Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) Bobrooney válasza vihartigris (#65000) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ha jól rémlik, panelok látszanak úgy, szóval nem biztos, hogy attól jobb lett volna.

(#65002) vihartigris válasza Bobrooney (#65001) üzenetére


vihartigris
őstag

Így nem választódik el a téma (szobor) a háttértől.

bármi reciproka a semmi

(#65003) racskobalazs válasza gorgo (#64999) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Szia,

Nagyon szépen köszönöm az építő kritikát! :)
Ha lesz egy kis extra időm a napokban akkor újravágom/szerkesztem az ajánlás alapján és hozom úgy is! :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#65004) vond


vond
MODERÁTOR

Félig poénból beneveztem a XIV. Szombathelyi Sajtófotó-Pályázatra, erre megnyertem a Sport kategóriát. :D Pedig tényleg nem egy nagy truváj ez a kép, de ezek szerint tetszett nekik, hogy - kicsit szakítva a hagyományokkal - behoztam ezt a 360-as témát is.

Nyolc fotóm van kiállítva, de bedobom a többit is, hátha valamelyik megtetszik valakinek. :)





VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#65005) vihartigris válasza vond (#65004) üzenetére


vihartigris
őstag

Gratulálok! :C

bármi reciproka a semmi

(#65006) Beldar


Beldar
tag

(#65007) papaya válasza vond (#65004) üzenetére


papaya
senior tag

:C Gratu, jók!!! :K

(#65008) j.bravo válasza vond (#65004) üzenetére


j.bravo
addikt

:R Menők!

A másodiknál drónnal berepültél a csillárba, vagy valójában jóval alacsonyabb volt és pl létráról fel lehetett rögzíteni a gépet, csak a nagylátószög miatt így látszik?

Whatever.

(#65009) j.bravo válasza j.bravo (#65008) üzenetére


j.bravo
addikt

(az a díjnyertes kép egyébként?)

Whatever.

(#65010) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Sziasztok!



Tavaly volt egy kis időm fotózni + szerkesztgetni, természetesen amatőr túristafotós szinten. Mennyire lettek gázak?

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#65011) vond válasza j.bravo (#65008) üzenetére


vond
MODERÁTOR

3 méteres stick, rajta az Insta360, alatta meg én, nyújtózkodva. :D Így épp felértem a csillárig. ;] Ez lett a nyertes kép, de a sokat filóztak, hogy inkább a második legyen. :)

vihartigris & papaya: Köszi! :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#65012) gorgo válasza vond (#65011) üzenetére


gorgo
őstag

A második nekem jobban tetszik, olyan szépen futnak azok az ívek... :C Mint sok egymásba kapcsolódó Möbius szalag.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#65013) j.bravo válasza vond (#65011) üzenetére


j.bravo
addikt

köszönöm a leírást! Nekem továbbra is a csillárba bújós a kedvencem :)

Whatever.

(#65014) papaya válasza tDr1v3r (#65010) üzenetére


papaya
senior tag

Szerintem kellemesek. A színek jók.
Ha fejlődni akarsz tovább akkor pár építő jellegű kritikát írok:
1. kép: érdemes lett volna lentről fotózni (bár gondolom ez vmi állatkert, és kerítés volt), illetve a bals alsó sarokban lévő foltot leszedni (healing brush, vagy content fill stb)
2. kép: megvártam volna míg a hölgy elmegy a képből, illetve kicsit jobban belekomponálnám a macskaköves utat, a kocsit meg vhogy kiszedném.
3. kép: nekem az ilyen épületek inkább szemből adják ki teljes nagyságukkal belekomponálva, a fény dob rajta de a hosszú árnyék sokat el is vesz a témáról.
4. kép: Jó kattintás, max annyit szoktam ilyeneknél próbálni hogy a haladási irányba hagyok többet a képből a vágásnál.
5. kép: Kár, hogy a hajó abba az irányba tart, fordítva lenne az igazi, így nincs meg a szememnek a nyugvó pont.
6. kép: Színek jók itt is, de ez a kompozíció nekem kicsit semmilyen. Nem tudom mi a téma a képen, mert az ég unalmas, a házak szintén semmi extra. A hegyek meg túl távoliak, a lakótelep nagyon belerondít a hangulatába.

Remélem találsz benne vmi használható tippet ;)

(#65015) Beldar


Beldar
tag

Én is a Veszprém ZOO-ban lőttem őt :)

(#65016) vihartigris


vihartigris
őstag

fotó Hungarikum 2023

bármi reciproka a semmi

(#65017) deny330


deny330
aktív tag

Abszolút kritikáért jöttem most ide ezzel a képpel, ugyanis őszinte leszek: imádom a 14mm-es gyujtávot, pláne épületeket fotózni vele, de egyszerűen nem tudok komponálni vele. Aki tud (főleg) kompozíciós kritikát, az ne kíméljen.

Amúgy a helyszín Bory-vár, Székesfv.

(#65018) Grillo válasza deny330 (#65017) üzenetére


Grillo
senior tag

A széleslátóval én is küzdök, de ami biztos segítene, ha a képen legalább valami függőleges lenne. Én középre komponálnám a tornyot, középvonala lenne függőleges, így kimaradna bal oldalon a kicsit belógó épületrész is. Próbálnék magasba emelt kamerával kicsit dönteni előre, így beleférhet a bejárat sarka is talán, a kevesebb ég nem gond talán.
Vagy azzal játszani, hogy a dupla szobor a tetőn, a tornyon lévő, és a jobb oldali dombormű legyen a harmadolókon. Persze nem tudom, belefér-e.
Kissé "sűrű" a helyszín, és ezen így a fa sem segít.
Szerintem.

