Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#69201) DoItYourself válasza gerisz23 (#69195) üzenetére


DoItYourself
addikt

Kösz a képeket! :) Hol az a helyi bolt? Neten ~7500 darabja mindenhol.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#69202) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

Mind1, lemondtam a dugaljról, nem is nagyon fért volna már el, de azért köszönöm.

Vélemények? Ez így jó? Holnap akár mehet is fel?
Ahogy T_chris javasolta, tettem egy Leipold HLAK-t, oda jön majd be a 10mm2-es alu nulla órától, innen kék 10-es MCU megy a fi relé felső N pólusára és 10-es Z/S MCU a PE gyűjtőre.
Fi relé alsó N pontjáról kék 10-es MCU megy a nulla gyűjtőre.

Alulra került egy 3p villás fázissín, így gondolom a fi relének a betáp felülről megy (mellékeltem a képen a fi relé sémáját, ez alapján valaki rábólinthatna a dologra)

Így néz ki közelebbről

Előre is köszi

(#69203) gordonfreemN válasza kasza blanka (#69202) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A szétosztást (terhelést) nem neztem (de ezt már megbeszéltétek) a tőbbi tetszik. A fi jó lesz ahogy irtad.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69204) kasza blanka válasza gordonfreemN (#69203) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Köszönöm :)

Végülis vmikor régen műszerészt csináltak belőlem (ha nem is erősáramút), no meg villanytanból is szigorlatoztam még a múlt évezredben (ha nem is lettem villamosmérnök), szal csak ragadt rám valami a koszon kívül a Kandón meg szakközépben :D

(#69205) Ndruu válasza föccer (#69177) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Köszönöm! Sajnos azzal már nem akarok szüttyögni hétvégén, nem szeretik a szomszédok, ha hétvégén hangos munkát végzünk. Pedig csak ~5 m²-t kellene leburkolnom (dobogó) aminek több, mint a fele egybe lapokból áll és csak egy párat kellene levágni.
Lehet veszek egyet, aztán a maradék lapokkal együtt eladom azt is.

Harrrr!!!!

(#69206) Lipton válasza Morris (#69193) üzenetére


Lipton
őstag

P9 30x30ig ajanlott. Felette keraflex easy.

(#69207) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Franciaágyat szeretnénk venni! Fekvő része a szivacsos vagy rugós a jó?

Battletag: hojszi#2983

(#69208) #33253120 válasza gordonfreemN (#69203) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1

(#69209) Ton-ton válasza Morris (#69200) üzenetére


Ton-ton
tag

Oda már nem szoktak vizort tenni, nem ott a helye.
Azt a betonréteg és szigetelés alá kell.
S igen, a bádog nagyon hamar tönkre tud menni, ha hagyományos építőanyagokkal közvetlen érintkezik.
Valószínűleg azonban itt a hőtágulás miatt mentek szét a lapok.
Szerintem hagyd ki, és a függőleges részeket is burkold inkább, 1/2-1 cm-el túlengedve a lapokat alul (így ott lesz egy vizor).

http://qtp.hu

(#69210) Ton-ton válasza Intel fan11 (#69207) üzenetére


Ton-ton
tag

Jellemzően a rugós.
Azonban leginkább az, ami Neked kényelmes...
Menj be egy bútorboltba, és próbálgasd. Ami kényelmes, azt vedd meg.

http://qtp.hu

(#69211) gerisz23 válasza DoItYourself (#69201) üzenetére


gerisz23
őstag

Fertőszentmiklóson.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#69212) bb0t válasza gerisz23 (#69196) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Felmerült, mint átmeneti megoldás, de hosszú távon visszafejlődésnek érzem. Mondjuk nem tudom mennyi macera, milyen időközönként kell tölteni pl. Aztán nézegettük ezeket a bedugható indukciós lapokat is két zónával, az is jó lenne átmenetinek, mert a mostani tűzhelyünk sütő része már most is villanyos, az használható. Mondjuk abban nemrég behalt a légkeverés, cserélni kellene benne azt a kis motort, de szerintem nem nagy valami.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#69213) gerisz23 válasza bb0t (#69212) üzenetére


gerisz23
őstag

Mi 2-en vagyunk,főzni 3-4 naponta kell így 2-3 hónap 1 palack.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#69214) szaszyka


szaszyka
senior tag

Sziasztok. Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata a képen szereplő Aldi-s létrával kapcsolatban. Milyen lehet a minősége, strapabíró-e, háztartási célra érdemes lehet-e megvenni, vagy arra sem jó, vagy jó vételnek számít-e a piacon. Adatlapja alapján jónak tűnik, de megemelve nincs nagy tömege, illetve alu létrák legalább 1,5x árban mennek, amiket láttam.
Véleményt, tapasztalatot, tippet előre is köszönök. :)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#69215) bb0t válasza gerisz23 (#69213) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Mondjuk az tűrhető... Néztem egy nagyon jó hordozható főzőlapot, de sajnos csak 19cm-es edény tehető rá, ami elég kicsi...

