Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#85201) Morris válasza Chaser (#85200) üzenetére


Morris
veterán

Fölösleges körök. De hát a te időd...
Úgyis azt fogják mondani, hogy jó.
Milyen visszhangot szeretnél? Most mondtam én is, hogy nem jó. Így én nem azt veszem. Van helyette sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#85202) Chaser válasza Morris (#85201) üzenetére


Chaser
titán

rajtunk kívül azért vannak még felújítók meg cégek is, kisebb-nagyobbak, tehát ha valami elcseszett konstrukció annak már lenne nyoma neten, de nem találtam ilyesmit, az lehet h belefutottunk pár defektesebb gyártásba
nekem mindegy mit mondanak, ott előttük bekeverem az 1 liter vizet 1,5kg porral ha kell, de aztán a főmanus fejére is fogom önteni:) nem azért adtam érte pénzt, h a sittes zsákokat rakjam meg vele ( : az utolsó zsákkal még teszek egy próbát, aztán kiderül

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85203) ctrlaltdel13 válasza Chaser (#85200) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem olvastam teljesen vissza a hozzászolásokat,de ha jól vettem ki egy bizonyos cég bizonyos glettjével van gond.
A jelenség valós. Festő ismerősöm szívott vele,meg reklamálta a cégnél, el is ismerték fű alatt,de ennyi.

(#85204) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Gipszkarton falat szeretnék elbontani úgy, hogy a bontott lapokat fel tudjam használni.
UW profil, egyik oldalán burkolva. A lapok egy másik ilyen falra menne.
A bontandó fal szép fele glettelve, festve.
Meg lehet ezt csinálni, vagy élből úgy álljak hozzá, hogy sittszállítás lesz?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85205) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Ki milyen zuhany rózsát és csövet használ? Nekem 1 év után minden egyinknek vége? Nincs ezekből valami tartós fajta?

(#85206) föccer válasza macilaci78 (#85204) üzenetére


föccer
nagyúr

hááát, ha megtalálod az összes csavart akkor talán, de akkor sem igazán bontható.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#85207) ctrlaltdel13 válasza macilaci78 (#85204) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Szerintem a ráfordított időd,nincs egyenes arányosságba az árral.
De tetudod mennyit ér az időd.

(#85208) föccer válasza ctrlaltdel13 (#85207) üzenetére


föccer
nagyúr

Azért ki tudja, a GK veszélyes hulladéknak számít és kb csak vegyes konténerbe lehet elvitetni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#85209) macilaci78 válasza föccer (#85206) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csak az egyik oldalán burkolt, a másikhoz meg hozzáférek. Az összes csavar helyét látom, csak nem a feje felől. Két ilyen falból a kisebbet megszüntetném, a másik csupasz oldalát pedig burkolnám a bontott anyaggal.
Hogyan tekerjem ki a csavart? Vagy csak simán feszegessem le a lapokat a profilról?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85210) macilaci78 válasza SG3rg0 (#85205) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem a gyári rózsa van, de egy HansGrohe cső van 3 éve. Sima műanyag cső, nincs rajta az a fém spirál, semmi bajom nincs vele. Mindkét vége elforog, csavarodásmentes.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85211) pjen válasza macilaci78 (#85209) üzenetére


pjen
félisten

Ha látűd a csavar másik végét,egy fogóval vissza tudod tekerni,hogy megtaláld a fejet.

(#85212) föccer válasza macilaci78 (#85209) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha látod a pontos helyt, akkor egy csavarhúzóval kapard mi belőle a gipszet. Ha kiszakad, vagy törik a lap, akkor nem igazán lehet újra felhasználni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#85213) ctrlaltdel13 válasza föccer (#85208) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A Gk. melyik veszélyességi jellemzők csoportjába tartozik.
(Hp1-14). Milyen EWC kódja van?
Komolyan érdekel,felénk senki nem szólt még hogy külön kellene kezelni.

(#85214) föccer válasza ctrlaltdel13 (#85213) üzenetére


föccer
nagyúr

ennyire mélyen nem tudom, de fkf telepen nem veszik át, nagy hulladéklerakóükban nem veszik át, konténeresek sittként nem viszik el csak vegyes konténerként, bődületes felárral.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#85215) SG3rg0 válasza macilaci78 (#85210) üzenetére


SG3rg0
őstag

Linket tudsz adni a csőhöz, mert egyértelműen nem találom. :R

(#85216) Met válasza macilaci78 (#85209) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha feszegeted letörik a sarka, elreped.
Ahogy írták, ha látod a csavarokat akkor fogóval tekerd meg hogy akkussal a másik oldalról ki tud tekerni.
Sniccerrel meg vágd be az illesztéseknél ahol tudod.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#85217) #33253120 válasza macilaci78 (#85209) üzenetére


#33253120
törölt tag

Mivel van burkolva?

