Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#129451) ZephX válasza Imy (#129430) üzenetére


ZephX
senior tag

Köszi a választ. :)

(#129452) Kaci84 válasza B-Clone (#129450) üzenetére


Kaci84
őstag

Köszi a választ!
Mondom, én elhsizem, de csak van olyan aminek jó a hűtője és esetleg más, nem annyira lényeges dologban gyengébb. Én is szeretek egy jobb termékért némi felárat fizetni, de azért ez erős túlzás...
Pl. az induló és az ajánlott 1070-es laptop között 60% :Y felár van!!

Ha tényleg csak ez a két járható út, akkor most megyek és levetem magam a mélybe :O

(#129453) marcyman válasza Khelben (#129446) üzenetére


marcyman
aktív tag

Köszönöm a segítséged! :R

(#129454) Mikulásbá válasza Kaci84 (#129452) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ment PM!

[ Szerkesztve ]

(#129455) drk88 válasza Khelben (#129446) üzenetére


drk88
senior tag

7567-nél nagyon lehúzták a kijelzőt, állítólag nagyon gagyi.

(#129456) Tikakukac válasza drk88 (#129455) üzenetére


Tikakukac
titán

Még nem volt időm írni az illetékesnek, de már érik bennem a dolog. Betonfalba belesprintelni kb.

Holnap rákérdezek a kijelző árára, ha egy 20-asból megvan okosban, akkor az már úgy so-so.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#129457) drk88 válasza Tikakukac (#129456) üzenetére


drk88
senior tag

Tegnap pont olvastam redditen, h sokan kicserélték IPS-re mert maga a csatlakozó alkalmas rá, egy kicsivel többet fogyaszt.

(#129458) Tikakukac válasza drk88 (#129457) üzenetére


Tikakukac
titán

Már mikor jött a hír ezzel kezdtem, hogy eDP csati 30 pinnel ott virít, várja a felhasználókat szeretettel. A kérdés az, hogy akár opció szinten miért nincs ez benne a partyban. Mert kijelző az van, legalábbis én nem tudok hiányról. Márpedig ha a szervizben van kijelző akkor inkább valamilyen stabil háttérre tudok gondolni amit az AUO vagy LG nem tudott garantálni. De ez már ipari móka, ennyire nem is akarok belemenni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#129459) Greentea válasza Tikakukac (#129458) üzenetére


Greentea
senior tag

Van már ilyen opció! :) csak még nem jutott el Európába.
USA-ban talán már egy hete elérhető a gyári IPS kijelzős 7567

(#129460) Tikakukac válasza Greentea (#129459) üzenetére


Tikakukac
titán

USA területen rengeteg dolog elérhető ami EU-ban soha, nálunk meg főleg nem. Itt az a lényeg a disztri ha tud róla akkor heteken belül lesz. Hát nem úgy hallom, hogy dőlne a pezsgő maradjunk annyiban :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#129461) Greentea válasza Tikakukac (#129460) üzenetére


Greentea
senior tag

Igen igen, viszont nem tudom, hogy mi akadálya lenne IPS kijelzős gépet hozni az EU-ba. Sztem semmi, mindenki jól járna vele, hacsak nem a 50 dollárból instant lesz 25-30ezer forint ami rámegy a gépre...

(#129462) drk88 válasza Greentea (#129459) üzenetére


drk88
senior tag

Jah, jó lenne mert én csak ezért nem döntök ez mellett :D

(#129463) Tikakukac válasza Greentea (#129461) üzenetére


Tikakukac
titán

20k biztosan lesz, azt már lehet zsebre rakni.

Akadály az lehet, ami elég sokszor mostanság: annyira venne a tömeg mindent, hogy bizonyos dolgokból nem tudnak eleget legyártani ilyen rövid időn belül. Aztán TN meg volt gondolom egy csomó és hadd menjen. Kétlem, hogy ez TN only lett volna eredetileg is, ennek tutira nem csak az az oka, hogy húzzunk még egy kevés pénzt a jónépből.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#129464) Greentea válasza Tikakukac (#129463) üzenetére


Greentea
senior tag

Sajna ez simán benne lehet.. :( A leendő anniversary iPhone-nál is ez a helyzet, csak ott megtehetik, hogy adott esetben később adják ki.

