Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#69701) macilaci78 válasza salieri. (#69699) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy Békés megyei kisiparos csinált otthonra egy 70 kW-os, munkahelyre meg egy 130 kW-os vrgyes tüzelésű kazánt. Utóbbi 900 k volt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69702) Chaser


Chaser
titán

jut eszembe ha valaki porszívót keres felújításhoz, v műhelybe, wd3-as karcher nagyon korrekt, hepa filterrel kb semmi nem jött vissza belőle akkor se ha port szedtem fel vele és telenyomtam a tartályt ( : törmelék kis téglákat, vakolat darabokat is úgy szívja mintha sose lettek volna ott, 28v 9e-ért sikerült megvenni edigiben a premium verziót, simán megérte, ennek fém tartálya van

rezgőcsiszolón, dekopíron láttam valami porszívó cső csatlakozó félét, jól sejtem hogy oda rá lehetne kötni?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69703) salieri. válasza macilaci78 (#69701) üzenetére


salieri.
őstag

Kereskedelmi forgalomban nincs jó?

(#69704) VIPowER válasza salieri. (#69699) üzenetére


VIPowER
senior tag

Én tőlük vennék ha kellene : [link]

(#69705) salieri. válasza VIPowER (#69704) üzenetére


salieri.
őstag

Köszi!
120 négyzetméterre kell kb 2.7 belmagasság. Melyiket célszerű?

(#69706) dh66e válasza Chaser (#69702) üzenetére


dh66e
veterán

Igen,a normálisabb gépeken van porszívó csatlakozási lehetőség.

(#69707) pjen válasza ALI_G (#69695) üzenetére


pjen
félisten

Már annyira ezt se vedd szigorúan.Normál izzó lámpa lassan nem lesz.A Led,kompakt fénycső nem termel annyi hőt,hogy meggyúladjon tőle a fa burkolat.Az említett fényforrások által termelt hőt maga a lámpa test is simán elvezeti.

(#69708) #33253120 válasza pjen (#69707) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1

(#69709) macilaci78 válasza salieri. (#69705) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szigeteléstől, nyílászáróktól is függ, meg hogy honnan hova akarod emelni a hőmérsékletet. 50 W/m3.
120 m2 2,7 m belmagassággal 324 m3, vagyis 16,2 kW. Persze, ehhez maxon megy 24/7-ben.
Árnyalja a dolgot az időjárás és hogy a szekrényben nem fűtesz, puffer, stb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69710) Chaser válasza dh66e (#69706) üzenetére


Chaser
titán

köszi, ezt jó tudni:)

pjen led fénycsövet nem láttam, szalag tud enni rendesen, smd ledek is, nem véletlen hűtik őket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69711) ALI_G válasza pjen (#69707) üzenetére


ALI_G
veterán

Én most konkrétan ezt néztem ki ami árban tökéletes egy ilyen helyre:
[link]
Mondjuk alapból én erre nem gondoltam, hogy itt veszélyben van az életem. Ez a védelem nem arra az esetre kell, ha ez zárlatos lesz netán?

(#69712) gordonfreemN válasza macilaci78 (#69709) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szerintem ha benevez egy 30kW-osra nem lő mellé.
Hm?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69713) salieri. válasza macilaci78 (#69709) üzenetére


salieri.
őstag

Regi nyilaszarok,szigeteles nincs.puffertartaly sincs.

(#69714) pjen válasza Chaser (#69710) üzenetére


pjen
félisten

? :)

[ Szerkesztve ]

(#69715) dh66e válasza Chaser (#69710) üzenetére


dh66e
veterán

Nekem egy ilyen van melóra,bírja a kiképzést és az automata hálozati csatlakozó egy áldás sok esetben.Viszont a hengeres szűrője ennek nem túl jó megoldás sok helyet elvesz a tartályból.

(#69716) VIPowER válasza salieri. (#69713) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ahogy írták is, 30kW-os elég lesz oda. De ha felhívod őket javasolnak majd odavalót a leírásod alapján.

