Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#85101) #73959936 válasza updog (#85100) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nemcsak ezért, hanem azért is, mert az írt márka nagyon jó készüléknek (értsd: megbízhatónak) mondható

[ Szerkesztve ]

(#85102) Jaded válasza emre (#85080) üzenetére


Jaded
senior tag

Köszi, fából szeretném, elvileg nem sok kell hozzá.

Ferike81: igazad van, polikarbonátra gondoltam :DDD csak nem azt írtam.
Egyébként eddig ez tetszik a legjobban: [link]
A tető a lényeg és a kerítés, alap már van.

Renault Megane IV Limited

(#85103) ivana válasza updog (#85090) üzenetére


ivana
Ármester

Amilyen a levegő néha vidéken én simán kinézem, hogy arra jelzett be.

(#85104) ecaddsell válasza canniball (#85094) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Ahogy sanzi89 is írta alulról nyomja fel vagy a tartályba, vagy ha átteszed a kifolyóba. Bár nem lehet valami izmos, mert ha jól emlékszem volt valami írva a magasságról is...

(#85105) csubuka válasza Misi1980 (#85087) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! Megnézem ezeket. De egy ilyen elég lehet a vázolt helyzetben akkor?

(#85089) M43g: Sajnos vannak igen :D De maga a szennyvízcsövezés nem horribilisen rossz. Gond nem volt vele 20 év alatt igazándiból. Mondjuk nagyjából megfelel az EN 12056-2 ágvezeték hossz és alak követelményeinek (ezáltal egy élhető, nem elduguló, nem bűzzárót kiszívó rendszer nagyjából), csak az ejtővezetéken szellőztetett rendszerek esetében. Ez persze nem a kivitelezőkön múlott, csak a szerencsén. Szóval még nagyon a szifonokat sem szívja ki. Mondjuk néhány helyre nem ártott volna 2x45 fokos íveket rakni, nem 90-eset, de javarészt így lett véve a ház sajna.

(#85106) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Idén költöztem és az új lakásban most kezdenék fűteni. A fűtéssel probléma van,
a jelenséget alább részletezem.

A lakásban egy nyílt égésterű Ocean Luna kombi (fűtés/meleg víz) cirkó gázkazán van. A hőcserélője nemrég ki lett tisztítva.

A zuhanyzóvíz-készítés működik, a gáz szépen bekapcsol és kinyitás után nem sokkal már van melegvíz a csapban. Ilyenkor a hőcserélő két rézcsonkját megérintve a hőcserélő meleg illetve a GRUNDFOSS pumpa is szépen át van melegedve.

Ezzel szemben amikor fűteni akarok, felhúzom a termosztátot, ami szépen bekapcsolja a kazánt, a kazán azonban pár perc múlva lekapcsol, a radiátorok csak langyosra melegednek, a hőcserélőnek csak az egyik ágát érzem, hogy érdemben melegedne.

A pumpának van egy bizonyos elektromos zúgása, de nem tudom, hogy dolgozik-e (a zuhanyvíz készítés működik, de lehet hogy azt nem a pumpa, hanem a vízvezeték nyomása hajtja?).

-(1) Mi lehet a baj?

-(2) Honnan látom, hogy a pumpa működik, nem szorul?

-(3)Van a pumpatesten a tengelyoldalon egy nagy horony. Ez mi célt szolgál?

-(4)A radiátorokon vannak manuális légtelenítő szelepek. Ezek elegendőek a légtelenítéshez, vagy kell a kazánon is keresnem szelepet?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#85107) ivana válasza joysefke (#85106) üzenetére


ivana
Ármester

Nincs letekerve a kazán vízhőfoka? Attól simán lekapcsolhat, eléri a vízhőfokot és utána csak keringet.

(#85108) joysefke válasza ivana (#85107) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

2/3-ad állásra raktam, állítólag ez lehet olyan 60C.

(#85109) joysefke válasza mezis (#55207) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szia!

elkezdtem kicsavarni a tengelyvég fényes kupakját és elkezdett belőle csordogálni a víz. Utána visszazártam, mivel nem tudom hogy készüljek, mennyi víz fog belőle kijönni?