Dell support fórum elkezdett pörögni ez ügyben. Még nem válaszolt bennfentes személy, hogy eljut-e más kontinensre a gyári IPS, de sajna valóban, máshol azt olvastam (elmúlt 15 percben jobban utána nézve), hogy tényleg nem valószínű, hogy eljut ide. :(
de a remény hal meg utoljára! :)

(#129465) Tikakukac: Ezen nálam sem múlik semmi, csak mégis alapból úgy szerelve jobb lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#129465) Tikakukac válasza Greentea (#129464) üzenetére


Tikakukac
titán

Ebbe már nincs beleszólásom, az ilyen gondok szakmából kifolyólag magamnak elintézem elég sebesen :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#129466) Dhampir válasza Greentea (#129464) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem muszáj a fórumra várni, amennyiben közvetlenebbül megkeresed a Dell-t, szinte biztosan fognak válaszolni. :)

(#129467) Tikakukac válasza Dhampir (#129466) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt, hogy a support válaszol, az tuti. Na, de a mit, az a lényeges. Voltak itt már TN paneles IPS-ek, nem létező vidkarik és SATA vezérlő nélküli M.2 helyek is :B Ami bent van a disztrinél és amiből van 1 példány, az van. Ami a felhőben kering, az nincs ;) Ezt sok év után merem kijelenteni, én már annyi hülyeséget hallottam, hogy könyvet tudnék írni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#129468) Kaci84


Kaci84
őstag

A HP cuccai nincsenek az ajánlottak között. Van valami gond velük?
Erről van valami info? Ezittenhe

(#129469) Mikulásbá válasza Kaci84 (#129468) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Több gond is.Ez amúgy is sokkal több mint a kereted.

(#129470) Dhampir válasza Tikakukac (#129467) üzenetére


Dhampir
félisten

Az biztos, hogy márciusban még én is lelkendeztem, mert telefonon felhívtak egy ügy kapcsán, ám végül valós, érdemi segítség nélkül zárult a dolog.

Viszont más "fantomcéggel" összehasonlítva, így például a "fata morgana" Lenovo "képviseletnél" és elérhetetlenségénél pszichológiailag még így is jobb érzést nyújtottak a visszajelzéssel. :)

(#129471) tozo86


tozo86
tag

Sziasztok!
Laptopot szeretnék vásárolni, szeretném kikérni a véleményetek.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2-4 hét múlva
(2) A gépre szánt összeg forintban? 80-85 000
(3) Felhasználás? programozás (C#), filmnézés TV-re kötve
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? minimum 14" fényes-matt mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Elsősorban otthon használnám.
(7) Operációs rendszer? Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? min. 120GB SSD, 8GB RAM, optikai nem fontos.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak használt, boltból min. fél év garanciával.

A kiszemeltem: Lenovo Thinkpad T430 Notebook HD+ (14.1" HD+-LED AntiGlare (matt kielző) 1600x900 pixel, i5-3320M Processor 3M Cache, up to 3.30 GHz, 4GB DDR3, 128GB SSD...) 85 000 Ft
A gondom vele, hogy ebben nincs HDMI port (átalakítóval megoldom) és csak 4GB RAM.

Jó ez, vagy inkább mást kéne?
Köszönöm.

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#129472) Tikakukac válasza Kaci84 (#129468) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyfelől drága, másfelől szegény Omen szériával nem tudom mit akarnak kezdeni. Már az első debüt, ami azt hiszem valamelyik amerikai gémer rendezvényen volt is úgy sült el, hogy igencsak izzadtak a youtuberek (a gépek mellett), hogy sikerüljön kihúzni a csávából a helyzetet, de azóta sem nagyon sikerült kikalapálni ezt a dolgot. Legújabbat nem néztem, de azért ez már AW terület, azért azt már inkább.

