Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#84851) macilaci78 válasza pjen (#84846) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Milyen az az aktus hegesztő? Bár az is felvethet néhány kérdést, hogy tőled ezt tanulta el az auto correct. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84852) estikornel válasza TeeJay (#84819) üzenetére


estikornel
tag

Köszönöm, látom eléggé benne vagy a témában. Kérek majd tőlük több árajánlatot is a közeljövőben, illetve először szorítok időt arra, hogy eljussak a bemutatótermükbe mert nem túl meggyőző (esztétikumból csak) a standard, de végül maradok a cég választékánál. :)

(#84853) TeeJay válasza estikornel (#84852) üzenetére


TeeJay
félisten

kőbányán is van a Family center bejáratában vagy 5-6 ajtójuk amit lehet nyitogatni
igaz már vandálok szét rángatták a kilincseket de attól még látni fogod milyen masszív az ajtó

én nem vagyok szaki csak már végig olvastam az index fórumot meg kismillió videót átnéztem
illetve van rokonom akinek Omega ajtó van aztán átvizsgáltam miféle
jövő hónapban átveszem a lakást amit vettünk és én is ajtó cserével kezdek
azért jártam utána mi a helyzet etéren :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84854) Mawyx válasza TeeJay (#84847) üzenetére


Mawyx
senior tag

Pajszer ellen mi a megoldás?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#84855) TeeJay válasza Mawyx (#84854) üzenetére


TeeJay
félisten

bebetonozod a falat és csak utána indulsz melóba :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84856) pjen válasza macilaci78 (#84851) üzenetére


pjen
félisten

Bocs telóról irtam,állandóan bele javít .Egyébként az aktus hegesztő a kutyáknál van ,mikor össze ragadnak.

(#84857) Mawyx válasza TeeJay (#84855) üzenetére


Mawyx
senior tag

:D Csak mert nálam családi ház, szomszédban dakoták laknak, a baj az, hogy minimum 20-an vannak és drogoznak is :U , régi ház, az ablakuk 1 méterre van a földtől, 1 laza lépéssel az udvaromban vannak. Múltkor is az ablakban ült egyik purdé és leejtette a kekszes zacskót, majd símán átnyúlt és felszedte. Szóval én nagyon félek, hogy egyszer átjönnek, én meg egyedül vagyok. Nem fognak zárakat feltörni, hanem hozza a baltát és beveri az ajtót két ütéssel, megerőszakol, aztán elvágja a torkom, drogosokat nem tudsz szép beszéddel meggyőzni.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#84858) TeeJay válasza pjen (#84846) üzenetére


TeeJay
félisten

így kell bezárni na :)
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84859) pjen válasza TeeJay (#84858) üzenetére


pjen
félisten

Igen,bár az én üveg ablakaimat ezzel a módszerrel nem lehet.Előbb írták a betont,lehet jobb lenne.

(#84860) Mawyx válasza Mawyx (#84857) üzenetére


Mawyx
senior tag

A kerítést pár napja lebontottam, a zöld paravánt meg azért raktam oda, hogy ne leskelődjenek.
[kép]
[kép2]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#84861) philoxenia válasza orion1025 (#84842) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Húszas köracél tolózár belülről. Három. Azt nyisd ki! a természetben talált eszközök felhasználásával ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#84862) orion1025 válasza philoxenia (#84861) üzenetére


orion1025
őstag

Annál beolvasztanám magam a levél bedobó nyíláson ;]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#84863) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Szigetelés témában leenne még kérdésem!
Mint írtam a padlást akarom szigetelni és olvastam alulra kell párazáró fólia.De a szigatech.hu oldalon azt írták,hogy "Fafödémeken tilos párazáró jellegű polisztirolhabot vagy párazáró jellegű fóliát, illetve burkolatot alkalmazni!".
Nálunk a folyosó felett csak deszka van a plafon felett.Akkor oda ne terítsek majd párazárót?
És akkor gondolom mínium 25-30 cm.ben gondolkodjak.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#84864) Mawyx


Mawyx
senior tag

A kocsibejárót szeretném folytatni kibetonozni a garázsig. Mennyi és milyen anyag kell kb, mennyibe kerülne cakkpakk?
2 db 80 cm x 9 méter beton csík kellene.
[kép]
És kellene egy gyorstalpalló, hogy hogyan kell megcsinálni? :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#84865) promagus00


promagus00
tag

Sziasztok!