Csak ami a szivattyúban van, vagy a csőrendszer teljes szivattyú fölötti tartalma? (a szivattyú fölött csak egy piros tartály (tágulás tartály) illetve a hőcserélő van)

Kényelmetlen elnyeletnem a vizet ezért szeretném tudni, hogy mire kell készülni...

szerk:
A keringető szivattyú típusa: GRUNDFOS UPS 15-50 130

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#85110) DoItYourself válasza joysefke (#85106) üzenetére


DoItYourself
addikt

Lehet, hogy megszorult a retektől a keringetőszivattyú a nyári álldogálásban, át kellene forgatni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#85111) hentes555 válasza macilaci78 (#85069) üzenetére


hentes555
senior tag

Feladom. Ez egy réfi fa ajtó, a zsanérokat nem tudom tekergetni, mert szerencsére egy laposvassal van belerögzítve a keretbe és az ajtóba is. Leszedtem hát a kilincset meg azt a fém takarót, de az ajtó élén ami van csavar hiába tekergetem, egyhelyben forog körbe-körbe, nem jön kifelé egyáltalán, hiába tekergetem percekig :W

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#85112) joysefke válasza DoItYourself (#85110) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Jó, de mennyi víz fog jönni belőle?

(#85113) DoItYourself válasza joysefke (#85112) üzenetére


DoItYourself
addikt

A rendszer nyomása nálam 1.2 bar körül van, szóval csordogál, de nem vészes, alátettem egy lavórt.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#85114) pjen válasza hentes555 (#85111) üzenetére


pjen
félisten

Akkor dió pánt van azt hagyd uúgy. Az ajtó élén nyuljál egy csavarhúzó a a zár mögé és feszitsd kifelé mikor tekerd a csavart, ha egy kicsit kijön, már fogóval ki tudod hajtani, vagy húzni.

(#85115) joysefke válasza DoItYourself (#85113) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Még mindig nem értem.

ha letekerem a tengelyfedő kupakot, akkor mennyi víz fog kifolyni a szivattyúból?

(A) a szivattyú fölötti teljes csőszakasz/hőcserélő kiürül -ez ugye több liter-, vagy

(B) csupán a szivattyú tartalma folyik ki, ez 1 max 2 dl folyadék.

Nekem ez nem mindegy, mert nem tudom olyan egyszerűen felfogni a vizet.

(#85116) mezis válasza joysefke (#85109) üzenetére


mezis
nagyúr

Eddig nekem évente pár csepp víz jött ki csupán. Csak azért csavartam ki a fényes záró kupakot, hogy a nyári leállás után újra indítás előtt csavarhúzóval mozdítsam a szivattyú tengelyét. (Kerámia tengely, csak óvatosan !)
Nálam mindig indult könnyen, de volt akinek kellett a segítség. (FÉG C21)
A pár csepp víz természetes, de ha nem akar elfogyni, akkor lehet, hogy tömítési probléma.
Nem ismerem a szivattyú szerkezetét. [link]

mezis

(#85117) Flowtation válasza joysefke (#85115) üzenetére


Flowtation
őstag

Szerintem csak pár csepp, nagyon max fél deci, tudtommal az a csavar csak a szivattyú légtelenítésére szolgál, másra nem. Ergó ha víz jön belőle, akkor az már nem levegős. Az más kérdés, hogy tényleg nincs-e a lapátkerék beszorulva, a sok állás miatt. Mondjuk nekem is tavsztól őszig áll, és simán indul, szóval érdekes. Nincs rajta egy fekete műanyag dobozon piros (nem biztos) tekerő szerű valami? Azzal lehet a szivattyú fordulatszámát állítani, hátha a nagyobb fordulattól megindul. Egy képet tudsz linkelni a szivattyúról és a bekötéséről?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#85118) pjen válasza Flowtation (#85117) üzenetére


pjen
félisten

Ezért használtam a computherm termostatot. Belehet állítani, hogy napi egy percig tekerje a szivattyút

(#85119) Flowtation válasza pjen (#85118) üzenetére


Flowtation
őstag

Ez valami termosztát féle? Nem ismerem, nekem csak egy ilyen van. Bár ez is programozható, de semmi komoly.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#85120) joysefke válasza Flowtation (#85117) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

1.5bar-ra van töltve a rendszer. leszedtem a kupakot és kb folyamatosan csordogált a víz. a kupak mögött egy kis tengely volt, ezen forgattam egy picit, de nem forgattam meg (kezdett gyűlni a neylon zacskóban a víz és vissza akartam zárni) ujjal a tengelyt enyhén be is lehetett nyomni, picit lötyögött.

még kellett volna forgatom a tengelyt, vagy ez így már jó kéne legyen?