Mirr Murr: Én is hobbiból csinálom néha. Az a mák, hogy 1-1 helyen már megvan a magán mail és telszám és akkor ha onnan kérdezek akkor az úgy is lesz.

tozo86: Én inkább lőnék olcsóbban T420-at, ha nem kell natív USB3.0. Az a 20-25k diffi meg elfér a zsebben.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#129473) Khelben válasza tozo86 (#129471) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem tudom, mekkora dolgokat programozol, de a 4GB ram és a 128-as SSD sem túl biztató ebből a szempontból. Amúgy jó a gép, nézhetsz még Dell E6430-at vagy HP 8470p-t, ezek is ugyanaz a kategória.

(#129474) Kaci84 válasza Tikakukac (#129472) üzenetére


Kaci84
őstag

Értem köszi a segítséget, viszont azért írtam, mert 523-ért tudnék használtan, kb 1 hónapos a gép. Gondoltam annyit megérhet, főleg a hűtés viszonylagos csendessége, hatékonysága számíthat nekem.
Az Asus GL széria, jobb? Vagy nem roszabb? pl. Asus GL502VS

[ Szerkesztve ]

(#129475) Tikakukac válasza Kaci84 (#129474) üzenetére


Tikakukac
titán

Az, hűtés, Omen, csendes, Omen, hatékony, Omen :DDD Baromi ritka itthon, mint a Razer kb., de ezt vastagon 300k-ba kéne adni.

GL-t én gémer lowcost-ra neveztem át magamban, de mivel ahogy nézem Asus sem nagyon tudja mit mihez viszonyítva adjon el, így amondó vagyok, továbbra is minél nagyobb bitang gépsasokat kell venni és azzal nincs baj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#129476) Kaci84 válasza Tikakukac (#129475) üzenetére


Kaci84
őstag

Majdnem értem, de nem biztos, de talán arra gondolsz, hogy esetleg nem teljesen megfelelő a minősége.

MSI-GT72VR-Dominator,
ASUS ROG G752VS-BA191T

talán még ezek...

(#129477) Tikakukac válasza Kaci84 (#129476) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezekhez pedig nem tudok hozzárakni, mert még látótérben sem voltak. Tucat ilyen ha van az országban, olyan ez, mint mikor nagyon rámentem volna az AW-ra, hogy jahj tesztelni kéne és igazándiból azon kívül, hogy áll a cerka egy rétegben semmi értelme nincs, itthon piaca a magánszemélyes workstation gépeknek meg csúcs gémereknek egy darab A4-es lap, 12-es betűmérettel 2 hasábban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#129478) Kaci84 válasza Tikakukac (#129477) üzenetére


Kaci84
őstag

Értem, akkor 1060, 980M példányt tudnál mondani ami elfogadható?

(#129479) Tikakukac válasza Kaci84 (#129478) üzenetére


Tikakukac
titán

A G751 980M-el tutira jó, kicsit okosítva pasztával meg GAP-PAD cserével szinte plafonon hajtható benne proci és vidkari is.

1060-ra remek kérdés. Elmúlt 2 hónapom azzal telt, hogy a saját gépemet rámoltam össze. Most akkor tessék tippelni, hogy ha egy alap irodai, stabil gépre van az embernek szüksége, amiben van egy közepesen jó panel meg akksi idő, az mégis miért jelenti azt, hogy hetekig gyűjtöd a megfelelő alkatrészeket 2 gyártó 3 gépéből, amiből a végén lesz egy nagyjából okés felállásod. Ehhez képest akkor egy böhöm játékos masinéria az vajon mennyivel macerásabb? ;] Sokkal. Bele is bolondulnék ha nem lenne asztalim vagy ilyen öszvéreket kéne vennem. Főleg nem korlétlan pénzből. Szerintem esélytelen lenne.