(#69717) Chaser válasza pjen (#69714) üzenetére


Chaser
titán

?:)

dh66e ez a wd3, elvesz helyet a filter, de úgyis fér bele rendesen, viszont nem okáfja ki a port filterrel, először anélkül próbáltam, hát csúnya volt ( :
automata hálózati csatlakozó alatt mit értesz?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69718) dh66e válasza Chaser (#69717) üzenetére


dh66e
veterán

Van rajta egy konnektor amit ha automatára kapcsolsz akkor a használt gép bekapcsolását követően bekapcsol a porszívó ha leállítod a gépet akkor pedig pár másodperc múlva leáll a porszívó.
WD3-bol is van vagy öt féle gép vagy több is felhasználási területtől függően.

[ Szerkesztve ]

(#69719) kelly416


kelly416
veterán

Sziasztok! Nem szervesen kapcsolódik, de nem tudom, hol kérdezzem. Darázsirtást ezen kívül tud-e valaki ajánlani Szentesen vagy a környéken? Ugyan 0-24-et írnak, én megvárom a reggelt azért, de ha egy hétig nem tudnának kijönni, nagyon nagy bajban lennék, már most este is bepottyant egy darázs a redőnytokból a házba.

(#69720) Chaser válasza dh66e (#69718) üzenetére


Chaser
titán

az hasznos, majd kipróbálom:)
én ezt vettem, max 1000w kamu, mértem, 1200-öt eszik
ahogy elnéztem őket, csak tartozékok közt van különbség

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69721) macilaci78 válasza salieri. (#69713) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Puffer legyen. Egy ismerősömnél van egy régi, vegyes építésű ház, 3 nagy szoba, egy nagy konyha, egy nagy előszoba, fürdő, WC, kb 100 m2 lakrésszel. Lefekvés előtt még megrakják azt a 30-35 kW-os kazánt, hajnal 4-kor tenni kell a parázsra, különben reggel lehet begyújtani, meg hidegben kelni a gyerekekkel.

Gazdaságosabban is üzemeltethető pufferrel. Teszel rá elektronikát, ami a füstgáz hőmérsékletétől függően fojtja a tüzet, hogy ne a kéményt fűtsd, egy szivattyú, ami a pufferbe tol, egy másik, ami a pufferből. Vezeték nélküli termosztátból van sokféle, Computherm Q7 több, mint tökéletes és vezetékkel sem kell kínlódnod.
Mellesleg kényelmesebb is. Ha rászánod magad, a használati meleg vizedet is megcsinálja a kazán egy másik puffertartályba. :K

Döntsd el, mivel akarsz tüzelni: fa, szén, pellet (milyen pellet), vagy esetleg olaj. Vannak tüzelőanyaghoz igazított kazánok, ami mindhez egyformán jó, az egyikhez sem igazán. Viszont ami valamire ki van hegyezve, pl agropelletre ad 96% hatásfokot, az rönkfával kb 80%-ot.

Azért is jobb a pufferrel, mert könnyebben "lemodulál". Egy kazánban nem tudsz kicsit fűteni, vagy raksz rá óránként 1-2 hasábot az átmeneti időszakban, vagy rábízod magad a pufferre és az elektronikára.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69722) macilaci78 válasza kelly416 (#69719) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem hiszem, hogy most lenne szezonja, szerintem tud menni.
Pár ív újságpapírt összegyűrsz, meggyújtod, a füsttől elkábul, a lángtól elég a szárnya, aztán már tudod is taposni. Érdemes rápróbálni.

Az időjárás is neked kedvez, vastag, kapucnis pulcsit, kesztyűt könnyebben elviseled. ;) Legalább elfoglalod magad, míg kijön a szaki. :DD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69723) Chaser válasza macilaci78 (#69722) üzenetére


Chaser
titán

akkor már vegyen egy wd3-ast, abból darázs nem jön ki élve ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69724) Levi123 válasza macilaci78 (#69721) üzenetére


Levi123
senior tag

Szia,
olvastam jó témát írtál gondoltam kiegészítem a tapasztalatommal.

