Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#188101) Zscholti válasza CactuS (#188100) üzenetére


Zscholti
csendes újonc

1,82, de fodrász után 1,80 :D

(#188102) Doki16 válasza Zscholti (#188099) üzenetére


Doki16
addikt

Van FB-n egy Auris hungary csoport oda érdemes belépni és azon belül is a Cooper Car-t keresni. Már nekik is van saját FB oldaluk nem rég nyílt.

Ennyiért már lehet FL utáni Aurist kapni 2015 környékén max felszereltséggel. Bennük lesz olyan 150k km környékén, de nagyon megbízható járgányok.

(#188100)CactuS: Ezért kell elmenni próbázni :D
Nem mondanám soknak ezt a vízpumpa cserét. Márkaszervizben megcsinálják ennyiért. Pont nem rég írta valaki a B8 Passat olajcserét ami ~80k Ft volt. Bármilyen random dízel gond ettől többe kerül. Főleg ha azt nézzük, hogy nincs olyan autó amiben nem kell pumpát cserélni, ezt nem is nagyon írnám a hibalistához.
Most képzeld el a Golfomban 4 darab vízpumpa van :D Ehhez képest a HSD a maga két darabjával egyszerű konstrukció :)

(#188101)Zscholti: Akkor be fogsz férni. 1,78cm 80kg vagyok kényelmes volt bőven.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#188103) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

2008 Astra G Classic vélemény? Első tulaj, elvileg hibátlan.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#188104) bandus válasza Tothgera30 (#188103) üzenetére


bandus
veterán

Nekem is 2008-as a kiam, de valahogy eg es fold a ketto beltere. Szerintem ezert a penzert hasonlo evjaratu kia ceedet tudsz venni, az nekem jobb vetelnek tunik.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#188105) Drughi válasza Tothgera30 (#188103) üzenetére


Drughi
addikt

Ennyiért sok.

"ős" technika.
Ennyiért már van H astra is (ami nem feltétlen jobb, szebb, de mégiscsak frissebb modell)

szerk:
Lehet csak nekem furcsa, de:
4 év alatt beleraktak 48e km
majd a következő 7,5 évben 42-t

[ Szerkesztve ]

(#188106) tboy93 válasza Tothgera30 (#188103) üzenetére


tboy93
nagyúr

En azt mondom rendben van. Tavaly elott vettunk fateromnak ugyan ilyen 2008-as G astrat, 50e Ft-al dragabban. Az is elso tulajos volt, videki csalade, 78e km volt benne. Ilyen csalad kicsi kincse volt az auto, a tulaj felesege konkrétan megsiratta amikor elhoztuk. Olyan volt kivul-belul mint egy uj auto. Ilyen allapotnak, ennyi az ara. Vagy ez, vagy kapsz leharcolt H-t ugyan ennyiert. Kinek mi.

(#188107) szabonagyur válasza Drughi (#188105) üzenetére


szabonagyur
félisten

H Astra ennyiért? Jó vicc. :N

Amúgy eléggé hülye árak vannak, nem feltétlen van túlárazva.

Én ismerősnek keresek 2 hónapja eleinte max 600 de most 700 körüli kerettel kisautót aminél a klíma az egyetlen elvárás és 20 éves autó ha van, de nagyrészt klíma nem megy vagy nagyon rossz állapotban.

Ha ezt veszem alapul az 1M nem sok érte (ha valóságban is jó állapotban van).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#188108) gergo5991 válasza Doki16 (#188051) üzenetére


gergo5991
őstag

szia, valahol a topikban valaki irta, csak nem találom, hogy az (új) passat gte-ben ha lemerül az akku, akkor a benzines motorral is lehet tölteni 1-1,5 + liter fogyasztásért menet közben. Az érdekelne, mennyi km-t kell megtenni benzines motorral, hogy feltöltse az akkut? vagy időben mennyit vesz az igénybe? Élhetőek ezek a kocsik úgy, hogy nem dugja fel az ember minden este a konnektorra tölteni?