Jéézus, 250-260k-ban adják a 980M-eseket. Bakker, 2 év alatt elnyesték az áruk több, mint felét. Szép.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#129480) drk88


drk88
senior tag

Kíváncsi lennék ennek milyen a hűtése, mert nem akarom elhinni h azon az egy 5 centis oldalsó szellőző rácson ez nagyobb teljesítményen működik... legalább a többi hasonló kategóriájú gépen hátul is van 2 nyílás.

(#129481) viharkabat válasza vizsoro (#129431) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Hasonló kategóriák, nagyon egyikkel sem lősz mellé. A belinkeltek közül a HP 2560 olyan szempontból kilóg, hogy csak 12,5-ös a kijelzője, viszont 14 collban a 8470p (esetleg a 8460p is) ajánlottak. Lenovoból is találsz ebben az árban eggyel újabb T430-ast, igaz az tényleg csak i5 procival.
A közelmúltban én is hasonló cipőben jártam, én végül egy HP 8470-et vettem, masszív és lassan amortizálódó darab :)
Nekem a Dell formája nem jött be (de ez egyéni ízlés dolga), a Thinkpaden vaciláltam. Voltak szempontok amiben az lett volna a nyerő nálam, végül a szóba jöhető konkrét darabok közül a HP összességében meggyőzőbb volt.
Esetleg nézz körül még a laptopszalonponthu-n is

(#129482) scabi78


scabi78
senior tag

Hogyan lehet meghosszabbítani a laptop akkujának az élettartamát vagy hogyan kell helyesen használni? Állandóan bedugva legyen a 220, vagy csak akkor töltsem, ha merül? köszi

Tiszta Windows, rendes ház!

(#129483) Khelben válasza scabi78 (#129482) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az elektronika intézi, nem kell vele foglalkozni.

(#129480) drk88 : reméljük, jó a hűtése, ha már az anyaghasználata botrányos.

[ Szerkesztve ]

(#129484) Kaci84 válasza Tikakukac (#129479) üzenetére


Kaci84
őstag

Úgy raksz össze gépet alkatérszekből? Hol láttál annyiért 980m-eseket?

[ Szerkesztve ]

(#129485) iltirisz válasza India (#129424) üzenetére


iltirisz
csendes tag

Jaa, bocs.
En ugy tudom az UHD-sek Dreamcolor panelesek. De nezd meg a G3 specifikacio pdf-et azert.

(#129486) scabi78 válasza Khelben (#129483) üzenetére


scabi78
senior tag

Azaz? :F

Állandóan bedugva legyen a 220, vagy csak akkor töltsem, ha merül? köszi

Tiszta Windows, rendes ház!

(#129487) Tikakukac válasza scabi78 (#129482) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha sima konzumer gép akkor sehogy. Ha komolyabb és van progi hozzá, akkor 90%-nál nyesd meg a töltést, 10-15% alatt pedig kikapcs. Ha pedig használod akkor minél teljesebb cillusokat csinálj. De ha eleve gyászos az akksi akkor varázsolhatsz is, halni fog.

Kaci84: Itt aprón volt 2 is.

Hát ha tudod mit mivel lehet összepakolni, akkor igazándiból a whiteliest mentes dolgok beszerzése már csak a nehéz, a többi csak legózás. De hát nyilván ez nem az átlag ember terepe én a kijelzőbuzulást már csinálom vagy 4-5 éve. Meg nem is egy gépem volt már nagyon megmoddolva, asztalimat aki látja, meg is érti miért :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#129488) fericske válasza Kaci84 (#129476) üzenetére


fericske
addikt

Nekem 2 hónapja an egy ilyen Dominatorom.
Nem vagyok hardcore gamer, nem azért vettem, csak jó áron jutottam hozzá ahhoz a teljesítményhez és felszereltséghez ami kellett (6x usb 3.0 nem semmi egy laptopon pl.)
Azért persze kipróbáltam 1-2 játékot rajta, illetve játszok is nagyobb gépigényű játékokkal.