[ Szerkesztve ]

(#85121) macilaci78 válasza pjen (#85118) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha jól tudom, gyári alapbeállítás, hogy éjfélkor 5 percre bekapcsolja a szivattyút.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85122) Flowtation válasza joysefke (#85120) üzenetére


Flowtation
őstag

Ez a tengely csak a légtelenítésért felelős, nem állítasz vele semmit. Ha víz jön az, ok. Szerintem a - nagyon - pici lötyögés még nem gond. A kép jobb oldalán lévő dobozról még tudsz képet csinálni? Vagy arról ahogy a szivattyú be van kötve a csőhálózatba? Ha megforgattad a tengelyt és visszaraktad a kupakot, elindult a szivattyú?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#85123) Flowtation válasza joysefke (#85120) üzenetére


Flowtation
őstag

Ez a tengely csak a légtelenítésért felelős, nem állítasz vele semmit. Ha víz jön az, ok. Szerintem a - nagyon - pici lötyögés még nem gond. A kép jobb oldalán lévő dobozról még tudsz képet csinálni? Vagy arról ahogy a szivattyú be van kötve a csőhálózatba? Ha megforgattad a tengelyt és visszaraktad a kupakot, elindult a szivattyú? Nálam ha bekapcsol és megfogom lehet érezni, hogy működik.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#85124) pjen válasza macilaci78 (#85121) üzenetére


pjen
félisten

Mindet nem ismerem, de az enyém minden délben 1 percre bekapcsolta a szivattyút. Nem bírt berohadni.Megnéztem,egy Q 7- es.Mióta klímával fűtök,a garázsban van,mint hőmérő.

[ Szerkesztve ]

(#85125) joysefke válasza Flowtation (#85123) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Kösz a segítséget, holnap fogok újra jelentkezni!! :R

(#85126) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok! kazant jol erdemes vasaralni...van valahol valami extra kedvezmeny?
ezt neztuk ki: saunier duval semiatek condens 24..legolcsobb 199ezer...

mashol van valami jobb ajanlat?
udv
b,.

(#85127) föccer válasza bazsimano (#85126) üzenetére


föccer
nagyúr

webkazan az egyik legolcsóbb

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#85128) canniball válasza sanzi89 (#85096) üzenetére


canniball
nagyúr

A miénkben fogalmam sincs hol gyűlik a víz, de a tartálya ennek is a tetején van és néha hallatt szörcsögő hangokat.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#85129) updog válasza updog (#85090) üzenetére


updog
senior tag

Egyetlen dolog még: gáztűzhely termelhet annyi CO-t, hogy egy két szobával arrébb lévő riasztó bejelezzen? A két esetben az volt a közös, hogy a konyhában anyám masszívan főzött 2-3 rózsán, és a sütőben is. Ez végülis nyilván nyílt égésnek számít, másra tényleg nem tudunk gondolni. De főzni is szokott ugyanennyit minimum vasárnaponként...

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#85130) macilaci78 válasza updog (#85129) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A CO felfelé terjed, az ajtófélfa feletti részeknek meg kellett telnie a két helyiségben, mire a harmadikban lévő riasztó megszólal. Ez idő alatt a szakács a tűzhely mellett állva érzett volna valamit a tünetekből.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85131) mezis válasza updog (#85129) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem valószínű. Általában CO2 (széndioxid) keletkezik, de az meg lent gyülekezik.
- Szép kékes a láng ?
- Hány légköbméterről van szó ?
- Hány éves a riasztó (szenzorja) ?
- Mekkora volt a pára tartalom ? (A szenzor élete vége felé hajlamos a magasabb páratartalomra is jelezni.)

mezis

(#85132) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

almásládához hol kapok deszkát, meg egyebeket?
úgy értem ami már direkt olyan, mondhatni kit-ben van, szöggel, mindennel együtt :)

köszi

(#85133) Rotyi válasza updog (#85129) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Egy kis olvasnivaló:
[link]
Elég érzékeny műszerek, sok minden befolyásolja a helyes működést. Az iromány második felében vannak érdekes dolgok. Pl 2 évente érdemes bevizsgáltatni, meg a házilagos tesztelés céljából ráfújt füst azonnal tönkreteszi az érzékelőt.

Ami majdnem az, az nem az!