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#69216) Morris válasza szaszyka (#69214) üzenetére


Morris
veterán

Én a lidl-ben vettem ugyanilyet. Tökéletes.

(#69217) Chaser válasza szaszyka (#69214) üzenetére


Chaser
titán

kb ekörül van obiban is, korrekt ár, sima 5+1-est vettem 11e-ért, vékonyabb alu, 100kg vagyok és a bontókalapáccsal se nyekkent meg:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69218) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok,

Van olyan szaki itt, akinek van fogója 5 rétegű fűtéscső szereléshez :F ? Természetesen nem ingyen.
A fürdőben van két ledugaszolt 16 mm 5 rétegű fűtéscső, azt kellene rákötni a törölközőszárítóra. A szaki, aki az eddigi dolgokat korrektül megcsinálta (és akire 3 hete várunk, hogy ezt csinálja meg) most hívott, hogy hétfőn költözködik Németországba... :( És természetesen ez már nem fér bele neki :(((

[ Szerkesztve ]

(#69219) ecaddsell válasza Intel fan11 (#69207) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Hideghab matrac.
Legalább 10 éve használjuk, szuper. Semmi mást nem vennék.

Amit vettünk annak cipzáros matracvédője van, ezt teljesen leszedve már többször mostuk (nem otthon mert ahhoz a mosógéphez túl nagy) más nem történt vele mióta megvan.

(#69220) DoItYourself válasza szaszyka (#69214) üzenetére


DoItYourself
addikt

Lidis létrám van, de nem ez a típus, hanem a hajtogatható. Működik, teszi a dolgát, eddig nem romlott el. Szerintem nyugodtan megveheted, ez egy 3x6-os standard, kihúzható létra, máshol is kb. ezen az áron van, a másfeles szorzó kicsit túlzás.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#69221) szaszyka


szaszyka
senior tag

Szuper, köszönöm a válaszokat. Délután meglövöm :)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#69222) Nerazim


Nerazim
őstag

(#69165) Met & (#69163) Chaser & (#69168) sketchifun
Köszönöm a segítséget. Akkor lehet lefújom telibe fekete spray-vel és nem foglalkozok a felületi megjelenéssel.

Más:
Külső és belső műanyag párkány ill. könyöklő témában. Úgy néz ki, hogy jó áron tudnának nekem hozni végzáróval méretre vágva, viszont tegnap lemértem belül és kívül is és a kettő között cca fél cm azért van mindenhol. Most melyiket mérjem a nagyobbat és majd valahogy lereszelem? Illetve mennyit vonjak le belőle h mire rárakják a végzárót addigra ne szoruljon ha berakom. A cég csak a méretre vágást vállalja vagy lehozza egész szálakba ahogy nekem jobb.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#69223) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Ide milyen olcsóbb burkolatváltót lehetne berakni?

1,5méteres szakasz(dupla ajtós), 4 cm széles a mostani. Alatta beton van.

Néztem lefúrós burkolatváltót 4550Ft, itt helyben vidéken. De valami olcsóbb megoldást néznék.

[ Szerkesztve ]

(#69224) zoli03 válasza szaszyka (#69214) üzenetére


zoli03
őstag

Van ennél olcsóban is, nem 1,5x áron mennek.

(#69225) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Látom megfordul itt pár villanyszerelő.
H tarifát szeretnék E.on területen.
Pár éve lett szabványosítva a mérőhelyem, Csatári szekrénybe (3x20A, vezéreltből is).
Valóban az van hogyha másik órát szeretnék akkor ki kell cserélni az átlátszó műanyag plexi előlapot valami kulcsos nyitható ajtóra?
Tud valaki erről?

(#69226) gerisz23 válasza n@p@lm (#69225) üzenetére


gerisz23
őstag

H tarifàra úgyis kell még egy doboz,meg külön kábel befele is,teljesen külön szereléssel.A mérőóránál nem hiszem hogy nyitható ajtó kell,leplombálják.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#69227) #33253120 válasza n@p@lm (#69225) üzenetére


#33253120
törölt tag

Rendszerengedélyessé kell tenni. Ez mehet utólag is, a nyitható ajtó, a bal alsó csavar helyére rakható kulcs, és a mérőkiemelő készlet utólag is megvásárolható, és rávágható a burkolatra. Ehhez jár két matrica is, amit be kell ragasztani a fehér térelválasztólap külső oldalára a mérő alá, illetve a doboz belső oldalára a jobb felső élére. A kulcsnak csak a helyét kell kialakítani, azt az áramszolgáltató embere rakja bele, a többit a szerelődnek kell előkészítenie.