Darksiders-Warmastered edition - 1 órányi játék alatt a gép ventillátora még csak fel sem pörgött.
Little Nightmares - szintén, a gép eléggé hűvös marad ahhoz, hogy ne pörögjön fel a venti.
Outlast 2 - szintén semmi.
BIOS frissítés - a gép majd felszállt úgy pörgött a venti :)
Van dedikált gomb a ventikhez, szóval manuálisan is fel lehet pörgetni őket.
PCIe foglalatos videókártya van benne, nem a forrasztott foglalatos(veszélyes) megoldású.

Alapjáraton a gép csendes, ezt érdemes megjegyezni.
A billentyűzete masszívnak tűnik.
A burkolat valami jobbféle műanyag, akár fém is lehet(ne) annyira hűvös tud lenni. Eléggé masszívnak tűnik ez is.
Nekem az IPS kijelzős verzió van.
Nagyon szép képe van. Az oldalsó betekintési szöge egyáltalán nem jó, a függőleges/vertikális az teljesen jó.
A kijelző monitorkeretbe való illesztése nem jó (az enyémnek), befoltosodik a kép a keret mentén.
Le kellett vegyem a keretet és "lesorjázni", hogy megoldjam ezt a problémát. Sikerült.
Azért ilyen árkategóriától az ember elvárhatna olyat, hogy ne neki kelljen fusizni ilyen dolgokon.
A legtöbb problémám az előretelepített win10 home-mal és a killer lan marhaságaival van.
Még egyelőre lusta voltam csinálni egy tiszta telepítést win 10 pro-ra, hátha megoldódnának ezek a bosszantóságok.
Egyébiránt úgy tűnik, hogy masszív játékra ajánlható ez a gép.

Személy szerint úgy gondolom, hogy játékra 17 col alá nem szabad menni, kell a kaszni a hűtésnek.

(#129489) B-Clone válasza drk88 (#129480) üzenetére


B-Clone
aktív tag

A GL széria minden téren botrányos. Anyaghasználatban, összeszerelésben, stb. Az említett gépben A hűtés pocsék. Szó szerint. Egy darab apró ventilátor van a gépben. Ráadásul a hőcsövezés úgy van megoldva, hogy a CPU hője át van vezetve a gpu-n (lol). Terhelés alatt a gpu a maximális teljesítménye 40%-át képes tartani átlagosan a CPU meg 60-65% - át. Ez példának lefordítva olyan mintha lenne benne egy 2 magos i5 meg egy 940mx...

Na pontosan ennyit ér a csili-vili spec. És ezért érdemes megfizetni a normális konstrukciót.

[ Szerkesztve ]

(#129490) gabsz227


gabsz227
tag

Sziasztok!

Szüleim számára keresek egy használható lapost.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100-120k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Hobbi szint, mivel már 60-on felül vannak és nem nagy mogulok, ezért csak a legalapabbra használnák, mint pl film, böngészés, néha irodai program ( office ) használata és ilyenkor tavasszal adóbevallás készítése.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játékra használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6" az egyetlen kikötés
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nagyon minimálisat.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges, van saját.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
ram legalább 4 gb, más nem fontos.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Inkább új kellene több éves garival.

Én az eddigi hozzászólások alapján a HP 250 G5-öt néztem ki, hogy az jó lehet.
A kérdésem csak annyi, hogy ez a modell kifejezetten elég lenne e azokra a dolgokra amiket leírtam. Most nagyot csökkent az ára a notebook.hu-n és így egész tetszetős vétel lenne.

Hp 250 G5

(#129491) B-Clone válasza gabsz227 (#129490) üzenetére


B-Clone
aktív tag

A HP 250 G5 teljesen jó választás, de arra figyelj, hogy legalább i3-as proci legyen benne.

(#129492) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok!

Ki szeretném kérni a véleményeteket egy adott gépről, természetesen a kérdéssort kitöltöm .

