Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#84201) mokus1


mokus1
addikt

Szerintetek egy 20X60-as greslaphoz mennyi fuga kell 5nm-re? 3mm lesz a fugatávolság.
2-3 kg van itthon és ha kijön belőle nem veszek feleslegesen.

Köszi!

(#84202) föccer válasza mokus1 (#84201) üzenetére


föccer
nagyúr

Számold ki, hogy mekkora térfogatnyi fuga kellhet (gresslap mérete megvan, darabszám megvan, vastagságnak a gresslap vastagsgához adj hozzá 3 mm-t. 1 liternyi fuga masszához kb 1,5 kg poranyag kell.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#84203) Nkboy válasza mokus1 (#84201) üzenetére


Nkboy
senior tag

Általánosságban, 40dkg/m2. Szóval elvileg, elégnek kell lennie.

Kalkulátor

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#84204) AxBattler válasza Ispy (#84200) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem kisebb, és az ajtóval szemben áll a WC-kagyló... ha oldalt állna, elforgatva, akkor elférne a sarokban, de így pont nem. Pedig néztem ilyen sarokkézmosókat, tetszene is. :(

Most olyasmin gondolkodok, mint egy falikút: a falból állna ki a csap, és alatta lenne egy kis porcelán kagyló. Sajnos eddig nem találtam.

Mondjuk egy ilyen nem lenne rossz, bézs a padló is, csak kicsit giccses... :D

(#84191) Met
:R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84205) AxBattler válasza AxBattler (#84204) üzenetére


AxBattler
félisten

Mondjuk a forma sem mindegy, mert hiába kb. ugyanakkora mindkét mosdó, a lekerekített formájú mégis kevesebb helyet foglal, nehezebben "akad el" benne az ember. Pl.:
Aqualine OVAL mosdó 39x23 cm (TP040)
Marmy Luna 40x22/5 öntött márvány mosdó

Hmm, az ovális az eddigi legjobb, azzem' ez lesz...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84206) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Adott egy harmadik emeleti társasházi lakás. Mostanában erős csatorna szag szokott feltörni a zuhanytálcából. Minap kicsit kipucoltam, tele volt a kis gyűjtő tartály hajjal, és azóta lehet érezni. Most figyegettem mi hogy működik és ha a mosdóban engedek vizet akkor zuhanyzó fele kezd el “hörögni” a rendszer. Lehetséges hogy dugulás van valahol?
Elég kellemetlen a szag, jó lenne vele valamit kezdeni.

Amúgy a lakás albérlet, nem az enyém. Szóval nem tudom szét szedni és nem is nagyon szeretném az egész rendszert.

Köszönöm :U

(#84207) gerisz23 válasza TeeJay (#84199) üzenetére


gerisz23
őstag

Nem haszontalan de egy jó biztosítással többre mész.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#84208) Mawyx válasza Mawyx (#82468) üzenetére


Mawyx
senior tag

Hoztam néhány képet a burkolásról. A végére kezdtem belejönni.
kiindulás
terv
alapozva
közben1
közben 2
majdnemkész
majd még fugázom

Új kérdésem lenne, elektromos kapunyitót szeretnék. Van ajánlott márka? A fizikai felszerelés érdekelne, tud valaki képet mutatni? A meglévő zárat kukázni kell, gondolom, mert nem lesz, aki/ami lenyomja a kilincset. Egy olyan kapuról van szó, ami 2 szárnyú és egyik fele a gyalogos bejáró, középen nincs keret. Becsukom a nagykaput, utána a kis gyalogosat és a kiskaput bezárva a nagykapuba záródik bele a nyelv.
Mi lesz áramszünetkor? Tárva nyitva lesz a kapu? Vagy épphogy nem lehet bejutni a házba?
Eleve mi tartja össze a kaput, a kapunyitó motor "zárja" olyan erősen, hogy nem lehet nyomással simán bejönni rajta idegennek? Megbízható technika ez?