[ Szerkesztve ]

(#188109) molnarpeter válasza gergo5991 (#188108) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem annyira nem hatékony, hogy megérje a felárat. Akkor inkább Mondeo hybrid.

[ Szerkesztve ]

(#188110) KTU


KTU
addikt

Megnéztem egy autót, hétvége fele volt, de tényleg csak ránézés volt.
Előtte telefonon Totalcar használtautó-vásárlói checklist. végig kérdezve, törzskönyvre is rákérdeztem, ez az első kérdések egyike, még személyesen is, megvan-e? persze megvan, öve az autó.
Eladó mondta, hogy jövő héten kell még neki az autó, megy akárhova vidékre,
több mint egy hét múlva megbeszélem vele elmegyünk x szervizbe megnézetni az autót,
mivel anélkül nem fogom megvenni.
- El tud jönni a szerelő?
- Nem. x szerviz nem vonul ki a kedvemért csápos vagy akármilyen emelővel, miegymással.
OK. menjünk.
Átnézték. Az autó jó volt, kb. úgy volt ahogy mondta, mármint műszaki állapot, próbaút, megalkudtunk,
oké töltsük ki az adásvételit.
Nincs meg a törzskönyv.
Azt mondja hogy már bejelentette és rá írjuk az adás vételére hogy nincs meg a törzskönyv.
Gyorsan utánanéztünk, oké kell az a határozottnak vagy akárminek a száma, amivel igazolja hogy elindította a folyamatot, hogy le jelentette, hogy elveszett a törzskönyv.
Hát ilyen papír azért még nincsen.
Javasolja, menjünk be az okmányirodába együtt most.
Jó menjünk.
Mivel törzskönyv nélküli nem fogom megvenni az autót.
Mint kiderült, már vártak az okmányirodában, ismerőse volt több ügyintéző.
Eladó azt mondja most bejelenti, hogy elveszett a törzskönyv ezt leírjuk az adás vételére.
aztán majd át tudom íratni az autót.
Evvel csak az volt a gondom, hogy akkor az átíratásra rendelkezésreálló határidőből ki fogok csúszni.
Mondtam neki hogy hamarabb kellett volna bejelenteni az okmányirodában hogy elveszítette a törzskönyvet.
Mivel már több mint másfél hónapja árulja az autót, (dokumentumok lekérdezési ideje a feltöltött dokuk alján)
Erre azt mondja, hogy ha bejelenti akkor 14 napig minimum nem tudja eladni az autót.
Pont ezért nem fogom megvenni most és kifizetni.

Van pár cikk az interneten, pl. totalcar
Inkább nem mentem bele, mivel többször nem a valóságnak megfelelőt állított.

Mikor kiderült hogy nincs meg a törzskönyv, (adásvételi írás), akkor a felesége nagyon elkezdett siettetni, hogy jaj nekünk mennünk kell, jön a futár, irodában várják, stb. és hát hogy jó lenne hogyha minél hamarabb meg csinálnák.
Ha ezt nem mondja, lehet bele is mentem volna.
Nincs ideje az autó eladása akkor nem veszem meg tőle.

Jól tettem, nem jól tettem?
Nagyon bizalmatlan vagyok?

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#188111) cappa72 válasza KTU (#188110) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C

Telefont sem vettünk a hootablet-től ;) És egy autó nem az az összeg, mint egy telefon (na jó van olyan de az nem dual-sim-es).
Sz'tem jól tetted, hogy nem vetted meg.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#188112) kisza25 válasza KTU (#188110) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Jól tetted, szóljon, ha megvan a törzskönyv

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#188113) Mr X válasza KTU (#188110) üzenetére


Mr X
veterán

Jól tetted.

A Volvo-t én is úgy vettem, hogy nem volt meg a törzskönyve. Viszo t nagy különbség volt, hogy megvolt a hazározat a köröztetéséről, ezzel már simán átírták.