A családban van egy vegyestüzeléses puffertartályos radiátoros fűtési rendszer kiegészítve napkollektorral.
Ez adja a használati melegvizet (hmv) is.
A kazán nagy égésterű akár 1 m hosszú rönkök is beférnek (báláskazánnak nevezik), alsó rács is vízteres ill. az ajtó komplett lapja is duplafalú vízteres változat.
Erre szereltünk egy db 1m3-es puffert amiben van 1 bordázott felületű spirálban feltekert hőcserélő, erre van rákötve a hmv be és kimenete. Van a pufferben még egy hőcserélő spirál ami a napkollektor zárt rendszerére van rákötve. A hmv úgy működik mintha átfolyós vízmelegítő lenne, a pufferben van pl. 70°C-os víz a spirálon átfolyó víz a végére átmelegszik. Nyáron a napkollektor tökéletesen felfűti a puffer 1000 literét és elgendő a hmv előállításra, télen csak rásegít a fűtésre - kevés szerintem a 2x2 m2 felület.
Tettünk szobatermosztátot ami a pufferre kötött radiátor hálózatot kapcsolja.
+ külön keringető kell még egy (háromjáratú termosztatikus szeleppel) ami a kazánhoz van kötve és a kazán fűtött állapotában a puffert fűti. Azért kell ide a termoszelep, mert hideg állapotban a kazán belső fűtőfelületi falán lekondenzál a pára, "bekokszolja" kátrányos lerakódás képződik, de a szeleppel hamar elérhető az üzemmeleg állapot.
Gondolkodtunk, hogy füstgáz termosztátot veszünk a kazán keringető ki-be kapcsolásához, de azt drágának találtuk és egy sokkal olcsóbb megoldással, normál csőtermosztátot tettünk a füstcső külső felületére, úgy hogy az alá még egy terelőlemezt is felfogattunk, így nem éri akkora hő a termosztátot közvetlenül és nem megy tönkre + pár ezer Ft-ból megvolt.

A legjobb akkor lenne szerintem ez a rendszer, ha alacsonyhőmérsékletű fűtéshez használnánk, pl. fal-, mennyezet, padlófűtés. Mert az 1m3 puffer szerintem kevés, legalább 2-3 m3 kellett volna, hogy kb 1 teljes napot fűthessen úgy hogy nincs begyújtva a kazán.

Levi

(#69725) VIPowER válasza macilaci78 (#69721) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nem hiszem hogy Ő akar puffert. Ez esetben választhat, durván túlfűt este, de akkor haláli meleg lesz bent, vagy nem fűt túl, akkor meg hideg lesz reggel. Sajnos egy sima kazán kiegészítés nélkül elég kompromisszumos.

(#69726) Jaded


Jaded
senior tag

Jó reggelt! :)

Érdeklődnék, hogy szerintetek mennyire lehet jó ötlet régi típusú, beépített redőnytokot "megtuningolni" hőszigetelés szempontjából? Tulajdonképpen nincsenek rossz állapotban, a tok, a redőny, a gurtni, minden funkciója rendben működik, de azért picit huzatos.
Műanyag redőnylamellák vannak (lehet, hogy lehetne modernebbre cserélni, gondolkodtam aluban is esetleg motorizált verzióban is).
Ablakcsere valószínű jövőre lesz (azt mondta a szaki, hogy úgyis meg tudja csinálni, hogy a jelenlegi állapotban érintetlen lesz a redőny, a tokot vágja körbe, régi ablak ki, új be). Tehát, hogy ne kelljen újra redőnyt csináltatnom, gondoltam modernizálnám picit az egészet. Így legalább nem vesz el az ablak méretéből sem és szerintem nem is szép látvány a külső tok (legalábbis nekem nem tetszik). Ötletek, ellenvélemények?