(#85218) macilaci78 válasza SG3rg0 (#85215) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bementem egy szaküzletbe és kértem valami normálisat. Tán 3k-t fizettem érte.

A gk-tippeket köszönöm!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85219) macilaci78 válasza #33253120 (#85217) üzenetére


macilaci78
nagyúr

[kép]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85220) Chaser válasza ctrlaltdel13 (#85203) üzenetére


Chaser
titán

rigips rimano plus a-ról van szó, nagy feneket nem kerítek neki, de ha minden előírás betartva és nem jó az pfffffffffff, érdekel mi van, ha a nagy zsák is kuka veszek baumitot

karton veszélyes hulladéknak számít, valószínűleg azért mert nem tudják visszahasználni semmire - ha a sittes cég "rugalmas" akkor nem érdekli őket -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85221) ctrlaltdel13 válasza Chaser (#85220) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Valami adalék anyag kimaradt a rendszerből állítólag.
Többet nem tudok róla, csak hogy nem állt meg a falon,szarrá csattogott.

(#85222) Morris válasza SG3rg0 (#85205) üzenetére


Morris
veterán

Hansgrohe Crometta vario.

[ Szerkesztve ]

(#85223) Chaser válasza ctrlaltdel13 (#85221) üzenetére


Chaser
titán

ez konkrétan folyik:) mivel nem tudtam milyen állagúnak kell lennie, kis rész ytongra felkentem - persze elég gyanús volt h ebből nem lesz nagy karrier ha glettvasról lefolyik - , ahol 1-2mm-nél vastagabban kellett volna el is folyt ( : 1-10mm-nek írja, én is arra gondolok h lement pár műszak selejtes gyártás, a kis zsákot talán obiban vettem, nagyot vmelyik tüzépen, gyártási idejüket majd megnézem melyik mikori

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85224) Morris válasza Chaser (#85223) üzenetére


Morris
veterán

Ahhoz még port kell rakni ha folyik. Én mindig érzésre keverem. De sajnos így is csomós maradt. És ez tavaly volt.

[ Szerkesztve ]

(#85225) #33253120 válasza macilaci78 (#85219) üzenetére


#33253120
törölt tag

Egy keményebb spaknival le tudod kaparni glettet a csavarhelyekhez.

[ Szerkesztve ]

(#85226) Chaser válasza Morris (#85224) üzenetére


Chaser
titán

azért mondtam h rakok még hozzá, annak ellenére h grammra kimértem az előírtat ( : de csomón az sem segít
kőműves kanálban szoktam szedni, de attól függően mennyire tömött a por állaga, más a tömege, inkább kimérem és kész, supergipsznél nagyon bevált, annyira spieler nem vagyok h érzésre rakjam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85227) gerisz23 válasza Chaser (#85220) üzenetére


gerisz23
őstag

Én dolgoztam mind 2-vel,nekem rimano fehérebbnek tűnt mikor megszáradt,meg nem volt annyira foltos a fal.Ennyi különbséget vettem észre. Valószínűleg párát kapott a többi zsák is,bontatlanul is tönkremegy.Nekem is maradt 2 zsák most már nincs pofám visszavinni a boltba 2 hónap után,belehúztam még egy nejlon zsákba tán jövőre még jó lesz ha lesz pénzem folytatni a felújítást.
Én amúgy érzésre kevertem,mint a modellgipszet.

Szerk:ha igen porzik akkor jó eséllyel lejárt a szavatossága-megdöglött.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#85228) Met


Met
Topikgazda

A szabályzós zsinórkapcsoló tényleg ilyen luxus termék?
[link] már ha egyáltalán lehet kapni és nem miskolci a cég.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#85229) Chaser válasza gerisz23 (#85227) üzenetére


Chaser
titán

a supergipszet is akkor vettem nyáron mikor ezeket - azt biztos másik helyről, csak egy festő boltban kaptam -, azt sittes zsákba raktam, ezeket nem, de azért lakáson belül már illene nem párát kapnia, semmi más anyaggal nem volt gondom csak a plus a-val, de nem baj, a nagy zsák még ott van, ha azzal is lukra futok jó lesz villanyász bácsinak stukatúr mellé, az a heppjeh az ilyen sz@rokat adjam neki, hát neki adom, legalább nem kell kidobni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85230) mokus1 válasza Chaser (#85200) üzenetére


mokus1
addikt

Tehát egy kb 4-5nm-es fürdőbe 400 w bőven elég? belmagasság kb 2,5m

(#85231) Chaser válasza mokus1 (#85230) üzenetére


Chaser
titán

én 75w/nm-t számoltam magamnak, jó a hőszigetelés, ott kb 2,5-ös belmagasság van, igazából hőszigeteléstől és magasságtól függ, meg ki mennyire meleget akar oda
alternatívája lehet elektromos fűtőszőnyeg burkolat alá, ha burkolat még nincs