Sikerült építési engedély nélkül engedelyeztetni a 100 legkobmeter alatti lapostetos garázsom+ félig-meddig lakó épületem(khm, raktaram).
Esetleg tudnátok segíteni, hogy lenne a legcelszerubb berendezni?
8,5m hosszú 4,5m széles épületről van szó, amibe szeretnék egy kisebb előszobat, ahol a cipőket kabátokat le lehet dobálni, egy fürdőszobát, egy hálószobat egy franciaaggyal, és egy nappalit, ahol egy kanapé és egy tv foglalna helyet.
Kismillio mobilhaz+tervrajz atnezegetese után sem tudom, hogy lenne ezt a legmegfelelobb kialakitani.
Segítenének kérlek? :R

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#84866) n@p@lm válasza Orlin (#84863) üzenetére


n@p@lm
őstag

a padlást akarom szigetelni és olvastam alulra kell párazáró fólia.
Az alul itt azt jelenti hogy az lakótér felől kell a párazárást megtenned hogy a pára ne jusson ki.
De mivel szinte lehetetlen 100 %-os párazárást csinálni ezért szokták mondani hogy inkább ne legyen.
A padlás legyen jól átszellőzött.
Nincs padlástér ugye?

(#84867) Orlin válasza n@p@lm (#84866) üzenetére


Orlin
addikt

Nem használjuk.Most volt tetőcsere és le van tisztítva az egész ,így elérkezett az ideje egy normális szigetelésnek is fentre.
Kíváncsi vagyok mennyire lesz majd érzékelhető.30 cm-re gondoltam.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#84868) pjen válasza Orlin (#84867) üzenetére


pjen
félisten

Nagyon érzékelhető lesz. A plafonon megy el a legtöbb meleg.

(#84869) orion1025 válasza Orlin (#84867) üzenetére


orion1025
őstag

Én hőtükör fóliát raknék.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#84870) Orlin válasza orion1025 (#84869) üzenetére


Orlin
addikt

Igen én is abban gondolkodok.

Ezt néztem kettő az egyben.

Solflex tetőfólia Tél párazáró és hővisszaverő 50 m2

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#84871) orion1025 válasza Orlin (#84870) üzenetére


orion1025
őstag

Teljesen jó lesz, bár az árát sokallom, egy tüzépen vélhetően olcsóbb.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#84872) mezis válasza n@p@lm (#84866) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem inkább a fa védelmében ? (Fóliáig jut a pára, ott meg kicsapódik...)

mezis

(#84873) Morris válasza mezis (#84872) üzenetére


Morris
veterán

Ha a fólián szigetelés van, akkor nem csapódik ki a pára.

(#84874) gerisz23 válasza Orlin (#84863) üzenetére


gerisz23
őstag

Nekem stukatúr az egész mennyezet,ma raktam le 2x5 cm-ert.Felül betonozott arra nem tettem inkább fóliát.
Föléje teszek majd páraáteresztőt.Később (ki tudja mikor) lesz tetőcsere is de addig is szerettem volna némi szigetelést.A 30cm jó lesz.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#84875) philoxenia válasza promagus00 (#84865) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A hálószobát szerintem nem érdemes "különvenni" a nappalitól, inkább ilyen megoldásban gondolkodnék:[link]
Esetleg ilyenben:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#84876) promagus00 válasza philoxenia (#84875) üzenetére


promagus00
tag

Sajnos ez egy "bulikecó" lenne, ezért mindenképpen szeretném elkülöníteni a hálószobát a "nappalitól" :R

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#84877) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Akinek van Ikeás konyha bútora tudna nekem segíteni? Úgy néz ki, hogy centiken múlik, hogy az alsószekrény befér-e az ablak alá, a tervező program 880 mm magasságot ír, de ez munkapulttal, vagy anélkül érti (amikor elvettem a tervből a pultot akkor is ennyit írt).
Le tudná valaki mérni pontosan milyen magas egy alsószekrény?
Köszönöm előre is!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#84878) jegenye77 válasza morfondőr (#84877) üzenetére


jegenye77
addikt

Csak a szekrény az 800 mm
+ a lábak úgy 880
Így takarja el a lábakat pont az alsó takaró lap.
De ha azt nem kérsz vagy vágsz belőle akkor lehet lejjebb állítani a lábakon vagy éppen feljebb, ahogy nálam is van.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#84879) DoItYourself válasza morfondőr (#84877) üzenetére


DoItYourself
addikt

Inkább szedd le az ablakpárkányt vagy vágd le falsíkon, 90cm-nél alacsonyabb pult kényelmetlen lesz.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#84880) Ijk válasza orion1025 (#84839) üzenetére


Ijk
nagyúr

A gond hogy a folyosón keresztül kell vinni, ott meg nem lenne jó egy dobogón atbukdacsolni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#84881) YAS-dude válasza DoItYourself (#84879) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ez nem biztos.
Le kell mérni annak az embernek a talaj-könyök távolságát, aki legtöbbet használni fogja, levonni 15cm-t és az az ideális pultmagasság. Legalábbis ergonómiai szempontból.

