Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#85751) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

itt kéne nekem fúrni, pontosabban ennek a téglafalnak a másik oldalán két 120 centi hosszú polcot ( a konnektorok feletti magasságba valahogy, egymás felé(

a fal olyan 15 centis vastag, 6 centis tipliket fúrok majd be

azt kéne elkerülni, hogy vezetékbe fúrjak a másik oldalon a szobában.

normál esetben hol húzódhatnak a villanyvezetékek?

gondolom a vízvezetékeken nem kell gondolkodnom, azok derék alatt vannak

köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#85752) ivana válasza seadrone (#85751) üzenetére


ivana
Ármester

A villanyvezetékek általában a plafonhoz közel futnak vízszintesen és szerelvényekhez megy le függőlegesen, ebben az esetben a szerelvény felett lesz egy doboz. Amennyiben nem konnektor/kapcsoló felett fúrsz nem lehet gond. Alternatív megoldás konnektorok esetén, hogy vízszintesen fut két konnektor között.

(#85753) seadrone válasza ivana (#85752) üzenetére


seadrone
őstag

értem, így gondolom én is, köszi

a kis piros gombócokhoz akkor fúrhatok valószínűleg?

vagy vegyek fel egy gumitalpú bakancsot? :)

ahogy gondolom, nem sok értelme van itt vízszintesen kötni a kettőt sorosan összekötni, de igaz, ki tudja

[ Szerkesztve ]

(#85754) ivana válasza seadrone (#85753) üzenetére


ivana
Ármester

Ha 15 centis a fal akkor a másik oldala érdekesebb, nem szokás túl mélyre vésni a villany vezetéket, annyira szokták, hogy pont beférjen a cső. Egy polcnak bőven elég olyan 6 centit fúrni.

Vagy most le lesz szedve a radiátor és ide mennek a polcok?

A gumitalpú papucs fúráshoz alap.

[ Szerkesztve ]

(#85755) macilaci78 válasza seadrone (#85753) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vedd ki a konnektort, ha a vezeték felfelé megy, akkor a mennyezethez van kötve, ha oldalra, akkor a szomszédos konnektorhoz kapcsolták.

8 centis tiplit raknék: kb 1,5 cm a csempe és a ragasztó, alatta még valamennyi vakolat és utána jön a tégla, ami a polcodat tartja.

A csempét egy csavar, vagy pontozó hegyével picit karcold meg. Elég csak csavargatni, esetleg picit ráütsz a végére a csavarhúzó nyelére. 5-össel előfúrsz nem ütve, amíg a csempén át nem ér. Utána 8-as.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85756) seadrone válasza ivana (#85754) üzenetére


seadrone
őstag

ja srácok, a fal MÁSIK oldalára fúrnék, ami egy szoba, és sima meszelt fal, lehet kihagytam :)

(#85757) M43g válasza Csabroncka (#85748) üzenetére


M43g
aktív tag

Oké, most megnéztem az én kazánom leírását. Kapcsolási ábra nincs, csak rajz a bekötésről. Termosztát bekötése előtt el kell távolítani a hidat, ami be van kötve, tehát a kazán kontaktus zárásával működik. Mindemellett azt mondja az útmutató:

6.2.3 230 V on/off-szabályozó csatlakoztatása
A szabályozónak alkalmasnak kell lennie a jövő) hálózati feszültséggel történő és nem szabad saját földelő
rendelkeznie.

Valószínűleg eredetileg innen vettem, hogy 230V megy rajta. És ezért is akadtam meg rajta, hogy Ha neked kétvezetékes kazánod van (kontaktusra záró működéssel), akkor a bojler típus kell...