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#84209) TeeJay válasza gerisz23 (#84207) üzenetére


TeeJay
félisten

az a baj hiába a biztosítás ha elszáll a gépet amin melózol és kell egy hónap mire a biztosító felbecsüli majd fizet... lehet inkább betolok 20ezret aztán legyen ilyen villám védelem
csak használ valamit de azért még utána járok villanyszerelő rokon mit szól rá
családi házban biztos hogy beraknám de 11 emeletes panelban 5. emeleten, ráadásul úgy hogy van rendes villámvédelem amit a külső szigetelés után teljesen újra építettek
hát még agyalok rajta :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84210) fero02 válasza TeeJay (#84199) üzenetére


fero02
veterán

Felesleges. Mármint oda a panelba.

(#84211) ALI_G válasza M43g (#84131) üzenetére


ALI_G
veterán

Sajnos nem tudom. Ez az obo sima villanyszerelesi szakboltban kaphato bilincs. Leginkább faba hasznaltam eddig, de nem talaltam mas ertelmes megoldast eddig, mint ezt a bilincset rogzitem a keritesre.

(#84212) AxBattler válasza Mawyx (#84208) üzenetére


AxBattler
félisten

Elég szembeötlő a különbség a korábbi állapotokhoz képest, grats hozzá! :K

Milyen lamináltat vettél?
Én most a 4-5k HUF/m2 körüli Diego kínálatból mazsolázgatok, de valaki szerint az nem túl jó... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84213) TeeJay válasza fero02 (#84210) üzenetére


TeeJay
félisten

oké köszi akkor csak Schneider Fí relé lesz meg Schneider kismegszakítók meg egy Schneider csengő a dobozba és kábelcsatorna meg MBCU kábelek :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84214) csemberlen válasza TeeJay (#84209) üzenetére


csemberlen
őstag

Ne hagyd magad lebeszélni, mert ha beüt a ménkű akkor foghatod a fejed. Amit linkeltél az kevés.
[link]

Valamint túlfeszvédős elosztó is.
Együtt ér valamit.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#84215) TeeJay válasza csemberlen (#84214) üzenetére


TeeJay
félisten

Oké csak egy panelban alul van a trafóház beton mögött és föld alatt jön a delej, illetve az egész tető villámvédelemmel van ellátva amit oldalt vezetnek le több helyen. Ha a tetőre csapna be akkor ott a védelem, lakásba 5.-en mi értelme lesz? Schneider-t néztem mivel minden az lesz, 20 ezret vagy ér vagy sem de többet nem adnék hiszen ezekről se tudom ér e bármit panelban

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84216) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Régi társasház elektromos korszerűsítéséhez tudnátok ajánlani regisztrált villanyszerelőt?
A terv már kész van hozzá.

jöhet akár privátban is

köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#84217) gerisz23 válasza TeeJay (#84215) üzenetére


gerisz23
őstag

A hálózatról jövő tüskéket tudod jobban megfogni ezekkel,onnan előbb kapsz mint villámtól szvsz.
+1 csemberlen által ajánlotthoz

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#84218) pjen válasza TeeJay (#84209) üzenetére


pjen
félisten

Biztosítás kell,a villám nem csak a villany dróton érkezhet.Lehet,hogy egy hónapot várni kell,szerintem nem,de legalább fizet.

(#84219) allein


allein
addikt

Jó reggelt. Panelban lakom, túl vagyunk a festésen. Kettő darab ajtó van amit szívem szerint lecsérélnék újakra. Ezeket is le kell nyílván festeni, de mégis csak jobban mutatnak mint a régi felújított ajtók. Tudja valaki, hogy lehet valahol vásárolni ilyen panel méretű ajtókat? Gondolom csre esetén a keretet is érdemes cserélni. Itt vagyunk egy kicsit gondban, attól félünk, hogy a keret eltávolításával megsérülhet a fürdőben a csempe, nappaliban pedig a frissen festett fal. Tudom, hogy nem ez a helyes sorrend, eredetileg nem volt szó ajtó cseréről. Mit javasoltok?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#84220) Flowtation válasza Mawyx (#84208) üzenetére