(#84882) pjen válasza YAS-dude (#84881) üzenetére


pjen
félisten

Lemértem,nekem alacsony,asszonynak magas a pult. :)

(#84883) DoItYourself válasza pjen (#84882) üzenetére


DoItYourself
addikt

Akkor sajnos egyforma arányban kell benne tevékenykedni. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#84884) orion1025 válasza Ijk (#84880) üzenetére


orion1025
őstag

A vízcsapos rajznál az egy mosogatógép, vagy mifene? Mert én amit írtam, azt a mosogatós/fürdő kombóra értettem. Ha mosogatógép vagy mosógép, annak vígan elég a 32-es szennyvízcső, ezt a vízcsővel együtt vígan bele tudod vésni az aljzatba. Az sem baj ha csak egy vékony ragasztó réteg kerül rá, és így "közvetlenül" a burkolat alatt van a kettő, nem kell mélyebbre menni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#84885) Ijk válasza orion1025 (#84884) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az egyenes blokkba raknám inkább a mosogatot es mosogatógépet, akkor nem kell megbontani a fürdőszobat. Az a legjobb ha bele lehet vesni az aljbetonba, és akár közvetlenül a jarolap alatt elvezetni. Én is ilyesmire gondoltam.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#84886) orion1025 válasza Ijk (#84885) üzenetére


orion1025
őstag

Csak a mosogatónak kell a 50-es cső, az meg lehet már túl vastag lenne, bár jó lenne tudni az épület specifikációit. Ha társasház, akkor a folyosón meg tudod mérni a födém vastagságát, ha megnézed a folyosó magasságát, és azt összeveted a lakáséval, így egy lépcső fordulónál láthatod is ezt a vastagságot.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#84887) Rotyi


Rotyi
aktív tag

Térkőből az olajfoltot mivel lehet kiszedni?
Van valami jó módszer rá?

Ami majdnem az, az nem az!

(#84888) föccer válasza Rotyi (#84887) üzenetére


föccer
nagyúr

max mosószerrel sikálni. jobb ötletem nincs

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#84889) orion1025 válasza Rotyi (#84887) üzenetére


orion1025
őstag

Egy részét leviszi a magasnyomású, de lehet kapni kimondott térkő tisztítót, bár gondolom az sem 100%-os megoldás ilyenre. Minél régebbi a folt, annál nehezebb lesz eltávolítani.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#84890) morfondőr válasza jegenye77 (#84878) üzenetére


morfondőr
őstag

Köszi, így már tiszta!

DoItYourself: az ablakszárny lógna bele a pultba, de még nem olyan vészes, mert most lett berakva, még körbe sincs vakolva és párkány sincs. Persze a kőműves nem örült neki, de nincs jobb megoldás. A toktoldóból vágunk le pár centit, így a redőny picit bele lóg majd az ablakba, de legalább ki lehet nyitni.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#84891) Rotyi


Rotyi
aktív tag

Köszönöm uraim!
Akkor majd meglátjuk mi lesz.

Ami majdnem az, az nem az!

(#84892) philoxenia válasza DoItYourself (#84883) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nemnem... Az ő lábából nem lehet elvágni, de az asszonynak lehet csinálni dobogót... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#84893) philoxenia válasza Rotyi (#84891) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Esetleg benzinnel/nitrohígítóval is próbálkozhatsz a magasnyomású előtt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#84894) gerisz23 válasza philoxenia (#84893) üzenetére


gerisz23
őstag

Vagy Berneres féktisztító sprayel.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#84895) Hauptmann


Hauptmann
addikt

WC csészét kell cserélnem, megvan a konkrét típus is, az Alföldi 4037. Ebből két variáns létezik, a sima, meg az EasyPlus bevonatos. Van tapasztalat esetleg, hogy az utóbbi megéri-e a felárát?

(#84896) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Mohács környékén tudtok nekem vízvezetékszerelőt, kőművest, akárkit aki segít megcsinálni egy fal mögötti WC tartály beépítését?

1 hónapja vadászok, senki nem ér rá, kis meló mégis nagy meló, és nem éri meg nekik.
Már kínomban magamtól megcsinálom, de kérdéses a végkimenetele.. Bárkinek ismerős stb. aki esetleg jártas ezekben és segítene? :(

(#84897) orion1025 válasza Atomgeszi (#84896) üzenetére


orion1025
őstag

Nem egy nagy kunszt egy ilyen WC beépítése. Dupla kartonnal le van burkolva, aztán csókolom. Gyakorlatilag nincs olyan, amit el lehet cseszni rajta, bár a vezetékes ivóvíz rákötés miatt kellhet szakember, akinek van présgép a birtokában, vagy réz csövet tud forrasztani.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#84898) KMan


KMan
őstag

Egy ilyen ajtoutkozot hogy kell lerakni? furni kell vagy ragasztani? 3 fele burkolat is van ahova le kene tenni: keramia jarolap, laminalt padlolap es mugyanta. Koszi! :R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#84899) Atomgeszi válasza orion1025 (#84897) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Így néz ki jelenleg, szóval azt se tudom, hogy akkor itt most mennyit kell bontani. mert, ha kibontom, mihez rögzítem felül a tartályt?


(#84900) canniball válasza KMan (#84898) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem kell se fúrni se ragasztani. Súlya van, az alja gumis, ha nem toljátok izomból nem csúszik el. Szóval kb. leteszed és örülsz.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.