(#85758) philoxenia válasza emre (#85741) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

4 centis lukat? 80 centi hosszban? Mivel fúrtál?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#85759) macilaci78 válasza seadrone (#85756) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor keresd meg, hogy a fal melyik oldalán van a kötődoboz a mennyezet alatt. Ha a szoba felől, akkor jó eséllyel a fal átfúrásával megy a vezeték a csempézett falhoz. Bár a jelölt helyeken elvileg sehol sem kell lennie villanyvezetéknek, akár át is fúrhatod.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85760) Met válasza ivana (#85754) üzenetére


Met
Topikgazda

Mi alap, ha gumitalpú papucsot fúrok? ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#85761) macilaci78 válasza Met (#85760) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én azt hittem, egy jó fúráshoz betonbiztos alap illik.
Nem is emlékszem olyanra, hogy falat fúrtam volna anélkül, hogy ne beton lett volna alattam. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85762) Rotyi válasza M43g (#85746) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Ebbe egy picit bele van keverve az egyszerűsített készülékcsere feltétele.
Akkor is kell igazolás a kéményseprőtől, hogy a kémény megfelelő. Erre jó lehet az időszakos kéményvizsgálatot igazoló papír is, de mivel családi házban nem kötelező, nem biztos, hogy van.

Sokszor a tönkrement kazán helyett érdemes egy ugyanolyan típusú, de jobb állapotút valahol használtan venni és kicserélni arra.

Ami majdnem az, az nem az!

(#85763) emre válasza philoxenia (#85758) üzenetére


emre
veterán

Hilti Te70 és Te75-el, mert az egyik megállt néha, de letoltam tokmányig. :D
Végül csak 37-es fúrószár volt. Egyszer megszorult, mert mélyebbről már nem hozta fel az anyagot, és későn húztam ki hogy tisztuljon, de kb. fél órányi szenvedés után kiszabadítottam.
Megelőzendő a következő kérdést, hogy mihez kellett.... egy ilyen ezt a szivattyút kell rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#85764) aujjobba


aujjobba
addikt

Üdv!

Adott egy új lakás, kétszintes, radiátoros fűtéssel, az emeleten van egy kombi cirkó. Van lent és fent is osztó (vagymi).
Összesen 120nm a lakás, ebből 16 a garázs, ott csak egy kis temperáló radiátor van.
A cirkó Remeha Tzerra 28kW-os.

A probléma az, hogy a földszint nagyon nehezen melegszik, van itt egy nagy radiátor, aminek csak a felső 20 centis sávja meleg.
Már vagy háromszor voltak itt a szakik állítgatni, légteleníteni.
Amikor az emeleten minden radiátort elzártunk, akkor lent ez a nagy radiátor már majdnem teljesen átmelegedett, de ma miután fent is megnyitottunk 2 kis radiátort újból előállt az alaphelyzet.
A nagyradiátorból a vizet leengedték, barna folyadék jött belőle.

Holnap kihívom őket újra (még garanciás a kecó), de ha tudnátok valami okosat hozzátenni a történethez azt megköszönném, átadnám nekik.

Egyébként a festő (!) szerint be kéne építeni még egy keringető szivattyút.

(#85765) M43g válasza Rotyi (#85762) üzenetére


M43g
aktív tag

Erre gondoltam, de az ilyen korrekciókért jó a fórum :R

(#85763) emre: baaaaaaa' mekkora szivattyű :Y Paksot hűti?!

(#85766) macilaci78 válasza aujjobba (#85764) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amennyiben a teljes fsz hüvösebb az emeletnél, akkor az osztó gyűjtőkön kell állítani, hogy a fsz-re több jusson. Fojtani kell az emeleti előremenőn.
A barna lé kvázi természetes, bár új háznál talán korai.

Amúgy meg ha garis a ház és nem sikerül időben megoldani, akkor verd az asztalt némi pénzért, hogy hozol saját szakit.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#85767) zsoika válasza aujjobba (#85764) üzenetére


zsoika
addikt

Ilyen tömegáram mérő kéne az osztóra és akkor be lehetne lőni a rendszert ...mert így fönt megforog. [link] [link]
Találomra is meg lehet csinálni de akkor pár hónapig járkálni fognak hozzád a szerelők.

