Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#84151) pjen válasza philoxenia (#84148) üzenetére


pjen
félisten

Ez inkább az asztalosok szokása.Ennyi erővel a marót,kelelőt,szalagfűrészt stb se használjon senki.

(#84152) TeeJay válasza föccer (#84141) üzenetére


TeeJay
félisten

szerszám nagykerben dolgoztam (nem obi és praktiker hanem attól egy nagyságrenddel komolyabb)
és mi is forgalmaztunk. egyutas raklapot vágtunk vele ha túl sok volt és felezni kellett
úgy vitte mint a huzat igaz baromira kell vigyázni mert köpi a szálkát ezerrel de ha észnél van az ember sima ügy.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84153) Morris


Morris
veterán

Ilyen árnyékolót honnan lehet rendelni?


(#84154) AxBattler válasza macilaci78 (#84130) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, csak az is 76k HUF. :(

A Stanfold Laguna 40-est talán a feléből össze lehet kukázni, 40kg-os tartás pont jó lehet. Mivel itt 720mm széles keretről beszélünk, ezért nem kell akkora súlyt megtartania, ez nem egy 2m széles gardrób.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84155) Met válasza Morris (#84153) üzenetére


Met
Topikgazda

Ez nem olyan mint a zsaluzia?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84156) Morris válasza Met (#84155) üzenetére


Morris
veterán

Igen, az, de sehol nem találok ilyet a neten

(#84157) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Aki rakott mar le laminalt, vagy vinyl padlot, attol kerdeznem elsosorban. Adott a kepen lathato terem.(szuterin helyseg)

Vettem ezt a tipusu vinyl padlot, klikkes, 1210mm x 190mm -es a merete. Kiszamolva, 21 lap jonne ki vagatlan keresztben, es felul maradna kb. fel lap, alul viszont mar csak 1/5 -e.
Soha nem raktam meg le laminalt padlot, ez a vinyl meg ugye majdnem ugyan az, mint a laminalt... Neztem tutorial videokat, hogyan csinaljam, de a terem negativ sajatossagai miatt itt az nem fog mukodni, szerintem. Mindenhol a sarkokban kezdtek, vegig a szelen, es ugy haladtak befele, de ez itt nem fog mukodni. Megpedig azert, mert a fal nem eppen egyenes. Jobb oldalt konkretan van egy jo nagy hasa, ami +1cm korul tetozik.(zolddel jeloltem) A masik oldal sem jobb, ha egyenes vonallal indulnek, akkor az egyik helyen tul tavol lenne a lap szele a faltol, a masikon meg beleutkozne. 5mm -es rest hagynek, de ezt ki lehet tolni 8mm -re is, mert annyit takarna a szegolec.
Ugy gondoltam, hogy inkabb ugy allnek neki, hogy kihuznam a helyseg kozepvonalat, es innen inditanam a lapokat a 2 oldalra. Igy a vegen a 2 szelenel igaz szabnom kellene az osszes lapot, de a padlo egyenes lenne kozeprol nezve, es a szeleknel is ugyan akkorak lennenek a lapok szelessegei. Persze itt is lenne egy problema, megpedig alul az 1/5 -ot kellene felezni, tehat a vegen mar csak ~20mm korul lenne egy lap a szeleinel, ami megint nem jo.
Ez csak jozan paraszti esszel.... Nem a legolcsobb burkolatot valasztottam gyakorlasra, de valahol el kell kezdeni.

Ti hogy allnatok neki?

Falat, mennyezetet gletteltem, festettem, stukkoztam, padlot onteruloztem, ezekkel mar volt tapasztalatom. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#84158) gerisz23 válasza MPowerPH (#84157) üzenetére


gerisz23
őstag

Nem tudom ez milyen,de ha olyan mint a klikkes laminált akkor csak egy oldalról kezdve lehet lerakni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#84159) MPowerPH válasza gerisz23 (#84158) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, ugyan az.