(#188114) molnarpeter válasza Mr X (#188113) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szóval elég a határozat? Jó tudni :R

(#188115) Mr X válasza molnarpeter (#188114) üzenetére


Mr X
veterán

El kell telnie a Magyar Közlönyben való megjelenéstől számítva azt hiszem, 30 napnak, onnantól engedik átírni törzskönyv nélkül.

(#188116) Napfénysüti válasza molnarpeter (#188114) üzenetére

Én is úgy adtam el a Hondát hogy nem volt meg a törzskönyve (valahova sikersen eldugtam). Ahogy a fórumtárs mondta ilyenkor köröztetik a Magyar Közlönyben (nekem mondjuk ilyen 14 nap rémlik) és utána simán átírható.

Més que un club!

(#188117) MM válasza KTU (#188110) üzenetére


MM
őstag

Mi is így adtuk el az autót kereskedőnek, konkrétan mikor indultunk vele a megbeszélt időpontra, akkor derült ki, hogy nincs ott a törzskönyv, ahol gondoltuk, hogy van...

Felhívtuk, jelezte, hogy nem gond, de az okmányirodából hozzunk igazolást - ezt csak a jogos tulajdonosnak adnak - ezt el is intéztük 1 óra alatt, aztán vittük az autót.

Az autót megnézte, lefoglalózta, és beleírtuk az adásvételi szerződésbe. A teljes összeget pedig azután fizette ki, hogy letelt a 14 nap, és ezt ellenőrizték a ... (lövésem sincs pontosan hol, ők figyelték, és hívtak, hogy OK, most már kifizetik. :D ) helyen. Elvileg ezután az adásvételivel már ő ment be átiratni, és csak ő kapott új törzskönyvet.

[ Szerkesztve ]

(#188118) Doki16 válasza gergo5991 (#188108) üzenetére


Doki16
addikt

Nincs értelme a benzinmotorrol tölteni, mert akkor átlagban 9-10 liter körül fogyaszt. Nem lehet kifejezni ezt km-ben mert intelligensen kezeli a töltést. Ha gázt adsz akkor elveszi, ha egyenletesen haladsz akkor meg tud tölteni akár 20kwh-val. De nagyon nem jó egy amúgy amúgy 30-40% hatékonyságú benzinmorral sok elektronikan keresztül tölteni egy olyan egységet ami 80-90% hatékonysággal üzemel. Tényleg csak akkor használom ezt a funkciót ha lemerült és tudom, hogy kell pár km míg elmegyek a városban a toltoig. Egy phev töltés nélkül csak holt súly cipelés. Arra a legjobb megoldás a HSD.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#188119) KTU


KTU
addikt

Köszönöm a válaszokat.

Most így pár órával később, már egyértelműbb hogy kár lett volna belemenni.
De a kormányablakba is az ügyintéző állította hogy ez így van rendjén ha nincs meg a törzskönyv, és majd később átíratom.
Végül is úgy lett volna, de lehet megy még hozzá kis büntetés, mivel 15 napon belül nem tudom bejelenteni a tulajdonosváltozást.
Elég nagy volt a presszió részükről, az ügyintéző is nagyon állította. :(
........ biztos így van, nem kapok semmilyen szankciót....
....hogy én csak egy műanyagdarabbot akarok venni..........

Persze mikor említettem hogy akkor ezt írjuk le a szerződésbe :N
Akkor legalább jelentse be, hogy nincs törzskönyv, és pár nap múlva megveszem.
Nem nem :N :N akkor 14 napig minimum nem tudja eladni az autót.

Ja de én szívhatok.

Megtaláltam a hegylakók cikket.
Itt elég jól, röviden, érthetően le van írva: eladás törzskönyv nélkül.

Más.
Hogy kik és hogyan hirdetnek autót.