[ Szerkesztve ]

(#85768) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Fűtéses kérdésem lenne, pontosabban, hogy ez mitől lehet: Elengedett a forrasztás? Gondolom teljes leengedés és csere?
kép1
kép2
kép3

Valamint az lenne még a kérdésem, ez az iszapleválasztó? Ezzel kell valamit tenni? Én még sose nyúltam hozzá...
kép4

Egyébként egy Saunier Duval RenovaStar F24 E BT kazánom van, ehhez lehet még érdemben alkatrészt kapni? 10 éve lakunk itt, már előtte is fent volt, semmi baja nem volt még, de tartok tőle, hogy nem lesz örök életű...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#85769) Met válasza Flowtation (#85768) üzenetére


Met
Topikgazda

Nekem úgy tűnik a golyós szelep ment tönkre.

Iszapleválasztóra nekem azt mondta a szerelő hogy időnként ki kell kicsit nyitni. Mert ugye annak az alján gyűlik össze a szmötyi elvileg.
Kazán csere (akkor lett berakva az iszapleválasztó is) után 1 évvel kinyitottam csak sárgás víz jött ki belőle, semmi üledék.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#85770) zsoika válasza Met (#85769) üzenetére


zsoika
addikt

"1 évvel kinyitottam csak sárgás víz jött ki belőle, semmi üledék." Az attól függ milyen csöved van.
Igen, kazáncserél régi vascsöves a rendszer szokták betenni a leváló rozsdás vasmorzsa miatt.

#85768) Flowtation: Szerintem meg csak újra kell tömíteni pl. Loctite 55-el.

[ Szerkesztve ]

(#85771) emre válasza Met (#85769) üzenetére


emre
veterán

Amíg a mágnes nincs kivéve addig az nem engedi el azt ami miatt beépítésre került. Szóval a sárgás vízen kívül nem is távozhat más.

(#85768) Flowtation

Ha a golyóscsap a rossz akkor van hozzá javítókészlet, nem kell kivenni. De a képek alapján nem vagyok teljesen biztos hogy ott a hiba.

(#85772) philoxenia

Nem, ez játék ahhoz képest......meg ez oda jó ahol kiér a másik oldalon. De én egy beton talapzatba fúrtam lefelé, és ez nem hozta volna ki a törmeléket.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#85772) philoxenia válasza emre (#85763) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Koronafúróval nem lett volna könnyebb?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#85773) Met válasza zsoika (#85770) üzenetére


Met
Topikgazda

Rézcsöves rendszer, azt mondta a szerelő hogy Bosch garanciális feltétel az iszapleválasztó megléte.

emre Azt mondta a szerelő hogy időnként ki kell nyitni alul, egyszer nyitottam ki, később elköltöztünk.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#85774) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Fürdőszoba, még mindig. :))
Eljutottam az élvédókig, de fényes műanyag felülettel nagyon bénán mutat a matt fehér Zala Carneval falicsempén. Alternatívákon gondolkodom, a legjobb lenne ugyanúgy kerámiából készült "csempecsík", mint a cserépkályhákon, csak kicsiben...

A legjobb, amit találtam, az ilyen kőhatású műanyag élvédő, ami színben és felületben is passzolna a taposókőhöz, illetve a fugához: 10mm, 12mm

Egyéb megoldást tudnátok? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#85775) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Elektromos padlófűtést szeretnék letenni a fürdőbe. Kb 4 cm helyem van, de ebben a padlólap is benne van.
Valami szigetelés kellene leraknom, hogy ne menjen el lefelé a meleg.Arra menne esztrich, vagy padlopon, és rá a fűtőszál, majd a burkolólap.
Ötlet?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#85776) emre válasza Met (#85773) üzenetére


emre
veterán

Igaz, úgy néz ki benéztem, ez nem mágneses.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#85777) Misi1980 válasza emre (#85771) üzenetére


Misi1980
senior tag

Vannak mágneses iszapleválasztók és vannak olyanok amikben nincs mágnes.Amit a fórumtárs le fotózott az nem mágneses.

Flowtation;Csak újra kell tömíteni a golyóscsapnál a menetet legalább is a kép alapján.Sok helyen megfolyósodik a loctite szallagos tömítés.Ha teheted kenderrel tekerd be.