[ Szerkesztve ]

(#69228) macilaci78 válasza Atomgeszi (#69223) üzenetére


macilaci78
nagyúr

[link]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69229) M43g válasza M43g (#69218) üzenetére


M43g
aktív tag

Kiegészíteném a kérdésemet:

Van itt olyan szaki, akinek van ilyen felszerelése? Vagy tud valaki ajánlani jól dolgozó vizes szakit, BP XII?

:R

(#69230) n@p@lm válasza gerisz23 (#69226) üzenetére


n@p@lm
őstag

Nem fog kelleni, megy a vezérelt helyére.

(#69231) n@p@lm válasza #33253120 (#69227) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszönöm!

(#69232) martillo


martillo
tag

Keresek megbizhato, jol dolgozo asztalost, egy komplett haloszoba butor elkeszitesehez.
Tudtok esetleg ajanlani vkit? Kistarcsa lenne a helyszin, ahova kellene es decemberig kellene majd megoldani.
Privatban is johet, ha vki nem akarja kozosbe irni.

Elso korben ajanlatokat akarok begyujteni.
Thx

(#69233) Atomgeszi válasza macilaci78 (#69228) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na, ez az. Pont ilyenek vannak itt is. 4550Ft-ért.

Én valami olyasmit keresnék, ami nem konkrétan burkolatváltó néven fut, de használható annak, és nem ilyen költséges. :D

Tehát valami, ami szebb, mint a csupasz beton a küszöb helyén. :D

(#69234) martillo válasza szaszyka (#69221) üzenetére


martillo
tag

Hasonlo akcios letra a praktikerben: link

(#69235) dh66e válasza Atomgeszi (#69223) üzenetére


dh66e
veterán

Sajna az alu padlóváltók ahhoz a mérethez annyiba kerülnek viszon marad még máshová is ha kell így nem olyan drága.

[ Szerkesztve ]

(#69236) macilaci78 válasza Atomgeszi (#69233) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy szál tömörfa parketta lábazat alját is lekerekíted, leolajozod lenolajjal, és kész. Helyi lapszabász, vagy asztalos céget kérdezz meg, hogy mennyiért csinálnak neked egy szál 20×40×1500 mm-es, alul-felül kerekített lábazatot.

A küszöb a betonon van és egyik oldalról a padlószőnyeg, másik oldalról a kő zár hozzá? A szőnyeg megnyúlt, vagy vágsz belőle, vagy a küszöb alá behúzod.

dh66e: én 4 db 70-90 centis szálat őrizgetek otthon a szekrény tetején, a szekrény alatt meg van 3 szál szegélyléc, a konyhaszekrény alatt meg kb 4-5 m2 csempe. Sose tudni... :N

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69237) gerisz23 válasza n@p@lm (#69230) üzenetére


gerisz23
őstag

Nem lesz villanyboylered?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#69238) Atomgeszi válasza dh66e (#69235) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Persze, igazad van, kiférne ebből szerintem az egyes ajtó alá is.

(#69236) macilaci78

Igen, egyik oldalról a szőnyeg, másik oldalról a fuga/járólap.

Ez a fa dolog még jobban is tetszene, mint az alu profil. Természetesebben hat.

Körül kérdezek, hátha találok valami nem túl magasat.

Igazából, csak amiatt kellett kiszedni a küszöböt, mert a robotporszívó nehezen ment át rajta. Szóval valami olyasmit akarok most, hogy szintben legyen a kő és a padlószőnyeg.

Mondjuk a kettő között kék és barnássárga, nem tudom milyen igényes színű "küszöböt" tudok berakni. :DDD
Már bánom anno, amikor lapoztunk, hogy nem lett odáig behúzva a járólap.
Többi helyiségnél egybe lett hozva, csak a szobáknál nem.