Don't Tread On Me

(#84160) DoItYourself válasza Morris (#84153) üzenetére


DoItYourself
addikt

Sonnenschutz lamelle néven keresd, van belőle nagyobb keresztmetszetű is. Nagy üvegfelületek, függönyfalak árnyékolására használják, van belőle fix, és motorral mozgatható verzió is. Nem igazán családi ház a célcsoportja ezeknek a szerkezeteknek, árban sem. Oda zsaluziát ajánlok inkább.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#84161) macilaci78 válasza Morris (#84153) üzenetére


macilaci78
nagyúr

[link]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84162) macilaci78 válasza MPowerPH (#84157) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az egyik sarokban a fal mögött indulsz. Ha a fal hullámos, akkor a fal felőli oldalt is igazítani kell. Ezzel nincs gond. Hosszában levágsz az első sor szálaiból is. Egy snoccerrel vezető mentén mélyen bekarcolod a felületet, majd töröd. Arra figyelj, hogy vonalban legyen, hogy a következő sorral tudj csatlakozni. Ha bizonytalan vagy, vegyél egy köteggel többet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84163) Morris válasza macilaci78 (#84161) üzenetére


Morris
veterán

Köszi nektek :R

(#84164) szaszyka


szaszyka
senior tag

Sziasztok. Van egy dupla konnektorom, ahonnan tovább szeretném vinni az áramot egy másik konnektorhoz, és ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. A képen látható konnektor sárgával körberajzolt csavarjaival vannak rögzítve a vezetékek. A pirossal jelölt csavarokkal rögzíthetek a konnektorhoz, és ezáltal a hálózathoz egy vezetéket, amin elviszem a delejt még egy konnektorhoz? Erről egy notebook üzemel csak, és egy telefontöltő, a másik konnektorról pedig szintén egy telefontöltő, esetleg egy asztali lámpa lenne üzemeltetve( bőven nem lenne kihasználva a 16A).

Lehet ebből a megoldásból bármi problémám, vagy inkább a konnektor előtt osszam meg az áramot Wago-val?
Segítségeteket előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#84165) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Adott egy 230V búvár szivattyú, ami kissé elfáradt. Azt csinálja, hogy bedugom, akkor zúg, de nem pörög fel. Szétszedve, ha kézzel meglököm a lapátokat, akkor megy, mint az ördög szekere. Mi lehet a baja? Orvosolható?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#84166) KilgoreTrout válasza 4ron (#84124) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Homebyme, Homestyler.

Ezek a legegyszerűbben használhatóak, ha nem akarsz fizetni érte. Viszont bútorok esetében nem minden átméretezhető, szóval lehet, h nem találsz pont akkora szekrényt, de arra jó, hogy lásd 3D-ben kb. hogy fog kinézni a szoba.

(Régebben volt egy MyVirtualHome nevű program, később Situhome-ra lett átnevezve, az a legjobb, kb. sims-szerű berendezés, átméretezhető bútorok, és FPS módban lehetett mászkálni a lightmapped házban, kb úgy nézett ki, mint egy jó grafikájú játék. De ahogy látom már megszűnt.)

[ Szerkesztve ]

(#84167) TeeJay válasza szaszyka (#84164) üzenetére


TeeJay
félisten

én úgy tudom hogy simán lehet egymásra fűzni konnektort
a falban egymás mellett lévő konnektorokat is így kötik össze egymásba
1 ilyen átkötés még sima ügy

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84168) MPowerPH válasza macilaci78 (#84162) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es ha keresztbe indulnek el? Tehat az ajtoval parhuzamban. Mert akkor a fal egyenetlensege kiesne a kepbol, es nem kellene annyit szabni. Vagy ugy butan mutatna?

Don't Tread On Me

(#84169) fero02 válasza intensa_man (#84165) üzenetére


fero02
veterán

Kondit kell cserélni. Feltéve ha szakszerűen meg lehet oldani.

