Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#84051) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Perem nélküli WC csészéje van valakinek?

Hosszútávon milyen lehet?
[link]

[link]

Meg ez a két Grohe wc tartály között mi a különbség? [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#84052) sketchifun válasza Ispy (#84046) üzenetére


sketchifun
senior tag

Létra, hegyes fogó.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#84053) Morris válasza mezis (#84048) üzenetére


Morris
veterán

És ha néha van áram a konnektorba?
Néha nincs. Ez hogy a fenébe lehet?

(#84054) updog válasza updog (#84026) üzenetére


updog
senior tag

Uh. Na azt hogy a szállóport nem fogja meg, azt visszavonom (igen, fehér volt, nagyjából egy hónapja).

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#84055) gerisz23 válasza Morris (#84053) üzenetére


gerisz23
őstag

Lehet hogy a konnektorba kimelegedett a nulla vezető,néha hozzáér néha nem a bekötéshez.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#84056) Morris válasza gerisz23 (#84055) üzenetére


Morris
veterán

Kiszedetem a konnektort. Áll benne az összes kábel mint Katiba a gyerek.
Ráadásul tömör 2.5-ös kábel.

(#84057) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Másik dolog amin agyalok mostanság, garázsba szükség van folyókára / padlóösszefolyóra?

Dupla garázs, 60 m2 a teljes terület, a szerelőbetonom már lent van, de még a 13 cm-be elférne bármelyik.
Viszont nem tudom eldönteni, h keletkezik-e annyi hólé, vagy esős idő után vízcsepegés, h az elfolyik a folyókáig és ott távozik a garázsból.

Egyéb iránt fűtés lesz benne, ha esetleg számít.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#84058) pjen válasza Morris (#84053) üzenetére


pjen
félisten

Nem lehet,hogy egy lámpán keresztül működik.Csak akkor van áram ha ég a lámpa.?

(#84059) philoxenia válasza Morris (#84056) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Másik vége? Azon a szálon más fogyasztó/konnektor?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#84060) philoxenia válasza runner 125 (#84057) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Folyóka az elejére, vagy legalább kifelé lejtsen. Télen literszám tud hólé olvadni a kocsiról beállás után.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#84061) Morris válasza pjen (#84058) üzenetére


Morris
veterán

Igen, van egy lámpa. Csakhogy két konnektor van egymás melett. Mindkettő lámpára ad áramot. Mindegyik konnektornak vagy egy-egy kismegszakítója.
A lámpa pedig 2 éve folyamatosan világít.
Az egyik konnektor tökéletesen működik (folyamatosan, mivel a lámpa mindig világít). A másikban hol van áram, hol nincs.
A "rosszban" is folyamatosan ott van fázis. De a nulla olyan mintha szakadt lenne.

[ Szerkesztve ]

(#84062) mezis válasza Morris (#84056) üzenetére


mezis
nagyúr

- A vezetéknek a másik végét is ellenőrizted ?

- Amit oda be szoktál dugni, abban is áll minden mint a konnektorban ?

- Befűzéskor ép maradt ?

- Találkoztam már PC 230V-os tápvezetékkel, aminek az egyik erét valahol középtájon a szigetelésen belül az évek során elrágta valami apró maró anyag. Szép zöld volt a réz.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#84063) pjen válasza Morris (#84061) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem kötöd át a nullát a jó konnektorról?

(#84064) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kiegészítő elektromos fűtőtestet keresek a tetőtérbe, amiben van hőkapcsoló (tehát mondjuk 16 foknál bekapcsol) és simán aljzatba dugható, nem kell szerelni. Nem a legolcsóbbat keresem, biztonságos legyen.

Ventilátoros? Olajradiátor? Sugárzó? Mi a jobb?

(#84065) pjen válasza Kalandor (#84064) üzenetére


pjen
félisten

Olaj radiáor?

(#84066) föccer válasza Kalandor (#84064) üzenetére


föccer
nagyúr

+1 olajradiátorra. Mondjuk oda elég nagy teljesítmény fog kelleni, de kiegészítőnek talán elég lesz egy nagyobb teljesítményű olaj radiátor.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#84067) föccer válasza Emu (#84001) üzenetére


föccer
nagyúr

Vannak ilyen polisztirol tiplik. Egy kisebb lámpát megtartanak, ha szépen be van hálózva, meg fedőragasztóval húzva a felület.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#84068) M43g válasza Morris (#84053) üzenetére


M43g
aktív tag

Az ajtófélfában levő fém elemeket nézd meg, hátha.
Faterom tudna mesélni - néha rázott a kilincs (ha be volt csukva az ajtó). Egy szerelő gondosan összekötötte az ajtófélfa fém kilincsnyelv-fogadó részét (vagy hogy hívják) és az MM villanyvezetéket egy jól irányzott facsavarral :D

(#84069) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Adott Vaillant turbo cirkóról meg lehet állapítani, így hány éves? Konkrétan az érdekel, hogy elmúlt e már 15. Az utolsót nem én lőttem, de ugyanilyen.




