Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63101) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Na végre! :C

- 205 LE
- Torsen-diffirenciálmű

(#63102) EQMontoya válasza Evil Snowman (#63101) üzenetére


EQMontoya
veterán

Korrekt kis technika.
Csak nem szép. :( Inkább a GT86 kéne. De azért kipróbálnám.

Arra viszont kiváncsi vagyok, hogy hová lövik be az árát, mert lész két azonos erejő élményautójuk. Nyilván nagyon más a kettő, de fölé nem lőhetik, csak alá.

Same rules apply!

(#63103) -v- válasza Evil Snowman (#63101) üzenetére


-v-
addikt

Szimpatikus. Berakhatnanak egy ilyen kompresszorost a gt86ba is.

(#63104) rbalint88 válasza Tsebacsi (#63100) üzenetére


rbalint88
addikt

Enyemnek se. :)

Meg kuzd erte, bizonyitasi fazis van 10 eve :DDD ;]

(#63105) Evil Snowman válasza EQMontoya (#63102) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Olyan mint anno a Chokito volt. Ronda, de finom. :DDD Én reménykedem benne, hogy olcsóbb lesz, mint a GT86, mivel ez van tervben következő szekérnek. :B Mindenesetre a sajtófotók alapján még egy 3 cm-es ültetést elbír elől, hátul. Szerintem a TEIN hamarosan gyártani fog hozzá komplett állítható, ültető szettet.

Ami még érdekel, hogy milyen lesz az a súly/lóerő arány. Ami meg kicsit hiányzik, hogy nem merték meglépni a négykerék hajtást.

[vilike]:a GT86 alapból turbóval megfújva kellett volna, hogy érkezzen véleményem szerint. Ez a szívó boxer, ami benne van nagyon kevés.

(#63106) Bögre válasza focvis (#62545) üzenetére


Bögre
aktív tag

A zegi bőrös kontaktot elkérhetem? Öcsém keres hozzá közel szakit. :R

(#63107) -v- válasza Evil Snowman (#63105) üzenetére


-v-
addikt

Egy 2 literes szivo nagyon karcsu ja, epp azert kene a kompresszoros, ott nyomatek is akad, es nem veszik el a reszponzivitas sem.

(#63108) focvis válasza Bögre (#63106) üzenetére


focvis
veterán

PM-ben küldtem, nincs mit, szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

(#63109) Atomgeszi válasza hacki87 (#63071) üzenetére


Atomgeszi
veterán


Sorry a kép méretéért. :D

(#63110) Qtya123 válasza BigBlackDog (#63051) üzenetére


Qtya123
őstag

Biztos, hogy ők hívtak, mert személyesen jelentettem be a kárt az irodában és utána olyan adatokra hivatkoztak, ami ott lett megadva. Nem fogadom el az árat természetesen.

(#63111) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ma ültem egy 3 bmw-ben (legújabb) komolyan olyan a belseje, mint egy bunker, annyira körbevesz, engem kicsit zavart is, de meg tudnám szokni:P Kívülről meg nagyon tetszik, kipróbálni nem volt időm, pedig felajánlotta a sógor, de mennem kellett ügyfélhez, majd legközelebb, bár lehet túl nagy birtoklási vágyat keltene bennem:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#63112) pit stop válasza Tsebacsi (#63086) üzenetére


pit stop
addikt

Francia autót vennél? Hajjaj...

;]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#63113) K Norbi válasza kisza25 (#63111) üzenetére


K Norbi
addikt

Én ebbe ültem [link] tetszett..

[ Szerkesztve ]

(#63114) Magnum_ válasza K Norbi (#63113) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En a hetvegen az uj tiguant probaltam ki es tetszett.

I humbly and respectfully decline™

(#63115) gzbotii válasza pit stop (#62812) üzenetére


gzbotii
veterán

Hát...amikor először olvastam a pletykákat, azt hittem, hogy nincs sok alapja.
Most, hogy tényleg az övék, remélem nem kurják el :D (bár mondjuk a legújabb Oped autók megbízhatóságáról sincs tapasztalatom)

(#63114) Saint_: nekem csak a főnököm új, fullos Mazda 6-ja jutott. Hát, tudnék vele élni :DDD

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#63116) tboy93 válasza pit stop (#63112) üzenetére


tboy93
nagyúr

:C

(#63117) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok. Van valakinek olyan jellegű tapasztalata, hogy motoroptimalizálással csökkenhet-e a fogyasztás? Hosszú autópályás utakon és úgy általában. Főleg ez lenne az oka, hogy megcsináltassam, de mindenki mást mond és így nem merem hátha fölösleges lesz. Nyilván a plusz erő sem lenne baj néha, de amiatt érdekel, hogy mondjuk egy autópályás út 5.2-es átlag helyett lehet-e mondjuk 4.6.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#63118) EQMontoya válasza FerNandor (#63117) üzenetére


EQMontoya
veterán

Természetesen.
Aki újonnan megvette az autót, az azért fizetett súlyos százezreket a gyárnak, hogy az autó direkt többet fogyasszon, mert különben nem tudnák neki eladni a következő generációt is. :)

Same rules apply!