(#84170) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
A zuhanyzónk ilyen negyed köríves, kétfelé tolható üvegajtós fajta. Namost szét kellett szednem, mert a görgők is eltöredeztek, meg az alján már a festék kopott rendesen, meg a vízkő is kikezdte. Mivel utólag beépíthető fajta, a tálcára csak rá van ültetve , a falon pedig profil rögzíti. A tálcán lévő régi szilót mivel lehet eltávolítani? Csak mechanikailag ugye? Régen szilóztam már, jól emlékszem, hogy úgy kell, hogy tök száraz felületre nyomom, aztán bespriccelem vízzel a sziló csikot és akkor így lehet a maradékot letörölni, meg elhúzni rendesen?
Egyébként létezik olyan zuhanyfüggöny tartó ami csak egy ilyen negyed íves cucc? Nagyon nem akarok most beruházni, mert akkor már jó lenne a tálcát is kiszedni, és építettre megcsinálni azt is.

Előre is köszi!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#84171) intensa_man válasza fero02 (#84169) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm, megoldom.

(#84172) szaszyka válasza TeeJay (#84167) üzenetére


szaszyka
senior tag

Okés, köszi az infót :)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#84173) macilaci78 válasza MPowerPH (#84168) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szakma szerint fényirányra kell rakni, vagyis az ablak felé nézzenek a sorok. Nyújtja a teret, az illesztések is szebbnek tűnnek.
De ezek nem műszaki szempontok, az ízlés meg egyénenként változó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84174) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Most glettelték le a falamat, de a kiugró sarkokon már itt-ott repedések, kopások látszanak. :U
Obiból tudnátok ajánlani valamilyen profilt?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84175) ALI_G válasza runner 125 (#84100) üzenetére


ALI_G
veterán

Nekem ugyanilyen kazán van, padló+mennyezet fűtés és nem raktak be tágulási tartályt.

Műanyag lábelvezetőt (OBO) a betonkerítés tetejére. 2 db-ot odaragasztottam szilikonnal, de a műanyaghoz nem ragadt oda.

(#84176) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#84051) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hmm.. Senkinek nincs perem nélküli wc csészéje?

15-20 al lenne több a történet..

(#84177) föccer válasza AxBattler (#84174) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

ennél bonyolultabb alap esetben nem kell. Vissza kell csiszolni a sarok mellett a fakolatik 2-3 mm-t, amibe beágyazod az élvédőt és szépen vissza javítod.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#84178) runner 125 válasza ALI_G (#84175) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mondom, nekem is csak a melléképületrész fűtés miatt lett. Ha csak fenti részt fűtöttem volna vele, akkor nem szerelt volna, elég lett volna a gyári beépített. De a kb. 210 m2-hez kell már.

Tuti megfogja, vegyél egyet, csak előtte tisztítsd meg a portól és ha van rá lehetőség a műanyag ragasztandó felét jó durva smirglivel csiszold meg.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#84179) Met válasza AxBattler (#84174) üzenetére


Met
Topikgazda

Itt picit olcsóbb.
Gondolom még mennek vissza csiszolni majd újra glettelni, az eltünteti.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84180) ALI_G válasza szaszyka (#84109) üzenetére


ALI_G
veterán

Én szerettem volna, de 2 éve még túl drága volt. Utólag lehet az előkészítést kellett volna megcsinálni és a gépet kicsit később is meg lehetett volna venni. A sima port nagyon jól szűri, ismerős elégedett vele. Nekünk van a hálóban levegőtisztító. Az is ér valamennyit, de nem esek hasra, pedig nem egy alap gép.

runner 125: a szélvédőragasztót mondod, hogy megfogja? :)

[ Szerkesztve ]

(#84181) AxBattler válasza föccer (#84177) üzenetére


AxBattler
félisten

Remek, ez pont jó lesz! Köszi! :R

(#84179) Met
Ez még közelebb is van, olcsóbb, és később festékre is szükségem lesz - tökkéletes! :C

Vajon festéshez tudnak szaktanácsot is adni?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84182) AndrewBlase válasza MPowerPH (#84157) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Kiraknék két sort a "púpos" falhoz, rátolnám a púpra. A szoba középvonalától kimérném a két szélén, hogy párhuzamos legyen vele. Így már szépen rá lehet jelölni az első sorra a fal vonalát, amit le lehet szépen vágni, majd mehet vissza a helyére. Problem solved! Falnál kiékelni, oszt mehet a buli tovább.