Flowtation
őstag

Helló!
Grat a munkához, jól néz ki! A majdnemkész képen, a boltíven belül milyen kő/burkolat van a falon? Jól néz ki, én is szeretnék pár helyre, belülre ilyen díszburkolatot tenni.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#84221) Mawyx válasza AxBattler (#84212) üzenetére


Mawyx
senior tag

A laminált még várat magára, egyelőre nincs rá keret, majd jövőre, de az Obiban kapható lesz majd, kinéztem, ami pont passzol ehhez a járólaphoz. 2500 Ft /nm2 az ára, én azt fogom megvenni. Így az ebédlő még egyelőre nincsen kész. A burkolásból a küszöböknél a szélek is váratnak magukra, mert nem volt még idő kiszedni a küszöböket.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#84222) Mawyx válasza Flowtation (#84220) üzenetére


Mawyx
senior tag

A boltív mögé tapétát raktam a falra, mert féltem leszakadna az ajtó a kőburkolattól. A boltív elé fog majd rendes kőburkolat kerülni a kandalló miatt, hogy ne égesse szét mindig a falat. Egyelőre arra sincs keret, pedig mindent magamnak csinálok. Praktikerben találtam ugyanilyen mintás burkolatot, majd azt fogom megvenni, 4500 Ft/nm2, kint a lábazaton már olyan van.
[tapéta
falon
kész

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#84223) Flowtation válasza Mawyx (#84222) üzenetére


Flowtation
őstag

wow, köszi. A képről teljesen úgy tűnt mintha "rendes" burkolat lenne. :R Utána nézek.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#84224) Mawyx válasza Flowtation (#84223) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én az ebédlőbe is tapétát raktam, pedig oda megvettem a falburkolatot, de úgy döntöttem manapság nagyon szép tapéták vannak és nem.kínlódok a burkolással.
ilyen volt 1
volt 2
volt 3
tapéta csempére
ilyen lett
vacsora New Yorkban :D
szívecskés óra

Az előszobába majd hozom vissza a kandallót, de durván szétégeti a falat, esett le az egész vakolat, ezért kap kőburkolatot, valamit csak segít.
kandalló vaskályha

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#84225) varsam


varsam
őstag

Sziasztok,

ti milyen kondenzációs gázkazánt ajánlotok, kinek mivel van jó/rossz tapasztalata? Elsősorban márka és típus érdekelne, a teljesítményt majd a gépész kiszámolja.
3 szintes társasházi lakás, 40+40+20nm fűtendő területtel, padlófűtéssel. Fontos, hogy HMV-t is tudjon, illetve legyen tartálya, hogy legyen lehetőség melegvíz cirkulációra, ne sima átfolyós melegítő legyen.

(#84226) Emu válasza AxBattler (#84212) üzenetére


Emu
őstag

Egy éve vettem 10mm-es saját márkás laminált lapot diegoban 4.990Ft-ért a nappaliba, és nem dobtam magam hanyatt a minőségtől.
Akkor vettem szobába is 2.590-ért, illetve 2.490-ért 8mm-es laminált lapokat és mintha nem is egy helyről jönnének. Kopásállóság, minden fő adat azonos, de mégis a legolcsóbb bírja a legjobban, pedig azon járunk a legtöbbet :F

(#84227) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Műanyag bejárati ajtóhoz vettem ezt a 3 cm-es műanyag élbe hajlítható takaró/szegőlécet. Hosszanti irányban csak az egyik felén öntapadós. Jól sejtem, hogy a műanyagon jobban fog tapadni, mint a falon?

(#84228) Met válasza Atomgeszi (#84227) üzenetére


Met
Topikgazda

Igen, viszont a későbbi anyázás elkerülése miatt célszerű lenne szilóval is ragasztani ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84229) AxBattler válasza Mawyx (#84221) üzenetére


AxBattler
félisten

Úgy tűnik kapkodtam picit, ezt elnéztem! Mindenesetre padlólapnak is szép! :D :B
Én csak fürdőbe/WC-be fogok lapot rakni, mindenhol máshol ugyanolyan laminált lesz... amcsikonyhában is.