Az NKM-nek van egy assistance szolgáltatásra, de csak 15 évnél fiatalabb készülékkel foglalkoznak...

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#84070) Morris válasza mezis (#84062) üzenetére


Morris
veterán

Azt még nem néztem. Lehet, hogy a megszakítónál lesz a bibi.

2 éve teljesen fel lett újítva a vezetékelés. Rendesen be lett csövezve. Gányolást nem volt tervben és nem is lett.

Pjen: lehet, hogy az lesz. :R

[ Szerkesztve ]

(#84071) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

kb 10 m2 beltéri járólapon kéne a fugát kicserélni, mert össze-vissza van töredezve.

ilyet lehet? mivel lehet felszedni? vagy bízzam "szakemberre"?

köszi

(#84072) macilaci78 válasza morfondőr (#84050) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Más a hőérzet, én nehezen aludtam téli időszakban padlófűtésen. A szálló por is több. Hálóba nem tenném.
Vagy ha elbírja a büdzsé, tegyél mindkettőt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84073) pjen válasza seadrone (#84071) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni widiás fuga kaparót.Nem tudom hol,de a burkolós mutatta.

[ Szerkesztve ]

(#84074) morfondőr válasza macilaci78 (#84072) üzenetére


morfondőr
őstag

Hát ezaz, hogy sokan jönnek a porral, viszont a mostani cikkekben azt olvasni, hogy max 30 fokra fűtik manapság a vizet, így nem emeli meg a port.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#84075) runner 125 válasza seadrone (#84071) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ilyen multigéppel kiszedhető a fuga.

philoxenia

Ok, köszi!
Ez egy méretarányos gyors alaprajz. Valahogy így gondoltad?
Piros a dilatációs vonal, zöld a kapuk vonala, sárga a folyóka.
Vagy esetleg h a dilatációtól ne kelljen még jobbra és balra is lejtetni a betont / burkolatot, tegyem le egybe, a két kapu közti pillér elé is a folyókákat? :F

morfondőr

Ugyanezen dilammáztam én is, végül azt lett a megoldás h a hálókban megmaradt a radiátoros fűtés (és a fürdőben is 2 törölközőszárítós + visszatérő megoldás van), és minden szoba külön RTL szeleppel megkapta a radiátorjának visszatérőjét, ritkább letekeréssel, mint a padlófűtés esetében.

Az egész hálózat úgy lett kialakítva, h az RTL szeleppel a visszatérő hőmérséklete külön szabályozható szobánként, szükség esetén el is zárható, de attól még a radiátorokban átfordul a víz és a radiátoros fűtés ugyanúgy működik.

Több oka volt h ezt választottuk. A padlófűtés esetén olvasható porfelkavarás azért minket is aggasztott, mivel ritkábban van tekerve, és a hőmérséklete is állítható a radiátortől függetlenül, így bízom benne h sikerül azt az optimális értéket belőni, ahol megvan a langyos padló komfortja, de de nem az az elsődleges fűtési felület.
Emellett úgymond a radiátor leadott energiáját még fel lehet használni fűtésre.

Idén még nem kapcsoltunk fűtés, egy részből az idő is olyan, más részből a 12cm grafit hőszigetelés és a 25 cm kőzetgyapot a födémen teszi a dolgát.
De majd beszámolok róla h mennyire vált be.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#84076) pjen válasza morfondőr (#84074) üzenetére


pjen
félisten

Kérdés,hogy a 30 fokos víz mínusz 15 fokban elég lesz e?

(#84077) macilaci78 válasza morfondőr (#84074) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tapasztalatot kérdeztél, írtam sajátot. Ez volt csempés, lamináltas és szőnyeges szobákban is, 30 és 10 éves rendszerrel is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84078) runner 125 válasza pjen (#84076) üzenetére


runner 125
nagyúr

Padló hőmérséklete is szabályozható.. és bőven elég, hidd el, persze kell hozzá a megfelelő aljzat, fal és födém hőszigetelés.

Nekünk a szobákon kívül végig kizárólag padlófűtés van és az már tavaly működött, tökéletes volt a hőmérséklet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#84079) Morris válasza runner 125 (#84078) üzenetére


Morris
veterán

Hány fok van így a lakásban? (vagy önálló családi ház?)