(#65019) deny330 válasza Grillo (#65018) üzenetére


deny330
aktív tag

Pedig a tornyot próbáltam függőlegesre állítani, ezekszerint nem sikerült. Értem mit mondasz amúgy, az égből így is sok lett azt éreztem, a fa pedig nekem személy szerint tetszett, csak jól komponálni nem tudtam. A földhöz közelebb mondjuk nem próbáltam meg lefotózni, de ahogy érzem és látom széleslátónál ez lesz a működőképes (bizonyos esetekben). A perspektíva torzítás miatt amúgy te hogy oldod meg a függőleges részeket? Ki kell választani, hogy mit akarunk függőlegesre, és a többit elengedni? Vagy a csúszkákkal kell játszani LR-ben?

(#65020) Grillo válasza deny330 (#65019) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem egy MFT 8 mm (FF16mm) nem halszem üvegem van, ezzel fotóztam most sok épületet kívül-belül. Bazi nehéz, főleg ott, ahol sok a párhuzamos-függőleges él. Egyrészt mifel flipscreenem van, így tudok felfelé nyújtott kézzel magasabb "szemmagaságból" lőni, másrészt utómunka, de akkor meg előre érdemes ezzel számolni, mert torzításnál sokat veszítesz iránytól függően.
Nem tudtam letölteni a képed, de itt biztosan állítanék egy vízszintet/függőlegest, és picit torzítanék, bár így a bal sarok biztosan lemaradna.

Én amúgy is inkább a részleteket szeretem, ritkán szoktam amúgy akár még 24-28 mm körül fotózni.

(#65021) deny330 válasza Grillo (#65020) üzenetére


deny330
aktív tag

Hát ez csak hangyányit tágabb, 14mm FF (nem fish eye). Köszi szépen, lehet megpróbálom LR-ben akkor még, hátha menthető, de a bal oldalon csak annyit hagytam volna meg amúgy is, hogy a dupla ajtó téglás külső falazata megmaradjon (ami kiugrik a falból, remélem érthetően írtam). A baloldali tornyot nem akartam benne hagyni a kompozícióban szerkesztéskor, de nem tudtam úgy csűrni-csavarni hogy jó legyen.
Letöltést megnézem majd, FlickR nem tudom engedi-e mondjuk.

Nekem meg pont az a bajom, hogy imádom a 24-28mm és alatti tartományt, csak még ügyetlen vagyok hozzá. Ha lenne annyi időm gyakorolni amennyi nincs.. :)

[ Szerkesztve ]

(#65022) deny330


deny330
aktív tag

Mai napi séta két értékelhető eredménye:

(#65023) Lassú Víz válasza deny330 (#65019) üzenetére


Lassú Víz
őstag

dr. Sevcsik Jenő Perspektíva és fényképezés című könyvét ajánlom.

Sok dolgot segít megérteni kezdve attól, hogy térbeli tárgyak hogyan képződnek le a 2D érzékelőre, egészen addig, hogy az objektív gyújtótávolsága miért nem befolyásolja a perspektívát.

Mindezek nélkül a konkrét képre vonatkozóan az egyik gond vele, hogy zavaró a perspektivikus torzítás, mert nem képalkotó elem. Ugyanúgy, ahogy a dőlésnél is van. Az utómunkát leszámítva két választásod van, vagy hátrébb mész, hogy a gép is vízszintesen illetve függőlegesen legyen vagy közelebbről nézel rendesen felfelé. Hogy melyik működik, ha egyáltalán működik, azt kísérletezéssel lehet eldönteni. Illetve nekem túl sok a fa. Mintha nem tudtad volna eldönteni, hogy mi legyen a kép témája.

Azt te tudod milyen objektívet viszel magaddal, de az utólagos vágásokat amennyire lehet én kerülöm. Akkor inkább egy kicsit hosszabb gyújtótávolsággal kell a képet elkészíteni. A négyzetes arány miatt drámaian esik egy kép felbontása az utólagos vágással.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#65024) total90 válasza deny330 (#65017) üzenetére


total90
veterán

Lr-ban simán ki tudod javítani a perspektíva hibákat. Én a tornyot középre hoznám.
A színek valami preset vagy te csináltad? Az nagyon bejön.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#65025) deny330 válasza total90 (#65024) üzenetére


deny330
aktív tag

Hát a sok módosítás miatt már inkább mondanám saját presetnek, de amúgy northborders preset packjában (talán V1 volt a packnak a neve) volt bent az eredeti, a sok módosításból lett ez. Köszi szépen!

(#65026) deny330 válasza Lassú Víz (#65023) üzenetére


deny330
aktív tag

Köszi szépen a hosszú választ!
Akárhogy is olvasom, ezen az extrémebb gyujtávon való fotózáson többnyire a gyakorlás fog segíteni illetve a kísérletezés. Az utólagos vágás részt megértem, ha sokat croppol az ember, akkor hamar kevés tud lenni az a 24mpx.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.