Renault Megane IV Limited

(#69727) kelly416 válasza macilaci78 (#69722) üzenetére


kelly416
veterán

Értelek, csak fa redőnytokban laknak, amit redőny hijján kibéleltem hungarocellel, én ökör, hogy a hideg ne jöjjön be (110 éses vályog ház). Nem akarom felgyújtani a házat. :) Már vagy 4 doboz darázsírtót elfogyasztottak, hullanak rendesen, de csak felidegesítem őket és egyre inkább befelé költöznek, harosan a házba, attól félek. Olvasta drága Feleség, hogy burkot képeznek és védik a lényeget a sprétől, ami burkon át sem jut a permet. Ezért gondol, hogy talán már a 10%-ot elértem az irtásban, de ki tudja pontosan. Lehet, kellene adjak nekik egy nagy adag féktisztítót is.
Egyébként pedig azon agyaltam az éjjel, hogy hőlégfúvóval még sikereket érhetek el, az viszi a hungarocellt és a darazsakat is. De tényleg be kellene öltözzek hozzá rendesen.

(#69728) VIPowER válasza kelly416 (#69727) üzenetére


VIPowER
senior tag

Arra azért vigyázz hogy azt a helyet ahol ki szoktak röppenni azt hagyd szabadon, különben elkezdenek befelé rágni, és a vályogot el is tudják rágni, hacsak nem már eleve repedésbe fészkelték be magukat, az még rosszabb, mert akkor még könnyebben bejutnak. Bentről hallod őket a falon keresztül motoszkálni? Én a helyedben hívnék valakit minél hamarabb, a királynőt valószínűleg úgysem fogod tudni megölni.

(#69729) salieri. válasza macilaci78 (#69721) üzenetére


salieri.
őstag

A keret eleg korlatolt.kilyukadt a regi kazan sajnos.meg nem is tudom van e hely puffernek.

(#69730) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv! Kondenzacios gazkazan futetlen padlas reszbe eso kemeny szakaszt kell-e hoszigetelni?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#69731) amdboy


amdboy
senior tag

Üdv urak! Ha rossz topikba irok akkor elnèzèst. Esetleg tud valaki segiteni BP-en nekem abban, hogy legutóbbi kèmèny ellenőrzès során, kaptam egy papirt miszerint a füscsövet ki kell cserèltessem olyanra amin van tisztitó nyilás. Na már most ez nem is nagy dolog, hanem az inkább, hogy nem találok olyan embert, aki nem csillagászati összegèrt lepapirozná(gáz szerelő, kèmèny szerelő) hogy ez megtörtènt, ès ezzel a papirral mehetnèk igazolni, hogy az általuk kèrt meló elvègezve. Ha esetleg valaki tud segiteni, nagyon megköszönnèm!

(#69732) Chaser válasza Jaded (#69726) üzenetére


Chaser
titán

En is wzt fogom najd, redony tuning ( : fa lamellak, de egyben kb 160cm szelessegben, dog nehez, cswreltetem alura ket fele osztva, kap motort, a maradek helyet kitoltom kozetgyapottal, elejere meg megy egy gipszkarton lemez, valoszinuleg valami dekor hungarocel csikkal h csavarokat kitakarjam, de ha kell konnyen hozza lehessen ferni

Szerk: VIPowER jol mondod, szaki nemreg meselte ugyanigy jart, gazzal porzsolte a darazsakat de nem akartak elfogyni, kibontotta az ablakot es korbe mindenfele fel meteres savban bekoltoztek, vege az lett elbontotta azt a falat annyira meggyengult