(#63119) zsole84 válasza FerNandor (#63117) üzenetére


zsole84
senior tag

Én csak 1 dolgot nem értek ebben a "motoroptimalizálás" dologban... A gyártók nagyon nagy pénzeket fektetnek a minél kisebb fogyasztás ( 1-2 dl) eléréséhez, ennek ellenére mindenféle kis műhelyek +10-20 lóerő, -1-2 literes fogyasztás csökkenést ígérnek és ráadásul mindez jót tesz a motornak. Nekem ez nagyon nem hihető...

(#63120) kaszaking


kaszaking
tag

Egy szerelőnek kell garanciát adnia a beszerelésre meg mindenre ha ő csinálja és szerzi be az alkatrészt hozzá?
Elvileg nagyon jónak mondott szerelőnél volt a kocsi 2x és most derült ki hogy mind a 2x trehány sz.r munkát végzett. Ismerős szétkapta a kocsit átnézni a motorját és az alábbi derült ki.
Vezérlésnél a feszítőpatront úgy állította be ahogy a régi volt, Mostanra olyan laza lett a szíj ez miatt hogy csoda hogy rajta maradt még. Még 30.000km lett volna a 60 ezerből.
viszkokuplung cserénél meg az ékszíjat megégette ahogy megállította a ventilátort.

[ Szerkesztve ]

(#63121) Speeedfire válasza kaszaking (#63120) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Kell neki adnia. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#63122) szőröscica válasza zsole84 (#63119) üzenetére


szőröscica
addikt

Majd jönnek itt azok, akiknek 2 literrel csökkent a fogyasztása csippelés után, aztán megnézheted a véleményed. ;]

(#63123) Qru válasza FerNandor (#63117) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

PR szövegen kivül még senkitől se hallottam, hogy kevesebbet enne a gépe chiptuning után. Nincs új a nap alatt: a lovak zabbal mennek. Többlet teljesítmény nincs többlet fogyi nélkül.

Mod:

Vagy az eco tuningra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#63124) kaszaking válasza Speeedfire (#63121) üzenetére


kaszaking
tag

Egy vezérlésnél mennyi időre kell adnia garanciát?

(#63125) Qru válasza kaszaking (#63124) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2 év szavatosság itt is él sztem de majd a topik jogásza megmondja.

#nincsbennetarcsi

(#63126) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Qru kérdezted a fogyasztásom, ma reggel tankoltam és 8,4 jött ki. Ebben volt 160km pálya-főút is, de nem rossz. Eladomaf*szbaaa ;] :DD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#63127) Qru válasza Tsebacsi (#63126) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem rossz de azért a jótól messze van (nekem a legutóbbi 8,2 lett). Tegnap összefutottam Bögrével és pont ezt beszéltük, hogy nálad vmi nem oké. :(

#nincsbennetarcsi

(#63128) BigBear válasza kaszaking (#63120) üzenetére


BigBear
senior tag

Elvileg kell adnia garanciát. Csak elég nehéz bizonyítani hibás szerelésnél is a dolgokat. Mondani lehet bármit, kérdés, megéri-e a hercehurca. Egy éve jártam úgy, hogy műszakira vittem a kocsit, amihez megpiszkálták a kipufogómat. Ezt nem sokkal követően mivel zörgött, többször is visszavittem, hogy valami nem oké. Majd a kocsi elkezdett vergődni, erő elfogyott, füstölt, stb. Visszamentem, elhajtottak. Szerelőkeresgélés, szanvedés. Végül találtam valakit, aki szétkapta. A lényeg: gyűrűzés, kipufogó szelepek cseréje, első dupla és középső katalizátor cseréje, meg ami ezzel jár. Mindez egy hibás szerelés miatt.
Elmentem ügyvédhez is, de arra jutottam, hogy nem éri meg a hercehurca. Mire látnék valamit a pénzemből, ez még sokkal többe lenne, mint amennyibe az egész művelet került. Nem lebeszélni akarlak, járj utána, de itthon nem egyszerű elintézni egy ilyen ügyet.
Arról nem beszélve, hogy ha visszamegy az ember, hogy garanciában csinálja meg, mi a biztosíték, hogy nem trehány munka lesz az is.

(#63129) Tsebacsi válasza Qru (#63127) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát lehet valami nem kerek, csak nem tudom, micsoda :) És a szerelők sem találtak semmit soha. Evvan. :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#63130) Qru válasza Tsebacsi (#63129) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nehéz a lábad kb más magyarázat nincs. BBD-vel kéne cserélned egy pár napra és akkor kiderülne technikai vagy emberi hiba van-e. :D

#nincsbennetarcsi

(#63131) Magnum_ válasza Qru (#63130) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Lenkoval ;]

I humbly and respectfully decline™

(#63132) BigBlackDog válasza Qru (#63130) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Neked milyen jó ötleteid vannak így reggel! :DDD

Akkor ma este lesz tali? :) Mert, ha igen, akkor még be kéne iktatnom egy kocsimosást, nehogy Saint_ mester koszosnak találja. :D

[ Szerkesztve ]

(#63133) Jaffa75 válasza Tsebacsi (#63129) üzenetére


Jaffa75
őstag

velem nem cserélhetsz, mert onnantól az enyém is 8 felett fog enni... :DDD Az elmúlt 10e km BC átlaga 6.3.

