanánt osztottam meg. Van otthon egy~5 éves Asus X55U, az is műanyag, a gyerek hozza viszi, de azzal se sikerült hasonlót produkálni. Pedig lökte már le ágyról, talán még rá is esett, suliba cipelte.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#129996) Khelben válasza bazsimano (#129992) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jó lenne inkább az újabb generációból válogatni, elég nagy lépés volt az első és a második generációs Core I-k között.
Tehát az ajánlott típusok ez alapján: Dell E6420, HP 8460p, esetleg Lenovo T420. Mindenképp 1600x900-as kijelzővel venném a prorgamozás miatt, szüksége lesz rá. És persze nem ártana egy ssd bele.

(#129997) Tikakukac válasza huncutka1029 (#129995) üzenetére


Tikakukac
titán

Almás körtés dolog ez. Nem véletlenül vizsgálnak órákat is azonos módon és utána kapnak plecsnit. Egy random ejtés egy dokkolóból fél kézzel történő cibáláshoz képest teljesen más. Itt tisztán látszik, hogy fél kézzel bolond módra lett megreccsentre a fedlap. Van nem 1-2 nagyon vicces "szakvélemény" és alkatrész is okulásnak itthon. Probook is, de ami kőre is volt ejtve tized úgy nem nézett ki, mint a szimpla zsanértörős X és K :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#129998) bazsimano válasza Khelben (#129996) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom szepen!
akkor generaciobol pontosan melyiket lenne mar erdemes? azt sem tudom, hogy most hol tartunk :)

meg nezelodok de ha valaki lat valami best buyt az szoljon!
igen ugy gondoltam, hogy ssd nelkul es azt utolag beletesszuk..de az nincsen benne ebbe a 40-60ezres keretbe! most leginkabb tenyleg egy best buy kellene...aztan upgradelunk neki egy picit!

(#129999) Tikakukac válasza Lionela (#129993) üzenetére


Tikakukac
titán

Minél nagyobb a felbontásod annál több VRAM kell. 4K-ra kell 4 giga, FHD-ra elég a 2 is.

Aluváz lehet van valamilyen gépben, ezekben mondjuk pont sem. Semmilyen váz nincs, műanyag van alul, felül egy alu topcasre csavarva az alaplap és ennyi :B Váz-ház ilyesmik nehéz ügy, utoljára vázas notit úgy 8 éve láttam ;] Mondjuk azok mennek is mai napig, de ez egy másik sztori.

Videoszerkesztésnél nálad egy gond lesz: vágni megvágod szépre a videót, de, hogy fényelni és színezni kell monitor vagy kiadni valakinek az biztos. TN panellel ilyen konfigot nem vennék.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130000) Khelben válasza bazsimano (#129998) üzenetére


Khelben
nagyúr

Lenovo T420 pl. Ugyanez a notebooksystemnél 59k 0%-os áfával.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.