Végigkérdezem checklist alapján, magyarországi üzembehelyezés új korába, elég sokat beszélgettünk, OK egész biztatókat mondott.
Látom kb. tőlem 130 Km-re van az autó, holnap elmennék megnézném, .....
Válasz:
Autó nincs Magyarországon, majd augusztusba valamikor, jön haza vele, akkor tudom megnézni, most épp ő itthon van, de az autó nincs nála.
:W

Másik.
Kérdés:
Öné az autó? Törzskönyvbe az ön neve szerepel?
Válasz:
Enyém az autó, én használom 1,5 éve.
OK Törzskönyv?
Az nincs, mivel üzlettársamnak van valamilyen ........ kereskedése, ennek a kereskedésnek a nevén van az autó, a törzskönyv le van adva a kormányablakba, mivel ha a kereskedés "nevére veszi" az autót ez a hivatalos eljárás, ha nem így tesz, megbüntetik.

OK
De nincs kereskedésbe az autó, ön használja.

Igen, mert sok lett volna az átíratás, így megspóroltam.

WTF :Y
Még jó hogy gyorsan kikapcsoltam a mikrofont.

Ezután nagyon megköszöntem hogy elmondta, (és ez nem irónia, tényleg), elbúcsúztattam.
Megspórolt nekem sok kilométert, és időt.

Minden telefonbeszélgetésemet rögzítem, (nem szeretek jegyzetelni, és így ez biztos, pontos infó).
Vissza szoktam hallgatni, mit mondanak, hogyan mondják.

Tudom nem szabályos, de nem hozom nyilvánosságra.
Sok évig üzletkötőként dolgoztam, diktafon, de ahogy tudták a mobilok a hívásrögzítést, használtam.
pl. Motorola Timeport :D

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#188120) KTU válasza MM (#188117) üzenetére


KTU
addikt

Ha a kereskedés "nevére veszi" az autót, az másik történet.
Nem vevő szerepben van, csak közvetít.
Így lehetséges hogy kétgazdás autónál pl. 4 tulajdonos szerepel.
Az első és a második is beadta normális kereskedésbe.

Nem olyanba, ahol a vevőt előre aláírt adásvételi várja, amit az autó előző tulajdonosa aláírt.
Így ha gond van, lehet menni a régi tulajdonoshoz, úgy hogy nem is tőle vették meg az autót.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#188121) Tothgera30 válasza bandus (#188104) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ránéztem a Ceed árakra, de 1,3-1,5m alatt nem találtam olyat ami kevés km-t futott, és látszik hogy "gazdája volt". Illetve kicsit fura igény, de mindenképp "gyakori" autót keresünk, az alkatrész ellátottság miatt. Belső térrel nekem nincs bajom, nem egy Dacia Logan, nem hullik szét hamar, és nem is zörög. Több igény egy 1m-os 10+ éves autóval szemben nem nagyon van.

#188105 Drughi: Venni lehet, csak nem ugyanez a kávéház lesz. Mindenképp olyat keresek amire megvásárlás után, alap szervizen kívűl (folyadékok cseréje, alvázvédőzés) nem kell lényegesen több havi fizetést költeni. A km. nem gyanús, mi is évi 10 ezret megyünk. Előző autónk (2003-as új vásárlás) 2019-ben 121 ezer km-rel adtuk el.

#188106 tboy93: Hasonló a cél, nehogy OT-s legyen tizenöt év múlva. :D Persze jó lenne a kinézett darabot 900-ért megfogni, ha tényleg olyan ahogy elképzelem (bár a gyorskötözővel felaplikált rendszámkeret elég gondos munka, de lehet olcsóbb lett volna egy másikat venni).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#188122) Ádám16 válasza Tothgera30 (#188121) üzenetére


Ádám16
addikt

Szerinted 1m környékén egy 10+ éves autónál kb. annyi legyen elvárható, hogy ne hulljon szét?
Én személy szerint G Astráért tökéletes állapotban sem adnék többet 700-nál.
Nem példálózni akarok, de 750-ért vettem egy patika Miatát. 20 éves, egész jó minőségű a beltér, és hagy ne mondjam el, mennyit ad 10+ éves létére azon kívül, hogy nem hullik szét (nyilván, te nem ezt keresel, csak példának írtam). Ha G Astrát akarsz venni 1 milláért, szerintem senki sem tart vissza, de azért nem az lesz a topikban olvasott legjobb döntés ever, szerintem.