(#85134) updog válasza mezis (#85131) üzenetére


updog
senior tag

Szép kék lánggal égnek a rózsák, viszont valamiért a legkisebb rózsa csinálja a legnagyobb lángot, ordenáré módon, mint egy disznópörzsölő kb., és elég hangosan "szuszog" is. Közepes méretű konyha, kb. 15m2 x 2.9m belmagassággal, aztán van egy hasonló méretű előszoba (a kettő között egy szinte mindig zárt, bár kicsit rozoga ajtó), és a második szomszéd szobában szólalt meg most a riasztó. Ez vadiúj, tesztelt Honeywell, 2024-ig használható, a másik kettő ami korábban szólalt meg, azok 2022-ig...

De azt hiszem filózhatunk itt végtelent, nem fogunk rájönni... nem offolok többet, köszönöm a válaszokat mindenkinek.

(#85133) Rotyi köszi, átolvasom, illetve próbálok keresni egy helyet ahol bevizsgáltatom őket (bár a zsír új Honeywellen nem tudom mit nézzenek...)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#85135) M43g válasza macilaci78 (#85130) üzenetére


M43g
aktív tag

Faterom vegyész, szerinte nagyon nem igaz, hogy felmegy a CO. A CO fajsúlya 16+12, az O2-é pedig 16+16. Azt mondja, olyan kicsi a különbség, hogy sokkal nagyobb hatása van a légáramlásnak stb, és inkább egyenletesen keveredik.

(#85136) macilaci78 válasza M43g (#85135) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sok dologtól függ.
A levegő nagyrészt O2 és N2, minden más szennyezőnek számít.

De ha a CO-érzékelő kritikus értékre riaszt messzebb, akkor a feltételezett forrás mellett robotoló ember is érzékeli a tüneteket szerintem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85137) M43g válasza pjen (#85124) üzenetére


M43g
aktív tag

És olyankor fűt is? Gondolkozom, hogy raspberry termosztát legyen, azt lehet programozni. Két dolog miatt van bennem fenntartás ezzel kapcsolatban:

-Bosch zwa 24-2 kombi Kazán van, szerintem a fűtést csak minimumra lehet venni, teljesen kikapcsolni nem lehet, csak a termosztát megfelelő beállításával
-(tudtommal) minden vezetékes termosztát két vezetékkel csatlakozik a kazánhoz, így a fűtés ki-be kapcsolgatáson kívül mást nem tud csinálni.

Ha így van, akkor viszont csak úgy tud szivattyút bekapcsolni, ha nyáron 35 fokra rakja a termosztátot egy percre... Valamit rosszul gondolok? :F

(#85138) M43g válasza macilaci78 (#85136) üzenetére


M43g
aktív tag

Persze, sok dologtól függ. Azt meg nem is írtam le, hogy az N2 és a CO fajsúlya gyakorlatilag megegyezik.

A többivel nem vitatkozom, mert ezt csak az tudja cáfolni, akinek hét anyja van, vagy esetleg élt már át CO mérgezést :N

(#85139) philoxenia válasza M43g (#85138) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Honeywell azt írja, hogy nincs meghatározható szint, az alvó ember fejmagasságába kell helyezni az érzékelőt, mert az a legveszélyesebb mérgezés szempontjából.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#85140) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Valakinek van tapasztalata hálószobában tolóajtóval?

Jelenleg egy kétszárnyú üveges ajtó van. Amin betört az egyik üveg. Alsó hangon 20 ezer az üvegcsere, amit kinéztem bele... Szóval elgondolkodtam a tolóajtós megoldáson.

Olyan érdekelnek, hogy milyen árakkal lehet számolni, mennyire jó a hangszigetelése, nem nagyon akarok falat bontani, szóval valami olyan megoldásban gondolkodom, ami egy felső rejtett sínen fut.
Csak nem tudom, hogy ezt mennyire tudják megoldani, hogy ne szűrődjön be és ki a hang, ha be van húzva teljesen.. Mennyire szigetel szél ellen, főleg ilyen utólagos rombolás nélküli megoldásnál? :)

(#85141) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Még egy kérdés, ezt a termosztátot lehet valahogy halktalanná tenni?

Amikor kattan, hogy bekapcsol a fűtés, konkrétan olyan hangos, hogy simán fel lehet rá ébredni, nagyon idegesítő..

(#85142) ivana válasza Atomgeszi (#85141) üzenetére


ivana
Ármester

Max. cserével, ez még a régi mechanikus fajta. Mondjuk a relés is kattan egyet kapcsoláskor.