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85232) mokus1 válasza Chaser (#85231) üzenetére


mokus1
addikt

az kb mennyire fűti ki? 21-22 fok jó lenne ha lenne. Egyébként körbe van fűtve egyetlenegy oldalról kap hideget.

(#85233) föccer válasza mokus1 (#85232) üzenetére


föccer
nagyúr

75w/m3 az bőven magas tervezésdi érték. Egy körbefűtött, csak 1 oldalról hűlő helyiség nem igényel ekkora hőmennyiséget. Én 60W-al számolom a kecómat. 30-as tégla fal, 10 cm eps, felül 30 cm kőzetgyapot.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#85234) Chaser válasza mokus1 (#85232) üzenetére


Chaser
titán

akkor biztos elég, nem vagyok fűtésszakértő:) lényeg h új genest vegyél, ami az alulról beáramló hideg levegőt melegíti

föccer én nm-re számoltam a 75w-ot nálam, egy külső oldalról van csak 40-es fal, másik oldal 5-ös ytonggal előfalazott, másik két oldala fűtve, a leghidegebb falra rakom majd a radit - ha rakom, tavaly úgy tűnt elég a klíma is ami mellette van -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85235) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Mit tudnék kezdeni egy olyan ajtóval, ami ha nincs becsukva, a falnak csapódik? Az lenne a cél, hogy nyitott állapotban megálljon abban a pozícióban, ahol épp hagyjuk.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#85236) Chaser válasza 4ron (#85235) üzenetére


Chaser
titán

mondjuk tedd függőbe a tokot, az sokat segít:) nem hiszem, h pántok állítgatásával ez javulna

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85237) Takika14


Takika14
aktív tag

Üdv!

Panel lakás szobáira van valamilyen módszer, hogy hangszigeteljük a padlót? Az a gond, hogy a hangosabb TV adás vagy beszéd (nem kiabálás) is elég zavaróan hangos. Sajnos ilyen ürüggyel nem mehetek le folyton "hogy halkabban pofázz már" plusz mivel albérő így kb 8 hónap múlva a következőnek is magyarázhatom el a dolgokat, második család után ezt meguntam..

Jelenleg 3mm szivacs és klikkes parketta van letéve.

Kevés esélyt látok rá de azért megkérdezem hátha van rá mód.

(#85238) 4ron válasza Chaser (#85236) üzenetére


4ron
senior tag

Albérlet, szóval eléggé be vannak határolva a lehetőségek. Valami ötlet esetleg? :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#85239) Chaser válasza Takika14 (#85237) üzenetére


Chaser
titán

parafatekercs a legtöbb amit tehetsz, a "szivacs" helyére, 4-5-6mm, amire van pénz
vagy szintet emelsz, lépésálló hangszigetelő gyapottal, és arra 1-2 réteg osb és aztán burkolat, ez már sokkal drágább és melósabb, nagy eséllyel minden ajtót ki is kellene bontani és megemelni, nem panelbe való móka

Toše
ha nincs beállítva a tok megfelelően, nem fog az ajtólap se úgy működni ahogy elvárod, csodák nincsenek, első körben vízmértékkel meg kellene nézni h ott van-e a gond - ha nagyon durván önálló éeletet él akkor ott lesz -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85240) M43g válasza Chaser (#85226) üzenetére


M43g
aktív tag

Hát én egy darabig olvasgattam, hogy mi az előírás szerinti, de amúgy ez teljesen kezdőknek van, szerintem. :N Egy idő és esetleg némi olvasás után már érzed, hogy hogyan kell kinéznie az állagának, legyen az beton, csemperagasztó, vakolat, gipsz.

Teendő glettel: kis vödör, kis keverőszár. A sorrend, hogy mihez mit adsz kb. mindegy. Úgy kevered, hogy tejföl állagú legyen, keverőszárral szép homogén lesz. Aztán dolgozol vele.

[ Szerkesztve ]

(#85241) philoxenia válasza M43g (#85240) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mindig a víz az első. Még kenyértésztánál is... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#85242) Morris válasza philoxenia (#85241) üzenetére


Morris
veterán

Pontosan! :K

[ Szerkesztve ]

(#85243) updog válasza Chaser (#85239) üzenetére


updog
senior tag

+(#85237) Takika14

Nálunk volt ilyen gyapotos, szintemelős, hangszigetelős próbálkozás, eleve a betonig bontás után így akartuk felépíteni a dolgot.