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69733) kelly416 válasza VIPowER (#69728) üzenetére


kelly416
veterán

Azt igyekeztem szabadon hagyni, sőt, csináltam még egynéhány lyukat a hungarocellben az este, ahol kaptak még egy nagy-nagy adag darázsirtót, gyakorlatilag egy flakonnal. De csak nyüzsiznek. :(((
Megvigasztaltak már melóhelyen, hogy volt, akinél a B30-as téglába is berágták magukat, úgyhogy már felkészültem a vályog kijavítására, de hátha megmaradtak a fa tokban...
Igen, most mindjárt fel is hívom a fent linkelt számot, hátha... és igen, kijönnek. Csütörtökön vagy pénteken, csak 28000Ft látatlanban, mert házszerkezetben vannak a nyomoroncok. Ezek szerint 10000ért leverik a darázsfészket a pajta gerendájáról? Azt egy rosszcsont gyerek labdával úgy oldja meg, hogy még Ő kér bocsánatot. :((( Na de mindegy, már nagyon mást nem tudok kitalálni, mert befelé nem akarom űzni őket, belülről meg nem tudom megkínálni a csapatot.
Gondolkoztam rajta, hogy kapnak egy jó adag púrhabot, hátha...

(#69734) macilaci78 válasza Chaser (#69732) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha úgyis motorozod, hagyd egybe. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69735) Chaser válasza kelly416 (#69733) üzenetére


Chaser
titán

Azt vedd figyelembe ez erosen balesetveszelyes, adott esetben eletveszelyes is lehet
Ezzel szemben epitoipari szakik fel napos meloert szemrebbenes nelkul elkernek 100kt v tobbet, es nincsenek eletveszelyben ( :
Ha neked lennek lehet telefujnam purhabbal, azt biztos nem ragcsalnak ha beleragadtak, de lehet csak felidegesotened oket

Szerk: macilaci78 gondolkodtam azon is, de ha bedoglik a motor es egyben van nehezkesebb mintha osztott ket motorral

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69736) sza.sa válasza Nerazim (#69730) üzenetére


sza.sa
tag

Szerintem nem kell, mert a külső részen úgyis a külső hideg levegő áramlik lefelé.

sza.sa

(#69737) canniball válasza KrAt (#69689) üzenetére


canniball
nagyúr

Egyik brigád csinálja az óracserét, más meg a felülvizsgálatot. Nálam is a nyáron cserélték az órát, ők mondták hogy a felülvizsgálat nem hozzájuk tartozik. Akihez igen az felhívott kb. 2-3 hét múlva hogy jönne, mondtam neki nem vagyok otthon egy hét múlva hívjon; ez volt 3 hónapja, azóta jön...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69738) kelly416 válasza Chaser (#69735) üzenetére


kelly416
veterán

Igen, tudom. De ettől még sokallom azt a látatlanban 30000-et, ami helyszínen biztosan több lesz. Ehhez képest, ha időben elkezdem fújni a fészket vagy bátrabb lennék és kifújnám púrhabbal, esetleg kiönteném őket gázolajjal, még a két módszer együttes használatával is olcsóbban járnék, csak félek, hogy befele jönnek, és nem csak én lakom bent. Mert ha csak magamat kellene félteni, nem gondolkoznék a további házi megoldásokon, de így...

És attól tartok leginkább, hogy a fészek közepe nem kicsit, azt max. körülveszi a hab, és bentről van mozgásterük. Ráadásul ha valami rés közelében van, levegőjük is marad, úgy meg rohadtul dühösen fognak rágni. Úgyhogy ha tetszik, ha nem, jönnek a szakik és megoldják. Kerül amibe kerül.

(#69739) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Panellakásban, leszerelt klíma utáni, falban maradt lyukat hogyan tömjem be rendesen, hogyan dolgozzam el szépen?

Minél kevesebb zaj jusson be.

Így néz ki a lyuk:
[kép1]
[kép2]

Belülre purhabbal nyomjam ki?
Utána kívülre kültéri gipsz, bentre beltéri gipsz?

Ilyen Soudal purhabom van, de nem tudom hogy ez ehhez való-e. Milyen purhabot ajánlotok?
[soudal]

Köszönet!