Millió környékén Vasalóswift, Avensis, Corolla, esetleg 500-600 körül egy tényleg jó Almera 1.5 is jobb, mint egy G Astra szvsz.

(#188123) Drughi válasza Tothgera30 (#188121) üzenetére


Drughi
addikt

Persze, simán lehet valós a km futás, mert 4évig volt igazán használva, utánna mondjuk átvette anyu, aki kevesebbet megy.
Vagy rájöttek, hogy sok lenne a futás, emiatt műszaki előtt mindig visszatekerték az órát, ahogyan azt a jó magyar szokások szerint is csinálják.

Nem vitatom a vásárlási "módszered" én is inkább a kínálat tetejéről vennék egy műszakilag jobb állapotú kocsit, mint hogy a kínálat aljáról vegyek egy modernebbet, de rosszabb állapotban.
A G astra is jó választás, mert tömérdek alkatrész van hozzá, mindenki tudja szervizelni is, de 2020-ban 1M-et kaidni egy G astáért elég "mellbevágó"

(#188124) Tothgera30 válasza Ádám16 (#188122) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerinted 1m környékén egy 10+ éves autónál kb. annyi legyen elvárható, hogy ne hulljon szét? - Persze nem csak ennyi a kritérium, de ne zörögjön a beltere, legyen egyben, és aránylag tartós legyen. Ehhez persze mindent meg fog kapni. Ha visszaolvasol, és értelmezed (ha már e/2-ben írtad), akkor jeleztem is hogy nem nekem lenne vásárolva.

Én személy szerint G Astráért tökéletes állapotban sem adnék többet 700-nál. - Tavaly 650-ért ment a tökéletes állapotú WagonR+-unk.

Millió környékén Vasalóswift, Avensis, Corolla, esetleg 500-600 körül egy tényleg jó Almera 1.5 is jobb, mint egy G Astra szvsz. - Szétnéztem, ilyen áron, évjáratban és kevés km-rel nincsennek az általad leírt autók.

#188123 Drughi: ...4évig volt igazán használva, utánna mondjuk átvette anyu, aki kevesebbet megy. - A linkelt darabot a fia használta még, de képek alapján eléggé egyben van.

Nem vitatom a vásárlási "módszered" én is inkább a kínálat tetejéről vennék egy műszakilag jobb állapotú kocsit, mint hogy a kínálat aljáról vegyek egy modernebbet, de rosszabb állapotban. - Ha a kínálat aljáról keresek, annak tuti több sebből vérzik a bele, és idővel úgy is rá lenne költve az az összeg, mint ha egyszer egy megkímélt, gondosan szervizelt autót vesz az ember, és utána csak jóformán csak folyadékokat cserél benne.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#188125) tboy93 válasza Drughi (#188123) üzenetére


tboy93
nagyúr

Semmi mellbevágó nincs benne, egy 12 éves kompakt keveset futott autó. Ha lenne benne 250e km én is azt mondnaám, hogy sok érte az 1M.

Én tavaly vettem az Accordom, szintén 12 évesen, 128e km-el első tulajtól 2M-ért. Kínálat tetejéről. Egyáltalán nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#188126) JiMN


JiMN
tag

Szeasztok
Érdemes venni 3. Generációs 1.8 tsi-t? Van valami nyűgje még neki? Automata váltó mellé, vagy manuál?

(#188127) Tothgera30 válasza Ádám16 (#188122) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mégis találtam, Corolla van, igaz idősebb 2 évvel, és dupla annyi a futott km. Avensis nincs. Almera is akad, szintén jóval többet futott, és idősebb. Swift pedig egyel kisebb autó, nem is értem hogy jön a listába.