1. Mikor lenne esedékes?
- kb. egy héten belül.
2. Gépre szánt összeg?
- Asztalit cserélném.
3. Felhasználás?
- Legfőképpen játékra használnám.
4. Ha játékra, milyenre?
- Battlefield 1 , Counter Strike: Global Offensive, GTA V ,
körülbelül ezek a kategóriák.
5. Kijelző mérete?
- 17.3" IPS
6. Mennyit lesz hordozva?
- Igazából maga a gamer notis téma fogott meg, túl
sokat nem hordoznám, ugyan úgy játékra használnám
mint az asztalit.
7. OP rendszer?
- Win7, Win10
8. Tárhely mérete?
- Adott.
9. Egyéb kívánság?
- Igazából nagyon nincs.
10. Csak új gép, vagy használt is szóba jöhet?
- Csere lenne, szóval adott.

És akkor az adott Noti -> [link]

A gépemet is nagy vonalakban leírnám nektek azért, hogy tudjátok miről mire is váltanék.

Xigmatek Elysium
Fractal Design 650w edison m
Msi z87m gaming
I3 4160 - ideiglenes a víz projekt miatt -
XSPC Raystorm 750 kit + phobya 420 radi.
Msi gtx 1070 gaming x 8gb
2x8gb g.skill ram
Hyperx fury 240gb ssd

Tehát legfőképpen az érdekelne, hogy ez a noti mennyire lenne alkalmas az adott játékok futtatására FullHDban, illetve akinek van vele esetleg tapasztalata, vagy bármi jó tanácsa, azt megköszönném!

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#129493) Imy válasza newwave0507 (#129492) üzenetére


Imy
veterán

Ha sokat játszol, akkor vegyél inkább asztalit, és máshoz elég egy gyengébb notebook, amit tudsz hordozni. Vagyis szerintem, ha játszanék, én ilyen felállást választanék.

(#129494) KriMes25


KriMes25
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Heteken belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
350K
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Az idő nagy részében netezés, irodai programok, 1080p/4k videók nézése.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Néha egy kis CS GO, esetleg valami egyszerübb indi játékok
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
12,5"-14". Minél szebb szinék, és jó betekintési szögek. felbontás legalább 1080p
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sajnos a munkám része a sok utazás ezért előny a kis méret. Legalább 5 órát kutjak rajta dolgozni akkuról (böngészés 5-6 tabon és office)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Legalább 250GB SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nagyon megtetszettek az érintőkijelzős 360 fokban áthajtható kijelzős képek, használni még nem használtam, de szerintem hasznos lenne.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

4éves lett a Dell Vostro 5470-em és itt az ideje, hogy lecseréljem. A következő gépet is legalább 4 évig szeretném használni nagy kompromisszumok nélkül. Az új gépnek is hoznia kellene ezt a teljesítményt (i5, 8gb ram, ssd, nvidia 740m) , hasonló méretekkel, jobb minőségü házzal, esetlegesen érintőkijelzővel.
Játszani nagyon ritkán játszok, de néha jóljön a lehetőség mikor hónapokra el kell mennem hazulról.

Ezeket a gépeket találtam eddig:
IdeaPad Yoga 710 - ez teljesit minden kritériumot, csak a márka ébreszt bennem kétségeket.
i5 7200, 8gb ram, 940mx, érintőkijelzővel

HP Spectre x360 - Ebből a gépből a dedikált videokártya hiányzik. Nem tudom mennyire birkozik meg az i5 7200 egyszerübb játékokkal. Szebb a gépház és talán a HP jobb márka

Zenbook ux410ua - HW ugyan az, mint a Yogában, de 360 fokban áthajtható érintőkijelző nélkül

Előre is köszi a tippeket :)

[ Szerkesztve ]

(#129495) newwave0507 válasza Imy (#129493) üzenetére


newwave0507
tag

Asztalim van, csak tetszenek nagyon a gamer notik.., csak nemtudom mennyire érné meg notira váltanom.

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#129496) raycoon


raycoon
tag

Sziasztok!