(#63134) Qru válasza BigBlackDog (#63132) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugye?! :D

Öööö, nem is volt róla szó hogy ma lenne. Jövőhét csüt meg az azutáni csüt van versenyben... :U

Saint: :D

mod:

Jaffa75: Spriten vezeted vagy csak magadnak írod?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#63135) BigBlackDog válasza Qru (#63134) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor az csak egy nagyon korai verzió volt. Na mindegy, akkor ma előbb megyek haza.

Ja, egyébként 6.7 l/100 km a jelenlegi BC szerinti fogyim. :D

[ Szerkesztve ]

(#63136) Snoop-y válasza Qru (#63130) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam multkor linkeltem mar kepet a labnyomarol ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#63137) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Én vagyok a hülye, hogy mindig adok nektek lehetőséget a különböző testrészeim és tulajdonjaim majszolgatására :W :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#63138) Qru válasza BigBlackDog (#63135) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen de aztán a 16 vs 23 lett a döntős és most úgy tűnik a 23-a lesz a befutó a szavazatok alapján.

Snoopy: :D

mod:

Tsebacsi: Valami ott nem kerek nálad az fix. Bubi nagy átlaga 8,27. Ez az elmúlt 6k km alapján, valós mért fogyi. Ugyanez a BC szerint csak 7,92.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#63139) Tsebacsi válasza Qru (#63138) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A BC nálam is csal, 7.9-et írt, és fél litert hazudik, szóval a 8.4 tök pontosan kijön. Kérdés hogy ennyit számít a városi dugó? Igaz nagyon óvatos haladással biztos tudnék 7-7,5 körül hozni, de akkor már nem élvezném a vezetést se. :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#63140) z123456789


z123456789
addikt

Pennyben autós orgia van mától. ;]

Mmmm. a Dunlop mosósziovacsra benevezek.

[ Szerkesztve ]

(#63141) rbalint88 válasza Tsebacsi (#63137) üzenetére


rbalint88
addikt

Ez egy burkolt kapjatok be volt? Mar ugy a majszolgatas miatt... :DDD

(#63142) Tsebacsi válasza rbalint88 (#63141) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát mindenki azt vegye ki belőle(m) amit kíván :DDD ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#63143) Jaffa75 válasza Qru (#63134) üzenetére


Jaffa75
őstag

csak magamnak... a rátankolásossal kb. 3-4 decivel magasabb a valós fogyi!

Tse: tegnap be kellett mennem délután a városba, szerencsére csak 20km-t tette bele, de a BC azonnal 7.2-t mutatott! Te meg jóval többet mész a városban, szóval szerintem nem gáz amit mutat! :N Egy Daewoo, vagy egy Mitsu (VAG-ot nem is mondom) simán harapja a 8-at! Neked meg maradt a fogyi mellé vezetési élmény is! Fél liter miatt eladnád? :Y Nem hinném hogy ezt komolyan gondolod... :N :))

(#63144) Tsebacsi válasza Jaffa75 (#63143) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem a fogyi az elsődleges ok. Unom a botozást, unom a keményebb futóművet, unom az ülésfűtés hiányát, vágyom egy kombi méretű autóra, hogy turbósan rugalmas legyen és ne keljen az egekbe pörgetni.
Vágyom plusz hibalehetőségekre ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#63145) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#63144) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én mondjuk kivinném pályára, 2*20 km 3-asban 120-al. Aztán utána megnézném, hogy mit mutat a fogyi, meg az alacsonyabb fordulaton való nyomatékosság.

(#63146) Qru válasza Tsebacsi (#63139) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha városozol akkor viszont reális a 8,4. :K

mod:

Zsokszám: Hazafelé be is nézek akkor. Kár, hogy lángnyelves trikó ülésuzat nincs. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#63147) Snoop-y válasza Qru (#63146) üzenetére


Snoop-y
veterán

Akkor a 9,5 is realis vele sajnos :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#63148) Tsebacsi válasza Snoop-y (#63147) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hybrid kell ide a fenébe is :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#63149) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#63148) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vegyél egy Priust, ha sok a város! meg vegyél mellé valamit az élvezet miatt, hogy ne felejts el botozni sem! :P

[ Szerkesztve ]

(#63150) EQMontoya válasza Tsebacsi (#63148) üzenetére


EQMontoya
veterán

Taxis vagy?
Ha nem, akkor a városi fogyasztás kb. ignorálható, havi párszáz km-re nem tétel. Két tisztességes üveg ipát nem spórolsz meg rajta.

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.