(#84080) gerisz23 válasza morfondőr (#84074) üzenetére


gerisz23
őstag

Szvsz ha fűtöd a padlót az a port nem engedi leülepedni,folyamatosan cirkulál a levegő.
Másrészről én mindkettőt rakatnék ha a pénztárcám engedné.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#84081) Emu válasza föccer (#84067) üzenetére


Emu
őstag

Köszönöm! Ilyet vettem, 8cm hosszban.
A szigetelés be van dryvit hálózva, és van rajta vakolat+színezés is. Tegnap felraktam a lámpát, áll mint Katiban a gyerek. Gólya tesztet meg majd jövőre kipróbáljuk :D

(#84082) kelna91


kelna91
senior tag

Egy hagyományos kapcsolót tervezek lecserélni conrados vezeték nélkülire. A gond az, hogy a rádiósnak négy ér kell: fázis és nulla páros a kismegszakító felől, és fázis és nulla a fogyasztó felé. A szaki pedig csak a fázist húzta be a kapcsolóhoz, így a két nulla hiányzik.

A kérdésem lehet, hogy hülyén hangzik, de az, hogy szerintetek hívjak-e villanyszerelőt, vagy próbáljam magam megcsinálni? Valószínűleg nyilvánvaló, hogy nem csináltam még ilyet. Konnektort, kapcsolót cseréltem már, és szeretek szerelgetni, de nem tudom, hogy ennek nekivágjak-e. A pénztárcám mindenesetre bátorítana az új kalandokra. A másik oldalról viszont fi-relét is kéne szereltetnem, ahhoz meg úgyis kell szakember.

A kapcsoló falára merőleges falon van egy konnektor az egyik oldalon, és a kapcsolt fogyasztó a másik oldalon, mindkettő kb. másfél méter távolságra. Szerintem azzal a konnektorral össze van kötve, onnan lehetne behúzni egy nullát, és ha jól sejtem, akkor az elég is lenne, mert azt be lehetne kötni mindkét fennmaradó csatlakozásba egy átkötéssel, igaz? Vagy be kéne húzni a fogyasztótól a másikat?
Egyáltalán mivel oldjam meg a behúzást? A meglévő fázissal húzzak be két új vezetéket? Vagy kell valami speciális bovden vagy valami? Semmilyen különleges szerszámom nincs, még egy Makita csavarbehajtóm se (nem mintha ehhez kéne), csak sima kéziszerszámok.

(#84083) canniball válasza gerisz23 (#84014) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#84084) ALI_G


ALI_G
veterán

Az mitől lehet, hogy a szilikonfuga belülről/alulról penészes?

(#84085) Met válasza ALI_G (#84084) üzenetére


Met
Topikgazda

A fal felől kap vizet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84086) M43g válasza seadrone (#84071) üzenetére


M43g
aktív tag

Ha nem tudsz kölcsönbe' ilyet szerezni, és/vagy szűkös a büdzsé, akkor a fűrészlap is játszik. Lesz izomlázad a végére, 10m2 még emberileg elviselhető, és fél nap munkával megvan. Csinálj egy próbát, hogy mennyire keservesen haladsz vele, aztán eldöntöd, hogy kell-e ez neked kézzel vagy sem.

Ha van kölcsön, vagy belefér a büdzsébe, akkor a többiek ajánlása jobb, kényelmesebb, gyorsabb, és kevésbé fárasztó :K

(#84087) ALI_G válasza morfondőr (#84050) üzenetére


ALI_G
veterán

Én padlófűtés párti vagyok, bár legjobb ha van mennyezet fűtés is, mert akkor a hűtést is meg lehet vele oldani. A radiátor keringteti a levegőt, vagyis a port is. Az alacsony hőmérsékletű felületfűtés valóban lebegteti, de 30-35 fokos víznél maga a padló 30 fok alatti marad. A por lebegtetés csak akkor probléma, ha az alvó magasságod ezen szint alatt lenne. Nem rég írtam itt, hogy apósom 90-es években épített házában is padlófűtés van, 50 fokra van maximalizálva náluk a fűtés, és talán már levette 45-re, de sose szenvedtem náluk a portól, pedig van pár ehhez köthető allergiám.

Met: Ez gyakorlatban mitől lehet? Fürdőszobában kenhető vízszigetelés van. A zuhanyzóban az egyik alsó élen és a lefolyó környéki szilikonnál jelent meg.

[ Szerkesztve ]

(#84088) Met válasza ALI_G (#84087) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha sérült a fuga fent akkor be tud folyni a csempe mögé a víz.
De szerintem csak elengedett a sziló és azért folyt be mögé a víz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84089) ALI_G válasza Met (#84088) üzenetére


ALI_G
veterán

Egyenlőre megpróbálom kicserélni a szilót, úgy is több helyen is megszakadt a házban a lábazatnál. Bár pont a fürdőben tökéletesnek tűnik.

(#84090) ivana válasza kelna91 (#84082) üzenetére


ivana
Ármester

Attól függ mikori a rendszered, ha viszonylag modern és rendes csövek vannak akkor megpróbálhatod. Kb. meg kell keresni, hogy honnan jön a vezeték és behúzni mellé. Ha viszonylag rövid táv és csak kettő vezeték van amúgy a csőben akkor be is lehet mellette tolni, nem kell kihúzni.