A lentiekben kérem a segítségeteket!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostantól bármikor. Az előző gépem kezdi megadni magát, de tudok várni, ha érdemes.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-300 nettó
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Fő felhasználás netezés, irodai programok. Viszont fontos, hogy egyszerre 3 felhasználó van bejelentkezve a gépre és a párom szeret a böngészőben akár 20-30 lapot is nyitva tartani, 10-15 word, excel fájllal egyetemben.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Ha játszanék sincs időm rá, így alapvetően nem érdekel. Évente egyszer, ha játszok, akkor az egy ős régi MOHAA, vagy COD..
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Alapvetően 15,6-os FHD IPS-ben gondolkodok. Amatőr fotózással foglalkozok, így nem lenne baj, ha valami értelmes minőség lenne, de nem célom a fotószerkesztés. Viszont nagyon érzékeny a szemem és emiatt jó lenne, ha nem PWM-es lenne. Ha mégis, akkor legalább ne legyen alacsony a PWM freki.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva csak házon belül.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
A párom miatt maradok a Win10-nél, de nem baj, ha nincs előtelepítve, csak driver problémák ne legyenek.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A jövőre való tekintettel SSD-t szeretnék, de a fotók miatt kellene HDD is. Ha a kettő együtt nem megy, akkor a nagyobb adattömeget megoldom külső egységről (USB, vagy wifi NAS?).. Méretről még nem gondolkodtam.
A memória gondolom a párhuzamos felhasználás és a párom fentebb írt használati módja miatt minimum 8G, de inkább 16G.
Ritkán gépről néz DVD-t a párom, de nem elengedhetetlen.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
A jelenlegi gépem hűtése nagyon hangos és hektikus. Örülnék, ha egy csendes gépem lenne, de ritkán szükségem van "nagyobb" teljesítményre, mint a netezés, így nem nagyon szeretnék a performanciából alább adni.
Nem tudom a numerikus rész nélküli billentyűzeteket megszokni, igy full kellene. Esetleg háttérvilágítás nem lenne hátrány.
Ami viszont kifejezetten zavar: az a tapipad, aminek a "gombjai" is mozgatják az egér kurzort (a "kattintás" arrébb mászik). Ha lehet ne ilyen legyen! Nem baj, ha integrált a gomb, csak ne mozogjon (vagy már csak ilyen van?).
core i5 7gen-ben gondolkodtam.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak újban gondolkodok.

Olvasgatom egy ideje a fórumot, de a kb nekem ajánlottakkal mindig volt valami hiányom (tudom, mindig lesz).

Néztem a Fujitsu A557-et, de picit félek a PWM-től (hol lehet ezt megnézni élőben?) és nem tudom, hogy mennyire hátrány az "elavult" SSD?
Illetve néztem jóval fentebb a Dell 5580-at, de arról alig van infó (képernyő, hűtés, zaj) és ott gépen belül, ha jól gondolom nem megoldható az SSD-HDD kombó.. Az E5570-hez képest eléggé átszabták belül, így nem tudom mennyire lehet arra hagyatkozni.

Előkerült az a lehetőség, hogy javíttatom a mostani gép billentyű hibáját (bizonyos blokkok nem működnek rendesen), de úgy néz ki, hogy az IPS panel is lassan megadja magát (lett egy függőleges pixel csíkom), így lehet, hogy jobban járnék egy új géppel..

Szóval itt tartok. Nem állt össze a kép..

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#129497) Tikakukac válasza newwave0507 (#129495) üzenetére


Tikakukac
titán

A megérné szót ha elfelejted akkor lehet tárgyalni. Épp tegnap írtam le mekkora bukó van a nagyobb gémer notikon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#129500) Imy válasza newwave0507 (#129495) üzenetére


Imy
veterán

Gamer notit egyeltalán nem éri megvenni. Annyiból gondolj bele milyen gépet és monitort kapsz, és marad is pénzed. Jah és az asztali gyalázni fogja a notebookot. A notebookot bővíteni sem nagyon lehet.

Ha játékra kell, jobb ha nem veszel notebookot. Vegyél egyet hurcolászásra (valami 12-13"-t), és egy normális gamer PC-t.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.