(#84226) Emu
Igen, érdekes hogy a drágábbakat picit túldizájnolják - az áruházban néztem, és a drágábbak kicsit csillogósak, mesterkélten felületkezeltek voltak, műbarázdákkal. A 3.500 - 4.000,- HUF-os kategória volt a normálisabb kinézetű.
Értékesítő fickó is mondta, hogy 8mm otthonra bőven elég: raktárba, salgo polcrendszer + mini targoncák alá vittek pár száz négyzetméter világosabb 6mm-es lapot, és fél év múlva is kb. olyan volt, mintha csak 1 hetet használták volna.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#84230) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Az alábbi falfelületet ti hogyan újítanátok fel? Ez egy garázs, beton fal azon jó régi kőporos vakolat. A postaládákat persze nem szedték le amikor csinálták :W A kőporozást ha jól láttam mintha átfestették volna valamikor régebben.
Laza részek eltávolítása, mélyalapozó, utána simítóvakolattal telibehúzni és mehet rá az új színezés?
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#84231) fero02 válasza csemberlen (#84214) üzenetére


fero02
veterán

Ez nem lebeszélés, de egy ilyen rendszer kiépítésének vannak műszaki feltételei, amik egy régi építésű, pláne panelházban nem szoktak adottak lenni.

(#84232) YAS-dude válasza varsam (#84225) üzenetére


YAS-dude
őstag

Aristont nem ajánlom.

(#84233) Atomgeszi válasza Met (#84228) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na igen, valahogy sejtettem.. Nem is értem miért van csak az egyik oldalán a ragasztó.

Viszont sanszos, hogy a 3 cm-es kevésnek bizonyul.. Gáz, ha belülre is teszek, nem csak a lakáson kívülről? :D

Egyébként Akryl és építési ragasztó-m van itthon gondolom mindkettő megteszi szilo helyett?

(#84234) Rotyi válasza varsam (#84225) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Márkát én nem írnék, több okból sem.
A teljesítmény, ha kiszámolja a tervező, akkor az már behatárolhatja a választékot. Mint írtad kombi kell, tehát ez egy újabb kritérium. (nekem volt olyan amibe beépített tároló volt 30l, az olyan volt, mintha nem lett volna.
A márkára én azt szoktam javasolni, ha van szervizes ismerős a környéken akkor olyat kell, mert 4 napos hétvégén ha elromlik az biztos az első napon lesz...
Sok jó kazán van a garanciatartamot figyelembe lehet venni, meg a szervízhálózat fejlettségét. Van aki az egyik kazánt isteníti, van aki a másikat, mint a telefonoknál vagy az autóknál.
Korlátozó tényező lehet még a kémény is, mert van olyan amihez csak saját márkás füstgáz elvezetőt lehet használni, és van olyan is amihez pl a Tricox is jó. A saját márkások kémények meg ugyanazok, csak kétszer-háromszor drágábbak.
Egy külön külső tárolóval jobban jársz. Hogy milyen és mekkora az megint sok mindentől függ (mennyi víz fogy, van-e az adott kazánnak saját márkás tárolója, stb). Én olyat javasolnék, amihez lehet elektromos fűtőpatront is használni, ha nincs gáz vagy más probléma van a kazánnal, akkor is lesz melegvíz, pláne ha hosszabb távon napelemben gondolkodik valaki.
Nekem Hoval a kazán és a tároló is, én elégedett vagyok vele, van melegvíz cirkuláció is.

Ami majdnem az, az nem az!

(#84235) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Tetőtér, pozdorja mennyezet, dilatációs hézagok kiküszöbölésére feltettek még anno ilyen léceket.

Mivel nem akarom a pozdorja mennyezetet lebontani, de a belmagasságot se akarom csökkenteni gipszkarton mennyezettel, az megoldás lehet, ha leszedem a léceket, dryvit háló fel, glett, csiszolás, festés?

Vagy a gipszkarton álmennyezetnek mekkora a minimum, amit le kell hozni? Akkor végül is led spotokat be tudnék tenni, ha már olyan lehetőség áll fenn.