(#84091) Ferike81 válasza morfondőr (#84074) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nekem padlófűtés van mindenhol,kivéve a fenti két szobát, mert ott a szint emelkedett volna a padlófűtés miatt, így ott radiátor maradt. A padlóban keringetett víz 38 fokos, a padló hőmérséklete 28fok körüli. Én soha nem éreztem hátrányát a padlófűtésnek a hálóban. Nekünk nincs sehol szőnyeg a házban. Az tuti, hogy a radiátoros szobában sokkal porosabb a függöny minden mosáskor mint a padlófűtéses szobában, mivel a radiátort sokkal nehezebb pormentesíteni, mint a padlót feltörölni nedves felmosóval. Mondjuk ha lesz szőnyeg akkor nehezebb pormentesen tartani a házat. Ez az én véleményem.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#84092) runner 125


runner 125
nagyúr

Noh, lassan kesz az uj futes. :)

Morris

Családi haz, épp most neztem ra a homerore, nappali etkezo komboban 25 fok van.

Igaz Kelet - Nyugat fekvesu a haz, igy tulajdonkeppen folyton napsutes eri.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#84093) kelna91 válasza ivana (#84090) üzenetére


kelna91
senior tag

Pár éve lett felújítva a villanyhálózat, és most már mindenhol rézvezeték van. Villanyszerelő szerint minden OK, csak az érvéghüvelyeket hiányolta.

Hogyan tudom megkeresni, hogy honnan jön a vezeték? Leszerelem a közeli konnektorokat, megrángatom a vezetéket, és megnézem, mi mozog? :B
Rövid a táv, de van benne egy derékszögű kanyar, attól félek kicsit. A tolás jó ötletnek tűnik, de jól sejtem, hogy csak tömör vezetékkel működik? Milyen vezetéket vegyek? 2,5 mm2-eset?

(#84094) macilaci78 válasza kelna91 (#84082) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért kéri a nullát bemenetnek, hogy a kapcsoló kapjon áramot a vezeték nélküli funkciót elláthassa. Hogy a kimenő oldalra kell-e a nulla, vagy jó, ha a fogyasztóhoz máshonnan megy, nem tudom. A Conradot hívd fel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84095) gerisz23 válasza kelna91 (#84093) üzenetére


gerisz23
őstag

Fűzőszallag nem árt hozzá,2-3000huf a 10 méteres,szakboltba tudsz venni.
Vszleg elég lesz a nullát lehúzni.Esetleg rakd össze magadnak előre a kapcsolást,csak kell egy lámpa amivel tudod tesztelni a kimenetet,meg pár méter kábel,esetleg dugvilla.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#84096) YAS-dude válasza kelna91 (#84093) üzenetére


YAS-dude
őstag

Felesleges a 2.5mm2, másfeles elég lesz. A kapcsolótól a lámpához biztos megy vezeték, amellett a lámpától tudsz nullát vinni vissza le a kapcsolónak.
De lehet, hogy lesz köztük egy kötődoboz a kapcsoló felett, úgy 30 centire a mennyezettől. Azt még megpróbálhatod kikopogtatni egy csavarhúzó nyelével és ha megtalálod, nyert ügyed van.

(#84097) Misi1980 válasza runner 125 (#84092) üzenetére


Misi1980
senior tag

Elég érdekes s tágulási tartály felfogatása.Bizzunk benne hogy nem fog idővel lefordúlni onnan.

(#84098) runner 125 válasza Misi1980 (#84097) üzenetére


runner 125
nagyúr

3x 12-es Fischer tipli csak elbírja. Amúgy én kertem h tegyek fel. Nem fogom kerülgetni a földön.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#84099) ALI_G válasza runner 125 (#84098) üzenetére


ALI_G
veterán

Az max a téglával együtt jön ki :D

Műanyagot mivel tudok betonhoz ragasztani? Kis mennyiség kellene.

[ Szerkesztve ]

(#84100) runner 125 válasza ALI_G (#84099) üzenetére


runner 125
nagyúr

Biztos vagyok benne..

Meg a kazán is rendelkezik tágulási tartállyal, ami nyilván kisebb. Ha jól értelmeztem a szakit, akkor ezt amolyan biztonság kedvéért rakta be. Ha a kazán csak a nettó 110 m2-t fűtené, elmondása szerint nem lenne szükség pluszba ekkora tartályra, viszont még egyszer ennyi melléképületrészt is szeretnék fűteni, így kellett.

_

Mit szeretnél ragasztani? Amúgy a szélvédőragasztó nálam olyan, mint a szigszalag és a WD40. Mindig jó mindenre és mindig van belőle itthon. :D
Brutál erős...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.