De ha a szemközti fal egyenes(ebb), egyszerübb onnan kezdeni. Érdemes kiszámolni, hogy miként jön ki szélességben a parketta, nehogy úgy járj, hogy az utolsó sorra 1-2 centis csíkot kell vágnod. Van, hogy praktikusabb a kezdő sort is megvágni szélességben. (Mondjuk esetedben ez szükséges amúgy is.)

Miért mindig én???

(#84183) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

A mosógép mellé beszereztünk egy szárítógépet is. Jelenleg csak egy kivezető szifonunk van, ő így néz ki:

Ebből lehet valahogy dupla kivezetést kreálni? Meg tudnám én ezt teljesen laikusként csinálni? :B Valami ilyesmi megoldásra gondolok: [link] de gondolom ehhez kell még valami cső. A jelenlegi szifont ki lehet húzni a falból, egy nem túl hosszú cső megy a falba. Vonalzóval megmértem az átmérőjét, nagyon kb. 3 centi. :) Valami menetes rozettás cső kellhet még ehhez a mutatványhoz? Gondolom a G1 jelenti a menet méretét, és ez a 3 centis átmérő ez mekkorának minősül a csöveknél használatos mértékegységben? Bocs, de tényleg tök ismeretlen vagyok ezen a téren :)

Esetleg tudnátok valami szebb/jobb/ügyesebb megoldást? :)

(#84184) Dr.Zoo válasza intensa_man (#84165) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Segédfázis vagy kondi baja lesz valószínűleg.
Ha kondi akkor egyszerűbben javítható --> kondicsere, ha segédfázis leégett, vagy zárlatos, akkor tekercselni kell, az macerásabb --> drágább.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#84185) AxBattler


AxBattler
félisten

SÓS!! :D

Szűk WC-be kellene gyorsan hideg vizes kerámia kézmosót fellelnem, de a legkisebb, amit találok, az 20 x 40 cm-es, sokszor kis szekrénykével (suxx). :(

Ennél kisebbet tud esetleg valamelyikőtök ajánlani?
Egy nagyjából 30 x 15 cm-es (vagy kisebb) méret igencsak jól jönne...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84186) macilaci78 válasza AxBattler (#84185) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szüleimnél ettől nagyobb van, egyszerűen a két öklöm nem fér a csap alá, szerintem használhatatlan vacak.
De ha neked ez kell, vegyél egy piperepolcot, vágj rá lyukat a szifonnak, csapnak és meg is vagy. Ugyanúgy használhatatlan, de legalább lesz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84187) föccer válasza AxBattler (#84185) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem nincs gyárilag ennél kisebb kerámia. Egy műanyag tálkából talán faraghatsz, de tényleg teljesen használhatatlan lesz, ergo felesleges.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#84188) AxBattler válasza macilaci78 (#84186) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#84187) föccer
Igen, kipróbáltam élőben, valóban kicsik. Sajnos a rendelkezésre állóhely behatárolja a lehetőségeimet... :(
Még nézelődök az öntött darabok között is, hátha.
Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84189) M43g válasza MPowerPH (#84168) üzenetére


M43g
aktív tag

Én fény irányban indulnék el (ahogyan a fórumtársak leírták), balról. Az utolsó sort úgyis szabni kell a jobb oldalon, de nem egy nagy sztori. Ha a szoba nem téglalap, akkor nem téglalap, ezzel nem tudsz mit csinálni.