Aujobba;Próbáljatok a többi radiátoron folytani.A belsőszeleprs radiátorokon lehet állítani előnykapcsolást.Ha nem belsőszelepes akkor lent a visszatérő ágon a torlón kell folytani.Esetleg ki kell mosatni azt a nagy radiátort.

[ Szerkesztve ]

(#85778) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Üdv

Adott egy jól szigetelt, kis méretű ház (60 m2), radiátoros fűtéssel, amiben egy Ariston Genus One 24 kondenzációs kazán üzemel. 40 fokra van állítva az előremenő hőmérséklet, 22 fokra a termosztát, de így is nagyon hamar befűt: Megy fél óráig, kikapcsol, aztán a ház tartja a hőt vagy másfél óráig, ezután kapcsol be újra. Idén megy először, ezt a mostani kint 5 fok körüli hőmérskletnél csinálja, tehát hidegebb időben még nem próbáltam. Ez így mennyire normális/gazdaságos? Érdemes lejjebb venni 35 fokra az előremenőt?

(#85779) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Üdv!

Adott egy ilyen vízleágaztatás.

Az alsó ág az önkormányzat üzemi konyhájáé, a felső (leágazás) a mienk.
Teljesen laikusként a kérdésem az, lehetséges-e, hogy a konyha vízhasználata valamiféle módon befolyásolja a mi vízmérőnket? :F
Ugyanis kicsit sokallom a víz"fogyasztásunkat". Ketten vagyunk a háztartásban, kert nincs, nem öntözünk füvet, nincs medencénk, szökőkút, semmi egyéb extra, főzni csak hétvégén főzök, mégis, havi 8 m3 vízet számolnak fel, amit (nem) kicsit sokallok. Elfolyás/csőtörés nyomát nem látni, pedig úgy érzem, ennyi víz elfolyását csak észre lehetne venni. Szóval a vízakna lett gyanús nekem.
Hozzáteszem, hogy pár éve van nálunk vezetékes víz, elötte a kútról, házi vízművel volt a víz vételezve. Az órától a hidrofor kibontott csövének csatlakozásáig egybe 105 m kpe cső van lefektetve.

Miért mindig én???

(#85780) Flowtation válasza Misi1980 (#85777) üzenetére


Flowtation
őstag

és
(#85769) Met
(#85770) zsoika
(#85771) emre

Köszi a válaszokat! :R Holnap jobban ránézek, meg letörlöm, remélem tényleg a csapnál van. Bár nekem úgy tűnt, mintha az egyik forrasztásnál gyöngyözne, de holnap kiderül.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#85781) zsoika válasza AndrewBlase (#85779) üzenetére


zsoika
addikt

Nem vagyok szolgáltatónál dolgozó mérőórás de szerintem nem lehetséges hogy a konyha befolyásolja.
Nekünk (ikerház) pont így van az elágazás az aknában. 2+1 gyerkőc és 9m3 fogyasztás.

(#85782) aujjobba válasza zsoika (#85767) üzenetére


aujjobba
addikt

Köszönöm a válaszokat!
Akkor azt az ötletet elvetettük, hogy plusz keringető szivattyú kellene a rendszerbe?

Vízfogyasztás téma: ez érdekes, nálunk panelban két felnőtt plusz két gyerek felállásban 3 havonta ment el 10-12 köbméter, minden este zuhany, gyerekeknek általában fürdés a kiskádban, vasárnap nagykádas, és elég sok mosógép és mosogatógép használat mellett. Szóval valahogy a havi 8-9 köbméter nekem is nagyon soknak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#85783) aujjobba válasza aujjobba (#85782) üzenetére


aujjobba
addikt

Azt hozzá kell még tenni, hogy a földszinten a garázsban és az előtérben levő kisebb radiátorok forróak, a nappaliban a közepes méretű majdnem teljes terjedelemben meleg, és a legnagyobb az amelyik általában csak a felső sávban de max középig meleg.

(#85784) pjen válasza aujjobba (#85783) üzenetére


pjen
félisten

Azokat a radiátorokat fokozatosan zárogatni kéne,hogy a nagy radiátorra is elég víz jusson.Valószínű a csö keresztmetszetek nem megfelelőek,de belehet játszani.