K. drága tanulság volt, hogy panelban tök fölösleges ilyenekkel sz*pni :DDD ;]

Nem erre való (vagy a kivitelező cseszett el valamit) - pár hónap múlva inkább felszedtük az egészet, mert huppogott. Cserébe a falakon, konnektorokon, fürdőszobai szellőzőn, csöveken stb. ugyanúgy átjön a hang, ha meg fentről jön az áldás, azzal ugyanúgy nem tudsz semmit csinálni, meditálsz hogy ne idegeskedj, vagy veszel füldugót.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#85244) e=mc² válasza Shadowfax (#85199) üzenetére


e=mc²
őstag

Szia!

Koszonom! Elsosorban ilyenre gondoltam. A furdo felfutendo legmennyisege kb. 10-11 m3. Ez meg kiegeszito futeskent pont jonak tunik nekem, de javitsatok ki a ha tevednek.
Tovabbi infokra, marka, illetve ar/ertek arany tekinteteben, esetleg alternativakra vevo vagyok!

A torolkozoszarito azert lenne praktikus, mert akkor nem kell kulon allvany, polcot vagy torolkozotartot felszerelni. Ez meg siman elfer a falon.

koszi, udv,

Ambulimax Provider

(#85245) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Mosógép nem fér fürdőbe (vagy legalábbis nagyon szűkösen), konyhabútor szintén macerás lenne, marad a kombinálás: hálószoba gardróbszekrényébe beférne, és oda is tudnám vezettetni a vizet + lefolyót, de kicsit ódzkodom a dologtól, hálóban nem láttam még ilyet.
Vélemény? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#85246) macilaci78 válasza AxBattler (#85245) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha el tudod takarni, például befér a szekrényajtó mögé, akkor mindegy. Azért érdemes azzal is számolni, hogy az ajtót mosás után célszerű nyitva hagyni pár órára, hogy a dob száradjon ki kicsit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85247) AxBattler válasza macilaci78 (#85246) üzenetére


AxBattler
félisten

Nyitott lamellás ajtó lenne előtte, de a gardróbban állna, fölötte ruhákkal.

Közben nézegettem cikkeket, akad egy pár jó ötlet... 1, 2, 3

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#85248) M43g válasza philoxenia (#85241) üzenetére


M43g
aktív tag

Nos, lehet, hogy így van elméletben, de nekem a plafon azóta is szép sima, és semmi bajom nem lett tőle :) És nem lett csomós, pedig állt a pincében egy két évig. Keverőszár az keverőszár, kivéve, ha túl nagy mennyiségű anyagot akarsz bekeverni, de ez glettnél pont nem nagyon fordult még elő a rétegvastagság miatt.

Csemperagasztónál én is először rakom a vizet, lehet, hogy nem volt világos feljebb, de első sorban a glettről írtam.

[ Szerkesztve ]

(#85249) Chaser válasza M43g (#85240) üzenetére


Chaser
titán

ezeken túl vagyok, az előírt mennyiségek meg ha nem mérvadóak, abból konstans minőség sosem lesz, kiegyenlítőnél pl nem ildomos kicsit sem eltérni az előírt víztől, sorrend pedig egyáltalán nem mindegy, amit eddig tapasztaltam h közös minden glettben: víz, és abba a por fokozatosan, pár perc pihentetés és keverés
keverőszárban is vannak különbségek, van amelyik nem keveri, inkább dobálja, először olyat vettem, gyorsan cseréltem is a mostanira

doeeg azért mondtam h parafatekercs a burkolat alá, nála az alulról jövő hang a zavaró - nálunk peciel mindenhonnan jön:) -
én leragasztom majd a lapokat, ajtó alatt ragasztóhabbal rögzítettem, semmi huppogás, vagy csemperagacs, vagy a széleiket egymáshoz kötöm ragasztóhabbal

AxBattler nálunk úgy van a panelben most, háló sarkában, a beépített gardrób helyén, burkolat laminált "parketta", nincs vele semmi gond

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85250) M43g válasza Chaser (#85249) üzenetére


M43g
aktív tag

keverőszárban is vannak különbségek, van amelyik nem keveri, inkább dobálja, először olyat vettem, gyorsan cseréltem is a mostanira

Nekem ezen geometriájú keverőszár jött be gletthez, ill. más anyagok kisebb mennyiségben keveréséhez. Nagyobb vödörhöz viszont nem jó.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.