(#84236) M43g válasza Atomgeszi (#84235) üzenetére


M43g
aktív tag

Nálunk a festő pontosan ezt csinálta.

(#84237) Met válasza Atomgeszi (#84233) üzenetére


Met
Topikgazda

Akryl sziló nem jó műanyag-műanyag ragasztáshoz. Az egyik oldalnak nedvszívónak kell lennie.
Műanyag-műanyaghoz neutrális sziló kell.
Nézd meg a azaz építési ragasztó mire jó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84238) varsam válasza Rotyi (#84234) üzenetére


varsam
őstag

köszi a választ!

Neked mekkora tárolód van hozzá, milyen felhasználás mellett?

(#84239) Rotyi válasza varsam (#84238) üzenetére


Rotyi
aktív tag

150 literes a tároló.
4 tagú a család, 2 kisgyerek van. Kézzel nem sokat mosogatunk, oda nem fogy sok melegvíz. Mennyiségre nem tudom mennyi fogy.

Ami majdnem az, az nem az!

(#84240) SPF


SPF
senior tag

Sziasztok,

Elektromos villanybojlerből van ajánlott márka? 80 literes kell.

(#84241) Atomgeszi válasza M43g (#84236) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És hogy bírja repedésileg?

Nagyon gondolkodom a gipszkarton mennyezeten: [link] De sajnos itt sem írja, hogy mi az a minimum távolság, amit hagyni kell a födém és az álmennyezet között legyen. Gondolom a minimumnak elég lehet az UD és CD profilok távolsága, plusz ugye amit vinni akarok kábelezést a spotoknak. Mert annyira nem akarom a mennyezetet lejjebb hozni. 5-10 cm még belefér szerintem.

(#84242) Atomgeszi válasza Met (#84237) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Stimm. Azért gondoltam, hogy az öntapadós része megy a műanyagajtó tokjára, a másik fele, ami a falra megy, arra kenek akrylt.

(#84243) gerisz23 válasza Atomgeszi (#84241) üzenetére


gerisz23
őstag

[link]
Ennek elég 5cm hely felül,az is inkább csak a tápegységnek kell.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#84244) csemberlen válasza Bacusuz (#84216) üzenetére


csemberlen
őstag

Csak a villanyóra bővítéshez szükséges regisztrált szerelő.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#84245) ALI_G válasza Rotyi (#84234) üzenetére


ALI_G
veterán

Nekem 20 literes belso tarolo van. Eddig még mindig eleg volt, sose kaptam hideg vizet a nyakamba, meg akkor se ha a masik lent tusolt parhuzamosan. Telen sem.

Varsam, a belso tarolosok nem ajanlottak ilyen keringetosre, ahhoz nagyobb kulso puffertartaly kell.

[ Szerkesztve ]

(#84246) emre válasza YAS-dude (#84232) üzenetére


emre
veterán

Miért?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#84247) Bacusuz válasza csemberlen (#84244) üzenetére


Bacusuz
őstag

Értem.
Itt egy négy épületből álló társasház lépcsőházáról van szó.
A méretlen főelosztó és fővezeték felújítását bárki elvégezheti egy társasházban?

most olvasva nem egyértelmű amit írtam sorry

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#84248) gerisz23 válasza Bacusuz (#84247) üzenetére


gerisz23
őstag

Méretlenhez regisztrált szerelő kell.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#84249) Rotyi válasza ALI_G (#84245) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Komfort érzetre rendben van, nekem az nem tetszett, hogy ugyanúgy bekapcsol a beépített tárolóval is ha csak egy picit megnyitom a meleget, mint az átfolyós. Tehát semmivel sem gazdaságosabb. Külső tárolóval már nem ez a helyzet.
Nálunk most inkább a hideg fogy el ha valaki más is megnyitja a csapot.

Ami majdnem az, az nem az!

(#84250) fero02 válasza gerisz23 (#84248) üzenetére


fero02
veterán

Ez nem feltétlen igaz, de nagyrészt és döntő többségében igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.