(#85785) Flowtation válasza aujjobba (#85783) üzenetére


Flowtation
őstag

Ha esetleg még nem volt róla szó: ha az alsó torló szelepekkel fogod beállítani, akkor úgy csináld, hogy teljesen elzárod és visszafelé kezded apránként kinyitni. Én pl. egy fél fordulatot vettem egynek, majd egyesével visszatekertem. Tehát kilenc "félfordulattal" tudtam teljesen elzárni full nyitottból, így először 8-ra tekertem be, és addig szórakoztam vele, amíg nagyjából egyformán melegek lettek a radiátorok. Persze ha vágod a dolgot akkor nem szóltam! :)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#85786) kunberci válasza AndrewBlase (#85779) üzenetére


kunberci
aktív tag

Az könnyen ellenőrizhető, hogy van-e vízelfolyásod. Belül elzársz minden csapot, és megnézed, hogy a vízórádnál forog-e az a fekete kis kerék. Amennyiben zárt csapoknál nem forog az a kis kerék, akkor azt a vízmennyiséget elhasználtad.

(#85787) kelna91 válasza mantequilla (#85717) üzenetére


kelna91
senior tag

Igen. De nem csak szorít, hanem (opcionálisan) támaszkodik is két műanyag izén, amit fel kell csavarozni az ajtófélfákra.

(#85788) Misi1980 válasza aujjobba (#85782) üzenetére


Misi1980
senior tag

A plussz szivattyút azt mindenképpen el kell felejteni.A festő fessen ne adjon olyan tanácsot ami hülyeségA forró radiátorokon folytani kell.Lehet hogy beletelik pár napba mire rendesen beszabáklyzod a fűtésed.

[ Szerkesztve ]

(#85789) Nerazim válasza AndrewBlase (#85779) üzenetére


Nerazim
őstag

Esetleg ha elzártok minden vizes szerelvényt, megnézni, hogy az óra mutat-e fogyasztást, ha igen akkor valószínű csőtörés.
Nálunk a vízműnek van egy olyan műszere amivel betudják mérni, ha van csőtörés akkor hol van. Rákötik a csőre a műszert és utána hallgatóznak fejhallgatóval. Nagy csend kell hozzá.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#85790) ecaddsell válasza Red_Bull (#85778) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

A "gond" az, hogy a ház hőigénye (hővesztesége) jóval kisebb mint a kazán minimális teljesítménye.
Azaz, ha folyamatosan menne a kazán akkor hamarosan 25 fok vagy még több lenne.

Ha lejjebb veszed az előremenő hőfokot akkor nem a termosztát fogja a kazánt kapcsolgatni (mert itt nem fognak a radiátorok annyi hőt leadni mint magasabb hőfoknál), hanem maga a kazán fogja saját magát leállítani mert másképp nem tudja tartani az előremenőt.

Nekünk ennek az elődje van ha jól rémlik 2.5kW min. teljesítménnyel, a jóval nagyobb ház ellenére is kapcsolgat (jelenleg szintén 40 fokos előremenővel) átmeneti időszakban mint most. Fagypont körül már tud folyamatosan menni, de nálad lehet még -10 környékén sem fog neki sikerülni. Kisebb jól szigetelt háznál a gázkazán csak így tud működni.

(#85791) M43g válasza ecaddsell (#85790) üzenetére


M43g
aktív tag

Valaki fel tud sötétíteni arról, hogy miért probléma, ha kapcsolgat a kazán? A HMV miatt amúgy is kapcsolgat a kazán akár néhány percenként, ha kombi.

Az enyém jelenleg (gondolom nem túl jó termosztát miatt) kb. 15 percenként kapcsol be. A szivattyú megy folyamatosan, az előremenő minimálisra van állítva.