Tehát ha ajánlanál gondolom évjárat tól/ig, és adott motortípus vagy motorkód, mert így nagy langyos víz. Persze nem vagyok részrehajló, szétnéztem Grande Punto, Fiesta, Logan, Lacetti, amikből van dögivel, de hasonlóan szépet mint a linkelt darab most nem találtam. Ha több km lenne benne, nem zavarna, de megkímélt, garázsban tartott darabot, első vagy második tulajtól keresnék inkább, mert állagmegóvás egyszerűbb mint mindig locsolni bele a pénzt. Illetve akinek kellene, tudom hogy jó sok évig meg fogja tartani, és nagyon fog rá vigyázni. Így talán érthető hogy a kor igényeihez megfelelő faék egyszerű szerkezet kellene.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#188128) sagesz93 válasza Tothgera30 (#188127) üzenetére


sagesz93
addikt

Fiat Bravot nézted? Azért az jóval minőségibb autó egy G astránál -szerintem- , és abból 1,2 körül lehet kifogni már, de tény, nehéz. G astrával sokkal egyszerűbb a dolog. Pár napja volt is fent egy 2010-es már faceliftes bravo 120ezerrel 1,2-ért, be is tettem a parkolóba, kb 2napon belül el is tűnt a hírdetés. még olasz vonalon talán fiat linea: [link], bár ez nem tudom hogy viszonyul egy G astrához minőségben. (törökszedán)

[ Szerkesztve ]

(#188129) Tothgera30 válasza sagesz93 (#188128) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A Bravo egész tetszetős. Bár egy G Astra után meg kéne pótolni rendesen, hogy szép példányt találjunk. De azért ezen a vonalon is elindulok, hátha.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#188130) molnarpeter válasza sagesz93 (#188128) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor már Grande Punto is, abból lett a Linea.

(#188131) Drughi


Drughi
addikt

Valakinek? ;]

(#188132) cappa72 válasza Drughi (#188131) üzenetére


cappa72
nagyúr

Na a "hülyétkapok az apróktól" topikba akartad? :DDD

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#188133) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ezt kell tudnod, ha használt autót vennél, vagy eladnál: https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2020/06/25/tulelokeszlet_minden_hasznaltauto-vasarlonak_eladonak/

Jó kis összefoglaló cikk. :K

#nincsbennetarcsi

(#188134) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

2007.12. Ford Focus mar lehet a faceliftes valtozat? A muszerfala mashogy nez ki, mint egy 2006-osnak.

Koszi.

(#188135) CactuS válasza Drughi (#188131) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Eleve gyanús merr nincs oda leírva, hogy nem lopott. Másrészt 235.000.000 Ft egy kicsit sok érte, még ha patika is. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#188136) dj79 válasza CactuS (#188135) üzenetére


dj79
senior tag

Szeretett, megkímélt, garázsban tartott nemdohányzó hölgytulajtól.
New Orki nyelvezet :D

[ Szerkesztve ]

(#188137) Somatom válasza dj79 (#188136) üzenetére


Somatom
veterán

A hölgytulaj miért előny? Sztem kifejezetten hátrány. Legutóbb egy haveromtól vettem autót, amit a felesége használt. Ez meg is látszott az autón. Talán a tető még ép volt, de az összes többi elem le volt koccolva. Az előtti autóm is hölgyé volt. Nem tudom, hogy lehet 38 ezer Km alatt hazavágni egy kuplungot, de neki sikerült.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#188138) KTU válasza Somatom (#188137) üzenetére


KTU
addikt

Ezt én se értem, hogy ez miért pozitívumként jelenik meg általában a fejekben. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#188139) Mauzes válasza dj79 (#188136) üzenetére


Mauzes
őstag

Előző tulaj német nyugdíjas, csak autópályán használta, kizárólag márkaszerviz.