(#69740) macilaci78 válasza Chaser (#69735) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem kell ahhoz villanymotor, hogy tönkre tudjon menni. Használj spalettát, vagy csak támasz oda kívülről egy ólajtót!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69741) Nerazim válasza batagy (#69739) üzenetére


Nerazim
őstag

Hasonló cipőben járunk csak nekem B30 -as téglafalban van ekkora lyuk. Én úgy fogom megoldani valszeg, hogy olyan pur habom van nekem is amit linkeltél azzal telenyomom de fokozatosan és közbe tégla vagy Ytong darabokat rakok bele, hogy legyen benne valami tömör cucc is, aztán a végén vagy kivágok egy kört Ytongból és beragasztom vagy csak simán úgy hagyom a pur habot a felesleget levágva majd lehálózom és leglettem. Kívülre tuti csempe ragasztót raknék. Belülre mehet a gipsz szvsz.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#69742) VIPowER válasza kelly416 (#69733) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nálunk egy nagy repedésbe voltak beköltözve millióan (kívülről nem látszik mert javítgatva lett). Mindent próbáltam én is, de nem fogytak el. Jött az irtó, bepermetezte kívülről valamivel, másnap már egy sem volt. A fészek azóta is ott figyel a falban. Egyébként ideje lenne kijavítanom rendesen, meg eltakarítani a fészket :)

(#69743) kelly416 válasza VIPowER (#69742) üzenetére


kelly416
veterán

A próféta szóljon Belőled. :R Ha vége, majd úgyis írok pár sort, meg lehet, teszek fel néhány képet is.

(#69744) VIPowER válasza kelly416 (#69743) üzenetére


VIPowER
senior tag

Egyébként most is van darazsunk, de gépiesítettem az irtást egy ilyennel: [link] Csak terminátornak hívom, mivel egy igazi aratógép. :D

(#69745) eszmilan válasza VIPowER (#69744) üzenetére


eszmilan
tag

Ez valami forgómotoros cucc?

(#69746) kelly416 válasza eszmilan (#69745) üzenetére


kelly416
veterán

Ahogy elnézem, hasonlít a fűkaszához az elv. Az ötlet jó. :R

(#69747) canniball válasza macilaci78 (#69676) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha már WPC. Készül a kapu, eddig hajópadlóban gondolkodtam de most hogy előhoztátok a témát rákerestem és kiderült, hogy WPC-ből is van kerítés elem emberi áron (eddig csak a teraszburkoló kivitelt láttam ennek sokszorosáért). Kérdés:
1. a hajópadlóhoz hasonlóan ez is vízszintesen lenne rakva és méterenként lenne felfúrva kapupántcsavarral zártszelvényre - ez így jó lesz-e?
2. ahogy látom mindenol 2-3 hét a szállítási idő, ahol pár nap alatt vállalják ott meg háromszor annyit kérnek érte - tudtok-e olyan helyet ahol kb. ilyesmi áron relatíve gyorsan elérhető és nem kell heteket várni rá?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69748) VIPowER válasza eszmilan (#69745) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ez egy autómagnónak a motorja, kiegészítve réz huzallal. Mivel ez a motor nem erre lett tervezve, így építettem hozzá egy áramkört ami 5 percig járatja, 5 percet szünetel, így nem melegszik túl.

kelly416

Mondhatni ugyanaz réz huzallal.

[ Szerkesztve ]

(#69749) MaciG


MaciG
addikt

Adott egy 1977ben épület tégla magánház ami statikailag jó állapotban van, és pár éve belülről teljesen fel lett újítva, de a villany és víz vezetékeket nem cserélték le. A villany része nem gond, mert azt családon belül szinte bontás nélkül lehet cserélni. Viszont a vízhez már bontani kell rendesen. A kérdés, hogy vajon mennyi lehet ezeknek a csöveknek az élettartama? Elképzelhető hogy 10-20 évet még simán kibírnak?

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#69750) pjen válasza MaciG (#69749) üzenetére


pjen
félisten

64 Ben építettünk egy házat, a csöveket még nem volt gond, és a villannyal sem, pedig végig Al.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.