Bal alsó saroktól indulva lerakod az egész elemeket egy sorban, az utolsó elemnél odarakod olyan irányban, ahogy le kell rakni, rövidebb oldal közepe képzeletbeli tengely mentén megfordítod 180 fokot, így ahol az utolsó egész lap vége van, nagyjából be tudod jelölni, hogy hogy vágd le. Levágod, leteszed.

Következő sort a levágott elem maradékával kezded. Az elemek vágásánál vedd figyelembe a fal irányát, tudod így vágni. "Kezdőként" mindig kétszer mérj, de inkább háromszor, és inkább legyen hosszabb, vágj többet, minthogy a selejtet termeld.

Az elején, vagy a végén, ha a fal olyan szinten görbül, hogy elkanyarodik az egyenesen lerakott elemektől, akkor vagy a "hasat" vágd ki az első sorból, vagy szabj oda lerakás előtt egy elem "hátsó" széléből vékony csíkokat. ezeket a vágottakat a végén valószínűleg fel tudod használni...

Egy kalappal :)

[ Szerkesztve ]

(#84190) ctrlaltdel13 válasza Csorbi (#84183) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Milyen szarítógépet vettél amihez vízkivezetés kell?

(#84191) Met válasza AxBattler (#84181) üzenetére


Met
Topikgazda

Tudnak tanácsot adni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84192) Csorbi válasza ctrlaltdel13 (#84190) üzenetére


Csorbi
addikt

Bosch. Nem feltétlenül KELL, mert van kondenzvíz gyűjtő tartálya, de kivezethető, és az lényegesen egyszerűbb lenne, mivel a két gép egymás tetején lesz. A szárítónak is a legtetején van a tartály, a párom meg nem éri fel olyan kényelmesen/biztosan már...

(#84193) Met válasza Csorbi (#84192) üzenetére


Met
Topikgazda

Lemaradt a kép az előző kommentből.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84194) Csorbi válasza Met (#84193) üzenetére


Csorbi
addikt

És tényleg. Óhogyaza.... itt is van: Lehet javítani az eredeti hozzászólásomat moderátor által?

(#84195) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Ismét véleményt szeretnék kérni! :) Geberit Duofix Basic WC tartály szett, megéri-e így venni, Geberit-ről mik a vélemények általában, tudnátok-e jobbat hasonló árban?
Köszi előre is!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#84196) Met válasza Csorbi (#84194) üzenetére


Met
Topikgazda

Biztos megoldható, ha lehet vedd ki ezt és vidd el egy szerelvényboltba.

Nem lehet javítani a GDPR miatt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84197) Misi1980 válasza morfondőr (#84195) üzenetére


Misi1980
senior tag

A geberit szerintem elég jó minőség.Sok ilyen wc falat rakunk nekem személy szerint nincs bajom vele.Itthonra a múlt héten ilyen [viega wc falat építettem be.Azért tettem ilyet mert olcsóbb mint a geberit.Mind a két féléhez lehet venni szép nyomólapokat is venni.

[ Szerkesztve ]

(#84198) Flowtation válasza Flowtation (#84170) üzenetére


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Erre esetleg valakinek van tippje?
Esetleg van ilyen utólag beépíthető szett, ami viszonylag olcsó/érdemes?
Köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#84199) TeeJay


TeeJay
félisten

villanyszereléssel kapcsolatban

külső szigetelésű és azzal együtt új villámvédelemmel elllátott 11emeletes panel 5. emeletére
kell-e ilyen túlfeszültség levezetőt venni 20ezres áron vagy nem sok értelme van úgysem fog becsapni a villám?
most 5éve lakunk egy másik panelban ahol szerintem még az eredeti villámvédelem van(vagy már elrohadt)
és 5év alatt legnagyobb viharok esetén sem volt sosem semmi baja semminek (hűtő mosógép TV satöbbi)

vegyek ilyet vagy csak felesleges pénzkidobás?
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84200) Ispy válasza AxBattler (#84185) üzenetére


Ispy
veterán

Sarokba nem fér? Nekünk 0,9x1,2 a wc.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.