[ Szerkesztve ]

(#85143) macilaci78 válasza Atomgeszi (#85140) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tolóajtótól amit nem szabad elvárni, az a hangszigetelés. Hézagosan jár, muszáj neki, hogy ne érjen hozzá a padlóhoz, falhoz, ott viszont szökik a hang és a levegő (szag).
Egy normális tolóajtóvasalat 40k-tól indul egyszárnyúval. Én nettó nagykeráron 57k-ért vettem az enyémet kétszárnyú ajtóra, mindkét szárny mindkét végállásába fékezővel.

Egy kétszárnyú árképzése kb az egyszárnyú ára +80%. A tolóajtóé meg szárnyanként +30-50k. Falc nélküli kialakítás, tokborítás ugyanúgy kell, karnis, vasalat, szerelni is más.

Szóval törött üvegért ajtót és konstrukciót is cserélni drágább, mint üvegeshez menni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85144) Atomgeszi válasza ivana (#85142) üzenetére


Atomgeszi
veterán

De ez konkrétan hatalmasat kattan és rettentő idegesítő. Nem mindenre ébredek fel, de ez pont a hátráltató tényező Most bejött a hideg, még többet kapcsol ki és be.. Azért ősszel kibírtam, hogy csak reggel kapcsolt be maximum a fűtés..
Tervben van, mint nemrég írtam is a kazáncsere.

Az új termosztátok kompatibilisek az új kazánokkal?

Mert gondoltam venni egy új termosztátot, csak nem tudom, hogy úgy lehet-e, hogy a mostani kazánhoz is használni és a majdani újhoz is? Gondolom kazánhoz eleve nem jár termosztát. Nem akarok duplán költeni.

(#85145) Atomgeszi válasza macilaci78 (#85143) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Iha.. Hát gondoltam, hogy nem lesz olcsó.

Hol nézted a tiéd?

Mondjuk a mostani ajtó is nyitva van résnyire a négylábú miatt.. Esetleg akkor üvegcsere, és erre kellene valami mechanika, ami automatikusan behúzza az ajtót(nem nyelv beakadásig, mert azt nem bírja már kinyitni). Csak erre meg fogalmam sincs.

[ Szerkesztve ]

(#85146) Flowtation válasza Atomgeszi (#85144) üzenetére


Flowtation
őstag

Ez egy egyszerű termosztát, volt is itt róla szó nemrég, hogy ezek csak egy vezetékpáron vannak, tehát mást nem csinálnak, mint a ki és bekapcsolást. Amit én linkeltem enyém is olyan, két vezetékes, a programozhatóságot maga a termosztát tartalmazza. Viszont ez is kattan, persze közel sem akkorát. Szóval ha "univerzális" termot veszel, csak újabb fajtát, akkor némileg kisebb lesz a katt.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#85147) pjen válasza M43g (#85137) üzenetére


pjen
félisten

Nekem egy C24 es cirkóval működött együtt,A napi egy perces szivattyú indítást a hőmérséklet értéktől függetlenül intézte.A gáz el volt zárva.

[ Szerkesztve ]

(#85148) M43g válasza pjen (#85147) üzenetére


M43g
aktív tag

Ja, így érthető. Köszi :)

(#85149) macilaci78 válasza Atomgeszi (#85145) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én az új 500-as szériát vettem, mert a Borovi régi 400-ast használja és durván jár, nem is olyan szép. A poén, hogy a Borovi csak a legrövidebb, 2 méteres síneket használja és szélesebb ajtónál ezeket toldja. A vasalat gyártója meg ezt egy az egyben tiltja és nincs rá gari sem, a toldásnál ugrik is a sínben a kocsi. A kétszárnyú ajtó meg tipikusan szélesebb karnist kíván, mint 2 méter, úgyhogy minden ilyen ügyfélnek automatikusan rendelem is a hosszabb sínt. :K

Milyen messze van a termosztátos helyiségtől a kazán, illetve a kazánhoz menő vezetékez hozzá férsz-e máshol? A Computherm-ből vannak vezeték nélküliek is (Q3 az egyszerűbb, Q7 az okosabb). A fali egységet ugyanúgy a vezetékre kötöd és működteti a relét, azonban a vezeték nélküli egységben van a program és a hőmérő. Tehát a kattanás helyét messzebb tudod tenni a párnától.
Q7 RF-et használok több helyen is már több, mint 10 éve, stabil, jó technika. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85150) mokus1


mokus1
addikt

Hétfőn kezdenek burkolni.

30X60-as lesz a járólap. A kérdés ti felesbe tennétek, vagy harmadolva eltolva?
Én harmadolva tenném, de ők szívesebben tennék felesbe. Állítólag sok menne a levesbe. Ti mit mondtok?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.