[ Szerkesztve ]

(#69239) canniball


canniball
nagyúr

Ki kéne vinnem a kapuhoz az elektronyosságot, a pincéből tudnám megoldani ahol már át van törve az alap.
1. Nagyjából egy ásónyi lenne a talaj felszínétől a mélység, ez elég (nyilván figyelembe véve hogy később ott nem végzek földmunkát vagy ha de akkor számolok ezzel az adottsággal) vagy van esetleg erre valamiféle szabály vagy ajánlás hogy ilyen-olyan okok miatt mélyebbre kell menni?
2. Van ehhez valamilyen "földkábel-cső" vagy vegyek kpe-t, netán bármilyen gégecső megfelel a célnak?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69240) ecaddsell válasza Nerazim (#69222) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Most melyiket mérjem a nagyobbat és majd valahogy lereszelem?

Kisebbet, mert a szélét úgyis szilózni kell majd. Számold be, hogy a végzáró kb. 2mm-t ad hozzá mindegyik végéhez.
Egyébként meg ha biztosra akarsz menni a nagyobbat kéred és finom fogazatú fűrésszel (nekem volt ilyen fűszerboltós fűrészem) pontosra vágod (akár mindkét végét). Reszelni kicsit hosszadalmas lehet...

(#69241) Morris


Morris
veterán

Immergas victrix exa 28 kazánhoz milyen szünetmentes tápegységet vegyek?

Viszonylag gyakran van áramszünet és nem szeretnék a fűtésben kimaradást.

[ Szerkesztve ]

(#69242) pjen válasza canniball (#69239) üzenetére


pjen
félisten

Attól függ milyen kábel,de lépés álló gége cső megfelel.Tényleges föld kábelhez cső sem kell.Ha nem tudod mélyebbre tenni,legalább egy kábel jelző szalagot fektess a tetejére.

(#69241) Morris:egy fogyi mérővel rá kéne mérni,és a teljesítmény felvételének legalább a dupláját tudót.A kumlátort is a fogyasztásnak megfelelőt.A lényeg,hogy valódi szinusz hullámos legyen.A legrandnak van ilyen.Az enyém 800W névlegesen,de az aksi cserélhető akár autó aksira is némi szereléssel.

[ Szerkesztve ]

(#69243) Morris válasza Nerazim (#69222) üzenetére


Morris
veterán

Mindenképpen nagyobbat kérj. Abból lehet vágni, de a kisebből nem.
Amúgy flex csiszoló koronggal szépen lehet alakítani. Én azzal szoktam csinálni.

(#69244) csemberlen válasza Morris (#69241) üzenetére


csemberlen
őstag

szerintem ebben a topikban linkelték kb 1 hete. A lényeg, hogy valódi szinuszos szünetmentes az igazi

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#69245) canniball válasza pjen (#69242) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha minden kötél szakad tudnám mélyebbre rakni mert van még egy áttörés az alapban, de az cca. 1m mélyen van, embertelen meló lenne olyan mélységben ásni így ha egy mód van rá ezt elkerülném.
A kapuhoz tervezett motorhoz kéne (úgy rémlik) 3x1.5-es kábel, illetve a csengőt/kaputelefont kéne még kitalálni hogy legyen, szóval (azt hiszem) semmi extra.
A lépésálló gégecső és a csövezést sem igénylő földkábel nekem új és a szalag is jó ötlet, köszönöm a tippet!

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69246) Nerazim válasza Morris (#69243) üzenetére


Nerazim
őstag

Na akkor jó én is vmi ilyesmire gondoltam, hasonlóan gondolkodunk akkor mert már a nagyobbik méretet mértem direkt ha szabni kell. Köszi szépen :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#69247) n@p@lm válasza gerisz23 (#69237) üzenetére


n@p@lm
őstag

Hóhó, azóta fejlemény van, hívott a villanyszerelő, maradhat a vezérelt, felugrik egy harmadik óra is, a vezérelt 3 fázisból beáldozok két fázist a két klímának, egy fázis marad a vezéreltnek az egy villanybojlerhez (ha felrakom).

(#69248) gerisz23 válasza canniball (#69245) üzenetére


gerisz23
őstag

Elég lesz a 3x 1,5 hacsak nem több száz métert kell kábelezni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#69249) canniball válasza Morris (#69241) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha ez segít a méretezésben nálunk Eolo Maior 28kWx van, azt úgy emlékszem 120W körül mértem. De ugye alapvetően minél nagyobb teljesítményű a szünetmentes annál jobb, hiszen annál tovább tudja áthidalni az esetleges kimaradást. Ahogy a többiek is említették valódi színuszos legyen! Én egy használt APC SUA-t vettem e célra, lehet kapni ezeket boltból, használt-felújított kivitelben.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69250) canniball válasza gerisz23 (#69248) üzenetére


canniball
nagyúr

Szerencsére annyit nem, sacc/kb. 15-20 méterről van szó.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.