(#188140) kisza25 válasza Somatom (#188137) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ezt már én is sokszor kérdeztem? :F olajcsere, ha eszébe jut, váltó+kuplung kuka, minden dzsuva retek belül és körbe koccolva a kocsi, gyűrű meg kicsinálja a bőr kormány+ váltót.
(Talán a punci szag? :F :P :DDD )

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#188141) dj79 válasza Somatom (#188137) üzenetére


dj79
senior tag

Dehogy előny :DDD sőt.... Látnátok anyós Honda jazzét. Neki sikerül ledönteni a jazz elpusztíthatalanságának szobrát....

(#188142) parandroid válasza kisza25 (#188140) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

???

Nagyon úgy tűnik, hogy másmilyen körökben mozgunk. Én is tisztán tartom az autót, de páromnak még alacsonyabb az ingerküszöbe, szóval ő még előbb törölget, takarít, illetve mosat, mint azt én tenném. Parkolási sérülésekben meg kb egálban vagyunk, az ilyesmi pár évente a legjobb háznál is előfordul. Váltó-kuplung problémát meg nem is értem, hogy lenne nemi kérdés. Gyűrűvel meg a pecsétgyűrűs kandisznó, vagy egy 50 kilós plázacica vajon a rosszabb?

Kb ugyanannyi igénytelen férfi van, mint nő. Sőt... Nekem az ismeretségi körömben pont az a tapasztalat, hogy a nők nem hajlandóak beülni akármilyen szakadt, mocskos, retkes, zörgő, kattogó rozsdaboglyába.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#188143) odrif


odrif
MODERÁTOR

A Mazda 3 mellett, felmerült még a Volvo V40 ami hasonló árkategóriában van és benzines is.
A V40-ről mik a vélemények? pl.: [link]

20 éve a Prohardveren

(#188144) CactuS válasza parandroid (#188142) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nálunk a céges flotta alapján állíthatom, hogy a hölgyek sokkal rosszabbak, ha az átlagot nézzük és nem feltétlenül a vezetési képesség miatt. A nők olyan szinten be tudják lakni az autókat, hogy arra egy férfi nem képes. Kezdjük az állandó kézkrémezéssel, ami megöli a kormányon és a váltón a bőrt, ha olyan a cucc, akkor még a műszerfal gumis bevonatát is, aztán ott van a hajgumik sora a váltón, benne egy halom hajszállal, az egyéb dobozok, cuccok, kacatok, bizbaszok, cipők stb. az autó különböző részeire elszórva. Aztán a szemét kérdés, ha zacskóba gyűjti, akkor azt nem üríti ki. Találtam/láttam már női tangát is kallódni autóban, férfi alsógatyát még nem. Vannak kivételek, de furcsa mód a nők többsége nem tudja/akarja az autót tisztán/rendben tartani, legalábbis a mi flottánkban.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#188145) Ádám16 válasza odrif (#188143) üzenetére


Ádám16
addikt

Az, hogy simán ezt venném. Jó ez a motor, szerintem elég az 1,3 tonnához, a minőségérzet is fentebb van a 3-astól, a lebegő műszerfal is király szerintem.
Plusz szerintem egyértelműen szebb is a Mazdánál külsőre.

A Mazdát talán jobb vezetni, de próbáld ki mindkettőt.

(#188146) MunezXBK válasza CactuS (#188144) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én vettem már autót idős nőtől, soha többet.

(#188147) akooos válasza MunezXBK (#188146) üzenetére


akooos
veterán

[link]
Ilyet? :)

(#188148) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Fogy az AAA készlete, ebből szerintem kivonulás lesz.

(#188150) BigBlackDog válasza SzlobiG (#188148) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Gyorsan, gyorsan, sietni kell, hátha még sikerül kifogni valami tuti vételt! ;]

Bár gondolom jó autót is lehet(ett) venni Tőlük, ha sikerült valami tisztességes tulajtól beszerezniük, aki odaadta nekik a felkínált áron.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.