(#85792) mezis válasza AndrewBlase (#85779) üzenetére


mezis
nagyúr

Nincs ott semmiféle elfolyás, áthatás. Személyenként 0,1 - 0,3 m3/nap/fő fogyasztással szokás számolni összkomfort esetén. (Persze, ha nem csak vasárnap fürdesz, akkor több is lehet. ;] :DD )

mezis

(#85793) Morris


Morris
veterán

Megmaradt néhány UW és UD profil a mennyezeti gipszkartonozásból.
Felhasználhatom ezt a egy odlafali doboz építéséhez?
A doboz a padlótól a mennyezetig tart. 70cm széles és 10cm-re ugrik kina fal síkjából.

(#85794) AndrewBlase válasza mezis (#85792) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Azért a napi 100 vagy 300 l/fő között elég nagy a difi! :))

Most egy pár napig megpróbálom feljegyezni a napi "fogyasztást", hátha okosabb leszek. Sokallom, na! :DDDD

Miért mindig én???

(#85795) pjen válasza AndrewBlase (#85794) üzenetére


pjen
félisten

Pedig 2 személyre nem sok az.

(#85796) zsoika válasza Morris (#85793) üzenetére


zsoika
addikt

Jótanács! A gipszk mennyezet fölé vigyél a falbi dobozból védőcsövet áramnak. Én nem tettem meg ,csak kapcsolt szálam van és most szívok a projektor megtáplálásával.

(#85797) Flowtation válasza AndrewBlase (#85794) üzenetére


Flowtation
őstag

Akkor marad a klasszikus: Ne fürgyé' le! :DDD :DDD

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#85798) Morris válasza zsoika (#85796) üzenetére


Morris
veterán

Egyelőre azt sem tudom, hogy azokból a profilokból megépíthetem e. :D
Ez hálószoba, nem moziszoba.

(#85799) Paloczi95


Paloczi95
tag

Sziasztok!

Kicsit talán off a téma, mert nem lakásról, hanem garázsról van szó, de ezt a topikot találtam a legmegfelelőbbnek.
Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Szeretnék felújítani egy különálló garázst, aminek részét képezné egy motoros garázskapu beépítése is. Jelenleg az épület falai nem (vagy csak részben) vakoltak. Villamos áram elérhető a garázsban, de a villanyórán túl nincs kiépítve a hálózat (konnektorok, világítás, kapcsolók, stb). A jelenlegi ajtónyílás kb. 2300x2000 mm, én egy 2500x2125 mm-es kaput szeretnék beépíttetni. Mellékelek is képeket a jelenlegi állapotról. Kép 1 Kép 2 Kép 3
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a felújításnak melyik munkafolyamattal érdemes nekiállni? Ha először a vakolás készül el, akkor probléma lesz a villamos hálózat kiépítése, illetve a kapu nyílásának bővítése. Ha viszont először a kapu kerül beépítésre, akkor utólag a vakolás nem megoldható, ha jól gondolom.
A legjobb az lenne, hogy kivágni nagyobbra a kapu nyílását, aztán villanyt szerelni, vakolni és utána utolsó lépésként beépíteni a kaput. Ez viszont nem tűnik kivitelezhetőnek nekem, mert akkor nincs kapum/ajtóm napokig, hetekig.

Ti hogyan csinálnátok? Nekem még az jutott eszembe, hogy kiépíteni a villamos hálózatot de még nem felszerelni a konnektorokat, kapcsolókat, lámpákat, csak bevezetékezni, aztán vakolás, kivéve a kapuval érintkező falrészeket, aztán kapu nyílásának kivágása, kapu beépítése, és végül a hiányzó falrész vakolása, illetve a konnektorok, lámpák, stb felszerelése.

Köszönöm előre is a tippeket!

(#85800) aujjobba válasza Paloczi95 (#85799) üzenetére


aujjobba
addikt

Nálunk ez úgy történt, hogy bekerült a falba a villamosság, aztán belül bevakolták ahová felkerült a kapu sínje és maga a kapu. A legvégén pedig a külső "keretet" szigetelték és vakolták, ahogy a képen látszik ott még ez nincs.

A nyílással nem értem teljesen mit akarsz variálni, amint látszik a kapu sínje és a kapu a nyíláson belül van felszerelve.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.